» »

Bi živeli pod daljnovodom?

Bi živeli pod daljnovodom?

1 2 3
4
»

A. Smith ::

Moraš bit pa vsaj tak debil, kot je krempelj, da ne ločiš med točko (ena točka) in premico (neskončno točk ena ob drugi). Še večji, vase zagledan narcisoiden solipsističen bedak pa moraš biti, da ne razumeš, da v primeru, da imaš premico neskončno točk seval, nameriš nekaj čisto drugega, kot v interakciji z enim samim točkastim sevalom.

Ampak kremplja to ne bo prepričajo. On je tako popoln, da njega nihče ne bo jebal, ker si ga raje sam potegne.

 tole je s FMF

tole je s FMF



In enaka izpeljava velja za EMV. Razumeš, teslo zabito?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zaphod_B75 ::

Nisem bral vseh nevelkolk strani teme.
Tldr: Da odgovorim na naslov teme;
NIKOLI nebi rad živel pod daljnovodom.
Zakaj?
Poznam družino, ki je imela hišo skoraj točno pod žicami od daljnovoda. Klub temu da so bili relativno mladi, so vsi po vrsti so imeli več (rahlo nerazložljivih težav z zdravjem), in z predvsem živci. Mislim bli so pretirano živčni in kolerični. Pa so drugač uravnovešeni in zlo OK ljudje, samo [beri prejšnja 2 stavka] Ne vem zakaj kako niti nisem prej bral te teme ampak sklepam da življenje v hiši pod daljnovodom morda vsaj delno negativno vpliva na splošno zdravje in na živčnost, živce. Kako iz zakaj sicer ne vem ampak verjetno bo slej ko prej znanost dokazala in rekla svojo.

Kot drugi primer lahko navedem tudi da sem v Avstraliji srečal človeka ki je imel hišo dokaj gsm bazne postaje. In tudi ne samo on pač pa cela njegova družina so imeli kar ne-majhne zdravstvene težave. Celo drevesa tam so rastla nenavadno postrani.... Domnevam da življenje tam ravno zdravo ni bilo.
No ta avstralska družina se je po neke 10+ letih odselila stran in večiko zdravtvenih težav ki jih je pestila do tedaj je po selitivi izginila ali pa so se zelo zmanjšale.

p.s.: To je samo moj mali prispevek oziroma to kar sem imel možnost slišati in videti od ljudi ki jih osebno poznam.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zaphod_B75 ::

--eh forum ni de pusti urejanja prejšnjega poasta ;((, (tko da se oproščam za smetenje v smislu doublepoasta) spodaj je popravljen poast, zgornji se lahko zbriše da ne bo po nepotrebnem preveč konfuzno ;):

Nisem bral vseh nevelkolk strani teme.
Tldr: Da odgovorim na naslov teme;
NIKOLI nebi rad živel pod daljnovodom. Niti pod raznno!
Zakaj?
Poznam družino, ki je imela hišo točno pod žicami od daljnovoda. Klub temu da so bili relativno mladi, so vsi po vrsti so imeli več (rahlo nerazložljivih težav z zdravjem), in z predvsem živci. Mislim bli so pretirano živčni in kolerični. Pa so drugač uravnovešeni in zlo OK ljudje, samo [beri prejšnja 2 stavka] Ne vem zakaj kako niti nisem prej bral te teme ampak sklepam da življenje v hiši pod daljnovodom morda vsaj delno negativno vpliva na splošno zdravje in na živčnost, živce. Kako iz zakaj sicer ne vem ampak verjetno bo slej ko prej znanost dokazala in rekla svojo.

Kot drugi primer lahko navedem tudi da sem v Avstraliji spoznal ki je imela hišo dokaj gsm bazne postaje. In tudi ne samo on pač pa cela njegova družina so imeli kar ne-majhne zdravstvene težave. Celo drevesa tam so rastla nenavadno postrani - stran od postaje, ne glede na to da tam ni bilo nekega močnega vetra.... Domnevam da življenje tam ravno zdravo ni bilo.
No ta avstralska družina se je po neke 10+ letih odselila stran in večiko zdravtvenih težav ki jih je pestila do tedaj je po selitivi izginila ali pa so se zelo zmanjšale.

p.s.: To je samo moj mali prispevek oziroma to kar sem imel možnost slišati in videti od ljudi ki jih osebno poznam.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

l0g1t3ch ::

Mene občasno trese ko peljem z biciklom pod daljnovodom.

Ko se mi je prvič to naredil, sem mislu da sem trapast, samo sedaj se je to že tolikokrat ponovilo da je ziher. Mi pa res ni jasno kako za vraga se inducira toliko naptosti.

krempelj ::

A. Smith je izjavil:

Moraš bit pa vsaj tak debil, kot je krempelj, da ne ločiš med točko (ena točka) in premico (neskončno točk ena ob drugi). Še večji, vase zagledan narcisoiden solipsističen bedak pa moraš biti, da ne razumeš, da v primeru, da imaš premico neskončno točk seval, nameriš nekaj čisto drugega, kot v interakciji z enim samim točkastim sevalom.

Ampak kremplja to ne bo prepričajo. On je tako popoln, da njega nihče ne bo jebal, ker si ga raje sam potegne.

 tole je s FMF

tole je s FMF



In enaka izpeljava velja za EMV. Razumeš, teslo zabito?


Seveda jo razumem, in z njo ni nic narobe :)) Narobe je s tem, da je ne razumes in, da nima nobene povezave s tem kar sem ti povedal. Pojdi v temno sobo in izmeri :)) In bos prisel do enakega (se vedno, nisi sposoben prebrati ali razumeti kaj sem postal iz wikipedije). Daj vprasaj predavatelja, ce si upas. Jaz bi te sicer zaradi tega zabrisal, ampak morda te on ne bo.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

l0g1t3ch ::

Dej ti raj men povej zakaj me trese, ko se z biciklom peljem pod daljnovodom. Prov tečno je.

krempelj ::

l0g1t3ch je izjavil:

Dej ti raj men povej zakaj me trese, ko se z biciklom peljem pod daljnovodom. Prov tečno je.

Ker si preblizu, sicer se pa temu rece indukcija. Kolikor vem tudi obvezna snov srednjesolske fizike. :)

Ampak tule se pogovarjamo o necem druge, da trije kreteni, oz. samo se eden, ki ni sposoben prebrati, kar sem jim poslal, ostala dva sta nastudirala in utihnila - le zakaj :), trdi, da je stevilo delcev na tocki ali premici neskoncno in se v primeru disperzije v neomejen prostor povecajo svojo gostoto neomejeno v vedno vecji prostor. Skratka, idiot je iznasel perpetum mobile - jaz se mu pa rezim kako je lahko tako zabit :))
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

l0g1t3ch ::

Ampak to je fail dotičnega daljnovoda potem.

Ker nikjer drugje tega problema nisem opazil. Mora biti pa res zabavno živet v tistih hišah parih najbližjih hišah, ki so stran med 20 in 30m.

krempelj ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak to je fail dotičnega daljnovoda potem.

Ker nikjer drugje tega problema nisem opazil. Mora biti pa res zabavno živet v tistih hišah parih najbližjih hišah, ki so stran med 20 in 30m.


Odvisno od smeri prehoda in dolzine tvojega kolesa. Razen tega ni vseeno ali se gibljes ali pod njim stojis.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

l0g1t3ch ::

Prečkam ga prečno na smer poteka kablov. Ampak to ni edini daljnovod, ki ga prečkam na tak način. Peljem se z kakih 20km/h.
Strese me pa ubistvu če se držim skrajnih koncev balance, kjer je guma potrgana in se dotikam kovine. Če se držim z eno roko je OK, ker očitno so samo moje potne roke toliko prevodne, glače na riti in sedež ali pa čevlji na pedalih pa niso da bi stekel tok.

krempelj ::

Ti bom odgovoril, ko razfukam se zadnjega idiota zgoraj. Zadeva je logicna in preprosto razumljiva, samo nocem odtavati od teme dokler razni radiostezisti in ostali kvazistrokovnjaki ne spizdijo iz teme. Je bolj pomembno, da se "vernike" utisa, kot tvoje rukanje kolesa. Lahko si pa za vmes pogledas kako deluje indukcija oz. trafoti. V pomoc, svoje kolo si predstavljaj kot jedro trafota.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

A. Smith ::

krempelj je izjavil:

Seveda jo razumem, in z njo ni nic narobe :)) Narobe je s tem, da je ne razumes in, da nima nobene povezave s tem kar sem ti povedal. Pojdi v temno sobo in izmeri :)) In bos prisel do enakega (se vedno, nisi sposoben prebrati ali razumeti kaj sem postal iz wikipedije). Daj vprasaj predavatelja, ce si upas. Jaz bi te sicer zaradi tega zabrisal, ampak morda te on ne bo.


Ti mutiš in mutiš s točkastim sevalom. Ja, radiacija se od točkastega sevala širi z 1/(4Pi*r^2).

Ker pa daljnovod ni točkasto sevalo ampak ga bistveno bolj primerno ponazorimo s premico neskončno točkastih seval, je zgornja izpeljava povsem na mestu. In primerjava z baterijo ni ustrezna. Še manj ustrezna je primerjava z led trakom, ker je gostota točkastih seval na njem prenizka. Poleg tega svetlobo zrak do neke mere absorbira in presmeri.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

krempelj ::

Btw, najbolj preprosta resitev je, da na bicikelj en kos zice pripnes in jo vleces za sabo. Ne rabi biti dolga, samo stik z zemljo mora imeti.
Praskam...

krempelj ::

A. Smith je izjavil:

krempelj je izjavil:

Seveda jo razumem, in z njo ni nic narobe :)) Narobe je s tem, da je ne razumes in, da nima nobene povezave s tem kar sem ti povedal. Pojdi v temno sobo in izmeri :)) In bos prisel do enakega (se vedno, nisi sposoben prebrati ali razumeti kaj sem postal iz wikipedije). Daj vprasaj predavatelja, ce si upas. Jaz bi te sicer zaradi tega zabrisal, ampak morda te on ne bo.


Ti mutiš in mutiš s točkastim sevalom. Ja, radiacija se od točkastega sevala širi z 1/(4Pi*r^2).

Ker pa daljnovod ni točkasto sevalo ampak ga bistveno bolj primerno ponazorimo s premico neskončno točkastih seval, je zgornja izpeljava povsem na mestu. In primerjava z baterijo ni ustrezna. Še manj ustrezna je primerjava z led trakom, ker je gostota točkastih seval na njem prenizka. Poleg tega svetlobo zrak do neke mere absorbira in presmeri.


Ja seveda in zato so bebcki, ki tule nabavljajo razne rocne lucke navadni kreteni, ker namesto njih ne nabavijo raje led traku, ki bi ob enakih lumnih in porabi dejansko svetil dlje. Se ti slisi butasto? Ja, saj tudi je, ampak rad ti bi rad razlozil tocno to. Odkrivas neomejen vir energije, mogoce moras pa zadevo patentirat :)).

Ti se pomagam, na eni strani imas vir energije v obliki najmanjse tocke (da ne tratis prevec energije, okrog njega imas pa v maksimalni razdalji reflektor v generator, ki pelje pridobljeno energijo nazaj v vir. To je to, neskoncni vir energije za vse vecne case. Saj vem, da nisi razumel, pisem bolj za zabavo tistih, ki jim je jasno.

Se enkrat, na wikipediji je vse zelo lepo razlozeno, ni pa za idiote. Torej nastudiraj, ce ne razumes, si idiot.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

mr_chai ::

moj srčni vzpodbujevalec skoz neki trza ko se sprehajam pod in nad daljnovodi. Nekoč sem z zmajem priletel noter. Na srečo sem zadel samo štango.

Bolt ::

Spet sami strokovnjaki. Fiziki, Štromarji, Vesoljci...:))
Smo imeli sosedo par sto metrov stran, ki je živela v tisti bajti cel life, če bi šla na streho bi se verjetno lahko dotaknila žic daljnovoda.
Umrla je tam pri cca 90ih letih.:O

mirator ::

krempelj je izjavil:


Ampak tule se pogovarjamo o necem druge, da trije kreteni, oz. samo se eden, ki ni sposoben prebrati, kar sem jim poslal, ostala dva sta nastudirala in utihnila - le zakaj :),

Ker si tako samozadossten in vase zaverovan, potem sprejemaš napačne sklepe. Vsaj zase lahko trdim, da je s tabo brez veze debatirati in če svoje retorike ne boš kmalu radikalno spremenil, verjamem da boš namesto naziva dobil kakšen ban.

mr_chai ::

mirator je izjavil:

krempelj je izjavil:


Ampak tule se pogovarjamo o necem druge, da trije kreteni, oz. samo se eden, ki ni sposoben prebrati, kar sem jim poslal, ostala dva sta nastudirala in utihnila - le zakaj :),

Ker si tako samozadossten in vase zaverovan, potem sprejemaš napačne sklepe. Vsaj zase lahko trdim, da je s tabo brez veze debatirati in če svoje retorike ne boš kmalu radikalno spremenil, verjamem da boš namesto naziva dobil kakšen ban.


kje je med vama jabolko spora ? Ali mi lahko razložita v enem stavku, kje se ne razumeta ?

l0g1t3ch ::

Mene ne skrbijo daljnovodi.
Samo ko je ravno tema o tem sem pač napisal, ker mi je dejansko tečno da me zruka če se peljem tam spodaj pod tem specifičnim daljnovodom.

In nikoli si nisem mislu da bi lahko induciral tako napetost. Če mene tak neprijetno zruka na biciklu, kako da ni problem za koga s srčim vzpodbujevalcem.

mirator ::

mr_chai je izjavil:

mirator je izjavil:

krempelj je izjavil:


Ampak tule se pogovarjamo o necem druge, da trije kreteni, oz. samo se eden, ki ni sposoben prebrati, kar sem jim poslal, ostala dva sta nastudirala in utihnila - le zakaj :),

Ker si tako samozadossten in vase zaverovan, potem sprejemaš napačne sklepe. Vsaj zase lahko trdim, da je s tabo brez veze debatirati in če svoje retorike ne boš kmalu radikalno spremenil, verjamem da boš namesto naziva dobil kakšen ban.


kje je med vama jabolko spora ? Ali mi lahko razložita v enem stavku, kje se ne razumeta ?

Do spora sploh ni prišlo, ker je z nekom, ki te zaradi nasprotnega mneja takoj označi za kretena, idiota itd, nemogoče debatirati. Torej, naj se z njim bode kdor se hoče.

mertseger ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mene ne skrbijo daljnovodi.
Samo ko je ravno tema o tem sem pač napisal, ker mi je dejansko tečno da me zruka če se peljem tam spodaj pod tem specifičnim daljnovodom.

In nikoli si nisem mislu da bi lahko induciral tako napetost. Če mene tak neprijetno zruka na biciklu, kako da ni problem za koga s srčim vzpodbujevalcem.


Sicer vidim da je tukaj gor veliko šank strokovnjakov, nekateri med njimi so očitno tudi pozabili danes na pomirjevala. Če že govoriš o tresenju potem ne gre za inducirano napetost (ker ta je definirana z mangnetnim poljem na vodnik) ampak za infuensiran naboj, ki je posledica električnega polja daljnovoda na predmetih ki so izolirani od tal. To bi bil sicer lahko tudi tvoje kolo ampak glede na njegovo površino (kar definira količino infuensiranega naboja na prevodnem predmetu če ne upoštevamo električnega polja in razdalje) bi težko rekel da te to trese če nisi res pod 400 kV daljnovodom. Ker 110 sigurno ni razlog za to.

Kar se pa električnega in magnetnega polja dolgega vodnika vodnika tiče pa upam da Krempelj ne hodi na kak tehnični faks ali srednjo šolo ker dela inženirjem/tehnikom sramoto. Ja električno in magnetno polje daljnovoda upadata z 1/r kjer je r seveda razdalja od vodnika.
Če želi dokazat drugače bo pa dobil Nobelovo nagrado za fiziko (kar se pa seveda ne bo zgodilo).

l0g1t3ch ::

mertseger je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Mene ne skrbijo daljnovodi.
Samo ko je ravno tema o tem sem pač napisal, ker mi je dejansko tečno da me zruka če se peljem tam spodaj pod tem specifičnim daljnovodom.

In nikoli si nisem mislu da bi lahko induciral tako napetost. Če mene tak neprijetno zruka na biciklu, kako da ni problem za koga s srčim vzpodbujevalcem.


Sicer vidim da je tukaj gor veliko šank strokovnjakov, nekateri med njimi so očitno tudi pozabili danes na pomirjevala. Če že govoriš o tresenju potem ne gre za inducirano napetost (ker ta je definirana z mangnetnim poljem na vodnik) ampak za infuensiran naboj, ki je posledica električnega polja daljnovoda na predmetih ki so izolirani od tal. To bi bil sicer lahko tudi tvoje kolo ampak glede na njegovo površino (kar definira količino infuensiranega naboja na prevodnem predmetu če ne upoštevamo električnega polja in razdalje) bi težko rekel da te to trese če nisi res pod 400 kV daljnovodom. Ker 110 sigurno ni razlog za to.


Gre za 400kv daljnovod. Pravzaprav so trije 2x 110kv in 400kv.
Strese dejasnko grdo, prvič ko me je presenetilo bi skoraj ruknil po tleh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

PrimoZ_ ::

Zgornje bitnje, tam blizu novega krožnega ?

Sem mislil da sem edini, ki ga trese tam spodaj :)) Meni se zdi da je situacija slabša ko je soparno.

mertseger ::

l0g1t3ch je izjavil:



Gre za 400kv daljnovod. Pravzaprav so trije 2x 110kv in 400kv.
Strese dejasnko grdo, prvič ko me je presenetilo bi skoraj ruknil po tleh.


400 kV je čisto možno če si blizu. Ampak to ni nevarno, napetost je sicer lahko visoka ampak ni nobenega toka. Isto kot če podrgneš sintetično oblačilo in se dodatkeš kovinskega objekta. Ja je pa problem če se ustrašiš in zaradi tega padeš po cesti :D

l0g1t3ch ::

Ampak pod istim daljnovodom se peljem tudi če grem par km stran pa nič ne trese.

Kaj bi bila razlika? Mogoče koliko stran od stebrov si v enem in drugem primeru, bolj proti sredini so kabli bližje tlem.

A. Smith ::

krempelj je izjavil:

Ja seveda in zato so bebcki, ki tule nabavljajo razne rocne lucke navadni kreteni, ker namesto njih ne nabavijo raje led traku, ki bi ob enakih lumnih in porabi dejansko svetil dlje.


Ampak ti nimaš enega sevala, ti jih imaž žnj v vrsto postavljenih. In moči tvojega točkastega sevala in tistih žnj v vrsti niso enake.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mertseger ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak pod istim daljnovodom se peljem tudi če grem par km stran pa nič ne trese.

Kaj bi bila razlika? Mogoče koliko stran od stebrov si v enem in drugem primeru, bolj proti sredini so kabli bližje tlem.

Nižje kot so vodniki (sredi povesa) in bližje kot si daljnovodu višje je električno polje. Ne samo par kilometrov tudi nekaj 10 metrov stran ne bi smel več čutit tresenja. Električno polje 400 kV DV doseže malo manj kot 10 kV/m se pravi pri tistih minimalnih povesih.
Drugače pa preberi si:
https://www.eimv.si/pdf/Elektromagnetno...
http://www.inis.si/fileadmin/user_uploa...

dexterboy ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak pod istim daljnovodom se peljem tudi če grem par km stran pa nič ne trese.
Kaj bi bila razlika? Mogoče koliko stran od stebrov si v enem in drugem primeru, bolj proti sredini so kabli bližje tlem.
Asfaltiraj cesto, pa te ne bo treslo. Sicer so kmalu volitve, bodo vse bankine porihtali... in ne, ni to posledica daljnovoda, po slabi cesti se pelješ.

( ne vem, če bodo vsi razumeli bistvo zgornjega teksta )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mirator ::

l0g1t3ch je izjavil:

Prečkam ga prečno na smer poteka kablov. Ampak to ni edini daljnovod, ki ga prečkam na tak način. Peljem se z kakih 20km/h.
Strese me pa ubistvu če se držim skrajnih koncev balance, kjer je guma potrgana in se dotikam kovine. Če se držim z eno roko je OK, ker očitno so samo moje potne roke toliko prevodne, glače na riti in sedež ali pa čevlji na pedalih pa niso da bi stekel tok.

Na tole se verjetno ne da kar tako enostavno odgovoriti. Ampak glede opisa, ki si ga podal pa si pojav razlagam na sledeči način. Vsekakor, ko prečkaš traso daljnovoda, prečkaš električno polje med daljnovodom in zemljo. Vrv daljnovoda je na potencialu 400 kV, potencial zemje je nič. Ko si pod daljnovodom si na nekem potencialu med nič in 400 kV. Kolo je kovinsko in v času prečkanja predstavlja ekvipotencialno ploskev ti pa dielektrik. Ko pa se dotakneš kovinskega dela balance, pride do preskoka (prerazporeditve ionov) - kot statična elektrika v stanovanju. Vsekakor zanimiv pojav.
Kot zanimivost. Spomnim se, da smo se včasih v 400 kV (ko se je zgradila 400 kV mreža)stikališču norčevali s pametnjakoviči. Prijel si se kakšnega kovinskega podstavka, ki je seveda bil na potencialu nič, poklical pametnjakoviča k sebi in mu zažugal, tako da si kazalec približal k njegovemu nosu. V določeni razdalji je seveda preskočila iskra, ker je bil pametnjakovič neozemljen na nekem vmesnem potencialu.
Pojav sam po sebi neposredno ni nevaren, je pa nadležen. Lahko pa povzroči trenutno nepazljivost, ki lahko botruje tudi kakšnemu padcu s kolesa.

Queen ::

No, da se oglasim...nč ne bo s tistim zemljiščem. Ne prodajo. Ma sem se že kar malo napalila, mi je postalo res všeč. Tk da ne grem pod daljnovode, se bomo še dalje stiskali v bloku.

Če kaj, je pa prav nemogoce kupit zemljo v tem trenutku, pa da ni cenjena kot suho zlato...raje imajo in se jim zarašča, pa magari suh kruh zraven glodajo, kot pa da bi prodali, kaj šele za normalen denar.

l0g1t3ch ::

mirator je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Prečkam ga prečno na smer poteka kablov. Ampak to ni edini daljnovod, ki ga prečkam na tak način. Peljem se z kakih 20km/h.
Strese me pa ubistvu če se držim skrajnih koncev balance, kjer je guma potrgana in se dotikam kovine. Če se držim z eno roko je OK, ker očitno so samo moje potne roke toliko prevodne, glače na riti in sedež ali pa čevlji na pedalih pa niso da bi stekel tok.

Na tole se verjetno ne da kar tako enostavno odgovoriti. Ampak glede opisa, ki si ga podal pa si pojav razlagam na sledeči način. Vsekakor, ko prečkaš traso daljnovoda, prečkaš električno polje med daljnovodom in zemljo. Vrv daljnovoda je na potencialu 400 kV, potencial zemje je nič. Ko si pod daljnovodom si na nekem potencialu med nič in 400 kV. Kolo je kovinsko in v času prečkanja predstavlja ekvipotencialno ploskev ti pa dielektrik. Ko pa se dotakneš kovinskega dela balance, pride do preskoka (prerazporeditve ionov) - kot statična elektrika v stanovanju. Vsekakor zanimiv pojav.
Kot zanimivost. Spomnim se, da smo se včasih v 400 kV (ko se je zgradila 400 kV mreža)stikališču norčevali s pametnjakoviči. Prijel si se kakšnega kovinskega podstavka, ki je seveda bil na potencialu nič, poklical pametnjakoviča k sebi in mu zažugal, tako da si kazalec približal k njegovemu nosu. V določeni razdalji je seveda preskočila iskra, ker je bil pametnjakovič neozemljen na nekem vmesnem potencialu.
Pojav sam po sebi neposredno ni nevaren, je pa nadležen. Lahko pa povzroči trenutno nepazljivost, ki lahko botruje tudi kakšnemu padcu s kolesa.


Hvala za izčrpen odgovor.
Držim pesti, da me ne strese z bicikla pod kak avto :D

Rok Woot ::

mertseger je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:



Gre za 400kv daljnovod. Pravzaprav so trije 2x 110kv in 400kv.
Strese dejasnko grdo, prvič ko me je presenetilo bi skoraj ruknil po tleh.


400 kV je čisto možno če si blizu. Ampak to ni nevarno, napetost je sicer lahko visoka ampak ni nobenega toka. Isto kot če podrgneš sintetično oblačilo in se dodatkeš kovinskega objekta. Ja je pa problem če se ustrašiš in zaradi tega padeš po cesti :D


Se popolnoma strinjam.

svecka ::

napišite v youtube fluroscent lights under powerline in se čudite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Invictus ::

Mi smo računali to že v srednji šoli, ob primernih pogojih te lahko inducirana napetost od 100kV daljnovoda celo ubije...

Sicer neposredno spodaj, par 100m stran tako ni več vpliva...

Tukaj stre sami pometnjakoviči, ki fizike še poovhali niste...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Daljnovodi in sevanje

Oddelek: Loža
181598 (1396) jype
»

Zakaj stebri daljnovodov klonejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
26067415 (56345) Zajec123
»

daljnovodni kabli(žice)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4410083 (8847) einstein :P
»

WHO: Mobilni telefoni lahko potencialno povzročajo raka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7417672 (15351) antonija
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7617982 (13912) RejZoR

Več podobnih tem