» »

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju?

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju?

«
1
2

bastadu ::

Torej zanima me, če predpostavim, da želim imeti 2000 EUR neto plače, koliko bo to strošek za delodajalca, če sem pri njemu zaposlen in koliko bi bil strošek, če bi jaz delo opravljal preko SP, torej da izdam firmi račun, plačam prispevke in vse obvezne dajatve, ostalo pa obdržim kot neto plačo?

simpatija ::

Na novo ustanovljeni s.p. letos ali že obstoječi s.p.?

bastadu ::

Obstoječi ... Kakšna je razlika, če je na novo odprt sp?

Blinder ::

kako pa boš računal, da pri s.p. nimaš boniške, regresa, dopusta..?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

by00 ::

Pri neto plači 2000 EUR je skupni strošek delodajalca 4.022,56 EUR (brez upoštevanih olajšav, brez potnih stroškov in prehrane).

Vir: http://www.racunovodja.com/izracuni/pla...

Če s.p. že obstaja, je pomemben podatek trenutna višina prispevkov in način obračuna stroškov (dejanski stroški ali normirani stroški).

Minimalni prispevki so trenutno 301,45 EUR.
Tu je še dobiček, ki je odvisen od stroškov. Pri sistemu normiralnih stroškov je davka 1.440 EUR (če so letni prihodki 24.000 EUR). Pri stroškovnem sistemu pa je odvisen od tvojih stroškov (načeloma lahko tudi 0 EUR).

Univerzalnega odgovora torej ni, je odvisen od specifik vsakega posameznika.

Kot je omenil Blinder, moraš vračunati še "strošek" izgube regresa in plačane odsotnosti + prevoz na delo in prehrano, do česar si upravičen kot redno zaposlen.

Tu je še riziko, če se ti kaj zgodi in si odsoten več mesecev. Pri plačevanju minimalnih prispevkov je bolniško nadomestilo mizerno.

ZaphodBB ::

Načeloma moraš računat, da boš na leto vsaj en mesec na dopustu in en mesec bolan. Torej moraš v 10 mesecih dela zaslužit še za ta dodatna meseca.

Lahko se pa dogovoriš s stranko in skleneta pogodbo v obliki, ki ti omogoča tudi dopust in razumno bolniško. Na koncu bodo zneski zelo podobni, knjigovodsko pa so lahko zelo drugačni.

Normiranec, ki služi 2500€ mesec bruto in plačuje minimalne prispevke, izpleni približno 2000€ neto - pod pogojem, da so prispevki in davki edini stroški katere ima.

V splošnem velja, da če imaš manj kot 75% prihodkov stroškov se ti bolj splača bit normiranec.

Yohan del Sud ::

Odvisno od primera do primera. Ampak rahlo dvomim, da na letni ravni ob bruto prihodkih 2500 eur brez ostalih stroškov država bila zadovoljna z minimalnimi prispevki. Prvo leto ja, kasneje ne več. Tudi pri nominalcih po moje to ne gre na dolgi rok. Za 2500 bruto padeš pri nenormirancih v šesti razred in ti država samo za prispevke odtegne 1050 eur. Ne vem kje dobi razliko pri normirancih, ampak dvomim, da na dolgi rok pridejo toliko bolje skozi.
www.strancar.com

Isotropic ::

nekaj se je govorilo v tej smeri ja, ne vem pa, kako je bilo na koncu s tem. mislim da takrat, ko se je govorilo o uvedbi normiranih sp.

ZaphodBB ::

Če imaš 40000€ prihodkov. Se ti 30000€ prizna kot strošek. Tvoja davčna osnova je 10000€. Od tega plačaš 20% to je 2000€ davka. Hkrati je teh 10k tudi tvoja plača/dobiček in tako tudi osnova za izračun prispevkov.

Yohan del Sud je izjavil:

Odvisno od primera do primera. Ampak rahlo dvomim, da na letni ravni ob bruto prihodkih 2500 eur brez ostalih stroškov država bila zadovoljna z minimalnimi prispevki. Prvo leto ja, kasneje ne več. Tudi pri nominalcih po moje to ne gre na dolgi rok. Za 2500 bruto padeš pri nenormirancih v šesti razred in ti država samo za prispevke odtegne 1050 eur. Ne vem kje dobi razliko pri normirancih, ampak dvomim, da na dolgi rok pridejo toliko bolje skozi.

Kaj pomeni 2500€ bruto pri nenormirancu? Če imaš veliko stroškov, potem je dobiček in osnova za izračun prispevkov ustrezno nižja. Sicer si pa vsak SP nabije stroške do nezavesti in ima na koncu majhen dobiček ali pa nič. Čar normiranca je v tem, da ne tvegaš problemov z davkarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

BlaY0 ::

Če imaš pretežno storitveno dejavnost in imaš veliko prihodkov v razmerju do stroškov, se ti po novem precej splača, če si normiranec. Še posebej ob dejstvu da je meja za DDV zdaj 50k. Vsekakor pa je pametno če si sam narediš neko projekcijo kaj se ti bolj splača. To je dosti enostavno narediti.

Kar se tiče prispevkov... minimum je zakonsko določen, nikjer pa ne piše, da si ne bi smel plačevati več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

Mi lahko nekdo razloži poanto teh normiranih sp, kakšna je razlika v primerjavi z klasičnim sp?

BlaY0 ::

1. davčna osnova je 30% od prihodkov ne glede na odhodke
2. vodiš torej samo knjigo prihodkov

Zgornja meja za normiranca je 50k EUR prihodkov. Tistemu, ki ima malo odhodkov ali pa če hočeš tistemu, ki ne more prikazati veliko odhodkov, se to izplača. Poleg tega je manj birokracije in posledično še manj nepotrebnih stroškov, ki bi umetno dvigovali ceno tvoji storitvi. Ne rabiš računovodje, že če znaš seštevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

Ok, potem bo tole ravno zame, ker bo odhodkov precej manj kot pa prihodkov. Samo da dam en primer, da vidim, če sem zadevo pravilno razumel: torej letni dohodek predpostavljam, da bi bil 35.000 EUR, torej je davčna osnova 30% te vrednosti, torej 10.500 EUR, kar nanese dohodnine 1952,65 EUR, če k temu prištejem še letne minimalne prispevke v višini 3775,44 EUR zame ostane letno 29.271,91 EUR. Je to prav? Ker je kar precejšnja razlika v primerjavi s klasičnim načinom obračunavanja??

ZaphodBB ::

Ne, izračun je tak kot sem jaz napisal zgoraj. Edino zmotil sem se, glede višine normiranih stroškov, ki so 70% in ne 75%.

Normiranci ne plačujejo dohodnine na svoj dobiček.

jernejl ::

Je razlika in se splača predvsem v primerih, ko je stroškov malo.
Osnova je 30% prihodkov (10.500 eur), od tega se plača 20% dohodnine (2.100 eur) in to je dokončen davek.

Minimalni prispevki so, kolikor vem, za prvi dve leti (če na novo odpiraš s.p.) še nekoliko znižani.
Na daljši rok pa moraš pri 35.000eur prihodkov (brez DDV) pričakovati okrog 350eur prispevkov/mesec.

Upoštevati moraš še stroške vodenja poslovnega TRR in bančne provizije za nakazila ter stroške računovodstva, če ga potrebuješ.

bastadu ::

Aha kul, sedaj mi je malo bolj jasno ... Torej predvidevam, da pri normirancih tudi odpade to nadležno zbiranje računov na davčno itd., me like!

wini ::

davka je 22% tako da praktično od vsakega priliva plačaš 6% državi
22% DDV od 30% osnove
po domače, če izdaš račun neki firmi za 1000€ plačaš 60€ državi
ne moreš si pa nič dajat v stroške in si na kak način nižat osnove

jernejl ::

bastadu je izjavil:

Aha kul, sedaj mi je malo bolj jasno ... Torej predvidevam, da pri normirancih tudi odpade to nadležno zbiranje računov na davčno itd., me like!

Odvisno. Če si zavezanec za DDV in bi rad "kupoval brez DDV" (bil upravičen do povračila DDV), potem moraš jasno zahtevati račun, na katerem je tvoj ID za DDV.

bastadu ::

wini je izjavil:

davka je 22% tako da praktično od vsakega priliva plačaš 6% državi
22% DDV od 30% osnove
po domače, če izdaš račun neki firmi za 1000EUR plačaš 60EUR državi
ne moreš si pa nič dajat v stroške in si na kak način nižat osnove

Misliš 6,6%?

jernejl je izjavil:

bastadu je izjavil:

Aha kul, sedaj mi je malo bolj jasno ... Torej predvidevam, da pri normirancih tudi odpade to nadležno zbiranje računov na davčno itd., me like!

Odvisno. Če si zavezanec za DDV in bi rad "kupoval brez DDV" (bil upravičen do povračila DDV), potem moraš jasno zahtevati račun, na katerem je tvoj ID za DDV.

Ne, ne bi bil zavezanec za DDV ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

tony1 ::

Problem pri scenariju s.p.ja, ki bo sodeloval samo z eno stranko (z rednimi mesečnimi plačili) je, da naj bi davčna tega na daljši rok ne gledala preveč rada, češ, da če pri takšnem delu obstajajo vsi elementi rednega delovnega razmerja, potem da bi moral skleniti delovno razmerje... :P

BlaY0 ::

Ja, s tem se ukvarja delovna ter tržna inšpekcija in ne davčna.

jernejl je izjavil:


Upoštevati moraš še stroške vodenja poslovnega TRR in bančne provizije za nakazila ter stroške računovodstva, če ga potrebuješ.

Nič od tega ne rabiš. Poslovni TRR ni obvezen. To so si banke izmislile, da lahko colajo nevedneže. Odpreš običajen račun za fizične osebe, ki ga prijaviš na DURS in AJPES.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bastadu ::

Koliko je sedaj za obdavčitev, 20% ali 22%?

BlaY0 ::

20% enotno. Ni več progresivne lestvice tako kot pri dohodnini. Tistih 22% je nekdo pomešal z DDV.

A lahko samo malo namigneš kaj misliš početi in za koga. Na podlagi tega se da videt ali bi bolje prišel skozi kot normiranec.

BlaY0 je izjavil:

Ja, s tem se ukvarja delovna ter tržna inšpekcija in ne davčna.


Pardon, se popravljam... z delom na črno se ukvarja tudi davčna uprava, z zaposlovanjem na črno pa samo delovna inšpekcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

m0LN4r ::

To mene tudi zanima, sicer frend bo letos delal preko (lastnega na novo odprtega) s.p za 600EUR (tolko dobi nakazano) na mesec max.
Koliko bo imel on (kolega) stroškov in koliko prišpara delodajalec v primerjavi, če bi ga zaposlil za enako plačo. Sprašujem zato, ker je od vseh "zaposlenih" zahteval naj odprejo s.p ali pa jim bo znižal plačo oz. lahko grejo. V smislu Gostinske storitve Janez Novak s.p. Seveda je žena računovodkinja, tako da bo ona vse to rihtala.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

ZaphodBB ::

Prvič jaz ne bi nikoli zaupal računovodji od zaposlovalca, da bo pošteno hendlal še moje posle, še posebaj ne če je to žena od zasposlovalca.

Drugič, to kar želi ta šef je seveda nezakonito in bo slej ko prej moral redno zaposlit vse te SPje in plačat lepo kazen.

BlaY0 ::

Ma pravim, da ne rabiš računovodje če imaš 3 razrede osnovne šole.

ZaphodBB je izjavil:

Drugič, to kar želi ta šef je seveda nezakonito in bo slej ko prej moral redno zaposlit vse te SPje in plačat lepo kazen.

Niti ne, krivda bo na obeh straneh. Mogoče na strani s.p. še večja. S tem ko je model dal predlog da si odpreš s.p. ti je dal možnost, da delaš še kaj drugega poleg tega da delaš zanj. Ampak 600 bruto je pa malo malo za s.p... se pravi 36 za davek in 315 za prispevke (prvi dve leti malo manj) lahko takoj odšteješ od tega in ti ostane 250 brez kakršnih koli stroškov. To je ravno za bencin pa dve Milka čokoladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

samotest ::

BlaY0 je izjavil:

Ja, s tem se ukvarja delovna ter tržna inšpekcija in ne davčna.

jernejl je izjavil:


Upoštevati moraš še stroške vodenja poslovnega TRR in bančne provizije za nakazila ter stroške računovodstva, če ga potrebuješ.

Nič od tega ne rabiš. Poslovni TRR ni obvezen. To so si banke izmislile, da lahko colajo nevedneže. Odpreš običajen račun za fizične osebe, ki ga prijaviš na DURS in AJPES.


@BlaYo: kako to misliš, da sp ne rabi poslovnega TRR? A ni to ravno zahteva DURS, da so prihodki na firmo ločeni? Lahko malo razložiš, lahko tudi kak link za nadaljnje branje, prosim.

...:TOMI:... ::

Poslovni račun je nateg bank. Važno je samo, da imaš ločen račun za s.p. in zase. Ko greš v trgovino po kruh, kruha ne smeš kupiti s kartico, ki je na s.p., razumeš? Prijatelj, ki si mu posodil 100€, ti ne sme nakazati na račun za s.p. ampak na tvoj račun. Privat in posel morata biti ločena.
Tomi

jernejl ::

Res je, da za s.p. ne rabiš poslovnega računa, rabiš pa posebni račun.
Ali bo ta račun "poslovni" ali "navadni", pa je tvoja stvar oziroma stvar dogovora z banko. V vsakem primeru tak dodaten račun prinese nekaj stroškov.

Ko greš v trgovino po kruh, kruha ne smeš kupiti s kartico, ki je na s.p., razumeš?

Seveda lahko, kot s.p. lahko prosto razpolagaš z denarjem na "s.p." računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

ZaphodBB ::

Seveda, samo tega kruha potem ne boš mogel dat v stroške. Ne bodo te veseli ne računovodja ne davčni inšpektorji. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Mavrik ::

...:TOMI:... je izjavil:

Poslovni račun je nateg bank. Važno je samo, da imaš ločen račun za s.p. in zase. Ko greš v trgovino po kruh, kruha ne smeš kupiti s kartico, ki je na s.p., razumeš? Prijatelj, ki si mu posodil 100€, ti ne sme nakazati na račun za s.p. ampak na tvoj račun. Privat in posel morata biti ločena.


No, tule je pa razlaga AJPES-a zakaj rabiš poslovni in ne osebni račun in kje imaš lahko probleme če uporabljaš osebni račun za s.p.

Samo toliko da ne bo kakih težav ko so eni včasih preveč pametni :)
The truth is rarely pure and never simple.

toplakd ::

ZaphodBB je izjavil:

Seveda, samo tega kruha potem ne boš mogel dat v stroške. Ne bodo te veseli ne računovodja ne davčni inšpektorji. :)


To da si ga plačal s kartico s.p.-ja še ne pomeni da ga boš dal avtomatsko v stroške.
Ko se knjižijo bančni izpiski, takrat se za ta plačila pač označi prenos v "gospodinjstvo".

LP

dolenc ::

Mavrik, svoj link preberi, čisto spodaj. Račun dobi posebno oznako, tako da ima davčna vpogled(beri javen) in to je to.

ZaphodBB ::

toplakd je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Seveda, samo tega kruha potem ne boš mogel dat v stroške. Ne bodo te veseli ne računovodja ne davčni inšpektorji. :)


To da si ga plačal s kartico s.p.-ja še ne pomeni da ga boš dal avtomatsko v stroške.
Ko se knjižijo bančni izpiski, takrat se za ta plačila pač označi prenos v "gospodinjstvo".

LP

Ni to point, point je da sicer se da ampak ni smotrno iz cele množice razlogov.

MaterVola ::

Množice razlogov?

BlaY0 ::

Mavrik je izjavil:

Samo toliko da ne bo kakih težav ko so eni včasih preveč pametni :)

Samo toliko... ZPlaSS ne pozna razlike med t.i. "poslovnim" in "navadnim" transakcijskim računom. Prvega so si izmislili pri bankah, da lupijo vse po vrsti. Dejstvo pa je, da dokler ti nimaš vsaj 1000 izdanih in prejetih računov na leto, poleg tega nisi zavezanec za DDV in si hkrati še "normiranec", je "poslovni" račun nateg brez primere.

Torej vse kar narediš je to, da odpreš navaden račun za fizikalce ter ga prijaviš DURS-u in AJPES-u kot račun za opravljanje dejavnosti. V končni pazi ga lahko prijaviš samo DURS-u in oni bi morali to prijavo po uradni dolžnosti poslati še na AJPES vendar tega kolikor jaz vem (še) ne počnejo.

Sam imam zadevo tako urejeno, torej vem kaj počnem. Je pa nekaj res... recimo Master Card se ne glasi na s.p. ampak na tvoje ime, tako da če kupuješ kaj prek eBay-a ali na splošno prek interneta imajo štacune dostikrat zahtevo, da mora biti kartica na isto ime kot račun.

Mavrik ::

dolenc je izjavil:

Mavrik, svoj link preberi, čisto spodaj. Račun dobi posebno oznako, tako da ima davčna vpogled(beri javen) in to je to.


Jao, saj točno zato sem prilepil ta link. Namesto nabijanja v prazno točno razloži relevantno razliko in kdaj pride v poštev.

BlaY0: Daj preberi un link. Pa tale "imam tako, vem kaj počnem" mi je zelo všeč :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BlaY0 ::

ZaphodBB je izjavil:

Seveda, samo tega kruha potem ne boš mogel dat v stroške. Ne bodo te veseli ne računovodja ne davčni inšpektorji. :)

Lahko boš dal. Knjižil boš kot plačilo z gotovino in izvedel prenos sredstev iz gospodinjstva v s.p.

Zgornja meja za plačevanje z gotovino je pa 420 EUR.

tony1 ::

samotest je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Ja, s tem se ukvarja delovna ter tržna inšpekcija in ne davčna.

jernejl je izjavil:


Upoštevati moraš še stroške vodenja poslovnega TRR in bančne provizije za nakazila ter stroške računovodstva, če ga potrebuješ.

Nič od tega ne rabiš. Poslovni TRR ni obvezen. To so si banke izmislile, da lahko colajo nevedneže. Odpreš običajen račun za fizične osebe, ki ga prijaviš na DURS in AJPES.


@BlaYo: kako to misliš, da sp ne rabi poslovnega TRR? A ni to ravno zahteva DURS, da so prihodki na firmo ločeni? Lahko malo razložiš, lahko tudi kak link za nadaljnje branje, prosim.


DURS za s.p.je zahteva ločen TRR od osebnega TRR.

Zdaj, če je to poslovni TRR, dobi v bančnem sistemu oznako, ki pomeni, da je številka TRRja javna - tako podatke o njem lahko pridobi tako DURS kot AJPES (in ga tako javno prikaže v evidencah pravnih oseb).

Če pa za s.p. odpreš dodatni osebni TRR (kar je veliko ceneje), pa DURSa to nič ne moti, le št. TRRja jim moraš poslati na papirju ob odprtju s.p.ja.

AJPES pa sploh nima tehnične možnosti v svoje evidence "ročno" vnesti št. takšnega TRRja, zato v evidencah tvoj TRR preprosto ne bo viden (morda zna kdaj to kakšno stranko malo zmotiti?).

Je pa problem, da se banke temu upirajo z vsemi sredstvi, in verjetno imajo vse že pripravljene okrožnice vodstva, po katerem je odpiranje osebnih računov za poslovanje pravnih oseb po zakonu X o bančnem poslovanju prepovedano. Edina ovira pri tem je torej lahko trma bank (ja, tudi tistih, ki smo jih spet bogato dokapitalizirali...)

Skratka: sam še imam osebni račun za s.p., ker se mi trenutno vsak EUR pozna, če pa bom nekoč od tega živel, pa bom verjetno tudi račun spremenil v poslovnega. Nekoč.

BlaY0 ::

Mavrik je izjavil:


BlaY0: Daj preberi un link. Pa tale "imam tako, vem kaj počnem" mi je zelo všeč :)

Mavrik, kaj čem brati link??? Bil sem eden prvih, ki so na AJPES-u in DURS-u težili v zvezi s to problematiko (verjetno je zaradi tega tudi nastal ta link). Tu govorimo več ali manj o enoosebnih spjih. Dokler nimaš vsaj 50k prihodkov in 1000 prejetih/izdanih računov letno, nima nobenega smisla, da odpiraš tak račun. Zaradi majhnega denarnega toka niti ne moreš izkoriščati večine raznih manipulacij kot jih predvideva SRS. Kakšne subvencije lepo te prosim? Za subvencijo rabiš najprej svoj kapital. Kakšna nezaupljivost? Saj ne kupuješ ampak večinoma prodajaš svojo storitev in račune izdajaš po opravljeni storitvi.

Ko boš pa 1. napisal račun za 20k EUR, in sam "kupil" storitev v tej vrednosti potem pa razmišljaj o odprtju takega računa. Skratka, v zgornjem primeru ti "poslovni" račun ne doda nobene vrednosti.

tony1 je izjavil:


Je pa problem, da se banke temu upirajo z vsemi sredstvi, in verjetno imajo vse že pripravljene okrožnice vodstva, po katerem je odpiranje osebnih računov za poslovanje pravnih oseb po zakonu X o bančnem poslovanju prepovedano. Edina ovira pri tem je torej lahko trma bank (ja, tudi tistih, ki smo jih spet bogato dokapitalizirali...)

Ko sem šel jaz odpreti osebni račun za s.p. so me vprašali zakaj nucam pa sem enostavno rekel da ga rabim za internetno poslovanje zaradi boljšega pregleda (ravno zaradi te bojazni ki jo omenjaš). In to je bilo to. Kolega je pa odprl osebni račun in tam na licu mesta rekel, da ga odpira za s.p. pa je referentka samo skomignila z rameni in to je bilo to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tony1 ::

Seveda se strinjam, za enoosebni s.p. je poslovni račun popolna kozlarija.

Tudi pri meni so samo skomignili z rameni, in če ne bi, bi odšel drugam. So mi pa čez nekaj mesecev prijazno pokazali okrožnico, ki to prepoveduje, in smo se lepo zmenili, da zatečeno stanje pustimo tam kot je.

BlaY0 ::

Banda ciganska... oni bi meni radi računali po 10 centov za knjiženje vsake transakcije. In to je samo eno od nadomestil, ki res nima nobene dodane vrednosti. Itak si sam ali pa računovodja to še enkrat poknjiži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ZaphodBB ::

Ne vem zakaj sem imel občutek, da BlaY0 govori o uporabi istega računa za osebne namene in za firmo. Se strinjam, da za večino enoosebnih SP uporaba poslovnega računa ni potrebna.

Jaz imam poslovni račun zato, ker se mi ni zdelo vredno cajta/denarja brskat za informacijami o tem ali je obvezen poslovni račun ali ne. Tudi v splošnem zaslužim dovolj, da se ne rabim ozirati na tistih par fičnikov.

BlaY0 ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz imam poslovni račun zato, ker se mi ni zdelo vredno cajta/denarja brskat za informacijami o tem ali je obvezen poslovni račun ali ne. Tudi v splošnem zaslužim dovolj, da se ne rabim ozirati na tistih par fičnikov.

Čez par let ugotoviš, da se ti po par fičnkov izgubi še pri ene 10ih drugih storitvah. To pa potem nanese recimo tudi do jurja na leto, kar so pa že ene spodobne počitnice ;)

Jaz sem šel strikno po poti "Če ne rabim, ne bom imel oziroma ne bom plačeval za to.". Sicer te vedno poskušajo nahajpati s kakšnim gimmickom, za katerega si rečeš "O tole bi pa nucal!" pa potem vidiš, da potegne za sabo par drugih reči, ki pa jih ne nucaš, lahko pa imaš samo vse v kompletu ali nič. Odločim se torej za nič...

...:TOMI:... ::

Zakaj se sekiraš, če ima nekdo preveč denarja in ga rad pusti banki. Naj ga, saj je njegov denar in ima pravico sam odločati, kaj bo z njim.
Tomi

BlaY0 ::

Saj se ne, za takšne se ne... vem pa kako je nekaterim, ki so prisiljeni v odprtje s.p. ker jih mečejo iz službe, potem jih pa še tukaj razni scavengerji oberejo do kosti.

Problem je tudi v tem, da je zelo malo pametnih/uporabnih informacij/znanj na področju podjetništva zastonj oziroma brezplačnih. Skratka zavod za zaposlovanje te vrže direktno med krdelo zveri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

[SkA] ::

Ajpes in dilema o poslovnem in zasebnem računu:
http://www.ajpes.si/novice.asp?id=178

Zakon od tebe zahteva, da so podatki razkriti preko AJPESa, torej njihova obrazložitev in dileme veljajo.

BlaY0 ::

Ta link je že zgoraj dal Mavrik. Seveda velja. Če se najdeš v tem potem si pač "nabaviš" poslovni račun.

[SkA] ::

Imaš prav, pa se je po tem še našel kdo, ki trdil v nasprotno - tako da sem tudi jaz spregledal link. ;) Najde se pa v tem vsak, ki opravlja dejavnost.

BlaY0 ::

Sporno je tole:

AJPES ravno tako ne sme kršiti Akta o vzpostavitvi in vodenju RTR, katerega vsebina je bila dogovorjena z Banko Slovenije. Po tem Aktu transakcijski račun z oznako A lahko pripada le fizičnim osebam, poslovni subjekti pa lahko odpirajo račune z drugimi v Aktu določenimi oznakami.


...ampak to ni moj problem. To je problem skladnosti akta o vzpostavitvi in vodenju registra transakcijskih računov z zakonodajo. Torej problem je na njihovi strani.

Akt bi bilo potrebno dopolniti samo toliko, da če se ti strinjaš, vpišejo v register tudi tvoj A račun, ki ga uporabljaš samo za opravljanje dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145061 (8845) fikus_
»

Poslovni račun

Oddelek: Loža
407703 (3705) JN
»

Samo en bančni račun za sp-je (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15638105 (27892) mojca
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
4615851 (9067) Gama
»

Poslovni račun za SP -- info

Oddelek: Loža
4818706 (16371) Pacient

Več podobnih tem