» »

Obdavčeno študentsko delo!

Obdavčeno študentsko delo!

1 2
3
»

MEDENA ::

kaj pa je M-man maš probleme ?

folk z 50,000 neto komaj preživi....tisti z 500,000 pa živijo...1:10 ..pa še to je majhna razlika...maš tudi 1:20 in več..ne utrujaj mi...

kje naj se proračun fila majo na dlani samo ti milionarji dober lobirajo.....

MEDENA ::

sej nisem mislil drastično znižanje....samo recimo če enmu z 500K vzameš 5K misliš da se mu bo poznalo ?

Brane2 ::

In kako naj mu vzames 5k ?

Saj cesar mu ne more ukazat visine place...

M-man ::

Jaz nimam nobenih problemov!

To bo sedaj malo offtopic samo bom vseeno napisal. Če ima nekdo 50k plače je to posledica slabe izobrazbe in slabega sindikata. Če želi več naj se pač dodatno izobražuje oz. menja sindikat. Managerji in država niso krivi, da imajo delavci nesposobne sindikate. V medijih se stalno vsi pritožujejo, da bodo delavcem zvišali plačo za 5k in da je to sramota. Ja ne vem, a ljudje še niso slišali za inflacijo? Zakaj pride do inflacije?

Kar se pa tiče milijonskih plač. Lastnik podjetij v večini primerov ni več država in če delničaji menijo, da je direktor sposoben mu pač dajo višjo plačo in bodo zaradi tega imeli manjši dobiček in posledično nižjo dividendo. Plače so stvar lastnikov podjetja in ne države.

GregiB ::

GregiB: nihce ne govori o ukinitvi davkov, ampak proti uvajanju novih.

Govoril si o tem, kaj se kje (ne) pozna

1. Zakaj mislis da bo nek delavec dobil delo ce bom jaz moral placati dohodnino?

Zato, ker bo potem na tvoje delo moral delodajalec plačati več dajatev, posledično bo prej razmislil, ali za delovno mesto res potrebuje študenta ali je pač bolje, da zaposli delavca. Na trgu delovne sile ti bo delavec lažje konkuriral, delodajalec pa bo oleg finančnih ugodnosti pri zaposlovanju upošteval še druge faktorje...
Je pa zelo hecno, da ste začeli teoretizirati z delavci z visokimi plačami... Saj tu se non-stop pogovarjamo o študentih, ki bodo prizadeti in to so tisti,ki zaslužijo nadpovprečno preko ŠS. Ampak ne, dejmo njih pstit pri miru, raje udarimo po zaposlenih, ki smo itaq v Evropi med najbolj davčno obremenjenimi...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

||_^_|| ::

GregiB:
1. seveda se bo poznalo, ampak ne tebi, ne klosarjem, ne tovarniskim delavce, le v proracunu se bo neki poznalo. In ti nimas cisto nic od tega, jaz pa imam skodo.

2. Delodajalec seveda ne bo placal cisto nic vec dajatev ampak jih bodo meni trgali od place tako da bom za delodajalca se vedno cenejsi od redno zaposlenega, tko da ta teorija o vec prostih delovnih mestih ne velja.

M-man ::

Sem že mislil komentirati izjavo pa nima smisla. Pri takih izjavah se človek res zamisli.

BigWhale ::

> In ti nimas cisto nic od tega, jaz pa imam skodo.

Se pravi lahko takoj VSI nehamo placevat prispevke in davke, tako ali tako nimamo nic od tega? Ali kako?

GregiB ::

||_^_||:
1. Poznalo se mi bo, če bo država ta proračun smotrno porabljala, v gospodarski rasti, boljši infrastrukturi etc... v končni fazi, boljšem sistemu študija...

2. Če boš npr. ti svoje delo cenil na npr. 1000 SIT/uro, davek pa bo npr. 15%, se boš delodajalcu ponudil za 1176,50 SIT/uro... torej, bo plačal več, ali ne?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889352 (71289) tx-z
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321744 (16956) bluefish
»

Peticija o obdavčitvi študentskega dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645669 (4479) Daedalus
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015585 (11308) gGiF
»

plačilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625419 (4462) pivmik

Več podobnih tem