» »

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7

««
4 / 10
»»

dottor ::

Jaz sem tudi danes dobil 7.0 :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ziga1990 ::

aja pa veste, da ko posodobite na 7.0 , da vam resolucijo zaslona na FHD spusti in jo moraš ročno dvignit?

sicer mi pa S7 sedaj hitreje dela samo malo se moram še sprememb navadit:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

dottor ::

Hvala za tole ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ziga1990 ::

^^samo povem, da nebo kdo to pogruntal na drug način in nato jokal po forumu:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

noob96 ::

Kako oz. kje pa se to spremeni? Išeč pa ne najdem.

dottor ::

Nastavitve-Zaslon in pol tam najdeš ločljivost
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

coder7 ::

A kdo ve kdaj bomo deležni posodobitve 7.0 na telekomu.

modelno1 ::

Na FB se Telekom izgovarja na Janus Trade, oni pa pravijo, da nimajo točnih informacij. Preostane le čakanje. Ali pa flash angleškega/simobilovega FW.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

knesz ::

coder7 je izjavil:

A kdo ve kdaj bomo deležni posodobitve 7.0 na telekomu.

Jaz sem dobil v petek. Telekom.

abyssus ::

OTA?

knesz ::

abyssus je izjavil:

OTA?

Ja, OTA.

abyssus ::

Pff, zakaj ga drugi se nimamo. :(

coder7 ::

sj do poletja bomo vsi deležni posodobitve. ;(

forplan ::

Edino kar sem razočaran je ker so spreminjali galerijo. Grozno mi gre na živce tisti beli - prozoren rob pri slikah oziroma ozadje ki je belo!

Ima kdo pojma kako bi se dalo spremenit? Če ne bo pa treba drugo aplikacijo za slike najdit...
da se strinjam

Ghost007 ::

koncno je zacel sam preklaplat na mocnejsi wifi ko grem iz sobe v sobo. Po eni strani super. Po drugi strani pa sramota, da so tak dolgo rabli. Ker ko pridem domov se vedno poveze na ruter direkt pri vratah. In na tem tudi ostal z eno crtico, ceprav je 5 metrov od njega drugi signal bil.

Oldi ::

Čemu sploh služi nastavitev resolucije zaslona, jaz ne vidim nobene razlike.

ziga1990 ::

Oldi je izjavil:

Čemu sploh služi nastavitev resolucije zaslona, jaz ne vidim nobene razlike.


Poraba baterije manjša resolucija porabi manj baterije
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Oldi ::

Pri nekaterih aplikacijah upošteva velikost zaslona in na ekranu ne dobiš cele aplikacije ampak samo levi zgornji vogal. Pri Chromi, kjer bi to res rabil, pa ni sprememb.
V glavnem zame čista katastrofa.

Oldi ::

Jao jao, pri Twitterju imam pri resoluciji na ful tako majhne črke, da komaj vidim brati, pri aplikaciji za nadzor hišne avtomatizacije pa vse kar je manj od ful resolucije pomeni, da imam na zaslonu samo delček slike in se ne morem premakniti, da bi videl ostali del.
Kako se tega hudiča izklopi.

klinker ::

A dpi nimate za stimat?

Oldi ::

Tega ne najdem, ima pa povečavo, vendar na velikost spletnih strani v Chromi ne vpliva ne to, ne ločljivost zaslona.
Apk za avtomatizacijo sem rešil tako, da sem nanovo naložil layout in se s tem avtomatsko prilahodi na cel zaslon.

Trenutno imam ločljivost zaslona na 1280x720 in je vse ok, razen Chrome.

ziga1990 ::

^^resno jaz imam WQHD, ker hočem, izkoristit telefon na polno
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Oldi ::

In kaj je zaradi tega bolje, jaz ne opazim razlike, čeprav se še tako trudim fokusirati sliko s tekstom na razdaljo pod 20cm. Itak ima zaslon še vedno enako resolucijo, sploh pa teoretično ne more imeti 1920 x 1080, ker bi moral piksle prepolavljati.
Itak je pa 287,5 dpi pri 1280x720 vrh glave, razen če cepci ne izvajajo mehčanje robov z izmišljevanjem sivih pikslov (velikosti 2x2 fizična piksla) v vogalih črk. O tem smo se že enkrat prepirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

klinker ::

Oldi je izjavil:

Tega ne najdem, ima pa povečavo, vendar na velikost spletnih strani v Chromi ne vpliva ne to, ne ločljivost zaslona.
Apk za avtomatizacijo sem rešil tako, da sem nanovo naložil layout in se s tem avtomatsko prilahodi na cel zaslon.

Trenutno imam ločljivost zaslona na 1280x720 in je vse ok, razen Chrome.


Veckrat je to skrito v developer options, katere odklenes tako, da 7x tapnes na build number.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Oldi ::

Sem bil prehiter v oceni, pri močnejši svetlobi se pri 1280x720 zazna tisto bedno mehčanje robov, pa še to le pri majhnih črkah. Pri 1920x1080 tudi s povečevalnim steklom nisem zaznal tega efekta ali kakršnokoli razliko napram največji.
Sicer pa ima S7 nastavitev povečave ikon in teksta, sam imam nastavljeno 1920x1080, zum na minimim, tekst pa na 3 od 7.
Nastavitev ločljivosti na nekatere apk ne vpliva, mislim na velikost slik in teksta, pri drugih pa. Recimo pri apk Twitter vpliva na velikost črk, velikost avatarjev pa se ne spreminja. Skratka štala, očitna nedoslednost razvijalcev aplikacij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

starboi ::

ziga1990 je izjavil:

^^resno jaz imam WQHD, ker hočem, izkoristit telefon na polno


Po kateri metodi si ga rootal ? Hvala za info.Lp

Oldi ::

Saj za WQHD ne rabiš root.

Spock83 ::

Pa nastavi samodejno na WQHD, ko uporabljaš VR?

starboi ::

Oldi je izjavil:

Saj za WQHD ne rabiš root.


Vem, sprašujem zato ker je napisal, da izkoristi telefon na polno. Lp

ziga1990 ::

starboi je izjavil:

Oldi je izjavil:

Saj za WQHD ne rabiš root.


Vem, sprašujem zato ker je napisal, da izkoristi telefon na polno. Lp


ok, da razložim prava resolucija S7 je WQHD in ko jo uporabljaš izkoriščaš telefon na polno a ko uporabljaš FHD pomeni, da si omejil telefon in ga ne uporabljaš na polno
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Maglorfin ::

Hm, jaz imam pa s svojim Galaxy S7 Edge drug problem ... OK, sem tudi pri Si.mobilu in še vedno nisem dobil 7.0, ampak me trenutno bolj moti naslednje: v zadnjih dneh sem opazil, da se mi ob vsakem obvestilu, ki ga prejmem na telefon (npr. nov e-mail ali novo Facebook Messenger sporočilo), poleg zvočnega signala prižge tudi celoten zaslon, kar je zelo moteče, poleg tega se ni to prej nikoli dogajalo, ampak sem vedno dobil samo zvočni signal in utripajočo lučko za obvestila. Prižiganje celotnega zaslona mi tudi ni všeč z vidika trajanja baterije in zasebnosti. Pregledal sem že vse nastavitve telefona, tako sistemske kot posameznih aplikacij, vendar mi prižiganja celotnega zaslona ni nikjer uspelo izklopiti.

Gre za stvar, ki se je nedavno aktivirala sama od sebe in se ni nikoli prej dogajala (telefon imam slabega pol leta). Rešitev sem že iskal po netu, zaenkrat žal brez uspeha. V zadnjem času tudi nisem nalagal nobenih posebnih aplikacij, razen če je problem mogoče povzročil redni update katere od tistih, ki jih imam že ves čas naložene na telefonu in jih uporabljam. Če bi znal kdo pomagati, bom zelo hvaležen.
When you look into the abyss,
the abyss also looks into you.

abyssus ::

Danes dobil 7.0 pri Telekomu.

modelno1 ::

Je komu uspelo zbrisati Telekomove zaznamke v Samsung Browserju?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

JN ::

SuperMan-Rom (s SuperStock-Kernel) + CSC Selection:Wodaphone:SIM (Simobil)... Deluje vrhunsko, posodobitve so hitrejše kot pri operaterjih, customizacije pa smiselne. Osnova je stock, tako da vse dela, kot si je zamislil Samsung minus njegov bloatware + dodatni bombončki brihtnih razvijalcev XDA.
Močno priporočam!
https://forum.xda-developers.com/galaxy...

kuvanasarma ::

Tisti ki imate Nougat. A se kako da dobit bližnjice v nastavitvah kot so bile pri penici?

Wizem ::

1.Katero zaščitno steklo priporočate za Samsung S7 z barvnima robovoma (Panzerglass, SBS, Spigen, ebay ...)?
2.Kakšna je kvaliteta teh stekel na ebayu glede da so precej cenejša?
3.Ima kdo izkušnje z ovitkom Spigen Neo Hybrid? Ima kdo kakšnen predlog podobnega ovitka?

klinker ::

Nillkin all the way, tako steklo kot ovitki.

Oldi ::

1.) Na 7ki pri Simobilu so se mi že vsaj 4 x izklopili vsi zvoki, razen sistema, recimo zvok tipkovnice in vibriranje dela, drugo ne, tudi v nastavitvah glasnosti je vse nemo. Po restartu zadeva dela.

2.) S čem poganjate tale forum, Chroma je neuporabna, skoraj vse je obupno majhno, edino tekst objav je normalen. Trenutno sem na Operi mini, samo potem nimam povezave na zgodovino in bukmarke. Drugod uporabljam Chromo.

dottor ::

Jaz pa nimam nobenih problemov, pa ga uporabljam že eno leto in ene parkrat je že bil potleh in ima le po aluminiju 2 udrtini. Za brskanje po netu uporabljam Chrome, za slo-tech pa pač pozoomaš malo pa je.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

next3steps ::

Chrome, UC Browser, Chromium, Brave

hojnikb ::

opera ftw!
#brezpodpisa

klinker ::

Kot da je tezko 2x tapnit in ti v trenutku prilagodi.

Oldi ::

Kaj bi tole tapkal, ko pa je že tako preveliko. So pa forumi, kjer je slika podobma, le da je treba stran skrolati levo- desno.
Kakorkoli že, z S3 sem bil neprimerno bolj zadovpljen in vse to zaradi pikslev, ki jih živ Bog ne vidi.
 Tekst objave velik, ostalo mikro

Tekst objave velik, ostalo mikro

Oldi ::

Tole "simplificiranje" je šlo pri sedmici tuuumač predaleč.
Pri kameri so vsi Auto modi brez nastavljanja beline. Sončni zahodi so povsem sprani. Saj je Pro način, samo ko pa hočem pol ure zahoda stlačiti v minuto videa, pa to v pro načinu seveda ne morem. Prav tako v izbiri žarišč, panorami, počasnem posnetku... v vseh teh tudi ne moreš spremeniti osvetljitev.
Naj nosim s sabo S3, ki je delal fantastične zahode, sedmica se pa prav trudi izničiti rdečo barvo ;(
Ali obstaja kaka alter apk, ki dobro dela v sedmici.

Kam in pod kaj so skrili GPS, ne moreš verjet, sem zadnjič rabil 10 minut, da sem ga našel, tudi v helpu ga ni.

Ali pa hitri način polnjenja, ljubi Bog kam so ga skrili. Zaradi gretja telefona ga vklopim samo ko ga res rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

dottor ::

Je pogruntal kdo kakšno aplikacijo v kateri lahko zaslonko spreminjaš? V original al ni al ne najdem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

blackbfm ::

Telefoni imajo fiksno zaslonko

blackbfm ::

Pri kameri so vsi Auto modi brez nastavljanja beline. Sončni zahodi so povsem sprani. Saj je Pro način, samo ko pa hočem pol ure zahoda stlačiti v minuto videa, pa to v pro načinu seveda ne morem. Prav tako v izbiri žarišč, panorami, počasnem posnetku... v vseh teh tudi ne moreš spremeniti osvetljitev.


pro način je itak bolj gimmick, nima neke prave uporabnosti ker je preveč neroden (počasen) za nastavljat.. kar se sw tiče bi lahko sprocesiral bolj naravne barve oz višji bitrate tako kot je pri s8.. ampak bolj kot vse to je za moje pojme problematična distorzija leče

Oldi ::

Kakšna distorzija, nič nisem opazil.
Ima kdo izkušne s kako drugo apk.

Spet en čuden problem, h.264 video iz kamere ne predvaja nobena apk, ne original od kamere, ne TinyCam, ne noben predvajalnik. Natančneje, med predvajanjem je slika črna. Ga pa pretvori VidCompact in na kitajski tablici dela Ok. Živi strim iz kamere obe omenjeni apk predvajata bp.

blackbfm ::

Kakšna distorzija, nič nisem opazil.


Prevec wide lece ima.. Da se prezivet ampak vseeno grdo krivi sliko

Oldi ::

Nikoli ni preširok, saj vedno lahko zumiraš.
Glede filmanja počasnih prizorov je pa Lapse It zakon https://twitter.com/ToneMartinjak/statu...
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37188324 (30498) theStranger
»

Italija kaznovala Apple in Samsung zaradi upočasnjevanja telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6017215 (14346) MrStein
»

Samsung Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13423840 (12491) stefi91

Več podobnih tem