» »

Ukinitev Študentskih servisov

Ukinitev Študentskih servisov

«
1
2

Myth ::

No, vaše mnenje. Občutki. A ste jezni ali navdušeni? Podpirate ali niste za to? Razlogi zakaj da in zakaj ne?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Alexius Heristalski ::

Vprašaj MEDENO ...:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Super Sonic ::

no ja...
dejstva:
DANES moderna mala podjetja zaposlijo 1 redno zaposlenega in 589451673 študentov - kar pač ni glih idea EU.
Marsikateri (slovenski) študent zasluži več kot katerikoli študent v Eu in več kot je najnižja slovenska plača.
ŠS je danes čisti biznis in nima nobene veze s samim študentom.
Slovensko šolstvo (po finančni plati) napram Eu ni primerjivo.
Po vsej verjetnosti jim bo uspel še bl zdrekat sistem, kot je zdrekan sistem zdej.
Študenti ne bodo pridobil nič, podjetja pa tud ne, samo nekdo bo upraviču svojo službo.

Gobc in sapa, skratka spet so na delu ljudje, ki imajo službo samo ne vedo kaj bi počeli, potem pa drekajo okol.

Čista klasika :)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Le zakaj ?
Več kot je moja plače gre državi ?
Pri študentu pa ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Myth ::

Radeon power: Povedal si dejstva, da. Ampak to ni namen študentskih servisov. Zaradi tega ta ukinitev oz. predrugačitev. In če že vstopamo v EU bi bilo lepo vzeti vse od njih kar imajo. Tudi takšne "slabe" stvari. A ne veste da slabe stvari vodijo vedno na bolše poti? ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Super Sonic ::

Ja MR. B, tud to je dejstvo :)

Pravim: študente bi lahko zaposlil kot redno zaposlene ljudi (s klasično obdavčitvijo), sploh ne vem zakaj tolk kompliciranja...

Dans študent dela tolk kot redno zaposlen - v večini firm, pa tud odgovornost ni nič manjša.

Pravim: nič ne bodo naredil, tudi če bodo kaj spremenil
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

McNato ::

Če je zdaj študentski servis pobral 10% provizijo, bo po novem urad za delo ki bo posredoval med delodajalcem in študentom to opravil iz davkoplačevalskega denarja. Sicer pa, zakaj je sploh potreben posrednik?

Daedalus ::

Čisto pravilno. Študentsko delo je pač prehuda konkurenca redni zaposlitvi in to je treba malo poštimat. Še bolj pa je treba poštimat delo na tujo napotnico - ki je precej razširjeno, obenem pa se na tak način opere veliko denarja. Obenem je tudi boljše to, da se bo ŠOS financiral iz skladov EU - za katere verjamem, da bojo dobro poskrbeli pri preverjanju, za kaj se je denar, ki so ga namenili ŠOS porabil. Ker tega danes ne dela nihče - pa bi moral. Ker je raznih nepravilnosti ogromno. V glavnem - skrajni čas, da se je nekdo spomnil popucat tole smetišče.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

Ma slovenija živi od posredništva, ker nima proizvodnje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Myth ::

Važno je da se dela na tem. Študentje ki končajo fax težko najdejo službo, ker jim njihovi "študentski brati" vzamejo bilokero delo. In večina študentov je na firmah zaradi tega da nima firma problemov z rednim delavcem... veliko stroškov zmanšajo firme na "naš" račun. Sram jih je lahko. Kaj pa bodo zdaj? Bi skoraj zatrdno trdil da propadla, če pa bodo morala vse spet financirat rednim delavcem. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

maco88 ::

Em kaj so ukinali Študentski servis od kdaj??

Myth ::

Ne, delajo na tem.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Utk ::

Pa kaj pol če je študentsko delo konkurenca...kaj ni vseeno ali dela oseba A ali B, samo da da. Službe se tudi ne delijo tistim ki imajo največ frocev, ampak po drugih kriterijih (tistim ki imajo največ vez:D ). Za firme je itak boljše, cenejše, nič bolniških, dopustov...
Zarad mene naj naredijo kar hočejo, sigurno bo možnost da bo študent vseeno delal, naj ima pa tudi bolniško če bo v vsem drugem izenačen. Še zmeraj bojo raje vzeli študenta kot 50 letnika, tako da tega stem vseeno ne bojo rešli.
Študentske servise bi pa itak treba ukinit ja.

Xgeneration ::

MrB :Ma slovenija živi od posredništva, ker nima proizvodnje...
----------------------------------------

Sej tko mora bit :)). To je kvartarni sektor - storitvene dejavnoti. Če želiš pa proizvodnjo, se pa preseli v Ukrajino - elektriko tam na velko proizvajajo :))

malo te zezam, ne resno vzet - samo je res - terciarne in kvartarne dejavnosti so znak najnaprednejše družbe...

MOJE MNENJE
Čudno, prej na to, da bi študentske servise ukinili, nisem niti pomislil. Zdaj, ko pa to omenja naša nova vlada, sem pa razmišljal, da zakaj pa pravzaprav res potrebujemo posrednika. A ne bi bilo bolje, da bi ta denar pobrala država - seveda, če bi ga tudi za nas koristno namenila.
LP

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

> kaj ni vseeno ali dela oseba A ali B, samo da da.

Če sta A in B "delovno primerljiva", IN če med njima velja poštena konkurenca, potem je vseeno.
https://dolhar.si/

Ch4N93 ::

pol pa ni čudno, da so sprejeli novelo zakona o dohodnini (do 100k brez obdavčitve), če pa so imeli (imajo) namen ukiniti servise
Ni nam lahko...

Utk ::

Jah, pol pa naj podpiše tist ki ne more delat prek študenta, da bo delal za bruto toliko kot študent, se odpovedal dopustu in vsemu, pokojninsko si bo pa sam plačeval...tega študenti ne rabijo, niti nikdar ne bojo rabli plačevat, tako da bo še zmeraj vedno študent cenejši.

Keyser Soze ::

JAz ne bom več dolgo študent, tako da me boli....:D Samo da ne bodo kaj po skrajšanem postopku sprejemal.>:D

Skoky ::

Bom še jaz neki pametnega povedu :-)
Tele študentski servisi so itak sam potuha in pa
ZELO dober zaslužek za nekatere (kr mal poglejte kaj vse
je v zadnjem času kupil študentski servis Maribor).
Proti temu ne bi mel nič če bi se zadeve vračale nazaj študentom,
ne pa da nekateri na račun tega bogatijo.

Po drugi strani pa če gledam s stališča države je zanjo veliko bolje,
da ne podpira študentskih servisov in sicer iz dveh razlogov:
- delo preko študenta (ker je pač vse res kar so že pred mano povedal)
lahko močno podaljša študijsko dobo posameznika (ker mu pač nič ne fali)
in kar državo stane kar nekaj saj bi zaposleni na istem delovnem mestu
pač plačeval 2/3 državi
- drugič se izkoriščajo napotnice

Mislim da je bolje da država ukine študentske servise in raje uredi ugodne štipendije
za študente. (sej vem da sem utopist).
Pa tut za firme ne vem, kolk je kej bolje da ima zaposlenega študenta al pa nekoga redno.
Mogoče iz finančnega stališča ja, ampak študent pride ga boli k... tolk da neki nardi pa da mine
tistih 8 ur in da dobi plačano.
Glede na to da sem še vedno študent itak mal v svojo skledo pljuvam sam tko pač je....
CARPE DIEM!

perci ::

V splošnem sem za ukinitev servisov.

Vendar, ko govorite, da v EU tega nimajo, ne poveste zraven, da imajo tam zrihtano štipendijsko politiko - pri nas tega NI. Se neki trudjo v tej smeri, ampak se zlo slabo premika.

Zaradi tega nisem za ukinitev servisov, dokler se ne zrihta štipendijska politika. Sem pa vsekakor za to, da se začne zadevo malo bolj kontrolirat. Sprejet ukrepe za preprečevanje dela na tujo napotnico, pranja denarja itd itd.

Myth ::

Treba se potrudit in to uredit. A smo v EU ali nismo? :8)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Kebab ::

Jaz sem proti. Sem delal par let na ŠS in vam lahko povem, da je to delo zelo daleč od enostavnega in tega, kar si večina predstavlja. In posrednik, sploh če ima konkurenco, se bo zelo trudil, da bo boljši od ostalih in čim več nudil študentu. Konkurence pa potem enostavno več ne bo.

Če bodo zavodi prevzeli to nalogo, močno dvomim, da mu bodo kos, sploh v tako kratkem času. Potem se kar pripravite na dolge vrste, neaktualna prosta dela, pa pozabite na klice ala "jutri selitev, jurja na uro, greš?", sms o nakazilih, ugodnosti, poceni karte, nagrade za vrjeno napotnico etc.

Vse to potem odpade. Tiste tete za zavodu za zaposlovanje bo to prav malo zanimalo. Tisti, ki redno delajo preko ŠS vedo, o čem govorim.

Pa pozabite tudi na zalaganje. Na denar se bo potem čakalo, dokler podjetje ne plača. In to zna biti ZELO dolgo, saj so plačila na valuto (in to je ponavadi 8 dni po izstavitvi računa) pri veliko podjetjih redka. To je itak v Sloveniji velik problem. Država vam tega denarja ne bo dala v naprej kot večina ŠSjev.

In ne vem, če bodo imeli čas na zavodu klicarit x-krat na firmo in težit, ker niso plačali ali vrnili napotnice, ali ker ure ne štimajo etc.

Kar pa se pranja denarja tiče; ko so uvedli zakon o dohodnini, ki je prinesel obdavčenje študentskega dela, je promet v panogi padel za ca. 30%. Recimo, da je 30% tistih, ki so "švinglali". Potem še zmeraj ostane 70% tistih, ki jim je delo preko ŠS potrebno in sam sem spoznal ZELO veliko takšnih.

In kakšne bodo potem te štipendije, 5000 jih obljubljajo, če se ne motim? 10, 20, 50 jurjev na glavo, mogoče več?

Ne rečem, da to ni mogoče in da brez ŠSjev ne gre, ampak v pol leta 8-O "na hitro" spremeniti cel sistem študentskega dela, je po mojem čista norost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kebab ()

Xgeneration ::

Napisal PERCI:

V splošnem sem za ukinitev servisov.

Vendar, ko govorite, da v EU tega nimajo, ne poveste zraven, da imajo tam zrihtano štipendijsko politiko - pri nas tega NI. Se neki trudjo v tej smeri, ampak se zlo slabo premika.

Zaradi tega nisem za ukinitev servisov, dokler se ne zrihta štipendijska politika. Sem pa vsekakor za to, da se začne zadevo malo bolj kontrolirat. Sprejet ukrepe za preprečevanje dela na tujo napotnico, pranja denarja itd itd.

--------------------------------------------------------------------

Itaq moraš vedet, da če bojo ukinli študentske servise, da bojo študentsko politiko spet preuredili. Itak pa ima to zveze z novo davčno zakonodajo, ki jo pripravljajo. BTW - tistih 100000 sit brez akontacije dohodnine je le začasna rešitev. Če bo nova davčna zakonodaja izšla še letos in začela veljati drugo leto, je bil ta dogovor sklenjen le zato, da so študentje dali mir - v veljavo (torejv izvajanje) itak na bo prišel, saj vlada pripravlja popolnoma novo davčno zakonodajo - in tu bo tudi preučila, ali je vredno ukiniti študentske servise.
LP

Zgodovina sprememb…

Skoky ::

@Kebab
Nihče ni rekel da so dela enostavna. Sej vsi vemo da nas študente pač ponucajo glih
za vse kar si le zmislejo.

Pa tole kar si napisal:
Tisti, ki redno delajo preko ŠS vedo, o čem govorim.

Ravno tale besedica vmes me malo moti (redno namreč)
Sej ne rečem da mal delaš med počitnicami pa prakso nabiraš,
ampak da delaš redno preko študenta je pa tut k....
Boš itak mel že potem poln kufr dela k boš v službi.
Zdej k si študent pa je treba uživat.
Lepo nej zrihta država vsakem študentu štipendijo 100 jurjev
pa ukine ŠS pa bo.
Sej verjetno če kdo tole zdele bere k je odgovoren za te zadeve si misl a s na glavo padu
ampak mislim, da dolgoročno gledano bi se državi splačalo.
CARPE DIEM!

pablic ::

Jaz sem tudi da država vsakemu študentu zrihta štipendijo 100 jurjev, pa študij naj bo zastojn, pa še subvencionirano prehrano pa prevoz:) Ko bo pa v službo prišel bo imel pa palačo 50 jurjev ker bo mogu še 3 študente živet pa 5 penzijonistov pa 10 iz javne uprave.

Skoky ::

Ne bruto bo mel 400 jurju 50 bo neto :)
CARPE DIEM!

maddogod ::

V splošnem sem proti ukinitvi študentskih servisov, ker je v naši državi to skoraj edini način, da prideš do delovnih izkušenj, ki jih vsak delodajalec zahteva za redno zaposlitev ali zaposlitev za določen čas.

bzp ::

ob 100 jurjih stipendije se pomojem noben student ne bo pritozeval ce ukinejo studentske servise. Ce moras pa po faksu se doma par ur za racunalnikom sedet pa delat, zato da imas za prevoz + bone ...

poweroff ::

Absolutno za, in to po najhitrejšem postopku.

Študenstki servisi so se namreč do sedaj ukvarjali le z lastno ri**jo, za študenstko problematiko na splošno pa jim ni bilo dosti mar.

Poleg tega je ukinitev znana že vse od pristopnih pogajanj, pa se študentski servisi do sedaj niso nič pobrigali zase. Zato naj sedaj pokasirajo za svojo pasivnost in ukvarjanje izključno s samimi sabo!
sudo poweroff

perci ::

Bi bilo 50k na mesec povsem dovolj. Pa še boljše bi študiral zaradi tega, izobraženost bi se povečala, sam dobre stvari v glavnem.

Brody ::

Pa pozabite tudi na zalaganje. Na denar se bo potem čakalo, dokler podjetje ne plača.

Studentski servisi zalagajo samo za tista podjetja, ki so njim redni placniki...tko da ni razlike...

Utk ::

Samo za nekatere - ukinitev ŠS ne pomeni konec dela za študente. Kdor bo hotel bo še zmeraj lahko delal, in še zmeraj bo cenejši od redno zaposlenega.

nodrim ::

ja, seveda je 50 k na mesec dovolj .. za najemnino in stroške .. (ok, nej ti bo 40 k)

potem pa še hrana, prevoz ... in še en luksuz, ki mu pravimo zabava in življenje ...

smo razvajeni ja, sej smo v razvitem svetu ..

mescaline9 ::

Mesec v ljubljani je okol 70 kSIT. Moja štipendija zdej znaša 50 kSIT, tko da pridem skozi z mal pomoči od staršev. IMHO je treba ukinit vse študentske ugodnosti in vsem zrihtat štipendije. Zakaj? Cel sistem olajšav in študentskega dela pa boni, to vse nekaj stane. In cel ta sistem samo za svoj obstoj pokuri določeno količino sredstev. Zakaj ne raje štipendirat vseh študentov in se odpovedat vsem olajšavam. Zakaj je študent v naši družbi priviligiran? Tako se izognemo ločenim prostorom za jest na bone, ker bomo lih tolk vredni kot navaden gost. Tko no, tržne cene in dobra štipendijska politika.

Daedalus ::

>Samo za nekatere - ukinitev ŠS ne pomeni konec dela za študente. Kdor bo hotel bo še zmeraj lahko delal, in še zmeraj bo cenejši od redno zaposlenega.

Točno tako. Verjetno se bo treba malo bolj potruditi - samo kdor hoče, bo dobil delo. Potrebno je urediti to mineštro s študentskim delom in sistemsko poštimat zadeve - sploh štipendije in pod kontrolo spravit študentske organizacije. Ker to, da nekdo praktično brez nadzora razpolaga z ~ 3 milijardami tolarjev na leto ne vodi nikamor. Vedno se tudi ne bo dalo švercat na take, zasilne rešitve.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zako ::

Jaz sem proti ukinitvi ŠS.

Dobro, če jih ukinejo, se bo stopnja nezaposlenosti zmanjšala, vendar le za določen čas. Saj itaq vsi veno da se SLO stara in je problem ravno v tem, da ne bo enostavno folka, ki bi lahk delal kot redno zaposlen. Bodo pa študentje, ki biodo lahko delal začasno preko ŠS:>
Da bodo lahko tudi penzionisti imeli penzije.

Mislim, da če bodo ukinili ŠS se bo delo na crno povečalo, saj poznam veliko firm (večjih, manjših) ki rajš zaposlijo nevednega študenta, kot pa strarega izkušenega delavca.

Pa naj ostane do 100.000 SIT/napotnico brez davka. in je..

LP
Zako je zakon!!!

Alexius Heristalski ::

Samo za Zakota - ukinitev ŠS ne pomeni konec dela za študente. Kdor bo hotel bo še zmeraj lahko delal, in še zmeraj bo cenejši od redno zaposlenega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

JanezekNovak ::

Ukinitev študentskega dela ima dobre in slabe posledice!

Glede teh 100k štipendije je preveč optimistična ideja.

Imam pa en drug predlog pri tem bajnem bogatenju ŠS, kaj pa če bi recimo dali recimo 100k na napotnico neobdavčeno, vse kar bi bilo več bi se dal enoten davek 20%, ki je že predlagan. Omejitev bi bila pa ena napotnica na mesec (12 napotnic na leto). Plus dodatno, bi se preverjalo vsakega študenta posebaj, če je res delal tisti čas, za katerega je bil plačan. Ta zadnji del je sicer zelo težko uresničiti, saj je zelo težko kontrolirati vsakega posameznika posebaj.

Vseeno pa je že malo smešno, da določeni študentje več zaslužijo na mesec, kot pa povprečno oseba v Sloveniji.
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

jst ne vidim kje študenti omogočamo upokojencem lagodnejše življenje? Poleg tega ne poznam človeka, ki raje zaposli butastega študenta kot izkušenega delavca. Poznam samo direktorje, ki raje zaposlijo človeka s 3 letno srednjo šolo kot študenta ki je končal faks - preprost razlog znata oba nč ne, sam un s triletno srednjo bo zadovoln s tretjino plače.
Skenslat študentske je kr dobra ideja - ko bomo vsi delal prek pogodbe, bo to dost bolš.
Je pa treba dat več nadzora v delo na črno.

Sem študent in sem že delal na črno, ter preko študentskega servisa. Podjetja ki so mi ponudila redno zaposlitev - ker lahko imajo samo določeno število študentov na določeno število zaposlenih, sem moral zapustiti.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Skoky ::

Se moram kar strinjat s tabo Tear_DROP.
Kar se pa tiče da rajše vzame študenta ki nima pojma kot izkušenega delavca je pa
čisto odvisno od profila firme. Če rab študenta za čiščenje pisarn, pol bo res raj
vzel tistga neizkušenega. Če pa je odprto kakšno bolj resno delavno mesto bo moral
pa že mal pretehtat.

V glavnem je tko da trenutno majo od ŠS profffffiiiit samo lastniki ŠS in nihče drug
tiste drobtinice, ki padejo študentom v naročje so sam tolk, da ne greš
h konkurenci.

Tko da čimprej jih odpravjo boljš bo.
Pa še več denarja bo na razpolago, ker bojo študenti prej doštudiral ter
colal 2/3 plače državi8-O :). Tko da bo tut denar za štipendije.
CARPE DIEM!

Phil ::

Servise naj se čimprej ukine in (bolj) obdavči študentsko delo. Študent naj bo s svojim delom malo cenejši od navadnega delavca, ne pa recimo za 2x.

Lepo nej zrihta država vsakem študentu štipendijo 100 jurjev pa ukine ŠS pa bo.

A takale računica se vam nekaterim izide? Kaj je pa s štipendijami podjetij narobe?
IMO če naj država da takevrste "študentsko" štipendijo naj bo to kvečjemu ugodno posojilo!
LP

Skoky ::

Izide se ne. Mišljeno je pač bilo to da bi morala država poskrbet za
štipendijsko politiko in sicer preko podjetij.
A si že kdaj probu dobit štipendijo pri podjetju kjer ne poznaš nikogar????
CARPE DIEM!

TESKAn ::

Jaz ja, in sem jo dobil:). Je pa tle en problem - ni podjetja, ki bi te štipendiralo in v zameno ne bi zahtevalo, da potem delaš določen čas pri njih. In to gre marsikomu v nos.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Daedalus ::

Sej nima kaj iti v nos - podjetnje pač vidi v posamezniku nek potencial in je pripravljeno v to investirat. Seveda se mora investicija tud poplačat, a ne:) Zastonj kosila (al pa štipendije) pa seveda ni, like it or not.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TESKAn ::

To vem - vendar marsikomu misel, da bi bil po koncu študija vezan, ni prijetna in raje nima štipendije.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bzp ::

Student ne more biti po obdavcitvi konkurenca resnemu delavcu. To je cisti nonsense. Point pri studentih je da jih je dovolj, da se jih (nas) ponuca povsod, ni uvajanja v delo, ni placanega izobrazevanja, tud naj nebi bilo odgovornosti, ker studentu nihce ne bo preprecil da bo sel na zur pa ga naslednji dan ne bo na siht. Za resna dela, se uporabi delavce, ali pa studente ki jih poznas dalj casa, jim zaupas ... Ampak za take bo podjetje pripravljeno tudi malo vec placat ce bo treba. Tko da cenovna razlika vsekakor more bit ... al pa 100k stipendije :)

Phil ::

A si že kdaj probu dobit štipendijo pri podjetju kjer ne poznaš nikogar????
Tako sem jo dobil. Pogledaš razpis, napišeš prošnjo, greš na razgovor nato na "poskusno" delo in jo dobiš :).

vendar marsikomu misel, da bi bil po koncu študija vezan, ni prijetna
Res. Po drugi strani je pa tudi prijetno ker imaš po študiju zagotovljeno službo. Odvisno koliko primankuje stroke...
LP

DSmidgy ::

Je pa tle en problem - ni podjetja, ki bi te štipendiralo in v zameno ne bi zahtevalo, da potem delaš določen čas pri njih.

Zraven pa vsi jamrajo, da nobeden ne zaposljuje brez delovnih izkušenj.

Utk ::

Jaz sem pa danes dobil od mariborskega (vsaj njih sumim, na drugih nism) SMS, da naj glasujem na teletekst anketi TVS, če sm proti ukinitvi. Nizko so padli...kdo bo pa tisto anketo upošteval:\

Gandalfar ::

ugani kdo placa te sms-je...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615599 (12099) Janac
»

Vpliv zakona o uravnoteženih javnih financah na študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5712986 (11605) pirlo
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889305 (71242) tx-z
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321736 (16948) bluefish

Študentje - nova ovira Sloveniji na poti v EU

Oddelek: Loža
262352 (1960) luni

Več podobnih tem