» »

Nvidia Geforce GTX 7xx

Nvidia Geforce GTX 7xx

««
12 / 14
»»

klkkkkkkkkkk ::

Driverji so ... najbolje, da pošlješ obvesti AMD support.
Sssaga zdej obtoževat AMD/Nvidio zaradi slabih driverjev ravno nemoreš vsaj AMD-ja ne. V zadnjih časih je lepo izboljšal performance kot GPU in CPU. Tudi NVIDIA ima slabe driverje...

No zadnje čase ima po mojem mnenju NVIDIA veliko slabše driverje vsaj za stare verzije...
Medtem, ko amd še vseeno lepo skrbi.
http://www.overclock.net/t/1391817/pcgh...

Isotropic ::

mihco je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Za 470 s postnino je bila vceraj. :)


Da se se malo ta tema zasvinja... :)

za 120EUR manj bi dobil bolj zmogljivo kartico: SAPPHIRE R9 290 4096MB za 345EUR

Had the 290 shipped in its original 40% fan configuration, it wouldn’t be knocking on the GTX 780’s door any longer, but it would have been in a spot where its balance of price, performance, and noise would have made for an attractive product. Instead AMD has shipped the 290 with the equivalent of uber mode as the default, and in the process has failed to meet the needs of the majority of their customers.

ma pa prednost vsaj 4gb rama, ce ne ze kaj drugega.
3gb sicer tut ni slabo (780), a 4 je se boljse.

Tr0n ::

Ja, RAM pri 1080p resolucijah je pa res pomemben ja. :p

kmetek ::

Tr0n je izjavil:

EVGA GTX 780 on the way, narocen na Amazon.de. :)


eni denar mečemo, a ? ;)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigSexy ()

D3m ::

Sssaga je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ce bi mi jo zastonj dal, ko bi jo takoj nesel nazaj v trgovino. Enkrat sem imel AMDja, never again. :)


Tudi sam trenutno dobivam same BSOD-e odkar imam R7 260X. Prej v 3 letih s Fermijem nikoli. Zdaj, močno upam, da so gonilniki še u ku... in jih bodo pofixali. Na namizju mi tko utipa/flickera včasih, kt da bi Battlefield intro gledu. Spet BF4 gameplay pa lahko dela par urc brez artefakta. Zelo čudno vse skupaj. Prov u glavo me hebe.

A mate s 7xx serijo kakšne probleme z gonilniki, tako na namizju/browsing kot v igrah?


To mi je delal tudi GeForce, pol je pa šla rakom žvižgat.

P.S.
Nvidia never again :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Tr0n ::

kmetek je izjavil:

Tr0n je izjavil:

EVGA GTX 780 on the way, narocen na Amazon.de. :)


eni denar mečemo, a ? ;)

470 EUR za tako kartico je nic. :)

klkkkkkkkkkk ::

470EUR haha namest da bi kupi R9 290 - itak je pa hitrejša od GTX 780 .... tistih 120EUR bi pa raje nekomu, ki jih rabi podaril :) - če imaš že preveč denarja

Zgodovina sprememb…

GPUpoweR ::

kmetek je izjavil:

Tr0n je izjavil:

EVGA GTX 780 on the way, narocen na Amazon.de. :)


eni denar mečemo, a ? ;)


Eh ne :)!

Sej jo bo navil na raven R9 290 - sam bo pol glasnejša, toplejša in bo mela večjo porabo, ampak kar je zanemarljivo glede na to, da je bla dražja :D

HAHAHA :))

54j0 ::

Saj jo je kupil zase in verjetno mu ne bo žal.

klkkkkkkkkkk ::

trenutno za tak denar tak performance... meni bi blo žal...

Smiselno je kupiti samo GTX 770 ali GTX 780 TI!
Zakaj raje ni šel GTX 770 SLi...

54j0 ::

Rabil bi močnejši napajalnik (ČE ga nima), cena dveh gtx 770 je okoli 600€, sli/cf konfiguracije znajo biti problematične, ker vsaka igra rabi neke posebne profile. Včasih je bil problem še z mikro preskakovanjem, ne vem, kako je s tem zdaj.

D3m ::

V bistvu bi se mu res splačalo SLI GTX 770 ali R9-290. Ampak očitno je odločil se na podlagi imena in zelene barve. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

Sej, če tako gledamo je nakup zaradi "prestižnejše" znamke še nekako logičen. Mene bolj bega nakup izdelka samo zato, ker favoriziraš "underdog" znamko. Nekaj vas je takih in bi bili zanimivi za kakšno psihološko raziskavo :).

Drugače pa, če se je odločal recimo med GTX 770 SLi in 780, potem znamka ni imela nobene teže na njegovo odločitev (Za počasne: Obe sta Nvidia).

Sssaga ::

Če mi kdo priskrbi hardware, z veseljem poskrbim za rezultate na podlagi katerih se objektivno komentira odločitev.

54j0 ::

D3m je izjavil:

V bistvu bi se mu res splačalo SLI GTX 770 ali R9-290. Ampak očitno je odločil se na podlagi imena in zelene barve. :)


Kako lahko ti veš, kaj se njemu splača? Ni važno, verjetno sta najboljša prijatelja... Gtx 770 je zelenec. Dva taka zelenca sta 600€, zelenec gtx 780 pa se dobi že za 490€. Ne vem, kako razmišljaš ti, a sam se raje odločim za kartico z enim močnejšim procesorjem, kot za dve s šibkejšim. Bom ponovil razloge: napajalnik, težave s sli profili, MOREBITNE težave z mikro preskakovanjem. Ah, gtx 780 ima 3Gb uporabnega ram-a, dve običajni gtx 770 imata v sli le dva Gb uporabnega ram-a (če je ram sploh omejitev). Dve gtx 770 porabite več energije (like i care, ampak ok, omenimo) in bolj grejeta ohišje in okolico,...

klkkkkkkkkkk ::

54jo

Zato, da veš kaj se splača... ti pa res ni treba bit posebej pameten...
Sepravi on je dal dodatnih 230€ za samo 20% + perfromanca?

Itak tisti špili ko rabijo oz. so zahtevni za GPU imajo dober SLI/CF perfromance... tako, da....

54j0 ::

Ni ti treba biti pameten(:>), dobro pa je poznati dejstva. Ne vem, kje je razlika med 770 in 780 celih 230€, a glede na naše cene, je v najboljšem primeru razlika 190€ (300vs490). Kaj počne z njo? Ne vemo, morda bo igral quake 3 na enem zaslonu in je njegov nakup popolnoma sfaljen. Kaj pa močno mod-an Skyrim(ali nekaj podobno pomnilniško požrešnega) na treh monitorjih? 2Gb za kaj takega ni dovolj. Ne veš niti, kakšno ploščo ima in če bo potreboval novo za SLI, tudi napajalnik je neznanka - to vse so stroški (ok, spreglejmo, da je tip napisal, da 470€ ni veliko za "tako" grafično). V bistvu vemo le, da je kupil gtx 780 in zato ga ni treba žaliti, češ da mu denar smrdi in je njegov nakup figo vreden.

Kar se tiče novih AMD kartic, pa so za mene loterija, dokler nanje ne obesijo PRAVI hladilnik in se pusti času čas, da se vidi, če bodo gonilniki zoreli, ali ne. Edino, kar me ta hip privlači je MANTLE in še to le zato, ker sem optimist in rad igram BF4.

fr4nc ::

@54j0: Verjetno je mislil 230€ več napram 7970...

Sam mislil, da ni ravno mimo nakup...čeprav je res, da bi za ta denar dobil R9 290 in kak aftermarket cooler, ampak okej.

In na drugi strani če igra na 1080p je tudi malo mimo, ampak spet...od viška glava ne boli pravijo ;).

Glede na to, da ima očitno denar ga P/P ne zanima - tak da ja. Čestitam za nakup pa testiraj kaj :)!

Lep pozdrav
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

klkkkkkkkkkk ::

Moja pomota 190EUR ja se opravičujem...
54jo pa si ti videl razliko med navito GTX 770 in GTX 780? Ja 3 GB in kaj pol? sej maš R9 280X Naviješ na 1150 coreclock pa dela probleme GTX 780!

Jst nevem zakaj ti misliš, da je GTX 780 vredna nakupa... saj maš GTX 770 4gb cenej jo malo naviješ tistih 130EUR pa raje za kaj drugega uporabiš.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ja, samo jaz nocem navijat. :)

fr4nc ::

@Tr0n: Kero verzijo si torej kupil? Link?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

klkkkkkkkkkk ::

Tr0n je izjavil:

Ja, samo jaz nocem navijat. :)


Potme kupiš navito saj je Gigabyte windforce na 1100

Po domače si vrgel denar stran... Vseeno pa je vredna tvojega denarja, če jo hočeš imeti

pantje počais pa bo padla cena R9 290 pod 300EUR :) - no nato lahko samo upamo :)
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

Zgodovina sprememb…

fr4nc ::

Tr0n je izjavil:

Ja, samo jaz nocem navijat. :)


Glede na to bi pa res lahko prihranil nekaj denarja...

http://www.mindfactory.de/product_info.... - tovarniški Boost Clock: 1150MHz
ali pa kaj takega npr.
http://www.klarsicht-it.de/pcserver/kom... - tovarniški Boost Clock: 1189MHz (dal sem 4GB, ker ne vem če ti je 2GB dovolj ali ne)...

Ampak zdaj je kaj je - če praviš, da je naročeno :|

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

klkkkkkkkkkk ::

Počakal bi na custom ventilatorje za R9 2904GB

54j0 ::

Ne vem, če je že bil omenjen, ampak danes sem izsledil tale program, s katerim se da zelo hitro in enostavno prirediti bios kepler kartic http://forums.guru3d.com/showthread.php.... Preizkušal sem ga z gigabyte gtx 680 in uspelo mi je dvigniti napetost, kar mi z msi afterburnerjem (in ostalimi programi) ni uspelo. Previdnost seveda ni odveč :).

Zaenkrat nisem naredil nič drugega, kot povečal napetost in power target v tweaker-ju in boost frekvenca se je z 1189Mhz dvignila na 1267Mhz. To je to:


Ram sem navil v afterburner.



Upam, da ne "smetim" teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Isotropic ::

a se da kje spremeniti tudi ID kartice?

kmetek ::

je GTX 760 še vedno dober za 200€ nekje? sedaj imam še vedno MSI GTX 460 hehe.

mihco ::

kmetek je izjavil:

je GTX 760 še vedno dober za 200€ nekje? sedaj imam še vedno MSI GTX 460 hehe.

Se vedno? 760 ni bila nikoli dober nakup za 200.

kmetek ::

kaj pa potem? 7870xt to vem.

SuperVeloce ::

7870xt sem jaz kupil za 180 začetek junija ... niso cene nič nižje ali kako?

jimyboy ::

760 za 200 je FANTASTIČEN nakup ne samo dober ! Poje 7870 za malo malco, enakovreden 7950 ! Zraven pa dobiš še Black Flag in Arkham Origin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

RC14 ::

Se vedno? 760 ni bila nikoli dober nakup za 200.

Zakaj že??
A zato, ker je bla 7950 po 179 eur ? Ni več.
V osnovi, torej brez navijanja, je GTX 760 nekje med 7950 in 7970, torej spodobno zmogljiva kartica. Res pa je, da se je do 200 eur bolj splačalo kupiti 7950, ker je stala še teden dni nazaj 179 eur če se ne motim. Ampak trenutno je najcenejša 7950 195 eur, 760 od gigabyte pa 200 eur. In kartici sta po zmogljivosti skupaj, tako nenavite, kot navite. Isti "šmorn"

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

mihco ::

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.

klkkkkkkkkkk ::

RC14 je izjavil:

Se vedno? 760 ni bila nikoli dober nakup za 200.

Zakaj že??
A zato, ker je bla 7950 po 179 eur ? Ni več.
V osnovi, torej brez navijanja, je GTX 760 nekje med 7950 in 7970, torej spodobno zmogljiva kartica. Res pa je, da se je do 200 eur bolj splačalo kupiti 7950, ker je stala še teden dni nazaj 179 eur če se ne motim. Ampak trenutno je najcenejša 7950 195 eur, 760 od gigabyte pa 200 eur. In kartici sta po zmogljivosti skupaj, tako nenavite, kot navite. Isti "šmorn"

lp



GTX 760 je dober nakup če greš Nvidio

Mred GTX 760 in R9 270/x so razlike zanemarljive cena pa ni! GTX 760 okoli 220EUR in R9 270X okoli 170EUR - 50EUR ... Če ne pa raje R9 280X.

Tukaj imaš teste
http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

EDIT:
Hoh.de nima več R9 270X ali R9 280X verjetno pa bodo kmalu prišle z BF4

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

mihco je izjavil:

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.


Prosim za link do slovenske trgovine, kjer prodajajo kartice z gtx 770 po 240EUR. Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

FlyingBee ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

RC14 je izjavil:

Se vedno? 760 ni bila nikoli dober nakup za 200.

Zakaj že??
A zato, ker je bla 7950 po 179 eur ? Ni več.
V osnovi, torej brez navijanja, je GTX 760 nekje med 7950 in 7970, torej spodobno zmogljiva kartica. Res pa je, da se je do 200 eur bolj splačalo kupiti 7950, ker je stala še teden dni nazaj 179 eur če se ne motim. Ampak trenutno je najcenejša 7950 195 eur, 760 od gigabyte pa 200 eur. In kartici sta po zmogljivosti skupaj, tako nenavite, kot navite. Isti "šmorn"

lp



GTX 760 je dober nakup če greš Nvidio

Mred GTX 760 in R9 270/x so razlike zanemarljive cena pa ni! GTX 760 okoli 220EUR in R9 270X okoli 170EUR - 50EUR ... Če ne pa raje R9 280X.

Tukaj imaš teste
http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

EDIT:
Hoh.de nima več R9 270X ali R9 280X verjetno pa bodo kmalu prišle z BF4


ne ga srat, z eno igro si vse poargumentiral ... v čigavo čast je treba skoz nekaj zavajat z AMD-jem?

mihco ::

54j0 je izjavil:

mihco je izjavil:

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.


Prosim za link do slovenske trgovine, kjer prodajajo kartice z gtx 770 po 240EUR. Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).

240??? Link dobis takoj ko ti postrezes z linkom do gtx 760 za 200EUR v slovenski trgovini.

Sergio4 ::

54j0 je izjavil:



Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).


WTF?

klkkkkkkkkkk ::

Poglej si vse benchmarke!

Pa si poglej razlike! za 50€??!!!

Al boljš dodat še 30€ pa greš po GTX 770 ali R9 280X?!

mihco je izjavil:

54j0 je izjavil:

mihco je izjavil:

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.


Prosim za link do slovenske trgovine, kjer prodajajo kartice z gtx 770 po 240EUR. Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).

240??? Link dobis takoj ko ti postrezes z linkom do gtx 760 za 200EUR v slovenski trgovini.



daj link

Zgodovina sprememb…

mihco ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Poglej si vse benchmarke!

Pa si poglej razlike! za 50EUR??!!!

Al boljš dodat še 30EUR pa greš po GTX 770 ali R9 280X?!

mihco je izjavil:

54j0 je izjavil:

mihco je izjavil:

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.


Prosim za link do slovenske trgovine, kjer prodajajo kartice z gtx 770 po 240EUR. Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).

240??? Link dobis takoj ko ti postrezes z linkom do gtx 760 za 200EUR v slovenski trgovini.



daj link

??? Ne obstaja....tako kot tudi ne gtx760 za 200eur v slo. Predvidevam, da bi se pametnjakovic rad obesil na tistih 20%, ki sem jih navedel kot razliko v ceni med 760 in 770.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

klkkkkkkkkkk ::

Ne saj mislim da je nakup GTX 760 brezvezen ali R9 270X ali R9 280X/GTX 770

Poleg tega kmalu pridejo še za R9 2** grafične bonus BF4

Isotropic ::

kdaj se bo kaj izvedelo o maxwellu, arhitekturi predvsem?

54j0 ::

mihco je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Poglej si vse benchmarke!

Pa si poglej razlike! za 50EUR??!!!

Al boljš dodat še 30EUR pa greš po GTX 770 ali R9 280X?!

mihco je izjavil:

54j0 je izjavil:

mihco je izjavil:

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.


Prosim za link do slovenske trgovine, kjer prodajajo kartice z gtx 770 po 240EUR. Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).

240??? Link dobis takoj ko ti postrezes z linkom do gtx 760 za 200EUR v slovenski trgovini.



daj link

??? Ne obstaja....tako kot tudi ne gtx760 za 200eur v slo. Predvidevam, da bi se pametnjakovic rad obesil na tistih 20%, ki sem jih navedel kot razliko v ceni med 760 in 770.



Pametnjakoviču gredo malo na živce ti čudni procenti in približki. http://www.dinokomp.si/produkt/zotac-ge...

220€ + 20% je še vedno kar daleč od 310€. Glede teh Hans-preis cen pa tudi... eh. 200€ + najmanj 15€ poštnine je 215€. odštej našo poštnino in razlika je 10€ v korist "nemške" kartice. 10€. Raje jih PODARIM slovenski trgovini, kot da pošiljam še več denarja iz države, še posebej če se gre za nek mizeren znesek, ki ni niti za tri malice. LP!

klkkkkkkkkkk ::

dobro no stock cooler - kr kupi

mihco ::

54j0 je izjavil:

mihco je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Poglej si vse benchmarke!

Pa si poglej razlike! za 50EUR??!!!

Al boljš dodat še 30EUR pa greš po GTX 770 ali R9 280X?!

mihco je izjavil:

54j0 je izjavil:

mihco je izjavil:

enega izmed razlogov si ze navedel. Drugi je to, da je kartica ze sedaj enostavno preslaba za najzahtevnejse igre z vsemi nastavitvami na max medtem ko je okoli 20% drazja in ravno toliko boljsa gtx770(ali 280x) zmozna takega opravila. Get the point? 1 razred visje brez obicajnega penalty-a v p/p.


Prosim za link do slovenske trgovine, kjer prodajajo kartice z gtx 770 po 240EUR. Btw, gtx 770 najzahtevnejših iger (Crysis 3, Metro LL)ne more gladko gnati na max/1080p (torej 60+ fps).

240??? Link dobis takoj ko ti postrezes z linkom do gtx 760 za 200EUR v slovenski trgovini.



daj link

??? Ne obstaja....tako kot tudi ne gtx760 za 200eur v slo. Predvidevam, da bi se pametnjakovic rad obesil na tistih 20%, ki sem jih navedel kot razliko v ceni med 760 in 770.



Pametnjakoviču gredo malo na živce ti čudni procenti in približki. http://www.dinokomp.si/produkt/zotac-ge...

220EUR + 20% je še vedno kar daleč od 310EUR. Glede teh Hans-preis cen pa tudi... eh. 200EUR + najmanj 15EUR poštnine je 215EUR. odštej našo poštnino in razlika je 10EUR v korist "nemške" kartice. 10EUR. Raje jih PODARIM slovenski trgovini, kot da pošiljam še več denarja iz države, še posebej če se gre za nek mizeren znesek, ki ni niti za tri malice. LP!


In ti bi ta polizdelek primerjal z graficno kartico?

najcenejsa omembe vredna(full pcb z ustreznim hlajenjem...kar tisto referencno skorupcalo pac ni) gtx 760: 224EUR http://www.mylemon.at/artikel/msi/v284_...

in solidna gtx770: 280EUR http://www.computeruniverse.net/product...

razlika je 24% tocno toliko kot je razlika v zmogljivost! : http://www.computerbase.de/artikel/graf...

Kaj bi ti sploh rad povedal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

54j0 ::

Referenčno skropucalo gor ali dol, dobiš ga za skoraj 100€ manj, kot 770 - to bi rad povedal. Nemške cene ignoririam zaradi 100x omenjenih razlogov. Oba pač ne moreva imeti prav, tako da jaz odstopam od debate. Glede referenčnih skropucal, pa tudi kujejo 290/x v zvezde, čeprav sta obe točno to (ne pravim, da to počneš ti, je pa cel kup takih). Ajd, živeli.

mihco ::

54j0 je izjavil:

Referenčno skropucalo gor ali dol, dobiš ga za skoraj 100€ manj, kot 770 - to bi rad povedal. Nemške cene ignoririam zaradi 100x omenjenih razlogov. Oba pač ne moreva imeti prav, tako da jaz odstopam od debate. Glede referenčnih skropucal, pa tudi kujejo 290/x v zvezde, čeprav sta obe točno to (ne pravim, da to počneš ti, je pa cel kup takih). Ajd, živeli.

Ne mores pa priporocati referencne 760 in ob enem zanicevati 290/x(ne pravim, da to počneš ti, je pa cel kup takih). :)

Vztrajam pri prvotni izjavi. Gtx760 ni nikoli bil dober nakup. V preteklosti zaradi konkurence iz nasprotnega tabora. Danes tudi zaradi padca cen gtx770 in nespremenjene cene gtx760.

' nuff said.

FlyingBee ::

no, ko se prah poleže je čas za vprašanje: kmalu kupit eno dodelano 290 v ASUS izvedbi ali potrpet s geforce 660 do Maxwella?

Zakaj nvidia? ker naj bi bilo na 20nm in ne ve se še kaj AMD pripravlja za "pravo" novo generacijo, čeprav je 290 na novi GCN2 arhitekturi, je še vedno na 28nm, kar pa jim omogoča dobro ceno, hence maxwell bo drag

SuperVeloce ::

Če misli nvidia launchat na 20nm, potem bo verjetno še kakšno leto za čakat.

mihco ::

FlyingBee je izjavil:

no, ko se prah poleže je čas za vprašanje: kmalu kupit eno dodelano 290 v ASUS izvedbi ali potrpet s geforce 660 do Maxwella?

Zakaj nvidia? ker naj bi bilo na 20nm in ne ve se še kaj AMD pripravlja za "pravo" novo generacijo, čeprav je 290 na novi GCN2 arhitekturi, je še vedno na 28nm, kar pa jim omogoča dobro ceno, hence maxwell bo drag

cakanje se nikoli ni pretirano obrestovalo. Sploh pa ne tako dolgo! Sicer pa bodo pri NV na 20nm brez dvoma ponovili pesem izpred 2h let...torej najprej mali gpu-ji(GM104?) s katerimi bodo poskusali cimbolj obrati ovce sele kasneje(1Q 2015?) pa pravi naslednik veklikega keplerja za rajo.
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779283679 (143363) next3steps
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266189313 (124902) m0LN4r
»

Grafična kartica do 250€

Oddelek: Pomoč in nasveti
283193 (2644) Janac
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424187 (18653) vaščan
»

Gaming namizni računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518160 (7069) theBill

Več podobnih tem