» »

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine?

Ali nameravate podpisati peticijo proti takšni obliki davka na nepremičnine?

jype ::

mtosev> a bomo pač zaplenili cerkvi sakralne objektne in verniki pač več ne bodo imeli kam iti?

Seveda.

mtosev ::

maše bodo pol v jypetovi hiši
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

mtosev, musliče bomo pa kar v tvoje prazno stanovanje pripeljali. Oni verjetno ne molijo vsako nedeljo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

glede na to, da sem proti davku zarad razloga, da jih razne verske ustanove verjetno ne bo mogle plačati pa lahko drugim kateri so za ta davek odpeljejo razne muslimane in druge v njihove hiše/stanovanja pa naj tam molijo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mr.B ::

mtosev, pa ti veš koliko davka, bi s tem da obdavčijo akralne objekte dobili ?? In kdo je pri tim najbolj glasen. Recimo TI, ki imaš dve nepremičnini pa jamraš. Ja zakaj si jaih pa gradil, pa zakaj jih nočeš prodati za tržno ceno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Datadog ::

mtosev je izjavil:

fora je v tem, da se lahko zgodi, da rkc ne bo mogla plačati te davke. mariborska nadškofija npr v dreku. a bomo pač zaplenili cerkvi sakralne objektne in verniki pač več ne bodo imeli kam iti? zakaj bi verniki trpeli zarad tega? naj se lepo država vsede na vse druge objektne rkcja razen sakralnih objektov. imajo tud razne gradove v lasti in še kaj


In kje je razlika med njimi in družino, ki ne bo zmogla več plačevati davka na svoje stanovanje in ne bo več imela kje živeti?
Al pa podjetnikom, ki ne bo več mogel plačevat davka na poslovne prostore pa moral firmo zapret pa zaposlene odpustit?

Če je vernikom zadosti pomemben objekt lahko financirajo tudi plačilo davka... imajo prosto izbiro.

Zanimivo, da si omenil mariborsko nadškofijo. Pa me samo zanima sledeče. Ko so se odločali o tem ali se bodo ukvarjali s pridobitno dejavnostjo in ustvarjali dobiček je bilo ok. Zdaj, ko pa se uvaja davek, zaradi takšnih poslov je pa naenkrat treba izjemo delat. Zelo preprosto vprašanje. Zakaj?

mtosev ::

Mr.B je izjavil:

mtosev, pa ti veš koliko davka, bi s tem da obdavčijo akralne objekte dobili ?? In kdo je pri tim najbolj glasen. Recimo TI, ki imaš dve nepremičnini pa jamraš. Ja zakaj si jaih pa gradil, pa zakaj jih nočeš prodati za tržno ceno.
jaz sem za trenutni davek. in zakaj bi starši prodajali, ker njihov namen je to, da mi lahko nekaj od tega dajo ko bom pač imel družino. drugače tud denar ne nucamo in se pač ne bo prodajalo,ker ni razloga zato
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Datadog je izjavil:

mtosev je izjavil:

fora je v tem, da se lahko zgodi, da rkc ne bo mogla plačati te davke. mariborska nadškofija npr v dreku. a bomo pač zaplenili cerkvi sakralne objektne in verniki pač več ne bodo imeli kam iti? zakaj bi verniki trpeli zarad tega? naj se lepo država vsede na vse druge objektne rkcja razen sakralnih objektov. imajo tud razne gradove v lasti in še kaj


In kje je razlika med njimi in družino, ki ne bo zmogla več plačevati davka na svoje stanovanje in ne bo več imela kje živeti?
Al pa podjetnikom, ki ne bo več mogel plačevat davka na poslovne prostore pa moral firmo zapret pa zaposlene odpustit?

Če je vernikom zadosti pomemben objekt lahko financirajo tudi plačilo davka... imajo prosto izbiro.

Zanimivo, da si omenil mariborsko nadškofijo. Pa me samo zanima sledeče. Ko so se odločali o tem ali se bodo ukvarjali s pridobitno dejavnostjo in ustvarjali dobiček je bilo ok. Zdaj, ko pa se uvaja davek, zaradi takšnih poslov je pa naenkrat treba izjemo delat. Zelo preprosto vprašanje. Zakaj?
vse razen sakralnih objektov se lahko proda, vse ostalo premoženje cerkve (druge nepremičnine, denar na bančnem računu...etc).lahko prodamo tud cerkve in drugo,če bo država ali posamezniki zagotovili kakšno mesto/a kjer bodo lahko verniki šli na mašo & stuff

za ljudi kateri imajo prevelika stanovanja jih lahko prodajo, če nimajo preveliko stanovanje in nimajo denarja jim lahko vedno sorodniki pomagajo npr.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> vse razen sakranlih objektov se lahko proda

Tudi sakralne objekte se lahko proda.

mtosev> za ljudi kateri imajo prevelika stanovanja jih lahko prodajo, če nimajo preveliko stanovanje in nimajo denarja jim lahko vedno sorodniki pomagajo npr.

RKC lahko pomagajo verniki. Ji že, čeprav v resnici s tem denarjem počne tudi precej sumljive reči.

Mr.B ::

mtosev, pač namesto v banko, delnice itd si/so investirali v beton za tvojo starost. Ej tudi na obresti ti država računa, pa CSD to tudi upošteva koliko imaš na knjižici, hm kaj sedaj jamraš imaš/imajo kapital za katerega pač plačuješ. Verjetno danes obstajajo boljši mehanizmi obračanja denarja kot investicija v beton, ta se je izkazala da od leta 2009 ni več profitabilna, hm torej ali se boš izgovarjal šparam za svojo starost pa to....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Datadog ::

mtosev je izjavil:


za ljudi kateri imajo prevelika stanovanja jih lahko prodajo, če nimajo preveliko stanovanje in nimajo denarja jim lahko vedno sorodniki pomagajo npr.


Ja no sej cerkvi lahko tudi verniki pomagajo če jim je zadosti pomembna. Lahko plačajo davek.

mtosev ::

Datadog je izjavil:

mtosev je izjavil:


za ljudi kateri imajo prevelika stanovanja jih lahko prodajo, če nimajo preveliko stanovanje in nimajo denarja jim lahko vedno sorodniki pomagajo npr.


Ja no sej cerkvi lahko tudi verniki pomagajo če jim je zadosti pomembna. Lahko plačajo davek.
verniki niso enako družini. in večina vernikov cerkvi ne bo pomagala.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

Mr.B> Verjetno danes obstajajo boljši mehanizmi obračanja denarja kot investicija v beton, ta se je izkazala da od leta 2009 ni več profitabilna, hm torej ali se boš izgovarjal šparam za svojo starost pa to....

Vseeno je, kako se posameznik odloči investirat. Davek na premoženje ni namenjen temu, da bi kaznoval lastnike, ampak temu, da tudi tisti, ki so že zmagali v kapitalistični igri, še vedno prispevajo v državno blagajno - ker če ne, potem davke plačujejo samo tisti, ki imajo premalo denarja in še vedno delajo zanj.

mtosev> verniki ni enako družini. in večina vernikov cerkvi ne bo pomagala.

Potem naj cerkev propade in je problem rešen.

Mr.B ::

Vseeno je, kako se posameznik odloči investirat. Davek na premoženje ni namenjen temu, da bi kaznoval lastnike, ampak temu, da tudi tisti, ki so že zmagali v kapitalistični igri, še vedno prispevajo v državno blagajno - ker če ne, potem davke plačujejo samo tisti, ki imajo premalo denarja in še vedno delajo zanj.

Se strinjam, ker ne moremo enačiti tiste brez z tiste z pri dostopu, ki jih nudi socialna država.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

Mr.B je izjavil:

mtosev, pač namesto v banko, delnice itd si/so investirali v beton za tvojo starost. Ej tudi na obresti ti država računa, pa CSD to tudi upošteva koliko imaš na knjižici, hm kaj sedaj jamraš imaš/imajo kapital za katerega pač plačuješ. Verjetno danes obstajajo boljši mehanizmi obračanja denarja kot investicija v beton, ta se je izkazala da od leta 2009 ni več profitabilna, hm torej ali se boš izgovarjal šparam za svojo starost pa to....
kdo jamra? meni trenutni predlog vlade nič ne moti in ga podpiram
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Datadog ::

mtosev je izjavil:

Datadog je izjavil:

mtosev je izjavil:


za ljudi kateri imajo prevelika stanovanja jih lahko prodajo, če nimajo preveliko stanovanje in nimajo denarja jim lahko vedno sorodniki pomagajo npr.


Ja no sej cerkvi lahko tudi verniki pomagajo če jim je zadosti pomembna. Lahko plačajo davek.
verniki ni enako družini. in večina vernikov cerkvi ne bo pomagala.


Kdo jo pa potem potrebuje, da bi imela poseben status? Verniki očitno ne če jim ni zadosti do tega da bi financiral, neverniki očitno tudi ne... kulturni spomeniki ostanejo, ki se strinjava, da so lahko izjema.

jype ::

xaxiomatic> kulturni spomeniki ostanejo, ki se strinjava, da so lahko izjema.

Ni pa nobene potrebe, da so last cerkve. Tudi partizanski spomeniki so last države in partizani hodijo tja maševat, tako da ne vidim razloga, da krščanski ne bi mogli funkcionirat po istem modelu.

mtosev ::

Datadog je izjavil:

mtosev je izjavil:

Datadog je izjavil:

mtosev je izjavil:


za ljudi kateri imajo prevelika stanovanja jih lahko prodajo, če nimajo preveliko stanovanje in nimajo denarja jim lahko vedno sorodniki pomagajo npr.


Ja no sej cerkvi lahko tudi verniki pomagajo če jim je zadosti pomembna. Lahko plačajo davek.
verniki ni enako družini. in večina vernikov cerkvi ne bo pomagala.


Kdo jo pa potem potrebuje, da bi imela poseben status? Verniki očitno ne če jim ni zadosti do tega da bi financiral, neverniki očitno tudi ne... kulturni spomeniki ostanejo, ki se strinjava, da so lahko izjema.
večina vernikov katerih hodi v cerkev na mašo so starejši ljudje kater nimajo $$,da bi lahko pomagali, ker še zase nimajo dovolj. če pogledaš je nekaterim ljudem (posebej na vasi) je zelo pomembno iti na mašo in ti ljudje bi bili prikrajšani zarad tega, pa nimajo nič s tem. tud moja babica gre na mašo in tud drugi ljudje. jaz ne hodim, ampak bodo drugi prikrajšani zarad tega. enim je maša zelo pomembna in jim zelo veliko pomeni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Datadog ::

jype je izjavil:

xaxiomatic> kulturni spomeniki ostanejo, ki se strinjava, da so lahko izjema.

Ni pa nobene potrebe, da so last cerkve. Tudi partizanski spomeniki so last države in partizani hodijo tja maševat, tako da ne vidim razloga, da krščanski ne bi mogli funkcionirat po istem modelu.


Ma ja dobro. Stvar debate... tu jaz nisem opredeljen oziroma je čisto ok če je lastnik cerkev. Pač začneš pobirat vstopnino po vzoru večine tujih držav pa iz tega financiraš obstoj. Sej pravim, vsakič ko sem šel v vatikan sem plačal... al pa Sagrada familia pa Benetke isto pa še bi lahko našteval sej majo skoraj povsod že vstopnino.

Pa me ne moti da tam plačujem ker se na ta način financira vzdrževanje kulturne vrednosti v evropi...

jype ::

xaxiomatic> je čisto ok če je lastnik cerkev.

Ja, saj to ni problem - če cerkev ne more plačati davkov na premoženje, pa pač ne bo več cerkev lastnik.

mtosev> jaz ne hodim, ampak bodo drugi prikrajšani zarad tega. enim je maša zelo pomembna in jim zelo veliko pomeni

Ja, po drugi strani pa recimo homoseksualnim staršem veliko pomeni, da država prizna njihovo starševstvo, da bo otrok primerno pravno zaščiten v primeru hujših nesreč, pa se tebi sladko jebe za to.

Po tretji strani pa ne vidim kako bi bili verniki lahko prikrajšani, če lahko muslimani molijo v Hali Tivoli, potem tudi kristjani lahko v ŠRC Stožice.

Karaya 52 ::

Obdavčitev sakralnih objektov so mokre sanje, ki bodo ostale mokre sanje. Če bi se to kdaj zgodilo, bi župniki in škofi, morali kandidirati na lokalnih, državnih volitvah. Preprosto po starem načelu "no taxation without representation". To kost je v javnost vrgla vlada, da se namesto o smiselnosti bednega davka, ljudje pogovarjajo o stopnjah, po principu deli in vladaj. Kaj drugega pa ta vlada do zdaj itak ni pokazala. Zna še davke zvišati ampak to je opičje delo.

jype ::

Karaya 52> Obdavčitev sakralnih objektov so mokre sanje

Deluje v nekaterih zveznih državah Nemčije. Nisem opazil kakšnih večjih pritožb.

Datadog ::

Karaya 52 je izjavil:

Preprosto po starem načelu "no taxation without representation".


Ne gre zaradi ločitve church/state. Lahko kot vernik to je zadosti da načelo ne pade...

Drugače pa ja, najverjetneje si zadel razlog. Se je tudi meni zdelo, da je to tako ko je bilo na začetku to noter. So naredili kao kompromis, za postavko, ki jo itak niso planiral v zakonu met (smoke and mirrors).

Lahko se pa debatira o tem kljub vseemu ne vidim, da bi kaj škodilo.

Karaya 52 ::

Lahko se debatira in sanja o novih davkih. Bi pa že bil čas, da se začne sanjati o čem drugem. Smo leta 2013, časi stalinizma in titoizma so mimo. ;(( Konec koncev že zdaj država pobere veliko preveč zato nas čaka na tem področju še veliko dela.

jype ::

Karaya 52> Bi pa že bil čas, da se začne sanjati o čem drugem. Smo leta 2013, časi stalinizma in titoizma so mimo.

Ti si pa res taprav kerlc. Če bi le vedel, kaj je titoizem, ali pa kaj je stalinizem!

Me prov zanima, če si res hotu povedat, da so property taxes stalinizem.

Datadog ::

Karaya 52 je izjavil:

Lahko se debatira in sanja o novih davkih. Bi pa že bil čas, da se začne sanjati o čem drugem. Smo leta 2013, časi stalinizma in titoizma so mimo. ;(( Konec koncev že zdaj država pobere veliko preveč zato nas čaka na tem področju še veliko dela.


Sej tu se strinjava. Za trenutni predlog, bi bilo najbolje da pade čeprav ne bo.

Dolgoročno pa je property tax bolje če se ustrezno zniža income tax imho... (po vzoru zahodnjakov). Več razpoložljivega denarja v obtoku, dvig potrošnje... pa stimulirat tiste, ki samo sedijo na premoženju, da z njim nekaj počnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Datadog ()

Karaya 52 ::

@xaxiomatic, jp. ČE bi se znižal income tax. Pa ga ne bodo, obratno, še zvišali so ga, kot DDV. Property tax bi moral biti izključno za financiranje lokalnih zadev, tako kot je to zdaj. Po novem pa ga bo polovico šlo za državo. Stran vržen denar. Nastalo bo nekaj agencij, verjetno celo represivnih, nova proračunska luknja v istem obsegu pa je že za vogalom.

jype ::

Karaya 52> ČE bi se znižal income tax.

To vidva pravita samo zato, ker sta pohlepna.

Karaya 52> Nastalo bo nekaj agencij, verjetno celo represivnih

Verjetno, ja.

Dajmo še malo obscenih špekulacij natrosit, da bomo videti bolj strokovni in da se bodo ljudje strinjali, because communists.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Karaya 52 ::

To mi pravi narava Države. Tiste, ki so ljudem večino pobrale in potem to delile, so propadle. Sovjetska zveza. Da bodo nov vir v celoti zapravili, pa mi je že jasno. Samo pogledam proračun za 2014, kjer je nepremičninski davek že v celoti razporejen med koriti. Od njega ne ostane niti cent. Kljub temu, jim bo v novem letu uspelo nabiti astronomski minus. #šivilja

Zgodovina sprememb…

Datadog ::

jype je izjavil:

Karaya 52> ČE bi se znižal income tax.

To vidva pravita samo zato, ker sta pohlepna.


WTF? Kaj ima pohlep veze s tem na kaj plačam davek? Poenostavljeno do konca zaradi debate. Tu se gre samo zato, da če imaš več razpoložljivega dohodka zaradi nižje dohodnine in ta $$$ pretvoriš v porabo je bolje za gospodarstvo kot, da samo sediš na praznem flatu. Lahko sicer investiraš v beton samo te davek sili k temu, da potem s tem betonom probaš tudi služit (oddajaš, se greš pridobitno dejavnost ... whatever). Al plačam pri potrošnji DDV al pa na property je čisto vseeno.


Al slučajno misliš, da so vsi prazni km2 pisarniških in stanovanjskih površin pri nas dobra stvar... ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Datadog ()

vostok_1 ::

Kljub temu, da sem trden ateist, ne bi rušil ali predeloval sakralnih objektov (vsaj ne preden, bi bili temeljito dokumentirani). Na nek način je to naša zgodovina, kulturni spomenik. Rad grem pogledat v kako cerkev, če ne drugega, da vidim kje so stoletja ljudem prali glave.

jype ::

Karaya 52> To mi pravi narava Države.

Ja, pojdimo v ezoterične vode "narave države", kjer se da vsak bullshit spravit skozi.

xaxiomatic> Al plačam pri potrošnji DDV al pa na property je čisto vseeno.

Lahko tudi oboje plačaš, pa bo še vedno manj, kot bi plačal na Danskem, na primer.

Je res, da boš za to pri nas dobil premalo in je res, da bi lahko pobrali manj in s tem olajšali marsikomu marsikaj, ampak Karaya rad izkrivlja realnost tako, da je edina smiselna regulacija tista, ki so jo njega naučili v šoli in edini smiseln davek tisti, ki ga on ne plača.

Datadog ::

vostok_1 je izjavil:

Kljub temu, da sem trden ateist, ne bi rušil ali predeloval sakralnih objektov (vsaj ne preden, bi bili temeljito dokumentirani). Na nek način je to naša zgodovina, kulturni spomenik. Rad grem pogledat v kako cerkev, če ne drugega, da vidim kje so stoletja ljudem prali glave.


Mislim, da so napovedi o bankrotu cerkve na slovenskem veliko preuranjene :)):))

jype ::

Karaya 52> Tiste, ki so ljudem večino pobrale in potem to delile, so propadle.

Nisem opazil tega. Kolikor jaz vidim, so propadle predvsem tiste države, ki so omejevale zasebno gospodarsko pobudo, zasebnost komunikacij, pluralizem in druge podobne reči - nikakor pa ne tiste, ki so najbolj davčno obremenile prebivalstvo.

Karaya 52 ::

Pišeš, kot da je davčna obremenitev prebivalstva vrednota. Za Mojškro to drži, zato pa sanja o davkih, ki uničujejo gospodarstvo. Singapur ima precej bizarnih omejitev, ima pa nizke davke, ki so ribiško vas, spremenile v svetovno metropolo.

vitac1 ::

Sem za davek, sicer z manjšimi spremembami.

Definitivno bi morala biti obdavčena tudi cerkev. Tukaj se je lepo videlo, da se do cerkve vse stranke obnašajo enako!

Kdor ima več nepremečnin, naj kar lepo plača. Ne pa, da je ogromno stanovanj praznih, cene pa umetno visoke.

Je imel tisti Italijan kar prav, ko je rekel "milijon nepremečnin, milijon lobijev".

Ampak raja bo vedno ostala raja, žal.

Datadog ::

jype je izjavil:

Karaya 52> To mi pravi narava Države.

Ja, pojdimo v ezoterične vode "narave države", kjer se da vsak bullshit spravit skozi.



TEŠ 6 ni ezoteričen problem, NLB, NKBM ni ezoteričen problem, propad celotnega gradbenega sektorja ni ezoteričen problem, korupcija ni ezoteričen problem, preplačan avtocestni križ ni ezoteričen problem... nadaljujem? Skupni imenovalec?

Karaya 52 ::

Prostovoljna gasilska društva bi tudi morala biti obdavčena? Vitac?

jype ::

Karaya 52> Pišeš, kot da je davčna obremenitev prebivalstva vrednota.

Ne, je pa nujna, če želiš preprečiti prevelik socialni prepad, ki je najdražji družbeni pojav v zgodovini človeštva.

xaxiomatic> TEŠ 6 ni ezoteričen problem, NLB, NKBM ni ezoteričen problem, propad celotnega gradbenega sektorja ni ezoteričen problem, korupcija ni ezoteričen problem, preplačan avtocestni križ ni ezoteričen problem... nadaljujem? Skupni imenovalec?

Vajin argument je torej ta, da bi z nižanjem davkov te probleme odpravili? To je skrajno ezoterična rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Datadog ::

jype je izjavil:


xaxiomatic> TEŠ 6 ni ezoteričen problem, NLB, NKBM ni ezoteričen problem, propad celotnega gradbenega sektorja ni ezoteričen problem, korupcija ni ezoteričen problem, preplačan avtocestni križ ni ezoteričen problem... nadaljujem? Skupni imenovalec?

Vajin argument je torej ta, da bi z nižanjem davkov te probleme odpravili? To je skrajno ezoterična rešitev.


Moj argument je, da je pobiranje davkov v trenutnih razmerah metanje sredstev skozi okno. Pobrana sredstva se bodo porabila neracionalno, socialni prepad pa se bo še povečal, gospodarstvo bo šlo navzdol. Davki zgornjih problemov ne bodo odpravili samo omogočili bodo nadaljevanje istega vzorca... isto kot bi odvisniku nosil heroin, ker ta šus je pa tokrat res zadnji, ki ga rabi.

Takoj se podpišem pod davek če ga uporabimo da uredimo ceste na priemer. Samo to ni namen ...

Karaya 52 ::

jype je izjavil:

Karaya 52> Pišeš, kot da je davčna obremenitev prebivalstva vrednota.

Ne, je pa nujna, če želiš preprečiti prevelik socialni prepad, ki je najdražji družbeni pojav v zgodovini človeštva.


Zveni kot klasičen "fear mongering", ki pa se razgalja z supervizorjem. Kot "nacionalni interes", strašenje pred tujci, zadaj pa je potekalo tovarišijsko lastninjenje. Fear mongering je precej švoh argument.

Datadog je izjavil:


Takoj se podpišem pod davek če ga uporabimo da uredimo ceste na priemer. Samo to ni namen ...


Ta davek že imamo. Plačaš ga ob registraciji avtomobila, nabere se ga IIRC med 80-10MEUR. Ugani koliko tega gre za ceste in koliko za "ostalo državno porabo"? Razmerje je 1:8.

Zgodovina sprememb…

Datadog ::

Karaya 52 je izjavil:



Ta davek že imamo. Plačaš ga ob registraciji avtomobila, nabere se ga IIRC med 80-10MEUR. Ugani koliko tega gre za ceste in koliko za "ostalo državno porabo"? Razmerje je 1:8.


Je bil samo tko glup primer "for the sake of argument".;) Vsaj toliko da je namenski vs. nenamenski... skratka bianco menica za zapravljanje.

jype ::

xaxiomatic> Moj argument je, da je pobiranje davkov v trenutnih razmerah metanje sredstev skozi okno.

Resno? Vzdrževanje javnega zdravstva, sociale, pokojninskega sistema in izobraževanja je torej trenutno kar sprejemljiva kolateralna škoda za fanatične ideje ljudi, ki so površno prebrali par knjig?

Karaya 52> Zveni kot klasičen "fear mongering", ki pa se razgalja z supervizorjem. Kot "nacionalni interes", strašenje pred tujci, zadaj pa je potekalo tovarišijsko lastninjenje. Fear mongering je precej švoh argument.

Kar se tebe tiče je itak vse, kar ne gre v tvoj žep, posledica socialistične represije, tako da ni čudno, da se ti zdi svarjenje pred socialnim prepadom kar "fear mongering".

Si mar pozabil, kako je nastala Sovjetska Zveza?

Datadog ::

jype je izjavil:

xaxiomatic> Moj argument je, da je pobiranje davkov v trenutnih razmerah metanje sredstev skozi okno.

Resno? Vzdrževanje javnega zdravstva, sociale, pokojninskega sistema in izobraževanja je torej trenutno kar sprejemljiva kolateralna škoda za fanatične ideje ljudi, ki so površno prebrali par knjig?



Ja ker filanje novih lukenj v bankah je "vzdrževanje sociale, zdravstva..." give me a break. Si res tolko zaslepljen, da misliš, da to trenutna vlada misli počet s tem denarjem? Ne prodajat nekih idej o socialni državi, ki ne obstaja ni važno kolko bi ti rad, da bi. Realno stanje na terenu te bo vedno zjebalo, da boš izgubil argument.

Karaya 52 ::

@xaxiomatic Saj vem, samo si nisem mogel pomagati, da nebi komentiral. Toliko, da bodo ljudje imeli o čem razmišljati, ko se bodo vozili po luknjastih cestah. Da bodo vedeli, da gre denar za ceste, ki ga plačajo ob registraciji, za "ostalo državno porabo". Potem pa se bo našel junak in pribil, da plačamo premalo cestnine. Mamicu mu...

@jype, meni denar davkoplačevalcev ne gre v žep, gre pa nekaterim zagovornikom "socialne države". Evo, gledam jih v tem trenutku. Imam odprt supervizor, lepo jim gre na račun davkoplačevalec. Fear mongering je še vedno precej šibek argument.

jype ::

xaxiomatic> Ja ker filanje novih lukenj v bankah je "vzdrževanje sociale, zdravstva..." give me a break.

Ne, seveda ni - se pa napaja iz istega kupa denarja.

xaxiomatic> Si res tolko zaslepljen, da misliš, da to trenutna vlada misli počet s tem denarjem?

Ne. Sem pa toliko realen da razumem, da je vzdržnost proračuna od vlade neodvisno dejstvo in da vlada na stanje gospodarstva lahko le zelo omejeno vpliva.

Karaya 52> meni denar davkoplačevalcev ne gre v žep

Tvoj problem je, da ti nočeš plačati za storitve, ki jih koristiš.

Karaya 52> Fear mongering je še vedno precej šibek argument.

Ne, ni. Gospodarstvo lažje dela v obscenih davčnih in administrativnih pogojih, kot v nestabilni državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mtosev ::

@ljudje proti temu davku
a veste, da če tega davka ne bi bilo, da bi pač krizni davek uvedli oz ddv povišali na 25%?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Karaya 52 ::

Plačam storitve ki jih koristim, pa tudi one, ki jih ne korisitm. Človek plača cestnino ob registraciji, denar pa gre javnemu porivalcu mišk. Zdaj pa se mu bo javni miškar še na nepremičnino prisesal. Mutirana država, ki se obnaša kot tumor. Raste in raste, dela nič ali sranje, gostitelja pa počasi ubija. Zdaj pa mora vsak slehrnik reševati proračun. Pa boli k**** ljudi za proračun. Saj se ni nihče rodil zato da bo Mojškrin proračun polnil. Je pa res, da dosti ljudi lepo živi od proračuna, supervizor pa to... >:D

jype ::

mtosev> a veste, da če tega davka ne bi bilo, da bi pač krizni davek uvedli oz ddv povišali na 25%?

Saj je vseeno od kod dobijo denar, ki ga potrebujejo.

Karaya 52> Plačam storitve ki jih koristim, pa tudi one, ki jih ne korisitm.

Jebiga, jaz tudi. Temelj solidarnosti. Če nočeš, lahko greš v kakšno državo, kjer tega ni.

Karaya 52> Človek plača cestnino ob registraciji, denar pa gre javnemu porivalcu mišk.

Če se ti to zdi problem, kaj naj potem rečem šele jaz, ko od dohodkov dajem praktično jurja in pol specifično za zdravstveno varstvo, gre pa za oklepnike?

Karaya 52> Saj se ni nihče rodil zato da bo Mojškrin proračun polnil.

Ne, ni se - ga pa mora napolniti, če noče, da okrog njega nastanejo razmere, v katerih ne bo mogel normalno živet in delat.

Karaya 52> Je pa res, da dosti ljudi lepo živi od proračuna, supervizor pa to... >:D

A to se ti zdi, da gledaš moja podjetja, al zakaj nonstop to omenjaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Karaya 52 ::

jype je izjavil:

Karaya 52> Plačam storitve ki jih koristim, pa tudi one, ki jih ne korisitm.

Jebiga, jaz tudi. Temelj solidarnosti. Če nočeš, lahko greš v kakšno državo, kjer tega ni.


To tako ali tako, vzporedno s tem, pa bodo tekli napori za drugačno državo. Da ne bo kdo slučajno mislil, da je država njegova in nespremenljiva. :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114188581 (15726) MrStein

Čezvesoljska Zombi cerkev blaženega zvonjenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26246314 (41404) bluefish
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541112771 (96233) darkolord
»

Če bi en mesec vsi delali za minimalca

Oddelek: Loža
356883 (5836) Predator ^^
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256053 (49130) amigo_no1

Več podobnih tem