» »

Zvočniki Logitech - Težave z Zelenim Činčom

Zvočniki Logitech - Težave z Zelenim Činčom

--MiRaLdInJo ::

Živjo.

Že 8 let imam zvočnike Logitech X-230: http://www.engadget.com/products/logite...

Z zvočniki sem še vedno zadovoljen, me pa zadnje čase malo zajebava ta zeleni činč(al kako se reče) kateri gre v zelen vhod na zvočni kartici(od matične).
Težava je v tem da je na pregibu činča nekaj poškodovano in tako večinoma dela le desni zvočnik + woofer. Če se malo igram z kablom mi čez čas celo uspe, da delata oba zvočnika + woofer.

Zanima me ali je morda možno ta činč in kako zamenjati, da se ne zajebavam vsakič?

Lp

sandmat ::

pocvikaš kable nad mestom, kjer je slab kontakt, kupiš nov jack (verjetno ni činč ampak 3.5mm jack) in polotaš kable na nov jack.

AnotherMe ::

Odrežeš kabl, nalotaš nov jack...

--MiRaLdInJo ::

sandmat

Res je Jack :)



Kje v Lj kej prodajajo te drobnarije?


Glede lotanja. Zanima me kaj je v tisti rdeči in beli gumi notri. Moram tudi njiju posebaj zalotat in nato še tiste žičke okoli njih?

Tole mislim:

Highlag ::

Imaš 3 žice. Bela in rdeča sta L + D kanal, okoli je pa pletenica, ki je masa. Z inštrumentom poglej na kateri kovinski del konektorja je prilotana katera žica da ne boš kaj zamešal.

Bela in rdeča je izolacija - pvc običajno, v izolaciji se pa skriva bakrena pletenica, po kateri teče tok. Pač žica.
Never trust a computer you can't throw out a window

--MiRaLdInJo ::

Highlag je izjavil:

Imaš 3 žice. Bela in rdeča sta L + D kanal, okoli je pa pletenica, ki je masa. Z inštrumentom poglej na kateri kovinski del konektorja je prilotana katera žica da ne boš kaj zamešal.

Bela in rdeča je izolacija - pvc običajno, v izolaciji se pa skriva bakrena pletenica, po kateri teče tok. Pač žica.


Ja saj to, da nebom kaj za***u. Morda veš za koga ki bi mi lahko zalotal Jacka na kabel?

AnotherMe ::

Take zadeve js ponavadi kupujem v Terni. Če bi jih lepo prosil, bi ti mogoče tudi kar tam zalotali.
Jaz bi ti z veseljem zalotal, ampak nisem iz LJ;)

--MiRaLdInJo ::

AnotherMe je izjavil:

Take zadeve js ponavadi kupujem v Terni. Če bi jih lepo prosil, bi ti mogoče tudi kar tam zalotali.
Jaz bi ti z veseljem zalotal, ampak nisem iz LJ;)


Sem jih vprašal, če mi lahko zalotajo pa so rekli, da žal ne..


Kakšna ideja kam lahko peljem zalotat?

Scorpia ::

Zakaj trgovina, ce se s tem ukvarjajo rtv servisi...
////

--MiRaLdInJo ::

Scorpia je izjavil:

Zakaj trgovina, ce se s tem ukvarjajo rtv servisi...


Morda veš za kakšen tak servis v Lj ali okolici? Zaželjeno da je odprt do nekje 19h ?

Scorpia ::

http://www.rtvservis-chroma.si/galerija... ta se mi zdi vredu, sem mu že 1x peljal, da mi nekaj prelota in naredi v 5min. Pa še ne računa veliko.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Molex: Kako odstraniti žici?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131835 (1468) safast
»

Pomoč pri krajšanju kabla

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192529 (2222) einstein :P
»

Okvara slušalk - poškodba pri priključku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5746 (666) AngelOfDeath
»

popravilo zvočnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61403 (1289) bryden
»

Stereo slušalke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101543 (1397) Sadida

Več podobnih tem