» »

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell

Kitajska študija, Avtor: Colin Campbell

111111111111 ::

FastWIND je izjavil:



Samo izpostavljam resnico, ki je nekateri ne želijo videt, slišat… Ne počuti se ogroženega v kolikor nekdo povdari resnico.


In ti si tisti, ki pozna resnico? Živali ne ubijam in mučim. Žival ubijem z namenom, da imam zimsko zalogo mesa, ravno tako kot ti ubiješ rastlino. Kako misliš da so nastale njive? Krčili smo gozdove, izsekavali grmičevja, požigali savane... Koliko živali je pomrlo v procesu? Koliko ostalo brez zavetja in na razpolago plenilcem. Koliko čebel pomre zaradi škropljenja poljščin? Koliko divjadi se odstreli, ker tepta in uničuje polja?
Kruta resnica je da je tvoja hrana krvava ravno tako kot moja. Živimo v sivem svetu in ne črno-belem. Lahko se pa seveda motim.

GGGGG ::

Živali ne ubijam in mučim. Žival ubijem z namenom, da imam zimsko zalogo mesa, ravno tako kot ti ubiješ rastlino.


Ubijanje in mučenje outsourcaš. No, povprečen slovenec to dela. Pa ne zato, ker bi nujno potreboval tisto meso, ampak zaradi lastnih kulinaričnih užitkov.

Kako misliš da so nastale njive? Krčili smo gozdove, izsekavali grmičevja, požigali savane... Koliko živali je pomrlo v procesu? Koliko ostalo brez zavetja in na razpolago plenilcem. Koliko čebel pomre zaradi škropljenja poljščin? Koliko divjadi se odstreli, ker tepta in uničuje polja?


Valid point, vse kar si napisal. Samo en manjši problem je s tem.

Pridelava mesa je izjemno potraten proces. Za kilo koruze je treba x kvadratnih metrov zemlje. Za pridelavo mesa z enako energetsko vrednostjo je potrebnih najprej x+n kvadratnih metrov koruze, ki jo poje krava poleg vseh ostalih energetskih in prostorskih zahtev.

V tisti temi o ekoloških vidikih prehranjevanja je precej linkov na to temo. Velika večina vsega poljedeljstva na svetu obstaja za to, da s pridelki nahranimo živali, ki jih nato pojemo.

Torej ne, prehrana enega vegana definitivno ni tako krvava kot tvoja.

driver_x ::

Ah, vidim da je to še ena tema, ki ste jo vegetarjanci in vegani ugrabili za širjenje svojega prepričanja. Adijo.

GGGGG ::

Kakšni vegani, pa o kakšnem prepričanju točno govoriš? To, da je mesna industrija energetsko potratna, neučinkovita in umazana je pač neizpodbitno dejstvo, se strinjaš?

jozekuch ::

S Kitajsko študijo soočam navedbe v:
Wegetarisch essen-Fleisch vergessen

"Tveganje za nastanek bolezni srca in krvnega obtoka pri veganih sicer ni manjše, kot pri uživalcih mešane hrane, ker so koncentracije homocisteina pri veganih pogosto previsoke. ..."

Kje/kako se meri homocistein?

(Zakaj) Je Campbell to zamolčal?
Prosim za mnenje.
MaRe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jozekuch ()

GGGGG ::

Visoke vrednosti homocisteina so posledica nizkih vrednosti vitamina B12 in folatov (vitamin B9). Slednjih v rastlinski prehrani ne manjka. B12 smo pa že obdelali.

111111111111 ::

GGGGG je izjavil:

Ubijanje in mučenje outsourcaš. No, povprečen slovenec to dela. Pa ne zato, ker bi nujno potreboval tisto meso, ampak zaradi lastnih kulinaričnih užitkov.

Bojim se da prašiča zakoljemo in ustrezno razkosamo sami še po starih metodah. Koline trajajo 2-3 dni. Tako da ni outsorsa. Seveda mi je tudi meso dobro. :) Morda meso ni nujno, vsekakor pa prispeva k popestritvi jedilnika. Po drugi strani pa menim, da domača stvar še vedno odtehta kupljeno. In v tem pomenu je domače meso boljše od kupljene zelenjave. (sem že enkrat napisal). Tudi znanost se ne more odločiti: je bolje rastlinsko olje ali svinjska mast. Kaj je bolj zdravo?

GGGGG je izjavil:


Valid point, vse kar si napisal. Samo en manjši problem je s tem.

Pridelava mesa je izjemno potraten proces. Za kilo koruze je treba x kvadratnih metrov zemlje. Za pridelavo mesa z enako energetsko vrednostjo je potrebnih najprej x+n kvadratnih metrov koruze, ki jo poje krava poleg vseh ostalih energetskih in prostorskih zahtev.

V tisti temi o ekoloških vidikih prehranjevanja je precej linkov na to temo. Velika večina vsega poljedeljstva na svetu obstaja za to, da s pridelki nahranimo živali, ki jih nato pojemo.

Torej ne, prehrana enega vegana definitivno ni tako krvava kot tvoja.


Še vedno pa je krvava, potrošniško naravnana in kalorična. :) Moje mnenje je, da nam je vsejedost skozi zgodovino pomagala, da imamo lahko danes samo vegetarijance. Če si použil meso, si imel čas za druge stvari ne pa za golo existenco, kot je bilo pri nabiralništvu. Več energije v krajšem času in večja efektivnost.

jozekuch ::

Katera vrednost pri preiskavi krvi kaže na:
homocistein?
MaRe

GGGGG ::

Po drugi strani pa menim, da domača stvar še vedno odtehta kupljeno. In v tem pomenu je domače meso boljše od kupljene zelenjave. (sem že enkrat napisal).


Sem videl, da si napisal, ampak se še vedno ne strinjam.

Tudi znanost se ne more odločiti: je bolje rastlinsko olje ali svinjska mast. Kaj je bolj zdravo?


Znanost je precej jasno povedala, da nič od tega ni idealno.

Še vedno pa je krvava, potrošniško naravnana in kalorična. :) Moje mnenje je, da nam je vsejedost skozi zgodovino pomagala, da imamo lahko danes samo vegetarijance. Če si použil meso, si imel čas za druge stvari ne pa za golo existenco, kot je bilo pri nabiralništvu. Več energije v krajšem času in večja efektivnost.


Stročnice, žita in druge škrobne rastline imajo podobno kalorično vrednost kot goveje meso. Tudi nekatero sadje je precej kalorično.

111111111111 ::

GGGGG je izjavil:

Po drugi strani pa menim, da domača stvar še vedno odtehta kupljeno. In v tem pomenu je domače meso boljše od kupljene zelenjave. (sem že enkrat napisal).


Sem videl, da si napisal, ampak se še vedno ne strinjam.

Argument? V kemikalije namočena zelenjava in sadje je bolj zdravo kot domače meso? Tukaj pustimo ob strani etične pomisleke pri pridelavi mesa, tukaj nobenemu ne oporekam, če ti je neetično potem ne jej. Zanima me kaj je po tvojem mnenju bolj zdravo za vnos v telo pri isti kalorični vrednosti oz. kaj po tvoje stori več škode. Oz. da te ne omejim tako, me zanima kaj je bolj zdravo: doma prideleana zeljnjava+ sadje + meso ali samo kupljena zelenjava + sadje? Kdo živi bolj zdravo?

GGGGG je izjavil:


Tudi znanost se ne more odločiti: je bolje rastlinsko olje ali svinjska mast. Kaj je bolj zdravo?


Znanost je precej jasno povedala, da nič od tega ni idealno.


Tako je ne eno ne drugo nima prednosti, samo da pri domači masti sem siguren od kje je prišla, pri kupljenih oljih pa nisem. Pri lokalcu kupujem domače bučno olje, skratka trudim se pozanati izvor živil, ki jih zaužijem. Mesne ali ne mesne.

GGGGG je izjavil:


Še vedno pa je krvava, potrošniško naravnana in kalorična. :) Moje mnenje je, da nam je vsejedost skozi zgodovino pomagala, da imamo lahko danes samo vegetarijance. Če si použil meso, si imel čas za druge stvari ne pa za golo existenco, kot je bilo pri nabiralništvu. Več energije v krajšem času in večja efektivnost.


Stročnice, žita in druge škrobne rastline imajo podobno kalorično vrednost kot goveje meso. Tudi nekatero sadje je precej kalorično.


Tule nisem mislil na kalorije, ampak predvsem pogled na mesojedstvo na tale način: klik.
Opravičujem se za nejasnost.

GGGGG ::

Argument? V kemikalije namočena zelenjava in sadje je bolj zdravo kot domače meso? Tukaj pustimo ob strani etične pomisleke pri pridelavi mesa, tukaj nobenemu ne oporekam, če ti je neetično potem ne jej.


Nisem še slišal, da bi sadje in zelenjavo namakali v kakšne kemikalije. Lahko malo bolj natančno razložiš kakšne kemikalije imaš v mislih in zakaj točno so škodljive.

Zanima me kaj je po tvojem mnenju bolj zdravo za vnos v telo pri isti kalorični vrednosti oz. kaj po tvoje stori več škode. Oz. da te ne omejim tako, me zanima kaj je bolj zdravo: doma prideleana zeljnjava+ sadje + meso ali samo kupljena zelenjava + sadje? Kdo živi bolj zdravo?


Definitivno je bolj zdravo dobiti 2000 kalorij na dan iz sadja in zelenjave, kot izključno iz mesa. "Doma pridelano" in podobne oznake pa tudi ne garantirajo kvalitete pridelka.

Tule nisem mislil na kalorije, ampak predvsem pogled na mesojedstvo na tale način: klik.
Opravičujem se za nejasnost.


Tole IMHO ni relevantno za našo debato. V današnjih časih živimo v izobilju in lahko izbiramo med kvalitetno hrano iz celotnega planeta skozi celo leto. Danes nimamo nobene fiziološke potrebe po uživanju mesa, vsa ustrezna hranila lahko dobimo iz drugih virov.

Poleg tega vse pretekle prakse niso vedno vredne posnemanja, čeprav so mogoče v retrospektivi prinesle razvoj. Suženjstvo (in izkoriščanje kolonij nasplošno) je definitivno precej prispevalo k razvoju zahodnega sveta, pa se verjetno strinjamo, da ne bi več tega ponavljali.

jest10 ::

Nisem še slišal, da bi sadje in zelenjavo namakali v kakšne kemikalije.

Se vidi, da slišiš samo tisto, kar ti je všeč:8)

Definitivno je bolj zdravo dobiti 2000 kalorij na dan iz sadja in zelenjave, kot izključno iz mesa.

Definitivno nihče tukaj ne govori, da je treba jesti izključno meso.

GGGGG ::

Se vidi, da slišiš samo tisto, kar ti je všeč:8)


Me lahko razsvetliš prosim.

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Se vidi, da slišiš samo tisto, kar ti je všeč:8)


Me lahko razsvetliš prosim.


Žal je res tudi sadje se tretira za skladiščenje in večjo obstojnost… Verjetno tudi zelenjava.

REcimo jabolka:

http://www.karsia.si/html/prodajni.php?...

Dodajam:

Vedno ko pišem in govorim o vegetarijasnki prehrani mislim na BIO pridelave. PA prosim sedaj ne pisat, da je to larifar, ker če pade na tak nivo, da v nič več ne verjamemo, potem tako nima smisla.

innerspace ::

FastWIND je izjavil:

... da v nič več ne verjamemo, potem tako nima smisla.


Prav takrat stvar dobi smisel.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

GGGGG ::

Žal je res tudi sadje se tretira za skladiščenje in večjo obstojnost... Verjetno tudi zelenjava.


0,043 g/m3 ni ravno "namakanje v kemikalije". Poleg tega me zanima kaj je tako grozno narobe s temi kemikalijami.

Lej, kaj google najde. Eko trgovino kjer fitoregolator prodajajo kot odlično sredstvo za mazanje kože. Po drugi strani se verjetno kot hudič križa bojijo podobnih spojin na sadju (ki ga pred uživanjem tako ali tako operemo ali olupimo).

http://www.ekosklepik.com/fitoregulator...

Svašta.

jest10 ::

Dajmo malo razmislit, koliko izdelkov za uporabo na koži je priporočljivo jesti:|
In btw, tole višje je le ena ob mnogih zadevščin, ki se za to uporabljajo. Pesticidi, voski, zaviralci zorenja, ohranjevalci svežine itd so standardna zadeva pri transpotru.

GGGGG ::

Če je zadeva strupena za jest si jo jaz tudi po faci ne bi mazal.

Sicer pa, kaj točno je narobe z vsem naštetim?

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Če je zadeva strupena za jest si jo jaz tudi po faci ne bi mazal.

Sicer pa, kaj točno je narobe z vsem naštetim?

Pesticidi so ti ok ?

Recimo surovo kakavo maslo je dobro za mazanje kože in kot živilo. Pred davnimi časi ko še ni blo toliko krem so ga imeli v lekarah seaj pa v štarcunah. Predvsem v bio štarcunah.

GGGGG ::

Pesticidi na sadju in zelenjavi niso problem. Jih z lahkoto opereš ali spraviš stran, ko rastlino olupiš. Bioakumulacija v rastlinah je zanemarljiva (na maščobah v mesu ni).

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Pesticidi na sadju in zelenjavi niso problem. Jih z lahkoto opereš ali spraviš stran, ko rastlino olupiš. Bioakumulacija v rastlinah je zanemarljiva (na maščobah v mesu ni).


Ok. tebi je ok. Meni ni. :)

GGGGG ::

Ni problema, če izbiraš hrano, ki ti ustreza.

Ampak vprašanje ni bilo ali je boljša špricana ali "bio" zelenjava. Nekdo je zgoraj trdil, da je boljše jesti domačega prašiča kot kupljeno zelenjavo. Zakaj naj bi bila ta kupljena zelenjava tako slaba mi pa še noben ni razložil. Edini odgovor je bil, da "jo namakajo v kemikalije".

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Ni problema, če izbiraš hrano, ki ti ustreza.

Ampak vprašanje ni bilo ali je boljša špricana ali "bio" zelenjava. Nekdo je zgoraj trdil, da je boljše jesti domačega prašiča kot kupljeno zelenjavo. Zakaj naj bi bila ta kupljena zelenjava tako slaba mi pa še noben ni razložil. Edini odgovor je bil, da "jo namakajo v kemikalije".


Moje mnenje je sledeče:

- da je recimo solata, ki zraste na zmelji gnojeni recimo s kompostom in da ni nič škrobljena oziroma tretirana s kakšnimi kemikalijami, škropivi umetnimi gnojili boljša od solate, ki je pridelana v intenzivnem kmetjstvu..

GGGGG ::

1. "bio" ne pomeni, da solata ni škropljena s kemikalijami in umetnimi gnojili.

2. "intenzivno kmetijstvo" lahko pomeni veliko stvari. Lahko gre za solato pridelano na hidroponiki, ki že po defaultu ne uporablja nobenih škropiv ali pa za neko polje na jugu španije, z avtocesto na eni strani in škopilci na drugi.

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

1. "bio" ne pomeni, da solata ni škropljena s kemikalijami in umetnimi gnojili.

2. "intenzivno kmetijstvo" lahko pomeni veliko stvari. Lahko gre za solato pridelano na hidroponiki, ki že po defaultu ne uporablja nobenih škropiv ali pa za neko polje na jugu španije, z avtocesto na eni strani in škopilci na drugi.


Da se ne zapletama, vemo kaj pomeni in s čim se lahko tretira bio pridelana živila.

http://ec.europa.eu/agriculture/organic...

Meni je pač pomembno kot sem napisal, da čimveč zelenjave pridelane kot sem zgoraj opisal.

Vsak pa ima svoja merila.



Če koga zanima kako gleda na veganstvo in vegetarijanstvo uradna ZDA inštitucija:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1282...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

FastWIND ::

innerspace je izjavil:

FastWind-ov link laze kot pes tece.


Naslov: "Australian Government Gives Vegan Diet the Green Light"

Iz vsebine: "Australians following a vegetarian diet can still meet nutrient requirements if energy needs are met and the appropriate number and variety of serves from the Five Food Groups are eaten throughout the day"


Ko pa pogledas v "Australian Dietary Guidelines", ugotovis, da celoten summary(ki ga povzema PETA v linkanem clanku) nikjer ne vsebuje niti besede vegetarian, niti vegan. Zgolj vegetables...


Da ne bo ostalo samo pri "slabih" virih. Spodnja povezava je povezava na

The Medical Journal of Australia (MJA) is Australia’s leading peer-reviewed general medical journal. It has been delivering ground-breaking research to the medical community since 1914.

Published twice a month, with double issues in January and December (22 issues a year), the MJA covers all the important issues affecting Australian health care, publishing the latest Australian clinical research, evidence-based reviews, clinical practice updates, authoritative medical opinion and debate, and developments within the humanities with respect to medicine. The MJA encourages comment and debate from readers.

Naslov članka :
A plant-based diet -- good for us and for the planet
https://www.mja.com.au/open/2012/1/2/pl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

111111111111 ::

GGGGG je izjavil:

1. "bio" ne pomeni, da solata ni škropljena s kemikalijami in umetnimi gnojili.


Brez neumnosti prosim. Za usmeritve BIO/EKO se točno ve kakšne so. In prosim ne mi pridet z argumentom, saj tega se noben ne drži.
Osnovne prepovedi v ekološkem kmetovanju so:

- uporaba kemično sintetičnih sredstev za varstvo rastlin,
- uporaba razkuženega semena,
- uporaba lahko topnih mineralnih gnojil,
- uporaba sintetičnih dodatkov v krmilih,
- uporaba surovin živalskega izvora v krmilih in gnojilih,
- uporaba gensko spremenjenih organizmov,
- preventivno zdravljenje živali s kemoterapevtiki (antiabiotiki, kokcidiostatiki...).
Vir: http://www.eko-kmetije.info

GGGGG je izjavil:


2. "intenzivno kmetijstvo" lahko pomeni veliko stvari. Lahko gre za solato pridelano na hidroponiki, ki že po defaultu ne uporablja nobenih škropiv ali pa za neko polje na jugu španije, z avtocesto na eni strani in škopilci na drugi.


POvzeto po Enciklopediji Britanici:
farming that uses a lot of machinery, labour, chemicals, etc. in order to grow as many crops or keep as many animals as possible on the amount of land available:
The use of chemical fertilizers and pesticides in intensive agriculture has dramatically increased crop yields.

Ti pa imaš seveda vso pravico, da si razlagaš po svoje, vedno je in bo obstajala manjšina.

GGGGG ::

Raznih eko, bio, organic in podobnih oznak je malo morje (http://www.ekoslovenija.si/EKO_SLOVENIJ...

Vsak certifikat ima malo drugačne zahteve pri redko katerem pa je izrecno prepovedano škropljenje vseh vrst. Večina "ekološko" pridelane hrane pač zahteva uporabo drugačnih, okolju "bolj prijaznih" škropiv.

Razen če žveplo, modra galica in podobne zadeve zate niso kemija.

Ti pa imaš seveda vso pravico, da si razlagaš po svoje, vedno je in bo obstajala manjšina.


Nič si ne razlagam po svoje. Hidroponika je čista industrija, poosebljenje intenzivnega kmetijstva. Ampak škropijo pa vseeno bolj redko.

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Raznih eko, bio, organic in podobnih oznak je malo morje (http://www.ekoslovenija.si/EKO_SLOVENIJ...

Vsak certifikat ima malo drugačne zahteve pri redko katerem pa je izrecno prepovedano škropljenje vseh vrst. Večina "ekološko" pridelane hrane pač zahteva uporabo drugačnih, okolju "bolj prijaznih" škropiv.

Razen če žveplo, modra galica in podobne zadeve zate niso kemija.

Ti pa imaš seveda vso pravico, da si razlagaš po svoje, vedno je in bo obstajala manjšina.


Nič si ne razlagam po svoje. Hidroponika je čista industrija, poosebljenje intenzivnega kmetijstva. Ampak škropijo pa vseeno bolj redko.


Da si ne razlagamo po svoje in da se ne bomo več sklicevali na malo morje oznak in certifikatov...

Ko pišem o BIO produktih pišem o produktih, ki so proizvedeni na sledeč certificiran način:

http://ec.europa.eu/agriculture/organic...

in označeni na način:

http://ec.europa.eu/agriculture/organic...

 BIO logo

BIO logo

GGGGG ::

Kul, go for it. Še vedno mi ni noben razložil zakaj bom umrl v peklenskih mukah, če bom pojedel 3 zrna GMO koruze ali špricano papriko.

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Kul, go for it. Še vedno mi ni noben razložil zakaj bom umrl v peklenskih mukah, če bom pojedel 3 zrna GMO koruze ali špricano papriko.


Tudi ni namen, da ti kdo to razloži. To si naj vsak sam razloži in se tudi odloči kaj bo jedel.

Moj namej je izobrazit o dejstvih. Da ko nekdo napiše BIO, da vemo kaj za tem stoji in se lahko pouči spozna kaj novega in ugotovi ali mu je všeč ali ne…

Sploh pa o veganstvu in vegetarijanstvu. Več kot bo znanja manj bo strahov pred drugačno prehrano kot smo jo vajeni.

GGGGG ::

Slabo izobražuješ. Praviš, da bio izdelkov ne škropijo s kemikalijami, čeprav to ni res. Poleg tega mi nočeš povedati kaj je tako groznega na ne-bio izdelkih.

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Slabo izobražuješ. Praviš, da bio izdelkov ne škropijo s kemikalijami, čeprav to ni res. Poleg tega mi nočeš povedati kaj je tako groznega na ne-bio izdelkih.


Ne mislim se prepirat. Več kot dat linke do uradnih inštitucij, kjer je navedeno s katerimi preparati je dovoljeno tretirat rastline ti ne morem dat. Tam vse lepo piše če želiš si lahko prebereš, če ne želiš in pričakuješ od mene, da bom sem prepisoval, tega pa ne bom.

Glede uživanja ne bio izdelkov ti pa zadnjič napišem, da je to čisto moja osebna odločitev in, da jih bio izdelke uživam zato, ker verjamem, da če se, da nekaj pridelat z minimalnim tretiranjem verjamem, da je takšno živilo kvalitetnejšo in bolje vpliva na moje telo.

Če pa kdo drug verjame v kaj drugega pa tudi prav nimam nič proti. ŠE sreča, da imamo izbiro.

GGGGG ::

Gor je nekdo napisal, da bio izdelkov ne škropijo z nobeno kemijo. Na linkih, ki si jih nalepil je jasno napisano, da to ni res.

Glede uživanja ne bio izdelkov ti pa zadnjič napišem, da je to čisto moja osebna odločitev in, da jih bio izdelke uživam zato, ker verjamem, da če se, da nekaj pridelat z minimalnim tretiranjem verjamem, da je takšno živilo kvalitetnejšo in bolje vpliva na moje telo.


Super. Ljudje verjamejo marsikaj. Sem mislil, da imaš kakšne bolj konkretne argumente.

FastWIND ::

GGGGG je izjavil:

Gor je nekdo napisal, da bio izdelkov ne škropijo z nobeno kemijo. Na linkih, ki si jih nalepil je jasno napisano, da to ni res.

Glede uživanja ne bio izdelkov ti pa zadnjič napišem, da je to čisto moja osebna odločitev in, da jih bio izdelke uživam zato, ker verjamem, da če se, da nekaj pridelat z minimalnim tretiranjem verjamem, da je takšno živilo kvalitetnejšo in bolje vpliva na moje telo.


Super. Ljudje verjamejo marsikaj. Sem mislil, da imaš kakšne bolj konkretne argumente.


Dlakocepljenje. Kemija je tudi voda saj jo sestavljajo kemijski elemetni :) 
In potem si dobil zelo natančno opredelitev s kakšno kemijo se tretirajo BIO izdelki.

Če v nekaj verjameš je vsaj pol uspeha če že ne več.

Lahko noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

111111111111 ::

GGGGG je izjavil:

Gor je nekdo napisal, da bio izdelkov ne škropijo z nobeno kemijo. Na linkih, ki si jih nalepil je jasno napisano, da to ni res.

Glede uživanja ne bio izdelkov ti pa zadnjič napišem, da je to čisto moja osebna odločitev in, da jih bio izdelke uživam zato, ker verjamem, da če se, da nekaj pridelat z minimalnim tretiranjem verjamem, da je takšno živilo kvalitetnejšo in bolje vpliva na moje telo.


Super. Ljudje verjamejo marsikaj. Sem mislil, da imaš kakšne bolj konkretne argumente.


Ker jaz očitno ne znam argumentirat, pa mi ti razloži zakaj je GSO oz. intenzivno kmetijstvo boljše in mi konkretno argumentiraj, da ne boš samo jokal kako ostali nimamo argumentov. Čakam linke in konkretno obrazložitev, kaj se nabira v živalski masti, da bom umrl v strašnih mukah star 90 let. Upam da vidiš, da je taka debata prav nesmiselna in ne vodi nikamor in sedaj sem se spustil na tvoj nivo, kjer me boš potolkel z izkušnjami. :)

Ker se je konstruktivna debata zaključila se umikam iz teme s sledečo zgodbico, ki me spominja na iKst-a. Grem po Čopovi v Ljubljani, kjer do mene pristopi lušna deklina, ki me vpraša, če imam rad odojka. Kot zaveden mesojedec, pritrdim in se oziram naokli, kje se kaj peče. Deklina pa me mirno zabije: "Potem pa ne marate otrok," in mi potisne v roke plakat kjer piše, da so odojki otroci prašičev in kdor jih je, ne mara otrok.

jest10 ::

Čakam linke in konkretno obrazložitev, kaj se nabira v živalski masti, da bom umrl v strašnih mukah star 90 let. Upam da vidiš, da je taka debata prav nesmiselna in ne vodi nikamor in sedaj sem se spustil na tvoj nivo, kjer me boš potolkel z izkušnjami. :)


Simpl, sedaj boš dobil linke na študije mesa, kjer so živali filal z antibiotiki/jih pasli ob avtocesti itd.
Po trugi strani pa je zanj na 10+ načinov špricana zelenjava/sadje popolnoma ok.

Nima smisla se prerekati z osebkom, ki vidi le eno stran, vse probleme druge pa zanika:|

jozekuch ::

Ravnokar sem izvedel, da laboratorij "nima možnosti" narediti homocistein.
MaRe

jozekuch ::

Ali je res da Kitajska študija križa dve ločeni raziskavi.
Ena "kitajska" daje zemljevid pogostnosti različnih bolezni.
Druga Campbell&Co.
Prehranske navade, krvne analize.
Ali to ne pomeni nevarnost hudih napak?
Zakaj Cambpell ni izprašal ljudi še po njihovem zdravju in zdravju sorodnikov?
MaRe

GGGGG ::

Ker jaz očitno ne znam argumentirat, pa mi ti razloži zakaj je GSO oz. intenzivno kmetijstvo boljše in mi konkretno argumentiraj, da ne boš samo jokal kako ostali nimamo argumentov.


Tale debata se je začela s primerjavo "kupljene zelenjave" in "domačega prašiča". Glede na to, kako suvereno si trdil, da je kupljena zelenjava zanič sem pričakoval vsaj kak konkreten argument.

Kako je intenzivno kmetijsko boljše? Glavna prednost je neprimerno večji hektarski donos. Kaj to potegne za sabo mi verjetno ni potrebno razlagati?

Čakam linke in konkretno obrazložitev, kaj se nabira v živalski masti, da bom umrl v strašnih mukah star 90 let. Upam da vidiš, da je taka debata prav nesmiselna in ne vodi nikamor in sedaj sem se spustil na tvoj nivo, kjer me boš potolkel z izkušnjami. :)


Ena osnovna zadeva: http://www.marietta.edu/~biol/102/2biom...

Sicer je bioakumulacija pojem, ki ga iščeš. Bioakumulacija je nabiranje toksinov v tkivih. Višje, kot je nek organizem na prehranski lestvici več možnosti ima, da se v njegovih tkivih določeni toksini zbirajo. Že iz tega stališča je v mesu akumulirane precej več svinjarije.

Potem pa je tukaj še dejstvo, da se večina teh toksinov veže na maščobna tkiva, predvsem živalske maščobe. V zelenjavi se toksini nimajo kje nabirati, iz površine pa jih je enostavno odstraniti.

Sicer je bila ista stvar razložena na forumu že vsaj 2x, v tistih drugih temah, ampak jebiga. Enkrat boste mogoče celo prebrali kakšno zadevo.

Po trugi strani pa je zanj na 10+ načinov špricana zelenjava/sadje popolnoma ok.


Ne bluzi pa raje povej kako točno je špricana zelenjava strupena.

FastWIND ::

Dokumentarec na Nationa Geographic o mučenju živali z naslovom: Pod krinko v ZDA - Pod krinko za živali.

1.del:
2.del:
3.del:

FastWIND ::

Članek mag. Miloš Židanik, dr. med. specialist psihiater v Glasilu Zdravniške zbornice Slovenije o živalski prehrani:

http://issuu.com/gooya/docs/isis2013-12...

jest10 ::

FastWIND je izjavil:

Članek mag. Miloš Židanik, dr. med. specialist psihiater v Glasilu Zdravniške zbornice Slovenije o živalski prehrani:

http://issuu.com/gooya/docs/isis2013-12...

Škoda, da vmes ustreli tudi neumnosti.
Kdor je meso nima empatije? Ima slabše odnose s soljudmi in ne vidi trplenja živali/ljudi? Neumnost

LitralSM ::

FastWIND je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz razmišljam bolj preprosto: "Bolje domač svinjski kotlet kot kupljena zelenjava."


Čisto ok, če ti ni problem, da poješ ubito žival. Verjetno bi bilo drugače, če bi jo moral sam ubiti in pojesti, vsaj za večino tako mislim. Ko bi te pujsek, kravica pogledala preden bi ji pognal kuglo skozi lobanjo ali z nožem prerezal vrat… Ampak vem, da marsikomu tudi to ni problem, še človeku ne to storit.

Would kill food even if my food is human.
Mislim, da sem dovolj povedal. Moje preživetje ima prioriteto.

FastWIND ::

LitralSM je izjavil:

FastWIND je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Jaz razmišljam bolj preprosto: "Bolje domač svinjski kotlet kot kupljena zelenjava."


Čisto ok, če ti ni problem, da poješ ubito žival. Verjetno bi bilo drugače, če bi jo moral sam ubiti in pojesti, vsaj za večino tako mislim. Ko bi te pujsek, kravica pogledala preden bi ji pognal kuglo skozi lobanjo ali z nožem prerezal vrat… Ampak vem, da marsikomu tudi to ni problem, še človeku ne to storit.

Would kill food even if my food is human.
Mislim, da sem dovolj povedal. Moje preživetje ima prioriteto.


Če prav razumem verjameš, da bi brez mesa ne preživel oz. bi iblo tvoje preživetje ogroženo?

thramos ::

Takšni smo vsi. Tudi največji vegani bi (mogoče sicer z težkim srcem) lomili vratove zajčkom, če ne bi bilo druge izbire.

Kar pa v okoliščinah v katerih živimo nima nobenega pomena.

nokj ::

LitralSM je izjavil:


Mislim, da sem dovolj povedal. Moje preživetje ima prioriteto.


To je res. V skrajnem primeru bi jedli tudi ljudi.

Ravno zato je argument za to, da ni potrebe v normalni situaciji jesti živali - ali pa vsaj višje razvita bitja, ki se zavedajo smrti - ker je dovolj rastlinske hrane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokj ()

driver_x ::

Jaz pa menim, da so nekatere živali (pujsi, krave, ovce, ...) z razvojem zavesti in dojemanja samih sebe napredovale do te mere, da se z veseljem žrtvujejo za višje cilje, kot je npr. nahranitev svojega gospodarja. Pravzaprav menim, da take živali verujejo v to, da se njihovo bistvo izpolni šele z zakolom.

FastWIND ::

driver_x je izjavil:

Jaz pa menim, da so nekatere živali (pujsi, krave, ovce, ...) z razvojem zavesti in dojemanja samih sebe napredovale do te mere, da se z veseljem žrtvujejo za višje cilje, kot je npr. nahranitev svojega gospodarja. Pravzaprav menim, da take živali verujejo v to, da se njihovo bistvo izpolni šele z zakolom.


Maš mogoče kakšen spisek katere vse živali imajo ta način dojemanja samih sebe? Ali je to samo tvoje osebno mnenje?

LitralSM ::

thramos je izjavil:

Takšni smo vsi. Tudi največji vegani bi (mogoče sicer z težkim srcem) lomili vratove zajčkom, če ne bi bilo druge izbire.

Kar pa v okoliščinah v katerih živimo nima nobenega pomena.

Se strinjam. Mogoče pa pri tebi obstoji možnost nežretja živali, pri meni pa je možnost manjša in obstoja opcija zakola. Preprosto zato, ker so vedno pri roki. Za sebe bi tako rekel, da me omejuje okolje (sicer imamo možnost tudi rastlinoplantaže), za ostale temu ni tako. Bi rekel, da imam dokaj dober izgovor (čeravno me ta pretirana kuha, kjer je na jedilniku vsaki dan meso moti).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144228599 (208129) BigWhale

Kaj bi se zgodilo če bi vsi postali vegani :) ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16732999 (28058) Netrunner
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132636 (99589) razerznak

Več podobnih tem