» »

Samsung predstavil 6.3'' Galaxy Mega

1
2
»

MrStein ::

blackbfm je izjavil:

Če hočeš eno top komponentno, naj bo kamera, proc ali karkoli moraš pač kupit flagship tel. Navidez res zgleda da je en ogromno enih kombinacij, realno pa so lepo cenovno segmentirani. Za malo ceno dobiš zanič kamero, proc itd..za povprečen denar povprečne komponente, za najvišjo ceno pa top.

Podobno kot pri laptopih: Na videz ogromna izbira, ko pa si zamisliš nekaj zahtev, pa vidiš, da ni šans dobiti, ali pa stane 3 000 EUR...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GGGGG ::

Ja logično, da ne dobiš top fotoaparata v zanič ohišju s slabim CPUjem in majhnim zaslonom. Top komponente se prodajajo v kompletu.

69charger ::

Nekateri pač hočemo dober telefon, kateri gre dejansko normalno v žep. Žal slabo kaže zaenkrat, ostajam na Lumii 710, ravno prava velikost.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

GGGGG ::

Nekateri preveč komplicirate.

Dobrih telefonov je morje. Takšnega, ki bi bil v vsem 100% boljši od konkurence in bi imel točno 4,023" velik ekran pa res ni veliko.

69charger ::

Trenutno atraktivna zadeva zame je TOLE. 4 inč ekran, 5mp kamera z 720p posnetki (precej zadovoljivo že na Lumii 710), reža za SD kartice, WP8...
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

flyersmokac ::

Kakor se človek navadi...jaz svojega nota ne bi zamenjal za 10kg manjših telefonov.Tudi jaz sem bil eden tistih,ki se je smejal ali pa čudil uporabnikom nota in podobnih telefonov....razumem vas...toda bmk:)

ivanuscha ::

69charger je izjavil:

Trenutno atraktivna zadeva zame je TOLE. 4 inč ekran, 5mp kamera z 720p posnetki (precej zadovoljivo že na Lumii 710), reža za SD kartice, WP8...


Razmisli raje o 620 - led flash, Drive+ (navigacija za cel svet). Je pa res, da recimo nima super sensitive touch, kar 520 ima.

Map ::

Lumie so dobre, a največkrat kupce odbije WP.

Jst ::

>Gledanje filmov? Na letalu se mi ne da vleči ven laptopa, pa tamali dam tudi kakšno risanko za pogledati v avtu itd.

S tem si povedal vse: imaš ga za igračo.

Recimo, če moraš telefonirati na dan 2 uri, moraš nujno kupiti bluetooth slušalko in izklopiti ekran. Pri vseh telefonih, kar sem jih videl, niti ni pomembno, kaj delaš na njemu, baterijo največ kuri zaslon.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

GGGGG ::

Če bi moral 2 uri na dan viseti na telefonu bi konkretno premislil svoje prioritete :)

Ampak nima veze, ne razumem, zakaj bi rabil bluetooth slušalko. Note2 zelo lepo paše v roko, se da čisto udobno telefonirati. Baterijo ima pa tudi vsaj 50% boljšo kot večina ostalih telefonov, s flagshipi na čelu.

Pa kaj točno je narobe s tem, da mi telefon služi kot "igrača"? Če bi hotel samo telefonirati bi si kupil nokio za 30 eur. Ker mi prav pridejo skoraj vse funkcije, ki jih ponuja smartphone se mi zdi nesmiselno nositi sabo 5 razičnih naprav.

c00L3r ::

Nekateri želite all-in-one napravo in so vam všeč 5-6" telefoni. Drugi pa želimo dober 4" telefon (ki ni iPhone) in 7-10" tablico, ki jo vzamemo zraven, če bomo več kot par ur od doma.

GGGGG ::

Taki imate pa tako ali tako ogromno izbire. Dobrih telefonov okoli 4" je milijon.

simnov ::

Jaz bi ga takoj imel samo nema pare.

klinker ::

GGGGG je izjavil:

Taki imate pa tako ali tako ogromno izbire. Dobrih telefonov okoli 4" je milijon.


A res?
No pokazi mi kak 4" android ki bi deloval tako dobro kot recimo nexus 4. Ga ni, ker srotbod androida rabi dober hardware da dela kot se spodobi. Bivsi S2 ki ga ima sedaj moja draga je kar soliden hardwaresko, pa dela porazno napram mojem N4.

simnov ::

GGGGG ::

No pokazi mi kak 4" android ki bi deloval tako dobro kot recimo nexus 4.


Takih, ki delajo dovolj dobro je ogromno. Dovolj dobro pomeni, da telefon deluje tekoče, brez zatikanja, da hitro prebavi multimedijo, web browsing, navigacijo itd.

c00L3r je govoril o dobrem telefonu, ki ni nadomestek tablice. Torej, telefon, s katerim se primarno kliče ampak je vseeno sposoben poganjati vse sodobne aplikacije. Takih telefonov je ogromno, praktično vsak android 4.x telefon za 250+ eur bo zadoščal kriterijem.

Če želiš pa flagship model je pa logično, da ne boš dobil majhnega 4" ekrana not. Tudi v high end avtomobilih tipa bmw 7 ne boš našel 1.6 dizla s 100 konji.

mm46 ::

GGGGG je izjavil:

Tudi v high end avtomobilih tipa bmw 7 ne boš našel 1.6 dizla s 100 konji.

Dobiš pa lahko v bmw 1, merc a, audi a3 motor s 350 konji...
Tale Mega je pa ravno to kar si napisal, ogromen telefon s švoh hw :)

c00L3r ::

No torej, kateri je dober 4.0" telefon?

amacar ::

Na žalost razen iphona 5 ne obstaja.

francek1 ::

skika je izjavil:

WizmoTo je izjavil:

Teli touchi so modna muha. Znajo vse drugo, samo za poklicat nekoga so neuporabni. Tako ko so bile par 10 let nazaj moderne digitalne ure, s katerimi si lahko počel vse, samo čas je bilo problem prebrati.
Se strinjam s muadom (ne glede vožnje s telefonom, ampak glede feedbacka)


Touch telefoni so modna muha?

ahaha kaj vse na tem slo techu preberes


Res ne morem verjet, da taki sploh ST najdejo, he, he... Drugače pa, za izredno lene, obstaja aplikacija z "hitro" klicanje.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

klinker ::

GGGGG je izjavil:

No pokazi mi kak 4" android ki bi deloval tako dobro kot recimo nexus 4.


Takih, ki delajo dovolj dobro je ogromno. Dovolj dobro pomeni, da telefon deluje tekoče, brez zatikanja, da hitro prebavi multimedijo, web browsing, navigacijo


Bi reku da nisi se poskusu fona ki deluje brez zatikanja, sicer takih ne bi streljal tu ;((
Se SGS3 se obcasno zatika pa je hardwaresko konkretna zadeva. WP in iOS s pol slabsim hardwarejem delujeta dosti bolje. Pravtako XperiaZ ni bas sinonim za smooth delovanje. Edini Androidi ki sem jih do sedaj sprobal in delujejo res dobro sta Nexus 4 in recimo da SGS4, ceprav tudi ta tu pa tam zakaslja.
Resno, poskusi neko Lumio ali pa iPhone-a, ter pol take streljaj. 4 - 4,3" androida ki dela podobno dobro kot Nexus 4 ali pa SGS4 enostavno ni, ker so podhranjeni za tak OS, sicer bi ga kupu namesto Nexus 4-ke.

GGGGG ::

1. Nisem nikjer napisal, da moraš nujno kupiti androida. Lahko vzameš WP8, iOS, celo BB. Vsi omenjeni v zadnjih verzijah zadoščajo veliki večini uporabnikov.

2. Očitno delaš nekaj narobe. Android 4.x na praktično vseh telefonih srednjega razreda dela čisto OK. Android ima mogoče malo štorasto narejene določene stvari, ampak nekega hudega zatikanja, ki bi onemogočalo uporabo pa jaz še nisem videl.

MrStein ::

"Zatikanje" in "onemogočanje uporabe" nista ravno ista stvar, ne mešat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GGGGG ::

Če ti je smooth scroll glavna prioriteta v življenju potem pač ne kupiš android telefona. Tudi na SGS4 ali Nexus4 se bo slej ko prej kaj "zataknilo".

klinker ::

Nope. Moj N4 dela u nulo, zal. Zanimivo mi je tudi to da bivsi Nexus S deluje bolje od SGS2 ki je se 1x boljsi, na obeh pa je enak custom AOSP rom.
Ni to glavna prioriteta ne, je pa sramotno da pri takih specsih prakticno vsi Androidi se vedno "zakasljajo", kot drugo je uporaba takega telefona bistveno boljsa izkusnja. Ja, dokler ne poskusis ne ves...nekako tako kot igrat spil s 25-30fps ali pa z 60+ fps, oboje se da, le da z 60+ fps je to boljsa izkusnja.
Androida pa hocem ker si ga ustimam po svojih zeljah, kar mi WP in iOS ne dopuscata, pa ceprav sta oba po svoje odlicna OSa, ampak mi Android trenutno bolj lezi, je pa N4 z 4,7" lih pikic prevelik oz previsok. Ce bi bla spodnji ter zgornji rob tanjsa bi pa bil perfect. Pac ce bo slo v tej smeri bo ta N4 verjetno da res moj zadnji Android, saj naj bi bil Nexus 5 ze 5" in s tem se vecji, kar pa nikakor nocem.
Razumem folk ki jim je vsec velik fon in lepo da imajo izbiro, ampak da v tej res ogromni poplavi vseh moznih Android fonov ne dajo ven se nekaj konkretnega in manjsega je bullshit.

MuadDib ::

Ravno danes novica o htc mini??? :D

c00L3r ::

Tudo HTC mini je 4.3". Še vedno čakam na seznam teh dobrih 4" Android aparatov. Ko je treba bit konkreten pri trditvah, enih kar zmanjka...

GGGGG ::

C00L3r, imaš zgoraj nekaj naštetih. Res pa niso vsi android, ker načeloma niti nima veze, samo malenkost zmanjša izbiro.

gendale ::

MrStein je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Če hočeš eno top komponentno, naj bo kamera, proc ali karkoli moraš pač kupit flagship tel. Navidez res zgleda da je en ogromno enih kombinacij, realno pa so lepo cenovno segmentirani. Za malo ceno dobiš zanič kamero, proc itd..za povprečen denar povprečne komponente, za najvišjo ceno pa top.

Podobno kot pri laptopih: Na videz ogromna izbira, ko pa si zamisliš nekaj zahtev, pa vidiš, da ni šans dobiti, ali pa stane 3 000 EUR...

dost je ena zahteva - ekran ki ni zanič
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MrStein ::

No, če česar ni, pač ni. Saj plazma ekrana v laptopu tudi ne dobiš (kot en hiter primer).
(S)AMOLED-i so baje kar v redu. LCD-ji pa tak, koliko para toliko muzike, I guess...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gendale ::

eh že 1080p nesvetleč netn 15" je težko najt za normalno ceno, bog ne daj da bi hotu 16:10 namesto 16:9
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

klinker ::

c00L3r je izjavil:

Tudo HTC mini je 4.3". Še vedno čakam na seznam teh dobrih 4" Android aparatov. Ko je treba bit konkreten pri trditvah, enih kar zmanjka...


Eh, ti se pa tudi spotikas ob 0,3" ;(( To je ta prava mera ce mene vprasas, ter s tako resolucijo vsekakor super zadeva, ce le ne bo mel ogromno roba okoli :)
Lcd pa je meni dosti boljsi od amoled. Ja, barve so na amoled mogoce lepse, ampak text in ostrina sta na lcd dalec spredaj. Pa barve tudi ni nek problem dobit ven na lcd, rootas, en fin kernel ki podpira color ter gamma tuning in vola', nabrite barve like amoled so tu, s tem da imas se pluse od lcd ;)

MrStein ::

backlight bleeding je full plus ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

MrStein je izjavil:

backlight bleeding je full plus ;)


O cemu ti to? Se moj led tv ga skoraj da nima, N4 pa nic.
Pa tudi ce bi ga kaj blo...a ti stalno gledas crn zaslon v temi? 8-O
Sam sem pac direkt primerjal text in ostrino med N4 in SGS4, pa SGS4 kljub vecji resoluciji popusi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MrStein ::

Če imaš telefon, ga boš uporabljal ne glede na uro dneva, a ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Seveda in sem tudi napisal da ga na N4 pac ni, poleg tega da, tudi ce bi ga mogoce kaj blo, a mogoce stalno gledas v samo crn zaslon ;)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49883865 (11508) Han
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37187866 (30040) theStranger
»

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5422376 (18340) blackbfm
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662124 (53731) Icematxyz
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621580 (15181) Icematxyz

Več podobnih tem