» »

Kako do statusa študenta ?

Kako do statusa študenta ?

1 2
3
»

valkyrie ::

BlackMaX je izjavil:


Po tem sklepam "Sam sem redno zaposlen in delam ob delu faks, z razliko od tebe, ki v vsakem tretjem postu jambraš kako dela ni." Upam, da se motim, vendar mi je tako zgleda

Kot sem rekel, vzemi konteks v katerem sem to rekel. Glede da je citajoči namigoval kako izkoriščam status, sem tako odgovoril. Tudi ne vidim zakaj bi se mel za kej več, glede na to da pač razumem zakaj študentje izkoriščajo študentsko delo.( Res misliš da je želja študentu delat brez plačane malice, potnih stroškov, plačanega dopusta, plačane bolniške, plačanega regresa, možnosti da izgubiš delo čez noč etc.?) Še ekrat, problem je ker sistem to dopušča, don't hate the player, hate the game.

BlackMaX je izjavil:


Dodatek: Trenutno še študiram ob delu, delam pa na drugo nivojski tehnični podpori pri nekem ISPju. Študiram pa naravoslovno smer, UL in redno. Sicer pa to nima veze, ker si zgrešil mojo poanto, ki ni bila to da se baham s tem.

To se strinjam, ampak spet, to ni bil point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkyrie ()

NotSpecial ::

Rok Woot je izjavil:

Ne, sedaj če si diplomiral, te faks sploh nemore redno vpisati, ampak samo izredno. Tudi če imaš vse deset, tudi če narediš prvi letnik... Pa mladi raziskovalec tudi nemoreš biti nad 26, ker so pač narobe prevedli "junior researcher", v tujini teh omejitev nisem zasledil.


Jaz sem v zvezi z omogočenim izrednim in nato rednim študijem imela v mislih folk pod 26. Zato sem tut omenila izreden, npr. nekdo se je vpisal na faks na kterega po točkah redno ne bi prišel notri in je prvi letnik izdeloval kot izredni študent, pa je recimo imel dobro povprečje in je zaradi tega lahko šel v drugi letnik in do konca kot reden študent. Saj ta meja 26 let za vpis v redni študij je pa zdaj že kar neki časa (par let če se ne motim).

BlackMaX ::

valkyrie je izjavil:

BlackMaX je izjavil:


Po tem sklepam "Sam sem redno zaposlen in delam ob delu faks, z razliko od tebe, ki v vsakem tretjem postu jambraš kako dela ni." Upam, da se motim, vendar mi je tako zgleda

Kot sem rekel, vzemi konteks v katerem sem to rekel. Glede da je citajoči namigoval kako izkoriščam status, sem tako odgovoril. Tudi ne vidim zakaj bi se mel za kej več, glede na to da pač razumem zakaj študentje izkoriščajo študentsko delo.( Res misliš da je želja študentu delat brez plačane malice, potnih stroškov, plačanega dopusta, plačane bolniške, plačanega regresa, možnosti da izgubiš delo čez noč etc.?) Še ekrat, problem je ker sistem to dopušča, don't hate the player, hate the game.

BlackMaX je izjavil:


Dodatek: Trenutno še študiram ob delu, delam pa na drugo nivojski tehnični podpori pri nekem ISPju. Študiram pa naravoslovno smer, UL in redno. Sicer pa to nima veze, ker si zgrešil mojo poanto, ki ni bila to da se baham s tem.

To se strinjam, ampak spet, to ni bil point.


You can hate the player as he supports the game. No player no game.

;)

m0LN4r ::

Samo to bom še rekel, mame, očetje nimajo služb (ne vsi, se ve koliko ~100.000) in bi jim bolj prav prišlo, kot pa študentu (9 od 10) zagoni vse za goli užitek in zavlačevanja faksa.
Na drugi strani pa imamo letno izdanih ~100.000 napotnic, kjer je bistvo delodajalcev izkoriščanje študentov in davkov, da pridejo do čim cenejše delovne sile...
Aja pa potem še imamo en kup ljudi, ki ne dobijo niti prakse, pripravništva oz. prve priložnosti v življenju, ker kao ni "dnara"
Normalno, da ga ni, če nihče nič noče plačevat. Študenti pa razvrednotijo delo do take mere, da so že smešne urne postavke, samo za to da majo potem en kup "spending moneya" ki ga ne rabijo.

No in še vedno nisem dobil odgovora, zakaj take glomazne oblike študentskega dela, kot je to prinas ni nikjer drugje ?
Še enkrat, se sploh zavedate koliko je podjetij kjer je le 10% redno zaposlenih ostalo pa _utaja_ davkov (mutni posli) in izkoriščeni študenti (ki pa seveda so ful happy, da lahko kelnarijo in si potem kupijo novi telefon) ?
- Ne jemat besed iz konteksta, saj se razume bistvo. Jasno, kot modro nebo... No razen če si chemtrails beliber, ti/vam ni pomoči.

Malo poglej širše na problematiko in ne samo na sebe. Teh 9 od 10 (ajde rečva 8 od 10), ki se vlečejo preko študenta tudi do 10 let, ostanejo na koncu brez vsega in ko to ugotovijo, postanejo eni izmed tistih, ki potem pizdijo na državo in vse vsepovprek, kar je možno, da ni dela.
Ja zaradi koga pa ni tega dela, če ga opravi nekdo za 3€/h brez vplačanih prispevkov namesto njega.

zakonodaja jasno da privilegij tistim z statusom

Lepo povedano. Privilegij na eni strani, za druge pa možnost goljufanja. Hkrati pa tisti, ki dela je oslepljen z dejstvom, da brez tega denarja ne more "študirat" PM, poglejte malo šole drugje... Prinas je študij skoraj zastonj, pa ga še vedno VEČINA izkorišča za statuse in goljufanje, pa se že vrtimo v neskočnem krogu, ki nas je pripeljalo sem.

Vsak september ista pesem, "kako status" moram delat blablabla. Čudno da 40 letne mame z dvema otrokoma noče noben zaposlit za kelnarco, če pa dobi dva študenta z tleskom dveh prstov za isto ceno...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

_
Pa spet, a noben neve kaj se dogaja v ozadju teh organizacij in zakaj se tam mora mešat dnar? Ne to nobenga ne moti očitno. Važn je, da imajo eni na račun tega stanovanja, hiše, avte, luksus, da potem drugi delajo preko napotnic in so čez 10 let na cesti, zaradi naslednikov, ki "morajo" delat preko napotnice.

Zdaj pa ali bo sledila nova novela zakona o malem delu, ki bo naredila temu konec ali pa se bo ta _drek_ dobesedno nadaljeval oz. preoblikoval v one man band s.p biznis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlackMaX ::

Nadaljevalo se bo.

korenje3 ::

če mene vprašate, bi si moral vsak plačevat šolanje od osnovne šole dalje... takrat nebi bilo več fiktivnih vpisov ipd sranja, država bi pa kar nekaj denarja prišparala. zdej tisti, ki bi se hotel izobrazit bi delal 1 leto za plačilo šolanja, če nima denarja, kar je dokaj smiselno. verjetno bi bilo veliko več discipline ipd.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

m0LN4r ::

Pa še da dodam, valkyri ti si pač izjema (ne govorim o tebi), poglej rajši celotno problematiko širše.

V vsaki gostilni, kuhni, proizvodnji, trgovini, klicnem centru in še en kup takega dela, opravljajo _študenti_ ki jim tega dela res nebi bilo treba opravljati. Imaš pa starše, ki pač niso največje brihte in bi pri svojih 40-50ih letih z veseljem zagrabili za to delo, če bi jim ga kdo plačal, ampak ker obstaja možnost delodajalcu, da "goljufa" z navidezno srečnim študentom imamo pač problem.
+ že dijaki so začeli s tem bikovim iztrebkom od razmišljanja, ker mama ne da za čike ane pa alko pa novi fon

Ena tipična prekmurska družina recimo. Mama in oče imata poklic in izkušnje a sta brez dela in bi lahko dobila delo, ampak ga ne dobita, ker je študent 2x cenejši in ga še plus na to lahko jebeš v glavo in obračaš kakor hočeš po mili volji.
Ta isti študent pa dela, ker mu starši ne dajo žepnine za "luksus" da si _in_ med kolegi.

*Bil sem študent v domovih in hodil na žure in čisto vsak, ki je delal in sem ga poznal je keš zagonil za vse drugo, samo zato ne za kar bi ga recimo tista zgornja dva starša potrebovala.
Pa še sanja se ti ne, koliko jih je takih, ko zagonijo gladko po 100EUR na teden za goli užitek in ta _isti_ potem govorijo, da rabim napotnico, nimam dnara, status... Čez 10 let pa na drevo in pred parlament kamne metat.

Tisti, ki pa to berejo in se najdejo v tem, se naj malo zamislijo, da odvzemajo delo tistim, ki ta denar in izkušnje _zares_ potrebujejo, namesto tega, da bi za tista jebena 3-5 leta stisnili zobe in se 100% fokusirali na izobraževanje in znanje.
....
Zadnjič sem se pogovarjal s punco, ki je tik pred magisterijem redna študentka in povprečje 9. Pridna in nadpovprečna, ker jo poznam in njene sošolce tudi. Rekla je, da jo je strah magistrirati, saj je potem nebo noben zaposlil. Piše prošnje že celo poletje in je noben noče redno zaposlit.
ZAKAJ ? Ja njegovi sošolci iz iste stroke pa že od prvega letnika naprej vlečejo faks in delajo za 2,5EUR/uro take zmazke, da je žalost, ampak očitno je delodajalcu tistih 100EUR bolj pomembnih, kot kvaliteta in potem podjetje tudi počasi tone v drek in vsako leto še študentu plača 20 centov manj na uro.

Žalostno res. Večina študentov se sploh ne zaveda, da serjejo sebi, sovrstnikom in staršem nesrečnih otrok v skledo in podpirajo delodajalce pri tej prefinjeni obliki goljufanja.

Prav tako me zanima, koliko študentov sploh ve za olajšave pri zaposlitvi preko zavoda, če si še niti obrazca za štipendijo ne znajo poiskat na internetu in jim mora to nekdo drug izpolnit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BlackMaX ::

korenje3 je izjavil:

če mene vprašate, bi si moral vsak plačevat šolanje od osnovne šole dalje... takrat nebi bilo več fiktivnih vpisov ipd sranja, država bi pa kar nekaj denarja prišparala. zdej tisti, ki bi se hotel izobrazit bi delal 1 leto za plačilo šolanja, če nima denarja, kar je dokaj smiselno. verjetno bi bilo veliko več discipline ipd.


To bi še bolj otežilo situacijo, saj že sedaj večina ni denarja pa je vse zastonj. srednjega sloja praktično ni, oz. izginja. Ne to nebi bila dolgoročna rešitev.

Ali je dosledna kontrola države kot se oba strinjava ali pa se spremeni miselnost posameznikov.

m0LN4r je izjavil:

Pa še da dodam, valkyri ti si pač izjema (ne govorim o tebi), poglej rajši celotno problematiko širše.

V vsaki gostilni, kuhni, proizvodnji, trgovini, klicnem centru in še en kup takega dela, opravljajo _študenti_ ki jim tega dela res nebi bilo treba opravljati. Imaš pa starše, ki pač niso največje brihte in bi pri svojih 40-50ih letih z veseljem zagrabili za to delo, če bi jim ga kdo plačal, ampak ker obstaja možnost delodajalcu, da "goljufa" z navidezno srečnim študentom imamo pač problem.
+ že dijaki so začeli s tem bikovim iztrebkom od razmišljanja, ker mama ne da za čike ane pa alko pa novi fon

Ena tipična prekmurska družina recimo. Mama in oče imata poklic in izkušnje a sta brez dela in bi lahko dobila delo, ampak ga ne dobita, ker je študent 2x cenejši in ga še plus na to lahko jebeš v glavo in obračaš kakor hočeš po mili volji.
Ta isti študent pa dela, ker mu starši ne dajo žepnine za "luksus" da si _in_ med kolegi.

*Bil sem študent v domovih in hodil na žure in čisto vsak, ki je delal in sem ga poznal je keš zagonil za vse drugo, samo zato ne za kar bi ga recimo tista zgornja dva starša potrebovala.
Pa še sanja se ti ne, koliko jih je takih, ko zagonijo gladko po 100EUR na teden za goli užitek in ta _isti_ potem govorijo, da rabim napotnico, nimam dnara, status... Čez 10 let pa na drevo in pred parlament kamne metat.

Tisti, ki pa to berejo in se najdejo v tem, se naj malo zamislijo, da odvzemajo delo tistim, ki ta denar in izkušnje _zares_ potrebujejo, namesto tega, da bi za tista jebena 3-5 leta stisnili zobe in se 100% fokusirali na izobraževanje in znanje.
....
Zadnjič sem se pogovarjal s punco, ki je tik pred magisterijem redna študentka in povprečje 9. Pridna in nadpovprečna, ker jo poznam in njene sošolce tudi. Rekla je, da jo je strah magistrirati, saj je potem nebo noben zaposlil. Piše prošnje že celo poletje in je noben noče redno zaposlit.
ZAKAJ ? Ja njegovi sošolci iz iste stroke pa že od prvega letnika naprej vlečejo faks in delajo za 2,5EUR/uro take zmazke, da je žalost, ampak očitno je delodajalcu tistih 100EUR bolj pomembnih, kot kvaliteta in potem podjetje tudi počasi tone v drek in vsako leto še študentu plača 20 centov manj na uro.

Žalostno res. Večina študentov se sploh ne zaveda, da serjejo sebi, sovrstnikom in staršem nesrečnih otrok v skledo in podpirajo delodajalce pri tej prefinjeni obliki goljufanja.

Prav tako me zanima, koliko študentov sploh ve za olajšave pri zaposlitvi preko zavoda, če si še niti obrazca za štipendijo ne znajo poiskat na internetu in jim mora to nekdo drug izpolnit.



Prav na bruhanje mi gre, ko si predstavljam tako družbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

m0LN4r ::

Veš kaj je še hecno, da šefi takih manjših podjetij potem čez par let zaprejo vrata (zamenjajo lastnika, se preimenujejo) in spakirajo kufre, itak majo dovolj nagoljufanega dnara
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

BlackMaX ::

m0LN4r je izjavil:

Veš kaj je še hecno, da šefi takih manjših podjetij potem čez par let zaprejo vrata (zamenjajo lastnika, se preimenujejo) in spakirajo kufre, itak majo dovolj nagoljufanega dnara


Ja že znana praksa.

Samo, kaj ko je to začaran krog. Spremembe so, vendar koliko jih bo stradalo preden bo bolje?

valkyrie ::

m0LN4r, ti je bilo odgovorjeno da gre za sistemsko problematiko in svojih frustracij ne zganjaj nad iskalci statusa in usmeri svojo frustracijo nad politike, ki so zadolženi za urejanje zadeve. Dejstvo pa je, da ni nobenemu politiku sprememba študentskega dela v korist, ker bi prišlo do izraza še večja socialna in ekonomska problematika. Še ekrat bom vprašal ljudi, ki svoje frustracije zgražajo nad iskalci statusa, če res študentje uživajo v delu, ki že skoraj temelji na prostovoljno suženjstvo? In s prostovoljnim suženjstvom je mišljeno kakšne pravice ima študent v primerjavo z redno/pogodbeno zaposlitvijo. Ampak marsikater folk je prisljen to delat, ker si ne morejo privoščiti fuck the system, ker jih doma čaka otrok. Ali pa nezaposleni starši, ali pa x stvar.

BlackMaX ::

valkyrie je izjavil:

m0LN4r, ti je bilo odgovorjeno da gre za sistemsko problematiko in svojih frustracij ne zganjaj nad iskalci statusa in usmeri svojo frustracijo nad politike, ki so zadolženi za urejanje zadeve. Dejstvo pa je, da ni nobenemu politiku sprememba študentskega dela v korist, ker bi prišlo do izraza še večja socialna in ekonomska problematika. Še ekrat bom vprašal ljudi, ki svoje frustracije zgražajo nad iskalci statusa, če res študentje uživajo v delu, ki že skoraj temelji na prostovoljno suženjstvo? In s prostovoljnim suženjstvom je mišljeno kakšne pravice ima študent v primerjavo z redno/pogodbeno zaposlitvijo. Ampak marsikater folk je prisljen to delat, ker si ne morejo privoščiti fuck the system, ker jih doma čaka otrok. Ali pa nezaposleni starši, ali pa x stvar.


Še boljše vprašanje, kako se zavarovati pred tako situacijo, kjer "ker si ne morejo privoščiti fuck the system, ker jih doma čaka otrok. Ali pa nezaposleni starši, ali pa x stvar."
Pomoči so potrebni žalostna resnica je, da taki primeri še naprej podpirajo to kar se jim dogaja. In krog se nikoli ne bo prekinil. In spet pridemo do, ali država ali pa mi to spremenimo.

Mislim, da bi se vsak tak primer moral podrobno preučiti in ugotoviti kje je šlo narobe, kajti nekateri posamezniki nočejo vlagati v svoj razvoj (kar je njihova pravica) in potem pristanejo v taki situaciji.

Zato pa tudi te spodbude za tiste, ki hočejo delat in zaposlujejo mlade. Ker v končni fazi...Če sodeluješ pri tem imaš, 10 ugodnosti. Če boš pa na sociali pa samo 2-3. Sedaj se pa odloči...

NotSpecial ::

korenje3 je izjavil:

če mene vprašate, bi si moral vsak plačevat šolanje od osnovne šole dalje... takrat nebi bilo več fiktivnih vpisov ipd sranja, država bi pa kar nekaj denarja prišparala. zdej tisti, ki bi se hotel izobrazit bi delal 1 leto za plačilo šolanja, če nima denarja, kar je dokaj smiselno. verjetno bi bilo veliko več discipline ipd.


Sej fakultete bodo slej ko prej "plačljive" (to se govori že par let). In verjamem, da se bo to slej ko prej udejanilo (govorilo se je celo o nekih štipendijah, ki bi se dale študentom (samo določenemu številu, menda na podlagi sprejemnih izpitov) in koker folk v roku ne bi nardil, bi vračal denar - edino pravilno; pa verjetno bi bilo dokaj uspešno, ker bi šlo za sistem, ki bi te dejansko prisilil in hkrati motiviral. Kar se tiče pa OŠ, jp osnovnošolska izobrazba je nujno potrebna in ni nobene potrebe, da bi se že tle delala razlika po slojih. Oddaljene srednje šole pa faksi so bili pa že včasih za nekatere (kljub temu, da so kao "neplačljivi") luksuz. Dons imaš gimnazije v vsakem malo večjem selu, včasih je pa folk s periferije za vozovnice, za to da je kao lahko šel v mesto za avtobuse dajal take cene, da te na tazadnjo vrže (oz. za bivanje v kakšnem dijaškem/študentskem domu). Fuul fajn, da zdej tisti, ki se odločijo, da vseeno gredo preko domačega plota (pa se dnevno vračajo domov), plačujejo samo po 20 EUR za vozovnice (mišljen bus). To se mi zdi res super od države.

valkyrie ::

korenje3 je izjavil:

če mene vprašate, bi si moral vsak plačevat šolanje od osnovne šole dalje... takrat nebi bilo več fiktivnih vpisov ipd sranja, država bi pa kar nekaj denarja prišparala. zdej tisti, ki bi se hotel izobrazit bi delal 1 leto za plačilo šolanja, če nima denarja, kar je dokaj smiselno. verjetno bi bilo veliko več discipline ipd.

Če si pripravljen tudi za svojo izobrazbo plačevati za nazaj, kar uvedi. Sicer pa je izobraževalni sistem brezplačen z razlogom...

m0LN4r ::

Politiki so dali zeleno luč enkrat in je bilo vrženo v smeti, zakaj bi se sekirali še enkrat, če očitno tisti za katere se je šlo so sami bili proti spremembam, pa še starše naseravali, da naj so proti temu.

Kake frustracije neki, poveži zgornje stvari pa boš videl kje je štos.

Kaj bodo pa rekli starši svojemu otroku brez služb, ki so jim jih zasedli "statusaši"?
Kaj bo rekel "statusaš" ki 5-10 let vleče status in nima niti polovice izpitov opravljenih, ko bo vsega tega lepega enkrat konec?
- pred parlament pa kamne metat? ali kaj?

valkyrie je izjavil:

m0LN4r, ti je bilo odgovorjeno da gre za sistemsko problematiko in svojih frustracij ne zganjaj nad iskalci statusa in usmeri svojo frustracijo nad politike, ki so zadolženi za urejanje zadeve. Dejstvo pa je, da ni nobenemu politiku sprememba študentskega dela v korist, ker bi prišlo do izraza še večja socialna in ekonomska problematika. Še ekrat bom vprašal ljudi, ki svoje frustracije zgražajo nad iskalci statusa, če res študentje uživajo v delu, ki že skoraj temelji na prostovoljno suženjstvo? In s prostovoljnim suženjstvom je mišljeno kakšne pravice ima študent v primerjavo z redno/pogodbeno zaposlitvijo. Ampak marsikater folk je prisljen to delat, ker si ne morejo privoščiti fuck the system, ker jih doma čaka otrok. Ali pa nezaposleni starši, ali pa x stvar.


Ne pretiravaj, očitno ti nisi bil v tistem krogu študentov par let o katerem govorim in so proti spremebam in ravno tako nisi izkusil toliko raznolikih del o katerih govoriš.

Ti lahko jaz povem, da je večini zelo lepo delat (imel možnost delat s takimi, ki so rekli "ko jebe faks" važn je da mam status pa tu "pune" zaslužim) v gostilni z ostalimi 6imi študenti in se zajebavati s hrano, gosti, kasirati v lastni žep brez računa itd. in ko šefa ni blo igrice nabijat na telefonu in se smejat, pa še kako žgano pijačo sunit zvečer... Polek tega pa mu še starjši za vikend porinejo enga zelenca v roke, češ kak si priden...

Reven študent ima en kup ugodnosti, (tudi nereven jih ima en kup) delajo pa ravno tisti, ki niso revni. Jaz res nevem kje ti študiraš, da tega neveš, ker to vejo _vsi_

Ne rabiš branit študente, ker smo nekateri bili in se med takimi gibali par let in potem vidiš, da niso take mamine rožice za kakršne se izdajajo.

Predlagam ti, da obiščeš ene par takih "lokalov" partijev, se gibaš par mescev med takimi in jih malo od bližje spoznaj, da dobiš realno sliko.

Poznal sem tudi ene par revnih študentov (brez starša in sestro v OŠ), katerim sem ponudil zastonj prevoz (nima veze) in jim niti na kraj pameti ni padlo da bi delal 100+ ur na mesec Si je pa znal zrihtati vse olajšave za bivanje, hrano, prevoz, štipendijo in še pridno se šolati.

Ne pa tako, kot tisti o katerih je govora. Zresni se, pa ne izpostavljaj nekih ekstremnih, skrajnih primerov, ker ti niso vir problema.

No players, no game, ampak je playerjev in game masterjev vedno enako.

@Notspecial
Lahko uganeš, kako bo na koncu in kdo bo spet najbolj proti in prepričeval še druge.

valkyrie je izjavil:

korenje3 je izjavil:

če mene vprašate, bi si moral vsak plačevat šolanje od osnovne šole dalje... takrat nebi bilo več fiktivnih vpisov ipd sranja, država bi pa kar nekaj denarja prišparala. zdej tisti, ki bi se hotel izobrazit bi delal 1 leto za plačilo šolanja, če nima denarja, kar je dokaj smiselno. verjetno bi bilo veliko več discipline ipd.

Če si pripravljen tudi za svojo izobrazbo plačevati za nazaj, kar uvedi. Sicer pa je izobraževalni sistem brezplačen z razlogom...

Brezplačen, zato da se jih lahko vpiše več kot polovica za okras oz. papirus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

valkyrie ::

Poglej z druge strani:
Mlajša generacija si išče status, ker samo tako dobi šiht, rednega šihta pa ne dobi zaradi poceni študentskega dela. In to je bistven problem. Kar si pa ti zgrešil point ni v teh tragičnih študentskih zgodbah, ampak da zaradi lastnega interesa se vsi študentje niso pripravljeni odpovedat študentskemu delu in zato je to potrebno urejati politično.

M-XXXX ::

Poceni študentsko delo? Če delodajalca pride tam tam, ali pa dražje kot redno, po kakšni logiki je to ceneje?

m0LN4r ::

In? Lep primer, kako dotična populacija reagira na politično urejanje (spremembe) smo že imeli. Misliš, da bi bilo 2. in 3. drugače, če ta populacija enostavno noče sprememb, ker so zaslepljeni v neko slepo vero prihodka?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mesar ::

Študentsko delo več ni poceni, kaj vam ni jasno... edino odgovornosti delodajalca (do študentov) so manjše...
Your turn to burn!

SaXsIm ::

@m0LN4r - mene res zanima, ktera študentka ti ga ni potegnila, da si tako nastrojen proti študentskemu delu. Stvari govoriš na pamet, iz nekih n let starih slabih izkušenj in jih posplošuješ. Dejstva so pa takšna:
Ali študentsko delo že počasi izumira?
Študentje so za nekatere delodajalce predragi
Študentsko delo je postalo (pre)drago
Študentski servisi beležijo upad študentskega dela
brezposelnost se manjša
Brezposelnost še naprej upada
SaXsIm

m0LN4r ::

SaXim večina mojih bivših sostanovalcev/sošolcev še vedno dela preko študenta brez problema (podaljšali so si statuse že za X-let) ali pa si je odprl kelnaraj s.p
In večina nima nobenih obveznosti, živijo pri mamici ali pa se še vedno znajdejo pr 30 letih na študentskih žurkah. Kako to vem? Tako da grem tudi jaz tja na en pir pa srečam 50+ znanih obrazov v eni uri.

To da je ŠD drago se ve (a vejo to tudi študenti in delodajalci? koliko?) in sem to tudi napisal, če nisi videl pa preberi še enkrat. Upad študenstkega dela pa je zato, ker se -> odpirajo kelnaraj s.p in delo podaja iz roke v roke po vezah. Tudi jaz sem svojega, jebiga in tudi punca svojega in tako naprej.

Poznam tudi 2-3 ljudi povezane s temi (30letniki, luftbremzarji, mešalci dnara brez služb) organizacijami. Bi dobil malo drugačno sliko, kdo dela propagando in zakaj.

Nič ne govorim na pamet. Preživel sem 3 "generacije" - 2 v študentu in eno v stanovanju blizu študenta, zelo dobro vem kakšna je širša slika in ja tudi z 21 letniki se občasno srečam v študentu pa mi povejo marsikaj. Nisem jaz izoliran od tega sveta, še zdaleč ne.
Pa lahko bi malo manj verjel medijem in jokajočim, saj vemo kak je stem in komu gre to najbolj v nos.

Ti bi rad podpiral podjetje, ki nima dnara za vsaj dva redno zaposlena + olajšave ali pa če omeniš avtorsko odbežijo in si najdejo nekoga, ki bo delal "zastonj" ?
Ni čudno, da je še vedno vse isto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SaXsIm ::

In?

Garantiram ti, da študentsko problematiko poznam bolje kot ti, prav tako študentsko organiziranje. Pač obstajajo mejni primeri, tako ljubljanski študentski domovi kot mariborski imajo svoje fotre. Študentsko organiziranje? Ima svoje slabosti, ampak ima tudi svoje dobre strani. Ampak, a gre nasploh situacija na bolje? Ja. Za delo preko študenta dobiš delovno dobo, plačuješ prispevke. Izkušnje, pridobljene preko študentskega dela ti bojo v začetku novega leta veljale enako kot vse ostale izkušnje, in delodajalci jih bodo dolžni upoštevati enako. Fiktivni vpis? Vsako leto manjši. Sicer še vedno obstaja, ampak ja.
Toda, ali se vprašaš, zakaj fiktivni vpis sploh obstaja? Ker je mlade strah. Ker nimajo boljše možnosti.

In oprosti, par tvojih stališč je res neumnih.
Ena tipična prekmurska družina recimo. Mama in oče imata poklic in izkušnje a sta brez dela in bi lahko dobila delo, ampak ga ne dobita, ker je študent 2x cenejši in ga še plus na to lahko jebeš v glavo in obračaš kakor hočeš po mili volji.
Ta isti študent pa dela, ker mu starši ne dajo žepnine za "luksus" da si _in_ med kolegi.

In zato je kriv študent?! Ker vzame delo? A misliš, da če pa ne bi bilo študenta, bi pa imela delo? Sanjaj. In sploh, kdo si ti, da boš sodil, kaj si lahko ta študent (ali pa pač nekdo drug, ki prevzame to delo), kupi s denarjem, ki ga zasluži z delom? Kaj pa, če sta mama in oče doma, zato, ker je firma kupila robota, da opravlja njuno delo? Kdo je zdej kriv? Inženir, lastnik firme, morda tudi spet študent?

Vsak september ista pesem, "kako status" moram delat blablabla. Čudno da 40 letne mame z dvema otrokoma noče noben zaposlit za kelnarco, če pa dobi dva študenta z tleskom dveh prstov za isto ceno...

A si morda kdaj pomislil, zakaj v gostilnah delajo mlade študentke in ne 40 letne mame? Tako, zares pomislil?
SaXsIm

m0LN4r ::

Idi malo v druge evropske države pa poglej, kak tam zadeve funkcionirajo. Navzgor pa malo levo od nas.

PS:
V vednost, jaz sem delal za 4.2 predal delo kolegu, ki zdaj dela za 3.75. Big deal. Podjetje pa ima 2x več prometa na ajpesu od takrat.

Študent naj rajši konča faks v predpisanem roku, namesto da ga za 2x podaljša.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SaXsIm ::

Bil tam. Videl stvari. Kaj zdaj? Po wikipediji sodeč imajo tudi tam brezposelne. Pa nimajo študentskega dela. A jim mogoče Drago Žura izvaža študente, da imajo vsaj nekaj brezposelnih?
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

m0LN4r ::

Ne povej mi kolko študentov dela preko napotnice tam gori, začni stem. Aja pa koliko je po tvojem takih, ki delajo po 100+ ur.

Kaj ga bom bral, ti mi povej informacije, ki me zanimajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SaXsIm ::

Še enkrat preberi moj prispevek.
SaXsIm

SaXsIm ::

No, pa naj ti razložim, ker ti je očitno pretežko pogledati. Sodeč po pripeti povezavi, ima Slovenija 9.1% brezposelnost. Avstrija ima 5.8% in Nemčija 4.7%. Po tvojem naj bi bila 35% manjša brezposelnost v Avstriji in 49% manjša v Nemčiji posledica dejstva, da ti dve državi ne poznata študentskega dela v takšni obliki, kot je pri nas?
SaXsIm

m0LN4r ::

Pa dobro naj ti bo, podpiraj to kar nas je spravilo v ta začaran krog. Naj hodijo študenti namesto šole v henkel na tekoči trak, namesto svojih staršev.
Nega problema. Bosta Henkel in študent (začasno) na boljšem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

valkyrie ::

m0LN4r je izjavil:

Pa dobro naj ti bo, podpiraj to kar nas je spravilo v ta začaran krog. Naj hodijo študenti namesto šole v henkel na tekoči trak, namesto svojih staršev.
Nega problema. Bosta Henkel in študent (začasno) na boljšem.

Kdo je tukaj kriv za to, študent ali država. Jaz pravim država, ti pa kriviš študente, ki pač uporabljajo disfunkcijonalen sistem.

m0LN4r ::

valkyrie je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa dobro naj ti bo, podpiraj to kar nas je spravilo v ta začaran krog. Naj hodijo študenti namesto šole v henkel na tekoči trak, namesto svojih staršev.
Nega problema. Bosta Henkel in študent (začasno) na boljšem.

Kdo je tukaj kriv za to, študent ali država. Jaz pravim država, ti pa kriviš študente, ki pač uporabljajo disfunkcijonalen sistem.

Študenti so že povedali svoje mnenje glede sprememb. Že blo rečeno in videno.
V kolikor pa vejo rešitev, pa naj začnejo migat še kje drugje, razen v gostinstvu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

valkyrie ::

m0LN4r je izjavil:

valkyrie je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Pa dobro naj ti bo, podpiraj to kar nas je spravilo v ta začaran krog. Naj hodijo študenti namesto šole v henkel na tekoči trak, namesto svojih staršev.
Nega problema. Bosta Henkel in študent (začasno) na boljšem.

Kdo je tukaj kriv za to, študent ali država. Jaz pravim država, ti pa kriviš študente, ki pač uporabljajo disfunkcijonalen sistem.

Študenti so že povedali svoje mnenje glede sprememb. Že blo rečeno in videno.
V kolikor pa vejo rešitev, pa naj začnejo migat še kje drugje, razen v gostinstvu.

Malo delo ali katera koli druga alternativa, ki bo dejansko urejala trg dela, bo kratkoročno prinesla negativne posledice za študente, ampak dolgoročno se bo pa trg dela uredil in bodo po koncu študija lažje prišle do dela. Zato pač ne moreš posploševat in krivit študente za pokvarjen sistem, študentje delajo pod (če gledamo zahodno delovno etiko) skoraj "suženjskimi" pogoji(malo pretiravat, ampak upam da dojameš point). Nimajo malice, plačanega prevoza, dopusta, bolniške, delovniki ponavadi lahko presegajo 40ur teden, ponekod izmensko delo/nočno delo/prazniki niso dodatno plačani, lahko te odpustijo kadarkoli...to so "wet dreams" še za ameriške kapitaliste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkyrie ()

m0LN4r ::

Se strinjam, ampak a si ti bil na tem "protestu" proti malemu delu pa poslušal študente, kake so tam kvasili in njihovo razmišljanje?
Se ti zdi to odlično oz. pravo razmišljanje?

Nimajo malice, plačanega prevoza, dopusta, bolniške, delovniki ponavadi lahko presegajo 40ur teden, ponekod izmensko delo/nočno delo/prazniki niso dodatno plačani, lahko te odpustijo kadarkoli...


No evo. Pa se naj organizirajo protesti za te stvari. Če so lahko takrat zrihtali v par dnevih avtobuse, plakate, table, majce, nalepke, nidanije, pijačo in jedačo pa izpustili obvezne vaje/predavanja,
bi lahko tudi za to. Ali ni dovolj interesa?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lonsarg ::

A tebi res ni jasno da tega NISO organizirali studentje, pac pa studentski servisi in z njimi povezani lobiji. Pa tudi ce so doloceni studentje temu lobiranju nasedli ne mores to posplosevat na vse. Poleg tega tudi ostala generacija naseda lobijem, tak da je to splosen problem naivnih ljudi in sploh ne studentski problem.

Zakaj recimo ti ne organiziras protesta proti nasemu bancnemu lobiju. Ker je pac tezko naivne ljudi prepricat v resnico, ni to tako enostavno, ce bi bilo ne bi imeli vlad, ki delujejo proti interesom ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

Kdor se bo lotil prenove študentskega dela, ga bodo takoj pribili na križ.

Težko se je nekaterim odpovedati pridobljenim pravicam. Čeprav na dolgi rok škodijo vsem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

studentski servisi

Kdo pa tam dela oz. jih preskrbuje s kešom? A je govora o študentih (intelektualcih) z opravljeno maturo ali osnovnošolcih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DOOM_er ::

koliko si bil star ko so se organizirali protesti? Moja generacija, je takrat podpirala predlog, proti praktično ni bil nihče, razen študentskih servisov. Kako so se pa prostesti odvili pa vsi vemo...
Robots will steal your job. But that's OK

valkyrie ::

Invictus je izjavil:

Kdor se bo lotil prenove študentskega dela, ga bodo takoj pribili na križ.

Težko se je nekaterim odpovedati pridobljenim pravicam. Čeprav na dolgi rok škodijo vsem.

Dobra vlada mora sprejemati tudi nepriljubljene odločitve, ampak pri nas se itak gremo vglavnem populizem.

BCSman ::

Torej če plačaš prvi obrok šolnine za višjo šolo in se po enem mesecu izpišeš, delaš pa še naprej preko študenta. Kakšna je verjetnost da ugotovijo in kakšne bi bile sankcije?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197663 (36480) Filip8
»

status študenta

Oddelek: Šola
336070 (3515) MadMen
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615465 (11965) Janac
»

Kako do statusa študenta po 26. letu in diplomiranju?

Oddelek: Loža
107034 (6804) otago
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888644 (70581) tx-z

Več podobnih tem