» »

asus a7nx8!!!

asus a7nx8!!!

Tomaz27 ::

Imam osnovno plosco asus a7n8x in ram 333 mhz vendar ko zbootam racunalnik mi napise memory at 133 mhz na zacetku. A ni to malo narobe?

Pa se nekaj me zanima, katere nastavitve naj spremenim v biosu da bo vse skup malo hitrejse al kr tak pustim kot je originalno nastavljeno?
Kr zaenkrat mam se original nastavitve. Predvsem me zanima glede
teh sinhronih in asinhronih stvari pa kak nareit da bo ram na 333 mhz delal?


Pa btw ce kdo procesor kupuje pri kfm so dobli 2000+ tbread-ove ki ga
mam jas tudi sam noter zaj. Temperatura 39 C zaj ko mi 2 dni laufa rac.
na ventilatorju pa na medium nastavljeno.


amd xp2000+ Tbread
vulcano 7+
Asus a7n8x
256 333mhz rama
maxtor 80gb
sapphire atlantis radeon 9000 pro 128 mb

  • premaknil: ToniT ()

borchi ::

t-bread A al B?

tvoj 2000+ je 133 FSB procesor (266). tako, da če maš nastavljeno na sinhrono, bo tut ram delal na 266. če boš hotu ram lauvat na 333 boš mogu prestavit na asinhrono (kar ni priporočljivo), ali overclockat proc. preko fsbja (na 166MHz). pri tem si lahko pomagaš z nižanjem množilnika.
l'jga

Tomaz27 ::

Hvala za odgovor.
A mi lahko prosim poves zakaj asinhrono ni vrei oz kje se bo to poznalo in kako.
Torej se mi bolj splaca dvignit fsb in zmanjsat mnozilnik recimo 10 x 166 pol bi tak isto dobil kot je zaj menda. Al pa recimo 11 x 166 ;))!

Aja procesor ja tbread a!

A se bo poznala pol razlika al naj kr tak pustim torej 266 mhz ram? Zdi se mi brezveze da
sem pol sploh kupoval 333 ;))!

Hvala


Aja pa se to a se mi splaca kero drugo nastavitev se spremenit v biosu da bi vse skup boljse laufalo al naj vse kr default pustim??

tnx

borchi ::

asinhrono povečevat memory bus in pustit cpu fsb isti je nesmiselno, ker že itak je cpu ozko grlo. dual ddr ma dovolj velik bandwidth, da cpu "dobi" kolker hoče. zato je smiselno čim bolj povečat fsb.

sinhrono met fsb in memory je pa bolš ker v asinhronem načinu vse skupaj ne deluje najboljše (bug ali pač feature ;-). drugače bi blo vse skupaj še slajše, ker bi lahko laufal fsb na recimo 200MHz (efektivno na 400MHz) in memory na 133 (efektivno na 266MHz) v dual ddr načinu in bi blo še vedno dovolj memory bandwidth-a. tako bi lahko kupu najcenejši ram (PC2100). ampak žal....

za bios settinge bo ti mogu kdo drug svetovat, ker nforce2 plate nisem vidu še niti od daleč. kt133a here :-((((
l'jga

boštjan ::

lover22,a lahko napišeš kodo tega 2000+ t breda,da vidim,a je res t bred al je palomino

Tomaz27 ::

Ziher je Tbread ker sn prevero z programom CPU ID in z Sandro!
Codename: Troroughbread
Model:8
Family:6
Stepping:0
Type:0
Ext Levels:8
Ext model:8
Ext Family:7
Die Size: 0,13 micron

Tak da je ziher tbread!


Tomaz27 ::

Aja pa to mi se povej plis ok bom naredo tak bom dal fsb na 166 in mnozilnik na 10, to bi moglo bit pol isto kot mam zdaj, a morem voltazo kaj povecat?

tnx

borchi ::

načeloma ti ni treba nobene voltaže dvignat, ker nforce2 je 166MHz certified, prav tako tvoj ram, procesor pa praviš da tut ne bo laufal nad predpisanimi MHz (ne vem, a je 2000+ = 1666MHz?).
l'jga

Tomaz27 ::

Ja 1666 je sn pogledal zaj. Nekaj mi se povej sedaj mam temperaturo proca med 39 in 42 ko nonstop laufa ne. To mislim da je kr nizko. Dodatnega hlajenja ne mislim vgrajevat-mislim ventilatorjev v ohisje pa to. Do kolko mislis bi slo dvignit proc? Pa nekaj se a se mi splaca fsb dvignit nad 166 al raje na 166 pustim in pol ko hocem navit mnozilnik dvignem?

Recimo a naredim tak:
10 x 166 = 1666 mhz

Ko bi rad navil a naredim recimo:
10 x 180 = 1800 mhz

al tak

11 x 166 = 1826 mhz??

Hvala

Aja pa ko bom fsb dal na 166 mhz bo ram sou ce bo na sinhrono nastavljeno avtomatsko na 333 mhz in ne rabim nic spreminjat vec niti voltaze in niti kaj drugega?

borchi ::

vedno navijaj preko fsb dokler gre. šele potem si pomagaj z višanjem multiplierja. ponavljam, nforce2 plate nisem videl še niti od daleč, ampak če maš nastavljen memory na sinhrono js sklepam, da se takt rama viša z fsbjem in boš verjtno mogu pri visokih fsb zvišat tud voltažo rama. mislim, da na nobeni nemodificirani plati ne moreš pretiravat z voltažo rama (ali pač? kdo že uničil ram?)

39-42 stopinj se meni zdi čist ok in bi verjtno lahko šol do kakih 55 stopinj. ampak glede tega ma vsak svoja merila in sem js zadnji, ki ti bo pamet solil, ker že dve leti gonim svojega ubogega durona 600@1000MHz pri 1.85V na katerem je samo vulcano 7+ hladilnik (brez ventilatorja!!!) v ohišju pa je samo en 90mm ventilator na 1.700rpm, ki je usmerjen tako, da piha v glavnem na hladilnik na procesorju, poleg tega pa še malo na northbridge in ostale komponente. ker spim v isti sobi kot je računalnik in le-ta laufa skoraj 24/7 mi je važno predvsem, da je računalnik tih! posledično je temperatura procesorja tudi dobrih 65 stopinj.

spomnim se samo za en "zmrz" mašine. takrat je crknu ventilator in je procesor prilezu čez 90 stopinj. po 15 minutnem ohlajanju je procesor deloval še boljš kot prej - max. overclock se je povečal za kakih 20MHz.
l'jga

Tomaz27 ::

Juhuhu hehe sem probal navit pa vse skup sfrizalo:)). Je tak ja ce das fsb na 166 pol je ram tui 166x2 torej 333. Samo vse je blo normalno pol pa se winxp nalozijo do konca pa to
pa ko ravno hocem nekaj kliknit se mi je racunalnik kr resetiral. Pa nevem zakaj.

Sn pa vbistvu fsb povecal pa nastavo na aggresive mode malo v biosu kar je malo nastavitve pri ramu tudi spremenilo menda. Samo zakaj pa je se ponovno zbootalo pa nea vem tak da sn pol kr izklopo to pa nazaj nareo na prejsnje stanje. Razn ce xpji ne dovolijo takih sprememb pa bi mogo sistem na novo gor nalozit? Dvomim. ;)))

any ideas?

tnx

boštjan ::

sistem testiraj s kakim programom,ki ti full obremeni CPU,recimo prime95.googlaj da ga boš najdo

Tomaz27 ::

Ja kak ce pa niti v winse nea pridem ;)))!
Ocitno nekaj nisn vredu nastavo,ne morem pa testirat ne ce pa v winse ne pridem;))

boštjan ::

resetiraj bios


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327819 (5496) Tarzan
»

Pc se mi po modifikaciji reboota!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131064 (904) Tomaz27
»

Racunalnik se mi reboota po spremembah v Biosu

Oddelek: Navijanje
5827 (811) boštjan
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593429 (2868) morphling1
»

KT400 in DDR 333

Oddelek: Pomoč in nasveti
8882 (841) morphling1

Več podobnih tem