» »

Rabljen računalnik z garancijo

Rabljen računalnik z garancijo

Carmack ::

Pozdravljeni,

kupujem rabljen računalnik za pisarniško delo, trenutno imam sistem s Celeronom ter GF 2MX, star kot zemlja.
Nebi rad kupoval nove mašine, ker je glavno samo da je sistem odziven, za iskanje podatkov po internetu ter brskanje po zmljevidih, youtube, rtvslo, ipd. Računalnik je zagnan 24/7, tako da bi rabil nekaj zanesljivega.

Našel sem tega DELL-a: http://pocenipc.com/rabljen-racunalnik-...

K temu bi dodal še eno poceni grafično kartico ter dodatna 2gb pomnilnika, mogoče v prihodnosti še SSD namesto klasičnega diska, če se pokaže da je potrebne več odzivnosti.

Ima kdo kakšno priporočilo za grafično kartico oz. rad bi slišal mnenje o celotni konfiguraciji.

hvala in lp!
Luka
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Formula 1 ::

Tele Delle imamo v šoli in ne morem verjet kako to počasi dela. No ja je pa res, da sem od doma navajen na i5 ( pri enem celo SSD).

Blinder ::

za 24/7 potrebuješ tut neki varčnega. Bogve koliko elektrike ti žre starinski celeron, dosti časa nabit na 100%.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mtosev ::

vredi komp
upam, da se zavedaš da, če boš želel novi office (13) uporabljati boš moral OS upgradati, ker office 13 ne teče na visti.
ne vem zakaj bi dajal not grafo saj je ne boš rabil. cpu je dovolj močen za 720p videje gledati (verjetno tud za 1080/full hd). glede rama ja daj na vsaj 4gb in kup en poceni sata2 ssd in bo komp letel
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mgermo ::

g2020+ASRock H61M-DGS+4gb rama = cca 130€
Ohišje, napajalnik uporabiš z starega računalnika.

Konfiguracija della je šrot.

...:TOMI:... ::

Za 230€ dobiš nov računalnik z 2 letno garancijo, sicer brez sistema, lahko ga kupiš posebej, lahko pa naložiš kako brezplačno alternativo.

Za tvoje delo zadostuje brezplačni sistem.

Če se pa šolaš, potem povprašaj na tvoji šoli/fakulteti, če imaš možnost pridobiti dostop do msdnaa oziroma dreamspark, če želiš brezplačni MS operacijski sistem.
Tomi

mtosev ::

uporaba ~10let starega psuja je slaba ideja. tvoja ideja je brez osa, tak da rabi tudi windowse kupiti
in še hdd/ssd rabi na katerega si pozabil
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NightHawk ::

Procesor: Intel Pentium G3220 BOX, Haswell
Osnovna plošča: Asrock H81M-HDS, LGA1150 mATX
RAM: Crucial BX Sport DDR3 4GB 1600MHz CL9 1.5V
Trdi disk: WD 500GB SATA 6GBs 7200 16MB (WD5000AAKX)
DVD enota: Samsung SH-224DB DVD-RW
Napajalnik: be quiet! System Power 7 300W
Ohišje: ZALMAN T1

Tole dobiš za manj kot 250€ v tujini. Če hočeš hiter računalnik namesto tistega diska daj Samsung 840 EVO in boš pod 300€.
Grafična je v tem sistemu integrirana dovolj.

Carmack ::

Uf, ste hitri z odgovori, pohvalno!

Da še malo obrazložim situacijo. Računalnik je za društvo iz podpisa, rabi se primarno za operativno podporo (a-la iskanje po bazi nev snov, iskanje ulic ipd., podpora pri naravnih nesrečah in spremljanje novic ipd.). Drugače se rabi za klasično pisarniško delo. Glede na to je računalnik večinoma v stanju spanja, zahteva pa je, da je ob prebuditvi hiter in odziven, kar trenutni zagotovo ni. Niso imeli težave s prebujanjem nekateri SSDji, ali je to rešeno?

Lahko sestavim nove komponente, uporabno je le ohišje od starega. HDD/SSD je lahko manjše velikosti (32-64GB - odvisno od OS?), ker je samega programja zelo malo, s pisarniškim paketom vrez recimo 5Gb. Drugo pa je, kateri sistem izbrati, da bo dovolj hiter ob ne ravno gamer mašini. Trenutno so nameščeni XP, grafično in vsebisnko oskubljeni za doseganje vsaj kolikor toliko zadostne hitrosti delovanja, čeprav je tekoče predvajanje na Youtube v 360p že kar praznik.

Recimo da je budget okrog 250EUR, ob dobri ponudbi do 300.

hvala za odgovore, se jim bom bolj posvetil ko pridem iz službe :)

lp!

EDIT: Sem pozabil dodati, priložen OS ni nikakršen pogoj.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

NightHawk ::

Novi Intel pentiumi so z integrirano grafiko več kot dovolj za HD filme in vse kar naštevaš.
SSD se ne zbudijo? Nevem, nisem še zasledil tega problema. Odzivnost boš najbolj čutil zaradi SSDja, ne procesorja.

Carmack ::

Kateri SSD bi pa bil nekje najboljša izbira? Sem malo zaspal na tem področju..
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Hayabusa ::

Kakšen sistem uporabljate trenutno ?

Carmack ::

0,9GHZ Celeron, navit na 1GHz, če se ne motim 384MB pomnilnika, GeForce 2 MX...
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

mtosev ::

da tale komp še vedno dela je neverjetno. 900mhz so bili proci iz leta 2000
drugače ja dobiš nov komp za 250e, tud brand name kompi se začejo tam nekje(nekateri imajo 3leta garancije)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

black ice ::

mtosev je izjavil:

da tale komp še vedno dela je neverjetno. 900mhz so bili proci iz leta 2000

So what? Nekateri imamo doma še starejše in popolnoma delujoče računalnike. Ni vse za v smeti po 3 ali 4 letih.

...:TOMI:... ::

Za tak namen kupite kišto, ki si zasluži ime računalnik. Nabavite kak Lenovo Thinkcentre, računalnik je tih, varčen in robustno narejen. Sicer pa gasilci itak to lahko uveljavljate stroške, ki jih krije občina/država. Ne vem, zakaj je problem nekaj 100€. Ko kupujete gasilsko opremo, je več 10 tisoč eur tamali problem, tu pa pobirate drobtinice.

Lahko se pa dogovorite in si natankate avtomobile na stroške PGD, nato pa člani date denar za gorivo in "operete denar" ter kupite kišto, kot se zagre za tak namen. Gorivo plača občina društvu, vi pa plačate društvu.
Tomi

Carmack ::

Odgovor si si napisal sam. Ker je gasilska/tehnična/reševalna oprema tako draga, in denarja ni ravno na pretek, za neka računalnik ne mislimo trošit preveč denarja, imamo bolj pomembne investicije, ki presegajo 100 k€. Če sodim po tem kar si napisal izgleda kot da nam občina/država vsak mesec pošlje bianco naročilnico... žal ni tako.

Stick to the topic.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

...:TOMI:... ::

Haha, saj se mi je zdelo, gasilci ste vsi malo čudni. Tudi pri nas hočejo kupit nov kombi, da se bodo lahko 3x na leto peljali na tekmovanja. WTF? Najem je pa 50€/dan... Raje fehtajo po bajtah za 20 k€ vreden kombi. V društvu v okolici Domžal zbirajo papir in ne fehtarijo za denar po hišah. Zgradili so si prizidek, kupili kombi... Vse je plačal papir, ki ga občani namesto v kontejner dajo gasilcem.

Imate 100 k investicije, nimate pa 0,7 k€ za pripomoček, ki je zelo pomemben in predvsem zanesljiv, kot si že omenil tvoje zahteve. Kot ti je pa najbrž znano se pa zanesljivost in kvaliteta plačata. Za 300-400€ prihranka se jaz ne bi zajebaval, da odpove v ključnem trenutku. Kar krajanu, ki bo poklical na pomoč razložite, da ga niste našli na zemljevidu, ker je računalnik bil neodziven.

Gamer računalniki niso za ta namen.

Sedaj pa nazaj na temo.
Tomi

fosil ::

Saj dražje ne pomeni bolj zanesljivo.
Veliko večjo zanesljivost, kot z enim pc-jem za 500€ bi dosegel z dvema za 250€.

Ob tem da je danes pc za 250 čez glavo zadosti zmogljiv za to kar je bilo rečeno.
SSD-ji ne slovijo ravno po zanesljivosti.

Glede sistema lahko probaš tudi kakšen linux, pa še prišparaš.
Tako je!

...:TOMI:... ::

En računalnik pokuri 100-200 € električne energije na leto. Redundanca 2 računalnikov je zelo požrešna zadeva. Potem je tu še UPS, pa smo hitro na 300 € na leto.

Sicer pa ne razumem, zakaj mora računalnik delati 24/7. Lahko bi zvezali, da se ob pozivu prižge. Preden vi prispete do gasilskega doma, bo računalnik že bootan in pripravljen na uporabo. Za to zadevo je potrebno zelo malo elektronike, ki bo skrbela za vklop in kupite lahko računalnik za 200€, saj ni potrebe po zelo visoki zaneslivosti, ker bo obratoval zelo malo časa.
Tomi

Carmack ::

Na podlagi vaših mnenj sem sestavil neko primerno konfiguracijo, in sicer:

Matična ASRock H61M-DGS LGA 1155, 44,26€
Trdi disk WD Blue 500GB SATA3, 54,03€
Pomnilnik Crucial 4GB 1600 MHz, 43,00€
Procesor Intel Pentium G2130 3,2GHz, 63,96€
Napajalnik LC Power LC6450 450W, 42,06€
DVD/RW optična enota Asus DRW-24F1ST, 20,26€

SKUPAJ: 267,61€

Mislim da več kot pokrije vse zahteve.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Beaverdam ::

1155 je že staro podnožje. Za podoben denar ali par € več dobiš 1150, ki je tisto aktualno sedaj. A niso 420W LC napajalniki od 17€+poštnina dalje? 42€ za 450W je nekam dosti

Hayabusa ::

Tole vzemi in daj gor win7 x64:
http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...

Raketa v primerjavi z obstoječim podhranjenim celerončkom in premalo rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Hayabusa ::

Še ceneje:
http://www.funtech.si

1. Procesor Intel Pentium G3420 BOX, Haswell
2. Matična plošča ASUS, LGA1150, IH81 (H81M-E)
3. RAM INTEGRAL 4GB DDR3 1333 CL9
4. Trdi disk WD 1TB 7200RPM 64MB 6GB/S BLUE WD10EZEX
5. LG GH24NSB0 DVD-RW zapisovalnik, SATA, črn
6. Napajalnik Be Quiet System Power 7 300 Watt
=256,41 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Good enough kišta (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658397 (7087) Map
»

Procesor za domačo uporabo-internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
403653 (3180) easyrider3
»

Računalnik 200 -250 eur z Win OS om? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8110850 (9722) mtosev
»

Sestava računalnika (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
30154034 (48589) mihibo5
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
639045 (7791) Tomson

Več podobnih tem