» »

Spotify in Netflix dotolkla piratiziranje na Norveškem, založniška ihta pač ne

Spotify in Netflix dotolkla piratiziranje na Norveškem, založniška ihta pač ne

TorrentFreak - Sodeč po svežem letnem poročilu analitske hiše Ipsos je piratstvo na Norveškem v strmem upadu. Ocenjena številka nezakonitih prenosov glasbe je v zadnjih štirih letih upadla za več kot štiri petine, za filme in tv vsebine pa za polovico. In zakaj? Anketiranci so kot glavni razlog navedli prav uvedbo zakonitih alternativ.

Spotify, ki je nastal na sosednjem Švedskem, je na Norveškem na voljo ravno od leta 2008, ko je količina spiratizirane glasbe začela padati. Polovica uporabnikov za storitev tudi plačuje (5 oz. 10 € na mesec v lokalni valuti). Pri filmih in tv-jih je bil padec malce počasnejši, začenši šele lani, ko se je v državo naslikal ameriški Netflix. Pri ugodni mesečni najemnini, spodobnem katalogu vsebin in hitri internetni povezavi je razlogov za matranje s piratiziranjem vedno manj. Do istih ugotovitev so se prebili tudi Američani in Švicarji, mala velika skrivnost pa je tudi, da ravno p2p uporabniki zapravljajo največ za zabavne vsebine, pač po principu "try and buy".

Kaj pa "protipiratski ukrepi"? Tožb zoper posameznike zavoljo piratiziranje v osebne namene (o čemer smo razmišljati tudi pri nas) je bore malo, predvsem zato, ker je informacijski pooblaščenec prepovedal zasebno vohljanje po p2p omrežjih (tudi javnih) z namenom odkrivanja piratov. Blokada piratskih strani? Dovoljena šele od letos. Norvežani so tako uživali relativno blago klimo v razmerju do p2p piratstva, pa so se vseeno, takoj ko je bilo to mogoče, veselo nagnili v smer zakonitih storitev. In to bi moral biti fokus zabavne industrije.

Pa ni. Ravno s prvim sedmim je začel v državi veljati spremenjeni Zakon o avtorski in sordnih pravicah, ki bo omogočal širokokupne blokade domnevno piratskih spletnih strani, ter pooblastil določena interesna združenja za pregon individualnih kršiteljev. Predstavljajte si, da bi npr. SAZAS začel blokirati Partis ter hkrati izstavljati račune za njegovo rabo. Smele so te ideje.

47 komentarjev

ozbolt ::

Tako, kot so v prejšnjem desetletju uporabljali terorizem kot razlog za spremembo zakonov po željah vodilnih, se pač sedaj uporablja pirate. Rezultira pa vse to na različne načine.

Phantomeye ::

ko smo že pri piratstvu, čudno, da noben ni objavil novice o raidu na švedskem.

raidal so spletno skupnost s PODNAPISI in to fan made podnapisi.

http://torrentfreak.com/fan-created-sub...

fantasycamp ::

vprašanje je koliko je to verodostojno ker vlade morajo upravičiti svoje početje.
Kot drugo kako zvedt kdo v resnici dol daje z sajtov ki so reg only ali pa uporabljajo programe ki imajo inkripcijo.

Glugy ::

Phantomeye je izjavil:

ko smo že pri piratstvu, čudno, da noben ni objavil novice o raidu na švedskem.

raidal so spletno skupnost s PODNAPISI in to fan made podnapisi.

http://torrentfreak.com/fan-created-sub...



Drgač se že na http://www.podnapisi.net/ dogaja da določeni podnapisi niso na voljo zarad intelektualne lastnine.

Tody ::

Komu morajo upravičit svoje početje? Kapitalu? Državljanom sigurno ne :) Jaz pa že vsaj 5 let trdim da bi bilo tako po celem svetu, če bi se dinozavri kurčevi zavedal da ne obstaja samo amerika ampak da tudi v europi gledamo TV in bi zaslužil 250 miljonkrat več lahko... Zdej me T-2 televizija stane 13 eurov da gledam 200 kanalov dreka. Pol bi me pa 15 eurov da gledam tisto kar hočem! Tudi če dam 1 euro na serijo se mi še vedno splača :)

Nummy ::

Spotify stane 6,50€-6,75€ (tam nekje) in ne 5€, vem ker uporabljam preko kolega iz Norveške...
Zakaj ga ni še pri nas?
Zato ker smo najbolj zahojena zaplankana država in se ne znajo že enkrat zmenit glede zakonov!

Invictus ::

Tody je izjavil:

Komu morajo upravičit svoje početje? Kapitalu? Državljanom sigurno ne :) Jaz pa že vsaj 5 let trdim da bi bilo tako po celem svetu, če bi se dinozavri kurčevi zavedal da ne obstaja samo amerika ampak da tudi v europi gledamo TV in bi zaslužil 250 miljonkrat več lahko... Zdej me T-2 televizija stane 13 eurov da gledam 200 kanalov dreka. Pol bi me pa 15 eurov da gledam tisto kar hočem! Tudi če dam 1 euro na serijo se mi še vedno splača :)

Američani se nočejo zafrkavat z glupo zakonodajo v 40 evropskih državah ...

Zato gredo najprej tja, kjer je največ strank. Beri, države z veliko prebivalci ...

Misliš a se neki ameriški firmi da zafrkavat s SAZASom?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Castiel ::

Invictus je izjavil:


Misliš a se neki ameriški firmi da zafrkavat s SAZASom?



zato pa imamo hbo na zahtevo in tisto od pop-tvja :D

skratka vse skupaj nič.

Baje da se netflix sicer da gledat preko tega: http://www.unblock-us.com/ (torej preko vpn-ja). Nisem pa še testiral.

(zaradi butaste zakonodaje je to sicer praktično isto kot če se igraš pirata.. :D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

connel ::

Media hint plugin za ff in lahko gledaš netflix, precej dober plugin, čisto nič ne upočasni povezave.

Tr0n ::

Jup, Media Hint rules. Sedaj se skoraj izkljucno uporabljam Spotify za muziko, Netflix pa ravno nima neke pametne izbire HD filmov, tako da bom samo porabil tisti en zastonj mesec, ki ga dobis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Truga ::

Castiel je izjavil:

(zaradi butaste zakonodaje je to sicer praktično isto kot če se igraš pirata.. :D )

In razlog zakaj dokler to ni legit na voljo pri nas jim jaz ne dam niti centa. Saj jim bo pocas potegnilo. Ce pa ne pa tud prav, jaz tko cnej skoz pridem. :P

Fritz ::

Heh, poceni in kvaliteten dostop, da zmanjšuje kopiranje vsebin nad katerimi je monopol nad kopiranjem? Za ne verjeti. To je ziher spet kakšna gnusna laž piratov 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

3furious ::

Vsaj trije ponudniki interneta pri nas imajo tudi Video na zahtevo: Siol, T-2 in Tuš. Ni ravno na nivoju Netflixa, ampak je alternativa piratstvu.
In the age of information, ignorance is a choice.

Tr0n ::

Niti priblizno ni viable alternativa. :)

printer ::

Netflix sem mel en mesec in sem pogledal 1 film, se mi osebno bol dopade hbo go, netflix ima premalo nove izbire razen tisto njihovo serijo, house of cards ki mi res ni nekaj. Glede Spotify imamo pri nas deezer.com, ki je navoljo v 160 drzavah ima v bazi 25 miljonov al 27 miljnov skladb konstantno dodajajo, in kolko sem opazil proti spotify ima deezer dosti vecjo izbiro slovenske in galsebe nase juge :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

Tody ::

Vsaj trije ponudniki interneta pri nas imajo tudi Video na zahtevo: Siol, T-2 in Tuš. Ni ravno na nivoju Netflixa, ampak je alternativa piratstvu.


Hmm ja to je isto kot da bi pop tv gledal samo da moreš plačat za to extra :D

Drugače pa predobr jim gre... Googlu se očitno da ukvarjat z vsako državo posebej, misliš da google maps oz street view se je kr sam naredil? :) oni bi z eno direktivno EU
pobasal cel EU... SAZAS pa naj še naprej gleda naše glasbenike pod prste.

Kar se tiče muske je tudi grooveshark tukaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Tr0n ::

printer je izjavil:

in kolko sem opazil proti spotify ima deezer dosti vecjo izbiro slovenske in galsebe nase juge :D.

Kar je glavni razlog, da ne uporabljam deezerja. :)

printer ::

Mogoce, ce ne najdes svoje glasbe te razumem samo to kaj sem napisal plus, da ima ogromno nase glasbe ima prav tako vso tujo kaj jo poslusam in vso novo. Tale mesec sem oboje testiral in se mi deezer dost bol dopade vsaj meni in ga bom obdrzal spotfy pa odjavil.

Tr0n ::

Saj je Spotify zastonj, ne rabis nic odjavit. Na vsakih 10-15 pesmi je kratka 30 sekunda reklama, to je to. :)

printer ::

Ne sem ga placeval ker ga rabim tudi na telefonu in mi ni za poslusat reklam :D! In tudi vec se mi ni za ukvarjat z tem da uradno ni dovoljen pri nas.

Sicer je pa vseeno kja uporabljas, ce se ti dopade Spotify uporabljal. Je pa fajn, ce nekdo ve za kaksno alternativo, ki je dejansko dovoljena v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

Tody ::

Grooveshark dela :) Dela povsod majo html5 ki dela prek telefona brez appa in je toliko legalen kot ostalo streamanje muzike :) Sazas bi rekel sicer da še ptičke v parku treba oglobit ker pač proizvajajo glasbo ampak...

ahac ::

Tr0n je izjavil:

printer je izjavil:

in kolko sem opazil proti spotify ima deezer dosti vecjo izbiro slovenske in galsebe nase juge :D.

Kar je glavni razlog, da ne uporabljam deezerja. :)


A te silijo, da poslušaš jugo glasbo?
Sicer pa bi jo imel tudi Spotify, če bi bil uradno dostopen pri nas... ampak jim je pač vseeno za naš trg, Deezerju pa očitno ne. Men se zdi to vredno podpret tudi, če imajo sicer manj glasbe.

Grooveshark dela :) Dela povsod majo html5 ki dela prek telefona brez appa in je toliko legalen kot ostalo streamanje muzike :)

Ni. Grooveshark ne plačuje založbam. Z nekaterimi so sicer sklenil pogodbe, ampak potem vseen niso plačeval. Legalen je glih tolk kot piratebay in partis.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

ahac je izjavil:

A te silijo, da poslušaš jugo glasbo?

Ja, ker ti jo vcasih predlaga. :)

ahac ::

Tr0n je izjavil:

ahac je izjavil:

A te silijo, da poslušaš jugo glasbo?

Ja, ker ti jo vcasih predlaga. :)

Ja, tam moraš nujno kliknit na "play"! :))
Sploh, če je na vrhu (lokalne) lestvice. Recimo zdle so Tabu na vrhu in so default na playlisti, ko odpreš page. Kaj si upajo!!

Ontopic:
Zdaj, ko obstajajo legalne streaming opcije (na Norveškem) je dost manj izgovorov za piratstvo in se mi zdi manj narobe, da preganjajo pirate kot prej.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Dami ::

Bi dal takoj velik dinar za dostop do obsežne zbirke HD serij/filmov, ker pač tega ni, sem si doma postavil fileserver s plex/subsonic. Že sama investicija je bila ogromna, stroški pa tudi niso mali, sam zaenkrat ne vidim druge izbire.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tody ::

Dami, aaaam what? Fileserver je vsak NAS lahko :) Televizije pa znajo IP uporablajt že kar nekaj let. In kake stroške imaš? Če seveda ti ne vrjamemo da kupuješ DVD in Bluereye :)

Fritz ::

ahac je izjavil:


Ontopic:
Zdaj, ko obstajajo legalne streaming opcije (na Norveškem) je dost manj izgovorov za piratstvo in se mi zdi manj narobe, da preganjajo pirate kot prej.

Preganjanje neprofitnega deljenja vsebin je jalovo početje in kot je napisal pisec članka, tudi neučinkovito in problematično na Norveškem, saj država/Ustava/zakonodaja ne dovoljuje posega v temeljne človekove pravice zaradi suma prekrška.

Zato dostopnost legalnih vsebin ni opravičilo za pogrom nad tistimi, ki med sabo delijo vsebine saj bo večina le teh sama prešla na te nove načine prejemanja vsebin. Za veliko userjev so torrenti, zapakirane datoteke, ISO-ti in podobne zadeve le nepotrebna in odvečna komplikacija življenja. Če bodo dobili kvalitetno, enostavno in poceni alternativo, bodo to z veseljem zagrabili, tako kot je to dokazano na Norveškem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Dami ::

Tody je izjavil:

Dami, aaaam what? Fileserver je vsak NAS lahko :) Televizije pa znajo IP uporablajt že kar nekaj let. In kake stroške imaš? Če seveda ti ne vrjamemo da kupuješ DVD in Bluereye :)

Ja no +40tb (72tb raw) server + oprema (omara, ups, switch...) ni ravno poceni, ne za nabavo, ne za vdrževanje (že sam štrom me pride vsaj 15EUR/mesec).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

oemdzi ::

Normalno, da pada. Saj ne bomo downloadali Bieberja in podobnega šrota od glasbe, dobrih filmov je pa tudi čedalje manj. Za 90% filmov mi je žal, da sem jih sploh downloadal.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Tody ::

Dami potem se moreš vprašat ali res rabiš 40 terra filmov in kaj za vraga boš z njimi? Če maš diskovje zaradi filmskega studija potem nisi upravičen do jokanja :) Že z vidika da se veliko filmov da dobit on demand ko se ti zahoče, nevem če je vredno tega stroška :) Je pa res da se jih vrjetno da dobiti zaradi takih navdušencov kot si ti :)

printer ::

Zakaj bi nekaj mel, da te obremenjuje :))? Al mas to tolko, da lahko tukaj pises kolko te kaj pride nevem, ce ti je prevelki strosek prodaj. Ce pa ti nekaj prinasa veselje je pa vredno vsakega centa, ce si lahko privoscis!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

[D]emon ::

Dami je izjavil:

Tody je izjavil:

Dami, aaaam what? Fileserver je vsak NAS lahko :) Televizije pa znajo IP uporablajt že kar nekaj let. In kake stroške imaš? Če seveda ti ne vrjamemo da kupuješ DVD in Bluereye :)

Ja no +40tb (72tb raw) server + oprema (omara, ups, switch...) ni ravno poceni, ne za nabavo, ne za vdrževanje (že sam štrom me pride vsaj 15EUR/mesec).


In the quiet words of the Virgin Mary ... come again ?

Can you say "overkill" ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nummy ::

printer je izjavil:

Netflix sem mel en mesec in sem pogledal 1 film, se mi osebno bol dopade hbo go, netflix ima premalo nove izbire razen tisto njihovo serijo, house of cards ki mi res ni nekaj. Glede Spotify imamo pri nas deezer.com, ki je navoljo v 160 drzavah ima v bazi 25 miljonov al 27 miljnov skladb konstantno dodajajo, in kolko sem opazil proti spotify ima deezer dosti vecjo izbiro slovenske in galsebe nase juge :D.

Samo še vedno deezer nima toliko muzke kot spotify. Še spotify nima vsega niti v vseh državah. Sem probal UK in Norway spotify in je že tam razlika. Prav tako deezer kolikor vem nima svoje aplikacije in laufa smao preko browserja. Ne hvala, imam že dovolj odprtih zavihkov ne rabim še enega, prav tako ne moreš posledično naštimat barv apliakcije (preveč svetla, spotify je temen).

printer ::

Glede na to, da ima spotify 20 miljonov skladb deezer pa 25 miljonov nevem, ce me matematika ne j... Sicer obedve storitvi sta top ampak nevem zakaj bi podpiral spotify, ki mi ponudi majn slovenske glasbe ki jo poslusam kot deezer + vso tujo kaj jo poslusam in konstantno dodajanje novih cd ki izidejo, ter se po normalnem postopku se ne morem prijavit v spotify.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

Nummy ::

printer je izjavil:

Glede na to, da ima spotify 20 miljonov skladb deezer pa 25 miljonov nevem, ce me matematika ne j... Sicer obedve storitvi sta top ampak nevem zakaj bi podpiral spotify, ki mi ponudi majn slovenske glasbe ki jo poslusam + vso tujo kaj jo poslusam in konstantno dodajanje novih cd ki izidejo, ter se po normalnem postopku se ne morem prijavit.

No jaz sem pa ravno pri deezerju spoznal, da ne dajejo gor novih CD-jev. ENa priljubljena skupina je januarja letos izdala nov CD, še danes ga ni gor... Zanimivo!

printer ::

Enako se dogaja pri spotify nimajo vse uporabljas pac tisto kaj ti bol ustreza, meni osebno to tebi ono. Vedno bo tak pri teh licencah noben nebo imel cisto vse. Pa dajte locit, da nekdo ne dodaja sploh al pa ni dodal enga cd pa vrjetno, da nekdo nima nekaj ni vse odvisno ne od spotify in ne od deezera onadva bi obadva rada vse :D!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

n0pin ::

Uh, zakon. Že dolgo sem iskal Spotify alternativo, ki bi delovala v Evropi, vendar še nisem slišal za Deezer. Zaenkrat navdušen nad njim, verjetno bom kar premium paket vzel :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0pin ()

Tr0n ::

Par slabosti pri free Deezerju v primerjavi z free Spotify:

# ko ustvaris "postajo" ne mores skakat po pesmi naprej ali nazaj
# ne mores, ali pa jaz ne znam, ustvarit postaje glede na specificno pesem, samo na izvajalca
# pri postaji imas omejeno stevilo skipov do naslednje pesmi (podoben crap, kot ga ima Pandora)

printer ::

Ja v bistvu deezer free ima konkretno vec omejitev kot spotify. Ampak glede na to kolko ga uporabljam zrtvujem tiste 3 pive majn v gostilni :D. Sicer radio funkcije ne uporabljam dosti ampak ni bistvu radia, da pustis predvajati ce pa hoces preskakovati pa stisnes na pesem. Ima pa deezer eno veliko prednost lahko ga brez komplikaci poslusam na telefonu, tablci v brskalniku windows 8 se ma metro aplikacijo. A ni bolse podpirat eno aplikacijo, ki je podprta v sloveniji, da zraste se v bolso storitev kot pa eno kot je spotify, ki je vprasanje, ce bo sploh kdaj v sloveniji :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

Nummy ::

printer je izjavil:

Enako se dogaja pri spotify nimajo vse uporabljas pac tisto kaj ti bol ustreza, meni osebno to tebi ono. Vedno bo tak pri teh licencah noben nebo imel cisto vse. Pa dajte locit, da nekdo ne dodaja sploh al pa ni dodal enga cd pa vrjetno, da nekdo nima nekaj ni vse odvisno ne od spotify in ne od deezera onadva bi obadva rada vse :D!

Ja to že, ampak malo čudno je, da recimo imaš izvajalca, izda nov CD in potem ga ne smejo objavit??? Če so prejšnje CD-je lahko dal gor, ne vidim omejitev za nov CD?

n0pin je izjavil:

Uh, zakon. Že dolgo sem iskal Spotify alternativo, ki bi delovala v Evropi, vendar še nisem slišal za Deezer. Zaenkrat navdušen nad njim, verjetno bom kar premium paket vzel :).

Vse kar je manj kot 15€ na mesec je ugodno glede na to, da potem lahko legalno poslušaš muzko unlimited praktično povsod :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

printer ::

Lahko, da se kaksne pogodbe podpisejo, ce je res znana skupina damo, ti vec ce objavis samo pri nas. Saj razumem, da ni fajn ce neko skupino rad poslusas in je ni, jaz na sreco se nisem naletel. Naprimer sem gledal serijo na hulu New Girl potem pa naenkrat je ni blo vec ker je vrjetno netflix ponudo vec in so sedaj tam.

ahac ::

Tr0n je izjavil:

Par slabosti pri free Deezerju v primerjavi z free Spotify:

# ko ustvaris "postajo" ne mores skakat po pesmi naprej ali nazaj
# ne mores, ali pa jaz ne znam, ustvarit postaje glede na specificno pesem, samo na izvajalca
# pri postaji imas omejeno stevilo skipov do naslednje pesmi (podoben crap, kot ga ima Pandora)


Deezer je zares free samo 1 mesec (+14 dni, če vzameš še trial premium+ verzije), potem naprej je pa omejen na samo 2 uri na mesec.
Ampak 3,49€ na mesec (oz. 7€ če hočeš offline poslušanje in app na telefonu) res ni velik denarja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

Jaz sem bolj ali manj skozi online in za browserjem, tako da ne rabim offline in tudi na telefonu ne poslusam. Neomejeno skippanje in previjanje stiklov je pa must have, vsaj zame. :) Pa tudi postaje glede na specificno pesem so super. Sem ze nasel stevilne izvajalce in komade, ki jih sicer ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

techfreak :) ::

Testiram malo Spotify Free in zgleda kar zanimivo. Uporabljam ga šele 2 dni pa sem že našel nekaj manj znanih izvajalcev, katerih pesmi so mi všeč.

Zaenkrat sta me motili dve zadevi:
- pri pesmih ni nikjer Play gumba, sem kar nekaj časa zapravil da sem ugotovil da je potrebno dvoklikniti
- ni mi še čisto jasno (2x mi je že uspelo) kako predvajaš celoten album določenega izvajalca

Celoten UI spletne aplikacije je vidno privlačen, ampak glede uporabnosti bi skoraj potrebovali kakšna navodila kako se ga uporablja.

Mavrik ::

Ah, zakaj pa neuporabljaš namizne aplikacije, ki ima precej boljši vmesnik?

Web aplikacija je v končni fazi itak še alpha/beta.
The truth is rarely pure and never simple.

Tr0n ::

techfreak :) je izjavil:

- ni mi še čisto jasno (2x mi je že uspelo) kako predvajaš celoten album določenega izvajalca

Kliknes na prvo pesem v albumu. To je to. :)

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Testiram malo Spotify Free in zgleda kar zanimivo. Uporabljam ga šele 2 dni pa sem že našel nekaj manj znanih izvajalcev, katerih pesmi so mi všeč.

Zaenkrat sta me motili dve zadevi:
- pri pesmih ni nikjer Play gumba, sem kar nekaj časa zapravil da sem ugotovil da je potrebno dvoklikniti
- ni mi še čisto jasno (2x mi je že uspelo) kako predvajaš celoten album določenega izvajalca

Celoten UI spletne aplikacije je vidno privlačen, ampak glede uporabnosti bi skoraj potrebovali kakšna navodila kako se ga uporablja.

Ja spotify ima zelo fajn vmesnik, in je zelo enostaven. Praktično vedno in povsod samo 2x klik. Redko imaš kje kak desni klik. Tudi barva mi je veliko boljša temnejša, saj ne bode tako v oči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIAA spet zmagala

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
335586 (4116) T-h-o-r
»

Nemčija dobila prvega poslanca iz Piratske stranke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11710991 (8547) jype
»

V Britaniji se pripravlja akcija opozarjanja P2P piratov pred izključitvijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8512476 (8673) JayKay
»

Nov način boja proti piratstvu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17216829 (11034) gruntfürmich
»

Nov članek: Kršitve avtorskega prava na internetu

Oddelek: Novice / Nova vsebina
414692 (3171) tecumseh

Več podobnih tem