» »

Bi živeli pod daljnovodom?

Bi živeli pod daljnovodom?

«
1
2 3 4

Rok Woot ::

Ali mislite, da škoduje zdravju?
  • spremenilo: Rok Woot ()

mailer ::

Nebi živel pod daljnovodom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Siddh ::

Živim pod 110 kV daljnovodom. Hiša je oddaljena 15m-20m od daljnovoda. Pred nekaj leti so nam merili sevanje po celi hiši in je zanemarljivo, že sam telefon odda več sevanja.

Škoduje pa zdravju ne, razen če se preveč približaš. Če pa se kdo boji sevanja daljnovoda pa mu svetujem, da preneha uporabljati vse elektronske naprave, si odklopi hišno napeljavo ter si hišo zagradi v dobro ozemljeno faradeyevo kletko. Pa bomo videli kdo bo dlje živel.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Dr_M ::

Kle pri nas v vasi je en daljnovod (mislim da je 110kv, nisem pa 100%) in se tri najbljizje hise prodajajo, ker so vsi nekaj zboleli. Seveda zanimanja za te hise ni, pa niso slabe, lokacije je pa fenomenalna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ribič ::

Na strehi namestiš veliko tuljavo, pa boš imel zastonj elektriko ;)

user-pass ::

Jaz ne bi. Better safe than sorry. Vsak po svoje.

jype ::

V tem vesolju se ti pa res ni treba bat daljnovoda.

Dr_M> Kle pri nas v vasi je en daljnovod (mislim da je 110kv, nisem pa 100%) in se tri najbljizje hise prodajajo, ker so vsi nekaj zboleli. Seveda zanimanja za te hise ni, pa niso slabe, lokacije je pa fenomenalna.

URL?

gorazdkop ::

Ja DR_M. Katere hiše so to?

negotiator ::

Dr_M je izjavil:

Kle pri nas v vasi je en daljnovod (mislim da je 110kv, nisem pa 100%) in se tri najbljizje hise prodajajo, ker so vsi nekaj zboleli. Seveda zanimanja za te hise ni, pa niso slabe, lokacije je pa fenomenalna.



Placebo :D
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mislim, predpostaviti da sevanje ni nevarno, je malo butasto.

Mi smo v srednji šoli lepo računali koliko napetosti se lahko inducira med daljnovodi in tlemi. Dovolj tudi da te tista elektrika ubije. Kar se je tudi že zgodilo, ker objekt ni bil pravilno ozemljen.

Seveda pa z razdaljo jakost hitro upada ...

Ampak da bi non-stop poslušal brnenje, pa meni ni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dj_uro ::

nažalost živimo blizu daljnovodov, na obrobju LJ...
vpliva pa na način mojega izražanja tu na slo-techu :P

on topic... mislim da imajo Nemci in Avstrijci nek zakon, da je zemlja do 90m stran od daljnovodov manj vredna in naj ne bi tam zidali... no pri nas v LJ pa je Zoki sprejel odlok, da se je ta meja premaknila pod 20m (ker smo mi 25m stran)...
vw-klub.si

Go-ahead ::

Bi živeli nad daljnovodom (vkopanim v zemlji)?

s51as ::

Dokazanih učinkov nizkofrekvenčnega elektromagnetnega sevanja na ljudi in živali sicer ni, kar pa žal še ne pomeni, da ni škodljivo (ne pomeni pa tudi, da je škodljivo).
Veliko se raziskuje povezavo med bivanjem pod dalnovodom in pojavom raka pri otrocih (glej članke spodaj - sicer se mi zdi, da so vsi bolj ali manj kopija en drugega, ampak eni so bolj naklonjeni elektro gospodarstvu, drugi pa ne tako zelo).

http://hps.org/hpspublications/articles...
http://www.cancer.gov/about-cancer/caus...
http://www.forbes.com/sites/stevensalzb...
http://www.safespaceprotection.com/elec...
http://bcmj.org/bc-centre-disease-contr...
It's just me myself and I

fosil ::

Če si sposodim video iz sosednje teme.
Zadeva očitno ni nedolžna.

Tako je!

nekikr ::

Ne, ne bi. Nikakor. Zaradi brnenja, ne zaradi namišljenega sevanja.

r3dkv1c4 ::

fosil je izjavil:

Če si sposodim video iz sosednje teme.
Zadeva očitno ni nedolžna.


Tesla himself cooked himself almost daily with his contraptions not only from 50-60Hz but all the way into the megahertz (RF). He still lived to 87 (roughly 20 years beyond the average of someone born in 1856). Even if power lines were proven to cause cancer (doubtful) then what, move away? You'd just die of something else.

Tale komentar pod videom drži kot Neostik.

nekikr je izjavil:

Ne, ne bi. Nikakor. Zaradi brnenja, ne zaradi namišljenega sevanja.


Mimo naše soseske poteka 110kV daljnovod in kar lepo "igra", ko je bolj mirno v okolici.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Ne, ne bi. Nikakor. Zaradi brnenja, ne zaradi namišljenega sevanja.

Si pozabil na kako predavanje o fiziki, da mogoče misliš da daljnovod ne seva?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Seveda seva. Nekaterim tudi 5km stran z nezmanjšano močjo. Potem dobijo pa raka.

twom ::

Jaz nebi živel pod daljonovodom. Bi me sigruno psiha pobrala, če že ne sevanje...

Na podlagi treh hiš je težko oceniti škodljivost. Tudi v našem naselju so umrli ljudje pa ni nobenega daljnovoda, nobene prometne ceste, nobene industrije.

Edino verodostojna je statistična ocena na podlagi večje populacije, s tem da je treba izključiti tudi kakšne druge vzroke. Študije pa mi ne bomo videli.

Kar se pa škodljivosti stvari tiče (mobiteli, daljnovodi, gensko spremenjena hrana, brezštevno kemikalij v vsakdanjem življenju v cunjah hrani povsod, itd.) pa bi rekel samo da so tudi za cigarete trdili podkrepljeno z znanstvenimi raziskavami da niso škodljive...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Rok Woot ::

Go-ahead je izjavil:

Bi živeli nad daljnovodom (vkopanim v zemlji)?


Daljnovod pod zemljo ne obstaja. No če žice vkopljemo je sevanje skoraj nič. Drugače pa večina študij kaže, da sploh ne škoduje oziroma to trdijo z 95%+ gotovostjo.

pegasus ::

Bližina daljnovoa ali pa npr. srednjevalovnega oddajnika (kot je tisti v Domžalah) je vsekakor koristna, ker si lahko urediš free razsvetljavo in zastonj poslušaš radio. Z nekaj spretnosti si lahko urediš celo "wireless electricity" - Tesla style :) Tako da si lahko precej zmanjšaš stroške.

nekikr ::

Kar se pa škodljivosti stvari tiče (mobiteli, daljnovodi, gensko spremenjena hrana, brezštevno kemikalij v vsakdanjem življenju v cunjah hrani povsod, itd.) pa bi rekel samo da so tudi za cigarete trdili podkrepljeno z znanstvenimi raziskavami da niso škodljive...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Rok Woot ::

Ja se strinjam, saj to sprašujem, so raziskave verodostojne ali pod vplivom lobijev?

nekikr ::

Raziskave so verodostojne. Razen tistih, ki so pod vplivom lobijev (kapitala ali zelenih).

Glugy ::

Vse je odvisno od izmerjenega sevanja. Verjetno da čisto pod daljnovodom je preveč sevanja. Drugače pa ja jz bi vzel napravo za merjenje sevanja s sabo na ogled lokacije pa se ne bi ravnal po občutku. Sej avto tud ne kupuješ brez da bi pogledal v bistvo vsega..torej v motor ane?

Rok Woot ::

Ker odgovor, ko da bi se zajebaval, kako vem katere so pod vplivom lobijev.

Ali tale je?
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2333...

nekikr ::

ej avto tud ne kupuješ brez da bi pogledal v bistvo vsega..torej v motor ane?

Am, niti enkrat še nisel pogledal v motor, ko sem kupoval avto. Zakaj bi to počel?

Rok Woot ::

Ja in EMG sevanje škoduje a ne Glugy? Prosim referenco?

brodul ::

nekikr je izjavil:

Ne, ne bi. Nikakor. Zaradi brnenja, ne zaradi namišljenega sevanja.


This. Pac brenci, ce je dosti vlage, ker prebija. In zoprno poslusat.
Nebi pa spal zraven (manj kot 0.5m) mikrovalovne, ki bi bila skos prizgana (pro hint 2.4 GHz vrti molekule vode).

Ce vaz ze skrbi ... ali bi ziveli blizu transformatorske postaje te iz 10kV na 230V (pac ta, ki jo mate v naseljih)?
Ker tehnicno je trasformator antena na dveh straneh sklopljena z feromagnetikom (majke mi, valjena plocevina).
Aja to je indukcija in ne sevanje ... kaj je ze razlika? Blizno, daljno polje? A tasci se tudi ne gre na kosilo, ker ima indukciski kuhalnik (ce si metalc si ti thorovo kladivo okoli vratu zacne segrevat, ko mesas enoloncnico ... magic)? Pa te brezzicni polnilniki telefonov to pa uporabljamo na nocni omarici, kako mate pa mnenje o tem?
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brodul ()

Rok Woot ::

Jaz se temu izogibam, nimam brezžičnih polnilnikov, niti wi-fi-ja, kaj šele mikrovalovke. Sprašujem pa se, ali je kaj na temu, ali sem samo paranoik? :)

Glugy ::

Rok Woot je izjavil:

Ja in EMG sevanje škoduje a ne Glugy? Prosim referenco?


Jz sm sam opisal kaj bi jz naredil. Če škoduje al pa ne če bi bilo izmerjenega sevanja veliko pač ne bi hotel tam živet. Jz nism rekel da je to sveto sam to sm reku da bi se jz po tem ravnal.

Rok Woot ::

Razumem, samo vprašal :) No saj zdravje ni vse, mogoče lahko vpliva tud na možgane... Hotel sem le vedeti, če imaš kak razlog za tako mišljenje.

Arctander ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz se temu izogibam, nimam brezžičnih polnilnikov, niti wi-fi-ja, kaj šele mikrovalovke. Sprašujem pa se, ali je kaj na temu, ali sem samo paranoik? :)


Mikrovalovke se sigurno ni treba bati. Je Faradayeva kletka.

WiFi oddaja z manj moči kot tvoj mobilni telefon. Nimaš niti tega?

Rok Woot ::

Imam, samo večinoma ni v moji bližini. Sploh pa so otroci bolj občutljivi na to, če slučajno škoduje. Pa glede na to, da je telefon že skoraj obvezno zlo, nevem zakaj bi temu še dodajal wi-fi. Kot bi rekel alkohol škoduje bolj kot cigareti, zakaj potem ne kadiš, če že piješ?

Kar se tiče mikorvalovke me ne skrbi da valovi uhajajo ven, ampak kako to vpliva na hrano. Pravijo da je sicer bolj zdrava, a meni ni všeč, mogoče bom probal z elektroporacijo :)

Cervantes ::

Rok Woot je izjavil:

Ja in EMG sevanje škoduje a ne Glugy? Prosim referenco?

Definitivno.
Preveč UV recimo.
Gama žarki pa sploh.

telexdell ::

brodul je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ne, ne bi. Nikakor. Zaradi brnenja, ne zaradi namišljenega sevanja.


This. Pac brenci, ce je dosti vlage, ker prebija. In zoprno poslusat.
Nebi pa spal zraven (manj kot 0.5m) mikrovalovne, ki bi bila skos prizgana (pro hint 2.4 GHz vrti molekule vode).

Ce vaz ze skrbi ... ali bi ziveli blizu transformatorske postaje te iz 10kV na 230V (pac ta, ki jo mate v naseljih)?
Ker tehnicno je trasformator antena na dveh straneh sklopljena z feromagnetikom (majke mi, valjena plocevina).
Aja to je indukcija in ne sevanje ... kaj je ze razlika? Blizno, daljno polje? A tasci se tudi ne gre na kosilo, ker ima indukciski kuhalnik (ce si metalc si ti thorovo kladivo okoli vratu zacne segrevat, ko mesas enoloncnico ... magic)? Pa te brezzicni polnilniki telefonov to pa uporabljamo na nocni omarici, kako mate pa mnenje o tem?

Odgovor je povsem preprost- mar moram poleg vsega tega sevanja prenašati še sevanje daljnovoda???

Drugače pa si ne bi gradil hiše blizu daljnovoda- le zakaj bi, če imam toliko drugih možnosti?. Ne bi pa delal panike in se preselil, če bi se v bližini moje hiše stal daljnovod- le zakaj, saj ni nobene gotovosti, da mi na drugi lokacij ene bo pretila še kakšna realnejša nevarnost?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Cervantes ::

Edit: ali zelo dobro informiran, ali paranoik

Cervantes ::

...hiše blizu daljnovoda- le zakaj bi, če imam toliko drugih možnosti?. Ne bi pa delal panike in se preselil, če bi se v bližini moje hiše stal daljnovod- le zakaj, saj ni nobene gotovosti, da mi na drugi lokacij ene bo pretila še kakšna realnejša nevarnost?

Absolutno da preti.
Padec meteorja recimo zna bit štala.

Glugy ::

Rok Woot je izjavil:

mogoče bom probal z elektroporacijo :)

Če imaš možnost probaj. Se govori da je to najbolj zdrav način "kuhanja": http://www.aktivni.si/prehrana/revoluci...
Koliko je to res lahko vsak sam oceni. Sam zaenkrat mislm da komercialnega kuhalnika za elektropolacijo ni.
Ok za to bi bilo treba odpret novo temo. Se opravičujem za offtopic.

Rok Woot ::

Ja imam možnost, samo ne za vsakdanjo uporabo ;(

Malner ::

Exposure to extremely low-frequency magnetic fields and risk of childhood cancer.pdf

Concern that EMF magnetic fields from power lines cause cancer.pdf

Obstaja povečana verjetnost da otroci v bližini daljnovoda zbolijo za rakom.

Elektromagnetno sevanje elektromotorjev tisočkrat presega sevanje nadzmenih daljnovodov.

/sarkazem:on/

Najbolje da v bližini daljnovodov gradimo samo domove za ostarele in zapore.

/sarkazem:off/

Cervantes ::

Brez kakršnekoli fiziološke osnove. Poplnoma nedokazano.

mirator ::

Rok Woot je izjavil:

Ali mislite, da škoduje zdravju?

Moj odgovor je ne.
Sem delal neposredno pod vsemi visokonapetostnimi nivoji (110, 220 in 400 kV). Razen, da imam dve hčerki in kup vnukov, drugih posledic ni - tudi raka ne, sem pa že v penzionu.
Vseeno pa ni ugodno stanovati ravno pod nekem daljnovodu. Če drugega ne, se na daljnovodih v prmerih megle ali visoke zračnenvlažnosti pojavi korona, ki brni in je v temi tudvni vidna, kot nekakšna vijolično svetloba okoli vodnikov.

jype ::

telexdell> Odgovor je povsem preprost- mar moram poleg vsega tega sevanja prenašati še sevanje daljnovoda???

Dokler živiš tako blizu zvezde je jamranje o sevanju 400kV daljnovodov slišati zelo neracionalno. Kot že rečeno, je precej večji problem hrup.

fosil ::

mirator je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Ali mislite, da škoduje zdravju?

Moj odgovor je ne.
Sem delal neposredno pod vsemi visokonapetostnimi nivoji (110, 220 in 400 kV). Razen, da imam dve hčerki in kup vnukov, drugih posledic ni - tudi raka ne, sem pa že v penzionu.

Imaš tudi ljudi, ki so preživeli Hirošimo ali Černobil in dočakali visoko starost.
Ampak to ne pomeni da tovrstno sevanje ni škodljivo za zdravje.
Tako je!

nekikr ::

Hirošimo in daljnovod primerjamo zdaj? Mja, če ni več argumentov, potem gremo lahko tudi na to, ja.

srus ::

Ljudje nismo nič bolj pametni, kot smo bili 100 ali 50 let nazaj. Le več vemo.

100 let nazaj je bil tobak OK, 50 let nazaj sta bila azbest in DDT idealna izolator in pesticid.

Problem je, da so razni "inštituti", ki nas v medijih prepričujejo o neškodljivosti sevanja mobilnih postaj obilno sponzorirani s strani mobilnih operaterjev.

Bi pa še dodal, da ima sevanje verjetno večji vpliv na otroke, ki rastejo, kot na odrasle ljudi.

WarpedGone ::

Vse je odvisno od izmerjenega sevanja. Verjetno da čisto pod daljnovodom je preveč sevanja. Drugače pa ja jz bi vzel napravo za merjenje sevanja s sabo na ogled lokacije pa se ne bi ravnal po občutku. Sej avto tud ne kupuješ brez da bi pogledal v bistvo vsega..torej v motor ane?

Ne da ni škodljivih vplivov, še čisto neopredeljenih vplivov ni.
Razen brnenja, ki pa dejansko lahko človeka spravi na špago.
Zbogom in hvala za vse ribe

twom ::

nekikr je izjavil:

Kar se pa škodljivosti stvari tiče (mobiteli, daljnovodi, gensko spremenjena hrana, brezštevno kemikalij v vsakdanjem življenju v cunjah hrani povsod, itd.) pa bi rekel samo da so tudi za cigarete trdili podkrepljeno z znanstvenimi raziskavami da niso škodljive...

V pradavnini so ljudje umirali zaradi zastrupitve krvi po vreznini, danes dobiš injekcijo, ošpice, črne koze, pljučnice, gripe (med 1 svetovno vojno je bila večja smrtnost med ljudmi zaradi gripe, kot pa med vojaki zaradi streljanja), itd.

Druagče pa en podatek je povprečna vrednost drugo pa distribucija vrednosti. Na primer ljudje se v povprečju ločijo pri 7 letih, večino pri 2 letih ko ugotovijo da niso za skupaj, preostali pri 20 ko otroci odrastejo. Pri 7 letih pa se jih loči takorekoč nič, povprečje je pa 7...

Stari grki in rimljani so doživeli visoko starost, primerljivo z današnjimi (pa ne bi o tem v kakšnem stanju so bili - pejdi pogledat kakšen dom za ostarele - sami dementni - jebeš ti tako starost ko jih polovica ne ve zase), edino preživetje otrok do 5 leta je bilo manj kot 50%, od tu dobiš povprečje 35 ali pa 45.

Kaj že pravijo za statistiko? Da je kurba in da z njo lahko dokažeš kar hočeš...

nekikr ::

Ne laži.

Classical Rome[15] 20-30 If a child survived to age 10, life expectancy was an additional 37.5 years, a total of 47.5 years.[16]


Statistika je prav super stvar, samo pismen moraš biti in razumeti kaj statistika sploh pomeni.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Daljnovodi in sevanje

Oddelek: Loža
181630 (1428) jype
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26067869 (56799) Zajec123
»

daljnovodni kabli(žice)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4410117 (8881) einstein :P
»

WHO: Mobilni telefoni lahko potencialno povzročajo raka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7417808 (15487) antonija
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7618078 (14008) RejZoR

Več podobnih tem