» »

Kako do statusa študenta ?

Kako do statusa študenta ?

«
1
2 3

;-) ::

1x sem bil vpisan na VISOKOŠOLSKI program- feri, RIT in nisem naredil
potem sem se vpisal na Dobo (redni študij VIŠJEŠOLSKI program), kjer sem prvi letnik naredil, drugega sem ponavjlal in z tem kolikor vem pokuril vse možnosti, da zadržim status še eno leto na Višješolskem programu.

Sedaj mi ostane vpis na visokošolski program, ampak je druga prijava že mimo ? Kdaj, kako in kje priporočate ?
  • odbrisalo: zee ()

KruceFix ::

Mislim, da je začetka oktobra še 3. prijava in vpis na visokošolski program. Jaz sem izkoristil drugo prijavo.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

;-) ::

To bo šlo potem res na tesno... A možnosti na višješolskem, tudi naprimer če se vpišem v Koper ali Ljubljano (sedaj sem bil vedno v Mariboru) nimam ?

KDAJ POTEKA TRETJI PRIJAVNI ROK?
Od 1. do 5. oktobra 2013 na tistih visokošolskih zavodih, kjer ostanejo še prosta vpisna mesta. Podatke o še prostih mestih kandidati dobijo na posameznem visokošolskem zavodu. Kandidati se prijavijo z obrazcem Tretja prijava za vpis v prvi letnik v študijskem letu 2013/2014 , ki ga pošljejo neposredno visokošolskemu zavodu.

V tretjem roku se lahko prijavijo:
- kandidati, ki so oddali prvo ali drugo prijavo in se v izbirnem postopku tekočega leta niso uvrstili v nobenega od v prijavi naštetih študijskih programov;
- kandidati za izredni študij;
- kandidati, sprejeti v drugem prijavnem roku v študijski program, ki se ne bo izvajal;
- študentje, ki želijo zamenjati študijski program in te pravice oziroma pravice do ponavljanja še niso izkoristili. Ne morejo pa v tem prijavnem roku pravice do zamenjave študijskega programa izkoristiti tisti kandidati, ki so se v študijski program vpisali na podlagi prijavno-sprejemnega postopka v prvem ali drugem prijavnem roku po tem razpisu.
Prijav kandidatov, ki ne izpolnjujejo pogojev iz prejšnjega odstavka, visokošolski zavod ne bo obravnaval.

V bistvu sem bolj kot ne v "riti" saj ne izpolnjujem pogojev prijave, saj se nisem nikamor še prijavil in nič.

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Sej isto sprašuješ v temi, ki leži na ustreznem mestu

Isotropic ::

kako lahko ponavljas na DOBI?
sicer pa, vpisi se nazaj na uni-mb in tokrat resno studiraj.

lahko se vpises se na izredno srednjo, dokler nisi 26 star.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Uni nemorem, saj imam poklicno maturo al kaj. Na dobi te vpisejo "pogojno" prakticno ponavljas ker te sredi leta ne izpisejo.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

lahko se vpises se na izredno srednjo, dokler nisi 26 star.

nazaj na feri-rit se vpisi sem mislil.
pa REDNO studiraj a hoces cel lajf delat v proizvodnji 8-O

se pa se vedno lahko vpises IZREDNO na višjo

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Ja na rit bi se rad vpisal ker si govorim da se nisem zakljucil z ferijem, dobo bom itak naredil oktobra do konca. Sam za ferija je komaj tretja prijava najprej to je oktobra in nebom izpolnjeval pogojev za vpis saj nisem sedaj bil nikamor vpisan na prvi in drugi prijavi :/

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Ne rabimo takih na faksu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zee ::

Zamudil si ze vse mozne roke.

Ostane ti se pavziranje, vendar si takrat brez statusa.

In kot je lepo povzel koyotee:
Ne rabimo takih na faksu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

...:TOMI:... ::

koyotee je izjavil:

Ne rabimo takih na faksu.

Res je.
Če nisi sposoben študirat, pojdi delat. Delo je povsod.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Če rabiš samo status se vpišeš na kako srednjo šolo, običajno je to proti plačilu od 150EUR dalje...

Če si imel sanje, da boš letos dalje študiral pa tako ali tako veš kje si... če pavziraš lahko proti plačilu na UM še naprej opravljaš izpite, kako je z vajami in drugimi pogoji za posamezen predmet pa se boš moral zmeniti z profesorju individualno. Če si se šel izpisat vmes potem pa ne vem kako je s tem, so na strani uradne ure referata... pokliči ali pa se zglasi tam.
Your turn to burn!

tarcy14 ::

Živjo.
Imam eno vprašanje. Nisem naredila prvega letnika na faksu in moram zdaj eno leto pavzirati. Ampak ker nujno rabim status me zanima, kam se lahko vpišem za status študenta, brez da bi morala hoditi na predavanja?

Lp

Matija82 ::

tarcy,

izobraževanje odraslih ali srednja šola (nikjer ni bonov).

Ali če vpišeš izredno VSŠ, te bo pa to stalo par tisoč evrov.

tiran2000 ::

Lahko se vpises in potem izpises po enem mescu na kasen vsš, placas samo en obrok solnine (od oka 280 evrov)... Sam se mors s tajnistvom dogovorit... Papirje/potrdila bos dobila itak ze pri vpisu, noben te ne bo pol preverju, ce mas status al ne , ko bos enkrat potrdila oddala...

Na zalost je tko da se ful folka zateka k tem nacinu, ker sluzbe drugace kot prek studenta ne dobijo, pa imajo diplome...res zalostno...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Sam za zdravstveno po novem preverijo na šoli sami glede vpisa, ni več potrdil o vpisu in podobna jajca. Nevem pa če kasneje še preverjajo, kot si napisal.

BigWhale ::

tiran2000 je izjavil:

Na zalost je tko da se ful folka zateka k tem nacinu, ker sluzbe drugace kot prek studenta ne dobijo, pa imajo diplome...res zalostno...


Se sreca, da zakon o malem delu ni bil sprejet, bi blo zdej se petkrat tezje dobit delo!

...

M-XXXX ::

Se sreca, da zakon o malem delu ni bil sprejet, bi blo zdej se petkrat tezje dobit delo!

jap, čudežno bi se pojavilo 5x več dela...

Če slučajno ne veš je študentsko delo izjemno upadlo. Brezposelnih je tudi čedalje več. In od kje bi ti pričaral vsa ta delovna mesta?

Lonsarg ::

Ne bi se čudežno pojavilo novo delo, bi se pa "čudežno" 75% študentskega dela spremnilo v redno delo in folk ne bi več kupoval statusov...

M-XXXX ::

Lonsarg je izjavil:

Ne bi se čudežno pojavilo novo delo, bi se pa "čudežno" 75% študentskega dela spremnilo v redno delo in folk ne bi več kupoval statusov...

Se strinjam. Vendar zaradi tega nebi bilo nič več delovnih mest.

X študentsko delo
Y redno delo

Zdaj imamo X+Y
Če bi imeli malo delo bi imeli isto X+Y. V vsakem primeru bi bilo premalo delovnih mest kakorkoli obrneš.

Lonsarg ::

Ja, ampak glavna problematika v tej temi ni premalo delovnih mest, ampak da je potrebno za tista delovna mesta ki so, kupovati status...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Lazyass1 ::

;-) je izjavil:

1x sem bil vpisan na VISOKOŠOLSKI program- feri, RIT in nisem naredil
potem sem se vpisal na Dobo (redni študij VIŠJEŠOLSKI program), kjer sem prvi letnik naredil, drugega sem ponavjlal in z tem kolikor vem pokuril vse možnosti, da zadržim status še eno leto na Višješolskem programu.

Sedaj mi ostane vpis na visokošolski program, ampak je druga prijava že mimo ? Kdaj, kako in kje priporočate ?



Sem dons cel dan zapravu na telefonu in zvedel sledeče (ja klicu sm tut na ministrstvo):

če si bil že vpisan na visokošolski zavod in še nisi izkoristu ponavljanja oz se nisi prepisal na drug VS zavod potem spadaš v tole alinejo:

v tretjem roku se lahko prijavijo:

- študentje, ki želijo zamenjati študijski program in te pravice oziroma pravice do ponavljanja še niso izkoristili. Ne morejo pa v tem prijavnem roku pravice do zamenjave študijskega programa izkoristiti tisti kandidati, ki so se v študijski program vpisali na podlagi prijavno-sprejemnega postopka v prvem ali drugem prijavnem roku po tem razpisu.
Prijav kandidatov, ki ne izpolnjujejo pogojev iz prejšnjega odstavka, visokošolski zavod ne bo obravnaval.


Prijavo oddaš direkt na VS kamor se prijavlaš, prosta mesta bojo prot konc septembra, obrazec bo v prodaji predvidoma od 29. sept (usaj prejšna leta je bil), projava poteka od 1. do 5. okt. vpis pa do 10. okt.

kle so rezultati za 2. rok: http://www.vpis.uni-lj.si/omejitve_drug...

in predvidevam da bo za tretji rok ta razlika prosta :)

Aja v celem dnevu mi to noben ni znov povedat, šele na zavodu samem sm zvedu :)

Sicer pa še tole: ko boš na dobi diplomeral, lahko to diplomo uveljavljaš za priznanje letnika na VS ! (odvisno od programa kolko se ujema, če se ne popolnoma potem imaš pač še diferencialne :) )

lp

mojca ::

Slučajno kdo ve, kako je s pogoji za vpis na drugo smer študija, ko na eni že diplomiraš (po starem štiriletnem programu) ali celo doktoriraš? Se lahko vpišeš tudi v tretjem roku, če so še prosta mesta in koliko v takem primeru stane študij (od-do)?

bedak ::

lahko če imajo prosta mesta za diplomirance, stane enako

Matija82 ::

mojca, letos je superminister ukinil redni študij za diplomante torej ti ostane zgolj izredni vpis (recimo FKKT izredno je šolnina 4.5k€). Rok za diplomante je tam 17. septembra, mest pa je malo malo.

mojca ::

Čisto iz firbca: kako je pa s šolninami pri vzporednem študiju?

@Matija82: zarečenega kruha se seveda največ poje, ampak pri tistem psu čuvaju na vhodu človeka mine, da bi karkoli študiral, še preden prestopi prag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

Isotropic ::

koyotee je izjavil:

Ne rabimo takih na faksu.

daj ne delaj se tipicnega slo-tech elitneža. dokler ga ne zdelas, se raje niti ne oglasaj.

mojca zaporednega studija ni, mogoce bi lahko sla na 2. stopnjo, na prvo pa samo izredno. pa mislim, da tut vzporednega ni vec, nisem zih.

tiran2000 ::

Ce enkrat diplomiras po starem sistemu so vsi vpisi izredni, na vse stopnje...vcasih je bil studij diplomantov aka zaporedni studij... To je sedaj tudi izredno, mest kot ze receno ni oz jih je zelo zelo malo... Sigurno ker sem zadnja generacija rednih studentov diplomantov ...

Zgodovina sprememb…

Pajser ::

pozdravljeni,

v marcu 2015 mi poteče status študenta, katerega ne morem več podaljšat in v tem času mislim tudi diplomirati. Poleg tega bom junija 2015 star 26 let. Zanima me kako spet pridobiti status študenta, tako da lahko nadaljujem s študentskim delom poleg tega pa še ohranim bonitete (zavarovanje...)

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pajser ()

sandmat ::

po 26. letu pod nobenim pogojem ne ohraniš bonitete zavarovanja preko staršev.

ostale (recimo nakazila na napotnico nad 88€ brez direktne akontacije itd) so odvisne od tega, da si se pred 26. letom vpisal na študij in je to manj kot 4 leta nazaj. Če se vpišeš po 26. letu slednje ne velja AFAIK.

BTW, to je po domače napisano in lahko vsebuje napake.

Pajser ::

sandmat je izjavil:

po 26. letu pod nobenim pogojem ne ohraniš bonitete zavarovanja preko staršev.



po 26. letu bo torej potrebno plačat tistih 50€ zavarovanja, kakorkoli obrnem.

ostale (recimo nakazila na napotnico nad 88€ brez direktne akontacije itd) so odvisne od tega, da si se pred 26. letom vpisal na študij in je to manj kot 4 leta nazaj. Če se vpišeš po 26. letu slednje ne velja AFAIK.


na študij sem se vpisal v šolskem letu 2008/2009 in to je bilo v mojem 20. letu, kar je 6 let nazaj. Če prav razumen to pomeni, da delo na študentsko napotnico odpade?

sandmat ::

ne, ne odpade. samo v zneskih, manjših od cca 88€ ti bo delodajalec moral nakazovat, če ne želiš direktne akontacije dohodnine (sicer je ta meja pri 400€).

Pajser ::

ampak še zmeraj je predpogoj status študenta in mene zanima kako ga pridobit.

FTad ::

ja v marcu ga ziher ne boš mogel dobiti. Novo šolsko leto se začne šele z jesenjo....

koyotee ::

To studentsko jokanje nima konca, najprej kje dobiti status, pol pa ko le ta ni vec mogoc, zakaj ne dobim sluzbe? Ja ker jo ma en drug student ane ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

m0LN4r ::

koyotee je izjavil:

To studentsko jokanje nima konca, najprej kje dobiti status, pol pa ko le ta ni vec mogoc, zakaj ne dobim sluzbe? Ja ker jo ma en drug student ane ;)

Jup, vpišeš v iskalnik študent al status in vsepovsod isto sranje.
Vsi po status in razvrednotit vsako delo in ga nekomu vzet, ki statusa več nima.

Na točno enak način so razvrednotili delo preko avtorskih, ki je bila najboljša alternativa za ŠD delo nekoč, zdaj pa še to ni več.
Le zakaj, ker je treba polnit blagajne servisom "posrednikom".
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pajser ::

jebat ga, kot študent najlažje dobim job pa tudi večina firm vsaj iz mojih izkušenj prakticira zaposlitev študentov, ki jih kasneje zaposlijo za redno. poleg tega je danes sama diploma pol organa vredna in je, če je, samo pred-pogoj za zaposlitev, glavnino možnosti zaposlitve pa oddehtajo delovne izkušnje, IQ, kemija in pa sreča. Sem povedal kaj novega?Najbrž ne, tako kot mi tudi vi niste povedali, kako naj se dokopljem do statusa.

m0LN4r ::

Ja če misliš ilegalno, potem si na napačnem forumu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sandmat ::

Pajser je izjavil:

jebat ga, kot študent najlažje dobim job pa tudi večina firm vsaj iz mojih izkušenj prakticira zaposlitev študentov, ki jih kasneje zaposlijo za redno.


po mojih izkušnjah je to res ... za študente med 18. in 22. letom ...

Sem povedal kaj novega?Najbrž ne, tako kot mi tudi vi niste povedali, kako naj se dokopljem do statusa.

V tem trenutku to ni možno. Seveda se lahko z naslednjim oktobrom vpišeš na višjo stopnjo (recimo 2. bolonjsko).

Pajser ::

sandmat je izjavil:

...
V tem trenutku to ni možno. Seveda se lahko z naslednjim oktobrom vpišeš na višjo stopnjo (recimo 2. bolonjsko).


ne bo šlo. sem stara šola, 5 letni program. mogoče magisterij (3. bolonjska?)

SaXsIm ::

Potem zate realne možnosti za pridobitev statusa študenta ni, razen izredna višja šola in doktorski študij. Za višjo so vpisnine okoli 400-600 EUR, šolnine 2000 - 3000 EUR. Kako je glede doktorskega študija, preveri na svoji fakulteti. Lahko pa se do 26. leta vpišeš na izobraževanje odraslih, kjer prav tako dobiš status, vendar brez študentskih bonov.
SaXsIm

killa bee ::

A je možno dobit status študenta, tudi če si star čez 26 let in si že končal fax? Ne rabim bonov in tudi zdravstveno bi si lahko sam plačal, rabim samo napotnico za delo?

Gladi ::

Seveda, moraš pa se vprašati če se ti splača, ker ti odvajajo akontacijo dohodnine ne glede na znesek nakazila.

killa bee ::

kaj to pomeni?

Roadkill ::

"samo napotnico za delo". LOL

Samo davke bi utajal.... nič več.
Ü

SimplyMiha ::

In vi ste sesuvali zakon o malem delu...

Gladi ::

killa bee je izjavil:

kaj to pomeni?

Da se ti na vsak znesek nad 88€ odvaja akontacija dohodnine + pripada ti samo splošna davčna olajšav. Več info maš na strani tvojega študentskega servisa.

Evo, za ta lene:
Meja 26 let ne pomeni, da nekdo ne sme več delati preko študentskega servisa (izjema so "izredni dijaki"). Po tej starosti samo izgubiš dohodninsko olajšavo (posebna osebna olajšava) v višini 2.477,03 € za leto 2014 (enako za leto 2015).

Od vsakega nakazila na napotnico pa se odvede tudi 25 % akontacija dohodnine, ne glede na znesek nakazila (izjema so zaslužki do 107,30 € bruto).

Dejansko je akontacija 22,5 %, ker se odšteje avtomatično olajšavo normirani stroški v višini 10 % od zaslužka.

Dijak ali študent še vedno lahko dela, če le ima status dijaka oz. študenta. Zadnji stavek 113. člena (ZDOH-2) pravi, da je meja 26 let lahko tudi višja. Če se nekdo vpiše na fakulteto pred 26 letom, se upošteva rok 6 let od datuma vpisa na dodiplomski študij oz. 4 leta od datuma vpisa na podiplomski študij. Izredni dijaki (udeleženci izobraževanja odraslih) lahko delajo do 26 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

mladec ::

Zdravo, imam vprašanje, če bi kdo vedel ali vedel kam me napotiti po odgovor. Letos so mi ostali še 3 izpiti v Univerzi v Ljubljani, zato bom moral naslednje leto pavzirati, saj sem porabil že oba vpisa. Zanima me če lahko kje dobim status npr. Srednja šola ali kaj podobnega? Naj omenim, da imam že končano eno višjo šolo (2 letni program). Zdaj pa nevem ali zakon dovoljuje, da se vpišem v sredjo ali mogoče spez na drugo višjo naprej?

Lep dan

Phantomeye ::

Nekje v temi je omenjeno, da se ti dohodnina na 88€ odvaja, če si star 26 let, razen, če sem se 4 leta nazaj vpisal v študij? To šteje prvi vpis ali vpis na zadnji študij? (v mojem primeru 2. bolonjska lani)

Kleemen ::

V primeru da želiš status študenta po 26 letu si moraš sam plačevati zavarovanje (okrog 40eur mesečno) ali kako je že s tem?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197661 (36478) Filip8
»

status študenta

Oddelek: Šola
336070 (3515) MadMen
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615465 (11965) Janac
»

Kako do statusa študenta po 26. letu in diplomiranju?

Oddelek: Loža
107034 (6804) otago
»

Študentsko delo -> "malo delo" (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59888644 (70581) tx-z

Več podobnih tem