» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
47 / 55
»»

Nazarak ::

Konkurenčne cene.
Na moj setup prišparam cca 30% oz dobrih 300€ (z upoštevanjem poštnine).
Če bi bila razlika manjša bi kupil v SLO.

Kvinta ::

Tolko jaz prišparam tud drugje oni so bli včasih dobri ko drugih ni blo pa 30€ poštnine je podn ... recimo že vsaj 3 tedne nimajo Samsung 980pro 1TB :))
A.C.A.B

Nazarak ::

Kje pa je to drugje? Imaš kako drugo trgovino za predlagat?

XS!D3 ::

Nazarak je izjavil:


Predvsem me mede kako kombinirat navodila s strani mailboxde.com in samim togim vnosom naslova (ime/priimek/ulica/mesto).

Jaz sem dal pod ime svoje ime, pod priimek sem dal "Priimek, ID XXXXXX", pod firma Mailboxde.com GmbH, ostalo naprej je pa običajen naslov. A so oni potem najprej napisali naslov firme se pa ne spomnim, ampak nisem imel težav.

Nazarak ::

Dobra ideja,

problem nastane, ker okenca za podjetje nikjer ni ob vpisu. Za prvo naročilo pa ne dovolijo menjat naslova pošiljanja.
Sem pol našel sliko kako naj bi se naredilo
https://lh3.googleusercontent.com/proxy...

Problem nastane, ker tako te prepozna avtomatsko, kot firma in ne kot posameznik in posledično ne morem koristit trenutne akcije.
Rešujem zadevo z njihovim supportom.

Hvala vsem!

XS!D3 ::

Jaz sem normalo kreiral račun kot fizična stranka s slovenskim naslovom, potem pa dodal nemški naslov za dostavo pod Konto -> Kontodaten ändern -> Ihre Lieferadresse. Oziroma če se prav spomnim sem itak moral pri prvem naročilu vnest drug (nemški mailboxde.com) naslov, ker na slovenskega pač ne pošiljajo (druga ponujena opcija pa je bila vnos VAT ID za naročilo na firmo). Billing naslova nisem spreminjal.

Nazarak ::

Ja sej kot pravim imajo novo pravilo, da za prvo pošiljko "zaradi varnosti" ne moreš spremenit naslova katerega si dal ob registraciji.
Verjetno bom imel pol probleme še pri plačilu....kdo ve.

Kot pravim rešujem s supportom, če se bo dalo kaj rešit.

XS!D3 ::

Zanimivo. Torej, ko se registriraš s slovenskim naslovom, kamor ne pošiljajo, sploh nimaš več opcije naročit? Ali si dal že za billing naslov mailboxde?

Glugy ::

Kolikor se spomnnim je pri registraciji tako da izbereš če si davčni zavezanec ali pa ne; torej če je osebni račun fizične osebe al je podjetniški račun.

Pol pa če se zmotiš pa napišeš da je tvoj stalni naslov tisti ki je na mailboxde; potem ne moreš akcij ki so namenjene samo fizičnim osebam se posluževat. ( drgač ti bodo pa lih tko poslal ostale izdelke ki niso v tisti posebni akciji za fizične osebe pa lih tko boš lahk plačal pa dobil ). Samo ja boš pa mogu dat naslov za dostavo mailboxde naslednjič pa stalni naslov napišeš svoj slovenski naslov ( ko boš lahk to spreminjal ) . Dokler ne morš tega spreminjat ne boš tistih posebnih akcij mogu uvevljavt.

Druga možnost pa je da če imaš partnerko al pa ožjega družinskega člana če njemu narediš račun pa preko njega naročiš ( seveda če se oseba strinja s tem ) . Pol pa lepo že ob registraciji daš najprej slovenski naslov za stalni naslov pa mailboxde za dostavljalni naslov.

Nazarak ::

Epilog:

< quote >the use of mailboxde is not permitted by our system< /quote >

Skratka... po novem, se prijaviš z naslovom in ta naslov se avtomatsko zaklene za prvo naročilo (ne moreš spremenit). Po tej logiki ne moreš dat mailboxde, kot prejemnika, saj ne moreš naredit prvega naročila da bi pol zamenjal naslov.
Ker se pa ta naslov avtomatsko da za billing address, te avtomatsko vrže v kategorijo podjetja (ker seveda imaš v imenu GmbH).

Je workaround in sicer da se prijaviš z mailboxde navodili in spremeniš billing address nazaj na tvojega. S tem ti pusti mimo in lahko naročaš tudi stvari ki so v akcijah namenjene posameznikom vendar...
Gospod s katerim sem se menil pravi sledeče:
"My colleague also told me that your order may be canceled by our system because of the use of mailboxde"
in
"the use of mailboxde is not permitted by our system"

Ne vem pa kaj zdej to pomeni, da ko oddaš naročilo in plačaš ti oni plačilo stornirajo ali da se zadeva zgubi nekje in moreš oddat zahtevek za vrnitev plačila.
Skratka ne vem če se mi da ubadat s tem. Na Amazon.de dobim zadeve za 100EUR dražje kot pri njih z bistveno manj komplikacij.

LeQuack ::

Puste te elitistične Nemške trgovine pri miru, če nočejo prodajati Slovencem, bodo pa drugi bolj veselo prodajali npr. Amazon in podobni. Očitno nočejo služiti denarja ali pa so zadovoljni z lokalnim trgom.
Quack !

PrimozR ::

Glede na ostale trgovine stornirajo ja.

Točno to, dovolj biznisa naredijo znotraj Nemčije, da se jim ni treba ubadati s plačevanjem davkov po celi evropi glede na naročila, ki bi ih dobili od tam. Znotraj Nemčije je računovodstvo enostavnejše, ni težav z zaračunavanjem napačnega DDV-ja, itd.

V bistvu smo lahko hvaležni EU, da je uvedla plačevanje lokalnih davkov nad določenim zneskom. Če bi imeli enoten DDV znotraj cele Evrope, bi bilo lažje, podjetja bi konec leta samo sporočila, koliko DDV-ja je treba nakazati v X državo, potem bi pa države same uskladile te davščine. To ali pa ponovna uvedba carinjenja :)

Komplikacij pa včasih ni bilo pretirano veliko, zdaj pač kenslajo Mailboxde. Verjetno zaradi obilice težav, kjer se na koncu ni vedelo kdo pije in kdo plača. So daleč od edini takšnih, mnogo trgovin preprečuje uporabo posrednikov, tako da bo očitno res treba začeti dajati denar tistim, ki pošljejo direktno.

Computer Universe je na seznamu med privmi (čeprav imajo OBUPNO drago poštnino za velike monitorje ter ne pošiljajo UPS-ov), še kdo? Jaz sem monitor za normalno poštnino dobil pri PC King, imajo pa bolj slabo izbiro (ravno izbira je bila ključ pri MindFactory).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

XS!D3 ::

Nazarak je izjavil:


Skratka... po novem, se prijaviš z naslovom in ta naslov se avtomatsko zaklene za prvo naročilo (ne moreš spremenit). Po tej logiki ne moreš dat mailboxde, kot prejemnika, saj ne moreš naredit prvega naročila da bi pol zamenjal naslov.
Ker se pa ta naslov avtomatsko da za billing address, te avtomatsko vrže v kategorijo podjetja (ker seveda imaš v imenu GmbH).

Ne vem no, ravnokar probal z enim spam mailom in sem brez problema registriral nov account s slovenskim naslovom in potem dodal nemški mailboxde.com naslov za dostavo, tako kot dva meseca nazaj, ko sem naročal tam. Prišel do plačila, seveda pa potem nisem dokončal naročila s fake podatki. Slovenski naslov se ni nič zaklenil, ker itak ne more bit izbran kot naslov za dostavo. Si ziher, da si šel po tem postopku? Ne vidim pa razloga, zakaj bi za billing dal mailboxov naslov.

Vuli ::

billing address pustiš slovenski, delivery pa mailbox. To je to, "amen".
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Nazarak ::

XS!D3 je izjavil:

Nazarak je izjavil:


Skratka... po novem, se prijaviš z naslovom in ta naslov se avtomatsko zaklene za prvo naročilo (ne moreš spremenit). Po tej logiki ne moreš dat mailboxde, kot prejemnika, saj ne moreš naredit prvega naročila da bi pol zamenjal naslov.
Ker se pa ta naslov avtomatsko da za billing address, te avtomatsko vrže v kategorijo podjetja (ker seveda imaš v imenu GmbH).

Ne vem no, ravnokar probal z enim spam mailom in sem brez problema registriral nov account s slovenskim naslovom in potem dodal nemški mailboxde.com naslov za dostavo, tako kot dva meseca nazaj, ko sem naročal tam. Prišel do plačila, seveda pa potem nisem dokončal naročila s fake podatki. Slovenski naslov se ni nič zaklenil, ker itak ne more bit izbran kot naslov za dostavo. Si ziher, da si šel po tem postopku? Ne vidim pa razloga, zakaj bi za billing dal mailboxov naslov.


Lahko dodaš seveda. Vendar, ko dodaš stvari v košaro in greš na check out napiše, da za prvi nakup ne morejo poslat drugam, kot na naslov s katerim si se prijavil.

No vsaj meni to napiše.

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

Glede na ostale trgovine stornirajo ja.

Točno to, dovolj biznisa naredijo znotraj Nemčije, da se jim ni treba ubadati s plačevanjem davkov po celi evropi glede na naročila, ki bi ih dobili od tam. Znotraj Nemčije je računovodstvo enostavnejše, ni težav z zaračunavanjem napačnega DDV-ja, itd.

V bistvu smo lahko hvaležni EU, da je uvedla plačevanje lokalnih davkov nad določenim zneskom. Če bi imeli enoten DDV znotraj cele Evrope, bi bilo lažje, podjetja bi konec leta samo sporočila, koliko DDV-ja je treba nakazati v X državo, potem bi pa države same uskladile te davščine. To ali pa ponovna uvedba carinjenja :)

Komplikacij pa včasih ni bilo pretirano veliko, zdaj pač kenslajo Mailboxde. Verjetno zaradi obilice težav, kjer se na koncu ni vedelo kdo pije in kdo plača. So daleč od edini takšnih, mnogo trgovin preprečuje uporabo posrednikov, tako da bo očitno res treba začeti dajati denar tistim, ki pošljejo direktno.

Computer Universe je na seznamu med privmi (čeprav imajo OBUPNO drago poštnino za velike monitorje ter ne pošiljajo UPS-ov), še kdo? Jaz sem monitor za normalno poštnino dobil pri PC King, imajo pa bolj slabo izbiro (ravno izbira je bila ključ pri MindFactory).

O kaki dragi poštnini za velike monitorje? Za up3017 prek UPS sem dal 30eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LeQuack ::

Namesto da bi šli v ameri enotnega EU trga, se gre zadnje leta v obratni smeri vsaka država zase. To ni ravno optimistično za prihodnost EUja.
Quack !

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Glede na ostale trgovine stornirajo ja.

Točno to, dovolj biznisa naredijo znotraj Nemčije, da se jim ni treba ubadati s plačevanjem davkov po celi evropi glede na naročila, ki bi ih dobili od tam. Znotraj Nemčije je računovodstvo enostavnejše, ni težav z zaračunavanjem napačnega DDV-ja, itd.

V bistvu smo lahko hvaležni EU, da je uvedla plačevanje lokalnih davkov nad določenim zneskom. Če bi imeli enoten DDV znotraj cele Evrope, bi bilo lažje, podjetja bi konec leta samo sporočila, koliko DDV-ja je treba nakazati v X državo, potem bi pa države same uskladile te davščine. To ali pa ponovna uvedba carinjenja :)

Komplikacij pa včasih ni bilo pretirano veliko, zdaj pač kenslajo Mailboxde. Verjetno zaradi obilice težav, kjer se na koncu ni vedelo kdo pije in kdo plača. So daleč od edini takšnih, mnogo trgovin preprečuje uporabo posrednikov, tako da bo očitno res treba začeti dajati denar tistim, ki pošljejo direktno.

Computer Universe je na seznamu med privmi (čeprav imajo OBUPNO drago poštnino za velike monitorje ter ne pošiljajo UPS-ov), še kdo? Jaz sem monitor za normalno poštnino dobil pri PC King, imajo pa bolj slabo izbiro (ravno izbira je bila ključ pri MindFactory).

O kaki dragi poštnini za velike monitorje? Za up3017 prek UPS sem dal 30eur.

Dell 4919, mislim da 130 €, ker bi ga poslali prek UPSa al neki na to foro.

knap ::

berem vaše komentarje, pa sem malo izgubljen :'(

kako moram sedaj izponiti to polja v MF registraciji

imam to:


?


lahko tudi naložite slike, kako to izgleda pri vas, seveda izbrišete vaše osebne podatke

hvala za pomoč!

LP

knap ::

ali je tako pravilno izpolnjeno:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

Vuli ::

lahko tko, ja. tako imam jaz
Mailboxde.com GmbH
xxxxx xxxx, ID 000000
Äussere Weberstr. 57
02763 Zittau
Deutschland
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

knap ::

će te prav razumem, imaš isto, kot sem jaz napial v zgornji sliki?
LP

petron ::

Je kdo naročal prejšnji teden?
Meni se še ni premaknilo naročilo iz "paid".

Machete ::

Nekaj je šlo iz zaloge.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Vuli ::

knap je izjavil:

će te prav razumem, imaš isto, kot sem jaz napial v zgornji sliki?
LP

tudi meni se zdi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PARTyZAN ::

A se na MF sploh da po registraciji spremenit ime? Ob registraciji nisem vpisal Mailboxde podatkov in imam zdaj problem.

petron ::

Machete je izjavil:

Nekaj je šlo iz zaloge.


Zgleda da res.
Počekiral še enkat artikle in kaže da napajalca ni na zalogi.

Machete ::

A je kdo vzel kakega Intel CPU - MARVEL AVENGERS edition?
Naj bi bila 'igerca' zraven, samo jaz nobenega keya ne vidim :D

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marko71 ::

petron je izjavil:

Je kdo naročal prejšnji teden?
Meni se še ni premaknilo naročilo iz "paid".




Jaz v petek in je šlo v ponedeljek na Mailboxde.
Sem v torek dobil sporočilo iz Mailboxde, popoldne plačal in je šlo takoj naslednji dan naprej.
Sedaj čakam da pride k nam preko GLS

MrStein ::

PARTyZAN je izjavil:

A se na MF sploh da po registraciji spremenit ime? Ob registraciji nisem vpisal Mailboxde podatkov in imam zdaj problem.

Naslov za dostavo lahko načeloma spreminjaš vedno. Mogoče imajo kaki začasni bug?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marko71 ::

marko71 je izjavil:

petron je izjavil:

Je kdo naročal prejšnji teden?
Meni se še ni premaknilo naročilo iz "paid".




Jaz v petek in je šlo v ponedeljek na Mailboxde.
Sem v torek dobil sporočilo iz Mailboxde, popoldne plačal in je šlo takoj naslednji dan naprej.
Sedaj čakam da pride k nam preko GLS


No je že v Sloveniji, kdaj pa pride domov pa ne vem
http://prntscr.com/vw8xvo

Vuli ::

v pondelk bo tvoj srečni dan, verjetno, če ne bodo zatrokirali kot Pošta Slo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

marko71 ::

Ah na Pošti SLO. je vsak december isti, jih napake ne izučijo. Letos je pa sploh ta korona naredila svoje. Roba zamuja za najmanj 7 dni.
Nosilo se bo tudi ob vikendih.

toro69 ::

Machete je izjavil:

A je kdo vzel kakega Intel CPU - MARVEL AVENGERS edition?
Naj bi bila 'igerca' zraven, samo jaz nobenega keya ne vidim :D




Kak "igrica"? Saj si dobil lepo škatlo. Isto kot Čokolino, za otroke.

Machete ::

Hočem igerco.
(ps: to je bila edina verzija na voljo).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lubej1 ::

Kaj sedaj MF pošilja v SLO preko mailbox.de?
Eni pišete, da ja, drugi pa da ne.

clio24v ::

Seveda pošilja.
Lexus Style

Glugy ::

Pošilja če pravilno izpolniš registracijo.

lubej1 ::

se pravi, tako kot je navedeno malo višje oz tukaj oz še enkrat slika:



je to ok?
oz je še potrebno kaj spremeniti?

hvala

LP

gregor ::

mene tudi zanima, če je zgornja slika pravilna
hvala
LP

Han ::

V redu je.

gregor ::

hvala :D
gremo kreirat račun... :)

marko71 ::

marko71 je izjavil:

marko71 je izjavil:

petron je izjavil:

Je kdo naročal prejšnji teden?
Meni se še ni premaknilo naročilo iz "paid".




Jaz v petek in je šlo v ponedeljek na Mailboxde.
Sem v torek dobil sporočilo iz Mailboxde, popoldne plačal in je šlo takoj naslednji dan naprej.
Sedaj čakam da pride k nam preko GLS


No je že v Sloveniji, kdaj pa pride domov pa ne vem
http://prntscr.com/vw8xvo



Danes prejel paket od GLS-ja, nobenih problemov.
Vse je bilo notri.

lubej1 ::

Marko, če ni skrivnost, imaš ti isto izpolnjene osebne podatke, kot je slika zgoraj?

Hvala

LP

manic ::

Tudi jaz sem prejšnji teden kreiral račun z takšnimi podatki in opravil nakup. Vmes je sicer zmanjkal RAM katerega sem izbral (ne kapiram ravno logike pri tem, če je bil na zalogi ko sem plačal) in sem danes izbral zamenjavo, razliko pa že dobil povrnjeno nazaj. Poslali bodo najbrž jutri, pa da vidimo kdaj prispe k meni.

@marko71, če ni skrivnost... Za kakšen znesek si naredil nakup? Ali je to tvoj prvi nakup? Meni je javljalo obvestilo, da sem prekoračil maksimalno število artiklov pri zneski 690€. Pol sem nekako ugotovil, da mi omejuje artikle do zneska 500€ (probal različne kombinacije). Je imel še kdo takšen problem?

LP
Techno inside!!!

lubej1 ::

Dobra novica, da si uspel opraviti nakup. :)
Za koliko EUR si nabavil? Si potem kreiral dva naročila, če si imel več kot 500 EUR?

LP

gregor ::

jaz pa sem sedaj presenečen ugotovil, da sem leta 2016 že opravil nakup v tej trgovini, ko je še pošiljala v SLO

sedaj mi ne pusti spremeniti imena in preimka
ali bo šlo naročiti, če spremenim to polje:



?

hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Vuli ::

ja sej to maras spremenit
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gregor ::

ok, super, hvala
LP

gregor ::

sedaj imam tako:



upam, da je pravilno?
lahko tudi naslov za račun spremenim na Maiboxde, samo to potem verjetno ni pravilno?

LP
««
47 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774155 (827) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365541 (548) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389319 (55916) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242787 (1495) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352973 (2453) Han

Več podobnih tem