» »

Najem stanovanja, blok vs hiša?

Najem stanovanja, blok vs hiša?

«
1
2

billy ::

Zadnje čase vedno več ljudi oddaja "polovico" hiše. Takšna stanovanja so veliko bolj ugodna, stroški so nižji (praviloma), in so tudi večja. Pa tudi zgolj enega soseda imaš, v bloku pa je cela norišnica, parking je tudi ok.

Jaz ne vidim slabosti takega najema, ima kdo kontra argumente ali izkušnje? Seveda je pogoj, da je vhod čisto ločen (druga stran hiše recimo) in da so pač lastniki ok.

spajdrmen ::

osebno bi raje šel v kakšni blok, nova gradnja, tko luči na senzorje, daljinec za rampo, pa še tam tudi nimaš veliko sosedov ker se ne prodajajo nepremičnine ravno ko po maslu haha

bluefish ::

Preveč na splošno, ker se tako hiše kot stanovanja razlikujejo po velikosti, legi, lokaciji, starosti,... Pač, vse je odvisno od razpoložljivega zneska za najemnino.

billy ::

No, vsekakor ja, ampak čeprav je kriza so na trgu relativno slaba stanovanja za najem. Za prodat je večina...pa dobra stanovanja so večinoma kar dražja.

Sam pa se najbolj bojim hrupa v bloku. Tu pa tam prespim pri kom v bloku in od 07h naprej je prava veselica. Torej ni mira. Pa vsakega ki vprašam glede tega, mi to potrdi. Rajši reskiram lego, lokacijo...samo da imam mir.

mihec87 ::

spajdrmen je izjavil:

osebno bi raje šel v kakšni blok, nova gradnja, tko luči na senzorje, daljinec za rampo, pa še tam tudi nimaš veliko sosedov ker se ne prodajajo nepremičnine ravno ko po maslu haha


Tudi hiša je lahko novogradnja, tako kot niso vsi bloki novogradnja..Luč na senzor se da zrihtat..
Pri hiši pač ne rabiš daljinca za rampo ker je ni ker se parkira na dvorišču hiše(samo stanovalci) oz tudi hiša je lahko ograjena ter vrata na daljinec.

V par nadstropnem bloku ravno nimaš mal sosedov

Če so sosedi v drugem štuku ql pol je hiša fajn..

Znajo mogoče stroški bit malo večji saj če si v bloku nekje na sredini te nekaj grejejo tudi sosednja stanovanja..

spajdrmen ::

Jaz sem živel 15 let v bloku (in sicer v treh različnih) in ko potegnem črto, mi je najboljši blok nizek blok oz. do 4. nadstropja (8 stanovanj če se ne motim) od tega so več al manj vsi upokojenci, ali pa mlade družine, tako da hrupa ni nikakšnega, zato ti priporočam da ne gledaš nobenih stolpnic, ker poleg hrupa ne dobiš niti parkinga.

me pa zelo jezi to, da ne moreš dobiti kredita za nakup stanovanja... ko bi recimo dajal teh 300€ za najemnino, bi lahko dajal za kredit, in bi odplačal stanovanje čez 15-20 let. Glupa Slovenija

sensei ::

Sosedov je v blokih več, ampak se z njimi ni treba ukvarjat, niti to ni v navadi, ko gre za večje soseske. Sam sem dobil občutek, da sem v večjem bloku dosti bolj "anonimen" kot v manjšem, kjer smo se šli več ali manj samoupravljanje in sestankovali ob vsaki malenkosti. Stroški so pa nižji, ker v bloku imaš vse storitve vzdrževanja skupnih prostorov zajete v ceni, v bajti boš pa sam kidal dovoz do glavne ceste, čistil skupne prostore, ipd.

Pa tudi zgolj enega soseda imaš, v bloku pa je cela norišnica, parking je tudi ok.

Ta sosed je dejansko gospodar objekta v katerem živiš in ga kot tak upravlja, posledično ima do tega dela neke svoje navade in ti si želiš takšnega najemodajalca, ki od najemnika ne bo pričakoval, da bo svoje navade prilagajal njegovim. Ne gre se torej za to, da mora on biti OK kot sosed v bloku (ki se te ne tiče, dokler ni preglasen), ampak OK v skladu s tvojimi navadami. Good luck with that :)

bluefish ::

spajdrmen je izjavil:

ko bi recimo dajal teh 300EUR za najemnino, bi lahko dajal za kredit, in bi odplačal stanovanje čez 15-20 let. Glupa Slovenija
S 300EUR na mesec lahko le sanjaš o kakršnemkoli odplačevanju kredita.

Se pa ravno zaradi neugodnih kreditov gradijo manjše soseske hiš, kjer je najemnik/kupec zaveže, da bo nepremičnino čez x let odkupil. Ob sklenitvi pogodbe plača določen fiksni znesek, nato povsem življenjsko najemnino, hkrati pa vzdržuje hišo in glede na lastne zmožnosti in želje varčuje še za preostanek. Tako se ne trese pred banko zaradi morebitne izgube delovnega mesta,...

Drugo so še stanovanjske zadruge, ki se pojavljajo v tujini, neki zametki tudi v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

spajdrmen ::

bluefish je izjavil:

spajdrmen je izjavil:

ko bi recimo dajal teh 300EUR za najemnino, bi lahko dajal za kredit, in bi odplačal stanovanje čez 15-20 let. Glupa Slovenija
S 300EUR na mesec lahko le sanjaš o kakršnemkoli odplačevanju kredita.

Se pa ravno zaradi neugodnih kreditov gradijo manjše soseske hiš, kjer je najemnik/kupec zaveže, da bo nepremičnino čez x let odkupil. Ob sklenitvi pogodbe plača določen fiksni znesek, nato povsem življenjsko najemnino, hkrati pa vzdržuje hišo in glede na lastne zmožnosti in želje varčuje še za preostanek. Tako se ne trese pred banko zaradi morebitne izgube delovnega mesta,...

Drugo so še stanovanjske zadruge, ki se pojavljajo v tujini, neki zametki se pojavljajo tudi v Sloveniji.

potem pa 400€... pa bi raje dajal vsak mesec 100€ več za iste ali celo manjše kvadrate in enega dne bo to moje.

bluefish ::

spajdrmen je izjavil:

potem pa 400€... pa bi raje dajal vsak mesec 100€ več za iste ali celo manjše kvadrate in enega dne bo to moje.
No, vse je odvisno od tega, koliko imaš že prihranjenega in kolikšni so dohodki gospodinjstva,...

LeQuack ::

Pomoje je rizik kjerkoli najameš. Zato moraš iskati dokler pač ne najdeš nekaj pravega, to pa ponavadi vidiš šele po kakem mesecu dveh bivanja na neki lokaciji, na ogledu ne boš nič vedel o tem kakšne sosede imaš.
Jaz sicer tudi iščem ampak se izogibam raznih hiš, kjer tudi lastniki živijo notri, enostavno bi se počutil kot da bi živel pri starših, stalno pod nadzorom. Če že hišo potem kakšno večstanovanjsko.

Sicer pa čisto ste offtopic, debata ni najem vs kredit, to je bilo že milijonkrat predebatirano.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

spajdrmen ::

bluefish je izjavil:

spajdrmen je izjavil:

potem pa 400€... pa bi raje dajal vsak mesec 100€ več za iste ali celo manjše kvadrate in enega dne bo to moje.
No, vse je odvisno od tega, koliko imaš že prihranjenega in kolikšni so dohodki gospodinjstva,...

sej ni važno kok so prihodki... če imaš za najemnino bi imel tudi za kredit a ni tko? Je pa res, da če ti delodajelec izplačuje minimalca potem ne moreš nič. Ampak poznam ogromno primerov, ki imajo čez minimalca, pa še zmeraj hočejo neki % pologa pa ne vem kaj še use, kot da jim ni dost hipoteka in porok, kot je bilo včasih

bluefish ::

spajdrmen je izjavil:


sej ni važno kok so prihodki... če imaš za najemnino bi imel tudi za kredit a ni tko?
Ne, ni tako. Malce si oglej strani bank pri nepremičninskih kreditih.

korenje3 ::

v hiši je ponavadi tišina in mir.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

spajdrmen je izjavil:


me pa zelo jezi to, da ne moreš dobiti kredita za nakup stanovanja... ko bi recimo dajal teh 300€ za najemnino, bi lahko dajal za kredit, in bi odplačal stanovanje čez 15-20 let. Glupa Slovenija

Mislim da je to predvsem tvoja krivda, ker se ne pozanimaš dovolj in ne zaslužiš dovolj.

Kredite se še vedno daje, samo ne vsakemu levaku tako kot včasih.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

korenje3 je izjavil:

v hiši je ponavadi tišina in mir.


Kaj pa če imaš za soseda lastnika, ki rad glasbo naglas posluša ali pa ima močan hišni kino. Ali pa ima doma psa oz. več psov, ki vedno lajajo. Ali pa imaš v okolici kakšnega soseda, ki rad opravlja kakšno dejavnost, popravlja avtomobile, itd. Dovolj je že, da je en sosed glasen pa nimaš več miru.
Quack !

korenje3 ::

no to je drugo. če živiš v hiši ki ima 1000m^2 parcelo, potem teh problemov ni.

sicer pa obstajajo zvočnoizolativna okna. Medtem ko v blogu okna ne pomagajo, sej se ves hrup prenaša po betonski konstrukciji bloka.

recimo jaz ravno zidam prizidek 50m^2. vgradil sem vsa zvočnoizolativna okna in je popolna tišina notri. stanovanje bom tudi luksuzno opremil. če sem prej podrtijo oddajal za 500EUR/mesec bom to verjetno lahko za 700-800EUR/mesec.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Invictus ::

korenje3 je izjavil:

no to je drugo. če živiš v hiši ki ima 1000m^2 parcelo, potem teh problemov ni.

sicer pa obstajajo zvočnoizolativna okna. Medtem ko v blogu okna ne pomagajo, sej se ves hrup prenaša po betonski konstrukciji bloka.

recimo jaz ravno zidam prizidek 50m^2. vgradil sem vsa zvočnoizolativna okna in je popolna tišina notri. stanovanje bom tudi luksuzno opremil. če sem prej podrtijo oddajal za 500EUR/mesec bom to verjetno lahko za 700-800EUR/mesec.

Seveda so to samo sanje, če nisi ravno v centru Ljubljane. Noben ne bo dajal za prizidek bajte 800 EUR. Mogoče z vsemi vključenimi stroški ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

luksuz se plača in bajta je blizu centra in blizu fakultet na aškrčevi.
nikoli ne veš če bo kak tajkunov sin iskal prebivališče.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

Če bi bil namesto tebe, ga ne bi preveč luksuzno opremil.

Poleg tega je pa definicija luksuza lahko precej relativna.

Ampak imaš dobro lokacijo. Ma da gre.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

spajdrmen ::

Invictus je izjavil:

spajdrmen je izjavil:


me pa zelo jezi to, da ne moreš dobiti kredita za nakup stanovanja... ko bi recimo dajal teh 300€ za najemnino, bi lahko dajal za kredit, in bi odplačal stanovanje čez 15-20 let. Glupa Slovenija

Mislim da je to predvsem tvoja krivda, ker se ne pozanimaš dovolj in ne zaslužiš dovolj.

Kredite se še vedno daje, samo ne vsakemu levaku tako kot včasih.

Misliti se pravi nič vedeti. Jaz imam stanovanjski problem že rešen.

Ravno to kar si napisal na koncu, si si tako rekoč pljunil v obraz :)

Invictus ::

Kako sem si pljunil? Zdaj si me pa našel ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fosil ::

Pri teh polovicah hiš je problem, da največkrat v osnovi niso bile grajene kot večstanovanjske.
Ampak gre za variante, kjer so starši za otroke zgradili še eno nadstropje ali prizidek.
Zato stvari pogosto niso popolnoma razčiščene. Imaš kakšne skupne prostore, kot recimo klet, vrt, garažo in podobno.
Vprašanje tudi kako dobro so bile stvari narejene, kako tanke so stene in podobne.
In velik problem nastane če se ne razumeš s sostanovalci. Ali pa recimo oni stanovanje prodajo in pride noter kdo s katerim se ne razumeš.
V blokih so stvari jasne in določene, pri teh hiša variantah je pa pogosto bolj po domače.
Pa preverit je treba ali je na taki hiši sploh vpisana etažna lastnina, ali kupiš delež hiše.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

billy ::

Kako pa je glede zakona? Ss tretira oddajanje stanovanja v hiši enako, kot v bloku, ali so kakšne razlike, posebnosti?

Meni bi tudi bilo najbolj kul nekje med penzionisti, 4 stanovanja max, ampak tega skoraj ni, če pa je, pa se zavedajo svoje cene :/

LeQuack ::

niso vsi penzionisti mirni, poleg tega so doma 24/7 in ti znajo zagrenit življenje če so glasni.
Quack !

Opkow ::

Poznam eno, ki je najela stanovanje v hisi. Nad njo sta pa ziveli 2 zenicki v penziji.
Od zacetka je bilo kul... Mir, tisina, svoj parkir plac, nizki stroski in tako dalje.

Pol se je pa zacelo:
Da naj ne kadi zunaj pred bajto, ker dim nosi v gornje stanovanje skozi odprto okno.
Da naj parkira avto tako in tako in nic drugace, ker drugace zenicka ne more v svojega, ceprav ima vec kot dovolj placa.
Da naj ne hodi pozno ponoci domov. Se dodaten cirkus je bil, ce se je sla tusirat.
In imela je precej zmanjsano gretje... ker kao prevec stane. Je imela tekoce stroske vracunane v najemnino.
Njejni obiski so bili precej obcutljiva tema. Se posebej, ce je bila moska druzba. :)

Pa stalno sta jo opazovali, ce je kaj delala po dvoriscu oz okoli bajte.

Na koncu se ji je dopizdilo...

billy ::

Loterija bolj kot ne potem...

Pithlit ::

bluefish je izjavil:

S 300EUR na mesec lahko le sanjaš o kakršnemkoli odplačevanju kredita.

Ne vem no... moj obrok je trenutno ~360€. Marsikaj se da.

Glede na to da so najemnine (tu okoli) za primerljiva stanovanja (po velikosti, ne pa po kvaliteti gradnje) severno od 500€ mislim da ni dosti za razmišljat. Razen če ti 'svoboda' odtehta razliko.
Life is as complicated as we make it...

bluefish ::

Za kolikšen znesek in dobo odplačevanja?

black ice ::

Blok je v redu opcija če si lahko privoščiš odkup celotnega nadstropja. :>

St235 ::

Pithlit je izjavil:

bluefish je izjavil:

S 300EUR na mesec lahko le sanjaš o kakršnemkoli odplačevanju kredita.

Ne vem no... moj obrok je trenutno ~360€. Marsikaj se da.

Glede na to da so najemnine (tu okoli) za primerljiva stanovanja (po velikosti, ne pa po kvaliteti gradnje) severno od 500€ mislim da ni dosti za razmišljat. Razen če ti 'svoboda' odtehta razliko.


samo to pomeni, da si vzela kredita za max 50% stanovanja. Mokre sanje za večino ljudi, ki sanja o stanovanju. Ker s 400€ na 30 let ne vem če pripraskaš do 100.000€ kredita.

Invictus ::

Ne pripraskaš.

Tam nekje do 80.000 za kar danes marsikje dobiš celo hišo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

sensei je izjavil:

Sosedov je v blokih več, ampak se z njimi ni treba ukvarjat, niti to ni v navadi, ko gre za večje soseske. Sam sem dobil občutek, da sem v večjem bloku dosti bolj "anonimen" kot v manjšem, kjer smo se šli več ali manj samoupravljanje in sestankovali ob vsaki malenkosti. Stroški so pa nižji, ker v bloku imaš vse storitve vzdrževanja skupnih prostorov zajete v ceni, v bajti boš pa sam kidal dovoz do glavne ceste, čistil skupne prostore, ipd.

Pa tudi zgolj enega soseda imaš, v bloku pa je cela norišnica, parking je tudi ok.

Ta sosed je dejansko gospodar objekta v katerem živiš in ga kot tak upravlja, posledično ima do tega dela neke svoje navade in ti si želiš takšnega najemodajalca, ki od najemnika ne bo pričakoval, da bo svoje navade prilagajal njegovim. Ne gre se torej za to, da mora on biti OK kot sosed v bloku (ki se te ne tiče, dokler ni preglasen), ampak OK v skladu s tvojimi navadami. Good luck with that :)


točno to so točke, ki so glavne pri bloku/hiši.
kaj ti je ljubše pa je seveda na tebi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pithlit ::

St235 je izjavil:

samo to pomeni, da si vzela kredita za max 50% stanovanja. Mokre sanje za večino ljudi, ki sanja o stanovanju. Ker s 400€ na 30 let ne vem če pripraskaš do 100.000€ kredita.

Zakaj pa ne?

100k na 30 let.
+50k mojega vložka.

Ker pa banka ni (preveč) neumna... je kot pogoj postavila še življenjsko zavarovanje vinkulirano nanjo. Tko da če se mi kaj resnega zgodi... se vsaj del kredita poplača iz zavarovalnine. Če pa zavarovanje pripeljem do konca, imam pa kredit odplačan po 20ih letih.

Da se marsikaj.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Zakaj pa ne?

100k na 30 let.
+50k mojega vložka.

zato

LeQuack ::

Ah 50k ima pa res vsak na zalogi, to je drobiž.
Quack !

korenje3 ::

hja jaz sem 50k prišparal v 3 letih. ni to ne vem nek denar.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Zakaj pa ne?

100k na 30 let.
+50k mojega vložka.

zato

Čaki, ti si rekel da ne veš če s 400EUR prideš do 100k kredita. Jaz pa sem ti napisala da lahko.
Pol si rekel da rabim 50% sama pokrit. Pa sem ti pokazala da tudi to ni res. 1/3 je bila povsem dovolj.

Torej, rabila sem 150k. 100k mi je dala banka, 50 sem jih dodala jaz. Po tvoji računici bi pa dobila največ 75k kredita, 75k bi morala pa sama dat. Oz... za 100k kredita bi morala jaz dolagat svojih 100k.

Dejmo stat za svojimi besedami.

Sicer se meni zdi mal logično da se malenkost večjih zneskov ne daje v celoti... ampak mora tudi stranka pokazat nek rizik. Je veliko lažje 'investitorje' prepričat. Tako da se strinjam ja, brez lastnega vložka bo pač veliko težje prit do denarja.

LeQuack je izjavil:

Ah 50k ima pa res vsak na zalogi, to je drobiž.

Jaz jih nimam. Niti jih nisem imela. Prodajalcu sem za kompenzacijo dala eno parcelo (ki sem jo pred ~20 leti kupila za takratnih 20kDEM torej ~10kEUR). Malo je treba bit tud kreativen... iz lufta nič ne pade. Večinoma vsaj.

korenje3 je izjavil:

hja jaz sem 50k prišparal v 3 letih. ni to ne vem nek denar.

Ampak tvoj stik z realnostjo je bolj tko-tko. Lahko je s polno ritjo srat. Sicer... če tko hitro prišparaš 50k pol je kredit mala neumnost sploh jemat. Malo potrpiš še tri leta pa skeširaš 100k in je mir.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

St235 ::

Pithlit je izjavil:

St235 je izjavil:

Zakaj pa ne?

100k na 30 let.
+50k mojega vložka.

zato

Čaki, ti si rekel da ne veš če s 400EUR prideš do 100k kredita. Jaz pa sem ti napisala da lahko.
Pol si rekel da rabim 50% sama pokrit. Pa sem ti pokazala da tudi to ni res. 1/3 je bila povsem dovolj.

Torej, rabila sem 150k. 100k mi je dala banka, 50 sem jih dodala jaz. Po tvoji računici bi pa dobila največ 75k kredita, 75k bi morala pa sama dat. Oz... za 100k kredita bi morala jaz dolagat svojih 100k.

Dejmo stat za svojimi besedami.



pri čemer mirno spustiš leto kdaj si dobila kredit.

Pithlit ::

2009 - 'kriza' že konkretna. Pravzaprav se zdaj stvari celo pobirajo.

Se pa jaz nisem hvalila ne z kdaj, niti kako. Samo povem da je mogoče. Pa, mimogrede, vtaknila sem se le v višino obroka. Ne pa kreditno sposobnost. Sam tolk da smo si na jasnem. Obrok ~400€ za 100k kredita ni (tudi danes) nek grozen čudež.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

seveda, tudi z 100EUR na mesec na 10 let lahko prideš do stanovnjava, samo polog je višji.

In kot sem že napisal 400EUR na mesec in 100k je danes izjemno težko dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

korenje3 ::

baje je tudi odvisno od dohodkov. če imaš plačo 2500€ neto, potem ti dajo 100k€ posojila za 30letno dobo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Utk ::

Če si tako neumen, da boš vzel posojilo na 30 let, ne vem kdo ti plačuje 2500 neto.

LeQuack ::

Posojila se ti splača vzeti samo na d.o.o., ker ti ga ni potrebno vrniti (videno že n-krat sedaj v krizi), kot lastnik pa tudi ne odgovarjaš za d.o.o. (jebat ga, kriza je, ne morejo ti dokazat krivih namer). Da ga vzameš kot fizična oseba pa res moraš biti nor v tej ekonomiji.
Quack !

Pithlit ::

St235 je izjavil:

seveda, tudi z 100EUR na mesec na 10 let lahko prideš do stanovnjava, samo polog je višji.

Dej ne se hecat brezveze. Polog je polog, kredit pa kredit. Jaz imam 100k kredita in trenutni obrok 360€. Mojih 50k vložka se v kredit ni štel! Meni je, ne glede na tistih kurčevih 50k, še vedno manjkalo 100k in sem jih pač morala nekje najt. Ja, na štirih bankah so mi zatrjevali podobno kot ti. Da pač ni mogoče in podobne bebavosti (in hindsight). Na peti pa čudežno problema ni bilo. Smo se pač 'usedli' (jaz doma za svoj komp, referentka pa za njen komp na drugem koncu Slovenije) in predelali par scenarijev (prek mailov in telefona) ter našli rešitev (pa se niti enkrat nismo videli). 3 od tistih štirih bank so bile državne (je kdo presenečen?), četrta pa z najbolj neprijaznimi referenti kar sem jih imela 'čast' spoznati: (med posmehljivim smehom)"ja gospa... v Sloveniji pa hipotekarni krediti sploh ne obstajajo a veste...".

In ne. 100k kredita pa 400€ obrok niso neke mokre sanje. So... če si na minimalcu. Če maš pa, recimo, tam 1500 neto... pa ni nek jaki problem. Če si nekje vmes pa sprejemaš kompromise - tko kot sem jaz sprejela življenjsko zavarovanje.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

govoriš na podlagi izkušen izpred 4-5 let, pred stres testi in pred časom ko so se banke resnično zavedle kaj se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

2009 - 'kriza' že konkretna. Pravzaprav se zdaj stvari celo pobirajo.

Se pa jaz nisem hvalila ne z kdaj, niti kako. Samo povem da je mogoče. Pa, mimogrede, vtaknila sem se le v višino obroka. Ne pa kreditno sposobnost. Sam tolk da smo si na jasnem. Obrok ~400€ za 100k kredita ni (tudi danes) nek grozen čudež.

2009 v Sloveniji še ni bilo krize. Pač zatiskanje oči do bridkega konca ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

O ja. Je bila. In to konkretna. Kar delodajlce povprašajte kako so se jim tresle hlače. Zdaj se jim ne več.

NLB, recimo, ti ponuja 100k€ na 30 let... pri 470€/mesec (je obrestna mera pač visoka in bi se blo treba o tem pogajat). Tko, na hitro. 460€/mesec če vinkuliraš življenjsko (obrestna mera je še vedno visoka).

Pri abanki si že na 450. Spet... obrestna mera. DBS je že pod 450.

In tako naprej. Več kot lahko zraven prineseš... več se lahko pogajaš.

*NKBM se izprsi 'le' do 25let. Tko da, ja, pri njih so takšne akrobacije dejansko nemogoče.
Life is as complicated as we make it...

erkgheoruugh ::

2009 ni bilo še prave krize. Tudi mi smo dobili brez problema slabih 100k kredita s hipoteko na nepremičnino, ki jo je bančni uradni cenilec ocenil na dvakratno vrednost kredita. Njena trenutna vrednost je taka, da raje ne omenjam. Brez problema se je dalo pogajat o znižanju obrestnih mer oziroma pribitkov na večini bank.

Pithlit ::

A zdaj se banke obnašao tolk netržno da se o obrestnih merah ne da pogajat?
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11124992 (13672) vostok_1
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445842 (2899) techuser
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029162885 (132830) thramos
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132143 (29185) Ganon

Več podobnih tem