» »

Brezplačna delavnica Mozilla Webmaker v Sloveniji

Brezplačna delavnica Mozilla Webmaker v Sloveniji

Mozilla.org - Si želiš narediti spletno stran, pa ne veš niti kako bi začel? Imaš noro idejo za startup, vendar si popoln začetnik? Če bereš Slo-Tech, je odgovor na obe dve vprašanji najverjetneje ne. Zato se poraja tretje: zakaj sprašujem neumnosti? Potrpi, bralec: do konca novice je samo še 220 besed. In na koncu ti bo vse jasno.

Mozilla je eno izmed redkih podjetij, ki si iskreno prizadeva za odprt, dostopen in brezplačen splet (zato jo boš zaman iskal med poslušnimi sodelavci programa nadzora Prism). Za dosego tega cilja razvija različne tehnološke rešitve (npr. Firefox), vendar so zanj potrebni tudi ustvarjalci, ki pa jih je še vedno bistveno manj kot uporabnikov. Zato se je Mozilla lotila projekta Webmaker, s katerim želi na milijone uporabnikov naučiti spletnih veščin in jih spremeniti v ustvarjalce. Še vedno nič jasno? Beri dalje.

Pod okriljem Webmakerja potekajo brezplačne delavnice po vsem svetu, ki jih je doslej vodilo preko 10.000 mentorjev, razvili pa so tudi zabavna orodja, ki začetnikom pomagajo razumeti, kako splet deluje. Mozilla Space Novo mesto (Podbreznik 15, Novo mesto) bo v soboto, 30. novembra, ob 10:00 uri gostil prvo delavnico Mozilla Webmaker v Sloveniji. Delavnica bo potekala v sklopu European Code Weeka in je brezplačna, zaradi lažje organizacije ter omejenega števila prostih mest pa se je na dogodek potrebno prijaviti.

In tukaj prideš na vrsto ti. Pripelji sošolko, da je ne boš samo prek Facebooka pecal. Ali pa mamo, s katero se premalo družiš. Star fotr bo sigurno za! Tete, strici in otroci so prav tako zelo zaželeni. Samo da je dobra volja. In če se le da, naj imajo s sabo prenosnike.

17 komentarjev

FireSnake ::

Vsekakor vzpodbudno.

Škoda, da nimam časa, kaj uporabnega bi se sigurno slišalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

xxx ::

zato jo boš zaman iskal med poslušnimi sodelavci programa nadzora Prism


lol. Skoraj v celoti financirana od googla (Mozilla Foundation) @ Wikipedia, usmerja vse kar napises v url v njihov safebrowsing... prave perle so, kaj perle, angeli. Ko govoriš o mozilli lahko besedo mirno zamenjaš z google. Ki se pa tako ali tako samo dela "not evil".

Google’s deep CIA and NSA connections
https://duckduckgo.com/?q=google+cia+co...
Sicer smo pa Slovenci preko stoletij prav lepo podpirali svoje gospodarje, tako da hitro na delavnico sklonit glavo...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

opeter ::

Mene zanima, zakaj dotične osebe delajo tiste nerodne premike z roko v videju? Sploh fant z rjavimi lasmi? Je to zdaj nek trend?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

alexa-lol ::

Za koga je pa to mišljeno? Kake so teme, ki se jih obdeluje?
Osnove HTML? + kakšen je format, je ideja da narediš preprost app do konca dneva oz. kako poteka zadeva.

Jerry000 ::

tut men ni ravno jasno. Kaj to učijo uporabo spleta al učijo izdelavo spletnih strani (samo HTML/CSS)?

fantasycamp ::

pa zakaj moram hodt nekam v hosto na podeželje?

subby ::

saj te nihče ne sili

71GA ::

Mogoče bi prišel, če bi objavili kak program ali kaj... Sam znam nekaj html5 in CSS ampak to mi še ni zadosti. Rad bi naredil svoj Q/A site pa ne znam :S:S:S Všeč mi je veriga Q/A strani po imenu STACK OVERFLOW če bi me kdo lahko naučil kaj takega bi bil vesel :)

LucasH ::

FireSnake je izjavil:

Vsekakor vzpodbudno.

Škoda, da nimam časa, kaj uporabnega bi se sigurno slišalo.



Ne skrbi, če bo šlo vse po planu bodo še take delavnice, tudi v drugih krajih po Sloveniji

LucasH ::

alexa-lol je izjavil:

Za koga je pa to mišljeno? Kake so teme, ki se jih obdeluje?
Osnove HTML? + kakšen je format, je ideja da narediš preprost app do konca dneva oz. kako poteka zadeva.


Namen delavnice je ustvarjanje spletne vsebine (html ter video) s pomočjo Webmaker orodij. Namen projekta je uvod v spletno razvijanje. Več o projektu lahko prebereš na https://webmaker.org/

LucasH ::

71GA je izjavil:

Mogoče bi prišel, če bi objavili kak program ali kaj... Sam znam nekaj html5 in CSS ampak to mi še ni zadosti. Rad bi naredil svoj Q/A site pa ne znam :S:S:S Všeč mi je veriga Q/A strani po imenu STACK OVERFLOW če bi me kdo lahko naučil kaj takega bi bil vesel :)


Q/A site je precej bolj zahtevna zadeva, kot je tema delavnice. Zato boš verjetno rabil podatkovno bazo (mySQL, MS SQL, etc) ter skriptni del (php, asp, etc). Lahko pa se vseeno pridružiš, se malo pogovoriš s prisotnimi spletnimi razvijalci, se imaš fajn ter dobiš tisto dodatno voljo, ki jo boš potreboval za to da se lotiš dela.

Jerry000 ::

pa bojo zih še kake takšne delavnice po sloveniji? Namreč nekam daleč mi je to in ne morem priti :/. Bi pa z veseljem prišel če bi bilo v MB ali LJ

LucasH ::

Jerry000 je izjavil:

pa bojo zih še kake takšne delavnice po sloveniji? Namreč nekam daleč mi je to in ne morem priti :/. Bi pa z veseljem prišel če bi bilo v MB ali LJ


Ideja je, da se takih delavnic organizira čim več. Kdaj in kje pa še ni določeno. Mogoče je naboljše, da slediš Mozillo Slovenijo na facebook/tweeter, da boš na tekočem.

Jerry000 ::

nimam ne FB ne twitter, kako lahko še sledim:)?

LucasH ::

Jerry000 je izjavil:

nimam ne FB ne twitter, kako lahko še sledim:)?


* RSS iz mozilla.si
* obisk mozilla.si 1x na dva tedna?
* lahko pišeš na info@mozilla.si pa prosiš da te obvestijo
* verjetno bo še kje objavljeno, mogoče tudi na slo-tech..

mtosev ::

LucasH je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

pa bojo zih še kake takšne delavnice po sloveniji? Namreč nekam daleč mi je to in ne morem priti :/. Bi pa z veseljem prišel če bi bilo v MB ali LJ


Ideja je, da se takih delavnic organizira čim več. Kdaj in kje pa še ni določeno. Mogoče je naboljše, da slediš Mozillo Slovenijo na facebook/tweeter, da boš na tekočem.
ko bo kaj v Mbju sporočite. bi prišo pogledat
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gandalfar ::

a na wwwh mb hodis?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla popustila; prihodnje verzije Firefoxa bodo vključevale Adobe Access DRM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7123447 (18884) Mipe
»

Mozilla odpira prostore v Novem mestu

Oddelek: Novice / Ostalo
125999 (3679) Ganon
»

YouTube začenja prekodiranje videoposnetkov v WebM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13628562 (25044) Lonsarg
»

Izbira Theore problematična za Mozillo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7723498 (21550) Icematxyz
»

Delavnici: spajkanje in Pure Data

Oddelek: Novice / Kiberpipa
73721 (2857) Pyr0Beast

Več podobnih tem