» »

Cheat sheet za iskalce zaposlitve v IT

Cheat sheet za iskalce zaposlitve v IT

smth ::

Živjo,
k sodelovanju vabim predvsem delodajalce, pa tudi tiste, ki ste nekako že prišli čez to fazo.

Verjetno ni skrivnost, da delodajalci malo opišete kako naj se vam kandidat predstavi, v začetku z CV nato na razgovoru.
Recimo, da iščete osebo, za določene tehnologije, vzamete pa tudi nekoga, ki se jih je pripravljen naučit v kratkem času.
Fino bi bilo, če se malo razpišete, kako z vami vzpostavim prvi kontakt oz. če nimam vseh vaših zahtevanih znanj, kako vam lahko dokažem, da sem se jih zmožen naučit.

Hipotetično: python poznam, v njem znam kaj sprogramirat, vseh trikov pa ne poznam. Programiram v drugih programskih jezikih. Vi pa iščete nekoga, ki je expert recimo za Django. Jaz pa za Django nisem slišal pred vašim razpisom, in sem si na hitro pogledal dokumentacijo in se mi zdi da je super, pripravljen sem se ga naučit. Kako vam pokažem to, oz. ali ste pripravljeni nudit "mentorstvo", dokler ne postanem samostojen. Seveda v nekem zglednem času. (1mesec, 2,3,4? koliko?)

Velikokrat preberemo, reference, reference,... Toda kakšne? je recimo dovolj nek projekt, ki ga je kandidat s skupino izdelal na faksu v okviru vaj oz. kar za celotno oceno predmeta?
Verjetno veliko pomeni, če je vsak nekaj doma iz čistega veselja sprogramiral...Toda kaj recimo konkretnega (primer bi bil super).
Pri sebi vidim problem, za referenco nimam kaj veliko pokazat, znam pa sprogramirat kakšno zadevo v kar dostih jezikih.

Nekaj smernic sem podal o čem lahko teče debata oz. dajanje nasvetov. Super bi bilo, če bi se kakšen kandidat postavil vprašanje za vas. Verjamem, da se nekje skriva nekdo, ki ima potencial pa ne bo dobil priložnosti.

solatko ::

Zadeva je čisto enostavna. Sami zaposlovalci večinoma ne ločijo med administratorjem, IT tehnikom - sistemcem in programerjem. Rabijo nekoga, ki bo raznim Mickam odštrikal delovno postajo, ko po nerodnosti pritisne dve tipki preveč, pa v pogoje postavijo vse mogoče, plačo pa ponujajo pod 1k€.
Drugi rabijo za urejanje spletnih strani ali mreže in iščejo programerja z znanjem najmanj 30 programskih jezikov...., problem je na strani delodajalcev in posledično tudi iskalcev zaposlitve.

Če na servisu rabiš serviserja in občasno instalira kakšen OS, ne boš iskal vrhunskega programerja ali sistemca, temveč pravo osebo za tisto kar rabiš. Firme, ki se ukvarjajo s programsko opremo, pa bi morale te zadeve ločit. Torej daj ponudbo v tistih nekaj programskih podjetij in napiši kaj znaš in koliko si pripravljen uložiti v učenje. Če ne rabijo že izdelanih mojstrov, boš imel možnost za zaposlitev, ne pričakuj pa prav velikega dohodka.
Delo krepa človeka

Matako ::

solatko je izjavil:

Zadeva je čisto enostavna. Sami zaposlovalci večinoma ne ločijo med administratorjem, IT tehnikom - sistemcem in programerjem.


Le čakaj, da pride jype in ti izpraši hlače!
/\/\.K.

Invictus ::

Mislim da se bo jype kar strinjal s solatkom ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blinder ::

takih začetnikov, ki so pripravljeni na učenje je vsako leto 500+ več :) in slo gospodarstvo jih ne uspe vseh zaposlit.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BigWhale ::

Danes vzames tacga, k ma med kvalifikacijami napisan DevOps. Pa se za System Administrator appreciation day mu ne rabis torte kupit, ker ni sistemc ampak je DevOps!

jype ::

Se strinjam s solatkom, če iščete službo, ki vas v resnici ne zanima, a jo morate imeti, ker potrebujete dohodke.

Če iščete zelo dobro službo, ki jo vidite kot dobro priložnost, bodisi kot bodočo referenco in s tem stopničko za dosego tistega, kar iščete, bodisi kot delovno mesto, ki vas potencialno pripelje do upokojitve v desetih letih, bo popolnoma vse, kar je napisal solatko, narobe.

Za začetek morate pokazati, da ste med boljšimi. V IT sektorju je daleč najbolj hvaležen način za doseči tak sloves delo v skupnosti odprtega in prostega programja, lahko pa tudi pokažete na druge hvalevredne izkušnje in reference. Realistično ocenjevanje lastnih sposobnosti je cenjeno. Realistična pričakovanja glede višine dohodkov tudi. Dobre pogajalske sposobnosti (ki se jih da naučiti) so pomembne, a veliko več se da doseči s pozikusno dobo, v kateri pokažete, da ste vredni več (in če "pozabijo" na povišico naj vam nikar ne bo nerodno najprej omeniti, če to ne deluje pa kar zahtevati več).

Druga kvaliteta je ravnotežje med samoiniciativnostjo, premišljenostjo in sposobnostjo komuniciranja. Tu so neizkušeni dijaki in študentje pogosto precej bosi, ker jim nihče ni razložil, kaj sploh te reči pomenijo. Brad Feld, eden od protagonistov startup okolja v Boulderju, je razložil, kakšen filter uporablja za kadre, ki imajo takšne sposobnosti (ker ima veliko denarja, je okrog njega vedno veliko ljudi, ki bi jim ta denar prišel prav): Ljudem naloži trivialna opravila (I'm really hungry, can you please bring me something? Then we can talk.) in opazuje, kako se obnašajo: Velike večine ne vidi nikoli več, ljudje ki delajo po liniji najmanjšega odpora iz avtomata prinesejo sendvič in kokakolo, izjemni ljudje pa pogledajo na njegov twitter in foursquare, najdejo plac kjer očitno zelo rad je, tam vprašajo kelnarja če ve, kaj Brad Feld naroča in mu prinesejo naljubši suši. Preden se ponudite podjetju, se potrudite poiskat njihov najljubši suši - preberite vse o njihovem početju, še posebej če jamrajo o težavah s kakšno tehnologijo, preštudirajte reči, ki jih zahtevajo, pa tudi tiste, s katerimi sicer delajo - praktično vedno imajo vidnejši inženirji vsakega takega podjetja svoje bloge, pa tudi podjetja sama neredko objavljajo izkušnje pri preizkušanju in uvajanju tehnologij. S takim pristopom boste nabrali bistveno bogatejše izkušnje in imeli bistveno višje možnosti, da vas vzamejo.

Tretja reč je znanje. Blefirat pred ljudmi, ki obvladajo svoje področje, je brez znanja praktično nemogoče, zato je pomembno, da se zavedate, da diskretne strukture niso matematično masturbiranje, temveč temelji, s katerimi boste lahko izražali probleme in rešitve, ko bo šlo zares. Kvačkat web strani zna vsak, ko je treba rešit tehnični problem, ki je nastal zaradi prevelike uspešnosti, pa potrebuješ ljudi, ki dejansko razumejo tehnične podrobnosti _vsega_, kar se v procesu dogaja.

In na koncu - startupi ne zaposlujejo zato, ker ne bi znali delat z ljudmi skozi pogodbe, samostojne podjetnike, firme in druge oblike dela, temveč predvsem zato, ker je njihova vrednost zelo tesno povezana s sposobnostmi ekipe, ki je ustvarila tisto reč, ki je zanimiva za investitorje. Delo v startupu ni plačano bajno, opcije pa se praviloma podeljujejo linearno, skozi več let, s čimer se dobre ljudi motivira, da ostanejo v podjetju. Tudi "politična klima" je v startupih zelo različna od običajnih podjetij in čeprav se od daleč morda zdi, da gre za hipijevsko kulturo, gre v resnici zgolj za zelo učinkovito hierarhijo, v kateri je moč odločanja (idealno - seveda ni vedno tako) na tistih, ki izkažejo obvladovanje področja in sposobnost sprejemanja koristnih kompromisov.

S takim znanjem boste na trgu dela daleč izven lige solatkov, Blinderjev in Invictusov, tako da tisoči zdolgočasenih povprečnežev ne bodo več vaša konkurenca (je pa jasno, da jih boste morali kljub vsemu vzdrževati - uspešnejši morajo vedno poskrbeti, da ostali živijo dovolj dobro, da ne delajo škode).

smth ::

Hvala jype.
Sem pričakoval, da se še kdo razpiše, pa verjetno delodajalci tut povedat neznajo kaj iščejo in kako naj se jim lahko še na drugačen način predstavimo.

Mogoče je pa treba samo mal "bumpnit", da še kdo opazi temo :)

solatko ::

smth - To sem ti tudi jaz zgoraj napisal - delodajalci večinoma ne vedo kar rabijo in iščejo ljudi z xxl kvalifikacijami, plačali bi jih pa kot pometače.
Delo krepa človeka

jype ::

Ampak ker pri takšnih ne želiš delat, ti itak niso tvoj problem. Vedno se od zelo daleč vidi, za kakšno podjetje gre.

Blinder ::

avtor teme je hipotetično začetnik brez delovnih izkušenj in ti mu predlagaš, da naj postane še zbirčen kam gre delat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Tako je. Več časa ko izgubi v podjetjih, kjer se ne bo ničesar novega naučil, slabše bo zanj.

BlaY0 ::

jype: Ahh, saj ti si tudi pod mizo spal, nič jedel pa delal 20 ur na dan in si se iz tega nekaj naučil. Predvsem da to ni dobro, čeprav te je veselilo. Skratka iz vsake zadeve je potrebno potegnit pozitivne snovi. Tudi slaba služba je lahko dobra šola/izkušnja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

Tam so me dobro plačali, igral sem se z obsceno dragimi igračami in vse, kar sem tam skupaj spacal je še vedno spodobna referenca.

Temu jaz ne bi rekel slaba služba ali slaba firma.

BlaY0 ::

Pa saj ti takrat ni šlo toliko za denar. Govorim o tem kaj si se posredno iz tega naučil...

jype je izjavil:

Temu jaz ne bi rekel slaba služba ali slaba firma.

Kako da ne? Firma je praktično bankrotirala ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> Kako da ne? Firma je praktično bankrotirala ;)

Ja. Je pa bila največji ponudnik določene storitve v državi in imela infrastrukturo, ki je bila tehnično podobna monopolistovi - jaz sem bil pa mulc brez izobrazbe, ki baje nima kaj iskat ob takih rečeh.

Drugi plus je bil, da je bila firma mednarodna in da so bili šefi Avstrijci in Italijani in zaposleni z vseh vetrov.

Minus je bil seveda ta, da je šlo za old world corporation, kjer se marsičesa ni dalo narediti, kar bi danes veljalo za samoumevno.

BlaY0 ::

Ok, si že prešaltal... pejmo nazaj.

jype> Tako je. Več časa ko izgubi v podjetjih, kjer se ne bo ničesar novega naučil, slabše bo zanj.

Če si danes nekdo brez delovnih izkušenj blagovolji vzeti cajt za to, da si bo izbiral zaposlovalca, bo rabil nekoga, ki ga bo naslednjih par let futral in držal streho nad glavo, med tem ko bo on izbiral.

Tr0n ::

Pac, probas ciljat cimvisje, tudi ko je izbira majhna. Nic ne skodi. :)

jype ::

BlaY0> Če si danes nekdo brez delovnih izkušenj blagovolji vzeti cajt za to, da si bo izbiral zaposlovalca

Jaz sem napisal, kako se lažje ušunjaš v dobro firmo, ki išče dobre juniorje - ne kako lahko najdeš ekvivalent burger flipperja v ITju.

BlaY0 ::

Jaz sem pa napisal, da je čisto OK če si za začetek burger flipper. Če imaš voljo, se lahko tudi kot burger flipper česa naučiš in čez pol leta nisi več burger flipper. Kolikor jaz vem zelo majhen procent (promil) burger flipperjev ostane to do konca življenja.

Se mi pa boljša varianta kot ta tvoja, da v 10ih leti zaslužiš za penzijo, zdi ta, da v življenju zamenjaš več fohou, ki med sabo sploh niso povezani...

Invictus ::

Biti burger flipper je zguba cajta. Preden se zaveš, mine par let in nisi več zanimiv da bi te kaka dobra firma šolala od začetka ...

Sploh če ima na voljo mlajše ljudi, ki se raje učijo ... In hočejo delat za manj denarja.

Burger flipperske izkušnje niso ravno nekaj s čimer bi se hvalil ...

Jaz raje v 10 letih zaslužim za penzijo. Ampak it's just me ...

Zamenjava fohov? 50 letnika brez izkušenj ne zaposli nihče. Še takega z izkušnjami noče ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

To so te fore ja... vojska je zguba cajta pa to. Vse sam bu11sh1t. To da je burger flipping zguba cajta lahko reče samo tisti, ki je bil kdaj burger flipper. Če govoriš zase, da se ne zavedaš, potem si to pač ti. Ne sodi drugih po sebi.

To, kdo se rad uči ni pogojeno s starostjo.

A bi se moral s kakšnimi izkušnjami konkretno hvaliti?

Pa zasluži raje v 10ih letih za penzijo. Meni je prav.

Še en ki se ne zna sam zaposliti ampak nuca nekoga, ki ga bo zaposlil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> To da je burger flipping zguba cajta lahko reče samo tisti, ki je bil kdaj burger flipper.

Sem bil. Bla je zguba cajta.

Invictus> Preden se zaveš, mine par let in nisi več zanimiv da bi te kaka dobra firma šolala od začetka ...

To ni res. Res je samo to, da se ne smeš kar vsem naokoli prodajat za burger flipperja, čeprav mogoče trenutno počneš točno to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:

Sem bil. Bla je zguba cajta.

Aha, torej priznaš, da si sam v življenju izgubljal čas za brezvezne reči? Glede na tvoja dosedanja pisanja bi pričakoval nasprotno.

Po drugi strani si se pa naučil, da se iz burger flippinga nisi in se verjeno nikoli ne boš nič naučil. To je tudi nekaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> Aha, torej priznaš, da si sam v življenju izgubljal čas za brezvezne reči?

Absolutno. Šlo bi zagotovo tudi brez izgube časa, ampak vnaprej tega nisem vedel.

BlaY0> Glede na tvoja dosedanja pisanja bi pričakoval nasprotno.

Težko ti pomagam.

BlaY0> Po drugi strani si se pa naučil, da se iz burger flippinga nisi in se verjeno nikoli ne boš nič naučil. To je tudi nekaj...

Ni pa potrebe, da bi šli popolnoma vsi skozi to isto lekcijo na najbolj potraten možen način.

BlaY0 ::

Zakaj pa misliš, da če si šel ti na potraten način skozi, bodo šli tudi ostali?

Sploh pa najprej moraš povedati kaj vse točno si izgubil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

jype ::

BlaY0> Sploh pa najprej moraš povedati kaj vse točno si izgubil...

Čas in živce.

BlaY0> Zakaj pa misliš, da če si šel ti na potraten način skozi, bodo šli tudi ostali?

Ne mislim tega.

BlaY0 ::

Se pravi si se sekiral zaradi burger flippinga. Jeba. Nisi pač tega dela pravilno izkoristil. In fact izkoristil si ga popolnoma napačno.

Jah, se zgodi ;)

Ampak se mi zdi, da zaradi tega zdaj nisi prav nič prikrajšan. Imaš izkušnjo pri kakem delu se ne splača zgubljat živcev. Na čas pa itak ne moreš vplivati, ker nikoli ne veš koliko ga dejansko imaš.

jype ::

Vsak, ki bo po prebiranju tega ugotovil, da je bolje, da se doma uči, kot da sprejme slabo delovno mesto, bo dolgoročno pomagal sebi in drugim.

bluefish ::

jype je izjavil:

Vsak, ki bo po prebiranju tega ugotovil, da je bolje, da se doma uči, kot da sprejme slabo delovno mesto, bo dolgoročno pomagal sebi in drugim.
Vmes pa naj zrak je.

jype ::

bluefish> Vmes pa naj zrak je.

Kako nadpovprečno inteligentna pripomba. Kako naj gre otrok sploh v osnovno šolo, če mora grafit iz baterij cuzat, da dobi dovolj za preživetje družine?

para! ::

bluefish je izjavil:

jype je izjavil:

Vsak, ki bo po prebiranju tega ugotovil, da je bolje, da se doma uči, kot da sprejme slabo delovno mesto, bo dolgoročno pomagal sebi in drugim.
Vmes pa naj zrak je.

Aja sej res, med študijem naj se dela, ane?
Death before dishonor!

Mipe ::

Saj je dovolj socialna pomoč. Razen če bi radi živeli v vili, se vozili z BMW-jem in se kitili z Applovi gadžeti. Za to boste morali naredit najmanj 5 otrok in se pod drugimi imeni prijaviti na čimveč CSD-jev.

para! ::

Mipe je izjavil:

Saj je dovolj socialna pomoč. Razen če bi radi živeli v vili, se vozili z BMW-jem in se kitili z Applovi gadžeti. Za to boste morali naredit najmanj 5 otrok in se pod drugimi imeni prijaviti na čimveč CSD-jev.

Od kod si zdaj socialno privleku sm not?
Death before dishonor!

Mipe ::

Hja, od nečesa je treba živet, ne? Od zraka in baterij se ne da, smo že ugotovili.

Blinder ::

zakaj bi nekdo šel na socialno in čakal leta in leta da bo KAO dobil job v dobri firmi, če ima priliko bit burger flipper? mislim halo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mipe ::

Hja, če ti veselo sprejmeš mizerno službo za mizerno plačo, kar.

para! ::

Čakte, vi o tej socialni govorite tko, kot da se prjavš in ti nakazujejo denar dokler pač ne dobiš službe, enkrat, v prihodnosti kot pravi Blinder, čez leta in leta?
Death before dishonor!

Highlag ::

Če imaš mizerno službo za mizerno plačo ti vsaj leta tečejo. Če si na sociali imaš mizerno socialo, pa še leta ti ne tečejo.

Bolje mizerno službo pa na strani še kakšno stvar študirati doma, da lahko potem za kakšno boljšo službo kandidiraš. Kot je jype napisal. Kak projekt, ki ga lahko še kdo vidi so dobre reference za znanje in delo (če nimaš že sedaj kakšne hude reference za zaposlitev)

Sploh pa ljudje še ene prijave za delovno mesto ne znajo napisat. Mogoče je pri bolj kvalificiranih kadrih kaj bolje....
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

Mipe ::

Imaš pa vsaj čas, da si nadgrajuješ znanje. Med obračanjem pleskavic enostavno nimaš časa ne volje, da bi naštudiral Javo.

Highlag ::

Ah dej no. Vse se da če je volja.
Never trust a computer you can't throw out a window

Mipe ::

No več letih minimalca brez povišice ni več volje.

stuffy ::

Bom, še jst napisal svojo izkušnjo.....
6let dela v čist drugi branži ko IT, vsem pa veselo pošiljanje prošenj (zadnje 2 leti)
Sedaj 5 let v IT-ju (administrator-sistemc)
"delaš" lahko ob prostem času...."pacientov" je vedno dovolj....
Sam pa mislim, da če ne misliš svojega časa usmerjat v tehnologijo oziroma sledit razvoju...da je boljše za vse, da opustiš razmišljanje dela v IT-ju...
V IT-ju zamudiš 2-3 lete pa lahka še sam na servisu delaš.....

moje mnenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stuffy ()

Double_J ::

Čakte, vi o tej socialni govorite tko, kot da se prjavš in ti nakazujejo denar dokler pač ne dobiš službe, enkrat, v prihodnosti kot pravi Blinder, čez leta in leta?


Sej tako tudi je... a misliš da se nenadoma kar naveličajo nakazovati denar?
Dve šivanki...

mlamat ::

Bi prav rad videl, koliko od teh je takih junakov, ki mu ni ata ali pa stric zrihtal službe.

Na Zavodu je trenutno tako kot v kekem Kafkinem romanu, saj se moraš prebijati skozi vse tiste pravniške formulacije v pogodbi in zakonih in si sam izračunavati datume razgovorov. Slej kot prej narediš drobceno napako in te izbrišejo iz evidence, samo da izboljšajo državno statistiko. Posledično ostaneš brez vsega.

Preberite si recimo izpoved diplomirane pravnice na Financah, ki so se je znebili na takšen način.

para! je izjavil:

Čakte, vi o tej socialni govorite tko, kot da se prjavš in ti nakazujejo denar dokler pač ne dobiš službe, enkrat, v prihodnosti kot pravi Blinder, čez leta in leta?

Double_J ::

http://blogi.finance.si/1335


Ja in kje piše, da so jo kar izbrisali? Seveda je niso. Pa veliko manj težav bi imela, če bi rekla, da sem in tja pošlje kakšno prošnjo, to je to, vendar ni odgovorov. Pol se pa še mal pomeniš, da je slaba situacija v državi zdej...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Hayabusa ::

Preberite si recimo izpoved diplomirane pravnice na Financah, ki so se je skoraj znebili na takšen način.

GamerBoy ::

Jypu se točno vidi, da obvlada svoje področje, a še vedno glih nima pojma kako to izgleda za povprečneže.

Jaz od službe dolgoročno pričakujem, da bo primerno plačana (lahko tudi 800 eur for lifetime, ampak da je delo pač na tem nivoju) in pa da bo to seveda 8 ur šihta in adijo do jutri, torej dela ne želim nositi domov. Seveda so tudi izjeme, kot začetnik par mesecev, da se priučim, ampak za daljše obdobje raje celo pometam ceste, ker v šihtu ne bom nikoli našel hobija in pika.
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Arto ::

stuffy je izjavil:

V IT-ju zamudiš 2-3 lete pa lahka še sam na servisu delaš.....

Misli, da tako grozno spet ni. Ko maš enkrat neke osnove, niso nove tehnologije noben bav-bav.

BigWhale ::

Ravno takrat, ko delas kot burger flipper se imas cas uciti nove stvari in izpopolnjevati znanje. Odflippas tistih osem ur, in potem imas cas za poceti stvari, ki te zanimajo. Ce si dober burger flipper pa osem ur flippanja nardis v petih urah in imas se vec casa.

Z burger flippingom ni nic narobe, ce ga znas pravilno izkoristiti. Jaz sem prve stiri leta moje zaposlitve delal kot flipper burgerjev pri raznih firmah, ki so se sle tech support firmam. Doma je bilo se pa se casa za poceti druge stvari, programiranje, ucenje tega in onega. DevOps all around!

Burger flipping ti prej koristi kot skoduje. Naucis se dela s strankami, naucis se kako poteka delo v podjetju in tako naprej.

Ce pa flippas burgerje in se smilis samemu sebi, kako si bogi in kako imajo tvoji kolegi cushy government jobs in kako jim je lepo, potem ti pa flipping pac skoduje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi živeli pod daljnovodom? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
18336320 (12597) Invictus
»

Vrnitev iz tujine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11922732 (17613) dope1337
»

Shared space - Ljubljana (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36753238 (39884) TESKAn
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915293 (13913) BlaY0
»

Proračun za informatizacijo slovenske javne uprave za leto 2010 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
5714631 (12809) Daedalus

Več podobnih tem