» »

Oddajanje poslovnega prostora

Oddajanje poslovnega prostora

David74 ::

Pozdravljeni,
Sem lastnik poslovnega prostora s površino 110m2, potrebnega adaptacije in imam nekaj vprašanj:
-za kolikšno vsoto bi lahko prostor oddal, glede na to, da je na zelo dobri lokaciji v Kopru?
-ali je mogoče, da se zmenim z najemnikom, da uredi adaptacijo in zato plačuje 1 leto nižjo najemnino za razliko v vrednosti adaptacije?
-ali lahko mladoletna oseba oddaja poslovni prostor, ali bi to moralo iti preko socialne?

Lp

cekr ::

Najprej poišči morebitnega najemnika potem pa SAM(ne najemnik) poišči pravega advokata(še bolje nekoga, ki ima prakso z vsemi vejicami in pikami v zakonih in lumparijah, neplačevanju...), da spiše pravo pogodbo, da ne boš potem imel problemov zaradi neplačevanja, izterjave in venmetanja najemojemalca. Lahko se zmeniš o vsemogočem, vendar najprej vse na papir. Ne zaupaj nikomur. Sicer lahko prideš do tega, da ne boš imel denarja, davkarija ti bo pa skakala za vrat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

#000000 ::

Ja lahko se zmeniš, pač ti recimo leto ali dve ne plačuje ničesar, ali pa adaptiraš sam ter kasiraš polno cifro. Je pa tko, ti mogoče misliš da je na zelo dobri lokaciji, vendar v bistvu ni tako, ker v nasprotnem primeru ti nebi adaptiral, dajal v najem ali sploh bil lastnik, ker top punkte vedno obvladujejo ljudje z vezami in denarjem in to imajo punkt še preden je sploh aktualen, no vsaj jaz sem v to prepričan, v LJ recimo od štacjona proti mestu ne moreš dobit punkta nit v najem če pa ga je tako drag da crkneš prden sploh začneš karkoli, verjamem da je v KP isto ali pa raje huje, župana imate sposobnega :)

David74 ::

Verjamem da je na zelo dobri lokaciji, saj je v strogem centru in manj kot 50m oddaljeno od najbolj "popularne" ulice (čevljarska ulica). Prav tako ima kar nekaj večjih oken primernih za izložbo, zunanjost je v solidnem stanju, notranjost pa bi potrebovala obnovitev vodovodnih cevi, kanalizacije, ometa... skratka, kar nekaj tisočakov bi potreboval (verjetno okoli 5 do 8 - ki pa jih nimam na razpolago, zato sem mislil, da bi eno leto oddajal za polovično ceno, če bi najemnik adaptiral).

#000000 ::

Ja probi ane, sej nimaš kej zgubit, daj oglas in zahtevaj prej omenjeno pogodbo,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11126987 (15667) vostok_1
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110146 (7473) poweroff
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21063125 (44658) Mato989
»

Nakup stanovanja kot naložba (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
504115942 (68915) tommy300
»

Najemnine vs. lastništvo nepremičnine (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Loža
1029172310 (142255) thramos

Več podobnih tem