» »

Katera LED namizna svetilka?

Katera LED namizna svetilka?

«
1
2

js osebno ::

Več kot 10 let uporabljam svetilko s halogensko žarnico, ki pa vse bolj očitno utripa. Zadnje čase lučke sploh ne prižigam, ker tega ne nameravam gledat.

Malce sem pobrskal in se odloćil, da bom kupil svetilko z ledicami. Ponudba pa izgleda zelo skopa..
Doslej sem videl samo nekaj stvari na Conradu, drugje pa so zadeve zelo drage (>150€).

Obstaja kakšna spodobna svetilka za okoli 60€, ki ima toplo svetlobo?

RejZoR ::

Vglavnem so lučke na LED precej švoh, tiste, ki pa so dejansko močne pa stanejo kar precej...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Highlag ::

Če ti halogenka utripa zamenjaj žarnico. Ko je nitka zelo iztrošena se z njo dogajajo hecne stvari pa utripa. Sicer pa nisi nič napisal zakaj jo rabiš.
Never trust a computer you can't throw out a window

js osebno ::

Žarnica je bila zamenjana pred pol leta.

Svetilko pa rabim za svetlobo ob pisanju (za šolo) oziroma branju knjig.

Dr_M ::

Za branje knjig ti zelo odsvetujem ledice, oz karkoli drugega, kot halogenko ali obicajno zarnico na nitko. Oci ti bodo hvalezne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

js osebno ::

A so žarnice z žarilno nitko sploh še na voljo? Sploh ne vem kaj naj potem kupim, ker me utripanje grozno zmoti.

energetik ::

Beri tole temo.

Odsvetujem LED svetilko, ker so drage in/ali švoh. Na pisarniški mizi je priporočena osvetlitev najmanj 500 lux, za veliko mizo rabiš vsaj 10W ledic, še posebej če hočeš toplo belo barvo, ki ima slabši izkoristek.
Če ti tvoja halogenka utripa je nekaj narobe z avetilko/žarnico. Popravi jo ali nabavi novo. Halogenka nima kaj utripat.

jest10 ::

energetik je izjavil:

Beri tole temo.

Odsvetujem LED svetilko, ker so drage in/ali švoh. Na pisarniški mizi je priporočena osvetlitev najmanj 500 lux, za veliko mizo rabiš vsaj 10W ledic, še posebej če hočeš toplo belo barvo, ki ima slabši izkoristek.
Če ti tvoja halogenka utripa je nekaj narobe z avetilko/žarnico. Popravi jo ali nabavi novo. Halogenka nima kaj utripat.

Dve teli pa je svetlobe več kot pri 100W žarnici:D
No, tiste s toplo belo svetlobo so malenkost dražje.
Je pa treba malo improvizirati pri sami svetilki

energetik ::

Če ne ve, zakaj mu utripa halogenka v njegovi lampi, verjetno tudi emiterja ne bo znal priklopit in hkrati še uliti ohišja svetilke...

js osebno ::

Verjetno bo nekaj s svetilko narobe, saj je bila žarnica prek kratkim menjana. Pa hvala za link, bom pregledal, ko bo čas.

enadvatri ::

Žarnice z nitko so za branje odlične, dobre ledice prav tako. Za branje priporočam malenkost hladno temperaturo oz. čim bolj dnevni svetlobi podobno. Toplejše so bolj primerne za prijeten ambient.

Slabe pa so vse vrste varčnih (plinskih) žarnic, ki podobno kot neonke utripajo (ne glede na temperaturo = barvo po domače).

Jaz imam Z-bar mini: http://www.koncept.com/products.php in sem zelo zadovoljen! Kar je dražje, je dizajn (nateg).

Okapi ::

Jaz imam 5 vatno iz Hoferja in se da lepo brati ob njej.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

O.

energetik ::

enadvatri je izjavil:

Slabe pa so vse vrste varčnih (plinskih) žarnic, ki podobno kot neonke utripajo (ne glede na temperaturo = barvo po domače).
Prosim ne zavajaj. Varčne sijalke (CFL) ne utripajo že vsaj 15 let, ker delajo na več 10 kHz. Prav tako se praktično ne dobijo več utripajoče fluorescentke (ki jim ti napačno praviš neonke), ker so vse na elektronskem balastu.
In CFL so za v namizno svetilko odlične, ker se zaradi razpršenega vira manj bleščijo (v nasprotju z nitkami), hkrati pa so enako ali bolj varčne kot LED.

VolkD ::

Sam sem kupil namizno lučko od v IKEA. Za 10 € mislim, da je več kot odlična. Najbolj mi je všeč to, da je svetloba res zelo podobna svetlobi navadne žarnice. LED je 1 W. Ime lučke je JANSJO in jo je razen v IKEA mogoče dobiti tudi na e-bay.
http://www.ikea.com/it/it/catalog/produ...
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=...

Všeč mi je, ker je majhna in njena "kupola"zakrije majhen del površine kjer delamo. Fleksibilen vrat a omogoči, da si jo naravnamo tako kot želimo. Ko ni prižgana mi služi tudi kot nosilec za webcam.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Wisor ::

Poglej tule: http://www.internetnatrgovina.com


Mislm, da so daleč najcenejši pri nas, vsaj kaj se reflektorjev tiče.

enadvatri ::

energetik je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Slabe pa so vse vrste varčnih (plinskih) žarnic, ki podobno kot neonke utripajo (ne glede na temperaturo = barvo po domače).
Prosim ne zavajaj. Varčne sijalke (CFL) ne utripajo že vsaj 15 let, ker delajo na več 10 kHz. Prav tako se praktično ne dobijo več utripajoče fluorescentke (ki jim ti napačno praviš neonke), ker so vse na elektronskem balastu.
In CFL so za v namizno svetilko odlične, ker se zaradi razpršenega vira manj bleščijo (v nasprotju z nitkami), hkrati pa so enako ali bolj varčne kot LED.


10 kHz je še vedno utripanje, tudi če ga mi ne vidimo! Sem mnenja, da to lahko vpliva na počutje in zame jo ni čez klasično žarnico ali kvalitetno LED.

Neonke jim pravim, ker jim tako še vedno pravi veliko ljudi (važno, da se razumeva). El. dušilke so lahko različne od več 10 oz. 100 Hz do več kHz. Res pa je, da je veliko zgradb še s starimi dušilkami! V takem primeru lahko to že s prostim očesom zaznaš, če gledaš od strani vidnega polja proti izoru in ni drugih izvorov v bližini, ki bi to zakrili.

VolkD je izjavil:

Sam sem kupil namizno lučko od v IKEA. Za 10 € mislim, da je več kot odlična. Najbolj mi je všeč to, da je svetloba res zelo podobna svetlobi navadne žarnice. LED je 1 W. Ime lučke je JANSJO in jo je razen v IKEA mogoče dobiti tudi na e-bay.
http://www.ikea.com/it/it/catalog/produ...
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=...

Všeč mi je, ker je majhna in njena "kupola"zakrije majhen del površine kjer delamo. Fleksibilen vrat a omogoči, da si jo naravnamo tako kot želimo. Ko ni prižgana mi služi tudi kot nosilec za webcam.


Ta je imela nekaj časa v prodaji dober emiter, kasneje so dali slabšega.

VolkD je izjavil:

Sam sem kupil namizno lučko od v IKEA. Za 10 € mislim, da je več kot odlična. Najbolj mi je všeč to, da je svetloba res zelo podobna svetlobi navadne žarnice. LED je 1 W. Ime lučke je JANSJO in jo je razen v IKEA mogoče dobiti tudi na e-bay.
http://www.ikea.com/it/it/catalog/produ...
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=...

Všeč mi je, ker je majhna in njena "kupola"zakrije majhen del površine kjer delamo. Fleksibilen vrat a omogoči, da si jo naravnamo tako kot želimo. Ko ni prižgana mi služi tudi kot nosilec za webcam.


Ta je imela nekaj časa v prodaji dober emiter, kasneje so dali slabšega.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

enadvatri je izjavil:

10 kHz je še vedno utripanje, tudi če ga mi ne vidimo! Sem mnenja, da to lahko vpliva na počutje in zame jo ni čez klasično žarnico ali kvalitetno LED.
Če tega utripanja ne moremo zaznati, ne more vplivati na počutje. Poleg tega tudi navadna žarnica malce utripa s 100 Hz. To te pa ne moti?

Neonke jim pravim, ker jim tako še vedno pravi veliko ljudi (važno, da se razumeva). El. dušilke so lahko različne od več 10 oz. 100 Hz do več kHz. Res pa je, da je veliko zgradb še s starimi dušilkami! V takem primeru lahko to že s prostim očesom zaznaš, če gledaš od strani vidnega polja proti izoru in ni drugih izvorov v bližini, ki bi to zakrili.
Vse elektronske dušilke delajo z več 10 kHz. Ja je še veliko zgradb s starimi EM dušilkami, ampak mi tukaj govorimo o _novi_ namizni luči. Če vanjo všraufaš CFL, ne bo _nobenega_ zaznavnega ali škodljivega utripanja.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

Da lahko na stare neonke s starimi dušilkami pozabimo, ker govorimo o namizni svetilki, se strinjam.

Izjava, da če nečesa ne vidimo, še ne pomeni, da ne zaznamo in na nas ne vpliva. Jaz bi bil previdnejši (tudi gama sevanja ne vidiš, pa ...)!

Slučajno sem naletel na podatek, da CFL (male kompaktne "neonke") sevajo tudi UV svetlobo, ki je pri izpostavljenosti < pribl. 20 cm nevarna za zdravje. Za ljudi s fotosenzibilno kožo (veliko krat stranskim učinkom zdravil) pa je nevarna tudi pri izpostavljenosti z daljše razdalje. Ker UV škoduje vidu, bi se CFL sijalkam pri izbiri za namizne svetilke na veliko ognil.

Vse te varčne pa vsebujejo tudi težko kovino in če se nam razbije, tvegamo resno kontaminacijo. Pa ne mi zdaj nabijati, da če nam nekoč ni škodilo, nam tudi danes ne more.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Kako si potem upaš sploh podnevi stopiti iz stanovanja, ko pa kmalu dobiš UV dozo, veliko večjo kot pod fluorescenčno razsvetljavo?
Po neki študiji naj bi pri 8h sedenja pod pisarniško razvetljavo (predvidevam da ca. 500lux osvetljenosti) dobil tako dozo UV sevanja, kot jo dobiš v 1 minuti(!) poleti opoldne ob jasnem nebu. Po 1 minuti na soncu tudi najbolj občutljiva oseba ne bo občutila posledic.
Da ne omenjam, da imaš pri namizni luči običajno tako močno osvetljene le dlani.
Skratka UV ni noben razumen razlog, da ne bi uporabljal CFL.

enadvatri ::

energetik je izjavil:

Kako si potem upaš sploh podnevi stopiti iz stanovanja, ko pa kmalu dobiš UV dozo, veliko večjo kot pod fluorescenčno razsvetljavo?
Po neki študiji naj bi pri 8h sedenja pod pisarniško razvetljavo (predvidevam da ca. 500lux osvetljenosti) dobil tako dozo UV sevanja, kot jo dobiš v 1 minuti(!) poleti opoldne ob jasnem nebu. Po 1 minuti na soncu tudi najbolj občutljiva oseba ne bo občutila posledic.
Da ne omenjam, da imaš pri namizni luči običajno tako močno osvetljene le dlani.
Skratka UV ni noben razumen razlog, da ne bi uporabljal CFL.


Lahko navedeš študijo? Sicer pa poleti je škodljivo sonce, tega, da ni, nisem trdil. Prav tako je UV pomemben za določene presnovne procese (vitamina D). In niti nisem trdil, da ta izpostavljenost lahko povzroča raka. Samo, da je lahko škodljiva. In če si lučko vlečeš h glavi, ko kaj popravljaš ali rišeš oz. kakšno fino delo opravljaš, ni dobro. Zakaj bi se izpostavljal, če ni potrebno?

Okapi ::

Kakšno UV sevajo te lampe? Ker ni videti, da bi lahko kaj prida zagorel, tudi če si cel dan svetiš z njo v faco.8-)

O.

energetik ::

254 in 185 nm baje. Hg črte. Vir: Fluorescent lamp @ Wikipedia

Ampak tako malo, da dokler si 1-2 dm stran, to sploh ni vredno pomisleka. Sej vsak dan sedim 8h pod CFL, osvetljen s 500lx, pa sem bel ko zid. :)
Še tisti UV, ki pride _skozi okno_ izključno od neba (brez sonca), je močnejši kot pri eni ubogi 20W sijalki.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

energetik je izjavil:

254 in 185 nm baje. Hg črte. Vir: Fluorescent lamp @ Wikipedia

Ampak tako malo, da dokler si 1-2 dm stran, to sploh ni vredno pomisleka. Sej vsak dan sedim 8h pod CFL, osvetljen s 500lx, pa sem bel ko zid. :)
Še tisti UV, ki pride _skozi okno_ izključno od neba (brez sonca), je močnejši kot pri eni ubogi 20W sijalki.


Ne bom trdil, da ni tako, ker ne vem in se mi ne da iskati številk in jih primerjati.

Mi pa ni všeč CFL in sem z LED veliko bolj zadovoljen.

jest10 ::

enadvatri je izjavil:

energetik je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Slabe pa so vse vrste varčnih (plinskih) žarnic, ki podobno kot neonke utripajo (ne glede na temperaturo = barvo po domače).
Prosim ne zavajaj. Varčne sijalke (CFL) ne utripajo že vsaj 15 let, ker delajo na več 10 kHz. Prav tako se praktično ne dobijo več utripajoče fluorescentke (ki jim ti napačno praviš neonke), ker so vse na elektronskem balastu.
In CFL so za v namizno svetilko odlične, ker se zaradi razpršenega vira manj bleščijo (v nasprotju z nitkami), hkrati pa so enako ali bolj varčne kot LED.


10 kHz je še vedno utripanje, tudi če ga mi ne vidimo! Sem mnenja, da to lahko vpliva na počutje in zame jo ni čez klasično žarnico ali kvalitetno LED.

Ledice tudi utripajo. Kaj pa sedaj?

einstein :P ::

Dr_M je izjavil:

Za branje knjig ti zelo odsvetujem ledice, oz karkoli drugega, kot halogenko ali obicajno zarnico na nitko. Oci ti bodo hvalezne.



Ja, če verjameš vsem nategom...

Če mislite kupovati led namizne lampe, priporočam bolj kakšen švohnejši led reflektor, ki je stokrat cenejši od teh namiznih lamp, pri katerih stane samo dizajn in materiali, svetijo pa bolj malo.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Če se vam gre za lumne, pa nabavite kakih 400W HID reflektor rabljenega za okoli 100€ ali pa še ceneje, pa imate odvisno od žarnice od kakih 35,000-90,000lm medtem, ko date za vaše fancy namizne lučke po 100€ ali več, pa dajo tistih 340lm, kot je energetik rekel :))

PS: je pa drugače nekam malo 334lm za 9W led, medtem, ko imam jaz 1010lm na 18W cfl, se pravi okoli 505lm na 9W

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

einstein :P je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Za branje knjig ti zelo odsvetujem ledice, oz karkoli drugega, kot halogenko ali obicajno zarnico na nitko. Oci ti bodo hvalezne.



Ja, če verjameš vsem nategom...

Če mislite kupovati led namizne lampe, priporočam bolj kakšen švohnejši led reflektor, ki je stokrat cenejši od teh namiznih lamp, pri katerih stane samo dizajn in materiali, svetijo pa bolj malo.


O kaksnih nategih bluzis?
Dej najprej sprobi, predno te kdo nategne.

fujtajksel ::

> Ledice tudi utripajo. Kaj pa sedaj?
Na akumulator!!!

einstein :P ::

Dr_M je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Za branje knjig ti zelo odsvetujem ledice, oz karkoli drugega, kot halogenko ali obicajno zarnico na nitko. Oci ti bodo hvalezne.



Ja, če verjameš vsem nategom...

Če mislite kupovati led namizne lampe, priporočam bolj kakšen švohnejši led reflektor, ki je stokrat cenejši od teh namiznih lamp, pri katerih stane samo dizajn in materiali, svetijo pa bolj malo.


O kaksnih nategih bluzis?
Dej najprej sprobi, predno te kdo nategne.


??? LED luči uporabljam vsak dan, že več let, pa sem pri testiranju za vozniški izpit pri dohtarju za oči vse prav videl. Nimam nobenih težav z očmi, tako da ne bluzi o škodljivosti LED za oči.

einstein :P ::

fujtajksel je izjavil:

> Ledice tudi utripajo. Kaj pa sedaj?
Na akumulator!!!



Mislim, folk... Ste pa res, kot ene vraževerne stare mame. Dajte si še alu folijo na glavo za zaščito pred elektromagnetno radiacijo... ;(( Utripanja CFL žarnic in led žarnic ne bo nikoli in nikdar s prostimi očmi noben videl. Potem boste pa rekli "saj ne, da vidimo, to samo naši možgani zaznavajo" -- kar pa tudi ni res. Frekvenca, s katero utripajo, je tako visoka in tako majhne amplitude, da ni šans, da se ima žarnica sploh čas ugasnit ali konkretno zatemnit v tem času. (niti ledice, ki so hitrejše v tem).

jest10 ::

Fant, odvisno od tega, kako jih krmiliš.
Pri priklopu direktno na izmenično imaš utripanje s 100Hz. Če imaš slab driver je frevenca pod 200Hz, kar je za dosti ljudi moteče.
Šele pri dobrem krmiljenju je frekvenca utripanja 1000+Hz, kar je popolnoma nemoteče.

P.S. In ja, LEDica se popolnoma vgasne pri vsakem prehodu napetosti skozi nulo.
(na sliki ima plava LED krmiljenje s 120Hz)




Če strmiš v luč, utripanja ne vidiš. Ko gledaš naokoli, se utripanje dobro vidi in to marsikoga moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

@jest10

motiš se. ugasne se samo napajanje, ledica se v tako kratkem času ne bo ugasnila. sploh pa, če imaš dober linearen napajalnik, za razliko od smps teh težav skoraj da ni.

sploh pa ne vem, kje vi vidite kakšno utripanje, pri katerikoli normalno delujoči luči mi je do zdaj vse delovalo brez utripanja, edino kar se lahko zgodi je, da če je cfl vezje že tik pred okvaro, zna utripati žarnica, drugače pa nikoli. imam pravkar prižgano cfl in če pogledam v steno, ne vidim nobenega utripanja. prav tako imam prižgane led božične lučke z linearnim napajalcem in ne utripajo nič za oko.

tole s fotkičem, ko nastaviš na visok shutter speed, pa pač ni oko...

ps, tale fora z 200hz in celo 100hz ali 50hz, kje sploh še uporabljajo tako kitajsko tehniko? pri cfl imaš lepo več 10khz switchanja, tako da takih problemov ni. če pa kupujete ledice, ki jih priklopite na woofer, potem vam pač ne morem pomagat. pa kot sem že rekel, če kupite zadevo z linearnim napajalcem, teh težav ne bo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

tole s fotkičem, ko nastaviš na visok shutter speed, pa pač ni oko...

O pa še kako je tole podobno očesu. Vzemi v roke svetilko s slabim PWM in mahaj z njo pred očmi(ali premikaj pogled)/katerokoli CFL brez elektronskega balasta. Enako pri xyz avtomobilu z LED zadnjimi lučmi>:D Nizek PWM se žal še dosti uporablja.
ugasne se samo napajanje, ledica se v tako kratkem času ne bo ugasnila

Če ni napajanaja, se LEDica vgasne. Hej, še celo sliko imaš višje. LEDica se lahko prižiga/vgaša z 100+kHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

Če ni napajanaja, se LEDica vgasne. Hej, še celo sliko imaš višje. LEDica se lahko prižiga/vgaša z 100+kHz


Ne, v tako kratkem času se zagotovo ne bo ugasnila. Pri takšnih timingih se ledica vede podobno, kot navadna žarilna nitka, ki kakor veš rabi nekaj časa, da neha žareti, ko jo odklopiš. Pri LED je ta efekt precej manjši, vseeno pa je. Si mislil, da lahko kar v neskončnost navijaš frekvenco in se bo ledica tako hitro prižigala in ugašala? lol. Ledica rabi določen čas, tako za vklop, kot izklop.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Znova...
LEDica se lahko prižiga/vgaša z 100+kHz

Pri MHz+ PWM pa ne pride več do popolnega vgašanja.

(ranga 100ns za LED s fosforjem, ter 10ns brez fosforja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

einstein :P ::

Kakorkoli že, tega s prostim očesom ne boš opazil.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

PWM pod 500Hz se žal opazi, pod 200Hz pa sploh. In pod to vrednostjo ima žal še dosti svetil.

fujtajksel ::

einstein :P je izjavil:

Kakorkoli že, tega s prostim očesom ne boš opazil.


Sorči, opazim. Ravno avtomobilske zadnje LED luči pogosto hudičevo neprijetno utripajo zaradi slabega PWM. Ledice se prižigajo in ugašajo zelo hitro. Moti ko premakneš oči, njihova svetloba se ne razmaže "zvezno", temveč dobiš par diskretnih slikic. Čeprav ni nobenega pametnega razloga zakaj jih delajo tako, sej je napajanje iz akumulatorja in če že morajo šparat in imet isti LED modul za pozicijske in stop luči, bi lahko vsaj dali 100x hitrejši PWM.

Če je PWM na nekaj kHz, je reč bolj vprašljiva. Mislim, kar se mene tiče, tudi starodobne neonke ne vidim utripat v pisarniških razmerah. Pa se eni pritožujejo, da jih moti. Medtem ko jih navadne žarnice ne, čeprav ravno tako utripajo z isto omrežno frekvenco, samo bolj mehko in pri tem ne ciklajo barve toliko. CFL žmigajo na isti pulzni način kot starodobne neonke, le ene 100x hitreje. Nimam pojma kako to vpliva na domnevne pshihofiziološke učinke. LED s PWM utripajo z različnimi frekvencami, pač glede na cenovno optimirano elektroniko ki jih poganja, in to na nekako vmesen način, s "škatlastimi" pulzi. Pri kakšnih baterijskih slišiš kako jim elektronika rahlo cvili zraven. Moj foto, ki snema filmčke le na 24fps, se zelo slabo razume z neonkami in precej slabo z navadnimi žarnicami (potujejo horizontalne temne črte vertikalno čez zaslon), medtem ko s CFL kar dobro shaja. LED pa v stanovanju še nimam, ker niso dovolj svetle za direktno menjavo, dodatnih se mi ne ljubi napeljevat, trakovi mi pa niso všeč.
Ravno sem pogledal za namizno LED luč na DX, pa so tiste resnejše nad 500 luksi tudi tam precej drage.

einstein :P ::

@fujtajksel

Sorči ampak tvoje zadnje luči nimajo PWM-ja s 100kHz+...

CFL žmigajo na isti pulzni način kot starodobne neonke, le ene 100x hitreje.


Ene 1000× hitreje pa res.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Moj foto, ki snema filmčke le na 24fps, se zelo slabo razume z neonkami in precej slabo z navadnimi žarnicami



Prej se zaslonka od fotoaparata ne znajde, kot pa da bi frekvenca žarnic kaj motila.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@fujtajksel

Sorči ampak tvoje zadnje luči nimajo PWM-ja s 100kHz+...

CFL žmigajo na isti pulzni način kot starodobne neonke, le ene 100x hitreje.


Ene 1000× hitreje pa res.

Spodobne luči imajo PWM med 1kHz in 15kHz. Več ne, ker nima smisla, pa še izgube naraščajo z višjo frekvenco.

einstein :P ::

@jest10

LOL, med 40kHz in 120kHz pa res. Ne vem, kje tebi take nizke frekvence po glavi hodijo. In ne, izgube z višjo frekvenco padajo. Misliš, da se je Tesla iz dolgčasa odločil za 60Hz? LOL :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

LOL, med 40kHz in 120kHz pa res. Ne vem, kje tebi take nizke frekvence po glavi hodijo. In ne, izgube z višjo frekvenco padajo. Misliš, da se je Tesla iz dolgčasa odločil za 60Hz? LOL :))

:|
Moraš res kazati, da nimaš pojma?
Za začetek predlagam malo lahkega branja na wiki o tranzistorjih, ter izgubah pri preklopu, nato pa lahko to z le malo truda apliciraš na celotno vezje driverja.
Pa še en svež primerček testa driverja z 16,5kHz PWM, kjer se zelo lepo vidi, kako je potek toka daleč od kvadratne oblike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

fujtajksel ::

einstein :P je izjavil:

Moj foto, ki snema filmčke le na 24fps, se zelo slabo razume z neonkami in precej slabo z navadnimi žarnicami


Prej se zaslonka od fotoaparata ne znajde, kot pa da bi frekvenca žarnic kaj motila.


Ej ti pa res s ponosom gojiš svojo persono non grato ;) Zaslonka se med snemanjem filmčka ne zgane, dela le elektronski rolling shutter.

einstein :P ::

@fujtaksel

Ne, ne sploh ne. Tvoja zenica se, ko prideš iz teme na luč tudi ne zgane, samo tvoj rolling shutterček dela :))

Lej, če bi tvoja teorija držala, bi bil zdaj ti že slep in s tvojim fotkičem bi snemal le v določeni količini svetlobe.

@jest10

Zanič dizajn, neprimerne diode... (pa tudi 16.5kHz ni NIČ)

Sploh pa ne lep kvadraten signal daleč najtežje doseči od vseh frekvenčnih oblik.

Skratka fantje, če nimate pojma, se pač ne delajte pametne.

Pa fajn se mejta, ker jaz sem out. Vedno pa je v takih prepirih prisoten jest10, kdo pa drug. tisti, ki nima pojma. Ne, časa mi pa ne boš kradel, hvala.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Aja jest10, pa sem doma že delal PWM na 300kHz pred kratkim in ne moreš verjet, da je bilo na osciloskopu kar lepo videti, točno tako, kot mora biti.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

Super, da vidim, če bo ta tema od sedaj dalje res brez tvojih neumnosti:|

Zanič dizajn, neprimerne diode...

Ne eno, ne drugo. Ampak lep primer linearnega tokovnega regulatorja s PWM za nižje stopnje. Jasno to nima nobene veze s tvojim izdelkom, ker se gre za popolnoma drugo stvar.

Sploh pa ne lep kvadraten signal daleč najtežje doseči od vseh frekvenčnih oblik.

Bravo. In vse kar ni pravokotno, so opala, izgube.

fujtajksel ::

einstein :P je izjavil:

@fujtaksel
Ne, ne sploh ne. Tvoja zenica se, ko prideš iz teme na luč tudi ne zgane, samo tvoj rolling shutterček dela :))

Lej, če bi tvoja teorija držala, bi bil zdaj ti že slep in s tvojim fotkičem bi snemal le v določeni količini svetlobe.

Ja sej je vsem znano da sem tudi po prežgani župi priplaval ;)
In ja moj fotkič zaradi fiksne zaslonke snema v malo omejenem razponu svetlobe, kolikor pač dopušča moj rolling šuterček, vsaj dokler ne izvohaš kako se zaslonko prestavi.

einstein :P je izjavil:


Pa fajn se mejta, ker jaz sem out. Vedno pa je v takih prepirih prisoten jest10, kdo pa drug. tisti, ki nima pojma. Ne, časa mi pa ne boš kradel, hvala.

A zdej se boš pa še užaljenega delal, huh :))
Čas si krademo sami...

revelation ::

Ko smo že ravno pri dizajnu sem ravno zadnjič kupoval namizno svetilko in po kratkem raziskovanju sem našel spletno stran http://arcadialightwear.com/namizna-sve... je že res da imajo vsake oči "svojega malarja" samo je ponudba velika in meni super izpade v prostoru :D

kuglvinkl ::

Oni dan se za darilo dobil tole: http://www.arcadialightwear.com/svetila.... Zadeva je vrhunska. Uporabljam enako v službi. Priporočam.

Dodatek, moje so na klasične bulbe.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je LED razsvetljava res tako škodljiva

Oddelek: Loža
428622 (6591) gruntfürmich
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8623858 (8624) čuhalev
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120692 (89616) BigWhale
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9926945 (22271) BlaiseM

Več podobnih tem