» »

Kontaktne leče?!

Kontaktne leče?!

1 2
3
»

Golden eye ::

sam še neki:
Ko daš lečo v posodico, a mora bit na sredini al lahko tud na rob zleze. (men se dostkrat zdodi da se ob rob nalima ampak je v tekočini).
Je lahko to kaj narobe?? :\

Sba ::

Ja men so rekl da daš prvo lečo v posodico, pol pa tekočino noter. Pomoje je to vseeno, samo paziti moraš, da je ne prepreš.

Sicer pa jaz z lečami ne zdržim. Doma jih imam že eno leto, nosil sem jih samo en teden. Ne morm met leč pa pika;( Ko vstavim leče v oko se mi zasolzi, čez dve do tri ure pa se mi oči čisto izsušijo. Poskusil sem tudi s kapljicami za solze pa ni bilo nič bolje. Pa so mehke pa jih ne morem imeti
Zato jaz še zmerajprisegamm na očala. Ta teden sem dobil nove. Sicer res da sem za nje odštel skoraj 90k ampak se mi zdi vredno. No ja sam okvir je bil 50k, ker je Oakley, leče pa so Zeiss.:D

Matev ::

sba ti si car

PersonaRudis ::

Sem se ravno spomnil, kako mi je sošolc v srednji šoli razlagal da je videl leče, ki se dajo na daljinsko upravljat. Recimo da barvo spremenijo.>:D :D

Golden eye ::

Sem se ravno spomnil, kako mi je sošolc v srednji šoli razlagal da je videl leče, ki se dajo na daljinsko upravljat. Recimo da barvo spremenijo


lol :D

BigWhale ::

Ja, 'Seven million dolar man' je imel take lece...

neres ::

Jaz sem tudi začel pred kratkim z lečami. Prve dni sem rabil tudi po 20 minut za dat noter eno lečo, pač mežikanje in to. Se pa trud kasneje splača.

Pa me zanima: a 14-dnevne leče pomeni da trajajo 14 dni od kar jih odpreš, ali 14 dni nošenja?
Je ok, če jih recimo 5-10 dni ne nosiš in potem jih spet?

In, kaka je bistvena razlika v nošenju 14-dnevnih in mesečnih leč? Ker slednje so cenejše, pa se mi zdi da jih je tudi več na izbiro( 080-1-LEČE).

zmaj ::

No, dobr da nimate dolgih nohotv. Kako najbolj enostav das leco vn, ce mas dolge nohte??:( Jaz zlooo tezko. Ima kdo kasen predlog?

dexter_II ::

vecinoma pomeni stevilo dni nosenja, v povprecju 10ur na dan

racinalno gledano so najboljse mesecne

ni zdej, da 30x das notri in da so zanic. Lahko jih imas tudi dalj casa, ce jih recimo samo 2-3urce rabis za kak sport.
Kak teden se verjetno lahko se nosijo.

Osebno opazim, da mesecne (v mojem primeru J&J) pocasi postajao vse bolj nadlezne in neprijetne, pogled proti luci pa pokaze da se pocasi ze beljakovine gor nabirajo in da so manj porozne (vode je baje 60% lece). Pri vsakodnevnem nosenju 8-10ur je to zlo blizu meseca.
Takrat jest menjam.
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

c00L3r ::

Jaz si grem ju3 po leče. So me danes klicali iz optike da so jih dobli in jih naj dvignem,

Zdaj pa me zanima nekaj v zvezi z izpitom za avto. Tam imam vpisano "Vozi z očali". Kaj moram zdaj naredit da mi bodo na občini dopisali še "Vozi z lečami".

Moram it na novo na zdravniški pregled na medicino dela in tam plačakt 7k? ;( Ali se da to kak drugače rešit?

Pa še nekaj... Kaj ti to samo dopišejo v vozniško ali ti jo na novo naredijo? Ker potem se bom mogel še 1x it slikat :(

kivi113 ::

Pri čiščenju leč in pri potapljanju leč v tekočino se s tekočino ne splača šparat, ker če leče niso dobro očiščene oz. niso potopljene v dovolj tekočine, se hitreje uničujejo in namesto, da bi jih potem imel za 30x jih imaš za 20x, pa že pošteno motijo.

Bolše več tekočine porabit pa bojo tudi leče dlje zdržale. Drugače pa naj bi 30 dnevne leče zdžale 30 uporab in ne 30 dni od takrat , ko se jih odpre.

root987 ::

Drugače pa naj bi 30 dnevne leče zdžale 30 uporab in ne 30 dni od takrat , ko se jih odpre.
Men so v optiki povedali, da so omejene s časom in ne številom uporab, ko sem jih spraševal za nasvet...

Kak optik tu? ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BigWhale ::

Ja, poseben timer imajo... ;>

"This message will self destruct in 10 seconds..."

Oboje je vazno. Tako cas, kot stevilo, kolikokrat so bile lece uporabljene.

NiggerBob ::

@c00L3r
ja, še enkrat bo treba na medicino dela in ponovno plačat, da ti dajo novo potrdilo, da lahko voziš z očali ali kontaktnimi lečami.
Dobil boš novo vozniško, prav tako boš rabil sliko, torej nekaj več $$ kot samo podaljšanje vozniške.
Dobra stran pa je, da si lahko na sliki brez očal :D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

c00L3r ::

JEJ! zaj sn po 30 min mučenja spravo obe leči v oči. Pa me malo motijo, kar sem tudi pričakoval....

Edino ob robih vidim nekak malo megleno.... je to normalno za prvič?

Aja, pa še to? Kak vem če sem leče prav obrnil ai sem jih mogoče narobe?

Taras_Bulba ::

Boš občutil, če niso pravilno vstavljene. Drugač pa, preden jih not daš pogledaš kako je obrnjena. Vsaj mene so tko pri optiku podučil.

c00L3r ::

Boš občutil? Kaj to pomeni? Opiši malo....

Matev ::

Kaj a danes nič več pri okulistu ne uvedejo človeka v nošnjo leč?
Kje si pridobil leče?
v top šopu?

c00L3r ::

Leče sem dobil v optiki. Seveda sem bil prej pri okulisti, vednra se na leče čaka tedn al več, tak da ti jih ne more vstavit not okulist, razn če greš potem še 1x k njemu.

Sicer pa sem tukaj našel odgovore na svoja vprašanja:

Vse o lečah

BigWhale ::

Nisi delal domace naloge... Dotikanje zenice s prstom. Da se oko navadi, da ga ne bos ven iztaknil, ko bos dajal leco not. ;)

c00L3r ::

OK. Še nekaj me zanima.... :P

Na škatlici so trije podatki D, CYL, AXIS. Predvidevam da to pomeni dioptrija, cilindri?, osi.

Jaz mam
Levo: D: +0,00 CYL: -0,75 AXIS: 180
Desno: D: -0,50 CYL: -0,75 AXIS: 180

Ve kdo kaj pomeni cilindri in os?

BigWhale ::

cilinder (astigmatizem) je neke vrste moire efekt :P

Os, pa pojma nimam... Najbrz skilavost...

RobyRob ::

Vas zanima kaj povzroča kratkovidnost in astigmatizem? Kako ustaviti rast dioptrije? Kako spraviti dioptrijo na 0?

Potem preberite tole. Je sicer v angleščini ampak mislim da to ne bo problem. :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290610 (2445) TheTrick
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717297 (14453) BigWhale
»

kontaktne leče - torične

Oddelek: Loža
124734 (4485) mikko
»

Kontaktne leče

Oddelek: Loža
205035 (4303) JanK
»

očala... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709724 (8166) nevone

Več podobnih tem