» »

Kje kupiti (navadne) mlečne žarnice?

Kje kupiti (navadne) mlečne žarnice?

Grega_K ::

Pozdravljeni,

Želim kupiti navadne mlečne žarnice z močjo 60w.
Rad bi izvedel, kje (tudi tujina je ok) jih je možno kupiti/naročiti po spletu?
Lp

einstein :P ::

Brez zamere ampak kaj te pa moti pri CFL?

Oprostite za offtopic.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

RejZoR ::

http://www.svetila.com/sl/arnice-in-sij...

Krypton oz Centra serije. So pa mlečne povečini ukinili in jih boš zelo težko dobil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

specing ::

einstein :P je izjavil:

Brez zamere ampak kaj te pa moti pri CFL?

Oprostite za offtopic.


mene začnejo boleti oči od njih po circa. dveh urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

Hayabusa ::

Hrvaška.

innerspace ::

Grega_K je izjavil:

Želim kupiti navadne mlečne žarnice z močjo 60w.
Rad bi izvedel, kje (tudi tujina je ok) jih je možno kupiti/naročiti po spletu?


V CRO jih dobis.
^what Hayabusa said.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

specing je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Brez zamere ampak kaj te pa moti pri CFL?

Oprostite za offtopic.


mene začnejo boleti oči od njih po circa. dveh urah.


Možno, da gre samo za neke vrste placebo (ali za neko prepričanje, da te bodo zaradi teh žarnic začele boleti oči), drugače pa možno, da ti barvna toplota ne paše?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Hayabusa ::

Imaš rumeno ali belo svetlobo pri njih ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

innerspace ::

CFLjke nimajo klasicnega precej zveznega spektra in so bolj agresivne za oko. Not good IMO.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

specing ::

einstein :P je izjavil:

specing je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Brez zamere ampak kaj te pa moti pri CFL?

Oprostite za offtopic.


mene začnejo boleti oči od njih po circa. dveh urah.


Možno, da gre samo za neke vrste placebo (ali za neko prepričanje, da te bodo zaradi teh žarnic začele boleti oči), drugače pa možno, da ti barvna toplota ne paše?


Prej barvna mrzlota,
imam iste probleme z matt ekrani (posebej tistimi ultrabright)
na glossy ekranu lahko delam 16 ur na dan, vsak dan. to na min brightness, seveda. Po 15(-1h odvisno od ekrana) minut na matt ekranu me že bolijo oči.

Če pogledaš drugače, vid se je razvijal koliko, miljardo let? in razvijal se je pod soncem (kateremu so najbolj podobne navadne žarnice) in potem pridejo ekoteroristi in začnejo terorizirati s temi "varčnimi" žarnicami.
Zdej če je to placebo .... /facepalm


Zanimivo, da noben drug nima istega problema ... ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: specing ()

Grega_K ::

einstein :P je izjavil:

Brez zamere ampak kaj te pa moti pri CFL?

Oprostite za offtopic.


Tako kot so že drugi napisali, tudi meni svetloba CFL žarnic ne ugaja, prav tako pa se mi oči hitreje utrudijo oz. mi hitreje postaja neprijetno kot sicer.
Poskusil sem tudi z LED žarnico s svetlobo, ki naj bi bila popolnoma enaka svetlobi navadnih žarnic (temu zares ni tako), a še vedno so tiste navadne žarnice vsaj zame edina prava izbira.

Imam še precejšnjo zalogo navadnih žarnic, a pred nekaj dnevi mi je ravno ugasnila zadnja mlečna, to pa sem uporabljal v namizni luči. Zato tudi sprašujem.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

...:TOMI:... ::

Ma niso ekoteroristi ali ekofašisti.. :)) V ozadju je nekaj lobijev in nekaj ljudi, ki bodo na ta račun obogateli še bolj, kot so. To je to.

Sicer pa tudi obstoječi proizvajalci navadnih žarnic niso nedolžni. 1000 h MTTF je dogovor, da več ne smejo imeti, nobeden izmed njih. Ste se kdaj vprašali, kako to, da žarnica za smernik zdrži tako dolgo in ni 5x dražja? Ja, prav imate, naredijo bistveno boljšo žarnico, kot ostale, vendar z malo spremenjenim postopkom izdelave in malo drugačnimi materiali, ki pa niso nič dražji od obstoječih. Če bi klasiko dali v ležišče za smernik, bi odpovedala zelo hitro.
Tomi

jest10 ::

...:TOMI:... je izjavil:


1000 h MTTF je dogovor, da več ne smejo imeti, nobeden izmed njih. Ste se kdaj vprašali, kako to, da žarnica za smernik zdrži tako dolgo in ni 5x dražja? Ja, prav imate, naredijo bistveno boljšo žarnico, kot ostale, vendar z malo spremenjenim postopkom izdelave in malo drugačnimi materiali, ki pa niso nič dražji od obstoječih. Če bi klasiko dali v ležišče za smernik, bi odpovedala zelo hitro.


Nobene zarote ni tukaj. Žarnica, ki bi svetila dlje, bi imela nižjo temperaturo nitke in bolj rdečo svetlobo(tako kot žarnica za smernik). Nek kompromis mora biti.

...:TOMI:... ::

Je zarota je :) zakaj so lahko včasih delali 2000 h žarnice?
Tomi

jest10 ::

Takrat so te žarnice svetile bolj rdeče, kot današnje.
Saj kakšna prastara italjanska se še vedno najde delujoča... Le da ima nazivno napetost 250V in sveti zelo oranžno.

vostok_1 ::

Tako je. Ponavadi je nit debelejša in s tem vzdržljivejša, a sveti manj.

bajsibajsi ::

Tomi ima povsem prav - gugl za Phoebus cartel/agree.

Zlasti v kasnejsih letih bi z obstojeco tehnologijo lahko naredili zarilno nitko, ki bi imela standardno svetilno barvo in bi kljub temu obcutno presegla dogovorjenih 1k ur delovanja.

jest10 ::

bajsibajsi je izjavil:

Tomi ima povsem prav - gugl za Phoebus cartel/agree.

Zlasti v kasnejsih letih bi z obstojeco tehnologijo lahko naredili zarilno nitko, ki bi imela standardno svetilno barvo in bi kljub temu obcutno presegla dogovorjenih 1k ur delovanja.

Komot. Uporabljaj 12V halogenko na 11V, pa boš imel enako barvo, kot pri "navadni žarnici", ter opazno podaljšano življenjsko dobo.

Tehnologija je tukaj, samo se jo raje uporabi za boljši izkoristek in bolj belo svetlobo.

RejZoR ::

...:TOMI:... je izjavil:

Je zarota je :) zakaj so lahko včasih delali 2000 h žarnice?


Ne vem kaj bluzite, trenutne halogenske (napol varčne kot jim pravim) so ratane na 2000 ur delovanja, kar je še enkrat več kot so bile ratane navadne žarilne (ki pa so bile 1000 ur).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SuperVeloce ::

Imam doma na bajti in pri punci mariboru kar ene par žarnic (nekatere starejše od mene) s prejšnim načinom izdelave (vpete cikcak, ravna nitka, itd..) in vam povem, da je svetloba za nazivno moč smešno nizka in precej čudna, preveč rumena. Bi rabil precej časa, da bi se navadil. Te od tega prej glava boli, kot pa od kvalitetne florescentne. Večina žarnic je še nerabljenih, pa vseeno svetijo slabo.

einstein :P ::

specing je izjavil:

einstein :P je izjavil:

specing je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Brez zamere ampak kaj te pa moti pri CFL?

Oprostite za offtopic.


mene začnejo boleti oči od njih po circa. dveh urah.


Možno, da gre samo za neke vrste placebo (ali za neko prepričanje, da te bodo zaradi teh žarnic začele boleti oči), drugače pa možno, da ti barvna toplota ne paše?


Prej barvna mrzlota,
imam iste probleme z matt ekrani (posebej tistimi ultrabright)
na glossy ekranu lahko delam 16 ur na dan, vsak dan. to na min brightness, seveda. Po 15(-1h odvisno od ekrana) minut na matt ekranu me že bolijo oči.

Če pogledaš drugače, vid se je razvijal koliko, miljardo let? in razvijal se je pod soncem (kateremu so najbolj podobne navadne žarnice) in potem pridejo ekoteroristi in začnejo terorizirati s temi "varčnimi" žarnicami.
Zdej če je to placebo .... /facepalm


Zanimivo, da noben drug nima istega problema ... ali pač?


Zanimivo, jaz imam mat ekran in cool white 18W CFL, pa me nič ne moti.

"in potem pridejo ekoteroristi in začnejo terorizirati s temi "varčnimi" žarnicami."

Jah, več privarčuješ ane, pa s tem tudi naravo manj obremenjuješ, kar se tiče odpadnih snovi iz elektrarn (čeprav imajo pa cfl vezje notri, tako da je pa tam spet neko novo onesnaženje za naravo).

Še najboljše so LED, pa HID (HPS in MH), oboje imajo velik izkoristek, le da je pri HID manjša življenska doba.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Kar sem do sedaj videl, so vse halogenke prozorne in nobene mlečne.
Kdo ve zakaj to?
Tako je!

SuperVeloce ::

Mogoče višja temperatura... ter podobno kot navadne tudi izkoristek

...:TOMI:... ::

RejZoR je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Je zarota je :) zakaj so lahko včasih delali 2000 h žarnice?


Ne vem kaj bluzite, trenutne halogenske (napol varčne kot jim pravim) so ratane na 2000 ur delovanja, kar je še enkrat več kot so bile ratane navadne žarilne (ki pa so bile 1000 ur).


Hahaha, tale me je pa nasmejala. Folk jambra, kako mora halogenke menjat pogosteje, kot navadne žarnice. Želiš dokaz?

Da ne omenjam, da so halogenke za faktor 3-5x dražje, kot navadne žarnice na nitko.

Evo dokaz.

http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtop...
Tomi

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

To, če je en kupil zanič kopijo, še ne pomeni, da so vse žarnice s halogenom slabše. To je nekako tako, kot meni folk jamra, da jim varčne crkujejo in svetijo s čudnim spektrom, potem pa mi pove, da je kupil simpex v šparu... jaz sem kupoval halogenke že preden so nam jih začeli vsiljevati, pa sem nasplošno bolj zadovoljen, kot pri navadnih

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Tudi najcenejša halogenka je še vedno dražja kot klasika na nitko. Glej, danes se proda veliko šrota. To je dobro, če lahko človek izbira. Če pa lahko izbira med dragim šrotom in še dražjim šrotom, potem pa nekaj ni v redu.

Navadne žarnice RIP. Dokler ne bo ustrezne zamenjave, ki se bo hitro prižgala, bila poceni, ne bo smetila višjih harmonikov v omrežje, bom ostal na klasiki. Še dobro, da imam zalogo in južni sosedje imajo tudi še na zalogi...

LED mora še veliko žgancov pojesti, da bo zrela tehnologija.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427181 (21184) bMozart
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8623856 (8622) čuhalev
»

Katera LED namizna svetilka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5319398 (16270) negotiator
»

Žarnice s celotnim spektrom svetlobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9842132 (39978) jebiveter2
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120688 (89612) BigWhale

Več podobnih tem