» »

Kaj narediti s prihranki

Kaj narediti s prihranki

«
1
2 3

garfy ::

Meni okoli 70000 eur leži na banki, nimam vezanih, ker si mislim da bom rabil itd....

Vsako leto zgubljam na vrednosti in to me vse bolj grize.

Če vežem dobim okoli 1,5 % kar je poraz, če bi recimo ciljal na 5 % letne obresti, je riziko višji...

Mislil sem kupiti zlato, potem sem mislil kupit stanovanje in potem se vedno premislim, kako je s prodajo zlata, če rabiš cash itd

Kaj narediti, kako investirati da vsaj zaradi inflacije ne bom zgubljal denarja

lp

Sergio ::

Sberbank ti da 2.25%, kar je se vedno premalo, ampak dosti bolje kot to da ti lezi mrtev denar na racunu.

http://www.depoziti.si/
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

švrk ::

Lahko ti zrihtam 10%+ obresti na letni ravni. Rabim tvojo kartico, pin in fotokopijo osebnega dokumenta. Več na zasebno:)

garfy ::

ok tukaj je moj pin za začetek, pošlji ma mail da ti pošljem kopijo

pin F##k y#u si dobil?

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

imagodei ::

Razprši denar v več različnih investicij. Vzajemni skladi, ki se ukvarjajo s tujimi trgi, za del denarja kupi (državne - ne nujno slovenske) obveznice... Farmacija in energetika zelo verjetno v naslednjih desetih, dvajsetih letih ne bodo propadle ampak prej nasprotno. Za nek reasonable denar lahko kupiš delnice teh podjetij (spet, lahko tudi tuje)...

Idej je še veliko. Če upaš malenkost več tvegati, si lahko nerediš nek portfelj delnic gigantov s področja računalništva: Intel, Google, Microsoft, Samsung, Apple, ipd. - seveda na dolgi rok. Kak finančni svetovalec ti bo znal še predlagat tudi kakšno bolju uravnoteženo varianto - v glavnem, si narediš nekakšen oseben "vzajemni sklad".

Če pa si pripravljen še bolj tvegati, pa lahko (so)financiraš kak projekt na Kickstarterju. :)
- Hoc est qui sumus -

garfy ::

mene nekaj zanima, pri nas je obrestna mera v bankah 3%, v avstriji kvečjemu 1.5 %

Zakaj razlika in me je strah dat v slo banko ker lahko propade. In še davek verjetno moraš plačat dacariji pa to

mislil pa sem res enih 10000 googla kupit

garfy ::

lon.si ti da 3 %, lani so devali 5 %

msilim da celotno državo jemlje hudič

technolog ::

Mislim, logično je, da gre centralna obrestna mera v času krize dol.

To je eden izmed mehanizmov uravnavanja denarnega toka.

Tilen ::

technolog je izjavil:

Mislim, logično je, da gre centralna obrestna mera v času krize dol.

To je eden izmed mehanizmov uravnavanja denarnega toka.


Se strinjam, vendar so se obresti na depozite pri naših bankah v zadnjem času praktično prepolovile, obveznica pa je šla dol za mogoče 10-15% in je še vedno nad 6%. Se pravi, na trgu se lahko zadolžimo po 6% na leto, varčevalcem, ki posodijo bankam denar pa bi dali le 2%. Leto dni nazaj je bila obveznica skoraj 7%, obresti pa so bile tudi nad 5% letno. Nekdo tukaj daje več denarja v žep, ker realno se stanje ni tako zelo izboljšalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Furbo ::

Stanovanje je brezveze, če ga ne rabiš.

Zlato ni problem prodati, če rabiš keš.

Dobiš pa tudi več kot 110kg srebra za ta denar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Bom še v tej temi prilepil:

"The one thing I will tell you is the worst investment you can have is cash. Everybody is talking about cash being king and all that sort of thing. Cash is going to become worth less over time. But good businesses are going to become worth more over time. And you don't want to pay too much for them so you have to have some discipline about what you pay. But the thing to do is find a good business and stick with it. We always keep enough cash around so I feel very comfortable and don't worry about sleeping at night. But it's not because I like cash as an investment. Cash is a bad investment over time. But you always want to have enough so that nobody else can determine your future essentially."


~ Warren Buffett
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

garfy ::

Tilen je izjavil:

technolog je izjavil:

Mislim, logično je, da gre centralna obrestna mera v času krize dol.

To je eden izmed mehanizmov uravnavanja denarnega toka.


Se strinjam, vendar so se obresti na depozite pri naših bankah v zadnjem času praktično prepolovile, obveznica pa je šla dol za mogoče 10-15% in je še vedno nad 6%. Se pravi, na trgu se lahko zadolžimo po 6% na leto, varčevalcem, ki posodijo bankam denar pa bi dali le 2%. Leto dni nazaj je bila obveznica skoraj 7%, obresti pa so bile tudi nad 5% letno. Nekdo tukaj daje več denarja v žep, ker realno se stanje ni tako zelo izboljšalo.


v tako korupcijski gnili državi se to ni za ćudit

IL_DIAVOLO ::

garfy

Moj nasvet je tak čisto življenski...ne šparaj keša, ampak ga zapravi v zadeve, ki te delajo srečnega ;)

Recimo jaz bi si kupil novega audija, pol pa za 1 mesec na karibe 8-)

Tako bi jaz naredil :D

garfy ::

Zakaj stanovanje ni dobra opcija??

Recimo tu dobiš največ recimo 3%

Recimo za eno leto je to 900 eur na 30000 eur vezave

Če pa kupiš stanovanje za 30000 pa ga daš v najem vsaj 10 mesecev v letu, je profit 250 x 10 2500 eur....

500 eur je recimo za popravila itd ....


se pravi profit če daješ v najem je 1600 eur večji

to je okoli 8% profit v primerjavi z vezanjem ki je 3%

mam že denar nevezan enih 6 let na banki, popizdiš

Če recimo kupiš garsonjero v mb, je definitivno v najemu zaradi ćtudentov vsaj 10 mesecev v letu

vasquez ::

Zakaj so v Sloveniji šle obresti dol je več razlogov. Kot prvo je BS od bank zahtevala, da znižajo obrestne mere, ker so v primerjavi s tujino previsoke. Zato so se obrestne mere znižale skoraj vse banke hkrati. Propadli sta dve banki, ki sta imeli najvišje obrestne mere, posledično je manj konkurence. Poleg tega pa se pričakujejo dokapitalizacije in denar iz slabe banke tako da nuja po denarju ni več tako velika.

Drugače pa je poceni denarja dovolj, samo našim bankam ga zaradi slabih ratingov bank in države nobeden noče posojati :)

jernejl ::

Če pa kupiš stanovanje za 30000 pa ga daš v najem vsaj 10 mesecev v letu, je profit 250 x 10 2500 eur....

1. Si prepričan, da boš dobil 250 eur najemnine za 30.000 eur vredno stanovanje?
2. Če slučajno stanovanje ni zasedeno, če imaš notri neplačnika ipd., je dobiček precej nižji
3. Poleg popravil je treba upoštevati tudi davek na premoženje in davek od dohodka iz oddajanja premoženja v najem
4. Si upošteval, da ko boš to stanovanje (npr. čez eno leto) prodajal, bo morda vredno (10%) manj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

garfy ::

kolk je davka skupaj? kdo ve

Vikking ::

10% normiranih, se pravi 90% od osnove plačaš 25% davek ki ne gre v dohodnino. Po domače slabe 1/4 najemnine gre državi. Pa treba je poročat državi.

Če so stroški vzdrževanja, adaptacije.. prostorv višji od normiranih jih lahko uveljavljaš za znižanje osnove (povečanje normiranih stroškov)...

pa ne pozabit če že misliš oddajat je pametno sklenit najemno pogodbo v obliki neposredno izvršljivega notarskega zapisa. Kar pomeni da notar ne overi te pogodbe ampak jo tudi potrdi. Ponavadi tudi sestavi. Je draga opcija, ampak najboljša rešitev v primeru neplačevanja s strani najemnika.
Ker drugače se lahko tožiš z najemnikom par let pa bo še kar kampiral v tvojem stanovanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

imagodei ::

Kje boš dobil stanovanje za 30k EUR, ki ga boš nato oddajal za najemnino 250 EUR mesečno?
- Hoc est qui sumus -

garfy ::

30000 je res malo, sem mislil v MB nekaj kupit ampak če moram dati državi 15 5 NAJ SE JEBE, in vem da moram pri notarju naredit pogodbo drugače lahko podnajemniki res mi zasežejo stanovanje, žalostno

hmm, se mi zdi najbolje zlato, srebro, google delnice, facebook

google in fb rastejo, če b vložil pred 4 leti v G bi sedaj imel 100% več denarja

garfy ::

se pravi Gogle je dobra naložba? in Facebook tudi se mi zdi, apple bol tako

google ti da dividendo?

In kje pol kupiš in prodaš te delnice?

Tilen ::

Ne, Google ne izplačuje dividende.

Tukaj lahko iščeš podjetja. Npr. GOOG
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zee ::

Prodaj vse, kar imas, poberi denar in se poberi iz Slovenije. Najboljsa nalozba v tvojo prihodnost.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

keber ::

Najbolje da ga pustiš še naprej na banki v depozitih, bo še najbolj varno, dokler se o naložbah malo bolj ne izobraziš.
Glede procentov na banki je pa tako: višji procent obresti na depozite je neposredno povezan z rizičnostjo poslovanja dotične banke.

Furbo ::

Tisti ki govorite o stanovanjih, ste si kaj prebrali nove zakone o obdavčitvi stanovanj za najem? 100€/mesec lahko prištejete k stroškom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

garfy je izjavil:

30000 je res malo, sem mislil v MB nekaj kupit ampak če moram dati državi 15 5 NAJ SE JEBE, in vem da moram pri notarju naredit pogodbo drugače lahko podnajemniki res mi zasežejo stanovanje, žalostno

hmm, se mi zdi najbolje zlato, srebro, google delnice, facebook

google in fb rastejo, če b vložil pred 4 leti v G bi sedaj imel 100% več denarja

Najemnik ti ne more zapleniti stanovanja. Notar stane 100 - 150 EUR. So postali precej cenejši v zadnjem letu. Najemno pogodbo skleneš pri notarju zato da je direktno izvršljiva. Kar pomeni da ti ni treba iti na sodišče zaradi izvršbe zaradi neplačanih najemnin. Ampak greš mimo tega in najemniku blokiraš vse račune. in vzameš dol denar za najemnino. Najemniku niti ne pomaga to da odpre račun na drugi banki, ker mu bo banka takoj blokirala sredstva ko jih bo dobil gor.

Blokada računa je zdaj sranje. Vse banke dobijo v roke izvršbo in blokirajo dolžnikove račune.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Razen če nima računa v sosednji Avstriji, kar ni tak big deal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

M.B. ::

Če si bolj avanturist lahko kupiš Bitcoine. Bitstamp je slovenska firma, zato je nakazilo hitro. Trenutno rastejo. Cena se hitro spreminja in je rizična. Če pa imaš 70k pa se splača par procentov dat v rizične naložbe kar bitcoini in podbne stvari tudi so.

Še bolj rizična stvar so delnice podjetij, ki minirajo Bitcoine: Asicminer & ostali. Ker pa imaš tedenske dividende v bitcoinih. Ali pa podjetij ki delajo z bitcoini satoshi dice...

Potem je pa včeraj slučajno v oddaji Galileo na pro7 bilo, da si lahko nabaviš redke kovine, ki se uporabljajo v proizvodnji vse moderne elektronike, iridij in ostalo z upanjem, da bodo v prihodnosti jim cene zrastle.

Seveda pa to mora bit le majhen procent portfolja. Mogoče 10%.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Invictus ::

Furbo je izjavil:

Razen če nima računa v sosednji Avstriji, kar ni tak big deal.

Avstrija je zadnja država v EU ki ni sporočala bančnih računov svojih komitentov. Od novega leta dalje jih bo.

Kateri delodajalec ti bo pa nakazoval v Avstrijo? Bi ga rad videl. Slovenski načeloma še, če delaš po tujini, moraš odpreti lokalne račune.

Sicer pa vedno obstaja "baseball kij" akcija. In metanje najemnika ven.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Vsak delodajalec ti lahko nakaže v avstrijo, saj imamo UPN, noben problem. Če delaš v tujini pa dobiš na tujo banko, kar je spet o.k.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

Invictus je izjavil:

garfy je izjavil:

30000 je res malo, sem mislil v MB nekaj kupit ampak če moram dati državi 15 5 NAJ SE JEBE, in vem da moram pri notarju naredit pogodbo drugače lahko podnajemniki res mi zasežejo stanovanje, žalostno

hmm, se mi zdi najbolje zlato, srebro, google delnice, facebook

google in fb rastejo, če b vložil pred 4 leti v G bi sedaj imel 100% več denarja

Najemnik ti ne more zapleniti stanovanja. Notar stane 100 - 150 EUR. So postali precej cenejši v zadnjem letu. Najemno pogodbo skleneš pri notarju zato da je direktno izvršljiva. Kar pomeni da ti ni treba iti na sodišče zaradi izvršbe zaradi neplačanih najemnin. Ampak greš mimo tega in najemniku blokiraš vse račune. in vzameš dol denar za najemnino. Najemniku niti ne pomaga to da odpre račun na drugi banki, ker mu bo banka takoj blokirala sredstva ko jih bo dobil gor.

Blokada računa je zdaj sranje. Vse banke dobijo v roke izvršbo in blokirajo dolžnikove račune.
Tak ki ne plača najemnine v največ primerih nima nekih hudih uradnih dohodkov. Tako, da ti izvršba prav nič ne pomaga, saj mu ostane dohodek v znesku minimalne plače plus še dodatni socialni transferji, če ima otroke. Skratka obrišeš se lahko pod nosom. Fotru je en par dolžan že kakšnih 8 let od odločbe pa ima notarsko najemno pogodbo in sproženo blokado računa. Oba imata dobri službi, a uradno na minimalki pa 1000 EUR na roke pri delodajalcu. Ne moreš nič.

Invictus ::

Alamar je izjavil:

Tak ki ne plača najemnine v največ primerih nima nekih hudih uradnih dohodkov. Tako, da ti izvršba prav nič ne pomaga, saj mu ostane dohodek v znesku minimalne plače plus še dodatni socialni transferji, če ima otroke. Skratka obrišeš se lahko pod nosom. Fotru je en par dolžan že kakšnih 8 let od odločbe pa ima notarsko najemno pogodbo in sproženo blokado računa. Oba imata dobri službi, a uradno na minimalki pa 1000 EUR na roke pri delodajalcu. Ne moreš nič.

Prej ali slej mu bo to hodilo narobe ...

Tvoj fotr je pa pač upnik na njegovih računih. Prej ali slej bo šlo skozi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

garfy ::

bitcoin je zanimiv, ampak verjetno je hype mimo, sem bral o enem tipu ki je kupil samo 100 eur bitcoina pred leti, in sedaj je vrednost narasla na 70000 eur, in si je baje kupil stanovanje v oslu iz tega denarja, ne vem kje sem bral ampak zanimiva zadevca.

Še vedno me zanima naložba v Google in FB delnice....

TUkaj gledam enoletno rast



od 650 enot na 1000, ne vem kaj so te enote, procenti al kaj, nimam pojma

Se pravi da je delnica porasla skoraj za 50 % v enem letu, a je to res al narobe gledam?

Kajti to je enkratno in bi definitivno kupil nekaj le teh

DeeJay ::

razpršit na čim več koncev..... delnice (apple, fb, google, twitter, ...) bitcoin, litecoin, zlato, srebro, kak sklad in na koncu še vezava v kaki banki.

garfy ::

Alamar je izjavil:

Invictus je izjavil:

garfy je izjavil:

30000 je res malo, sem mislil v MB nekaj kupit ampak če moram dati državi 15 5 NAJ SE JEBE, in vem da moram pri notarju naredit pogodbo drugače lahko podnajemniki res mi zasežejo stanovanje, žalostno

hmm, se mi zdi najbolje zlato, srebro, google delnice, facebook

google in fb rastejo, če b vložil pred 4 leti v G bi sedaj imel 100% več denarja

Najemnik ti ne more zapleniti stanovanja. Notar stane 100 - 150 EUR. So postali precej cenejši v zadnjem letu. Najemno pogodbo skleneš pri notarju zato da je direktno izvršljiva. Kar pomeni da ti ni treba iti na sodišče zaradi izvršbe zaradi neplačanih najemnin. Ampak greš mimo tega in najemniku blokiraš vse račune. in vzameš dol denar za najemnino. Najemniku niti ne pomaga to da odpre račun na drugi banki, ker mu bo banka takoj blokirala sredstva ko jih bo dobil gor.

Blokada računa je zdaj sranje. Vse banke dobijo v roke izvršbo in blokirajo dolžnikove račune.
Tak ki ne plača najemnine v največ primerih nima nekih hudih uradnih dohodkov. Tako, da ti izvršba prav nič ne pomaga, saj mu ostane dohodek v znesku minimalne plače plus še dodatni socialni transferji, če ima otroke. Skratka obrišeš se lahko pod nosom. Fotru je en par dolžan že kakšnih 8 let od odločbe pa ima notarsko najemno pogodbo in sproženo blokado računa. Oba imata dobri službi, a uradno na minimalki pa 1000 EUR na roke pri delodajalcu. Ne moreš nič.



Sem gledal na tv ju pri nas da je en pakaš celo šel na sodišče in tožil lastnika hiše da so sami nekaj dogradili in da jih naj izplača pa to

se pravi pakaš zdaj ne plačuje že vrsto let in lastnik ga mora celo izplačat ali pa prodat nepremičnino in deliti profit z najemnikom

to se dogaja samo pri nas v tako zasrani državi, da ti slabo pride

garfy ::

če prineseš 40000 casha na banko pri nas recimo LION ti potem davčna vzame kaj? Al je 3% obresti na eno leti čisti profit?

In ali je ziher da avstrijske banke bodo začele poročati sloveniji? Kaj to pomeni? DO sedaj niso....

black ice ::

Zagotovo. To pomeni, da boš plačeval davek od obresti, če bodo le-te presegale (mislim da) 1000€ na leto. Kar je že sedaj stalna praksa v Sloveniji, le da bodo sedaj vštete tudi obresti iz tujine, v tem primeru iz Avstrije.

Tilen ::

25% davka na vse kar je čez 1000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

garfy ::

a je ziher da avstrijci poročajo sloveniji od 2014 naprej?

Kaj to pomeni če imaš got 50000 eur na avstrijski banki?

Bom moral kak davek plačat al kaj? Al sem premala riba da bi me kdo kaj spraševal?

black ice ::

Človek, naj napišem v kitajščini?

garfy ::

se pravi da od 50000 eur bom moral plačat 25%?

ma daj no

black ice ::

Od obresti, ki presegajo 1000€ na leto plačaš 25% davka. Bo?

zuz3k ::

kako to misliš zgubljaš na vrednosti?
nepremičnine se ne splača kupovat, počkaj vsaj leto dve, ko bodo cene še padle

glede na to, da si neodločn ti predlagam da z njim nič ne narediš dokler ne boš
odločen točno kaj hočeš imet

ker npr. če si kupiš en avto in se ga čez 2 leti naveličaš
ter prodaš, takoj zgubiš vsak 10k€, kar je naumnost

lp
Life is a psychological game.

assez ::

@garfy, In kako si dobil teh 70k?

sočan ::

A mi lahko nekdo razloži kako z neko plačo ,pa naj bo 1000 evrov privarčuješ 50-70k evrov ???

A vam jaz povem ??
Ja ne moreš !!
Zato pa že vnaprej razmišljate kako mimo davkov in ugotavljanja izvora denarja.
Vsem tem fintam ki jih iščete se po domače reče pranje denarja.

Vsi pridete na vrsto. !

lp

black ice ::

Zakaj predvidevaš, da imajo vsi jurja plače?

garfy ::

ma daj kaj klobasaš*

kako folk potem hiše kupuje? hiše pridejo 150000 eur? a iz lufta pride dnar, sam si mislim da sem revež s 70000 evri, še hiše si ne morem kupit

sočan ::

Ne vem ali sem napisal preveč ? Če si mislil da je preveč 1000evrov sem se namensko oddaljil od realnih 600-700.

Če pa si mislil višje,sem se pa zopet namesko izognil ker tisti ne iščejo takšnih informacij po forumu.
lp

DeeJay ::

@sočan & @assez... mogoče dediščina? mogoče mu je babica podarila? mogoče ma 5k plače? mogoče je dal 1000EUR v BTC, ko je bla cena še 4EUR? mogoče... zeleni od zavisti, a?

kokr sm pa že prej napisal, bi jest osebno denar dobr razpršil in si s tem zagotovil dobro varnost in morda še kak zaslužek. V nepremičnine pa trenutno nebi vlagal, ker se bo zadeva na tem področju še dost spremenila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722147512 (10570) kombinezon
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956460 (15213) Buggy
»

Vezanje 30000 eur na eno leto in durs

Oddelek: Loža
326356 (4837) blblb
»

Varčevanje v banki DA/NE in nadzor države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322159 (19852) Furbo
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921172 (19042) Spock83

Več podobnih tem