» »

xbox 360 na LCD

xbox 360 na LCD

Igi.M ::

Zanima me na kakšno resolucijo imate nastavljen LCD monitor priklopljen na xbox 360? Sem bral da bi naj bila za 20" lcd monitor resolucija 1280×1024 najboljša , samo pri men ni.
In še nekaj me zanima imate priklopljeno LCD monitor na xbox360 analogno ali digitalno in če je kakšna razlika?

Mavrik ::

Na LCD monitorju obvezno nastavi nativno resolucijo. Najpogosteje je to 1600x1200 če maš "navaden" oz. 1680x1050 če maš širokozaslonski ekran. V primeru da takih resolucij ne moreš izbrati, obvezno zberi tako, ki ima enako razmerje (torej širokozaslonsko resolucijo, če imaš širokozaslonski ekran).

Glede na to, da pošilja Xbox ven analogen signal, s priklopom na digitalni priključek neboš nič izboljšal slike.
The truth is rarely pure and never simple.

Unrated_boy ::

mene pa zanima naslednje...zdaj jaz imam trenutno hansol 730E 17'' CRT pa me zanima če bi se tale monitor dalo povezat prek VGA kabla z xbox 360? sem bolj amater v takih stvareh. Konzolo pa si kupim naslednji mesec (aja na zadnji strani monitorja sta 2 priključka. eden je od monitorja in gre v vtičnico, drugi pa je trenutno povezan s PC-jem..pa če zdaj dobro znam, je tisti drugi kao VGA in bo kasneje šel v xbox 360? )

LP

Mavrik ::

Da, seveda se da povezati. Dokupiti boš moral VGA kabel za Xbox in v primeru, če ne moreš monitorjevega VGA kabla (tistega, ki zdaj gre v grafično) iztakniti iz monitorja, tudi gender-changer za ta kabel (namreč, priključek na Xbox VGA kablu je isti, kot tisti na kablu, ki gre z monitorja, zato moraš spremeniti spol da jiva lahko skup štekaš).
The truth is rarely pure and never simple.

Unrated_boy ::

aha kapiš...tnx...ker baje je na monitorjih precej boljša slika kot pa na navadne TV-ju...no saj to je tak ali tak normalno...samo da se šola konča, pol pa po xbox 360

Bramac ^^ ::

Vbistvu na navaden 50Hz TV se ti sploh ne splača priklapljat ker slika tako migeta da te glava boli po pol ure igranja, jst mam zaenkrat kr na 19" wide LCD prek VGA kabla pa je super. En monitor za računalnik in xbox360 (samo preklapljam med digital in analog).

Igi.M ::

Je že kdo igral xbox 360 na lcd monitorju in na lcd tvju , da mi pove kakšna je kaj razlika v kvaliteti slike , je razlika velka al ne? Se na lcd tv zlo opazijo nazobčeni robovi , ko na monitorju igram PGR3 so robovi zlo nazobčani , nevem al je to samo na monitorju al tud na lcd tv?

pozitron ::

Mene pa zanima kako je z zvokom, če uporabljaš ta vga kabel za monitor. Kam pol vključiš kabel za zvok, kr u ene 2.1 zočnike naprimer. Al je treba prek compa u zvočno?

Mavrik ::

Pirključiš jih kamor hočeš. Namreš VGA kabel se na koncu razdeli na VGA priklop (za monitor) in dva ženskiva činča, ki nosita zvok. Tisto potem priključiš kamor hočeš.
The truth is rarely pure and never simple.

pozitron ::

To se prav, da bi mogu met reciver? Ker sem mislu, da bi sam ene 2.0 al pa 2.1 zvočnke kupu. Sem si mal ogledu kabel na neti, sam zvočinki nimajo tazga vhoda. Al obstajajo kaki zvočinki ki majo tak vhod (tist rdeč in bel činč)?

Mavrik ::

Konverter s činča na bananco pride evro ali dva. Moji 2.1 zvočniki so ga meli celo priloženega.
The truth is rarely pure and never simple.

pozitron ::

Se opravičujem, ker mal morim sam neki bi prosu, če mi lahko pojasniš. Mam tele zvočnike, za vklopt je pač tista zelena moška bananca za v zvočno. Na tistem vga xbox360 kablu sta pa tudi dva moška konektorja, se prav pol rabim pretvornik z obeh strani ženski, da vklopim rdečega in belega iz vga kabla v pretvornik, pol mora pa bit na koncu pretvornika zopet ženski, da not dobim moško bananco od zvočnikov? Sorry, ker sem bol Pawersk razložil sam tele banace pa činče me mal begajo. Kako se pol imenuje tak pretvornik?

Mavrik ::

Ti rabiš pretvornik, ki ima na eni strani dvakrat ženski činč (činču pravijo tudi RCA priključek), na drugi pa ženski audio priključek ("bananco").



Takle je moj (se opravičujem za zanič sliko).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Bramac ^^ ::

Jst mam pa v bistvu en RCA female to female pretvornik, iz njega pa AUX kabel v računalnik.

Ta pretvornik zgleda tako (lahko je tudi samo en, tukaj sta pač dva skupaj):

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Super, najlepša hvala za slike in pojasnila.

WTF? ::

Torej, imam Samsunga 226BW z HDCP podporo prek DVIJa ... kua morm zej nabaut da bol lahk x šatuljo prklopu gor ? In ce je mogoce zadevsco prklopt prek dvija ... oz .. prek nečesa pač .. rad bi meu čim lepšo sliko ..

LP!

pozitron ::

A xbox360 že podpira 16:10 format? Resolucijo 1440x900 pa 1680x1050? Al je pol fajn raztegnjena in meglena slika?

Igi.M ::

Ne podpira teh resolucij , slika se malo raztegne tako da zapolni zgornji in spodnji črni rob , slika pa ni tako ostra in detailna , kot na HD tv.

Tomson ::

Torej za optimalno sliko xboxa na LCDju mora bit 1080i/p, vse kar je 720p bo torej raztegnjeno? Pa je potem res velika razlika pri dobrem CRT ali LCD 720p?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Mavrik ::

Xbox preko VGA kabla podpira naslednje resolucije:
640 x 480 (1.33:1)

848 x 480 (1.76:1)

1024 x 768 (1.33:1)

1280 x 720 (1.77:1)

1280 x 768 (1.67:1)

1280 x 1024 (1.25:1)

1360 x 768 (1.77:1)

1920 x 1080 (1.77:1)

Če maš monitor s tako nativno resolucijo, boš dobil popolnoma ostro sliko. V primeru da je nima, potem pač poiščeš eno, ki je najbližje po razmerju stranic in monitorju nastaviš, da ti ne gre raztegovat slike.
The truth is rarely pure and never simple.

Tomson ::

Mislil sem za TVje ne za monitorje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Unrated_boy ::

Evo nekaj me zanima...sem malo pogledal zadaj na monitor in ugotovil da zgleda točno tak kot je na tej sliki:



se pravi, kaj zdaj moram napravit da bom špilal prek tega monitorja? za uni vga kabel mi je jasno, da ga moram kupit, samo kaj še zraven, da bo ta stvar delala? če sploh bo...če ne pol mi preostane moj bogi TV :)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Mavrik ::

Če je zadeva pritrjena noter kot tu na sliki (torej se monitorjev VGA kabel ne da odstraniti), boš rabil še VGA gender changer, saj ima tudi Xboxov VGA kabel ženski priključek.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Unrated_boy ::

zdaj če dobro razumem...tisti kabel na sliki (video cable) vtaknem v tale gender - changer, in onega, ki ga dokupim za xbox 360, tudi sem not... (enga v levo, drugega v desno stran:D )

Ali?

aja btw za moj monitor piše naslednje: Interface: VGA (HD-15) se pravi da je 15 pin...

tnx

p.s. katerega kupit? tega ali tega

kupim pa si še tale vga kabel

pa me še zanima če lahko tista dva činča vstavim v zvočnike?

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

zdaj če dobro razumem...tisti kabel na sliki (video cable) vtaknem v tale gender - changer, in onega, ki ga dokupim za xbox 360, tudi sem not... (enga v levo, drugega v desno stran )


Tako je.

p.s. katerega kupit? tega ali tega

Female-to-female, namreč takega, da boš lahko kablje notri štekal ;)

pa me še zanima če lahko tista dva činča vstavim v zvočnike?

V primeru da tvoji zvočniki/radio nimajo ustreznik činč priključkov, boš še moral nabaviti pretvornik s činča na audio jack. O tem smo glih govorili malo više.
The truth is rarely pure and never simple.

syti ::

mene zanima kako bi bila bolša slika na monitorju:
1.hdmi kabel, HDMI-DVI adapter, puls tale kabel za zvok
2. tale kabel za use

Mavrik ::

Po mojih izkušnjah je bolj ali manj vse bilo isto. Tak da vzami cenejšo opcijo.
The truth is rarely pure and never simple.

syti ::

razlika je da bi imel pri 1. dvi vhod, pri 2. pa vga.. se to dosti pozna?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219646 (9159) kozorog
»

GTA V - PS 3 IN XBOX 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
5612981 (12089) opeter
»

Xbox 360 + PC

Oddelek: Konzole
103065 (1896) Relanium
»

Nakup Xbox 360

Oddelek: Konzole
353019 (1871) LuGi
»

Na kakšnih zaslonih špilate vaše konzole?

Oddelek: Konzole
182910 (1815) M-XXXX

Več podobnih tem