» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
«
1 / 28
»»

M@73Y ::

Lep pozdrav. MEne pa nekej zanima glede kontaktnih leč. torej jaz imam na obeh očesih različni dioptriji. torej bom moral kupiti dva kompleta leč. sedaj me pa zanima: ali so leče ločene tako da so posebej označene katere so namenjene levemu očesu katere pa desnemu ali so narejene da se prilagajajo obema očesoma.. oziroma ali leča iz enega kompleta paše na levo ali desno oko.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..
  • spremenil: Mavrik ()

BigFoot ::

Leče za levo in desno oko so enake. Tako da si boš moral na škatlo napisat katere pašejo v katero oko (če seveda na pamet ne veš dioptrije).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

M@73Y ::

Hvala za odgovor.
Matej
..jump into psytrance tunnel..

DimmniBurek ::

Leče imajo več parametrov, ni samo dioptrija... Nimamo vsi enako velikih oči, pa premera zanice pa ukrivljenosti pa nevem še česa...
Je pa zeloo verjetno da imaš oba očesa enaka(razen dioptrije)
Leče kupiš v kompletu, vsaka škatla vsebuje 6leč. Če imaš isto dioptrijo lahko torej kupiš en komplet, če maš različne, rabiš normalno dva različna...
There Is No Stronger Drug Than Reality

V-i-p ::

V čem je problem? Ko boš prvič imel obe leči, se jih navadi shranjevat. Saj dobiš zraven posodico za leče in pač veš, lečo iz levega očesa dam v posodico z napisom L, ono iz desnega pa v posodico z napisom R. Pa je. Se navadiš, brez skrbi.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

TgT ::

ker si rekel da je večja dioptrija predvidevam da je to več kot 5 in mislim da se za takšno dioptrijo ne da dobit kompletov.
Leče dobiš v dveh majhnih stekleničkah. Na vsaki pa piše kolikšna je dioptrija leče v steklenički. Za shranjevanje lahko uporabiš tudi Aosept tekočino in priloženo "flaško" na kateri je napisana velika črka L in na drugi strani majhen R tako da veš kam katera leča spada.

Hit'N'Run

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

r5r ::

V Sloveniji so leče relativno drage ... ima kdo izkušnje z nakupom teh v tujini?
And it makes me wonder.

Matev ::

jaz imam na obeh očesih različni dioptriji


verjemi da nisi edini

Xgeneration ::

Pa veš, da niti niso tako zelo dražje kot v tujini. So pa recimo na tujih spletnih straneh akcije. Tam res lahko dobiš kaj ceneje.

KLIKNI ME

in npr.

KLIKNI ME

Tu so res kr nekaj cenejše, sam je treba pa poštnino plačat.
LP

r5r ::

Tale poštnina je celo dražja od vrednosti leč, obupno. 8-O

Glede polmera leče ... se razlika med 8,9 in 8,7 pozna veliko?
And it makes me wonder.

Xgeneration ::

nimam pojma. se bom mogu enkrat malo bolj pozanimat o tem. googlat se mi ne da :).

lahko kdo tu kaj več o lečah napiše? neki osnovnih značilnosti, da se še kaj naučimo:)

sam mam drgač astigmatizem - za to ptibližno vem, kaj je... :)
okulist ma pr nas zmeri tako gužvo, tk da ga raj sploh ne sprašujem
LP

r5r ::

8,7 je bolj kriva ...

Obstaja ...
- Vrsti leč: trde in mehke, mogoče še kaj ...
- Rok uporabe leč: letne, mesečne, 14-dnevne, tedenske, dnevne
- Uporaba leč: dnevne, dnevne+nočne
- Premer leče: okoli 14 mm
- Ukrivljenost: do 8,9, okoli 8 je
- Dioptrija: po želji :D
And it makes me wonder.

lapajne ::

r5r neki si še pozabu...leče se razlikujejo tut v tem da ene so bolj prepustne za zrak ena pa manj, tiste ki so bolj propustne so dražje, a zato veliko bolj udobne(baje leče sploh ne čutiš).
so pa teli okulisti tut nespusobni!
na zastonj pregledu u zdravsvenem domu za očala:
-levi uč: 1.75
-desni uč: 0.75
na plačanem pregledu v optiki krstič v ljubljani za leče:
-levi uč: 2.0
-desni uč: 1.5
To je čisto nelogično! Za leče bi mogla bit clo mal manjša dioptrija ker ni te razdalje od uča do leče! vaše mnenje...

Zorro ::

Ni nujno, da je poštnina iz tujine draga, obstajajo tudi cenejši ponudniki. Malo poglej na nemški eBay. Npr. jaz kupujem leče pri FGL-GmbH in to po 2 škatlici hkrati (6 parov ~ za pol leta), pri čemer je poštnina zgolj 5€. Vse skupaj me pride za skoraj 40% ceneje kot pri nas :\.

r5r ::

Meni ne predpišejo leč z izmerjenimi podatki, ampak dajo malo manjšo dioptrijo, da naj se očesna leča še napreza.
And it makes me wonder.

marnit ::

lapajne: jez imam že vrsto let popolnoma isto dioptrijo na očalih kot na lečah. Hec je v tem, da zadeva deluje. Če namreč nosim 3,75 namesto 4 (4 je izmerjena) potem vidim slabo. Isto na očalih imam 4.

Ne vem, ponavadi pa res dajo manjšo dioptrijo kot je na očalih :\

Turboslav ::

Jaz leče kupujem tukaj in tudi niso tako drage. Kupujem pa Ciba Focus Visint, v škatlici je 6 leč, vzamem pa dve, ker imam na očesih različni dioptriji. Poleg tega poštnino častijo oni, tako da plačam vsega skupaj nekaj čez 60€ za dve škatlici:D
Sir je dober

Xgeneration ::

js mam pa focus toric od ciba vision.

ful bi rad preizkusil kere druge, z večjo vsebostjo vode. sam je rekel okulist mi, da mam ful komplicirano oko :). in res - takih specifikacij, kot mam na teh od cibaVision res ne najdem pr nobenih drugih lečah.
LP

BigWhale ::

> torej bom moral kupiti dva kompleta leč.

Ne kupuj lec na pamet! Najprej k okulistu in naj ti predpise lece. Takole igranje je lahko prej skodljivo kot zdravo.

buttcrack ::

kakšne so lahko posledice (če sploh so), da uporabljaš npr. mesečne leče dlje (2 meseca) oz. dnevne po en teden?

OmegaBlue ::

Leče postanjejo manj prožne, trde, moteče, praskajo in so nasplošno tečne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

buttcrack ::

sam sicer vedno nosim očala, pri športnih aktivnostih pa valda postanejo moteča.

Za tiste 2, 3 ure parkrat tedensko si pač cuknem not dnevne leče. Glede na to da je toliko kratkotrajna uporaba, ne prihaja do bistvenih motečnosti - se pa seveda čuti razlika ali daš leče not prvič ali x-tič.

Zanimal me je samo, če se ti s tem kaj kvari vid ipd.

Zorro ::

Če koga zanima, tukaj je še internetna stran od podajalca z eBay-a, ki sem ga omenil v mojem prejšnjem postu. Običajno ima na eBay-u za nianso nižje cene kot sicer (no, vsaj "moje" leče so trenutno za 0,45 € cenejše:D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

AnZo ::

Uporablam 14 dnevne Johnson&Johnson OASYS leče. Prej sem imel ene slabse in so me ful oči srbele.
Tele so super (bolj vlažne in prepustne). Me pa zanima ali ob računalniku raje uporabljate leče ali očala?
Meni namreč leče za delo z računalnikom ful ne pašejo (dosti manjkrat pomežiknem - podzavest) in posledično imam na trenutke meglen pogled.
Snowboarding is the best thing you can do with your pants on...

lapajne ::

za delo z računalnikom raj očala ker leč še nimam, ko bom mev leče se mi jih pa za delo z računalnikom do 1 ure ne bo dalo vn dajat.

Vanquish ::

katere pa kaj tekočine priporočate in katere posodice za leče?

marnit ::

Pravijo, da najbolj paše k lečam tista tekočina, ki jo dela ista firma.

Glede posodic pa ne vem, ali so kakšne prav posebne razlike. Edin pazit morš, da je kokr tok čista.

Vanquish ::

glede posodic predvsem mislim na razliko med vertikalnimi/horizontalnimi, če me razumete:)

nietka ::

Ne kupuj lec na pamet! Najprej k okulistu in naj ti predpise lece. Takole igranje je lahko prej skodljivo kot zdravo.

Se strinjam z BigWhale-om. Nekdo je zapisal da ima manjso dioptrijo na lecah kakor sicer, da se oci bolj naprezajo - larifari. Dioptrija za ocala in za lece namrec ni enaka (fizika, geom. optika).
Kar se tice posodic za lece - zraven tekocine za lece dobis se posodico, ki je taka kot se je zdelo proizvajalcu tekocine primerno. Izbira tekocine je odvisna od vsakega posameznika, jaz sem recimo na dolocene obcutljiva (vnetje oci).

Nekateri se res ukvarjate z bizarnimi malenkostmi :)
Great warrior? Wars not make one great.

Matev ::

kakšne so lahko posledice (če sploh so), da uporabljaš npr. mesečne leče dlje (2 meseca) oz. dnevne po en teden?


leča postaja s starostjo manj/nepropustna za kisik
in ti začno odmirati celice v očesu - ker ne dobijo več zadosti kisika

... ne smeš se hecati z podaljšano nošnjo leč

lapajne ::

nietka:"Nekdo je zapisal da ima manjso dioptrijo na lecah kakor sicer, da se oci bolj naprezajo - larifari."

haha, očitno ne znaš najbolje brati.Js sm napisov da mora biti dioptrija pri lećah malo manjša ker ni te razdalje od očesa do leće, kot je pri očalih.:D Nič ni narobe če pri lečah nimaš zmanjšane dioptrije, samo oci se malo bolj naprezajo!

bolj logično bi bilo če bi napisala takole: "Nekdo je zapisal da ima manjso dioptrijo na lecah kakor sicer, da se oci manj naprezajo - to ni larifari."

r5r ::

Jaz sem nosil mesečne leče 3 mesece ... ni bilo težav :D
And it makes me wonder.

lapajne ::

kaj menite o ciba o2 optix?
kakšna je razlika med ciba visitint in ciba toric visitint?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lapajne ()

BigWhale ::

Okulista / optika vprasaj!

Zorro ::

Torične = cilindrične leče!

M@73Y ::

pozdrav. vidim da ste obudili temo. ja tko je. zdj sm že 7 mesev latnih kontaktnih leč. sem popolnoma zadovoljen. uporabljam enomesečne leče FIT 58 UV. nosim jih recimo do maksimalno 1 mesec pa en teden. sem ravnokar iz morja in so se prav vredu obnesel. preživele so skoke v vodo, in razne traparije ki se pčenjajo v morju. tudi tuširam se z njimi. le recimo ko grem popoldn eza kakšno urco dve pospat in imam leče, se potem ko se zbudim mam tak čudn občutek v očesu, samo kmalu izgine. tako da res da so leče malo večji strošek v primerjavi z očali, samo se splača. jst jih nosim od jutra (od 6h) pa tja do polnoči enkrat. čistim z tekočino softasept ena nemška firma. fajn je leče samo dam v posodico, nato nalijem tekočino in se same čistijo z mehurčki.
lep pozdrav. Matej
..jump into psytrance tunnel..

buttcrack ::

@ Matav
glede na to da jih imam not max 3,4 ure 1 do 2× na teden misim da do kake hude zadušitve ne more prit (bom pa vseeno vzel tvoj komentar v zakup)

@ r5r
5 let to počneš pa se že lahko pozna (ne me držat za besedo), tut sam sem počel podobno, mi pa ni uspel jih nikol met 3 mesece.

Extremne dioptrije, okol 7 pomoje, so ne vem koliko sponzorirane s strani zdravstva (podobno kot za očala na vsake dve leti)

Pred računalnikom (dlje kot ura) pa so leče smrt, vsaj pri meni. Oči/leče se neznosno sušijo, kar povzroča draženje oči in to seveda ne more bit koristno.

Kdor pa si lahko privošči dnevne leče vsak dan nove, naj me pa prosim doda v oporoko! :D

nietka ::

lapajne: Ne bodi no tak egocentrik. Moja izjava se je nanasala na trditev r5r.

Toricne lece so za cilindricno dioptrijo / astigmatizem. Do 1.75 (se mi zdi) se da to korigirat tudi z mehkimi lecami, vec pa ne. http://www.080-1-lece.si/vsebine/58
Great warrior? Wars not make one great.

lapajne ::

ko sm gledu na tist kartonček pa sm vidu da mam 90 axis(wtf is this???) pa 1.00 visus. A kdo ve kaj to pomeni? za cilindre pa tut ne vem kaj natančno to je, js mam -0.50...:))

Xgeneration ::

no glejte, js mam:

LEVO OKO:
BC = 8.9
DIA = 14.5
PWR = -0.00
CYL = -2.50
AXIS = 170

DESNO OKO:
BC = 9.2
DIA = 14.5
PWR = -0.25
CYL = -1.00
AXIS = 180

Mam torične leče, kar se iz podatkov verjetno vidi. A se spozna kdo tolko, da bi mi lahko povedal, kak odklon lahko pri naročanju pri akteri specifikaciji nardim.

Vem, da bi moral met pr levem očesu CYL = -2.75, sam takih leč ni. Pač mi je reku okulist, da mam nestandardno "napako" pri očeh in ful težko najde ustrezne kombinacije.

Kot sem rekel, mam zdej FOCUS TORIC VISITINT mesečne.
Ful rad bi probal ene z večjo vsebnostjo vode. Sej zdej čez kak mesec mam okulista - sam vseeno - vidim, da se eni kr dobr spoznate tu.

Hvala
LP

dejanslo ::

oko ima dve osi; ena je od sprednjega pola do zadnjega pola - axis, druga pa od sprednjega pola do rumene pege (ki se nahaja par milimetrov proti nosu) - visus. tako da verjetno gre nekaj v povezavi s tem :-)




..ali pa tudi ne..
There`s More Than One Way To Do It

nejcst111 ::

Js mam pa en problem. Prvo sm mel poltrde leče, pa so se mi skos premikale po očesu ampak sm se navadu. Bil je tut problem da sm zelo velikokrat dobil kej v oko in me je potem zelo bolelo. Zato sm se odloču za mehke leče. Mam astigmatism. Probu sm že več vrst mehik leč pa mi nobene niso odgovarjale. Lečo mi je po približno 3eh dneh začelo vlečt nazvgor (ko sm pomežiknu mi jo je veka potegnla gor). Okulist mi je svetoval, naj probam johnsonove. Ble so super, ni mi jih vleklo gor. Sam se je pa pojavu en drug problem. Kar naenkrat sm začutu v očesu bolečino in mel sm občutek, da mi hoče veka lečo prepognit. Pozimi nisem mel več teh problemov, sm nosu leče normalno. Zdej sm dobil pa novo škatlco leč, pa me veliko večkrat zaboli desno oko (kot da mi jo hoče prepognit). Te problemi se pojavljajo le pri desnem očesu. Mam na desnem večjo dioptrijo pa manjši cilinder kot na levem. In zdej mi je začelo tut te johnsonove leče gor vlečt. Prosim če ma kdo podobne probleme nej mi pove, in če se jih da rešit.

dskerget ::

@najcst111: To se je meni dogajalo če sm mel slučajn vneto oko. Pod veko se ti naredijo take pikice (ne veliko). Potem te pa ribajo. Drugač pa si kupi tekočino za vlaženje.

Drugač pa...kdo trenutno kupuje leče iz tujine, pa iz kod? Sicer piše zgori iz kod, sam me zanimajo najnovejša odkritja...
I know some people, that know some people, that robbed some people.

marnit ::

www.ebay.de .... cene so cenejše za 50% v primerjevi s Slovenijo (vključno s stroški pošiljanja), dobiš pa jih v 1 tednu, tako da tud ni veliko za čakat.

dejanslo: imaš prav, tako ali tako pa podatek o osi za leče ni pomemben. Vedt rabiš dioptrijo; BC (bazna krivina) in DIA (premer) pa lahko tud odstopata, ker ponavadi proizvajalci delajo vse leče z istim ali pa dvema različnima BC&DIA.

Še nasvet za tiste, ki imate cilinder. Cilinder se da korigirat z dioptrijo, torej naj okulist oceni, ali je to možno pri vas. S tem se boste znebili dragih toričnih leč in dobili navadne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

yre92 ::

Živjo vsem =)
Sem nov tu in sem se odločil kar priključiti tej temi, da ne načenjam nove brez potrebe.
V kratkem bom dobil svoje prve leče in me v zvezi z njimi zanima več reči, na katere, upam, mi boste laho odgovorili uporabniki leč.
Zanima me, katere leče uporabljate, a so to dnevne, mesečne... Ali so si vse podobne in je vseeno katere uporabljaš, ali je med njimi kakšna razlika?
Potem me zanima, v kolikšnjem času ste se privadili na leče, sam imam pregled v naslednjem tednu in bi rad bil na leče kolikor toliko dobro pripravljen do začetka šole. Torej ali ste se hitro navadili nanje in privadili na vstavljanje in odstranjevanje.
Obstaja tudi ogromno blagovnih znamk leč, ali se te leče precej razlikujejo, oziroma katero znamko najbolj priporočate za uporabo.
Poznam tudi več ljudi, ki uporabljajo leče in včasih se jim zgodi, da leča "zbeži" in idealne lege in si ji morajo potem popraviti. Zdi se mi razumljivo, da se to lahko zgodi, a zanima me, kako pogosto se to dogaja. Verjetno ima pri tem tudi kakšno vlogo izbočenost očesa, ki naj bi bila pri meni kar primerno velika, zato naj mi nošenje leč ne bi delalo težav, več težav naj bi imeli ti, ki imajo očesno zrklo bolj sploščeno oz. manj izbočeno, imam prav?
Zaenkrat je to to, če se bom spomnil na še kakšno vprašanje, ga bom tudi objavil.
Hvala že v naprej =)
ps. če kaj pomaga, slabo vidim na delač, moja dioptrija je na enem očesu -0,5 na drugem pa -0,75

OmegaBlue ::

Dobrodošel med uporabnike leč ;)

Zanima me, katere leče uporabljate, a so to dnevne, mesečne... Ali so si vse podobne in je vseeno katere uporabljaš, ali je med njimi kakšna razlika?

Sam uporabljam 14dnevne leče. V grobem imaš na voljo dnevne, 14 dnevne in mesečne, večinoma se razlikujejo v trdoti same leče in tako malo bolj občutljive lahko motijo. Mene so mesečne začele dražit in praskat po približno treh dneh tako da mi je optik predlagal prestop na 14 dnevne in tam ni težav. Nosim pa J&J Acuve2.

Potem me zanima, v kolikšnjem času ste se privadili na leče, sam imam pregled v naslednjem tednu in bi rad bil na leče kolikor toliko dobro pripravljen do začetka šole. Torej ali ste se hitro navadili nanje in privadili na vstavljanje in odstranjevanje.

Privadiš se hitro 1-2 uri, po tem ko ti celo rata leče noter spravit. Prvi dan ko sem jih dobil sem preždel kake 3-4 ure pred ogledalom in basal leče v oko, ko enkrat pogruntaš kako priti mimo refleksa je stvar veliko lažja(trik je v tem da ne gledaš leče neposredno - fokusiraš se na svoje oko v ogledalu), vstavljanja se privadiš v ene 2-3 dneh, odstranjevanje je pa dokaj enostavno.

Obstaja tudi ogromno blagovnih znamk leč, ali se te leče precej razlikujejo, oziroma katero znamko najbolj priporočate za uporabo.

Odvisno, meni je moje priporočal optik/okulist, za druge niti ne vem kakšne so (razen nekaj barvnih).

Poznam tudi več ljudi, ki uporabljajo leče in včasih se jim zgodi, da leča "zbeži" in idealne lege in si ji morajo potem popraviti. Zdi se mi razumljivo, da se to lahko zgodi, a zanima me, kako pogosto se to dogaja. Verjetno ima pri tem tudi kakšno vlogo izbočenost očesa, ki naj bi bila pri meni kar primerno velika, zato naj mi nošenje leč ne bi delalo težav, več težav naj bi imeli ti, ki imajo očesno zrklo bolj sploščeno oz. manj izbočeno, imam prav?

Leča ponavadi uide ko je oko premalo vlažno (zelo hitro rešiš z navadnimi kapljicami za oko), ali ko si mencaš oko - zadeva pa ni preveč pogosta, pa tudi ko se zgodi zapreš oko, narediš par krogov in zadeva pade ven. Največ pa se ti to zgodi na začetku pri vstavljanju ko še nisi navajen, med samo nošnjo skoraj da ne.

ps. če kaj pomaga, slabo vidim na delač, moja dioptrija je na enem očesu -0,5 na drugem pa -0,75

Pazit boš mogel da ne boš obrnil leve in desne leče, to je pa tudi vse ;) (škatlica ima lepo ločena predala in označena)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

A ma kdo od vas fuul cilindra tko 2,5 ? In če da kake leče imate ?

OmegaBlue ::

Za velik cilinder se uporabljajo torične leče, ki jih je treba ponavadi naročit, sam ga na srečo nimam ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

echo ::

Lahko nekdo poda primera iz ebaya za torične in navadne leče? Osebno se med 8215 zadetki (http://beauty.shop.ebay.de/Kontaktlinse... ) težko znajdem.
Najboljše bi bilo p/p 6pack, saj leče nosim že dobro leto in sem na njih navajen, torej se parametri verjetno ne bodo več veliko spreminjali.

Kaj pa glede plačila? Je še kakšna možnost razen Paypal?
Sedaj imam mesečne Air optix od Ciba Vision.

Hvala za vaše nasvete.

OmegaBlue ::

zakaj bi neko stvar ki jo tlačiš v svoje oko kupil z ebaya?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.
««
«
1 / 28
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122256 (1896) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161663 (1148) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61419 (1165) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717293 (14449) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205032 (4300) JanK

Več podobnih tem