» »

Kontaktne leče

Kontaktne leče

««
28 / 28
»
»»

fireX88 ::

2dark je izjavil:

zuz3k je izjavil:

mene zanima

a nosite vi leče -0,25 manj kot imate izmerjeno dipotrijo na očalih ali enako?


Da. Dioptrija v lečah je manjša, saj imaš te direktno na očesni površini. Tudi očala, če si pritisneš popolnoma na čelo ti bo dioptrija poskočila.


Pa nosiš tako? meni je okolist predlagal samo cilindrej, pa kot sem napisal, vidim slabše oz razmazano, z očali pa ne.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

2dark ::

fireX88 je izjavil:

2dark je izjavil:

zuz3k je izjavil:

mene zanima

a nosite vi leče -0,25 manj kot imate izmerjeno dipotrijo na očalih ali enako?


Da. Dioptrija v lečah je manjša, saj imaš te direktno na očesni površini. Tudi očala, če si pritisneš popolnoma na čelo ti bo dioptrija poskočila.


Pa nosiš tako? meni je okolist predlagal samo cilindrej, pa kot sem napisal, vidim slabše oz razmazano, z očali pa ne.


Ne nosim več leč, ker jih zaradi zdravstvenih težav ne morem. Ko sem jih še lahko nosil, sem imel dioptrijo pri ležah nižjo od tiste ki jo imam v očalah. Takrat nisem imel cilindra.

če vidiš slabše, potem ni pravilno izmerjena dioptrija in naklon pri cilindru.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

zuz3k ::

Aar2rk je izjavil:

pri okulistih sta pregleda zato tudi ločena, in dobiš cifre za očala in cifre za leče


sem opravil pregled za ločeno očala in leče. In dobil enako dioptrijo -3,25

ja res je, če daš očala bližje očesu vidiš večje

kako ostali a nosite enako diptrijo ali z lečami -0,25 manjšo
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Aar2rk ::

Jaz sem imel na lečah 0,5 manj kot na očalih. Cilindra nisem imel.
(Zdaj nimam več ničesar, sem menjal očesno lečo)

zuz3k ::

še nekaj me zanima

katere leče nosite ali
z več vode ali z več prepustnosti zraka?

potrebujem enodnevne leče verjetno bom vzel
Acuvue Oasys 1-Day, nosil sem že tru eye z veliko prepustnostjo zraka
recimo Moist imajo sicer veliko manjšo prepustnost zraka amppak 20% več vode

lp
Life is a psychological game.

RejZoR ::

zuz3k je izjavil:

še nekaj me zanima

katere leče nosite ali
z več vode ali z več prepustnosti zraka?

potrebujem enodnevne leče verjetno bom vzel
Acuvue Oasys 1-Day, nosil sem že tru eye z veliko prepustnostjo zraka
recimo Moist imajo sicer veliko manjšo prepustnost zraka amppak 20% več vode

lp


Tiste, ki so udobne. Dejansko sem jih probaval dokler nisem ugotovil katere so mi kul. Hidrogelne to definitivno niso.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zk_eu ::

Jaz sem zelo dolgo nosil PureVision leče, potem pa so mi kar naenkrat nehale ugajati in 6 let nisem nosil leč. Vmes sem sicer vseeno pokusil kar nekaj znamk, vendar mi nobena ni ugajala.

Pol leta nazaj pa mi sodelavka svetuje glede Biofinity. No, pa sem sedaj sem že pol leta na njih :). Uporabljam sicer Biofinity Energys, ki pomagajo še malo pri delu z računalnikom.

Drugače pa imam jaz enako dioptrijo na očalih in lečah.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

RejZoR ::

zk_eu je izjavil:

Jaz sem zelo dolgo nosil PureVision leče, potem pa so mi kar naenkrat nehale ugajati in 6 let nisem nosil leč. Vmes sem sicer vseeno pokusil kar nekaj znamk, vendar mi nobena ni ugajala.

Pol leta nazaj pa mi sodelavka svetuje glede Biofinity. No, pa sem sedaj sem že pol leta na njih :). Uporabljam sicer Biofinity Energys, ki pomagajo še malo pri delu z računalnikom.

Drugače pa imam jaz enako dioptrijo na očalih in lečah.


Sem imel podobno situacijo. Dolgo sem uporabljal PureVision 2 in so mi bile res svetovne. Dal not in jih praktično nisem čutil. Če jih dam danes so mi blazno neudobne in tud vid z njimi je na krajših razdaljah slabši, B+L Ultra so mi mal boljše ampak ne dost. Enako z AirOptix Aqua in Biofinity Energys medtem ko AirOptix Night&Day in AirOptix Colors ter navadne Biofinity pa so mi bile vedno kul. Pa se mi v vseh letih dioptrija ni spremenila popolnoma nič. Se pa tud oko mal prilagodi.

Pred časom sem vzel nove Acuvue Oasys Transtitions (fotokromatske leče, ki se ob močni oz UV svetlobi zatemnijo enako kot ona samozatemnilna očala) in so mi bila na začetku zelo neudobna. Sedaj pa so mi super in tud vid je perfekten na krajših razdaljah kjer običajno takoj opazim, da nekaj ne štima. Zdej samo čakam, da bo več sonca, da jih lahko bolj konkretno stestiram.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuall ::

Jaz nosim leče 1 do 2x tedensko in sem se odločil, da bo treba it operirat oči. Ni idealno, začne žulit, tudi vidiš ne vedno dobro, celo manjšo infekcijo imel zadnjič zarad leč.
Drugače nositi leče zelo paše, ker špegle nosit ves čas je tudi zoprno, ko te tist okvir pristika po ušesih in nosu.

V bistvu sem pogruntal tole od nošenja kontaktnih leč:
While complications from contact lenses accumulate over years, those from LASIK eye surgery occur over a brief time and heal quickly.

Torej ne moreš leč nosit 2 dni zapored, ker traja kakšen teden, da si oči odpočijejo od leč. Zmatrajo se, neke mini infekcije se zgodijo v očeh po moje od kontaktnih leč. Ko jih daš ven bi si najraje mencal oči.

Tudi če po laserski operaciji ne bo vid 100% bo še vedno dobro to, da bom brez špegel videl precej dobro, ker se že zdaj velikokrat sprehajam brez špegel, ker mi paše, da se oči spočijojo in seveda nič ne vidim, kar je moteče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

2dark ::

kuall je izjavil:


Drugače nositi leče zelo paše, ker špegle nosit ves čas je tudi zoprno, ko te tist okvir pristika po ušesih in nosu.

Zmatrajo se, neke mini infekcije se zgodijo v očeh po moje od kontaktnih leč. Ko jih daš ven bi si najraje mencal oči.


Tukaj bi omenil, da imaš napačen okvir, ki tebi ne ugaja. Ko testiraš okvir, ne smeš imeti nelagodja, nikjer te ne sme nič pritiskat in drgnit. Dejansko okviraj sploh ne smeš zaznavat, ker je del tebe.


Glede leč je možno, da ti model ne ugaja ali pa imaš suhe oči.

kuall je izjavil:

Ni idealno, začne žulit, tudi vidiš ne vedno dobro, celo manjšo infekcijo imel zadnjič zarad leč.

Torej ne moreš leč nosit 2 dni zapored, ker traja kakšen teden, da si oči odpočijejo od leč. Zmatrajo se, neke mini infekcije se zgodijo v očeh po moje od kontaktnih leč. Ko jih daš ven bi si najraje mencal oči.



To, kar ti opisuješ samo potrjuje, da imaš probleme z izbiro leč in očmi. Nošenje leč, če je vse normalno nič ne žuli, vid je sproščen, oči ne srbijo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

RejZoR ::

kuall je izjavil:

Jaz nosim leče 1 do 2x tedensko in sem se odločil, da bo treba it operirat oči. Ni idealno, začne žulit, tudi vidiš ne vedno dobro, celo manjšo infekcijo imel zadnjič zarad leč.
Drugače nositi leče zelo paše, ker špegle nosit ves čas je tudi zoprno, ko te tist okvir pristika po ušesih in nosu.

V bistvu sem pogruntal tole od nošenja kontaktnih leč:
While complications from contact lenses accumulate over years, those from LASIK eye surgery occur over a brief time and heal quickly.

Torej ne moreš leč nosit 2 dni zapored, ker traja kakšen teden, da si oči odpočijejo od leč. Zmatrajo se, neke mini infekcije se zgodijo v očeh po moje od kontaktnih leč. Ko jih daš ven bi si najraje mencal oči.

Tudi če po laserski operaciji ne bo vid 100% bo še vedno dobro to, da bom brez špegel videl precej dobro, ker se že zdaj velikokrat sprehajam brez špegel, ker mi paše, da se oči spočijojo in seveda nič ne vidim, kar je moteče.


To definitivno NE drži. Infekcijo očesa lahko fašeš iz različnih razlogov, največkrat pa je zaradi slabe higiene pri delu z lečami in očmi. Preden leče vstavljaš ali jemlješ iz oči si obvezno umiješ roke z milom, ki nima nekih vlažilnih sredstev ali olj, vmes ne prijemaš drugih stvari kot škatlico za leče in plastenko tekočine, pa še to če se le da ne s konicami prstov ampak s prsti in dlanjo. Tud večina svetuje drgnjenje leč po rokah in namakanju s tekočino kar se mi zdi dodaten vektor za vnašanje svinjarije na leče zato tega sam ne počnem in že 10 let nimam problemov. Mehansko naj bi s tem sicer odstranil več depozitov na površini leč ampak jih raje položim v posodico in z močnim curkom tekočine iz plastenke napolnim preko leče. Če ti leča kakorkoli pade iz očesa jo moraš splaknit s tekočino in če ti je v oko zašla voda npr pri plavanju je pametno storiti enako. In zvečer obvezno vzet ven in namočit v tekočino ker bazeni so polni bakterij. Uporabljam tekočine, ki se najbolje obnesejo v laboratorijskih testih. Torej peroksidne, RevitaLens Complete, ki je skoraj na nivoju peroksidnih ampak brez peroksida in pa Biotrue. So sicer še druge ampak te običajno daleč izstopajo pri dezinfekciji.

Kar se tiče "počivanja oči" je bullshit izpred več desetletij, ko so bile na voljo samo trde leče ali pa hidrogelne leče s slabo prepustnostjo kisika. In ker so bile leče trde so bile velikokrat neudobne če se niso ravno perfektno prilegale krivini očesa. Hidrogelne pa zaradi slabe prepustnosti kisika, kar je pripeljalo do hipoksije roženice (pomanjkanje kisika) in posledično neudobje in neovaskularizacije (rast novih žilic v očesu ker oko želi prejeti več kisika, pa ga ne).

Moderne silikon-hidrogelne leče so mehke in se lepše prilagajajo krivini očesa, večina uporablja nek tip površinske obdelave za super gladko drsenje po očesu in pa obdelane robove, da ne režejo v oko in da ima veka kar se da malo trenja, ko gre čez rob. In najboljše leče imajo praktično enako prepustnost kisika kot samo oko, tako da nakoncu oko iz perspektive organa nima nekih omejitev pri delovanju. Tudi če te mehke leče motijo je lahko kriva zgolj bazna krivina (BC oz Base Curvature). Slednja določa ukrivljenost leče, ki je neposredno povezana s premerom (DIA oz Diameter). Tud pri sebi sem opazil, da lahko uporabljam popolnoma enake leče z različnima baznima krivinama in mi bo ena v očesu delala težave in neudobje, slabši vid na določenih razdaljah, megljenje če ne mežikam dost, druga pa bo kot ulita in bom zvečer šel spat in se po parih minutah spomnil, da sem pozabil vzet ven leče. Ker so tolk udobne, da jih sploh ne čutiš in pozabiš nanje. Nimajo pa vse leče različnih BC in DIA dimenzij. Premer je običajno fiksen, BC pa ponavadi ponujajo v dveh vrednostih, 8.4 in 8.6. Redke imajo še kakšne druge vrednosti. Če ti ene ne odgovarjajo probaj druge.

Operacije so sicer opcija, ampak osebno je ne bom šel delat dokler je stvar invazivna. Že res da mrežnico obdelajo z laserjem, ampak da dobijo dostop morajo s skalpelom zarezat in odmaknit predel z roženico in lečo, da imajo neposreden dostop do mrežnice z laserjem, ker bi roženica in leča ovirala. Postopek je sicer že zelo uveljavljen ampak težava je, da se ta odmaknjen del nikoli več res dobro ne priraste nazaj kar pomeni, da ima oko na površini potem ves čas krožno brazgotino, ki lahko vodi do hitrejših okužb očesa in v primeru fizičnih travm lahko ponovno odstopi (npr udarec v oko). Tud v redkih primerih se lahko zgodi, da se oko zdeformira in imaš pol bulo na očesu kar izgleda grdo in ti tudi zjebe vid, ker oko ni več lepe "okrogle" oblike. Pa veliko folka, ki je dalo čez operacijo/laser omenja težave ponoči s koronami (ne virus ampak kot nek dodaten sij okoli virov svetlobe, ki ovira pogled). Ima pa operacija prednosti, da se ti pač ni treba ubadat z vstavljanjem in odstranjevanjem leč, voda ni več neka ovira oz nadloga in samo oko se pač obnaša kot oko brez nekega dodatnega sloja na površini kot je leča.

Osebno bom ostal na lečah dokler ne pogruntajo obdelave mrežnice brez rezanja sloja očesa. Medicina gre naprej in ni hudič da bojo to enkrat pogruntal. Samo zaenkrat pa še ni možno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuall ::

leče imam dnevne "Coopervision options oxy 1 day toric". mogoče bi moral probavat druge. a to lahko brez okulista kar sam menjavaš?

možno, da sem izbral premajhna in pretežka očala, ker imam večjo glavo kot drugi ljudje. enkrat mi čelada za kolo ni šla na glavo, bratu je pa šla. naslednjič mora bit glavni pogoj čim lažja očala, ko bom kupoval.

laserska operacija: po moje se bom tudi jaz težko odločil za njo., posebej ker nisem preveč odločen človek. možno je, da ti je škoda dnarja in se potem tolažiš z zdravstvenimi razlogi? :D

2dark ::

kuall je izjavil:

leče imam dnevne "Coopervision options oxy 1 day toric". mogoče bi moral probavat druge. a to lahko brez okulista kar sam menjavaš?

možno, da sem izbral premajhna in pretežka očala, ker imam večjo glavo kot drugi ljudje. enkrat mi čelada za kolo ni šla na glavo, bratu je pa šla. naslednjič mora bit glavni pogoj čim lažja očala, ko bom kupoval.



Zagotovo si izbral napačna očala, če praviš, da te motijo. Očala morajo biti takšna, da jih sploh ne zaznaš, ko jih nosiš. So del tebe.

Niso vse leče enako dobre za vsakega oz. ne prenaša istih leč dobro vsak. Glede na opisane težave, ti leče dražijo očesno površino, verjetno imaš tudi precej suhe oči ( test navlažnosti očesne površine in kvaliteto solznega filma ti naredi okulist).
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

kuall ::

Okulist je rekel, da imam suhe oči in da ne ve, če bom lahko nosil leče. Sem mu odgovoril: probajmo. Ko sem jih prvič nosil pri kolesarjenjeu je bil res wow učinek, ko sem bolje in drugače (večje) videl stvari, zdej me pa čedalje bolj motijo in jih bom čedalje bolj poredko nosil, ker se mi zdi, da je kar nevarno za zdravje tole.

2dark ::

kuall je izjavil:

Okulist je rekel, da imam suhe oči in da ne ve, če bom lahko nosil leče. Sem mu odgovoril: probajmo. Ko sem jih prvič nosil pri kolesarjenjeu je bil res wow učinek, ko sem bolje in drugače (večje) videl stvari, zdej me pa čedalje bolj motijo in jih bom čedalje bolj poredko nosil, ker se mi zdi, da je kar nevarno za zdravje tole.


Osebno sem leče prenehal nosit ravno zaradi pretirano suhih oči. Simptomi pa enaki, kot pri tebi. Nelagodje, ko sem dal leče odstranil iz očesne površine, se je pojavilo srbenje, pordeli očesi.

DOkler so oči zdrave, solze branijo oko pred infekcijami. Ko se poruši ravnovesje stakneš infekcijo. Infekcije kot posledica nošenja leč in suhih oči niso nikoli dobre znak. Potem se ljudje čudijo, ko izgubijo oko.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

RejZoR ::

Za suhe oči moraš uporabljat leče z nizko vsebnostjo vode.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

2dark ::

RejZoR je izjavil:

Za suhe oči moraš uporabljat leče z nizko vsebnostjo vode.


V njegovem primeru ima kronično suhe oči.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

RejZoR ::

2dark je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Za suhe oči moraš uporabljat leče z nizko vsebnostjo vode.


V njegovem primeru ima kronično suhe oči.


Suhe kot "dry eye" sindrom? Še vedno velja isto. Kako se obnese konkretno pa ne vem, ampak folk s suhim očesom jih še vedno uporablja. Je pa verjetno odvisno od uporabnika do uporabnika.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zuz3k ::

zanima me ali je res da se torično lečo ustavi enako kot navadno, ni nič treba da je kakorkoli
obrnjena levo desno, ker sem nekje bral da bi moral en konc bit zgoraj

lp
Life is a psychological game.

Tody ::

Torične leče bi morale (in jih tudi imajo) neke uteži, ki se potem ko parkrat pomežikneš pravilno zarotirajo.

Sopomenka ::

Do sedaj sem uporabljal Biofinity leče od CooperVision, sedaj pa morem kupiti novo "zalogo" malo raziskujem kaj še obstaja in sem videl neke novejše leče: Clariti Elite prav tako od CooperVision. Če je kdo že zamenjal me zanima kakšne izkušnje imate? Clariti Elite imajo večjo vsebnost vode vendar manjšo prepustnost kisika...

CleanPower ::

Jaz nikoli ne gledam kaj pise na papirju. Ce ti lece pasejo, ti pasejo. Ce ti ne, ti ne. Samo zato ker so novejse jih jaz nebi kupoval. Sam sem po dolgem casu sel spet nazaj na biofinity in se jih nikakor ne morem navadit. Komaj cakam da grem nazaj na prejsnje, za pol cene.

aborko ::

Katere prejšnje za pol cene? Meni so Biofinity top, sploh nimam motivacije kaj druga preizkušat ker bi težko bilo boljše. Pa sem sprobal že vsaj 20 različnih firm in modelov leč.

CleanPower ::

Dobro zate.

zuz3k ::

živjo

opravil sem pregled za leče in očala, kvalitetno z visoko tehniko

trenutno sem imel -2.5 -2.25 v daljavo sem videl ne vsega točno natančno kar mi je bilo ok


zdaj sem šel na pregled, ampak zdaj vidim vse podrobnosti v daljavo kot HD slika in me moti, ker
se ne morem "odmislit" gledat vse te podrobnosti, dalnogled style

a vsi ko ste šli na pregled in imate očala/leče imate vid urejen tako, da vidite
podrobrnosti v daljavo kot HD sliko? ni to moteče

saj dioptrija je ostrina, razmišljam da si dam raje 0,25 ali 0,5 manj

recimo tu v daljavi "bi videl" v daljavi objekte, pa ne vem a normalno oko vidi tako

Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Tody ::

lol, ti pa maš probleme. V roku 14 dni se bodo tvoji možgani navadili, da končno vidijo celotno sliko in potem boš želel preiti na 4k ....

zuz3k ::

fora je ker jaz nočem videt v daljavo use u 3 pm ampak raje kot mam zdaj očala, daljava nenatančno

to so enodnevne leče, si vzamem 0,5 manj pa bo pomoje ok
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Tody ::

Potem se pa še usekej v levo nogo... sej maš še desno na voljo...

zuz3k ::

dej, šmrkovc troši čas za kj bl pametnega


še kako mnenje? kolk ostro daleč ostali vidite
do 300 m da človek vidi ostro ampak ne rabim pa vidit ostro 700, 800 m
Life is a psychological game.

broken/link ::

po moje je najbolje, da se posvetuješ s svojim zdravnikom oz. oftalmologom. Poveš kaj te moti in se boste zagotovo zmenli, da bo na koncu tako, kot tebi paše.

zuz3k ::

in kako daleč/ostro ti vidiš po opravljenem pregledu z lečami? imaš 0,25 manj od očal ali ne
Life is a psychological game.

buttcrack ::

Pogosto se dogaja da greš na pregled po šihtu, ko so oči utrujene in potem naslednje jutro z novimi vidiš HD.
Zato na pregled vedno s spočitimi očmi.

globoko grlo ::

Ja lej žućk, očitno imaš snajper potencial, hit se rekrutirej v našo armijo.

Drgač pa ne vem al si moten al kaj, da ne moreš fokusirat pogleda? Sej nisi fotoaparat?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

2dark ::

buttcrack je izjavil:

Pogosto se dogaja da greš na pregled po šihtu, ko so oči utrujene in potem naslednje jutro z novimi vidiš HD.
Zato na pregled vedno s spočitimi očmi.


A tako. Popoldan vidiš pa potem zgolj HD ready? LOL.

Dioptrijo si je potrebno merit popoldan, ravno zaradi teh zadev, ker je oko lahko popoldan malce utrujeno. Če opravljamo meritev dopoldan se potem dogaja , da s takšno dioptrijo ne vidimo v 8 K popoldan.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

vilonja ::

Oj zanima me, kaj naredite s škatlico v kateri shranjujete leče po tem ko jih vstavite v oko?
Je vredu, ce tekocino izlijem in zaprem skatlico?

Pa se to, ali vi mesecne lece nosite tocno en mesec ali kaj podaljsate ta cas?

Priporocate kaksne kaplice za oci, ce slucajno nimam prilike dati lec ven in imam suhe oči?

Ko greste poleti kam z avtom, v katerem cez dan postane vroče, kaj narediti s tekočino za leče, se lahko pokvari ce je na prevec segreje?

Ze v naprej hvala za odgovore.

M@73Y ::

Škatlico sperem s tekočino za leče in nanjo postavim pokrovčka. Če je zaprta se ne posuši.

Mesečne nosi odvisno od dela, ki si ga opravljal čez mesec, drugače pa tam 4 tedne. Podaljševati ne priporočam.

Kapljic ne potrebuješ. Če imaš suhe oči, kupi leče z večjo prepustnostjo zraka in večjo vsebino vode.

Poleti, za morje naprimer, uporabljaj dnevne leče. Nimaš težav z pregrevanjem tekočine itd..
Verjetno ni ok, če se tekočina za leče pregreva.
..jump into psytrance tunnel..

vilonja ::

Katere tekočino za silikon hidrogel leče priporočate?
Naročiti mislim na moje-lece, cena je približno ista, in sicer biotrue, gelone ali kar od coopervisiona All in one light, ker imam od njih tudi leče?

zuz3k ::

spet naročam leče

a vi nosite dioptrijo leč enako kot očala ali manj?
na izvidu je enaka dioptrija


lp
Life is a psychological game.

duh1 ::

Ker nisem vsega bral, je lahko to že bilo odgovorjeno.

A je že kdo imel situacijo, da je imel leče dveh proizvajalcev in da je imel v enem očesu lečo enega proizvajalca, v drugem pa lečo drugega proizvajalca?

Pri meni je situacija taka, da je razlika v dioptriji med očesoma 0,25. Najprej sem kupil eno škatlico z eno dioptrijo in "ugotovil", da mi ne odgovarja v enem očesu in sem naknadno drugje kupil škatlico drugega proizvajalca za drugo oko (z manjšo dioptrijo).

Že na prvi pogled, ko sta leči v posodici se vidi, da imata drugačen odtenek modre (ena je svetlejša od druge).

Zanima me (leče so vse mesečne), a je lahko kaj narobe, če nosim leči različnih proizvajalcev ali je bolje da sta obe leči istega proizvajalca?

energetik ::

Zakaj bi bilo karkoli narobe s tem? Trenutno imam tudi jaz v vsakem očesu drugega proizvajalca, ker preizkušam, katere mi najbolj ustrezajo, seveda gre tako hitreje, pa še bolje se vidi razlika. Trenutno imam superduper Biofinity, v drugem pa korejske TopVue Air, pa ne vem, če ne TopVue manj čutim, praktično neobčutljive. So pa na pogled res bolj modrikaste kot Biofinity.

Odtenek imajo samo zato, da se jih lažje najde v posodici, na vid pa nima vpliva.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

duh1 ::

Ma saj različna proizvajalca bom imel samo teh nekaj mesecev, da jih porabim, potem pač enega.
Glede proizvajalcev pa ko gledam po netu ne vem, nisem pameten...
Trenutno imam v enem očesu California Lens, v drugem pa Atrea. Me pa zanima, kako izgledajo/se nosijo tudi kakšne druge.

TopVue praviš, da so praktično neobčutljive? Tudi Biofinity?

Pri meni je tako, da če jih nosim od jutra, je tako, da bolj ko se bliža večer, bolj jih "čutim" in komaj čakam, da jih zvečer dam ven.
Bom preizkusil tele TopVue ali Biofinity. Katere se ti zdijo boljše? Vem, da je to odvisno od človeka do človeka, vseeno je dobrodošel komentar. :)

energetik ::

Manj čutim TopVue, imajo pa Biofinity večjo prepustnost kisika.
Sicer pa je to odvisno od človeka, kaj bolj ustreza. Ni nujno da bo pri tebi enako. Vsekakor testiram le silikon hydrogel, pa da imajo prepustnost višjo od Dk/t = 100. Naslwdnje bodo Menicon mesečne, baje imajo ful tanek rob in so zelo udobne. Bomo videli.
vires in numeris

TheTrick ::

Imam irregularni astigmatizem, pred leti sem poskušal s trdimi lečami sam se nikakor nism mogu navadt, to je blo zih 20 let nazaj, tako da sem obstal na očalih. Težave je ker se mi je z leti cilinder poslabšal in mi očala ne morejo čisto uredit vida, medtem ko leče lahko. Zdaj na netu berem, da je v tem času kar nekaj novosti pri lečah, predvsem da so na voljo tako imenovane hibridne leče. Na voljo naj bi bile tudi specialne mehke leče narejene po naročilu.
Je imel kdo opravka z njimi, kateri okulist v Slo se spozna na to, ker dosedaj sem spraševal pri Moreli, Clarusu ter še 3eh oftamologih in vsi prvič slišijo za te stvari. Če ne v Sloveniji, mogoče kdo ve za tujino? Bi res rad probal s temi novimi lečami.

energetik ::

Napiši kakšen izvid imaš za očala.
Drgač so na voljo mehke leče Biofinity toric XR, ki gredo do -20sph in nekje do -5 cilindra, lahko bi probal s temi.
Irregularni astigmatizem? A to pomeni da nimaš osi pravokotne med sabo ali kaj?
vires in numeris

Tody ::

Mogoče je govora o leči, ki jo imas za skos notri? Te delajo bolj po naročilu.

energetik ::

Tudi običajne trde leče delajo po naročilu.
vires in numeris

Ishiwatta ::

https://www.bausch.com/products/contact...

BL (in še kdo) dela različne specialne leče. Vsak optometrist bi moral o tem kaj vedeti. Scleralne (beloočnica) leče obstajajo že dlje časa.

TheTrick ::

energetik je izjavil:

Napiši kakšen izvid imaš za očala.
Drgač so na voljo mehke leče Biofinity toric XR, ki gredo do -20sph in nekje do -5 cilindra, lahko bi probal s temi.
Irregularni astigmatizem? A to pomeni da nimaš osi pravokotne med sabo ali kaj?


Takole mi piše iz zadnjega pregleda:
VDO: 0,1 s. c.-0,75-1,0/60 = 0,8 p Tonus
VLO: 0,3 sc.+0,50-2,25/105 = 0,8 Tonus

Irregularni astigmatizem je izjemna nepravilnost leče. Izboči se, zato je načeloma treba imeti leče po naročilu.

TheTrick ::

Ishiwatta je izjavil:

https://www.bausch.com/products/contact...

BL (in še kdo) dela različne specialne leče. Vsak optometrist bi moral o tem kaj vedeti. Scleralne (beloočnica) leče obstajajo že dlje časa.


Ja tu je jasno da imajo mehke leče za to kar rabim! Hvala bom prašal tam kjer imajo te znamke pri nas.
To so te mesečne leče.
https://www.bauschcontactlenses.com/con...
««
28 / 28
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122244 (1884) Kleemen
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
161659 (1144) buttcrack
»

Kontaktne leče pozno v noč!

Oddelek: Loža
61416 (1162) chort
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717257 (14413) BigWhale
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205029 (4297) JanK

Več podobnih tem