» »

Kolk denarja racunalniskemu delu na terenu za studenta ?

Kolk denarja racunalniskemu delu na terenu za studenta ?

Cokolesnik ::

Slo-tech je racunalnisko usmerjen forum, zato je vprasanje zelo na mestu: koliko si zasluzi student za strokovno opravljeno delo na terenu (instalacija nekega programa, uvajanje uporabnika v delo).

Zanima me postavka za eno instalacijo nekega programa? Po urah namrec ne placujejo! Je to 1.000, 2.000, 3.000, 5.000 sit na instalacijo? Predpostavljajte, da stroskov prevoza in drugih stvari, povezanih z delom, nimate, ker jih krije podjetje in da celo uro res aktivno delate. Cas, ki ga porabite za voznjo do prve lokacije, potem domov in vmes med lokacijami ne placujejo. Dnevno je 5-6 instalacij. Ce ze morate odgovarjati v obliki placila po uri, potem za orientacijo vzemite dejstvo, da delate 6 ur dnevno (cas za voznjo tukaj ni vstet).

Vprasanje postavljam zato, ker ob pregledu baz kaksnega stud. servisa ni podobnega povprasevanja, temvec so povecini le strezbe ipd. Vsaj na CE koncu. Zato je clovek kar malce v dilemi, kaksne zahteve oblikovati, ce le dobi ponudbo za zgoraj omenjeno delo.

Zato bom se posebej vesel vasih nasvetov. Odgovori pa bodo koristni tudi za ostale podobne primere, saj studentov z veseljem do informatike in suhimi denarnicami na slo-techu gotovo ne primanjkuje.:D

Koliko se torej cenite ?

Tody ::

uhh probov sem najdit eno stran, ki je bila tudi objavljena kao uradni cenik za inštalacijo winsow pa to (cena za sestavo računalnika je bila okol 50.000 sit) sam je zdej ne najdem već uporabi še malo iskanje mogoče se bo kdo spomnil imena teme (blo je enkrat polet.

bobby ::

tko ti bom reku: če je ta študent v firmi ki ga plačuja po recmo 800 na uro preko študenta, potem je to to. torej 800 na uro. ostalo pobaše firma. če sem pa jst ta "študent" potem pa kasiram najmanj 3000 na uro. kaserat moraš neki če ne te pol skos kličejo. ko jih pa cepiš, te pa pokličejo takrat k res rabjo in ti ne morijo ob 23 uri zarad glupih zadev. (govorim iz izkušenj)

aja. za komplet inštalacijo jst kaseram kao 2 uri torej minimalc 6000 ampak ponavad kr 10000 užgem. pa zmeri ghosta nardim k prej al slej "stranke" zajebejo in da se jih naslednjič za isto ceno čimprej znebiš,...:D slaba stran tega je da maš dost cd-jev doma.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

V-i-p ::

slaba stran tega je da maš dost cd-jev doma.

Za 10 tolarskih tisočakov sem pripravljen imeti doma tovornjak™ ploščkov :D
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ToniT ::

Referenčni cenik storitev ZIT za storitve s področja IT na Gospodarski zbornici.

Sicer ne vem, kdo si lahko privošči take cene, je pa to zelo uporabna zadeva pri kaki stranki, ki ni zadovoljna s ceno.

andrej ::

link se splaca zapomnit. Samo ta zadeva je namenjena podjetjem, ki zaposlujejo kvalificiran kader in ne studentom. Student v vecini primerov ne more zahtevat taksnega placila...

cokolesnik: kolko si student zasluzi? Cisto odvisno od studenta in dela. Ce je delo zahtevno in je student strokovnjak potem se pod par K SIT sploh ne rabimo pogovarjat. Ce pa delo ni zahtevno in je student zacetnik potem je vsak K SIT vec kot dobrodosel.

Cokolesnik ::

upam pa si reci, da bi lahko zahteval 50% tistih priporocenih cen na zgornjem linku?

ce ze govorimo o razliki med enostavnim in bolj strokovnim delom: je uvajanje uporabnika v delo s programom uvrsceno med zahtevnejse delo ali spada k enostavnemu?

Zgodovina sprememb…

andrej ::

odvisno kak program. ce gre za simpl program, ki bi ga lahko vsak sposoben racunalnicar hitro pobral potem je to eazy. Ce pa gre za nek jako zakompliciran znanstveni program pa je to ze vec. predvidevam, da govorimo o navadnem programu, ki ga bodo uporabljali ljudje, kot so tajnice. v tem primeru gre za enostavno.

50% bi lahko zahteval:
a. ce to res obvladas.
b. ce je pomanjkanje ljudi, ki to zna podobno kot ti.
c. ce ma firma denar.

v bistvu je boljse, da kar pozabis na ta cenik in se ne obremenjujes z njim, ker te lahko samo zmede.

ABX ::

Ti začni z manjšo vsoto, ko pa si nabereš delo in stranke pa postopama višaj.

Vseeno boljše kasirat 500 sit na uro kot pa si ga čačkat doma.
Če pa se ne vidiš ven iz dela pa ustreliš >5k na uro.

Če dobro delaš strankam ne bo teško pljunit par tisočakov več.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

ABX, pri keri firmi delaš? :)

ABX ::

Se strinjaš z mano da ni pametno se hvalit za katero firmo delaš, ko med delovnem času klepetaš na forumu.

Je že res da vmes naredim 3x kot povprečen uslužbenec, samo to šef teško vidi.

Ker sem lenuh 1. kat. delajo skripte vse zame. Samo tu pa tam vržem kako uko da niso kaj podivjale.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

Samo toliko me je zanimalo, da bi vedel kje imajo toliko ugodne razmere, kot si jih že navajal. :)

ABX ::

Dobre razmere lahko najdeš povsod le delat je treba.

Meni ni noben ponudil 200k plače (le primer), ko sem ležal na plaži. Počasi začneš delat, če si priden dela ne manjka in če dela ne manjka slej kot prej pride tudi plača.

Največji problem je da folk samo nekaj sere, ko se pa treba lotit dela pa jih je samo en izgovor.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

Drži. Dostikrat pa je problem tudi to, kar sem že navedel zgoraj. :)

andrej ::

Kar je ABX reko drzi. Nihce ni zacel kot direktor. Vedno zacnes cisto na dnu. Ce pridno delas potem te ziher opazijo in gres po lestvi navzgor. To je samo vprasanje casa.

iso2000 ::

Hm, jaz računam za nameščanje programov, nastavljanje klicnih povezav, arhiviranje podatkov, in čiščenje virusov po 1000/uro. Za crossover mrežo sem pa 10000 zaračunal. Delam pa preko študenta za eno manjšo firmo - 7 mašin. V bistvu jim skrbim za vse kar je narobe okrog računalnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wtf sosed.si... (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1340118412 (40621) Poldi112
»

Kje dobiti študente za delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8610881 (7369) zuz3k
»

Ukinitev Študentskih servisov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636840 (5635) Daedalus
»

Mercator - dober sosed ? ma ja moj burek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12445706 (43027) nicjasno
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088354 (7228) GregiB

Več podobnih tem