» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
52 / 55
»»

bolhapolha ::

Ima kdo izkušnje z nakupovanjem z računom na firmo brez DDV? Ko se hočem registrirati me upraša za številko DDV, če pa hočem narediti hiter nakup pa ni možno nikjer vpisati DDV številke. Sploh pošiljajo račune brez Nemškega DDV?

LP.

e-marko ::

Sem namesto tebe pogledal nekaj postov nazaj in opazil, da ne pošiljajo v Slo.

Lp
...somebody, somewhere...

bolhapolha ::

To sem tudi jaz bral, ampak na spletni strani me samo opozori, da za fizične osebe ni pošiljanja v SLO, za podjetja pa ni nobenega opozorila, lahko vpišeš slovenski naslov.

Machete ::

Poslati jim rabiš zahtevane dokumente, potem ti pošljejo (popravljen) predračun z odbitim ddvjem. Najprej pa naročiš navadno in jih potem obvestiš po mailu, vsaj kaklo leto nazaj je bilo tako. So pa ob ponavljajočih nakupih že sami poslali po nekaj minutah oz. v roku par ur po naročilu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

e-marko ::



Bestellung von Unternehmen

Bitte beachten Sie, dass Lieferungen ausschließlich innerhalb Deutschlands erfolgen. Wir bitten Sie daher, eine deutsche Lieferadresse zu hinterlegen oder unseren Abholservice zu nutzen.


Tole piše na njihovi strani.

Angleški prevod:

Company orders

Please note that deliveries are only made within Germany. We therefore ask you to provide a German delivery address or to use our pick-up service.


Če pa gre skozi Slo naslov in bodo poslali, pa super.
...somebody, somewhere...

Machete ::

Že milijontič: privat oseba NE, pravna oseba DA.
(Razen, če so lani tudi to spremenili).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

So spremenili: privat oseba NE, pravna oseba NE

Machete ::

Pa res, se posipam s pepelom. Škoda, pa ogromno robe sem pri njih naročeval včasih.
Due to the current situation, deliveries can only be made within Germany. We therefore ask you to provide a German delivery address or to use our pick-up service.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

e-marko ::

Tudi sam sem nazadnje naročil pri njih. In je od tega že nekaj let. Če nočejo denarja, pa nič.
Po dolgem iskanju in kombiniranju danes na koncu za cel PC naročil v SLO. Razlike je dobrih 50 eur. Kam so šle cene. 8-O

Lp
...somebody, somewhere...

mtosev ::

Ne vem kaj ljudje silijo tolk pri mindfactory, če computeruniverse bp dostavlja privatnim osebam in tudi website imajo v angleščini.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Computeruniverse precej bolj nategujejo glede zaloge ...

mtosev ::

Ne vem jaz sem vse vedno dobil v roku kot je pisalo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Pa MF je vseeno za cel kup komponent kar precej cenejši. To plus 3 % razlike v davku (Nemčija vs. Slovenija) na koncu vseeno pomeni, da je tudi z Mailboxde ceneje. Je pa res, da nisem še ničesar reklamiral...

korenje3 ::

Moje PC komponente so že na poti. Naročil na mailboxde.

Na mindfactory so cene zapečene, ko oddaš naročilo. Lahko tudi stvari, ki niso na zalogi. Potem počakajo, da pride vse na zalogo in ti pošljejo skupaj, razen če je paket prevelik (npr. ohišje računalnika pošljejo posebej).

Celoten strošek za 3 pakete na mailboxde je cca 65EUR (vse komponente za 1 računalnik), da ti pošljejo v slovenijo. Transport do mailboxde je ful poceni, cca 5-6EUR na paket.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Vuli ::

Če bi naročil med 0:00 in 6:00 zjutraj, ne bi plačal nič do mailboxa.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Tako je. Pa pred 4 leti (geezus kam gre čas), skupno 4 paketi (2 ohišji, 2 paketa komponent za 4 računalnike) s skupno težo ~50 kg, ~80 € poštnine.

AtaStrumf ::

Ne vem če ste opazili, ampak pri Mindfactory moraš zelo dobro preverit cene, ker se lahko močno dvignejo, ko jim gre zaloga proti koncu. Jaz sem pozabil za napajalc preverit in sem placal €207 pri njih, na Amazon.de pa je isti €142 :( Tako sem zapravil večino prihrankov, kot če bi naročil kar v SLO.

Draga sola, kaj čmo. Malo se kolebam če bi nazaj poslal, ampak ne vem koliko me bo to koštalo. A ima kdo kake izkušnje s tem? Zadevca ni prav velika/teža 1kg, moraš pa za taka vračila plačati poštnino sam, kolikor sem uspel izvedeti.

korenje3 ::

Jap. Pri moji matični plošči je bilo enako. En dan 450€, naslednji 800€. Močno zavisi od zaloge.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

AtaStrumf ::

Sem prišel na eno evil idejo, da naročim se en isti napajalec po nižji ceni (kar je zdaj možno) in mi potem kar pri mailboxde prepakirajo in pošljejo nazaj, jaz jim pa pošljem return dokumente za originalni napajalec. Tako plačam samo Mailboxu 10-15€ za storitev ostalo pa prisparam 8-)

PrimozR ::

Al pa požreš 50 € kot šolo za v prihodnje in nimaš kolobocij s pošiljanjem, naročanjem, itd.?

AtaStrumf ::

Saj bom plačal to šolo tudi tako, samo bistveno cenejša bo. Za probat je, sem poslal vprašanje na mailboxde če lahko to naredimo, pa bomo videli kaj bojo rekli.

John Doe 71 ::

AtaStrumf je izjavil:

ampak ne vem koliko me bo to koštalo

Koštalo te bo vsega, račun ti blokirajo, če kaj pošiljaš nazaj. Ali pa je to samo za grafične kartice.

AtaStrumf ::

Zakaj bi mi blokirali račun če kaj vrnem? To je pa ja cist normalna stvar dan danes.

anzex1 ::

korenje3 je izjavil:

Moje PC komponente so že na poti. Naročil na mailboxde.

Na mindfactory so cene zapečene, ko oddaš naročilo. Lahko tudi stvari, ki niso na zalogi. Potem počakajo, da pride vse na zalogo in ti pošljejo skupaj, razen če je paket prevelik (npr. ohišje računalnika pošljejo posebej).

Celoten strošek za 3 pakete na mailboxde je cca 65EUR (vse komponente za 1 računalnik), da ti pošljejo v slovenijo. Transport do mailboxde je ful poceni, cca 5-6EUR na paket.


A dejansko to še vedno deluje? Da kot fizična oseba kupiš prek mailboxa? Kot sem jaz bral nazadnje je bilo izklicno navedeno, da na mailbox ne posiljajo. LOL.

AtaStrumf ::

Jp deluje, jaz sem ravno pred par dnevi naročil pri njih in je Mailboxde ze prejel in tudi normalno posredoval naprej, cena cca 15 EUR.

John Doe 71 ::

AtaStrumf je izjavil:

Zakaj bi mi blokirali račun če kaj vrnem? To je pa ja cist normalna stvar dan danes.

Pravijo da zato, ker drugače ne bi mogli ostalim ponuditi takih cen kot jih imajo. Imaš na Geizhals napisana mnenja, da vsem tako delajo.
V drugih trgovinah seveda lahko pošiljaš nazaj kolikor te je volja, tako SLO kot DE.

Zgodovina sprememb…

AtaStrumf ::

Ha, ha pa res, keri Ramboti, svasta.

Longtime customer after ERSTER!!! Return blocked.
I don `t know where to start.

I am/was a long-time Mindfactory customer and have never had any problems. But apparently MF doesn't care as I've now been banned like many before me. I ordered a graphics card last week, but it was on sale and was EUR60 cheaper than when I bought it. I then called the support and asked if you could still get the discount afterwards, because MF was actually always goodwill with something like that. I was then told to simply refuse delivery of the expensive card and order the cheaper one. No sooner said than done... delivery refused, new card ordered and lo and behold: order cancelled, account blocked, business relationship ended. There was NO information either by phone/mail/WhatsApp. Very sad how loyal customers are treated here. Have recommended MF to everyone until now.


Odgovor:

Dear Tiejo,

unfortunately it wasn't just a return.
Please understand that we have to take measures to continue to be able to offer the majority of our customers the absolute best prices.

As a result, we will unfortunately no longer be able to work with you in the future.

We wish you all the best.

The Mind Factory Team


Sem jim pisal, če mi priznajo normalno ceno namesto napumpano za 50% in ne j 5%. So mi takoj rekli da lahko vrnem, nič pa da me bojo skenslali. Mal so hinavci, tudi v pogojih nisem našel nič o tem.

Verjeno so imeli par idiotov, ki so vračali brez veze pa so uvedli tako politiko, samo malo bolj selektivni bi pa vseeno lahko bili, ne pa da imaš samo en strike in čao. Verjetno je Amazon folk mal preveč razvadil.

Zgodovina sprememb…

T_F_7 ::

John Doe 71 je izjavil:

AtaStrumf je izjavil:

Zakaj bi mi blokirali račun če kaj vrnem? To je pa ja cist normalna stvar dan danes.

Pravijo da zato, ker drugače ne bi mogli ostalim ponuditi takih cen kot jih imajo. Imaš na Geizhals napisana mnenja, da vsem tako delajo.
V drugih trgovinah seveda lahko pošiljaš nazaj kolikor te je volja, tako SLO kot DE.


In to naj bi bilo legalno?

AtaStrumf ::

Verjetno jih ne mores prisiliti, da trgujejo s tabo če nočejo.

No, jaz sem pol naročil se en napajalc pri njih po normalni ceni in jim ga poslal nazaj s prvim (višjim) računom direkt iz Mailboxde (samo €5 stane za to storitev), ampak sledijo serijskim številkam, tako da so mi vrnili nižji znesek, pa še €15 dodatnih stroškov sem imel s tem (€10 + €5).

Eh draga šola, kaj čmo, moral bi vzeti novega pri Amazonu in jim vrnit originalnega, ampak sem mislil, da bom tako ceneje prišel skozi z poštnino (zaradi teže >2kg čeprav piše v specifikaciji da je samo 2lb, torej cca 1kg, bi bilo €20 poštnine za vrnit + cca €9 za novega naročit pri Amazonu), pa sem vse skupaj zeznu, ker sem pozabil na serijsko številko.

Mogoče pa komu drugemu kaj pomaga ta moja izkušnja.

Vsaj računa mi (zaenkrat) še niso blokirali :D

rokh ::

Vaše izkušnje s plačilom na MindFactory?

Želim izvest naročilo a ne morem plačat Vorkasse, zaradi nekega artikla. Ne napiše katerega. Hkrati ne morem plačat s PayPal, sistem zavrne, sploh ne pridem do "login okna" za PayPal. Banka ni v GiroPay, tista zadnja opcija pa ne vem kaj je.

Kontaktiral njihov support - porazno. Pa je naročilo za nekaj čez 2000€, a je to še vedno premalo, da se ti nekdo posveti? So rekli naj vprašam PayPal, če je vse ok... No comment.

+

Naslov v nastavitvah in naslov na "order page" nista identična. Naslov na "order page" je zbrkljan. Njihov support pravi "there should be no problem".

PrimozR ::

Eh, loh naročiš skoraj 5 jurjev, pa support ni pretirano aktiven. Prveč dobro jim gre...

rokh ::

rokh je izjavil:

Vaše izkušnje s plačilom na MindFactory?

Želim izvest naročilo a ne morem plačat Vorkasse, zaradi nekega artikla. Ne napiše katerega. Hkrati ne morem plačat s PayPal, sistem zavrne, sploh ne pridem do "login okna" za PayPal. Banka ni v GiroPay, tista zadnja opcija pa ne vem kaj je.

...

.


Če vržem iz "shopping cart" grafično kartico plačilo v naprej, torej Vorkasse, ni več onemogočeno. PayPal nisem probal. Če dodam grafično nazaj ponovno "osivljeno". Za njihov skret support razrešujem problem. Kaj so grafične namenjene samo domačim gostom? Sem jim pisal z "novimi informacijami". Čakam na njihov odgovor. Še vedno sicer, tudi brez grafične, za 244EUR razlike v primerjavi z najcenejšo SLO opcijo, ampak...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rokh ()

rokh ::

UPDATE

Naslov za dostavo na "order page" še kar vedno združuje številko ulice in poštno številko v eno in ne vsebuje mailboxde ID, kar je nekako kritično (je sicer naveden v nastavitvah user profila).

Odgovora glede grafične ni bilo oziroma ga ni, po več urah. Vmes sem se preko vez uspel zmenit s SLO ponudnikom za bolj sprejemljive cene. Če se upošteva poštnina/preusmerjanje pošiljke (34inch ekran + vse ostalo), je zdaj končna razlika v ceni 170€, z grafično vred, kar pa sem pripravljen sprejet. Vsekakor si nočem predstavljat kako pri takem supportu stvari delujejo, kadar gre karkoli narobe po izvedbi plačila. Ogromen minus za MindFactory.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rokh ()

TehDucky ::

Kje v SLO pa kupuješ?

PrimozR ::

Mailboxde ti bo 34" LCD itak zavrnil. Preverjeno.

mtosev ::

Jaz sn prek cu.net bp dobil 30inch monitor dostavljen v SLO.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Skyman ::

Eno hitro vprasanje..sem pregledal zadnih 10 strani prebra itd kar se tice vpisa mailboxede naslova v sam MF profil me je zmotilo 3 okencek ko pise FIRMA ali tukaj vpisem moj ime in priimek ter ID? Ker sem imel namen pod vorname Mailboxede.com pod nachname pa GmbH? ali preprosto napisem ime in priimek? pod nachname

hvala

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Skyman ::

Sej zato me je glih zmotilo,ker sem pogledal in imas v 2 letih 4-5 razlicne nacine sem potem kar tako napisal kot je na sliki upam da pride da ne bo spet kje poštar spet napacno zvonil kot se mi je ze zgodilo.

Hvala m3k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Nikonja ::

Cca 3 meseca nazaj sem menjal cel računalnik in sem kupil nekaj na Amzonu, Computerunivers in Caseking - vse skupaj je bilo slabih 800eur, če bi pa vse to kupil na MF bi prišparal natačno 46eur (imam še excel) in neskončno več drkanja...
Da ne omenjam reklamacije, enkrat sem je imel z MF in ni šanse da se tega več igram, ker sem na koncu več dal za poštnino kot sm prišparal in je vse skupaj trajal skoraj en mesec in 15 emailov gor dol. Na amazonu sem v roku enega tedna imel rešeno reklamacijo in novo grafično pri sebi (Brez nobene poštnine ne za vračilo ne za novo pošiljko), brez enega poslanega emaila!!

Zato mi res ni jasno kako se vam ljubi z MF zaj...t, res!

meho7 ::

Ker imajo dobre cene? Pri amazonu moras biti pa se previden, ce izdelek ki ga narocis pride direkt od njih in ne od ene random trgovine, ki oglasuje preko Amazona.

PrimozR ::

Nikonja je izjavil:

Zato mi res ni jasno kako se vam ljubi z MF zaj...t, res!

Ker je vseeno ceneje (pogosto tudi več kot 46 €) in ker še nismo imeli težav z reklamacijami.

Ampak glede na izkušnje, ja, zna biti problem, iso ravno odzivni na mailih...

mtosev ::

MF ima naslednje probleme zame: website ni v english, ne pošiljajo v SLO, nimajo ASUSovih izdelkov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Zakaj bi pa imeli angleško stran, če ne pošiljajo izven Nemčije? :))

Machete ::

To, da ni v EN, je malo zastarel problem glede na to, da ti Chrome (in predvidevam da drugi brskalniki tudi znajo) prevede celo stran z desnim klikom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

PrimozR ::

Če prodajaš globalno (oz. v več držav z različnimi jeziki) je angleška stran osnova. Ne glede na to, a browserji znajo prevajati ali ne. Angleščina je pač defacto internetni jezik...

Ampak, kot sem rekel, uradno ne pošiljajo izven Nemčije, torej uradno gledano manjko angleške strani ni težava. Ker je to pritoževanje na nivoju, da lokalna slovenska trgovina, ki pošilja samo v Slovenijo, nima angleške strani. Ni enako, ker govorimo o največjem nemškem trgovcu računalniške opreme, ampak princip je pa na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Skyman ::

Evo danes dobil robo sicer malo pocasneje ker sem v petek narocil in potem je slo v torek prejsni dalje pa potem še GLS si vzel na easy.Aja prišparal? 150€ na 2 komponentah tok o tem zakaj sem izbral MF.Hvala ti m3k za pomoč še 1x

rok1846 ::

Skyman je izjavil:

Evo danes dobil robo sicer malo pocasneje ker sem v petek narocil in potem je slo v torek prejsni dalje pa potem še GLS si vzel na easy.Aja prišparal? 150€ na 2 komponentah tok o tem zakaj sem izbral MF.Hvala ti m3k za pomoč še 1x

Koliko te je stala poštnina iz MF v Mailbox in od tam v Slo?

meho7 ::

Postnina od MF do Mailboxde je zastonj ce narocis po polnoci vendar moras narociti robe za najmanj 150€

meho7 ::

od Mailboxde v Slo pa odvisno od velikosti/teze paketa. 10-20€
3 leta nazaj sem za pc build brez kiste placal 17€
««
52 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774246 (918) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365547 (554) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389663 (56260) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242789 (1497) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352990 (2470) Han

Več podobnih tem