» »

Vrnitev iz tujine

Vrnitev iz tujine

1 2
3
»

49106 ::

V AT in DE je recimo nepotizma in priviligiranje nekih skupin ljudi veliko več kot v SLO


A lahko nabijanje podkrepiš z verdostojnim virom, ker men zgleda, da mate nepotizma skoraj toliko kt šiptarji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

[D]emon ::

Mene ni nikdar nic kaj prida drzalo na tej grudi zemlje, ceprav sem tu rojen. To ima zame minimalno vrednost. Da bi pa sam sebi nizal kvaliteto zivljenja zaredi tega "ker sem tu rojen" se mi zdi pa, milo receno, kretenizem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Mr.B ::

BlaY0 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

chort je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Se ne strinjam. Poskusi imeti firmo v Italiji recimo.

Stanje pri nas je definitivno boljše kot v Italiji (par prijateljev ima firme v IT), low level korupcije je pri nas manj. Rekel bi, da smo celo v regiji med boljšimi (ne vem kako je z Avstrijci). V primerjavi s Švedsko in UK pa smo za nianso slabši.

Vprasaj gugla smo nekje nad 30tim mestom... daaaaaaalec za Avstrijo.

Če verjameš uradnim statistikam potem OK. Amapk uradne statistike ne zajamejo tistega, česar ne morejo. V AT in DE je recimo nepotizma in priviligiranje nekih skupin ljudi veliko več kot v SLO ampak se tam vse to dogaja precej visoko. Tudi UK pri tem ni izjema. Nihče se pa kaj dosti ne ukvarja s tem, ker je overall mediana standard tam na dokaj visoki ravni.

Je semolic "ko ozadje" tej hiarhiji dovoj visoko,
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

NikolormousB ::

[D]emon je izjavil:

Mene ni nikdar nic kaj prida drzalo na tej grudi zemlje, ceprav sem tu rojen. To ima zame minimalno vrednost. Da bi pa sam sebi nizal kvaliteto zivljenja zaredi tega "ker sem tu rojen" se mi zdi pa, milo receno, kretenizem.


Imam podobno mnenje. Le, da je zame Slovenija trenutno top destinacija, kar se tiče kvelitete življenja. Imamo malo kriminala, malo hudih naravnih nesreč, poceni življenje, relativno dobro šolstvo in zdravstvo in odprta vrata na praktično vse svetovne trge.

V teh časih res ni ene hude potrebe po selitvi samo zaradi denarja, če hočeš nemške dohodke pač delaš za nemško firmo.

otago ::

Tukaj se oglašajo samo remote contractorji s sfere IT. En varilec, strojnik, gradbenik, geodet, geolog, montažer, vodovodar ne more delati iz Slovenije (99%). Ker gre za delo na terenu. Če zanemarimo, da lahko kakšen umetnik, glasbenik ustvarja iz Slovenije za tuj trg, večina preostalega prebivalstva (sploh družboslovci), nima te možnosti. In životari s tistim vsiljenim s.p ali minimalcem v industriji. Ali pa ima veze in je v državnih firmah.

NikolormousB ::

Jaz ne delam v IT. En kup stvari se da delati na remote oz. lahko svoje delo prilagodiš tako, da ga lahko prodajaš v tujino. Je pa treba malo spremeniti mindset.

otago ::

Prosim za razlago kako naj en varilec dela remote. Pa vodovodar. Pa inzenir gradbenistva za nemsko firmo na gradbiscu v svici ali pa project manager za anglesko gradbeno firmo. Nekateri poklici so hands-on, na lokaciji.

Lahko daš kak predlog za prej omenjene poklice. Oz. nasploh nastejes nekaj remote poklicov, ki nimajo veze z IT. Kjer znanje native jezika ni 100% osnovni pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Okapi ::

otago je izjavil:

Tukaj se oglašajo samo remote contractorji s sfere IT. En varilec, strojnik, gradbenik, geodet, geolog, montažer, vodovodar ne more delati iz Slovenije (99%). Ker gre za delo na terenu. Če zanemarimo, da lahko kakšen umetnik, glasbenik ustvarja iz Slovenije za tuj trg, večina preostalega prebivalstva (sploh družboslovci), nima te možnosti. In životari s tistim vsiljenim s.p ali minimalcem v industriji. Ali pa ima veze in je v državnih firmah.

Ja no, če si se odločil, da boš varilec ali geolog, potem bi ti moralo biti od vsega začetka jasno, da ne boš mogel delati od doma, ampak v neki tovarni oziroma na terenu.

NikolormousB ::

Prosim za razlago kako naj en varilec dela remote. Pa vodovodar. Pa inzenir gradbenistva za nemsko firmo na gradbiscu v svici ali pa project manager za anglesko gradbeno firmo. Nekateri poklici so hands-on, na lokaciji.


Nisem napisal, da se da vse delati na remote, napisal sem "en kup stvari". Varilec in vodovodar bolj težko. Inženir gradbeništva pa z lahkoto svoje znanje pretvori v produkt, ki ga prodaja po svetu.

Par mesecev nazaj sem kolegu gradbincu pomagal pri tem. Obvlada CAD, naredil je en kup načrtov za različne DIY projekte (od žarov do nadstreškov in vsega vmes) in jih bo prodajal na svoji spletni strani ljudem po svetu. Trg sva stestirala, potenciala je dovolj. Namesto, da se bo vozil 1 uro v 9 to 5 službo bo delal od doma. 2 prodana načrta po $30 mu v enem mesecu prineseta $1800 prihodkov, še 2 do 3 custom projekti mesečno po $300 pa dodatnih 600 do 900 dolarjev. Skupno torej okoli 2500€ prihodkov na mesec oz. okoli 2 jurja neto dohodka preko normiranega s.p. za bistveno manj kot 11 ur, ki jih trenutno porabi za 50% manj plačano službo.

Invictus ::

otago je izjavil:

Tukaj se oglašajo samo remote contractorji s sfere IT. En varilec, strojnik, gradbenik, geodet, geolog, montažer, vodovodar ne more delati iz Slovenije (99%). Ker gre za delo na terenu. Če zanemarimo, da lahko kakšen umetnik, glasbenik ustvarja iz Slovenije za tuj trg, večina preostalega prebivalstva (sploh družboslovci), nima te možnosti. In životari s tistim vsiljenim s.p ali minimalcem v industriji. Ali pa ima veze in je v državnih firmah.

Če nisi opazil, je v osnovi to IT forum ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

trenerkar ::

otago je izjavil:

Tukaj se oglašajo samo remote contractorji s sfere IT. En varilec, strojnik, gradbenik, geodet, geolog, montažer, vodovodar ne more delati iz Slovenije (99%). Ker gre za delo na terenu. Če zanemarimo, da lahko kakšen umetnik, glasbenik ustvarja iz Slovenije za tuj trg, večina preostalega prebivalstva (sploh družboslovci), nima te možnosti. In životari s tistim vsiljenim s.p ali minimalcem v industriji. Ali pa ima veze in je v državnih firmah.

Lahko si vesel da je tako. Za mnoga dela bi bile postavke samo nižje če bi se jih dalo narediti od daleč...

otago ::

Invictus je izjavil:

otago je izjavil:

Tukaj se oglašajo samo remote contractorji s sfere IT. En varilec, strojnik, gradbenik, geodet, geolog, montažer, vodovodar ne more delati iz Slovenije (99%). Ker gre za delo na terenu. Če zanemarimo, da lahko kakšen umetnik, glasbenik ustvarja iz Slovenije za tuj trg, večina preostalega prebivalstva (sploh družboslovci), nima te možnosti. In životari s tistim vsiljenim s.p ali minimalcem v industriji. Ali pa ima veze in je v državnih firmah.

Če nisi opazil, je v osnovi to IT forum ;).


Nisem spregledal. Vendar nasvetodajalci sveto predlagajo delo od doma za vsakogar. Vsak pa ni IT, ki lahko to izvede. Tudi OP ni nikjer napisal, da gre nedvoumno za IT. Sam vidim temo, kot razmislek zdomcev o vrnitvi, pro &cons.

chort ::

otago je izjavil:

Tukaj se oglašajo samo remote contractorji s sfere IT. En varilec, strojnik, gradbenik, geodet, geolog, montažer, vodovodar ne more delati iz Slovenije (99%). Ker gre za delo na terenu. Če zanemarimo, da lahko kakšen umetnik, glasbenik ustvarja iz Slovenije za tuj trg, večina preostalega prebivalstva (sploh družboslovci), nima te možnosti. In životari s tistim vsiljenim s.p ali minimalcem v industriji. Ali pa ima veze in je v državnih firmah.

Jaz sem (faliran) geodet, preusmerjen v hidrografijo... ;) Približno 50% svojega dela opravim od doma oz. od kjerkoli se pač tisti trenutek nahajam po lastni želji. Res pa je, da bi moje trenutno delo lažje opisal kot IT (prototipiranje, obdelava podatkov, razvoj SW rešitev), vendar z občutnim pridihom geodezije.

Marsikaj se da delat od doma tudi če si klasičen inženirski poklic. Če se dela teren, se pač dela teren, ti plačajo letalsko karto in greš.

harmony ::

Dejmo se remote kakat, lulat, jest, seksat. Prov na jetra mi greste eni s tem remote jobom. Razumem, da je enim uspelo, ampak kje je 90 posto folka, ki to ne morejo, ne uspejo oziroma pac enostavno ne gre?

Pa prosim ne opisovat Slovenije kot neko bajno drzavo, ker to ni. Tukaj se vecinoma oglasate ljudje, ki delate v IT oziroma inzenirskih poslih. Naj povabim prijatelja na forum, ki dela v proizvodnji kot OFR (obicni fizicki radnik)? Mogoce se svojo mamo, ki je delala kot zivina za 50.000 tolarjev v smrdljivi tovarni?

Naj ti malo vec povedo o lepoti Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

NikolormousB ::

Prov na jetra mi greste eni s tem remote jobom. Razumem, da je enim uspelo, ampak kje je 90 posto folka, ki to ne morejo, ne uspejo oziroma pac enostavno ne gre?


Več kot 50% ljudi bi lahko tako ali drugače delalo na remote, vsaj delno. Še fizički radniki v nekaterih primerih. Že, ko sem bil mulc so nekateri doma sestavljali neke izdelke, ki so jih parkrat tedensko nesli na firmo.

Vse se da, če se hoče.

ABX ::

harmony je izjavil:

Dejmo se remote kakat, lulat, jest, seksat. Prov na jetra mi greste eni s tem remote jobom. Razumem, da je enim uspelo, ampak kje je 90 posto folka, ki to ne morejo, ne uspejo oziroma pac enostavno ne gre?

Pa prosim ne opisovat Slovenije kot neko bajno drzavo, ker to ni. Tukaj se vecinoma oglasate ljudje, ki delate v IT oziroma inzenirskih poslih. Naj povabim prijatelja na forum, ki dela v proizvodnji kot OFR (obicni fizicki radnik)? Mogoce se svojo mamo, ki je delala kot zivina za 50.000 tolarjev v smrdljivi tovarni?

Naj ti malo vec povedo o lepoti Slovenije.


Glej, noben ne oglašuje Slovenijo kot idealna dežela. In da, za marsikaterega je življenje težko.
Ampak, dejmo tudi cenit to kar imamo, ker negativnost ne pomaga nobenemu, ampak poslabša dan vsem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Okapi ::

harmony je izjavil:

Dejmo se remote kakat, lulat, jest, seksat. Prov na jetra mi greste eni s tem remote jobom. Razumem, da je enim uspelo, ampak kje je 90 posto folka, ki to ne morejo, ne uspejo oziroma pac enostavno ne gre?
Večinoma to pomeni, da jim ni treba iti. Raje malo pojamrajo (prekleta država), kot bi šli v tujino iskat "boljši" zaslužek. Nepismeni "bosanci" znajo najti delo v Nemčiji, kar pomeni, da bi ga lahko dobil vsak. Včasih so cele (slovenske) vasi šle v Ameriko (ali Belgijo, Nemčijo ...), ker doma ni bilo kruha. Primorske ženske( s štirimi razredi osnovne šole) so pred 100+ leti hodile v Egipt (v Aleksandrijo) delat. Slovenci iz Rezije so krošnjarili po celi Evropi ... Ampak to so bili časi, ko ni bilo socialne pomoči, nadomestil za brezposelnost, pokojnin in na splošno socialne države. Če nisi šel v tujino, si bil dejansko lačen. In lakota je močan motivator.

dope1337 ::

harmony je izjavil:

Dejmo se remote kakat, lulat, jest, seksat. Prov na jetra mi greste eni s tem remote jobom. Razumem, da je enim uspelo, ampak kje je 90 posto folka, ki to ne morejo, ne uspejo oziroma pac enostavno ne gre?

Pa prosim ne opisovat Slovenije kot neko bajno drzavo, ker to ni. Tukaj se vecinoma oglasate ljudje, ki delate v IT oziroma inzenirskih poslih. Naj povabim prijatelja na forum, ki dela v proizvodnji kot OFR (obicni fizicki radnik)? Mogoce se svojo mamo, ki je delala kot zivina za 50.000 tolarjev v smrdljivi tovarni?

Naj ti malo vec povedo o lepoti Slovenije.


#1 Pardon za predlagan izbris - misslick.

#2 Povej tvojemu kolegu, da je clovek brez ambicij oz. izgleda, da se je zadovoljil z delom za trakom (tudi taksne rabimo). Tvojo mati se razumem (primarni cilj vzgoja otrok, vse ostalo je irelevantno) - vprasaj jo, ce se je splacal.

Jaz npr. vidim svoje ljubljene 2 meseca na leto, kar me se kar boli, vendar sem to sprejel. V zameno pa dobim dobro placo, zastonj stanovanje, sluzbeni avto, zastonj benz, itd ... Podoben luxuz uziva tudi moj sodelavec, katerega primarni poklic je pomocnik peka (cefur, tak k ti). Tak da ne pribijaj vec z izgovori pa stereotipizirat situacij.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

BlaY0 ::

Okapi je izjavil:

Nepismeni "bosanci" znajo najti delo v Nemčiji, kar pomeni, da bi ga lahko dobil vsak...

To je pa enkratena. Slovenci generalno imamo eno hibo, ki se ji reče pomanjkanje samospoštovanja. Ja, če doma sediš pa jamraš očitno še ni tako hudo, da bi popokal šila in kopita ter odšel.

dope1337 ::

BlaY0 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Nepismeni "bosanci" znajo najti delo v Nemčiji, kar pomeni, da bi ga lahko dobil vsak...

To je pa enkratena. Slovenci generalno imamo eno hibo, ki se ji reče pomanjkanje samospoštovanja. Ja, če doma sediš pa jamraš očitno še ni tako hudo, da bi popokal šila in kopita ter odšel.


Lepse ne bi mogu napisat
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747259324 (18498) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157275 (43405) bbf
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214262 (12799) trancer01
»

Slovenci množično zapuščajo domovino (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35551315 (37957) OrkAA
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321929 (16755) Invictus

Več podobnih tem