» »

Stvarna napaka za placebo napravo?

Stvarna napaka za placebo napravo?

1
...
3 4
5
»

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ljudje (bolniki) hodijo k alternativi šele takrat, ko uradna medicina odpove.
Kar seveda sploh ni res. Največji problem je, ker ni tako malo takih, ki zaradi mazačev ne gredo k pravemu zdravniku. Drug problem so pa oderuške cene mazačev, vključno z astronomsko ceno destilirane vode pri homeopatskih zdravilih (če problem lažnih obljub za hip zanemarimo).

O.
odvisno maš nategune in normalne ljudi. meni je pred 10leti ena zdravnica v bolnici pravila, da bom hrom postal, če ne se bom redno gibal in telovadil. več kot 10let je minlo od tega in sn dosti manj aktiven in še vedno nisem hrom ali karkoli podobnega. hehe že tedaj sn pravilo ocenilj da tista tam zdravnica nekaj naklada

enako je tudi pri zdravilcih eni samo nategajo ljudi, nekateri pa resno pomagajo. in največ krat se vidi to po tem, da so v biznisu že 20+ let



Zdravnica te je nategovala, ker ti je kot (verjetno)najstniku rekla, da boš hrom, če se ne boš gibal in telovadil?

Očitno ohromelost ni zgolj fizična.

Zdravniki pogosto strašijo otroke in najstnike z namenom, da dosežejo določen efekt.

mtosev ::

am ne. ta je bla edina taka katera je govorila nekaj kar sama ni mogla vedeti, vsi drugi zdravniki niso nakladali kot ta ženska. imam scoliosis in mi je rekla, da se mi bo stanje do te mere poslabšalo, če ne bom več aktiven in se več gibal, da bom v roku 10let hrom in v invalidskemu vozičku. prej sn še redno hodil na vaje za hrbtenico in ta zdravnica mi je rekla, da bom hrom, ker se že tedaj nisem pretirano gibal. že 10let ne delam vaje za hrbtenico in sn še manj aktiven kot sn bil tedaj. hrom nisem postal niti se mi stanje ni postabšalo. tolk o tej zdravnici
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ales ::

psickolog je izjavil:

Hvala Okapi za predlog.


Opravil sem meritev in lahko potrdim, da napravica dejansko proizvaja neko magnetno polje. Vendar pa ne proizvaja magnetnega polja na tak nacin, kot je specificirano.

...CUT...

Ce bi dal te naprave strokovno umeriti, verjetno ne bi prestale testa..


Če se izkaže da dejansko niti magnetnega polja ne ustvarjajo po specifikaciji, je to po moje dober pristop k razrešitvi težave... Boš ukrepal naprej, torej uveljaval stvarno napako?

BigWhale ::

Hayabusa je izjavil:

Ljudje (bolniki) hodijo k alternativi šele takrat, ko uradna medicina odpove.
Če komu lahko pomagajo, je to zame samo plus in dokaz, da uradna medicina ne ve vsega.


Steve Jobs se gotovo strinja ...

imagodei ::

mtosev je izjavil:

sugestija in razne fore na meni žal ne palijo.verjamem samo ko mi je boljše oz ko pride do izboljšanja stanja

A si že pogledal Derrena Browna?

Zakaj se Domančič ne prijavi na Randi Challenge? Predlagaj mu, naslednjič, ko greš tja. Jaz priznam, da sem šibek v duhu in ne verjamem na lepe oči; jaz sem mnenja, da on zdravi s sugestijami. Ampak, če mu uspe na Randi Challenge, mu bom pa pel hvalospeve!
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

jaz mu ne bom nič predlagal. in če bi bil tam bi vido, da tip skoraj nič ne govori o denarji in pravi kak rabi človek drugeu človeku pomagati,..in podobno
ti lahko maš kakršno hočeš mnenje lahko pa tud vprašaš ljudi kateri mu redno prihajajo na par mesecev. glede kolk ljudi vsakič tam bo nekdo težko reko, da tem ljudem to ne pomaga. v slo naj bi bil aktiven 15-20leti

nisem nič gledal o brownu in o domančiću sn vido celi prispevek ko je bil objavnjen na popu. mene v resnici ne zanima kak to deluje in podobno. meni je bilo boljše po obisku za kakšnih par mesecev za 30%. to kr vem sn slišal ko sn bil tam in ko je razlagal kako to deluje in se je pogovarja z prisotnimi ljudmi tam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Ziga Dolhar ::

Verjetno si spregledal, da se je malo po tvojem obisku pri zdravilcu povečalo tudi število trolov na Slotechu.

Lahko imaš kakršnokoli mnenje želiš, ampak dejstvo je, da se je tvoje zdravstveno stanje začelo izboljševati hkrati s porastom trolov na slotechu. In to sem slišal tudi od drugih ljudi.

Me prav nič ne zanima, kaj si ti misliš. Očitno je, da branje trolov na slotechu dobro deluje na tvoje zdravje, in to je edino kar je važno!
https://dolhar.si/

mtosev ::

haha tole je tak smešno, da se lahko samo nasmejim
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dr.Akula ::

Mtosev-u bi še najbolj pomagalo, če bi začel malo Skeptoid poslušat.
ni podatka

mtosev ::

žal rajše berem o kompih, gledam razne youtube videje, berem/pišem po forumih, in sn na netu in delam podoben stuff.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

mtosev je izjavil:

jaz mu ne bom nič predlagal. in če bi bil tam bi vido, da tip skoraj nič ne govori o denarji in pravi kak rabi človek drugeu človeku pomagati,..in podobno

Ja, ja... Prav zato, ker so tile bioenergetiki taki altruisti, sem danes že enkrat napisal, da nobenemu ni mus obdržat milijona dolarjev ali pa silnih denarjev, ki bi jih zaslužili s prodajo storitve / naprave, ki z visoko stopnjo verjetnosti pozdravi vse od plešavosti, do glivičnega obolenja nog, levkemije, multiple skleroze in mišične distrofije. Randijevo nagrado in tantieme kamot lahko podari v dobrodelne namene.

mtosev je izjavil:

ti lahko maš kakršno hočeš mnenje lahko pa tud vprašaš ljudi kateri mu redno prihajajo na par mesecev. glede kolk ljudi vsakič tam bo nekdo težko reko, da tem ljudem to ne pomaga. v slo naj bi bil aktiven 15-20leti

No, sine, tkole je.

Pri Domančiču sam nisem bil nikoli, poznam pa najmanj 10 ljudi, ki so bili. A sem na tem forumu že omenil, da sem bil svoj čas sveto zaprisežen ezoteriki (čeprav sem ves čas to področje želel uskladiti s fizikalnimi zakoni - no, na koncu je fizika zmagala). Imam narejeno 2. stopnjo Reiki, ukvarjal sem se z Biorgonomijo (Naomi Feinberg). Danes stojim na stališču, da bi bilo zdravljenje z bioenergijo nekaj krasnega in si želim, da bi bilo resnično - ampak verjamem fizikalnim dokazom; zaenkrat še nismo dokazali niti enega primera. Ko se takole ozrem 10+ let nazaj :D No, če se je kdo kdaj spraševal, od kod moj nick ;)

Obdobje treznjenja je nastopilo, ko je moja zelo dobra prijateljica, zdravilka, umrla za rakom. Vsem je lahko pomagala, sebi pa ne?! V ezoteriko sem verjel predvsem zaradi romantične slike, ki jo je slikala. Imagine the possibilities: če je Buda imel prav in lahko skozi prizadevno meditacijo in odrekanjem egu razširiš svojo zavest na celotno vesolje in doumeš celotno stvarstvo? 8-). Ne glede na to pa sem bil (dokaj shizofreno, vem) z drugo nogo vedno trdno na tleh in sem vedno poskušal ezoteriko umestiti nekam, kjer kljub vsemu veljajo fizikalni zakoni in psihologija. Ker nisem za vsako ceno želel zanemariti fizične realnosti, je bil Derren Brown zame totalna streznitev.

Za koga drugega pa ne - če je nekdo pripravljen gledat vstran ko bioenergetiku ne gre in ne gre, ter upoštevati samo tistih nekaj procentov dejanskih in trajnih izboljšanj... Pa naj.

Danes pač dopuščam možnost, da obstaja metoda ali naprava, ki zdravi na način, ki se nam zdi paranormalen. Fizika še vedno ni pojasnila, kaj sta dark matter in dark energy. Mogoče se kaj skriva v tem grmu. Ampak - da bom nečemu verjel, hočem znanstveno metodo, double blind teste in ponovljive rezultate.
- Hoc est qui sumus -

dr.Akula ::

mtosev je izjavil:

žal rajše berem o kompih, gledam razne youtube videje, berem/pišem po forumih, in sn na netu in delam podoben stuff.

For starters then...


Verjemi ali ne, enako bi šel tudi test tvojega zdravilca.

Podcast pa lahko poslušaš na sprehodu, med tekom... Menda nisi cele dneve med štirimi stenami.
ni podatka

mtosev ::

imagodei je izjavil:

mtosev je izjavil:

jaz mu ne bom nič predlagal. in če bi bil tam bi vido, da tip skoraj nič ne govori o denarji in pravi kak rabi človek drugeu človeku pomagati,..in podobno

Ja, ja... Prav zato, ker so tile bioenergetiki taki altruisti, sem danes že enkrat napisal, da nobenemu ni mus obdržat milijona dolarjev ali pa silnih denarjev, ki bi jih zaslužili s prodajo storitve / naprave, ki z visoko stopnjo verjetnosti pozdravi vse od plešavosti, do glivičnega obolenja nog, levkemije, multiple skleroze in mišične distrofije. Randijevo nagrado in tantieme kamot lahko podari v dobrodelne namene.

mtosev je izjavil:

ti lahko maš kakršno hočeš mnenje lahko pa tud vprašaš ljudi kateri mu redno prihajajo na par mesecev. glede kolk ljudi vsakič tam bo nekdo težko reko, da tem ljudem to ne pomaga. v slo naj bi bil aktiven 15-20leti

No, sine, tkole je.

Pri Domančiču sam nisem bil nikoli, poznam pa najmanj 10 ljudi, ki so bili. A sem na tem forumu že omenil, da sem bil svoj čas sveto zaprisežen ezoteriki (čeprav sem ves čas to področje želel uskladiti s fizikalnimi zakoni - no, na koncu je fizika zmagala). Imam narejeno 2. stopnjo Reiki, ukvarjal sem se z Biorgonomijo (Naomi Feinberg). Danes stojim na stališču, da bi bilo zdravljenje z bioenergijo nekaj krasnega in si želim, da bi bilo resnično - ampak verjamem fizikalnim dokazom; zaenkrat še nismo dokazali niti enega primera. Ko se takole ozrem 10+ let nazaj :D No, če se je kdo kdaj spraševal, od kod moj nick ;)

Obdobje treznjenja je nastopilo, ko je moja zelo dobra prijateljica, zdravilka, umrla za rakom. Vsem je lahko pomagala, sebi pa ne?! V ezoteriko sem verjel predvsem zaradi romantične slike, ki jo je slikala. Imagine the possibilities: če je Buda imel prav in lahko skozi prizadevno meditacijo in odrekanjem egu razširiš svojo zavest na celotno vesolje in doumeš celotno stvarstvo? 8-). Ne glede na to pa sem bil (dokaj shizofreno, vem) z drugo nogo vedno trdno na tleh in sem vedno poskušal ezoteriko umestiti nekam, kjer kljub vsemu veljajo fizikalni zakoni in psihologija. Ker nisem za vsako ceno želel zanemariti fizične realnosti, je bil Derren Brown zame totalna streznitev.

Za koga drugega pa ne - če je nekdo pripravljen gledat vstran ko bioenergetiku ne gre in ne gre, ter upoštevati samo tistih nekaj procentov dejanskih in trajnih izboljšanj... Pa naj.

Danes pač dopuščam možnost, da obstaja metoda ali naprava, ki zdravi na način, ki se nam zdi paranormalen. Fizika še vedno ni pojasnila, kaj sta dark matter in dark energy. Mogoče se kaj skriva v tem grmu. Ampak - da bom nečemu verjel, hočem znanstveno metodo, double blind teste in ponovljive rezultate.
evo izbrskal sn video ko o njem govorijo nekateri slo zdravniki. bi kaj komentiral na to kar si napisal, ampak jaz o tem stuff ne vem skoraj nič, ker me ta stuff niti kaj preveč ne zanima. okoli zdravlja zase pa nisem skoraj nič storil in to temu skrbijo drugi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imagodei ::

Film sem si ogledal že pred časom; prav tako mi je njegovo delo znano. Med tistimi 10 znanci, ki so hodili k njemu, so taki, ki ga ne morejo prehvalit in taki, na katere ni imel nobenega vpliva.

Načeloma - Derren Brown na poljuden, razumljiv in zanimiv način odgovori na večino vprašanj. Morda se kje skriva kak bioenergetik ali "faith healer", ki ni fake - ampak v 99,9999% gre za šarlatane in za placebo učinek.
- Hoc est qui sumus -
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Biomagnetna terapija - vaše mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8639748 (9944) K0l1br1
»

Zdravljenje raka-alternativa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18438635 (19028) next3steps
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40288653 (76420) mlamat
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14738246 (35431) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815051 (12781) ParanoiD

Več podobnih tem