» »

Kako do statusa študenta ?

Kako do statusa študenta ?

1
2
3

Vitamin-B ::

Tu pa en priden (relativno glede na temo :P) študent, ki je končal 1. stopnjo, zle končuje drugo (absolvent, še ne 26), za šiht je zmenjen januarja, bi pa rad še imel status do novega leta. Nebi se pa rad preveč zanašal na morebitno podaljšanje absolventa, k so precej sitni okrog tega kljub dvignjeni temi in vsemi izpiti pod streho.

Po brskanju po netu nisem zasledil podobne situacije (v glavnem so teme za nad 26 let ali pa tiste ki so se zataknili že na začetku). Kakšna bi bila najbolj elegantna rešitev za te tri mesce? Hvala

M-XXXX ::

Status dijaka. Pride te cca 200€. Imaš vse ugodnosti, le bonov nimaš. Če pa ne boš delal preko študenta, pa se bolj splača vzet zgolj zavarovanje, te pride cca 40€ na mesec.

m0LN4r ::

Najbolj elegantno je pogodba o zaposlitvi ASAP, še preden bo delodajalec začel izkoriščat njegovo podaljševanje statusa...
Mu bo januarja rekel, pa dej si še podaljšaj do konca leta... odpri s.p
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Vitamin-B ::

Z novim letom sem zmenjen v tujini, do takrat bi pa rad mel še nekaj časa zase pa delal (preko ŠS) tolko da ene stvari zaključim, kar bi bilo daleč najlažje če bi lahko potegnil še status za ta čas.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Lahko greš tudi na zavod za zaposlovanje + csd za te 3-5 mescev, škoda dat 200€ razen, če tak služiš pa se temu nemoreš odpovedat
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

eales ::

Če še nisi star 26 let, poglej za izobraževanje odraslih. Imaš status izrednega dijaka in lahko delaš preko študentskega servisa.

killa bee ::

Zanima me kam lahko pokličem za informacije o vpisu na višjo/visoko šolo oz. za pridobitev študetnskega statusa

m0LN4r ::

V tajništvo šole
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

killa bee ::

Na kater izredni Višješolski program se najbolj splača vpisat za pridobitev študetksega statusa za delo če si starejši kot 26 let oz. na kater srednjošolski Poklicni tečaj se najbolj splače vpisat (za pridobitev študentskega statusa)?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ti rajši začni klicarit naokoli, ker se ti bo lahko zgodilo, da bo zmanjkalo "vpisnih" mest zdaj ko smo že septembra.
Popularne so kake šole v KP pa razne prometne šole itd. Dosti jih je tudi ukinilo vpise...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

cen1 ::

V par mesecih bom diplomiral, status pa mi poteče septembra, absolventa nimam. Ker v tej državi itak ne veš kdaj in kje boš dobil kako pametno službo razmišljam da bi se res vpisal še v neko srednjo in delal naprej prek študenta dokler se kaj ne odpre. Če prav razumem nimam za izgubit nič, kvečjemu imam backup. Je to to?

Lonsarg ::

- če si pod 26 let imaš mende na voljo mnogo poceni vpisov za izrednega dijaka
- če si nad 26 let rabiš status študenta(redni al izredni nima veze), torej višja, visoka, 1,2,3. bol,..
- redni vpis na višje šole ima v 99% sedaj obvezno udeležbo in odpade
- ostane ti potem edino še opcija izrednega vpisa v višje šole, to pa daš slabih 2000EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

killa bee ::

@ceni1 predlagam ti da danes! pokličeš študetnsko svetovalnico če si nad 26 ker ti je Agzard dal napačne info.

Lonsarg ::

Kaj pa če bi namesto svetovalnice me kar ti popravil? Ker moje informacije so pretežno iz googla in kot take res lahko tudi kaj napačne...

cen1 ::

Sem pod 26.

killa bee ::

bolje da pokliče kot pa da mu jst dam napol točne informacije

Mesar ::

Če si pod 26 se vpiši kam dokler se še lahko... :)) afaik "pametni" že iščejo te informacije okoli, s tem da dvomim, da boš kje free dobil.
Your turn to burn!

DOOM_er ::

kdaj boste dojel da si pljuvamo v lastno skledo s temi izkoriščanji statusov?
Robots will steal your job. But that's OK

Mesar ::

V bistvu ne, ker za delodajalca si enak strošek kot redni zaposleni le, da ima manj obveznosti do tebe. Pa tisti drobiž od ur, ki ti gre v delovno dobo ne vem če je enak kot pri redni zaposlitvi... tak da, kar se tega tiče naj kar extendajo do 100tega leta mejo. Pa bodo pač tisti, ki ne rabijo bolniških in podobnih zadev delali prej študenta. Aja edino naj jim še nabijejo nekam v stroške zdravstveno zavarovanje pa je to to...
Your turn to burn!

M-XXXX ::

Katera varijanta je še za vpis (izobraževanje odrastlih) za cca manj kot 250€?

valkyrie ::

DOOM_er je izjavil:

kdaj boste dojel da si pljuvamo v lastno skledo s temi izkoriščanji statusov?

Torej če študent drugače ne dobi službe kot preko študenta, kaj naj? Če rečeš fuck it, ne grem se tega, bo enostavno prišel nek drug študent, ki bo pač pristal na študentsko delo. Dejstvo je da bi morala država regulirat to in omejit, ampak že s samim nadzorom ima veliko problema, če pogledaš koliko folka more delati preko S.P, legalno bi pa morali dobiti pogodbo od podjetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkyrie ()

FTad ::

A niso ze uredili kontrolo, ce je nekdo bil ze vpisan na fakulteto in se potem zeli vpisati se na visjo solo ipd, da se stem zavre fiktivno vpisovanje?

m0LN4r ::

Čas bi bil, da študent omeni delodajalcu tudi, da ta dobi olajšavo, če ga vzame preko zavoda in ga na koncu pride par evrov razlike...

Če rečeš fuck it, ne grem se tega, bo enostavno prišel nek drug študent, ki bo pač pristal na študentsko delo.

Ja veliko je majmunov, namesto da bi vsi rekli pogodba al pa nema. Samo kaj ko se študenti ne vejo združit nikjer, kot samo pri pijači...
Ko bi blo 50.000 manj napotnic izdanih, bi se že marsikaj spremenilo.

Malo delo anyone? Kdo je bi najbolj proti? Kdo je organiziral avtobuse, proteste pa vse to, kdo ma največjo korist?? Kaj imamo zdej od tega?
Tam je bilo ene zelo koristnih omejitev.
1. Omejeno število delovnih ur
2. Omejeno število zaposlenih študentov

*Korist od tega edino nebi meli delodajalci in organizacije.

Grda laž:
Študenti ne bodo imeli sredstev za študiranje. Tisti ki je delal več kot 50ur na mesec itak ni študiral in faksa še danes ni končal...
Važn je da vse te organizacije in znjimi povezani ljudi lepo mešajo zelence naprej.
Vi/mi pa smo izkoriščeni na vse možne načine, na dolgi rok pa uničeni.

To je tak grda laž, da ni res. Samo pijane študente ni bilo težko prepričat.
"Joj nebom mogel delat 100-200 ur(polek faksa), nebom mel dnar za koncerte, morje, čike, travo, pijačo (tedensko).... nebom mel izkušnje iz kelnarjenja ipd."
----
Vglavnem, sami sebi ste si postlali to, da vas zdaj nihče brez napotnice in s.pja noče...
Študent naj dela (namesto študira), starši pa so naj na zavodu, ki bi recimo res rabili tisti denar za svoje otroke. Ne pa tisto našteto zgoraj.

Ste opazili v tujini tako obliko študentskega dela in izkoriščanja, kot pri nas? Se mi je zdelo.

FTad je izjavil:

A niso ze uredili kontrolo, ce je nekdo bil ze vpisan na fakulteto in se potem zeli vpisati se na visjo solo ipd, da se stem zavre fiktivno vpisovanje?

Ja in? Plačaš 200EUR pa se vpišeš na srednjo...

Malo poglej na fb, google in forume, kjer piše: "kdor hoče status, naj mi piše na ZS"

A vejo sploh študenti, koliko je podjetij z 90%+ študenti oz. po domače, da ima samo 1-2 redno zaposlena?
Povem: malo morje. Zakaj? Zato ker lahko.

Tisti, ki pa veste da delajo preko s.pja jih začnite prijavljat, če delajo samo za eno osebo ali bo naslednji problem še to, da vsak študent odpre:
Kelnaraj s.p
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Lonsarg ::

Res je, da je bilo tudi dosti študentov naivnih ali pa glupih, ki so bili proti. Ampak število teh študentov je vseeno bilo zanemarljivo proti masi ljudi, ki so glasovali proti ker niso marali takratne vlade in so pač "gremo obkrožit trikrat proti" ker je tako govorila propaganda proti takratni vladi. Ljudje so kot vedno glasovali po barvi in propagandi namesto po lastni presoji po prebranem predlogu zakona.

@FTad uredili so kontrolo za redne vpise, izredni so v rokah zasebnih šol in vlada na more narediti NIČ, če plačaš se pač lahko študiraš do pokoja, pač prosti trg pa to. Dobro načeloma lahko vlada sprejme da status izrednega študenta po 26. letu ne omogoča študentskega dela, tako kot so že sprejeli za izrednega dijaka, ampak tak ukrep bi bil primerljiv z malim delom in bodo določeni lobiji spet proti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

valkyrie ::

m0LN4r je izjavil:


Vglavnem, sami sebi ste si postlali to, da vas zdaj nihče brez napotnice in s.pja noče...

Zakaj se sedaj počutiš napadenega?
Sam sem redno zaposlen in delam ob delu faks, z razliko od tebe, ki v vsakem tretjem postu jambraš kako dela ni. Omenjam pač zakaj se folk odloča za to in da je take spremembe treba uvesti na nivoju zakonodaje in ne v stilu "študentje spametujte se". Podobno bi bilo, če recimo nebi bilo minimalne plače in bi v času krize zagotovi kdo delal za obupen majhen denar, ker pač potrebuje denar za kredit/otroke etc. Skratka, država bi morala spremeniti zakonodajo in še bolj pomembno, dejansko nadzarovati izvajanje lastne zakonodaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valkyrie ()

Lonsarg ::

Sory, take stvari se drugače kot z zakonodajo ne da naredit. Če zakonodaja jasno da privilegij tistim z statusom niti slučajno ne moreš pričakovati, da bodo vsi enotno se temu privilegiju odrekli. Če se jih namreč odreče samo 50% bo ostalih 50% samo še toliko lažje dobilo delo.

To je ekvivalent temu, da bodo sedaj vsi na minimalcu jutri dali odpoved kot protest, da naj zvišajo minimalc. Če jih to naredi zgolj polovica niso naredili nič, razen službo izgubili.

Take stvari SE ureja z brisanjem butastih zakonov, kot je trenutni zakon o študentskem delu.

korenje3 ::

kaj denes bi vsi radi mel status študenta? pejte delat, ne pa da kurite moj denar (oz. da vas privat sektor plačuje).
študirati se da tudi ob delu, pa še lažje je. čist tko. pač zagrabiš fizično delo, ker ti znanje potem prav pride ko doštudiraš.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

starboi ::

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.

KraitPay ::

Da dodam še moje mnenje.

Ljudje božji, čimprej iščite redno delo...Samo pustite študensko delo pri miru! Če hočte kaj zasluužit, dobro za vikend, čez teden čimprej končajte šolo in naredite nekaj iz sebe.

Poznam nekaj oseb, ki vlečejo ta status že preko vseh mej, seveda jih imajo privatniki zelo "radi". No pred kratkim je bilo odpovedanih nekaj naričil in lej ga zlomka, vsi študentje glavo dol in kako se grdo ravna z njimi in kako nimajo izkušenj itd...
Seveda če so si pa sami krivi!

Študent naj študira, delavec naj dela! ne more pa študent delati kot delavec, ker je to samo izkoriščanje trga in ne vem kako to nihče ne vidi.

korenje3 ::

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

NotSpecial ::

KraitPay je izjavil:

Da dodam še moje mnenje.

Ljudje božji, čimprej iščite redno delo...Samo pustite študensko delo pri miru! Če hočte kaj zasluužit, dobro za vikend, čez teden čimprej končajte šolo in naredite nekaj iz sebe.



Koker komu, ne. Poznam kar neki folka, ki je na ekonomskih in podobnih faksih (kakšna pedagoška varianta razredni pouk) celo leto delal in fax komot redno izdeloval. Pa ne govorim o nobenih nadpovprečnih brihtah. Tko da se da, samo temu primerno si moraš tut težavnostni fax izbrati.

KraitPay ::

Eh pri nas je res tako tako bedno, da mladi in izobraženi ne dobimo dela.

Najbolj mi gre na živce da iščejo "25 letnika z 30 letnimi izkušnjami"...

starboi ::

korenje3 je izjavil:

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec


+1. Definitivno se strinjam z napisanim. Je bolj zaskrbljujoče to, da se hočejo nekateri še vedno "šlepati" preko študentskega dela.

NotSpecial ::

starboi je izjavil:

korenje3 je izjavil:

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec


+1. Definitivno se strinjam z napisanim. Je bolj zaskrbljujoče to, da se hočejo nekateri še vedno "šlepati" preko študentskega dela.


Js pa vidim bolj problem (ma ne tok v lenobi) ampak v tem, da ima en folk enostavno prevelik ego. Češ js sem doštudiral, pa kaj si nor, js, da ti bom v tovorno al pa trafiko hodu delat?! Ma nikol! To je po mojem večji problem - v mentaliteti. Ker mu je pod častjo. Kot da na kešu piše kje je zaslužen?! Pa ne glede na to, kje si ga zaslužil, če si ga pošteno, ma bod ponosen nase no. Pa itak tut če "začneš" nekje (kjer ni tvoje področje), pa če maš tok veliko željo delat v svojem "fahu", ja nč ne, boš pač tisti čas k boš delal neki drugega (da boš pač samostojen) pridno pisal prošnje (navezoval stike, spoznaval folk) in upal, da enega dne "prideš tja kamor meniš, da si zaslužiš oz. si želiš". Pa tudi če bo to čez en mesec, eno leto ali pa pet let.
Pa ja, sej so tut one skupine ljudi k mata dva "frajerja" za celo štacuno otrok, nikjer ne delata, socialna tu socialna tam, občinsko stanovanje, dodatek za veliko družino, hrana od rdečega križa, itd. - ti se tut znajdejo ja.

Lonsarg ::

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.

Jaz ti povem kako, preko študenta najti delo pa se potem izkazati da te vzamejo redno. To je trenutna situacija rednih zaposlitev mladih do 30 let.

korenje3 ::

NotSpecial je izjavil:

starboi je izjavil:

korenje3 je izjavil:

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec


+1. Definitivno se strinjam z napisanim. Je bolj zaskrbljujoče to, da se hočejo nekateri še vedno "šlepati" preko študentskega dela.


Js pa vidim bolj problem (ma ne tok v lenobi) ampak v tem, da ima en folk enostavno prevelik ego. Češ js sem doštudiral, pa kaj si nor, js, da ti bom v tovorno al pa trafiko hodu delat?! Ma nikol! To je po mojem večji problem - v mentaliteti. Ker mu je pod častjo. Kot da na kešu piše kje je zaslužen?! Pa ne glede na to, kje si ga zaslužil, če si ga pošteno, ma bod ponosen nase no. Pa itak tut če "začneš" nekje (kjer ni tvoje področje), pa če maš tok veliko željo delat v svojem "fahu", ja nč ne, boš pač tisti čas k boš delal neki drugega (da boš pač samostojen) pridno pisal prošnje (navezoval stike, spoznaval folk) in upal, da enega dne "prideš tja kamor meniš, da si zaslužiš oz. si želiš". Pa tudi če bo to čez en mesec, eno leto ali pa pet let.
Pa ja, sej so tut one skupine ljudi k mata dva "frajerja" za celo štacuno otrok, nikjer ne delata, socialna tu socialna tam, občinsko stanovanje, dodatek za veliko družino, hrana od rdečega križa, itd. - ti se tut znajdejo ja.


primer mojega brata je tak, da je bil šofer vozila prve pomoči (srednja kemijska)... no ko je videl, da zaslužim 2x več kot on, je nehal delat in se preživlja že več kot 5 let na račun staršev. aja pa še starši mu plačujejo izredni študij... že 10 let. ja nič ni od njega.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

NotSpecial ::

korenje3 je izjavil:
primer mojega brata je tak, da je bil šofer vozila prve pomoči (srednja kemijska)... no ko je videl, da zaslužim 2x več kot on, je nehal delat in se preživlja že več kot 5 let na račun staršev. aja pa še starši mu plačujejo izredni študij... že 10 let. ja nič ni od njega.


Dejansko ni problem v tvojem bratu, ampak v tvojih starših. Ga bo pa konkretno zadelo, ko se mu bodo prestregle peruti. Ker enega dne se mu bodo. Meni je to res grozno! Mislim, kok ni takšnega folka (po vsej verjetnosti še povsem zdravega, torej pri močeh) sram doma "prosjačiti", pa ob tem še nč delati. Saj ne rečem, vsak lahko zabluzi pa pade v neko brezno. Samo OK, nekdo (najožja družina, res dobri frendi) bo tam, da ti v tistem momentu/obdobju pomaga, stoji ob strani, da zmoreš iz shita. Pol je pa na tebi, da se čim prej "regeneriraš", ne pa da postaneš "parazit". Verjamem pa, da zna bit varljivo, ko se enkrat na to "simbiozo" preveč "navežeš". :| Pa čemu bi se sploh spreminjal, če tega itak nihče od tebe ne zahteva?!

BlackMaX ::

valkyrie je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Vglavnem, sami sebi ste si postlali to, da vas zdaj nihče brez napotnice in s.pja noče...

Zakaj se sedaj počutiš napadenega?
Sam sem redno zaposlen in delam ob delu faks, z razliko od tebe, ki v vsakem tretjem postu jambraš kako dela ni. Omenjam pač zakaj se folk odloča za to in da je take spremembe treba uvesti na nivoju zakonodaje in ne v stilu "študentje spametujte se". Podobno bi bilo, če recimo nebi bilo minimalne plače in bi v času krize zagotovi kdo delal za obupen majhen denar, ker pač potrebuje denar za kredit/otroke etc. Skratka, država bi morala spremeniti zakonodajo in še bolj pomembno, dejansko nadzarovati izvajanje lastne zakonodaje.


Zakaj se delaš kot, da si nekaj več? Za rešitev enega problema je možno več rešitev in pri tem je on podal eno in tudi ti si podal drugo. Zdaj, na nivoju zakonodaje ne štima ker državo malo zanima kakšno kontrolo izvaja nad svojimi zakoni. Samo število inšpektorjev je tako majhno že vrsto let, da bi bilo tukaj potrebno okrepiti kader, ampak to s eni zgodilo. Torej tvoja rešitev je mogoča vendar ni interesa. To kar on omenja je čisto na mestu. Saj vsak študent, ki serje v mojo in tvojo skledo posledično serje tudi v svojo, torej, če se ne spametuje bo on v istem dreku. Ampak tudi njegova rešitev ne kaže interesa s strani mase študentov. Ampak, tukaj je mali napredek ker se nekateri zavedajo tega.
Samo zato ker si ti lahko delal, ne pomeni da so vsi na istem mestu. Bodi vesel in ne kritiziraj lahko je, ko imaš delo.

In če lahko vprašam, kakšno delo si opravljal in študiral zravn?

korenje3 ::

NotSpecial je izjavil:

korenje3 je izjavil:
primer mojega brata je tak, da je bil šofer vozila prve pomoči (srednja kemijska)... no ko je videl, da zaslužim 2x več kot on, je nehal delat in se preživlja že več kot 5 let na račun staršev. aja pa še starši mu plačujejo izredni študij... že 10 let. ja nič ni od njega.


Dejansko ni problem v tvojem bratu, ampak v tvojih starših. Ga bo pa konkretno zadelo, ko se mu bodo prestregle peruti. Ker enega dne se mu bodo. Meni je to res grozno! Mislim, kok ni takšnega folka (po vsej verjetnosti še povsem zdravega, torej pri močeh) sram doma "prosjačiti", pa ob tem še nč delati. Saj ne rečem, vsak lahko zabluzi pa pade v neko brezno. Samo OK, nekdo (najožja družina, res dobri frendi) bo tam, da ti v tistem momentu/obdobju pomaga, stoji ob strani, da zmoreš iz shita. Pol je pa na tebi, da se čim prej "regeneriraš", ne pa da postaneš "parazit". Verjamem pa, da zna bit varljivo, ko se enkrat na to "simbiozo" preveč "navežeš". :| Pa čemu bi se sploh spreminjal, če tega itak nihče od tebe ne zahteva?!


zdej bratu rihtajo stanovanje, medtem ko on igra igrice... pri 36 letih starosti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BlackMaX ::

korenje3 je izjavil:

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec


Zakaj potem hodimo v šolo, če bomo prijeli za vsako delo?(zavedam, se da s tem odpiram še večjo debato) Ampak, če hočem dobiti izkušnje, ki jih vsi silno rabijo, teh ne bom dobil če bom prijel za vsako delo. Torej, x let izkušenj v 3Dju ne bom dobil, če bom delal v trgovini. In v tem fohu kot pri ostalih, rabijo te izkušnje.
In še nekaj, naše starše silijo, da delajo do cca 60 let, med tem ko pa so na zavodu mladi, ki bi jih komot lahko zamenjali.

Moja rešitev bi bila, pripravniška dela, ki bi bila plačana ali pa podjetja, ki bi imela politiko zaposlovanja mladega kadra bi dobila posebne olajšave.

PS. Pustimo sedaj študente FDVja, EF in podobnih faksov. Očitno jih je preveč.

korenje3 ::

BlackMaX je izjavil:

korenje3 je izjavil:

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec


Zakaj potem hodimo v šolo, če bomo prijeli za vsako delo?(zavedam, se da s tem odpiram še večjo debato) Ampak, če hočem dobiti izkušnje, ki jih vsi silno rabijo, teh ne bom dobil če bom prijel za vsako delo. Torej, x let izkušenj v 3Dju ne bom dobil, če bom delal v trgovini. In v tem fohu kot pri ostalih, rabijo te izkušnje.
In še nekaj, naše starše silijo, da delajo do cca 60 let, med tem ko pa so na zavodu mladi, ki bi jih komot lahko zamenjali.

Moja rešitev bi bila, pripravniška dela, ki bi bila plačana ali pa podjetja, ki bi imela politiko zaposlovanja mladega kadra bi dobila posebne olajšave.

PS. Pustimo sedaj študente FDVja, EF in podobnih faksov. Očitno jih je preveč.


to si vprašal tako kot če bi vprašal: zakaj potem živimo če bomo umrli...

jaz še vedno zagovarjam svobodo dela, ne pa da ti država rihta da se boš zaposlil. koncept te svobode je to, da lahko delaš karkoli, kjerkoli. nismo več v socializmu, da bo cel joj al pa da mora država reševat podjetja, zato da ohranijo delovna mesta. pač če firma propade, si najdeš drugo službo, ne pa da čakaš na sociali. če ni dela pri nas, je pa drugje. svet je velik.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

valkyrie ::

BlackMaX je izjavil:


Zakaj se delaš kot, da si nekaj več? Za rešitev enega problema je možno več rešitev in pri tem je on podal eno in tudi ti si podal drugo. Zdaj, na nivoju zakonodaje ne štima ker državo malo zanima kakšno kontrolo izvaja nad svojimi zakoni. Samo število inšpektorjev je tako majhno že vrsto let, da bi bilo tukaj potrebno okrepiti kader, ampak to s eni zgodilo. Torej tvoja rešitev je mogoča vendar ni interesa. To kar on omenja je čisto na mestu. Saj vsak študent, ki serje v mojo in tvojo skledo posledično serje tudi v svojo, torej, če se ne spametuje bo on v istem dreku. Ampak tudi njegova rešitev ne kaže interesa s strani mase študentov. Ampak, tukaj je mali napredek ker se nekateri zavedajo tega.
Samo zato ker si ti lahko delal, ne pomeni da so vsi na istem mestu. Bodi vesel in ne kritiziraj lahko je, ko imaš delo.

In če lahko vprašam, kakšno delo si opravljal in študiral zravn?

In počem sklepaš da se imam za kaj več? Če razumem študente in kvazi študente zakaj delajo prek ŠS ob trenutni zakonodaji, še ne pomeni da sam izkoriščam to, kar je pač avtor katerega sem citiral domneval. Tko pač je, če predvidevaš kar tako, brez neke podlage. Se strinjam da je možnih več rešitev, vsekakor pa je potrebno dosledno izvajat in kontrolirat zakonodajo, kakor si tudi ti ugotovil.

valkyrie ::

valkyrie je izjavil:


In počem sklepaš da se imam za kaj več? Če razumem študente in kvazi študente zakaj delajo prek ŠS ob trenutni zakonodaji, še ne pomeni da sam izkoriščam to, kar je pač avtor katerega sem citiral domneval. Tko pač je, če predvidevaš kar tako, brez neke podlage. Se strinjam da je možnih več rešitev, vsekakor pa je potrebno dosledno izvajat in kontrolirat zakonodajo, kakor si tudi ti ugotovil.

Dodatek: Trenutno še študiram ob delu, delam pa na drugo nivojski tehnični podpori pri nekem ISPju. Študiram pa naravoslovno smer, UL in redno. Sicer pa to nima veze, ker si zgrešil mojo poanto, ki ni bila to da se baham s tem.

BlackMaX ::

korenje3 je izjavil:

BlackMaX je izjavil:

korenje3 je izjavil:

starboi je izjavil:

Zakaj nihče ne vpraša Kako do (redne) zaposlitve ? Take teme manjkajo . Žalostno.


tako da primeš za vsako delo, ki ti je na voljo? aja slovenci so lenuhi po naravi, in bi radi delal 8 ur brez fizičnega napora za 1000+eur na mesec


Zakaj potem hodimo v šolo, če bomo prijeli za vsako delo?(zavedam, se da s tem odpiram še večjo debato) Ampak, če hočem dobiti izkušnje, ki jih vsi silno rabijo, teh ne bom dobil če bom prijel za vsako delo. Torej, x let izkušenj v 3Dju ne bom dobil, če bom delal v trgovini. In v tem fohu kot pri ostalih, rabijo te izkušnje.
In še nekaj, naše starše silijo, da delajo do cca 60 let, med tem ko pa so na zavodu mladi, ki bi jih komot lahko zamenjali.

Moja rešitev bi bila, pripravniška dela, ki bi bila plačana ali pa podjetja, ki bi imela politiko zaposlovanja mladega kadra bi dobila posebne olajšave.

PS. Pustimo sedaj študente FDVja, EF in podobnih faksov. Očitno jih je preveč.


to si vprašal tako kot če bi vprašal: zakaj potem živimo če bomo umrli...

jaz še vedno zagovarjam svobodo dela, ne pa da ti država rihta da se boš zaposlil. koncept te svobode je to, da lahko delaš karkoli, kjerkoli. nismo več v socializmu, da bo cel joj al pa da mora država reševat podjetja, zato da ohranijo delovna mesta. pač če firma propade, si najdeš drugo službo, ne pa da čakaš na sociali. če ni dela pri nas, je pa drugje. svet je velik.


Zanimivo, kako vsi najdejo neko primerjavo, ki mogoče na prvi pogleda zgleda na mestu, ampak je pa toliko zgrešena, da ni res. Ali si res porabil svoj čas za to, da mi poveš nekaj čisto neumestnega, samo zato, da kaj...me zabiješ?
To da bomo umrli je DEJSTVO, to da grem v šolo za določen poklic in da po koncu te opravljam nekaj čisto X je totalno zgrešeno s samo nacionalno strategijo; izobraževanja in ekonomijo.

Država kot prvo nima pojma kaj dela. Izobražen kader ji beži ven ona pa to podpira. Živimo v nekem kapitalizmu kjer je zaslužek pomemben vendar tisti, ki bi ji ustvarjali dodano vrednost odhajajo....haha ali res moram nadaljevati....

V tem primeru, bi država morala DOBESEDNO ODPIRATI NOVA MESTA in prositi ljudi da delajo v njej...s tem mislim: spodbude, olajšave, pripravništva...
Z reševanjem podjetij je pa tudi ena skupna točka...DRŽAVA. Ampak s to temo lahko gremo čist off topic.

Meni država ne rabi siliti kaj bom delal, za to se bom sam odločil ker vem kar hočem početi. Večina ljudi nebi bila na sociali, če bi se delo opravljalo korektno s strani države.

Ja svet je velik in do sedaj se nismo nič naučili.

Rok Woot ::

Men gre sam na živce, ko so ukinli redni študij, če imaš diplomo. Jaz sem se mislil celo življenje izobraževati, res nevem, kaj je s tem narobe. Pa zanima me, kdo je (seveda noben, bolj utopija) naredil raziskavo, da ljudje z več končanimi fakultetami delajo minus državi, mislm za popizdit!

BlackMaX ::

valkyrie je izjavil:

BlackMaX je izjavil:


Zakaj se delaš kot, da si nekaj več? Za rešitev enega problema je možno več rešitev in pri tem je on podal eno in tudi ti si podal drugo. Zdaj, na nivoju zakonodaje ne štima ker državo malo zanima kakšno kontrolo izvaja nad svojimi zakoni. Samo število inšpektorjev je tako majhno že vrsto let, da bi bilo tukaj potrebno okrepiti kader, ampak to s eni zgodilo. Torej tvoja rešitev je mogoča vendar ni interesa. To kar on omenja je čisto na mestu. Saj vsak študent, ki serje v mojo in tvojo skledo posledično serje tudi v svojo, torej, če se ne spametuje bo on v istem dreku. Ampak tudi njegova rešitev ne kaže interesa s strani mase študentov. Ampak, tukaj je mali napredek ker se nekateri zavedajo tega.
Samo zato ker si ti lahko delal, ne pomeni da so vsi na istem mestu. Bodi vesel in ne kritiziraj lahko je, ko imaš delo.

In če lahko vprašam, kakšno delo si opravljal in študiral zravn?

In počem sklepaš da se imam za kaj več? Če razumem študente in kvazi študente zakaj delajo prek ŠS ob trenutni zakonodaji, še ne pomeni da sam izkoriščam to, kar je pač avtor katerega sem citiral domneval. Tko pač je, če predvidevaš kar tako, brez neke podlage. Se strinjam da je možnih več rešitev, vsekakor pa je potrebno dosledno izvajat in kontrolirat zakonodajo, kakor si tudi ti ugotovil.


Po tem sklepam "Sam sem redno zaposlen in delam ob delu faks, z razliko od tebe, ki v vsakem tretjem postu jambraš kako dela ni." Upam, da se motim, vendar mi je tako zgleda
Večina, ki tako govori se smatra kot, da to ni big deal in je super. In to bilo bi super, če bi se to spodbujalo in delalo na tem, vendar se ne. Kar pomeni, da ne dobiš izkušenj in ne dobiš dela. In take osebki mislijo, da vsi hodijo po isti poti tako kot oni. Vendar to ni res.



Ampak vidiš, da izvajanje kontrole je en bullshit. Več šans imamo sedaj, če bi se vsi združili in skupaj sodelovali. Pa čeprav je to tko, skoraj utopično :)

NotSpecial ::

Rok Woot je izjavil:

Men gre sam na živce, ko so ukinli redni študij, če imaš diplomo. Jaz sem se mislil celo življenje izobraževati, res nevem, kaj je s tem narobe. Pa zanima me, kdo je (seveda noben, bolj utopija) naredil raziskavo, da ljudje z več končanimi fakultetami delajo minus državi, mislm za popizdit!


Saj niso minus, keč je v tem, da se ponovno potrdi, da je denar sveta vladar. Saj na nekaterih faksih so včasih omogočali izreden vpis in napredovanje v naslednji letnik kot redni (če si imel dobro povprečje) in nato do konca (četudi si zaključil fakulteto s povprečjem 6,0), dons pa niti tega ni več (vsaj za ene fakse vem, da je tko, da je prišlo do teh sprememb). Se pravi enkrat izreden, vedno izreden. Kriza se pač pozna povsod in s tem imajo finance pač zagotovljene.

BlackMaX ::

valkyrie je izjavil:

valkyrie je izjavil:


In počem sklepaš da se imam za kaj več? Če razumem študente in kvazi študente zakaj delajo prek ŠS ob trenutni zakonodaji, še ne pomeni da sam izkoriščam to, kar je pač avtor katerega sem citiral domneval. Tko pač je, če predvidevaš kar tako, brez neke podlage. Se strinjam da je možnih več rešitev, vsekakor pa je potrebno dosledno izvajat in kontrolirat zakonodajo, kakor si tudi ti ugotovil.

Dodatek: Trenutno še študiram ob delu, delam pa na drugo nivojski tehnični podpori pri nekem ISPju. Študiram pa naravoslovno smer, UL in redno. Sicer pa to nima veze, ker si zgrešil mojo poanto, ki ni bila to da se baham s tem.


Super, me veseli da se nisi bahal. Vendar nimajo vsi tega privilegija delat zravn, če bi to hoteli oz. zmogli.

Rok Woot je izjavil:

Men gre sam na živce, ko so ukinli redni študij, če imaš diplomo. Jaz sem se mislil celo življenje izobraževati, res nevem, kaj je s tem narobe. Pa zanima me, kdo je (seveda noben, bolj utopija) naredil raziskavo, da ljudje z več končanimi fakultetami delajo minus državi, mislm za popizdit!


Nimam vira, vendar sem nekje prebral/slišal, da nekje v skandinavskih državah podpirajo take in jim celo pomagajo finančno, da študirajo skozi daljše obdobje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

Rok Woot ::

Ne, sedaj če si diplomiral, te faks sploh nemore redno vpisati, ampak samo izredno. Tudi če imaš vse deset, tudi če narediš prvi letnik... Pa mladi raziskovalec tudi nemoreš biti nad 26, ker so pač narobe prevedli "junior researcher", v tujini teh omejitev nisem zasledil.

NotSpecial ::

korenje3 je izjavil:


zdej bratu rihtajo stanovanje, medtem ko on igra igrice... pri 36 letih starosti.


jao, so sad.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198029 (36846) Filip8
»

status študenta

Oddelek: Šola
336099 (3544) MadMen
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615546 (12046) Janac
»

Kako do statusa študenta po 26. letu in diplomiranju?

Oddelek: Loža
107061 (6831) otago
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59889107 (71044) tx-z

Več podobnih tem