» »

EPOX 8RDA+ ckrnila?

EPOX 8RDA+ ckrnila?

WhiteWolf ::

Kar naenkrat mi plata vec noce pokazat nobene voltaze? Ne od procesorja, ne od rama, niti od chipseta, od nicesar (v biosu)? Ko se racunalo prizge in tisti MAGIC HEALTH ki naj bi kazal voltaze in stopinje ne pokaze nc, vse je na nuli in rdece! Ve kdo kaj??

Zheegec ::

Poskusi resetirat BIOS (jumper), pa od tam naprej išči napako. A si kaj updatal BIOS?

P.s. Mogoče je pa tole odgovor?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WhiteWolf ::

Bios sem ze resertiral, updatan je ze kar nekaj casa, celo plata sm ven vzel in vse ostalo (ram, graf, disk,...), pa je vseeno enako! Zgleda, da bom plato k Mlacomu nazaj nesu, pa naj mi lepo novo dajo! Sicer zgleda, da dela vse, ampak, ce je plata dejansko nova, hocem da je vse tipi-topi!

bodom ::

aja...mlacom>:D...pol je pa vse jasno:D 8-)

pomoje je res plata odpovedala...cak sam komp. ti recimo zalaufa in pol ti bios vse rdece pokaze?

LP

Wox ::

Hehe... tale The inquirer ma vedno neke bombastične izjave. Malo me spominja na naše Slovenske novice. Tako kot če ostala vezna čipovja ne bi imela problemov. Nihče ni popoln in tako ima tudi vsako vezno čipovje svoje "napake". Od uporabnika pa je seveda odvisno ali bo lahko ob teh "napakah" živel.
Se mi zdi da je še najboljše vezno čipovje - s.p. z najmanj napakami - bilo Intel 440BX.

bodom ::

viharnik: btw...za 1s sem bil hitrejsi:D

WhiteWolf ::

Plata sicer dela, ampak vseen,....

bodom ::

ja ne ne...kot si reku. ce kupi novo in je res nova, pol more delat kot urca. tle ni pardona...

LP

WhiteWolf ::

Sam vprašanje? Tuki npr. ne more bit kje kriv kak napajlanik (da bi kaj crknal.npr.)?
Npr. da bom z doplačilom kupil 8rga+! A se splača? Ni mi najbolj voltmodov za delat, ker ce bi ga trenutno mel, bi bil zdajle v k****, ker garancije ne bi blo? A drgac je 8rga+ ql? Sicer ne rabim integrirane graf. mam ti4200, zanima me predvsem zaradi spreminjanja voltaze chipsetu?

Zgodovina sprememb…

frenk ::

Ce bi napajlnik crnu poj ti nebi delal. Vrjetn so sli ksni senzorji.A ti napetosti ne kaze ze od zacetka(ko si jo kupu), a se je to zele zgodil?

WhiteWolf ::

Dans zjutri se je zgodil!

bodom ::

hmm..pol so kaki senzorji odpovedali danes...

ja 8rga+ ima integrirano grafiko...za chipset voltazo pa ne vem...a je visja kot pri teh 8rda+?

LP

WhiteWolf ::

Mislim, da se jo da kar v biosu spreminjat! Ker ce se ne da, pol bom reku naj mi sam zamenjajo!

Plati se e cist vtrgal! Zdja je zacela kazat temperatura proc! Ampak kaksni podatki (90 stopinj ma baje mo proc)!:\ :\

Zgodovina sprememb…

bodom ::

heheheeh...dej nesi nazaj da ne bo sej kej unicla:D

pa veliko srece pri menjavi...

LP

VASkO ::

preden vse ven montiras, poglej, ce je kaka vidna poskodba v okolici Winbond cipa, ki na tej plati skrbi za H/W monitoring

ali pa ce ti je tam gor kaksen srauf padel pa mogoce kaj skuril?

WhiteWolf ::

Nobene vidne poskodbe ni, pa tut noben srauf mi ni gor padu,..

ghibly ::

Moje sožalje :-(

tigrr ::

hehe:) dont worry.

a mas bios od 17.jan03?

preber si popravek za ta bios (2 tedna kasneje)

Mainboard model name: 8RDA+
BIOS 01-29-03
...
? Solved issue from hanging during post "C1" when OC memory
...

no, ce ti pozvoni kak zvoncek.. stvar se ugasne pol sekunde po prizigu po domace.

medicina:

plato moras odklopit iz stroma za kak dan, resetirat bios z jumperjem, pol pa cimprej bios nov gor dat.

tigrr ::

pa se to :
" Ko se racunalo prizge in tisti MAGIC HEALTH ki naj bi kazal voltaze in stopinje ne pokaze nc, vse je na nuli in rdece! Ve kdo kaj??"


tiste rdece lucke niso cisto nic magic. so hexadecimalne oznake za stadij zaganjanja.
in 90 stopinj NI temperatura proca:)

prestavi bios reset nazaj na osnovni polozaj (glej navodila) in beri moj prejsnji post.

lp, t

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tigrr ()

WhiteWolf ::

Hm bios je cist nov gor,... PLate pa res nism za kak dan izklopu iz stroma, za kakih 20 minut ze, pa ni pomagal,... Sm pa plato dal kolegu, ki je sol v LJ, da mi jo je na servis pelo!,..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73232795 (19622) OwcA
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335921 (3785) Tradewind
»

EPOX 8RGA+ OVERCLOCK

Oddelek: Kaj kupiti
451590 (1169) borchi
»

asus a7nx8!!!

Oddelek: Strojna oprema
131155 (1018) boštjan

Več podobnih tem