» »

Katero TV kartico?

Katero TV kartico?

bobicek ::

Pozdravljeni.

Mene zanima kakšno TV kartico kupiti, da bi na njo lahko pripeljal signal iz amisovega sprejemnika. Torej jes bi rad povezal amisov digitalni sprejemnik s TV kartico in to z HDMI kablom.

Prvo kot prvo, sploh ne vem če obstajajo take TV kartice. Naj povem da eno(ali celo dve) TV kartici že imam, ampak na nju lahko povežem samo koaksialni kabel. Ena TV kartica je bila priklop na USB ključ, druga(mislim da jo še nekje imam) pa je bila kot vgradnja v namizni računalnik. No ta druga mislim, da ima še nekaj več priključkov, je pa stara že več kot 10 let(možno, da ima gor tudi S-video). Tista na USB pa okoli 6 let(nima S-videa).

Po vsej verjetnosti mi ne ena ne drug več ne koristita? Čeprav ta amisova škatla ima še nekaj izhodov(polek HDMI-ja in SCART-a).

Prvo vprašanje, a je to sploh možno kar želim?
Drugo, kolko so kaj cene(iščem čim cenejšo varjanto).

Stvar je v tem, da mi je crknil TV, pa bi raje nekaj prišparal z nakupom TV kartice, pa še prostora bi imel več, ker bi se znebil enega monitorja na mizi.

Načeloma je zaželjeno, da bi bila TV kartica prenosljiva(torej na USB). Sicer ima monitor tudi neko HDMI režo, a se bojim da je tisto izhod iz monitorja ne pa vhod.

Tole so podatki monitorja:
LG W2261V Monitor - 22" Widescreen LCD Monitor
http://www.lg.com/uk/monitors/lg-W2261V...

Hvala.

king67 ::

Kaj pa bi po tvoje naj šlo IZ monitorja? Će ima monitor HDMI priključek, je to VHOD in nanj lahko komot pripelješ sliko iz amisovega sprejemnika, za zvok pa lahko poskrbiš na več načinov (audio vhod na računalniku ali pa aktivni zvočniki...).

lp,
king67

bobicek ::

king67 je izjavil:

Kaj pa bi po tvoje naj šlo IZ monitorja?
Signal na dodaten monitor ali pa na TV? :)

Vidim zdaj da piše v specifikacijah: HDMI™ INPUT.

king67 je izjavil:

Će ima monitor HDMI priključek, je to VHOD in nanj lahko komot pripelješ sliko iz amisovega sprejemnika,
Stvar je v tem, da sem to že poskušal narediti, pa mi nikaker ni uspelo. :S Pojavlji so se čudni majni kvadratki(modri, zeleni, rdeči,...), ozadje pa je bilo črno. Ali pa sploh kvadratkov ni bilo.

A naj takrat ko to naredim imam vključen računalnik ali izklopljen? Izklopim celo DVI kabel, ki pride iz desktopa? Ker zadnja stvar je da bi si zdaj skuril še monitor. :S

king67 je izjavil:

za zvok pa lahko poskrbiš na več načinov (audio vhod na računalniku ali pa aktivni zvočniki...).
Imam še stare TEAC-ove zvočnike.
TEAC PowerMax 260/2 Stereo Speaker System
Torej običajen Stero 2 speakers. Takšni so kot na tem linku(prva slika)
http://www.hi-files.com/forum/index.php...

Kaj če zvočnike priklopim narobe? Lahko kaj skurim, ker gledam zdaj pa mi ni še najbolj jasno kam bi kaj priklopil.

Mimogrede priključki na zadnji strani amisovega sprejemnika so:
V video stolpcu:
HDMI
Y (zelena barv)
Pb (moder)
Pr (rdeča)

Audio stolpec:
S/PDIF (črna)
Right (bela)
Left (rdeča).

Zvočniki pa imajo kable:
dvožični kabel, ki pride iz računala(na tistem koncu, ki gre v računalo je zelen činč, na koncu, ki gre v zvočnike pa sta dva činča rdeč in bel, ki greta v input od desnega zvočnika. Iz tega zvočnika gre pa na levi zvočnik že edn kabel, ki ima svetlo rjava činča.

Torej kam bi priklopil tisti zeleni činč, ki je drugače priklopljen v računalnik?

bobicek je izjavil:

king67 je izjavil:

Kaj pa bi po tvoje naj šlo IZ monitorja?
Signal na dodaten monitor ali pa na TV? :)

Vidim zdaj da piše v specifikacijah: HDMI™ INPUT.

king67 je izjavil:

Će ima monitor HDMI priključek, je to VHOD in nanj lahko komot pripelješ sliko iz amisovega sprejemnika,
Stvar je v tem, da sem to že poskušal narediti, pa mi nikaker ni uspelo. :S Pojavlji so se čudni majni kvadratki(modri, zeleni, rdeči,...), ozadje pa je bilo črno. Ali pa sploh kvadratkov ni bilo.

A naj takrat ko to naredim imam vključen računalnik ali izklopljen? Izklopim celo DVI kabel, ki pride iz desktopa? Ker zadnja stvar je da bi si zdaj skuril še monitor. :S

king67 je izjavil:

za zvok pa lahko poskrbiš na več načinov (audio vhod na računalniku ali pa aktivni zvočniki...).
Imam še stare TEAC-ove zvočnike.
TEAC PowerMax 260/2 Stereo Speaker System
Torej običajen Stero 2 speakers. Takšni so kot na tem linku(prva slika)
http://www.hi-files.com/forum/index.php...

Kaj če zvočnike priklopim narobe? Lahko kaj skurim, ker gledam zdaj pa mi ni še najbolj jasno kam bi kaj priklopil.

Mimogrede priključki na zadnji strani amisovega sprejemnika so:
V video stolpcu:
HDMI
Y (zelena barv)
Pb (moder)
Pr (rdeča)

Audio stolpec:
S/PDIF (črna)
Right (bela)
Left (rdeča).

Zvočniki pa imajo kable:
dvožični kabel, ki pride iz računala(na tistem koncu, ki gre v računalo je zelen činč, na koncu, ki gre v zvočnike pa sta dva činča rdeč in bel, ki greta v input od desnega zvočnika. Iz tega zvočnika gre pa na levi zvočnik že edn kabel, ki ima svetlo rjava činča.

Torej kam bi priklopil tisti zeleni činč, ki je drugače priklopljen v računalnik?


Dodajam, nimam optičnega interneta, tako da verjetno ne gre gledati amisove programske sheme preko interneta. Torej imam ADSL povezavo 10/1 Mb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobicek ()

bobicek ::

Ne vem zakaj ko sem napisal še dodatek glede internetne povezave, mi je vse še citiralo, no zdaj pa ne znam tega dodatnega citat pobrisat. :S

king67 ::

Zakaj na monitorju ne dobiš slike, ne vem. Preveriš lahko, če imaš (na monitorju) izbran ustrezen (HDMI) vhod. Ali probaš z drugim HDMI kablom. Glede zvoka pa lahko poskusiš z adapterjem, ki je na naslednji strani:

https://www.google.si/url?sa=i&rct=j&q=...

Vem, malo 'levi' način za podajanje linka do slike, ampak tega še nisem počel na tem forumu, pa se mi ne da raziskovati, kako prilepiti sliko. Malo poskrolaj, pa boš videl sliko tega adapterja. Torej, jack od zvočnikov vtakneš v jack vtičnico, oba činča pa na audio izhod tvojega sprejemnika (bel in rdeč).

lp,
king67

severjug ::

Sam imam na T-2 stb priključen na PC monitor preko HDMI.Celo imam kabel HDMI-DVI.Torej imam na monitorju DVI vhod.In je slika čisto normalna.PC zvočnike pa imam priklopljene na stereo izhod na stb-ju(beli in rdeči činč).Vse deluje super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563993 (3322) anjica
»

Zvočniki Logitech - Težave z Zelenim Činčom

Oddelek: Zvok in slika
101539 (1257) Scorpia
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382792 (2215) 2mlavric
»

GTA V - PS 3 IN XBOX 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
5612979 (12087) opeter
»

xbox 360 na LCD

Oddelek: Konzole
274592 (2758) syti

Več podobnih tem