» »

Starši, ki uničujejo svoje otroke

Starši, ki uničujejo svoje otroke

1 2
3
»

Gerbic ::

Predvsem moralne.

gruntfürmich ::

Gerbic je izjavil:

...na drugi obsoja kakršno koli obliko nasilja ...recepta za pravilno vzgojo nihče ne zna dat

kakršnokoli obliko nasilja obsojajo samo levaki ki ne znajo vzgajat otrok!
recept zna marsikdo dat, le izvajat ga ne zna.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GregiB ::

Starši so v preteklosti "uničevali" svoje otroke, uničujejo jih tudi danes... nekateri. Tudi ko sem sam, pred desetletji, še pod Titonom hodil v OŠ in SŠ, smo imeli vzgojno neobvladljive primerke, tudi v generacijah pred mojo so bili. Vprašajte svoje starše in svoje prastarše, kakšno mnenje imajo o svojih učiteljih... Ponavadi jim tisti, ki so svojo avtoriteto gradili s trdo roko, niso ostali v lepem spominu, tudi tisti ne, katere so učenci sukali okoli prstov ali pač tisti, ki so v šolo prihajali zgolj po plačo... V najlepšem spominu ohranjamo ponavadi tiste učitelje, ki so znali svojo avtoriteto v učilnici držati z osebnostjo, predanostjo, ki so znali tako grajati, kot pohvaliti...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gerbic ::

Ja, no, moralnih vrednot manjka, pa recite kar hočete.

Glede nasilja pa ni ravno tako. Moraš si malo zakonodajo prebrat.
Sicer pa z nasiljem ne dosežeš vzgojenosti otrok, zato nisem zagovornik tega. Spet je pa odvisno, kaj kdo smatra za nasilje.
O tistih receptih pa raje ne bi, ker večina je eno samo leporečje...

PrihajaNodi ::



L.p.

Nodi

jype ::

Gerbic> Ja, no, moralnih vrednot manjka, pa recite kar hočete.

Ne, jih ne. Še preveč jih je. Komot bi bila samo ena.

xxx ::

TheJack je izjavil:

Moram odgovoriti na tole. Če te prav razumem, obstajajo Superučitelji, ki nikoli v svoji karieri niso imeli problemov ne z dijaki/učenci, ne s starši. S svojo superavtoriteto in avro modrosti imajo tak vpliv na druge, da jih že njihova prisotnost utiša.


Ja, ne bos verjel, imeli smo taksnega ucitelja v SŠ, dejansko je imel, dobro si povedal, avro, da bi se butasto pocutil, ce bi mu tezil. In absolutno mi je jasno, da je bil eden na 1000.
Pa pa...

techno ::

Najboljši je tisti učitelji, ki vedno nudi pomoč, ima ravno prav avtoritete, da vzdržuje mir brez dretja, ampak s preudarnim ravnanjem. Preveč avtoritete vsekakor ni dobro špilat.

Gerbic ::

jype je izjavil:

Gerbic> Ja, no, moralnih vrednot manjka, pa recite kar hočete.

Ne, jih ne. Še preveč jih je. Komot bi bila samo ena.


Problem ni v številu vrednot samih po sebi, ampak v izvajanju le teh v vsakodnevnih dejanjih, razmišljanjih, itd.

jype ::

Gerbic> Problem ni v številu vrednot samih po sebi, ampak v izvajanju le teh v vsakodnevnih dejanjih, razmišljanjih, itd.

Ja. IMHO je ena dovolj. Škoda, da je ne učijo v šolah, če pa že jo, starši vse pokvarijo.

techno> Najboljši je tisti učitelji, ki vedno nudi pomoč, ima ravno prav avtoritete, da vzdržuje mir brez dretja, ampak s preudarnim ravnanjem. Preveč avtoritete vsekakor ni dobro špilat.

Tudi potrebe po "preveč avtoritete" ni nobene.

Invictus ::

jype je izjavil:


Ampak od staršev se danes zahteva marsikaj, kar je nezdružljivo s kvalitetno vzgojo otroka. Hkrati se "spodbuja nataliteto" in "preprečuje vzgojo", kar je skrajno shizofrena politika.

Se mora pač vsaka družina odločiti kaj je najbolje za njih. Saj so za otroka tako moralno kot zakonsko odgovorni.

Poleg tega še vsak starš pričakuje da je njihov otrok novi Einstein. Žal se izkaže za večino da to ni res ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheJack ::

Še nekaj bi dodal. Starši lahko svoje otroke uničujejo na več načinov. Jasno. Jaz sem opisal le enega. Lahko od njih preveč pričakujejo (da so npr. novi einsteini, kot pravi moj predhodnik) in jih silijo in pritiskajo v nekaj, česar otroci niso zmožni ali jih ne zanima. Kar njim samim ni uspelo, skušajo uresničiti skozi otroke. Lahko je ravno obratno in jih zanemarjajo. Načinov je več, navsezadnje pa sem spadajo tudi nekatera kazniva dejanja.

Pa vendarle človek odraste in takrat se je, ne glede na izkušnje iz otroštva, dolžan spraviti v red. Po mojem mnenju človek dejansko ne postane odrasel takrat, ko dopolni 18 let, ampak takrat, ko začne prevzemati odgovornost za svoja dejanja in za svoje neuspehe preneha kriviti druge. Kajti, če je problem drugje in ne v tebi, ga ti seveda ne moreš rešiti. Nekateri gredo v grob s tem prepričanjem, saj do smrti ne odrastejo. (P)ostanejo zagrenjeni, cel svet je kriv za njihove težave, le oni sami ne. Čakajo, da bo rešitev padla z neba.

Starši seveda lahko uničujejo (nedovršnik) svoje otroke. Ampak uničiš (dovršnik) se sam. Enkrat moraš svoje otroštvo in starše, ne glede na to, kaki so bili, pustiti za sabo in iti naprej. Pri tridesetih za svoje neuspehe ne moreš več kriviti staršev.
Bonis nocet, qui malis parcit.

r3dkv1c4 ::

Mipe je izjavil:

Katere vrednote?

spoštovanje je samo 1 izmed njh.

mtosev ::

mi lahko kdo razloži zakaj so otroci ko so v oš še normalni, ko pa pridejo na sš dobesedno ponorijo?
primer v naši oš. v razredu je večino časa je bil mir, večina se je normalno obnašala,...etc ko sn pa prišo v sš pa se je večina učencev drla 40-50% časa pri pouku, babe so si celo nohte lakirale med uro (fak je smrdelo), pred učiteljico so skakali po mizah, veselo so jedli sendviče med uro, če jih koga učiteljica ven nagnala so udarjali po vratih, metali so neke papirčke po razredu, prosto so se sprehajali po razredu... učiteljica pa je lepo sedela govorila snov in nič ni naredila. no, jih je rekla, da naj se umirijo.itak jih je brigalo kaj jim je rekla
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bluefish ::

Am, poseben efekt, ki se mu reče puberteta. Poskusi kdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Yacked2 ::

mtosev je izjavil:

mi lahko kdo razloži zakaj so otroci ko so v oš še normalni, ko pa pridejo na sš dobesedno ponorijo?
primer v naši oš. v razredu je večino časa je bil mir, večina se je normalno obnašala,...etc ko sn pa prišo v sš pa se je večina učencev drla 40-50% časa pri pouku, babe so si celo nohte lakirale med uro (fak je smrdelo), pred učiteljico so skakali po mizah, veselo so jedli sendviče med uro, če jih koga učiteljica ven nagnala so udarjali po vratih, metali so neke papirčke po razredu, prosto so se sprehajali po razredu... učiteljica pa je lepo sedela govorila snov in nič ni naredila. no, jih je rekla, da naj se umirijo.itak jih je brigalo kaj jim je rekla


katera SŠ ? Pri meni je bilo ravno obratno.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

mtosev ::

SSPŠ Maribor
baje je bil moj razred najslabši katerega so imeli v zadnjih 20ih letih
da ne pozabim kak je poleg šole bil neki bar in so lepo sošolci med dnevom ko so rabili biti v razredu lepo skrivali po v wcjih v temu baru in učitlji so jih veselo iskali tam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

IL_DIAVOLO ::

mtosev je izjavil:

mi lahko kdo razloži zakaj so otroci ko so v oš še normalni, ko pa pridejo na sš dobesedno ponorijo?
primer v naši oš. v razredu je večino časa je bil mir, večina se je normalno obnašala,...etc ko sn pa prišo v sš pa se je večina učencev drla 40-50% časa pri pouku, babe so si celo nohte lakirale med uro (fak je smrdelo), pred učiteljico so skakali po mizah, veselo so jedli sendviče med uro, če jih koga učiteljica ven nagnala so udarjali po vratih, metali so neke papirčke po razredu, prosto so se sprehajali po razredu... učiteljica pa je lepo sedela govorila snov in nič ni naredila. no, jih je rekla, da naj se umirijo.itak jih je brigalo kaj jim je rekla


To so bli cajti :))

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

mtosev je izjavil:

mi lahko kdo razloži zakaj so otroci ko so v oš še normalni, ko pa pridejo na sš dobesedno ponorijo?
primer v naši oš. v razredu je večino časa je bil mir, večina se je normalno obnašala,...etc ko sn pa prišo v sš pa se je večina učencev drla 40-50% časa pri pouku, babe so si celo nohte lakirale med uro (fak je smrdelo), pred učiteljico so skakali po mizah, veselo so jedli sendviče med uro, če jih koga učiteljica ven nagnala so udarjali po vratih, metali so neke papirčke po razredu, prosto so se sprehajali po razredu... učiteljica pa je lepo sedela govorila snov in nič ni naredila. no, jih je rekla, da naj se umirijo.itak jih je brigalo kaj jim je rekla


si šel na sš sebi primerno. verjetno kero 2 ali 3 letno ne? tehnične smeri.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

solatko ::

To je predvsem rezultat vzgoje, ki je nikakršna. Če otrokom ni popolnoma jasno, kaj so DOLŽNOSTI in kaj p r a v i c e, se dogaja to, da vsi poznajo samo pravice, ki pa jih tisti, ki bi se radi česa naučili, v takem sistemu zgubijo. Ker so manjšina, se šolski sistem samo še poslabšuje.
Ko bo vsem vcepljena v glavo odgovornost za rezultate in neuspehe, se bo tudi krivulja dvignila navzgor, seveda, ko in če, bodo polomijam sledile tudi sankcije.

Pa sploh ni pomembno za katero ustanovo ali podjetje gre.
Delo krepa človeka
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ocenjevanje domačih nalog (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8316879 (15034) Invictus
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020758 (16315) s6c-gEL

učitelj me je brcnil v trebuh (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16122705 (19885) kuglvinkl
»

žaljenje dijakov v srednjih šolah

Oddelek: Šola
223567 (2623) Aston_11
»

Vzgoja otrok in učiteljeva avtoriteta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6210064 (8758) gruntfürmich

Več podobnih tem