» »

Diskriminacija uporabnikov na bakru (Telekom Slovenije)

Diskriminacija uporabnikov na bakru (Telekom Slovenije)

1
2
»

...:TOMI:... ::

Glej, ko je bil denar se ni delalo. Zakaj so lahko upeljali UMTS med prvimi operaterji na svetu? A za to je pa bil denar? Sicer pa denar vedno je, telekom ima velik dobiček, pa tudi lahko bi pocuzali EU sredstva za te zadeve.

Dejstvo je, da se je fiksne storitve zanemarjalo in se jih še. V vseh teh letih, odkar imam adsl sem doživel bistven napredek pri mobilnih storitvah, žal se pri fiksnih ni spremenilo kaj dosti. In kaj imam od tega? Največ 20 Gb mesečno. Ogromno denarja se je zmetalo v mobilno omrežje, celo preveč za moje pojme.

Največji preskok sem doživel iz dial upa na adsl. In tako je ostalo. Bedna, revna hitrost. Že s 3G sem presegel adsl, z LTE pa sploh... Kaj bo šele, ko bo LTE adv., to je "pravi 4G.

Definiraj normalen ftth.

Prizma samo loči frekvence na dva dela. Prej si imel tx in rx vlakno, sedaj je vse v enem. Kaj kompliciraš?

Še t2 na lastnem omrežju, da ne vlečejo novih vlaken do novih naročnikov, raje sosedu poturijo prizmo in dajo drugemu sosedu eno vlakno. Tako imata oba po eno vlakno.
Tomi

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Zakonito jebe konkurenco in dela dodatne stroške na dolgi rok. Nakup,mvzdrževanje in izgradnja centrale ni zastonj.

Poznam kraj, kjer so prej imeli emx in nekateri srečneži celo adsl. Nato so skrajšali bakreni vod in postavili centralo. Namesto emx inadsl imajo sedaj vdsl.

Prasci so naredili zelo malo centralo, praktično samo za siolove naročnike, ostali, ki so imeli npr. Lastovko, ker niso prej hoteli emx-a, pa so izviseli. Izgovor: ni proste parice.

Daj ne trabunjaj lepo te prosim. APEK regulira in nadzoruje TK 10x bolj kot ostale. Nalogi za vklop se izvajajo striktno po vrstnem redu. Poznam ljudi, ki delajo na TK in jih niso priiklopili, ker so bili pred njimi v vrsti naročniki od drugih ponudnikov.

darkolord ::

Dejstvo je, da se je fiksne storitve zanemarjalo in se jih še. V vseh teh letih, odkar imam adsl sem doživel bistven napredek pri mobilnih storitvah, žal se pri fiksnih ni spremenilo kaj dosti.
Valda nimajo takšnega interesa za fiksne storitve, če pričakuješ, da ti bodo do doma (skupaj z vsemi instalacijami) pripeljali nov optični kabel, brezplačno dali v uporabo drago terminalsko opremo, potem pa še zagotavljali višjo hitrost prenosa in neomejeno količino prenesenih podatkov. In to za nižjo ceno kot je mobilna naročnina, kjer si terminalsko opremo kupiš sam, količina podatkov je omejena, pa še žic ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

tony1 ::

To z enim vlaknom je zame vsekakor novo. ;)

Sprašujem zato, ker:
a) Mi je T-2 (Gratel) pred tremi leti v stanovanje iz kleti bloka vlekel dve vlakni, in ker nisem še nikjer videl T-2 optike po enem samem vlaknu.

b) FTTH dajmo definirati kot običajno neprekinjeno optično parico (dark fiber s providerjevo opremo na obeh koncih, če hočeš :)) do userja, brez da se vmes čara kaj s CWDM/DVWM/GPONom ipd.

Takšno optiko (z enim vlaknom, od Telekoma) imam sedaj v stanovanju, kamor sem se preselil pred pol leta. Takrat sem klical na T-2 in jih vprašal, če lahko priklopijo T-2 optiko po enem vlaknu in je bil odgovor "morda, ne vem". Ko sem vprašal, če poznajo en sam realen primer, kjer se je to dalo, je bil odgovor "ne".

BlaY0 je izjavil:

Daj ne trabunjaj lepo te prosim. APEK regulira in nadzoruje TK 10x bolj kot ostale. Nalogi za vklop se izvajajo striktno po vrstnem redu. Poznam ljudi, ki delajo na TK in jih niso priiklopili, ker so bili pred njimi v vrsti naročniki od drugih ponudnikov.


Vidim, da nisi seznanjem z Balkansko realnostjo, v kateri živimo. Uporabnikovo vlogo se v takšnem primeru zavrne "ker da ni tehničnih zmožnosti". Potem pokličeš T-1 (čakaš 1 uro, da prideš na vrsto) in pojasniš, da so bedaki gledali razdaljo med tabo in staro centralo (kamor je priključen tvoj ADSL), v vlogi pa si zahteval priklop VDSLa na novo centralo, ki je 5 kilometrov bližje (kamor so že priključeni vsi sosedje). Dobiš odgovor, da bodo preverili. In ne. (Vsa zgodba se potem še 2x ponovi, saldo: nikakav.)

...:TOMI:... ::

Več denarja se nateče od fiksnih, kot mobilnih storitev. Kje si ti zasledil, da mi bodo dali zastonj v uporabo terminalno opremo? Nič ni zastonj!

Elektro je potegnil optiko do trafo postaje. Eles ima optiko na daljnovodih. Oboje v moji bližini. Njihova primarna naloga ni optika, pa so jo vseeno potegnili. Telekomova primarma naloga je optika (vsaj morala bi biti), pa ga ostala podjetja skoraj prehitijo po količini optike. To je res, da je tu govora o optiki, ki ni namenjama domačim uporabnikom, pa vendar.

Apek nadzira samo veleprodajo, maloprodaja se njih ne tiče.
Tomi

BlaY0 ::

nuclear je izjavil:


V Londonu ima vsaka hiša skoraj povezavo do optike. Pa tudi "non cable" varianta. Se pravi wireless optic fibre povezava.. Recimo tu plačujem za 60MB linijo 22funtov.

Pozabil si omeniti 3-strikes policy, in da imaš blokiranega pol interneta. Da ne omenjam tega, da imajo tam obveščevalne službe dostop praktično skoraj do tvojega osebnega računalnika. Po svobodi kot jo poznano pri nas, se v Angliji lahko samo sanja.

Ker imaš 60Mbps a se film ki ga gledaš na YT kaj hitreje pretoči v tvoje možgane kot meni ki imam slabe 4Mbps?

...:TOMI:... ::



Takole deluje. Je pa to čisto mala zadeva. V bistvu za laika je to kot razdelilec za slušalke. Iz 1 na 2.
Tomi

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Tomi

BlaY0 ::

Ej jokice, dajte se prosim preselit v Nemčijo ali Anglijo, boste imeli 100/100 in boste lahko gledali YT kolikor ga še ni blokiranega. Pa pustte lepo ta balkan na Balkanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tony1 ::

Tomi: vse štekam (ne boš verjel, dnevno delam z DWDMjem). Torej praviš, da T-2 takole rutinsko priklaplja FTTH uporabnike?

Super! ;)

...:TOMI:... ::

Res je ;)
Tomi

darkolord ::

Kje si ti zasledil, da mi bodo dali zastonj v uporabo terminalno opremo? Nič ni zastonj!
Jah, seveda je vključna v ceni naročnine, ampak bi čisto popizdil, če bi jo moral sam kupiti.

Pri T-2 sem na začetku za 14€ na mesec dobil do doma potegnjen kabel (skupaj z razkopavanjem ceste in polaganjem novih cevi), switch za 200 eur, 10/10 ethernet, neomejen prenos in brez vezave.

Cena je sicer bila dumpinška (dokler TS ne dela tega, je kao OK), ampak Telekom bi moral ne glede na to konkurirati neposredno TEJ ceni, kar je blo praktično nemogoče.

BlaY0 ::

Če bi TS to naredil, bi APEK takoj v luft skočil, tako kot so za ITAK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tony1 ::

In? ITAK ima še vedno pol države. :P

...:TOMI:... ::

Cene TK storitev so odvisne od trga. Slabši je standard, cenejše so storitve, ne pa nujno slabše, kot v razvitih državah. Če pogledate ceno v Švici, vas bo vrglo na rit.

Lep primer različnih cen je total tv. Primerjava je dokaj enostavna. Poglejte si cene zelo podobnih paketov pri nas ali še za manj razvite države. Pri nas kasirajo več, samo zato ker lahko.

Povsod je tako.
Tomi

telexdell ::

...:TOMI:... je izjavil:

...
Prasci so naredili zelo malo centralo, praktično samo za siolove naročnike, ostali, ki so imeli npr. Lastovko, ker niso prej hoteli emx-a, pa so izviseli. Izgovor: ni proste parice.
...

Oslarija na kvadrat! Sodobne centrale si grajen modularno, tako da se lahko dokaj enostavno nadgradijo, če je potrebno. V kraju z 10 hišami lahko vgradijo centralo za 1.000.000 priključkov, pa še vedno ne boš imel proste parice, če je položen kabel z le dvema paricama. Pa še ti dve parici zasedata tvoja soseda.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BlaY0 ::

tony1 je izjavil:

In? ITAK ima še vedno pol države. :P

Ja, TK oziroma takrat še Mobitel je pa plačal kazen, se pravi smo jo posredno plačali vsi državljani, saj je firma kot praviš državna.

...:TOMI:... ::

Tu je bilo narejenih več napak.

Prva je premala centrala, ki je nočejo nadgraditi. Druga stvar je, da so nekje še vedno dvojčki, tretja stvar je da so nekateri preveč oddaljeni tudi od nove centrale (fizično so relativno blizu, samo kabli gredo vse okoli, ne vem, kdo je to projektiral), četrta: nekateri imajo tako slabo parico (ne dvojček), da ne prebavi nič kar se začne na xDSL, čeprav so relativno blizu po kablu.

Tako omrežje je celo vredno za en drek. Tu je edina rešitev optika, pa če se postaviš na glavo.

So pa "nadgradili" takrat, ko so vlekli optiko do centrale, vendar za premalo uporabnikov. Sedaj, če jim kdo reče, da bi investrali v optiko ali vložili še kak denar v ta predel, itak rečejo, da so že nekaj let nazaj posodabljali omrežje, tako da je zapečateno za 30 ali več let.

Grem stavit, da so samo zaradi konkurence namesto optike naredili to sranje. Optiko morajo odpreti za konkurenco, tu jim pa legalno ponudijo bitni tok, in dobijo mnogo eur več, čeprav je priklopljenih manj uporabnikov. Seveda ni zanemarljivo, da je sedaj 99 % naročnikov siola (telekoma).
Tomi

BlaY0 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Cene TK storitev so odvisne od trga. Slabši je standard, cenejše so storitve, ne pa nujno slabše, kot v razvitih državah. Če pogledate ceno v Švici, vas bo vrglo na rit.

Lep primer različnih cen je total tv. Primerjava je dokaj enostavna. Poglejte si cene zelo podobnih paketov pri nas ali še za manj razvite države. Pri nas kasirajo več, samo zato ker lahko.

Povsod je tako.

Ja kaj želiš s tem povedati?

Jaz ti govorim, da je koncept storitve, ki je vezana na buzword "technology" in "bandwidth" popolnoma zgrešen.

Dokler ponudniki ne bodo dojeli kaj je za potrošnika dejansko pomembno, se bodo odpirale take teme in v njih se bo pisalo o vsesplošnih krivicah in ne vem še čemu vse.

Dojami že enkrat da bistvo storitve ni v tem po kakšnem mediju pride do tebe in kakšen bandwidth ima ta medij. Prepusti to lepo ponudniku storitev.

Meni bi bilo še najbolje, če bi zadeve dobil po luftu, ker meni ne bi bilo treba vrtati lukenj za kable po stanovanju, njim pa ne prekopavat ceste in pločnika po kateri/em jaz vsak dan vozim/hodim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

nuclear je izjavil:


V Londonu ima vsaka hiša skoraj povezavo do optike. Pa tudi "non cable" varianta. Se pravi wireless optic fibre povezava.. Recimo tu plačujem za 60MB linijo 22funtov.

Kaka optika v Londonu. Mogoče v kaki dražji soseski. Tam laufa večina zadev preko bakra. Cene so nore. Dražje kot pri nas. Zanesljivost precej slaba. Da ne govorimo tem kako izkoriščajo uporabnikovo povezavo za širjenje svoje Wifi omrežja.

Slovenija ima pravljico kar se tiče dostopa do interneta. Zahodni svet ima bistveno slabši dostop do interneta. Da ne govorim o zanič podpori in priključevanju interneta, ki traja vsaj 3 tedne ali celo več.

Telekom je v primerjavi z zahodnimi ponudniki interneta kakor Ferrari v primerjavi z Renaultom.

Če pač na tvoji lokaciji ni optike, jebi ga. Zaradi enega tečneža ne bodo šli v en nekaj deset tisoč eur vreden projekt. Tako ali tako pa noben od internetnih providerjev ne bi smel biti lastnik infrastrukture, ampak bi to morala biti država. Kot je tudi lastnica cest. Ala NBN projekt v Avstraliji.

Recimo Finska ima v zakonu da mora vsakemu državljanu zagotoviti 1Mbit/s linijo za normalno ceno. Za večino uporabnikov je to povsem dovolj. Tukaj se pa folk buni ker ima samo 20Mbit/s namesto 100Mbit/s.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

...:TOMI:... ::

Žal je tako, kot je. Godi se krivica vsem, ne samo tebi. Tudi meni je vseeno kaj imam, samo, da zadosti mojim potrebam in ni predrago.

Še lep čas ne bo tvojega koncepta. Sicer pa, zakaj se ne pizdiš na mobilne operaterje. Oni ti računajo sms zelo nesorazmerno, saj porabi zelo malo podatkov, v primerjavi s klicem.

Če bi bilo vse data in ne klic, sms, mms (kar je v bistvu mail), bi bil svet lepši. Meni je vseeno, če dobim sliko na mail ali pa na mms, važno,,da dobim. Je tako?
Tomi

pegasus ::

Meni je ob vsej tej debati kul edino to, da še vedno obstajajo vasi, kjer je edina državna infrastruktura električna žica in makadamska cesta, kjer je voda iz vaškega vodnjaka in kamor elektromagnetni valovi ne sežejo. Telefon? Kaj je to internet?

Blazz ::

pegasus je izjavil:

Meni je ob vsej tej debati kul edino to, da še vedno obstajajo vasi, kjer je edina državna infrastruktura električna žica in makadamska cesta, kjer je voda iz vaškega vodnjaka in kamor elektromagnetni valovi ne sežejo. Telefon? Kaj je to internet?


http://www.satelitski-internet.si/

to je internet tudi za vse tvoje 'kvazi nedostopne vasi' , razen če si vas postavil v rudniku...

jack ::

Slovenija (TS) mora tako kot vse druge EU države izpolniti zahteve DAE (Digital Agenda Europe), ki predpisuje da morajo EU države (na broadbandu):

* v letu 2013:
-do vseh gospodinjstev zagotoviti broadband priključek (zadnja definicija ki se je spomnim je bila 1Mbit/s, čeprav sedaj berem o 2Mbps)

* do leta 2020:
-30% vseh gospodinjstev na 100 Mbps+
-100% vseh gospodinjstev na 30 Mbps+

Sicer bomo spet plačevali penale ipd...

http://ec.europa.eu/digital-agenda/en/a...

 Digital Agenda Europe do 2020

Digital Agenda Europe do 2020

-Jack

LeQuack ::

Ja in kaj državo briga za penale, sej jih boš ti kot davkoplačevalec plačeval ane? Torej ne sam oda ne boš imel optike še kazen boš plačeval ker jo nimaš.
Quack !

BlaY0 ::

Slovenija mora vsakemu državljanu zagotoviti najmanj 28800 bps. To je to.

...:TOMI:... ::

Očitno verjameš vsem EU cvetkam. Dokler imamo univerzalno storitev, tako kot je, smo na psu. Pa naj EU maha v vsemi zvezdami. Če bi bila digitalnq agenda tako sveta, bi vsi množično gradili nova omrežja, saj stara ne zadostujejo zahtevam. Žal je realnost drugačna. Jaz grem stavit, da ljudem ne bo zagotovljen fiksni internet, primernih hitrosti kot obljubljajo. Tam okoli leta 2035 ali pa 2040 pa bodo mogoče imeli vsi najmanj 30 Mbit. Mogoče.

Sicer bodo pa tole lepo zavili v celofan in rekli, da itak ponujajo 30 Mbitov, ponudili ti bodo LTE in SAT internet, pa bo EU srečna, ljudje pa bodo imeli hiter internet na kile. Volk sit, koza pa ...kar bo že pač počelja na 64 kbit internetu, ko bo presegla 20 Gb.
Tomi

fosil ::

90% ljudem zadošča to kar je.
Obstajajo taki, ki radi več, ampak zarad nekaj posameznikov se ne splača povsod gradit optike.
Poleg tega se bo zgodilo samo to, da bodo ti posamezniki še bolj obremenili celo infrastrukturo.
Ker že sedaj je situacija taka, da večino prometa ustvari nekaj procentov največjih porabnikov.
Tako je!

LeQuack ::

fosil je izjavil:

90% ljudem zadošča to kar je.
Obstajajo taki, ki radi več, ampak zarad nekaj posameznikov se ne splača povsod gradit optike.
Poleg tega se bo zgodilo samo to, da bodo ti posamezniki še bolj obremenili celo infrastrukturo.
Ker že sedaj je situacija taka, da večino prometa ustvari nekaj procentov največjih porabnikov.


Sej zato bodo slej ko prej uvedli podatkovne pakete, kot tam čez lužo.
Quack !

BlaY0 ::

...:TOMI:... je izjavil:


Sicer bodo pa tole lepo zavili v celofan in rekli, da itak ponujajo 30 Mbitov, ponudili ti bodo LTE in SAT internet, pa bo EU srečna, ljudje pa bodo imeli hiter internet na kile. Volk sit, koza pa ...kar bo že pač počelja na 64 kbit internetu, ko bo presegla 20 Gb.

Ne, ponudili ti bodo storitev, v kateri ne bo omembe hitrosti ter tehnologije, ker to za končnega uporabnika ni bistveno. Bistvena je izkušnja. Torej ponudnik ti bo to storitev pripeljal po mediju, ki bo na voljo in bo hkrati cenejši (za ponudnika ne zate) od drugih.

fosil je izjavil:

90% ljudem zadošča to kar je.
Obstajajo taki, ki radi več, ampak zarad nekaj posameznikov se ne splača povsod gradit optike.
Poleg tega se bo zgodilo samo to, da bodo ti posamezniki še bolj obremenili celo infrastrukturo.
Ker že sedaj je situacija taka, da večino prometa ustvari nekaj procentov največjih porabnikov.

Pripravlja se fair-usage-policy ter kvote tudi na fix-u. Tako da, stay tuned fellaz>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

...:TOMI:... ::

Najboljši bi bil sistem, kjer plačaš, kolikor porabiš. Se pravi, če rabiš samo 2 uri na dan, plačaš samo 2 uri in ne 24 ur, kot je do sedaj. Ali pa naj prodajajo internet na kile. Nočem paketa 75 "kg" na mesec, hočem paket 0 kg in si potem sam vzamem, kolikor rabim.

S takim sistemom bi jaz zelo poceni prišel skozi, mnogi pa ne. Kar je tudi prav. Če bolj obremenjujejo infrastrukturo, naj več plačajo. In obratno, tisti, ki jo manj, naj manj plačajo.

Nastane pa tu en problem. Po navedbah večina uporablja internet zelo malo, peščica pa ustvari večino prometa. Telekomi se nagibajo k temu, da ostane tako kot je, samo še omejitve in dodatne postavke prištejejo k temu. Se pravi, oni bi radi manj prometa in več denarja. Nekako ne gre skupaj.

Tudi pri mobilnih storitvah vidimo, da delajo pakete, ki jih večina nikoli ne izkoristi, plačajo pa jih. Oni tudi računajo to pri infrastrukturi, delajo minimalno, nič rezerv, ko je pa kaka prireditev pa vse dol pade, ker je preveč ljudi na bazni postaji. Niti ne moreš zahtevat povračila, ker je tako v splošnih pogojih. Telekomi so že od nekdaj zviti, še v času analognih central se je vsem "zagotavljalo", da lahko opravijo klic kadarkoli, v resnici pa niti polovica uporabnikov ne bi mogla istočasno opraviti klica. Danes je podobno, vsi imajo 4, 10, 100 Mbit linije, še dobro, da jih večina ne koristi istočasno, ker bi vsi sistemi pogoreli zaradi podatkovne obremenitve. Telekomi prodajajo nekaj, česar nimajo, niti ne morejo zagotoviti. Ko pa se uporabniki približajo meji sistema, pa uvedejo omejitve. ali pa samo zato, ker so požrešni. Kaj če bi oni dobili tudi tako sorazmerno plačilo? Recimo samo 40 % namesto 100?
Tomi

Bakunin ::

 +:*)

+:*)

jack ::

Waaau. In vendar se premika...

Mogoče je tudi moj mail direktorju APEKa (čeprav še nisem dočakal odgovora) kaj pomagal...

TS je od včeraj do danes do danes:

A.) zvišal default hitrost interneta v toptriohd paketu iz 15/5 na 20/5 (ista cena)

B.) znižal cene za nadgradnjo hitrosti na bakru. Dvig na 40/20 ki je po včerajšnjem ceniku podražil paket na 107,7€ je danes 89,4€

Ampak to je še vedno več kot 50% dražje kot na optiki. Vesel bom če jim še kdo pove svoje kritično mnenje, samo javni pritisk premika mlinske kamne...

Javno na njihovem FBju za največji učinek: https://www.facebook.com/TelekomSloveni...
-Jack

...:TOMI:... ::

Verjemi, tvoj mail ni pomagal nič. Je samo splet okoliščin, kjer si ti poslal mail, ravno ko znižali cene.
Tomi

jack ::

Morda.

Ampak zakaj bi javno objavili nove pakete, nato pa naslednji dan spremenili cene?
Ni neke logike. Take zadeve se interno uskladijo daleč v naprej...

Tako da - jih je očitno nekaj prisililo v to - in to je lahko samo preprečevanje štale aka damage control.

Lahko pa se seveda tudi motim. Ampak mišljenje "saj jaz ne morem nič spremeniti" je slovenijo pripeljalo točno sem kjer je...
-Jack

...:TOMI:... ::

Fora je, da se apek ne vtika v maloprodajo. Če meniš, da si spremenil ceno, pa napiši še en mail in jim povej naj spremenijo obračunski interval na sekundnega. Pa boš videl, koliko boš dosegel. Natanko nič.

Smo v demokraciji. Podjetij se ne prosi, da spremenijo cene, firmam se pokaže nestrinjanje s tem, da menjamo za drugo firmo. Odločamo z denarnico, samo to jih prisili spremeniti cene. Utopično je misliti, da si ti spremenil cene.
Tomi

Zer0 ::

tony1 je izjavil:

Btw., v bloku imamo optiko, vendar je T-1 zvito napeljal samo po eno vlakno...

Kolikor vem, T-2 CPE enote vedno uporabljajo 2 vlakni... Je komu že uspelo dobiti T-2 na Telekomovi optiki na enem vlaknu?


Seveda. Dobiš prizo in stvar je rešena. Tudi t-2 sedaj napeljuje samo eno vlakno.


Ne. Ravno prejšnji teden sem imel gratelovce na obisku, napeljali so dva vlakna.
An opinion is like an asshole, everybody's got one.

...:TOMI:... ::

Res je. Dobil si dve vlakni, ni pa nujno, da boš vedno imel 2 vlakni. Če bo kak nov prikop čez par let v tvoji bližini in ne bo prostora (prostih vlaken), ti bodo eno vlakno vzeli, ter dodali prizmo.

Odvisno je tudi od lokacije, nekje tudi pri novih priklopih na njihovem omrežju uporabljajo samo eno vlakno.

Sicer se pa ne sekiraj, če imaš enkrat optiko v hiši/stanovanju je to zmaga. Itak je še dolgo ne boš izkoristil 100 %.

Telekom ima tudi 2 vlakni, vendar je drugo vlakno namenjeno CATV in ne uploadu.
Tomi

micka15 ::

to z optiko je res žalostno, da se niso zmenil in postavil samo 1 skupno omrežje

ne pa da mamo mi v obeh stanovanjih in telekom in t2, eni pa nimajo nič

nuclear ::

BlaY0 je izjavil:

nuclear je izjavil:


V Londonu ima vsaka hiša skoraj povezavo do optike. Pa tudi "non cable" varianta. Se pravi wireless optic fibre povezava.. Recimo tu plačujem za 60MB linijo 22funtov.

Pozabil si omeniti 3-strikes policy, in da imaš blokiranega pol interneta. Da ne omenjam tega, da imajo tam obveščevalne službe dostop praktično skoraj do tvojega osebnega računalnika. Po svobodi kot jo poznano pri nas, se v Angliji lahko samo sanja.

Ker imaš 60Mbps a se film ki ga gledaš na YT kaj hitreje pretoči v tvoje možgane kot meni ki imam slabe 4Mbps?


Mne nucam za gaming, pa hiter remote dostop do službe da lahko delam od doma ko moram. Filmi? IMAX 3D... gg
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659506 (25565) Lonsarg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621631 (16056) korenje3
»

Nov rekord v hitrosti prenosa podatkov po bakru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5619252 (15844) Invictus
»

Googlov optični internet na poti v Evropo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5516569 (13711) LuiIII
»

T-2 z januarjem dviguje cene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11840140 (34501) madmitch

Več podobnih tem