» »

MindFactory mnenje

MindFactory mnenje

««
53 / 55
»»

gnomee ::

Jaz isto brez problema naročil procesor preko 2 leti starega MF računa na Mailboxde. Poštnine je bla 9EUR, ker sem pozabil da je zastonj če naročiš ponoči.. Si pa bo vzel DHL kolko vidim na mailboxde strani 3,3EUR / kg - kriza pa to :) Več info tukaj.
Ryzen 5900X,Aorus X570 Elite,32GB 3600Mhz,MSI RTX 4070TI, Samsung M2 1TB
Macbook Pro M1 16" 32 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

rok1846 ::

Evo da še jaz delim svojo izkušnjo z MF. Včeraj 27.7. poklikal za malo več kot 1.5k€ robe, ki je bila vsa ˝in stock˝. Niti si nisem ustvaril računa in sem nadaljeval nakup kot gost. V prvo polje pod ime sem vnesel ~Mailboxde.com GmbH~ v drugo pod priimek pa svoje ime in tisti ID s šestimi številkami ki je unikaten za vsakega uporabnika. Preostanek polj pa naslov od Mailboxa. Plačal sem s Paypalom brez problema v trenutku. Danes me je Mailbox obvestil, da so prejeli pošiljko in da je pripravljena na pošiljanje. Teža paketa je 9.64kg in za poštnino zahtevajo 23,53€. Paket pričakujem tam naslednji teden v ponedeljek ali pa torek. V primerjavi z našim slo. ponudnikom sem prihranil 290€. Dam en update ko pride paket :)

TehDucky ::

Sem imel dolgo v planu naročit preko MF, pa kolikor se spomnil a ni šlo na podjetje, ali pa samo za izdelke, ki so v mindstar.
V glavnem potem sem vzel pri NBB na firmo, kjer tudi pošiljajo v Slovenijo, če vzameš na firmo. Pa cene komponent par eur dražje kot MF, določenih komponent pa sploh ni bilo.
Sicer so me nategovali za matično, ki jo je bilo treba naročiti, torej 7-10 delovnih dni. Ampak so obvestili čez kakšen teden, da ne bojo dobili, pa da naj drugo vzamem. Sem rekel, naj mi pošlejo kar imajo, pa sem jo pri amazonu naročil, tazadnjo miniITX B660 DDR4.

PrimozR ::

NBB je možen samo na firmo, kajn? Mailboxde ne gre?

rok1846 ::

rok1846 je izjavil:

Evo da še jaz delim svojo izkušnjo z MF. Včeraj 27.7. poklikal za malo več kot 1.5k€ robe, ki je bila vsa ˝in stock˝. Niti si nisem ustvaril računa in sem nadaljeval nakup kot gost. V prvo polje pod ime sem vnesel ~Mailboxde.com GmbH~ v drugo pod priimek pa svoje ime in tisti ID s šestimi številkami ki je unikaten za vsakega uporabnika. Preostanek polj pa naslov od Mailboxa. Plačal sem s Paypalom brez problema v trenutku. Danes me je Mailbox obvestil, da so prejeli pošiljko in da je pripravljena na pošiljanje. Teža paketa je 9.64kg in za poštnino zahtevajo 23,53€. Paket pričakujem tam naslednji teden v ponedeljek ali pa torek. V primerjavi z našim slo. ponudnikom sem prihranil 290€. Dam en update ko pride paket :)


Update: Danes 2.8. je prispel paket preko GLS. Notri je vse kar sem naročil, tak da MF lahko samo pohvalim. Kar se pa tiče GLS... skoraj ponorel sem danes.. Tipi mi sploh niso sporočila ali maila poslali da bo danes paket prišel, kaj šele, da bi me poklicali pred dostavo. Jaz jem kosilo, pa vidim naenkrat GLS-ov kombi skozi okno ko se je peljal mimo, pa grem tak iz firbca gledat ven, če ni slučajno kje pustil paketa zunaj brez da bi prej kaj javil ali pozvonil... odprem vrata in seveda zunaj 15m stran od ceste paket vreden 1.5k€ vsem morebitnim dolgoprstnežem na očeh... katastrofa od GLS.. sploh neupam pomisliti na to, če me slučajno nebi bilo doma..

PrimozR ::

Vprašaj jih, kje je paket. Podpisal nisi, tako da dostavljen ni bil.

Vuli ::

15m stran?
Tako stvar se lepo poslika in pošlje pritožbo na GLS. To je vse odvisno od driverja. Na našem koncu sta GLS in DPD na top listi, vsaj pri meni.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Ma kakšno pritožbo, lepo vprašaš, kje je paket.

rok1846 ::

Vuli je izjavil:

15m stran?
Tako stvar se lepo poslika in pošlje pritožbo na GLS. To je vse odvisno od driverja. Na našem koncu sta GLS in DPD na top listi, vsaj pri meni.


Saj, v tistem trenutku me je imelo, da bi res šel slikat ampak sem si mislil potem, ajde ko ga j* glavno, da ga imam. Če pa me nebi blo doma, pa da vidim kaj takega.. no če bi paket sploh še videl, potem pa bi res moral ukrepat, ker to se tako ne dela! Z DPD imam tudi jaz boljše izkušnje.. če ne drugo so me vsaj vedno kontaktrirali pred dostavo.

barakus ::

Ali MF ne pošilja več v SLO niti pravnim osebam?

darkolord ::

Nep

Vuli ::

A sploh obstaja še kaka trgovina v Nemčiji, ki pošilja fizičnim kupcem direkt v Slovenijo?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Machete ::

CU?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Homelander ::

Caseking, Computer Universe, Alzashop, e-tec.at/DiTech

bluefish ::

Alza ne več.

mtosev ::

Computeruniverse je res super trgovina. Amazon.de tudi pošilja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OldSkul ::

Vuli je izjavil:

A sploh obstaja še kaka trgovina v Nemčiji, ki pošilja fizičnim kupcem direkt v Slovenijo?


Notebooksbilliger

Vuli ::

ok, hvala. Cu je pa kar precej debelih 100€ dražji od MF, identične komponente za PC.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Pri nemškem davku? Al primerjaš nemški vs. slovenski davek?

frenky119 ::

Registrirajte se na Mailbox.com. Tam vam bodo dodelili ID stranke. Nato boste pri MF spremenili svoj naslov za pošiljanje, (svoje ime, priimek, ID stranke, katero vam je dodelil Mailbox in nato naslov Mailboxa). Če boste naročili po polnoči, bo MF poslal brezplačno z nemškim DDV. Mailbox vas bo obvestil koliko poštnine jim plačate (za do 5kg težak paket cca. 20EUR). Poglejte spletne strani Mailbox.com. Sam sem ravno pred kratkim naročil za 700EUR robe.

Vuli ::

Verjentno slovenskim davkom na Computer Universe.
Vem za mailbox, jih redno koristim. Gledam zadevo za znanca, ki ni ravno navdušen nad temi opcijami, ampak očitno se bodo mogli sprijaznit.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

frenky119 je izjavil:

Registrirajte se na Mailbox.com. Tam vam bodo dodelili ID stranke. Nato boste pri MF spremenili svoj naslov za pošiljanje, (svoje ime, priimek, ID stranke, katero vam je dodelil Mailbox in nato naslov Mailboxa). Če boste naročili po polnoči, bo MF poslal brezplačno z nemškim DDV. Mailbox vas bo obvestil koliko poštnine jim plačate (za do 5kg težak paket cca. 20EUR). Poglejte spletne strani Mailbox.com. Sam sem ravno pred kratkim naročil za 700EUR robe.

mailboxde.com

dude ::

Zdravo, mene pa zanima ali so cene na Mindfactory objavljene z davkom ali brez? Malo mi je hecno da mašina v Sloveniji košta 2370 eur na MF pa 1900 eur. Nisem še nikol naročal preko MF.

Wrop ::

Objavljene so z 19% davkom.
Pri Midfactory lahko dobiš komot 20 % ceneje. Temu bi rekel normalen prihranek. :)

dude ::

Wrop je izjavil:

Objavljene so z 19% davkom.
Pri Midfactory lahko dobiš komot 20 % ceneje. Temu bi rekel normalen prihranek. :)


Zakon, sej če vzamem na firmo se potem odšteje še 22% al kako je?

Wrop ::

Odšteješ kvečjemu 19 % nemški davek.

dude ::

Wrop je izjavil:

Odšteješ kvečjemu 19 % nemški davek.


Hvala lepa :)

PrimozR ::

Če se na Computer Universe prijaviš z davčno št. firme, vidiš že cene brez davka. Pa pošljejo v Slovenijo, tako na firmo kot na fizično osebo.

dude ::

PrimozR je izjavil:

Če se na Computer Universe prijaviš z davčno št. firme, vidiš že cene brez davka. Pa pošljejo v Slovenijo, tako na firmo kot na fizično osebo.


Hvala. Zanimivo da so cene tako razlčne tho.

NightHawk ::

Mindfactory še posilja v slo pravnim osebam? Sem skusal naročit in mi napise, da ne posiljajo izven ger. Pa sem vnesel VAT stevilko in ustvaril pravno osebo kot profil.

scipascapa ::

Še enkrat, MAILBOXE.COM

darkolord ::

Še enkrat, Mailboxde.com za pravne osebe nič ne pomaga.

In ne, MF ne pošilja več v Slo.

NightHawk ::

Neugodno. Sem na hitro prebral da lahko na firmo narocis v slo, ampak ocitno stara informacija.

mtosev ::

Computeruniverse čaka, da prek njih naročiš hehe. Jaz pri njih kupujem že od 2010.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

NightHawk ::

Sem istocasno narocil pri obeh. Oz sem mislil. Computeruniverse je potrjen, mindfactory pa ne gre.
Mindfactory ima malo več izbire in malo nizje cene. Če ne želijo biznisa je to njihova pravica, kaj naj...

PrimozR ::

darkolord je izjavil:

Še enkrat, Mailboxde.com za pravne osebe nič ne pomaga.

In ne, MF ne pošilja več v Slo.

Zakaj ne pomaga? Ne dobiš več računa brez davka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

darkolord ::

Račun brez davka dobiš vedno samo takrat, kadar je pošiljanje v tujino. Prodajalec mora za to, da izda račun brez davka, imeti dokaz o tem, da je blago zapustilo državo.

PrimozR ::

Firma znotraj države? o.O

darkolord ::

Kako to misliš?

PrimozR ::

Ja glede na tvoj odgovor firme znotraj Nemčije ne morejo kupiti brez davka...

darkolord ::

Če slovenska firma kupi iz Nemčije, dobi (ponavadi) račun brez MwSt in brez DDV. DDV si potem sama obračuna in ga lahko tudi odbije.
Če nemška firma kupi iz Nemčije, dobi račun z MwSt in ga lahko odbije.
Če slovenska firma dobi račun z MwSt, ga ne more odbiti, ker to ni DDV.

Če kot firma naročiš prek MF in izbereš naslov v Nemčiji, bodo obračunali 19% (ali kolikor že je) MwSt.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Got it. Tnx.

Computer Universe za firme torej.

Han ::

jacob.de

PrimozR ::

OOOOOOOOOOOF, cene O_O

Han ::

direkt.jacob.de

PrimozR ::

Kaj pa je fora? Precej bolje, vseeno dražje od MF (če govorimo o končnih potrošnikih). In to z nemškim davkom.

EDIT: našel na ST v eni temi, direkt je spletna trgovina, brez direkt so pa cene za fizično trgovino.

Bo za pogledati, cene poštnine niso grozne pa vseeno zna biti lažje/hitreje kot jajcanje z mailboxde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

frenky119 ::

Z Mailboxde pa res ni nobenega jajcanja, ampak je poslovanje z njimi zelo simpl. Pred kratkim sem na Mindfactory naročil napačen artikel in ko sem se tega zavedel, je bilo že poslano. In na Mailboxde sem preusmeril pošiljko nazaj na Mindfactory in čez 5 dni so mi že nakazali denar nazaj na moj TRR.

PrimozR ::

Sem pri njih naročil že kar nekaj 10 kg robe, brez skrbi. Vseeno je še en posredni člen, ki zakasni dobavo kosov, poveča možnost napake, dodaja neko meglo v postopek, dodatni stroški (z nemškim davkom se sicer večinoma ta pokrije, ampak je potrebno še eno nakazovanje), itd.

Če je cena konkurenčna z direktno dostavo, potem raje izberem tako.

bedarija ::

PrimozR je izjavil:

Če je cena konkurenčna z direktno dostavo...
ja ampak ni ne

PrimozR ::

Jaz sem pogledal samo Toshibine 16 in 18 TB diske, kjer je razlike nekih 20 € po komadu. To za 4 komade nanese ~80 €, z višjim davkom smo pa na dobrih 100 €. Mailboxde bo koštal verjetno nekje 30 € za servis, Jacob zaračuna 12 € poštnine. Od oka 80 € razlike na ~1000 do 1200 € stroška. Torej med 5 in 10 % dražje, imaš pa vse propisno, poslano direktno h sebi, brez bojazni glede garancije, itd.
««
53 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mailboxde.com (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30774266 (938) cortez
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365548 (555) GrimReaper3
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806389735 (56332) Nwanko
»

Alternate.de izkušnje ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
242791 (1499) bastadu
»

vrednost Intel i7 setup

Oddelek: Kaj kupiti
352993 (2473) Han

Več podobnih tem