» »

carina, izdelk iz zda

carina, izdelk iz zda

kokpa ::

Zdravo, zanima me ali bom moral plačati še kakšen ddv ali carino na izdelek lamptron fc5 v3, plačan bo preko paypala, cena okrog 80eur?

hvala za pomoč

LuGi ::

Davek 22% + strosek carinjenja cca 5Eur

Ce bos imel sreco 0E (spregledajo)

Hayabusa ::

80+17.6 (ddv) + 6.4
(vplačnina 1.05 ,
predložitev pošiljke v carinski pregled-uvoz 3.05,
obvestilo uporabniku, da predloži listine, potrebne za carinski pregled 1.28,
tiskanje dokumentov in carinjenja 1.02) = 104E

Poštarju/državi boš plačal 24E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

kmetek ::

majo pa visoke tarife, tiskanje dokumentov lol....porabijo pa 0,1€ morda....

Dr_M ::

Stroski obdelave. Tudi pri podaljsanju registracije avtomobila ti zaracunajo 8.4e, da ti pokasira vec 100e. Pa samo prometno vrze skozi tiskalnik.

kokpa ::

hmm se pravi ko izdelek prispe v slovenijo dobim obvestilo in potem moram poslati račun in oni mi zaračunajo ddv in carino. Se opravičujem ampak to je moj prvi nakup oz. ga še nisem izvedel. Samo drugje pa tega izdelka ne najdem v eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

Hayabusa ::

hmm se pravi ko izdelek prispe v slovenijo dobim obvestilo in potem moram poslati račun in oni mi zaračunajo ddv in carino.

Ja, če gre v pregled in v paketu ni priložen račun dobiš obvestilo na dom.
Jim na mail pošlješ paypal izpisek plačila ali ebay link oglasa, nato oni izračunajo ddv in pošljejo dalje.
Dajatve državi plačaš poštarju, ki prinese paket.

Nad 22E (s poštnino vred) je ddv, nad 150E ddv+carina.


https://slo-tech.com/forum/t276516/zace...
ddv je 22%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

kokpa ::

Najlepša hvala za tako dobro obrazložitev, upam da čim ceneje pridem zkozi in potem poskušam še naročit ducky shine 3 tkl :)

kokpa ::

še to, kako pa naj dobim odrezek oz. dokazilo plačila na paypalu?

Aston_11 ::

Na svojem računu od peypala sprintaš račun.

Hayabusa ::

Screenshot iz browserja ko si v pp računu.

vorantz ::

kokpa je izjavil:

Zdravo, zanima me ali bom moral plačati še kakšen ddv ali carino na izdelek lamptron fc5 v3, plačan bo preko paypala, cena okrog 80eur?

hvala za pomoč


si preveril v teh trgovinah, če majo?
http://www.lamptron.com/retailers/europ...
Ker so znotraj EU se rešiš carinskih jajc

kokpa ::

stvar je taka da lamptron zgleda ne more dobavljat v nekem roku in tako trgovine redko dobijo željen izdelek. Zato se je lamptron odločil da bo za začetek sam "prodajal", klical pa sem naše trgovine in so obljubljali da naj bi izdelek dobili v mesecu dveh. Na strani overclock.net je tudi tema o fc5 v3 kjer se človek in lamptrona oglasi in pravi da je trenutno možno samo pri njih naročiti. http://www.overclock.net/t/1413054/lamp... nickname kokpa)

kokpa ::

Zdravo še enkrat jaz, mi lahko kdo pove kako naj preko paypala nakažem denar lamptronu? Po mailu so mi poslali priponko z podatki ampak ne vidim kje v paypalu lahko plačilo izvedem in vpišem te podatke?

Machete ::

Za pošiljanje sredstev preko PPja rabiš vnesti samo email njihovega paypala, označit zakaj se gre, pa mogoče v komentar napisat kdo si in kaj si plačal (številko naročila, artikla, itd..)

kokpa ::

Pa moram spreminiti currency iz eur to usd? Primarno imam eur samo pri attachemt so pa usd napisani?

Machete ::

Pri vnosu zneska zberi valuto $ in vpiši kolikor imaš znesek na računu.
Glede konverzije pa lahko prebereš v eni drugi temi, kako nastaviti, da ti pretvarja banka ob obračunu in ne paypal direkt, ker je dražji.

kokpa ::

Najlepša hvala, denar nakazan sedaj pa samo upamo da sem pravilno izpolnil in nakazal dovolj denarja :)

Hayabusa ::

Tečaji:
https://slo-tech.com/forum/t450878/p319...

btw, resne firme imajo nakup izveden tako, da se samo prijaviš v svoj PP in potrdiš nakup.
"Send money" za nakup ne vem kdaj sem nazadnje uporabljal 8-).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733238 (2026) Nesta
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34499691 (54552) Mare2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538469 (11727) jero_no1

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094168 (71033) Tilen

Več podobnih tem