» »

Mercator - dober sosed ? ma ja moj burek

Mercator - dober sosed ? ma ja moj burek

«
1
2 3

MEDENA ::

Delam v Mercator Kranj restavracija že dobre pol leta prek študentskega servisa....

Začel konec maja....ponudba na spletnem servisu CMOK je bila 550-650...si rečem ok sej tko mam čas ko sem absolvent...

Ajde me vzamejo in podpišem za "600" SIT/h....mine junij pride julij in pa nakazilo za malenkost maja+junija....šok 10% fali....ja itak pogoljufal so me namesto PODPISANIH 600 samo 550/h...pa si rečem ajde sej itak mam futr for free....vsaj nekaj....mine avgust/september/oktober ...da ne omenim kokrat sem jim šel na roke itd...delal dobesedno usluge in vse sobote...le za absolventski izlet sem si vzel frej 1 teden...

Potem sem si pa rekel dost je hočem povišico....tistih 650 kakor je bilo na samem začetku 550-650...cel november so mi "kao" obljubljal da bo pa danes zvem,da ne bo nič s tem....Da so dobili iz uprave ukaz , pazljivo berite spodnje številke...zdele se vam bodo prav še ponižno smešno...SMO SPLOH V EU ? :\

Dela študentov v kranjskem MERCATORJU:

Pospravljanje vozičkov 500-550
Polnjenje polic v trgovini 550-600
Skladišče 600-650

teh extra 50 sit je tako BOLJ OHLAPNO...redko komu dajo ali pa prej zbeži stran...

ZDEJ PA ŠOK terapije, ste pripravljeni ?

Od 1.decembra

Pospravljanje vozičkov 450-500
Polnjenje polic v trgovini 500-550
Skladišče 550-600

NE POZABITE odšteti še AKONTACIJE DAVKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdej pa imate vašega najljubšega soseda......samo da ima JANKOVIČ več miliard...eh kam gre slovenski narod.;((

Jaz sem dal odpoved...dost mam sranja....naj najdejo budala ki bo delal 4-5 ur dnevno od 11-12/16-17h in pa vse sobote tudi po 5-6 ur...
Dela pa se res "krvavo".

flipflop ::

Jah, upam da ti bo v novi službi boljše šlo.

MEDENA ::

Itak...zdej sem začasno v Comtronu...:D

V-i-p ::

Jah, jst ne vem, a ti misliš da so država in firme socialna? Koliko bi pa ti imel za pospravljanje vozičkov? Jurja na uro? Lepo te prosim. Ne moreš pričakovat, da bo za takšno delo (čeprav ne bi blo sramotno) poprijel diplomiranec ali nekdo z +6 stopnjo izobrazbe. Pač, oni vedo, da bodo za takšno delo dobili brezposelne, ljudi z slabo srednješolsko ali pa samo osnovnošolsko izobrazbo in če to skupaj sešteješ (delo: pospravljanje vozičkov + izobrazba) res ne more dobiti več. Ali pa jim ti dajaj jurja in več na uro, ko boš imel svojo firmo, pa bomo videli kako dolgo jo boš imel...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MEDENA ::

dej ne seri mi s takimi v-i-p.

OldSkul ::

Jaz sem tudi delal v Mercatorji in sicer v informatiki v glavni stavbi.Delal sem deset delavnih dni in dobil 54 jurjev.Bil sem zadovoljen čeprav glede na težavnost dela sem pričakoval več.Delal sem polnih 8 ur poleg tega pa sem moral tudi popisati od 1. do 9. nadstropja vso računalniško opremo v vseh sobah.Tako, da sem bil tudi v sobah vseh pomembnih ljudi v Mercatorju.

Edit: Se strinjam z Vipom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

MEDENA ::

dej ne me fukat v glavo...povsod se postavke višajo...

poznam primer v telekomu/siolu.

Tear_DR0P ::

Sej men ni čsit jasn al se medena buni kr je bil malo plačan, al zato kr je bil plačan manj kot so se zmenl???
Plača je carska, eni delajo tud za 350 - 400 SIT na uro, pa ne neko delo od pospravljanja vozičkov. Je pa res da sm tud jst mel 1000 na uro ko sm Mercatorjevim direktorjem Powerpoint odpiral >:D

P.S. aja zmenjeni smo bili za 1200 SIT, sam se pol nism nč bunu. Pri mercatoriju te pač radi mal nategnejo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MEDENA ::

oboje.

se ti zdi ok 350-400/h ? sej je brezveze vidim,da ste pač eni za tako politko...ENI VELIKO ENI NIČ...Fuknjen narod pač.

Thomas ::

Se bojim, da ti Mercator ne more dati več. Ne da noče, ne more.

Če bi povišal postavke za 50%, bi po mojem šel takoj pod vodo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

V-i-p ::

Ah daj ne obnašaj se kot ena mati Tereza. Ti bi kar po 200 in 300 jurjev plače talal, a ne? To pač že lep čas ne gre več tako, veš... Ne vem od kod ti ideja, da bo en "šolarček" ali pa nekdo z dokončano osnovno šolo dobival po jurja na uro? Nočem pljuvat po študentih in teh, sej niso vsi enaki, samo dosti jih pa poznam, ki so se kar že razvadli. Za manj kot jurja že kr delal nebi več, lepo te prosim no... pa se gremo takole: najnižji tarifni razred jurja na uro, nekje vmes 3 jurje, šefi in vodstvo pa deset jurjev na uro, pa zaprimo štacuno pa je :]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Azrael ::

In ti bi rad več, za tako delo ? Kar sanjaj, jest dobim na uro 700 SIT bruto pa imam 17 let delovne dobe in 5 stopnjo izobrazbe...

Smo imeli poleti študenta na počitniškem delu, ki so mu obljubljali po 800 SIT na uro, na koncu je odšel z dolgim nosom, ker je dobil v resnici manj kot 500 SIT na uro.

Gre pa za delo v elektromehanični delavnici in na terenu.

Če hočeš dobro zslužiti se izogni provinci, možnost za veliko $$$ je bolj ali manj samo v LJ pa še tam takih služb ne delijo na vsakem vogalu.

Real life v SLO so plače bolj ali manj gnile, cene pa višje kot v EU.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

MEDENA ::

V-i-p..ti si ziher eden takih k ma veliko "pr koritu"

Veš bilo bi veliko denarja če bi imeli kakega Hitlerja v Sloveniji, da malo spuca tiste, ki preveč zaslužijo a ne...

Ti povem kok dobi direktorica Mercator Center Kranj? 500K+...kle je denar....ne pa na študentih...nam manj njim več a tako?

OldSkul ::

Mercator ima pač toliko študentov in dijakov zaposlenih, da si pač ne morejo privošči večjih plač.Tako enostavno ne gre in če bi rad več greš pač k neki majhni firmi oz. privatniku kjer so plače največkrat malo! višje.

Phil ::

nam manj njim več a tako?

Si pač opravljal delo z zelo nizko dodano vrednostjo. Poznam ljudi, ki opravljajo bolj zahtevno delo pa vseeno zaslužijo manj. Če si dobil manj kot za kar si se zmenil, potem lahko piskaš, drugače pa IMHO ne.
LP

V-i-p ::

No, pa ti zaupam mojo zgodbico, da boš videl kje in kako sem pri koritu :) Imam peto stopnjo. Ni ne vem kaj, je pa nekaj. Iz štajerske sem se v LJ preselil ravno zaradi tega, da si najdem boljšo službo. Odšel pa sem z kufrom cot in nekaj tisočaki v žepu. Pa sem bil pri bratu, lepo iskal službo in se mi je nasmehnila sreča. Ok, plačo imam za moje pojme super, več kot 220 tisočakov mesečno, ampak pazi, naš nadzorni center, kjer delam laufa 24ur na dan tako da delamo vse petke in svetke, vse vikende, vse praznike in vse noči in nasekam preko 250ur mesečno in to takrat ko ti, priden študent lahko popivaš, seksaš ali pa spiš doma. In imam 900 sit na uro. Toliko o tem. Ti bi pa nekomu za vozičke in z slabo izobrazbo dal kar tisočaka. Pa mu jih daj, sej sem ti rekel, kako dolgo le, to je vprašanje :) Jst se ne pritožujem zato, ker sem nekaj že dal skozi, da mi je ratalo to kar mi je, študenti so pa razvajeni v božjo mater. Mi je zadnjič pravila kolegica ki dela na študentskem servisu: študent, ki bi šel starejšim ali nepokretnim recimo prebirat časopis, se pravi delo je branje, za manj kot jurja ga baje ne dobijo junaka študentskega, ki bi to delal, pa da se jebeš... Ti je to normalno? Sej lepo bi blo da bi ble take plače, samo ne moreš realno tega pričakovat. Delavka ki ima pa 30+ let delovne dobe pa trdo, jebeno trdo dela za trakom, dobi pa 60, 70k neto plače ven. Ni pravice, ni logike, tako pač je.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Dr_M ::

V-i-p: a tistmu, ki se zdi 500sit/h mal kr automatsko hoce jurja+?? mislm, take bedarije pa se ne.

plus tega, da ma firma mnogo mn stroskov s studentom, kot pa z redno zaposlenim delavcem. zato so ponavad po firmah tut studenti bols placani, ampak firmo vseen mn stanejo.
mors to upostevat, drugac bedarije klatis ja...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Sej, direktorica dobi 3000 na uro. Naj razdeli to na 100 podrejenih, da bodo oni dobili po 30 SIT na uro več?

Ona pa isto z njimi? Ne bo se zgdilo, bodimo realisti. Če se pa že bo, pa ne bo več dolgo direktorica, raje bo porivala vozičke.


Jest ne prvim, da so "plače dovolj velike". Pravim to, da bi verjetno ene 10 ljudi bilo zadosti, kjer jih je danes 100. V povprečju. Potem bi imeli 10 krat tako velike plače.

Druge ni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MEDENA ::

Kdo je rekel vozičke ?
Kdo sexa in popiva?
Ravno zato delam 2 šihta,da se vsaj kaj nabere.

Študentje ne uživamo, vsaj jaz ne. Poznam pa primere k ma 900-1000/h pa ne dela NIČ.

Kje maš jurja za branje starejšim ljudem ? Grem takoj.

"Ni pravice, ni logike, tako pač je." = Ravno to je NAJBOLJ narobe...VSI SEBIČNI gledajo zase in se nikoli ne potegnejo...SINDIKAT = lula bula :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

V-i-p ::

MEDENA, govorim na splošno, ne osebno zate. Hotel sem povedat da se pač meni osebno zdi čisto gut, da dobi študent 500 - 700 sit na uro. Ne vem kaj je tu narobe? Ker morš vedet, študent dobi, vzemiva primer 600 sit na uro. Pa ima starše, ima bone da poceni papca, ima poceni prevoz, itd... Nekdo, ki ima pa družino, dva otroka, stanovanje, položnice in ostale stroške, dobi pa isto ali pa celo manj. A to pa je vredu, ali kako? Zdaj, ali si na strani vseh, torej študentov, čistilk, direktorjev, vseh delavcev, ali pa samo študentov? Če prvo, te podpiram, zakaj pa ne, višje plače! Če pa drugo, pa nikakor ne...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

Medena res nevem kaj si hotel... res nategnili so te samo tudi veliko služb je ki imajo +1000 sit. Recimor hoditi naokol kot sendvič in nositi kostume. Baje da Amnisti daje 900 za rekrutiranje ljudi v njihov klub... Medena mej jajca pa prevzemi kao bolj odgovorno nalogo oz nalogo za katero si moral že prej veliko znati in vlagati vanjo... Če boš še kaj piskal ti bom nalepu iz servisa par oglasov...

Microsoft ::

Za porivanje vozickov bi ti rad mel 1000 al ka?

Pismo, jst sm enkrat polet v Juteksu premetavu topli pod zavit v tako rolo, teze od 50 do ~200Kg. Pa skor vsak tedn sm bil v tovornjaku ob najvecjem soncu, ko je blo noter kot v savni. Pa premetavat tiste tezge in umazane bale. Pa sm dobil tolko, kot ti.

Pa kak to, da si ne najdes kaj bolj takega, kar ma veze z tvojo izobrazbo?:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

MEDENA ::

Pol nimam sreče z iskanjem tistih, ki bi bile dobr plačane...sej je isto sranje zdej....akontacija davka...

V-i-p ne meni ma starše, pocen papica itd prevoz

vse si plačam sam...bonov ne koristim.

Itak vsem višje plače pa managerjem pa raznim Jankovičem manj.

Phil ::

Itak vsem višje plače pa managerjem pa raznim Jankovičem manj.

Nazaj v socializem praviš? BTW razmerje med 10% najnižjih plač in 10% najvišjih v Sloveniji je zelo nizko. Približno 1:7 se mi zdi. V Nemčiji, Hrvaški, Slovaški... sploh pa ZDA je to razmerje precej višje. Težko najdeš bolj socialno državo kar se tega tiče.
LP

MEDENA ::

itak nazaj v socializem..kaj ma narod od kapizalizma ?

Phil ::

itak nazaj v socializem..kaj ma narod od kapizalizma ?

Druže Tito mi ti se kunemo...
Sorodna tema, da ne bomo tukaj šli preveč OT.
LP

BluPhenix ::

Ja, jaz poznam tudi enega ki je rekel: 1200? Ma za ta drobiž že ne bom delal.


Jaz dobim 700-800 za delo v proizvodnji, ki je večinoma inženirsko, saj vse kar delamo je po naročilu, torej moraš precej improvizirat in razmišljat ob delu. 600 za skladiščenje se mi ne zdi malo, toliko sem jaz dobival v ljubljani za delo v računalniškem servisu, in na RTVju kot asistent tonca, ko sem med vsako oddajo reskiral da kaj zajebem in če bi zajebal bi bilo opazit, zelo in nebi samo jaz najebal ampak še 10-20 ljudi z mano. Torej 600 za skladiščnika sploh ni slabo.

PRST ::

MEDENA dej mal se zamisl. Sam si reku da maš čas. Torej te ni nihče silu da bi to delal. Poleg tega bi se lahko že na začetku pozanimal kolk boš dobil na uro pa zdej ne bi imel problemov. Drugo kar pa hočem rečt je to, da so študenti preveč razvajeni kar se dela in plač tiče. To ti lahko povem iz lastnih izkušenj - diplomiral sem junija - ko moraš kr naenkrat krepko spustiti svoje prejšnje finančne navade in začeti razmišljati na malo drugačen način. Osebno se mi zdi da je pospravljanje vozičkov za 500 sit/h še preveč, če upoštevamo vsaj odgovornost ki jo imaš pri tem in je resnici na ljubo enaka ničli. Seveda pa obstajajo tudi dela, pri katerih prevzameš tako odgovornost kot tudi veliko večje obveznosti in te so seveda prav zaradi tega plačane velikobolje. Kakorkoli najprej se je treba pozanimat kolko si plačan pri delodajalcu in ne pri tistem ki ti delo posreduje.

Smorny ::

Medena: gllede na delo, ki si ga opravljal si bil plačan primerno. Predlagam ti, da malo bolj trezno premisliš o osebnih financah. Zakaj ne koristiš bonov, če so ti dani?! Če jih pa res ne rabiš koristiti, jih lahko še vedno prodaš malenkost dražje (nekateri jih pokurimo več, kot nam jih je namenjeno).
Imam to srečo in nesrečo obenem, da ima foter firmo in kahko delam pri njem. AMPAK! Ko je gužva, se dela tudi 16 ur dnevno, ni praznika, ni nedelje... Če sem šel s kolegi na pivo, sem bil ob 22-ih doma, da sem lahko zjutraj bil na delovnem mestu. So ti pri merkatorju rekli: Daj idi na bsolventa, teden ali dva pozneje? Delam vse. Od tako vsranega, da je klošar gospod proti meni, do dela s stranko, na terenu, delavnica, tujina... Evo, pa dobim jurja na uro! :\
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Caligula ::

Brez, da bi se postavljal na katerokoli strani ,bom postavil le eno ekonomsko vprasanje, pa si odgovori sam.

ZAKAJ BI NEKA FIRMA PONUJALA VISJO URNO POSTAVKO KOT JE TISTA PO KATERI DOBI DOVOLJ ZAPOSLENIH?
To je osnova. Pejt vprasat v Mcdonalds oz katerokoli veliko firmo.

Govorim o delovnih mestih, kjer "inspiracija" ni nujno nekaj ful pozitivno dobrobitnega,...

Skratka za prav basic workforce velja osnovna logika. Ce so pripravljeni delat za toliko, zakaj dat vec?!?

:D

To nima veze z Mercatorjem. Zoki b bil slab direktor, ce nebi bilo tako. On mora pazit na vec nasprotujocih si interesov:

Svoje,
Od delnicarjev,
Od strak
Od zaposlenih

In ti si pac ujet v kompromis teh nasprotujocih si silnic.

Pejd do kadrovskega direktorja in ga prepicaj da si nek ful pomemben in sposoben kader pa bos videl kako variabilno se bo dalo menit za placo 0:)

perci ::

Jst bi rad sam reku, da tist k je rekel, da študentje ne bi šli za čuka na uro nepokretnim prebirat cajtnga, je mal mim ustrelu, al ga je pa kolegica nategnila. Sem namrec kak let nazaj delal na studencu in vem kaj vse so studentje pripravljeni delat (ne vsi - to je pa res). Jst ne bi sel za čuka na uro brat cajtngov ampak to zato, ker mam drug job. Če bi bil pa brez in bi potreboval denar, bi pa sel.

To da pa Mercator ponuja take postavke kot jih, je pa njegova pravica in po pravici povedano bi se mi zdelo neligitimno, da bi jim dajal visje postavke, kot je trzna cena nekvalificirane delovne sile - oz. hit bi odpustu taga direktorja, ki bi si to privoščil. Mercator ni Karitas - to je treba vedet.

Tko kot je Caligula reku, kolk mislte, da placujejo studente v Mcdonaldsu? Al pa tiste, ki kuvertirajo na Mobitelu? Dejte se mal zresnt.

Dr_M ::

ja normalno. vse temelji na izkoriscanju. cim mn placat.
tako kot na vzhodu v revnih drzavah. tako se dela.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

V-i-p ::

Perci, tisto, da študentska srenja ne bi brala cajtengov za jurja na uro sem jaz rekel in kolegica me ni nasrala, to pa zato vem, ker sem enkrat imel priložnost, ko sem bil pri babici v domu na obisku, govoriti z dvema gospodoma, starejša, slabše sta že videla, ampak zelo rada sta imela časopise, pa sta se pritoževala, da kako nobeden nima časa zanju. In takrat sem jaz rekel, da si naj najdeta kakšnega študenta, privat za branje sej na servisu jih je dovolj. In odogovor? "Saj bi, pa sem klical in so mi povedali, da bom študentu mogel plačati jurja na uro, ker da za manj nobenega ne bom dobil". Lepo te prosim, sedenje pa čitanje in jurja na uro??? Dobro, sej vem da sem preveč na splošno to rekel, ok tam je bilo pač tako, drugje bi delali to, ampak primer je. Dejstvo je da študenti skoz jamrajo, kako jim gre težko, jim gre pa večini čisto dobro...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

perci ::

Dejstvo je da študenti skoz jamrajo, kako jim gre težko, jim gre pa večini čisto dobro...

Tut zaposlenim gre po večini čist dobro, pa skoz jamrajo po prejšnjih cajtih - so what?

BigWhale ::

Delo placuje cistilke po cca 700 na uro... Medena, gres delat?

Ne? Ah potem pa se nisi tko bogi...

Asgard ::

Jao kolk ste bogi študenti. Mislim če vam 500 na uro ni dovolj potem pojdite ene parkrat jarke kopat z delavci bivše juge. Boste vidl ka boste kramp pa lopato vrtel 8-12 ur na dan v dežju,snegu,vročini, mrazu za kake 250-300 sit na uro. Mislim jaz delam 8 ur na dan v računalniški trgovini kot serviser pa mam zaposlitev za nedolocen cas pa dobim 600 na uro. Pa kaj bi radi za lezanje dobil cuka in pol al kaj. Mislim bodite zadovolnji de ste sploh kaj dobil. Poznam ene par studentov ki bi radi studiral pa skoraj ne morejo ker starsi pac nimajo denarja štipendije niso dobil po ne vem kakem kljucu, in delajo cele dneve za hrano in svincnike ponoci se pa ucijo. S tem da kar zasluzijo morajo stanovanje placat dat za hrano pa ne hodjo v makdonalds de ne boste mislil. Tist ka najbolj stoka mu je najlepse ponavadi. Vse diplomirance pa bi dal v času začasne zaposlitv e delat mal v proizvodnjo de bi videli kako delajo delavci potem sele sedet in rit gret v pisarno. Ne vem zakaj se ta država ne spomne kaj takega. Govorim iz lastn ih izkusenj ka mam sestro ka je diplomirala iz ekonomije pa ma vec kesa ka nec ne dela kot jest ka delam kot svina vsak dan in jih poslusam od fulka kako slab racunalnik smo jim prodal ka ne dela piratsk spil gor (itak de dela ce bi posnel crack banda necvredna). Sestra pa lepo doma sedi in spise 2-5 clankov za ene delo in take buzare pa lepo pokasira vec kot jest v enmu mescu. Sej se ne prtozujem nad svojim delom samo ne stokat studenti kako vam je slabo ce niste placani po cuka na uro. Bljak bom reku nad takimi in poglejte raje ene par ljudi ka sem jih nastel zgoraj. Delajo cel dan za 500 na uro potem pridejo domov (okej v dom ali najeto sobco) si nahitro nekaj skuhajo potem pa za knjige do ene 3-4 ponoc. In zjutraj na delo faks potem pa isto. in to od ponedeljka do petka vsak dan. Mam frenda ka nimajo doma kej dost kesa in je tip tehtal tam okrog 100 kil ko je sel na faks. Sedaj dela pa si sluzi kruh zraven in ima 8-10 vse ocene pa je shujsal na ene 70 kil. v roku pol leta. Tak clovek se ziher ne bo prtozval zakaj mu Jankovic ne da vec. Vzame kar se da in je zadovoljen da lahko sploh kje dela. ;((
We hate Duplicators !

MEDENA ::

Tole je totalno zašlo s teme...

Jaz

1.ne spim pri delu
2.delam k budala
3.pa slabo je plačan

Če ste vi zadovoljni z malim pa bodite....take majo delodajalci zelo radi.

P.S.

Če je SLO v EU realno....ja my ass.

Netman ::

Pa še slabše bo.... Veliko slabše... EU je tu..... Kaj čemo zdaj jamrat - sami smo si jo izbrali...

LP; :P
Ride where??? Anywhere!

Asgard ::

jebeš EU samo sranje nam je prneslo. Od juge smo se odcepil de bi bli samostojni zdej pa EU drugo sranje. Neč kaj čmo Slovenci smo dobri samo kot hlapci že od vsega začetka. ;((
We hate Duplicators !

PRST ::

MEDENA a si se že sploh kdaj pogovarjal s kakim tujim študentom in ga vprašal kako on študira in kako si služi dnar?
Za info drugje ni študentskih servisov, poleg tega so tudi postavke študentov veliko nižje še posebno če upoštevaš plače in standard posamezne države. Najbolj pa so plačana razna fizična in "nevarna dela" ala čiščenje WCjev (kolega iz anglije dela to). Tako da če hočeš normalno študirat in živet si morš vzet kredit, ki ga odplačuješ kasneje ko dobiš službo. Za moje pojme nam je v SLO zelo lepo in fajn, ampak problem je v tem ker se večina tega sploh ne zaveda.

Thomas ::

Ja, ane. Namesto da bi zaprli meje in vzpostavili socializem po svoji meri!

Eni ste pa tud eni profesionalni jamrači in doomsayerji. Sick tired sem že od telih jamranj v stilu "kako je hudo!".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Pa tud unih sem totalno sit, ki govorijo, kako je Slovenija pa najoblublenejša dežela od vseh! Kako v Švici recimo, pa vsi krepajo. Da smo lahko veseli, da je v Sloveniji tabolš.

Takihle gostilniških nakladanj je na Slotechu tooooo much!

Forum je ravno zato dober, da se jasno razpravlja to in ono, vsaj v resnejših temah. Ne pa da izpod vsake mize eden vpije svoja trapasta "opažanja".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MEDENA ::

Sej to je narobe ...v 2 koša mečete

kok je v eu vse dražji in pa kok je drugje slabše...odločite se za kater tabor....

še 1x poudarjam ne vi mene soditi kako dobro živim...teh 600/h si pošteno prislužim in sedaj z akontacijo bo vse še slabše...

naj imajo razni predsedniki uprav milionske plače..važno,da oni dobro živijo....

ŽIVELO ŽIVOTARJENJE!

BigWhale ::

No ja, marsikateri predsednik uprave je precej naredil, da je prisel do milijonske place...

Mene bolj skrbijo tisti na javnih zavodih in drugih javnih organizacijah...

Thomas ::

> naj imajo razni predsedniki uprav milionske plače

Hja, je vprašanje, če naj jih imajo!

Očitno jim uspe (predsednikom uprav) prepričat lastnike v to, da so tega vredni, se reče, da se jim (delničarjem) še vedno najbolj izplača ravno to. Imeti jih najete za milijonske fičnike. Ravno tako kot se jim zdi, da naj imajo tebe najetega za stotisočne fičnike, da porivaš nakupovalne vozičke nazaj s parkirišč pod streho.

Če bi pa naštimali cenejšega robota, ali pa tako pametne vozičke, ki bi se sami vračali ali kaj temu ustreznega, bi tebe ne rabili več.

To bi že lahko, samo si ti še precej cenejši. In vsi, ki to tudi delajo zraven.

Z upravo je pa isto. Če bi lastniki lahko znižali stroške z njeno odpravo, bi to naredili. Ali pa propadli v konkurenčni borbi z drugimi lastniki.

Ko bo torej vozičke porival robot, AI bo pa skrbela za tekoče posle uprave, lastniki ne bodo potrebovali ne tebe, ne Jankoviča.

Do takrat pa ... njega plačajo boljš kot tebe.

Ne bom pa rekel, da tukaj ni kakšnih po domače poslov. Da uprava okoli prinaša lastnike, na račun previsoke plače Jankoviča in tebe. Da bi mogoče uprava ravnala smotrneje, če bi tebe plačala bolje. Da bi se dobički potem povečali, ker bi ti bolj pomagal kupcem, pa bi raje hodili.

Ali pa da Jankoviča preveč stradajo. Da bi mu vseeno morali potrojiti plačo. Potem bi šle delnice še bolj gor, dividende bi pa tudi bile.

Ne vem, ne poznam podrobnosti. Tudi vprašanje, če sem jih sposoben prav razumeti.

Niso bistvene te podrobnosti zame. Povem ti samo, da čimprej postani kakšne sorte lastnik. Delavcem se slabo piše. Avtomatizacija pač.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

Medena ne jamri. Če ti delo ne odgovarja ga pusti. Jst sm mel delo, pa sm ga pustu. Pa bi težko našu kej da bi reku da je blo v kurcu razn lektorja nism prebavlu. Sam kr mi pač ni pasal, sm lahko pustil. Plače so pa take kot so. Večina slovencev dobi pod 100k na mesec. 400 SIT na uro je nekje standardna plača. Res je ne za študenta, ker za študenta je manj dajatev, za redno zaposlene pa. Če pa hočeš višjo plačo, pa poznam tudi ljudi ki imajo višjo plačo. Sam nimam nobene želje po njihovem delovnem mestu. Mam dva kolega, ki sta vodiji oddelkov pri tujih firmah. 300k + plače na mesec, službeni mobiteli, prenosniki, avti in podobno. Garata pa ko sužnja. Plus da mata odgovornost in da znata res dobr opravljat svoje delo. Sta prej vsak po 8 let delala kot niko in ništa na istih rečeh za 400 SIT na uro.
Če hočeš met vlk dnarja rabiš znanje in izkušnje, te pa dobiš samo s tem da delaš napol zastonj.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

EssEncE ::

To je itak odvisno, kako z dnarjem obračaš. Jaz imam precej majhne dohodke, samo se mi vseeno stalno nabira, tako da zdej že ne vem več točno kam s tem denarjem. Pač leži v delnicah, še najmanj slabo.

gonilnik ::

MEDENA jaz v momentu zamenjam s tabo oz. s tvojim delom pri merkatorju.
Sem elektrotehnik po poklicu, zaposlen pa sem kot voznik avtobusa, ki ga vozim sedaj že 7 let.
Moja plača je v povprečju od 110-120k sit. Odsotnosti od doma pa imam vsak mesec čez 200 ur.
Pa mislim da imam malce večjo odgovornost kot ti (ko imam 50 otrok na busu in zunaj sneži ter je led na cesti).
Tako da ne jemrat prosim kako vam študentom gre slabo.Vprašaj eno Murino delavko kakšno ma plačo in kaj dela (na normo).
gonilnik---} driver---} šofer---} jaz

perci ::

Tako da ne jemrat prosim kako vam študentom gre slabo.Vprašaj eno Murino delavko kakšno ma plačo in kaj dela (na normo).


Najprej nej povem, da če merkator ponuja take vsote za delo tam, očitno obstaja tak tržni režim, ki to determinira - tko, da se mi to ne zdi narobe.

Se mi pa zdi narobe rečt študentu (ki bo ob koncu svoje izobrazbe imel diplomo v žepu), da naj bo raje tiho, da je delavkam v Muri še slabše.

Če nekdo dela v Muri za male pare je to njegov problem. A zdej nej se pa jst slabo počutm, ker več zaslužim? Ker sem sposoben dobit boljši job? Pejte spat.

Ti Medena pa nehi javkat, zrihti si boljši job pa bo, ni tko tezko, sam potrudt se je treba.

Smorny ::

Če nekdo dela v Muri za male pare je to njegov problem. A zdej nej se pa jst slabo počutm, ker več zaslužim? Ker sem sposoben dobit boljši job? Pejte spat.


Če imaš otroke, si doma v pomurju in delaš v Muri, moraš vsak tolar dvakrat obrniti, preden ga porabiš. Ti ljudje ne javkajo za prazen nič, kot Medena. Perci, zdaj pa ti meni povej, kje bo dobila delavka stara od 40-50 let novo boljše plačano službo? Misliš, da bo šla rečt šefu, da je jutri ne bo na delo?!
In ne, ne rabiš se slabo počutiti, ker več zaslužiš (upam, da si zaslužiš). Samo ne bodi vzvišen do ostalih.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo na bencinski (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11621317 (13190) Mellons
»

povprečna plača za počitniško delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6437779 (35314) Pimoz
»

Študentsko delo obdavčeno v amen ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20015578 (11301) gGiF
»

Počitniško delo !

Oddelek: Loža
373300 (2320) Jebiveter
»

Obdavčeno študentsko delo! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1088354 (7228) GregiB

Več podobnih tem