» »

leče os

leče os

tech n9ne ::

pozdravljeni mene pa zanima kaj natančno je os pri lečah in če moram zaradi tega ker imam na desnem(os 10) in levem(os 170)očesu kupiti 2 različna para leč(dioptrijo imam enako na obeh)

bobby ::

a maš kje še OD?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tech n9ne ::

OD? nevem kaj je to vendar piše še dodatna številka 0,75 na obeh če je to to?

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tech n9ne ::

no bom bolj natančno napisal
VOD: -3,50 -1,00/10=1,0
VOS: -3,50 -0,75/170=1,0
upam da je to dovolj natančno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tech n9ne ()

bobby ::

aha,..

no tole sem zbrskal.
Astigmatizem (oko) @ Wikipedia

če prav zastopim imaš eno oko problem po horizontalini osi, eno pa po vertikalni. na linku poglej slikco na desni strani, pri eni je zabris linije levo/desno, pri drugi pa gor/dol.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tech n9ne ::

se mi je zdelo da imam malo zabrisan vid ampak nikoli nisem vedel zakaj. hvala za tvojo pomoč :D zdaj pa me še samo zanima če zato rabim 2 različna kompleta leč ali se da s samo enim brez bistvene razlike

bobby ::

samo en komplet z različnimi karakteristikami.
Jaz imam keratokonus in imam na desnem praktično ne znam razbrat registrske tablice na tazdalji 2m (10% vid) z poltrdo lečo smo spompal na 80%, lahko recimo preberem članke v slovenjskih novicah iz razdalje 50cm
levi sem imel pa na 80% in smo spimpal na 100%, sicer sem rabu mesec dni, da sem se navadu na leče, ker spo poltrde ampak je blo vredno. sicer so dolečene pomankljivosti ampak so super. počaka, da se mi povrhnjica strdi pol pa plačam cross-linking pa bodo šle leče stran in grem na očala (aja, očala mi ne pomagajo pri tem defektu skoraj nič)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

tech n9ne ::

wow to pa je mal večji problem ja. jaz sicer ne nosim očal in nemorem rečt kako bi bilo z njimi ampak ko sem imel testne leče not sem na daleč videl brez problema vse samo na blizu sem videl malo bol zamazano vendar če sem ene 2x pomežiknil je bilo veliko bolje ker očal preprosto nemorem nositi kadarkoli sem probal mi je bilo zelo neprijetno ko sem pa probal leče pa skoraj ko da jih ni :))

tt2advanced ::

tech n9ne je izjavil:

pozdravljeni mene pa zanima kaj natančno je os pri lečah in če moram zaradi tega ker imam na desnem(os 10) in levem(os 170)očesu kupiti 2 različna para leč(dioptrijo imam enako na obeh)

ja morš ja, dve različne.. k naročaš leče napišeš točno ti dve različni osi in pač dioptrijo
http://www.clarus.si/trgovina/lece/14-d...
http://www.acuvue.com/products-acuvue-a.....
ni pa priporočljivo tem, ki imajo ne vem kakose to reče astigmatizem? da nosjo leče ceu dan, sploh s tok veliko osjo, kvečjem za športno aktivnost
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

tech n9ne ::

sami problemi stem vidom :D a se da saj ta stigmatizem odpravit ali nosit leče brez tega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290372 (2207) TheTrick
»

Očala z dioptrijo iz aliexpressa (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39380916 (8874) Buggy
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409306 (1408) Eliaz
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213238 (11004) RobyRob
»

očala... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709714 (8156) nevone

Več podobnih tem