» »

status študenta

status študenta

krOOokO ::

V sredo mi status poteče. Zaključil sem 4. letnik, v drugo sem naredil popravni izpit. Maturo pa sem opravljal ta teden. Ali je kakšna možnost za podaljšanje statusa? LP

MadMen ::

Sej ti status velja do konca septembra. Povprašaj v tajšništvu tvoje šole/razrednika.

smacker ::

Status dijaka v 4. letniku velja do 30. septembra, vsaj ko sem jaz končal SŠ je blo tako. Od 1. oktobra naprej pa moraš bit vpisan na fakulteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Ascendor ::

Da ne odpiram nove teme... Kako je če diplomiraš recimo 10. septembra. Si je potrebno kupiti zavarovanje do konca septembra? Ali lahko delam preko študenta še po datumu diplomiranja do konca septembra?

dumbo2010 ::

Na prvi stopnji ti velja do konca študijskega leta, na drugi pa do diplome.

smacker ::

@dumbo2010 si ziher? Torej so odpravli to bedarijo? Lani je namreč poteklo ko sem diplomiral. Delat prek študenta uradno ne smeš, se pa da zmenit da ti ure pišejo v oktober, če si vpisan na 2. stopnjo in veš da boš mel status.

dumbo2010 ::

Eh, zmotil sem se. Zaenkrat velja samo do diplomiranja, se bo pa v kratkem spremenilo (ne pa še za letos).

Ascendor ::

Kako pa je z zavarovanjem, si ga je potrebno plačati za pol meseca?

smacker ::

Uradno ja, lahko si tut preko staršev urediš, če si mlajši od 26? let. Meni se ni dalo ukvarjat, sem se pazil tista 2 tedna :D

Ascendor ::

Ma jst grem lih v tujino, je pa res da si bom dodatno zrihtal za tujino tko da ne bi smel bit problema.

lady1991 ::

Pozdravljeni



Mene pa samo nekaj zanima. 1.junija bom dopolnila 26let in mi potece status studenta. Na srednji soli kjer sem vpisana in imam še za narest en izpit in zaključne. Zanima ce se lahko vpišem v izobrazevanje odraslih povno,delam preko studenta in vmes tudi dokončam šolo?. Glede na to da se mi bo 1.junijem prekinu status kdaj se lahko ponovno vpišem? Vem pa da se mi prekine zavarovanje po 26letu.

PROSIM za pomoč, brez butastih komentarjev :)


Lp

SaXsIm ::

Z izobraževanjem odraslih ne moreš delati preko študenta po dopolnjenem 26. letu. Lahko pa delaš s statusom študenta, s to "omejitvijo," da se ti dohodnina avtomatično odvaja pri vsakem zaslužku nad 80 EUR, če si se v visokošolski program vpisala po dopolnitvi 26. leta ali pa več kot 4 leta pred dopolnitvijo 26. leta.

Kam pa se lahko vpišeš med študijskih / šolskim letom, pa ne vem. Najverjetneje nikamor, lahko pa pokličeš katero izmed višjih šol, če bi te še vedno bili pripravljeni vpisati.
SaXsIm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SaXsIm ()

STATUS 2017 ::

Zdravo. Ve kdo mogoce za kako solo ko sprejemajo samo zaradi statusa ? Maribor z okolico

next3steps ::

Vse , ki ponujajo izredno šolanje.

STATUS 2017 ::

In da ne rabis hodit na izpite tut ?

SaXsIm ::

Letos se je spremenil pravilnik o vpisu v izredne programe, in predvideva evidence prisotnosti, šole pa že za prvo kršitev tvegajo izgubo akreditacije, tako da good luck s kupovanjem statusa.
SaXsIm

tikitoki ::

SaXsIm je izjavil:

Letos se je spremenil pravilnik o vpisu v izredne programe, in predvideva evidence prisotnosti, šole pa že za prvo kršitev tvegajo izgubo akreditacije, tako da good luck s kupovanjem statusa.


Koncno, potrebno bi bilo se dodatno obdavciti studentsko delo, da se ta anomalija razbije. Ne, da imam kaj proti temu, da bi studenti delali, ce zelijo/morajo in jim studijske obveznosti to omogocajo. SAm v Sloveniji se je to popolnoma izrodilo.

MadMen ::

Jah, res bos dosegel kaj z vecjo obdavcitvijo. To je tako, kot da bi predlagal da se delo na crno resuje z povecevanjem davkov za delo preko pogodbe. Nej se ga ustrezno regulira in uposteva trenutno zakonodajo, ki pravi da je studentsko delo namenjeno za obcasna, kratkorocna dela, ki ne vsebujejo elementov rednega delovnega razmerja.

next3steps ::

SaXsIm je izjavil:

Letos se je spremenil pravilnik o vpisu v izredne programe, in predvideva evidence prisotnosti, šole pa že za prvo kršitev tvegajo izgubo akreditacije, tako da good luck s kupovanjem statusa.

Lahko ližejo kito. Predavanja imam opravljena, manjkajo samo izpiti.
Študent, ki tako ali drugače izkorišča status, si pa sam sebi pljuva v skledo.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Je prav smešno da po vseh teh letih še vedno tako stanje. Če hoče nekdo delat en mesec 20 ur naj dela pa če je študent al pa ne...

Meni je kupljen status pomagal dobiti nekaj mesecev poizkusne dobe, da so me potem tudi redno vzeli. Marsikdo ki pa išče direkt redno ga pa noben ne vzame, ker začetnike jemljejo le preko statusa. Totalen absurd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cesnja ::

Ce bi le dobili malo delo namesto narocila novih granitnih kock za povrsine nasproti parlamenta. IMO so najvecji problem ti voluharski studentski servisi, ki ohranjajo sebi zelo ugodno stanje. Kaj tocno je njihova naloga? Mali zavod za zaposlovanje ki ima žegen države za odžiranje deleža plače z vsake študentske napotnice.

SaXsIm ::

next3steps je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

Letos se je spremenil pravilnik o vpisu v izredne programe, in predvideva evidence prisotnosti, šole pa že za prvo kršitev tvegajo izgubo akreditacije, tako da good luck s kupovanjem statusa.

Lahko ližejo kito. Predavanja imam opravljena, manjkajo samo izpiti.
Študent, ki tako ali drugače izkorišča status, si pa sam sebi pljuva v skledo.


In kaj ma to veze s fiktivnim vpisom? Če si hodil na predavanja, potem najbrž nisi bil vpisan fiktivno, a ne? In potem takem imaš tudi možnost ponavljanja letnika, če si že bil vpisan v nek program, ga obiskoval in zadostil kriterijem za ponavljanje. Nov pravilnik pa sicer govori o izrednih vpisih, za redne vpise v višješolske zavode so bile zadeve zaostrene že dve leti nazaj.

@cesnja - Zavod za zaposlovanje RS ima prav tako možnost opravljanja dejavnosti študentskega servisa (imajo koncesijo). Samo se jim ne da, sem jih že klical za napotnico, pa je bil odgovor, če ne bi tega raje uredil kar na e-servisu.
SaXsIm

next3steps ::

Pomeni, da se bom vpisal in bom nekje maja opravil samo en izpit, brez da bi kdajkoli prestopil vrata šole. Drugim se bo zdelo, da imam 7 mesecev kupljen status.

tikitoki ::

MadMen je izjavil:

Jah, res bos dosegel kaj z vecjo obdavcitvijo. To je tako, kot da bi predlagal da se delo na crno resuje z povecevanjem davkov za delo preko pogodbe. Nej se ga ustrezno regulira in uposteva trenutno zakonodajo, ki pravi da je studentsko delo namenjeno za obcasna, kratkorocna dela, ki ne vsebujejo elementov rednega delovnega razmerja.


Bom drugace napisal. Studentsko delo ne sme biti tako privlacno, da odzira drugim moznost redne zaposlutve in sili folk v fiktivni studentski status, namenjen izkljucno redni zapislitvi.
On

SaXsIm ::

next3steps je izjavil:

Pomeni, da se bom vpisal in bom nekje maja opravil samo en izpit, brez da bi kdajkoli prestopil vrata šole. Drugim se bo zdelo, da imam 7 mesecev kupljen status.


Tema je o fiktivnem vpisu.

Drugače pa študentsko delo že dolgo ni več edina problematična oblika dela. Sploh pri delu, ki vsebuje elemente rednega delovnega razmerja, že nekaj časa prednjači s.p.

Sicer pa, zakaj absolvent ne bi smel v svojem zadnjem letu študija opravljati praktično rednega dela, sploh če ima manj študijskih obveznosti, med opravljanjem študentskega dela pa najde podjetje, ki ga bo zaposlilo po zaključku študija?

Pa tudi, marsikatera problematika, za katero krivite študentsko delo, ima kavzalnost obratno - razcvet študentskega dela je posledica težav, ne njihov vzrok. Tam kjer delodajalci ne želijo zaposliti delavcev, jih tudi zaradi ukinitve študentskega dela ne bi. Bi se pač poslužili ene izmed agencij za posredovanje delovne sile. Ali potencialnega delavca prisilili v odprtje s.p.ja. Kot to počno že danes, ko fiktivnih statusov študenta praktično ni več možno dobiti.
SaXsIm

MadMen ::

Tikitoki, se cisto strinjam s tabo, ampak kaj ti pomaga regulacija studentskega dela, ce se trenutna zakonodaja( ki omejuje studentsko delo) ne izvaja.....no, omejitev na 20 ur/teden bi bla smiselna( v casu studij) kot imajo urejeno v precej drzavah.

tt2 ::

Tudi sam imam podobno situacijo. Septembra se mi izteče status študenta. Sem pa avgusta dobil službo preko študentske napotnice in sedaj me je delodajalec vprašal, če si lahko kako priskrbim status še za naprej. Zato bi vprašal, kako je to sploh v današnjih časih. A je še to sploh možno itd. Vem, da so spreminjali zakone, s čimer so omejili tako delo. Star sem itak že čez 26 let. Vem, da vas je veliko proti temu, prav tako sem tudi sam, ampak opcije, da bi imel redno službo za poln delovni čas trenutno nimam. Kako pa je sploh z delom preko pogodbe? A delodajalca pride precej dražje?

SaXsIm ::

Praktično edina možnost po 26. letu je bil izredni vpis na višješolske zavode. Sicer tem, da se ti dohodnina odvaja že pri vsakem nakazilu nad 80 EUR.

Ostale oblike zaposlitve so v podobnem rangu obremenitev.
SaXsIm

northpole1 ::

Torej,ce sem prav razumel,so sedaj sprejeli,da,ce se npr.spet izredno vpisem na srednjesolski program,bom moral opraviti enega ali vec izpitov,da le-tega obdrzim?

SaXsIm ::

Ne. Po dopolnjenem 26. letu udeleženci izobraževanja nimajo pravice delati preko študentskega servisa. To ni novost, in lahko prebereš na strani od študentskih servisov.
SaXsIm

northpole1 ::

To pa res prvic slisim.Kdaj so potem sprejeli ta zakon? Torej,ce bom januara dopolnil 26 let,sploh ne bom mogel vec delati preko studenta,ali to velja za celo solsko leto?

marjan_h ::

Kaj, če pavziraš kakšni so stroški?

jizzer ::

Ne razen če hočeš v tem obdobju končati izpite, potem te vsaki pride dobrih 30E.

MadMen ::

Odvisno kje, v fakultetah pod UL je cena izpita 60€, 4. in naprej je 180.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198255 (37072) Filip8
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838321 (21926) BCSman
»

Kako do statusa študenta po 26. letu in diplomiranju?

Oddelek: Loža
107076 (6846) otago
»

Delo med pavziranjem!

Oddelek: Loža
287835 (4898) Matek
»

Spričevalo ?

Oddelek: Loža
142515 (1829) St235

Več podobnih tem