» »

Nvidia Geforce GTX 7xx

Nvidia Geforce GTX 7xx

««
5 / 14
»»

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

D3m ::

Čestitke MSI.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

heh stvar se bolš obnese ko gigabyte windforce... zanimivo :D
#brezpodpisa

hojnikb ::

tale msi zgleda bomba, sploh ker je sam 10$ dražja.. >:D

http://www.hardwareversand.de/articlede...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mihco ::

Ne kupujte se ta teden. Cena bo pri najcenejsih padla pod 200eur.

hojnikb ::

ja itk da ne.. Naj se cene mal stabilizirajo pa bo ;)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

Heh 239 EUR je odlična cena...Zaprti coolerji niso dobri ce misliš katico obdržat več kot 1 let... razn če si boš vzel čas pa jo spucal... Ker se notri nabere prah in kartica postane glasnejša :D

Mislim, da bo price drop na 7950 Boost

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

razn če dobi 7950 resn price drop, ubodem tole 760ko od msija... Pa še psu lahk obdržim neki časa, čeprav je za v smeti :)) (damn you lcpower)
#brezpodpisa

mihco ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Heh 239 EUR je odlična cena...

239 je odlicna cena?? 8-O

EVGA GeForce GTX 760 SC w/ ACX Cooler za 209EUR


...kot receno. cene tudi tistih "boljsih" razlicic bodo pod 200EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

klkkkkkkkkkk ::

mihco je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Heh 239 EUR je odlična cena...

239 je odlicna cena?? 8-O

EVGA GeForce GTX 760 SC w/ ACX Cooler za 209EUR


...kot receno. cene tudi tistih "boljsih" razlicic bodo pod 200EUR



sej tudi 7950 Boost so prodajali za 210EUR v akciji...
Glede na ceno mislim, da so tole GTX 760 kr mal preveč napihnili v benchmarkih razen tisti zadnji mi je bil najbolj realen(glede specs)

Ker GTX 760 naj bi nadomestila GTX 660TI

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

kr mal preveč napihnili v benchmarkih? Kaj naj bi to pomenilo sploh?

Če bo ta kartica res za ceno 7870LE in s temi zmogljivostmi bo to super. Mogoče začnejo dajati 7870LE za 150€, to bi bilo pa še bolj super :)

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

kr mal preveč napihnili v benchmarkih? Kaj naj bi to pomenilo sploh?

Če bo ta kartica res za ceno 7870LE in s temi zmogljivostmi bo to super. Mogoče začnejo dajati 7870LE za 150EUR, to bi bilo pa še bolj super :)


Kaj pomeni napihniti? Da jo pokažejo boljšo kakor je.

Hehe ja bi bilo zelo fajn :D za 150EUR

No mogoče bodo še mal driverje popravl pa so naredil svoje :D

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Dobra je ta od MSI.
Mi je pa prav hecno gledat te teste, ker v enih testih blesti kartica, v nekaterih drugih testih pa je krepko zadaj za konkurenco (7950). Komu verjeti ??
Je pa definitivno po zmogljivosti med 660TI in 670.
Če se jo bo dalo dobiti za ~ 200 eur, bo to dober nakup, boljši od 7870 LE.

Pričakujem in upam sedaj na price drop od AMD-ja.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

klkkkkkkkkkk ::

Moogoče tole nespada v tole temo
http://www.tomshardware.com/news/AMD-GP...
http://www.tomshardware.com/news/AMD-Ra...

hehe kaj naj nižajo cene :D Tako ali tako so previsoke :D

Venum ::

Do kdaj naj počakam z nakupom nove grafe? Razpet sem med 760 in 770. Budget je tam do 300EUR max. Glede na mojo konfiguracijo (q6600, 4gb, 8800gts 512) bo v vsakem primeru procesor bottleneckal (btw, kako zgleda ta cpu bottleneck v praksi? A ti nabije cpu do konca, grafa pa še ma fora? So kakšne slabosti pri bottlenecku - razn da se grafa ne izkoristi do konca? Kakšno štekanje vrjetno ne?) Uglavnem, zdej mam 19" monitor na 1280x1024, vendar se hočem izognit nakupu nove, ko bom menjal procesor in monitor. (22-24" monitor na 1920x1080px + kak 250EUR rang i5 cpu). Rad bi jo imel vsaj 4 leta+, kot že imam sedanjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

SuperVeloce ::

Ja, pri recimo farcry3 se opazi kakšno cukanje na trenutke, kljub 40+ fps. Grafična ni praktično nikoli dlje časa na 100% tudi na ultra, 2xmsaa in nek srednji FOW. Uglavnem, te igre ki so težke za cpu so nekaj v tem stilu. Bioshock infinite po drugi strani pa dela zelo dobro in procesor ni nek bottleneck. Na navitem q6600 imam tahiti le in 1680x1050 monitor, ne vem pa kako bi se nvidia obnašala na tem sistemu (driverji, physx)

Zgodovina sprememb…

Venum ::

Pa se da rešit to cukanje z malenkostno razbremenitvijo procesorja (da vsa jedra ne laufajo na 100%, ampak na 90 recimo) z nižanjem detajlov?

hojnikb ::

izklopiš detajle, ki porabljajo procesor ali pa naviješ proc...
#brezpodpisa

FlyingBee ::

SuperVeloce je izjavil:

Ja, pri recimo farcry3 se opazi kakšno cukanje na trenutke, kljub 40+ fps. Grafična ni praktično nikoli dlje časa na 100% tudi na ultra, 2xmsaa in nek srednji FOW. Uglavnem, te igre ki so težke za cpu so nekaj v tem stilu. Bioshock infinite po drugi strani pa dela zelo dobro in procesor ni nek bottleneck. Na navitem q6600 imam tahiti le in 1680x1050 monitor, ne vem pa kako bi se nvidia obnašala na tem sistemu (driverji, physx)


točno to, na trenutnem sistemu z geforce 660 in poceni robo CPU Pentium 620, v FC3 na ultra high pošteno "cuka" zaradi šibkega procesorja, čeprav mali SB dobro prebavlja večino iger in je prej geforce omejitev, recimo Bioshock Infinite dela brez problemov na vse na najvišjih nastavitvah

klkkkkkkkkkk ::

Venum je izjavil:

Pa se da rešit to cukanje z malenkostno razbremenitvijo procesorja (da vsa jedra ne laufajo na 100%, ampak na 90 recimo) z nižanjem detajlov?


Ubistvu grafo kupiti takoj po izidu... niso ravno lepe izkušnje...
Poleg tega neboš imel GDDR5 za 4 leta ali več... Kokr vem bo naslednje leto GDDR6 ta bo sigurno za 4 leta.

Vendar tu je tud point tega koliko bo hitrejši, če gledamo GDDR3 in GDDR4 ni razlike GDDR3 in GDDR5... je pa velika.
Če bo GDDR6 odličen ti nepriporočam nakupa grafične za 300€. Če res potrebuješ novo kupi za 120€ 7790 ali mogoče 7850 1Gb potem jo boš čez pol leta prodal za 100€ in kupi si z GDDR6.

Pa tudi tukaj je glavni AMD tko, da verjetno lahko pričakuješ prve kartice z GDDR6 pri AMD-ju


CPU... Definitivno bottleneckal
http://www.tomshardware.com/reviews/ivy...
Mogoče je bolje da več vložiš v procesor, ker performance nenarašča toliko kot pri grafičnih. Kakšen i7 4770K ali i5 4670K.
Če pa boš streamal je pa bolje vzeti FX 8350 ni tako napačen kot zgleda :D + AMD ne bo menjal plate med še 2 generaciji kokr vem
bodo nasljedni v 28 nm steamrollerji tudi na AM3+ pridejo pa naslednje leto Q1-Q2 in 2014.

http://www.dailytech.com/AMD+28+nm+Serv...
http://www.xbitlabs.com/hot-topics/amd-...

SuperVeloce ::

hojnikb je izjavil:

izklopiš detajle, ki porabljajo procesor ali pa naviješ proc...

Težko je najt določene nastavitve. Sem se igral kakšnih 10min, zmanjševal sence in podobno, pa nekako nisem dobil pravega odgovora, kaj je tisto kar zelo cpu bremeni.

SuperVeloce ::

Venum je izjavil:

Pa se da rešit to cukanje z malenkostno razbremenitvijo procesorja (da vsa jedra ne laufajo na 100%, ampak na 90 recimo) z nižanjem detajlov?

Vsa jedra na 100% boš dobil le s kakšnim renderingom in računskimi operacijami, ker je preveč drugih spremenljivk. Farcry3 je pa tko... 2 threada žreta na polno dva jedra, ostalo se pa razporedi nekako. Ubistvu je procesor nekje cca. 80%, pri 3,2ghz, dve jedri cca 90% ostali dve pa malo nižje.

Spock83 ::

Ma tudi FC3 tudi ni nekaj optimiziran. Meni ni gladko delovalo pri 3570k, 8GB ter GTX680 z znižanimi detajli.

klkkkkkkkkkk ::

SuperVeloce je izjavil:

hojnikb je izjavil:

izklopiš detajle, ki porabljajo procesor ali pa naviješ proc...

Težko je najt določene nastavitve. Sem se igral kakšnih 10min, zmanjševal sence in podobno, pa nekako nisem dobil pravega odgovora, kaj je tisto kar zelo cpu bremeni.



Kaj obremeni CPU?
Ubistvu odvisno od špila. Na hitro povedano CPu obrenijo procesi, ki se dogajajo med igranjem, grafična pa poskrbi za izgled teh procesov. Nekateri procesi tudi samo obremenijo GPU nekateri samo CPU.
Sepravi pri strategiji več kot boš imel vojakov ali enot, več boš obremenil CPU. Grafična bo pa posrkbela za izgled teh vojakov.

Bom hitro naredil test in ti povedal kaj obremeni procesor pri Far Cry 3.

Spock83 je izjavil:

Ma tudi FC3 tudi ni nekaj optimiziran. Meni ni gladko delovalo pri 3570k, 8GB ter GTX680 z znižanimi detajli.


Moraš iti v
C:\Program Files (x86)\FarCry 3\bin
zaženeš
farcry3_d3d11
desna tipka/properties/compactibility/ win vista servis pack 1 ali 2 tudi win 7
Meni je to pomagalo dobit 40% performanca

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Jaz imam 3770K@4.5, 16GB RAMa, 670@1100, pa recimo v Crysis 3 JAZ ne morem igrati na polnih detajlih. Če bi gledal samo AVG FPS, potem bi rekel, da je ene 50FPS, ampak je preveč nihanja. Isto pri FarCry 3.

Ni mi hujšega, če v sceni/sobi/okolju laufa 70FPS, potem pa pade ali niha na 40FPS. To JAZ občutim in raje igram na nižjih detajlih.

Kar se pa tiče 770, je pa to stara nvidijina praksa rebrandanja. Se spomnite 8800? prvo so bile tiste z 320MB/640MB/Ultra, potem 88GTS512, kasneje 9800, na koncu pa še 200 serija ali nekaj takšnega.

Sicer jih pa razumem, ker so se itak spravili v Enterprise segment, za gamerje pa uporabijo oskubljene čipe...

Ne vem, kaj AMD štrika. Če bi AMD izdal konkretnega naslednika 7970, bi verjetno menjal mojo 670. Sicer pa razumem tudi AMD, saj je dobil deal za konzole, samo so to slabi izgovori za nas, gamerje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Spock83 ::

@FlyingBee: Bom počakal na vsaj 50% off. Se mi ne mudi. Imam še veliko iger za preigrati. :) Drugače hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

D3m ::

Ne skrbeti za AMD. Konec leta bomo več vedeli kaj se kuha.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Venum ::

Zdej ste mi pa dali kr mislit. No to s 100% je res skor nemogoče v igrah, je pa že blo blizu (recimo igra la noire mislim da je bla ful požrešna + 3.8gb-3.9gb rama je skupno pojedo sistem, ko je igra laufala), ampak taki primeri so redki. Ma me da bi dal dnar na stran pa bi počaku na še novejše grafe in bi menju skupi s procesorjem in monitorjem.. Zaenkrat mi vse igre še nekako laufajo solidno (no assassins creed, gta pa kak la noire dela težave celemu sistemu, ampak je igralno). Edini problem, ki ga vidim da sedajšnja 8800gts ne podpira dx11, ki je nujna za crysis 3, vendar dokler je samo en špil še ni problema (čeprav bi jo zelo rad preigral v prihodnosti).

klkkkkkkkkkk ::

Eto benchmark narejen Far Cry 3
Vse na LOW - Video Quality
Video
800x600
DirectX 11
Enhanced
HBAO
FOV 80.3
v mestu 48 minimum FPS

GPU 34%

Potem sem tole spremenil
geometry - very high
terrain - High
WATER - High

FPS - minimum je bil 36( tekel po mestu itd.)
GPU 37%


Tukaj sem se ozru v eno točko (hišico...v začetni misiji)
Vse very hihg razn resolucja pa MSAA
Cores
1 core 99-100% 16 FPS
2 Cores 99-100% 37 FPS
3 Cores 73-78% 51 FPS
4 Cores 62-68% 54 FPS
5-6 Cores 60-65% 54 FPS

Lp

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Hmmm zanimivo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

Venum je izjavil:

Zdej ste mi pa dali kr mislit. No to s 100% je res skor nemogoče v igrah, je pa že blo blizu (recimo igra la noire mislim da je bla ful požrešna + 3.8gb-3.9gb rama je skupno pojedo sistem, ko je igra laufala), ampak taki primeri so redki. Ma me da bi dal dnar na stran pa bi počaku na še novejše grafe in bi menju skupi s procesorjem in monitorjem.. Zaenkrat mi vse igre še nekako laufajo solidno (no assassins creed, gta pa kak la noire dela težave celemu sistemu, ampak je igralno). Edini problem, ki ga vidim da sedajšnja 8800gts ne podpira dx11, ki je nujna za crysis 3, vendar dokler je samo en špil še ni problema (čeprav bi jo zelo rad preigral v prihodnosti).



Nov sistem za 400-450€ ti bo poganja crysis 3 lepo :D
Jaz mam z assasins creedom probleme imam ko pridem v mesto samo 18-20FPS-jev, ko se vzrem v tla preko 100FPS-jev...

Problem je pa tuki ker se noben nenapenja niti GPU (50%) niti CPU (30%)

D3m ::

Potlej je treba patchat igro.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

D3m je izjavil:

Potlej je treba patchat igro.



probal vse
uglavm nedela pa da se jebeš al dam na low al pa na very high .... naboljše FPS-je dobivam na medium.
Medtem ko Low pa very high =

Frend ma Phenona x6 1045T pa 6790 dela vse kakor je treba.

D3m ::

Zanimivo. Piši na support.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

D3m je izjavil:

Zanimivo. Piši na support.


Eh sem se že vdal...
Samo malo mi je bilo smotano ko je prijatel z i3 pa Intel HD 2000 dobil več FPS-jev :D

Trenutno Tomb Raider :D

ABX ::

Far Cry 3 potrebuje pravi CPU. Moj i5 750@ 4.0 je bil cel čas na 80-100%. Na srečo ravno dovolj da FPS ni nikoli padel pod 50-60.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D3m ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

D3m je izjavil:

Zanimivo. Piši na support.


Eh sem se že vdal...
Samo malo mi je bilo smotano ko je prijatel z i3 pa Intel HD 2000 dobil več FPS-jev :D

Trenutno Tomb Raider :D


Imaš FX-6300?
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

D3m je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

D3m je izjavil:

Zanimivo. Piši na support.


Eh sem se že vdal...
Samo malo mi je bilo smotano ko je prijatel z i3 pa Intel HD 2000 dobil več FPS-jev :D

Trenutno Tomb Raider :D


Imaš FX-6300?


Ja

PS: tisti testi zgoraj so bili na 3,8Ghz

hojnikb ::

da te kak core parking ne heca ... Oz. kakršne koli fore majo ti bulldozerji...
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

da te kak core parking ne heca ... Oz. kakršne koli fore majo ti bulldozerji...



Ne nič ne heca :D

Ker špili uporabljajo samo 3-4 core :D

Zdej tu se vidi kaj dejansko koliko so močni posamezni core-i.

hojnikb ::

Bi nabavo intel-a and no such problems would occur...
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Moraš iti v
C:\Program Files (x86)\FarCry 3\bin
zaženeš
farcry3_d3d11
desna tipka/properties/compactibility/ win vista servis pack 1 ali 2 tudi win 7
Meni je to pomagalo dobit 40% performanca

Meni se ne pozna praktično nič

hojnikb ::

to pa zato ker folk pretirava...
Minimaln boost dobiš, če izklopiš aero in podobne finte...
#brezpodpisa

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:

Bi nabavo intel-a and no such problems would occur...


BF3 je imel grozne probleme z microstuttering zaradi HT.

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

Bi nabavo intel-a and no such problems would occur...



Ja mam i3 2120 in je slabši.
Ni nevem kaj i3 .... za i5 se mi pa škoda, dat dnar če se da overclockat FX 6300 4,4Ghz z stock coolerjem v moji kišti.
Ko sem delal te benchmarke je bila temperatura samo 34-35C na 3,8 Ghz.

Mislim, da ni problemov v procesorjih ali grafičnih temveč v windowsih in hhd.

hojnikb ::

Spock83 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Bi nabavo intel-a and no such problems would occur...


BF3 je imel grozne probleme z microstuttering zaradi HT.

Kje je pa sploh govora o i7 ali i3 ?
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

SuperVeloce je izjavil:

Moraš iti v
C:\Program Files (x86)\FarCry 3\bin
zaženeš
farcry3_d3d11
desna tipka/properties/compactibility/ win vista servis pack 1 ali 2 tudi win 7
Meni je to pomagalo dobit 40% performanca

Meni se ne pozna praktično nič


Heh.
No uglavm jaz sem umel 30-35FPS. Ko sem zagnal z directory ja pa 45-50FPS(normalne).

D3m ::

Hojnikb na splošno misli. Ampak je problem drugje in ne v procesorju.

Katero grafično imaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klkkkkkkkkkk ::

Imam HD 5870 1GB

Tudi FX 6300 poganja skyrim z vsemi modi na max zlahkoto... Dokler imam najnijo možno resolucijo, ker mi poje cel VRAM

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ni to glih nek biser v teh časih, to be honest...
#brezpodpisa
««
5 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon R9-2xx (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
1779283681 (143365) next3steps
»

nVidia Maxwell (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Strojna oprema
1266189336 (124925) m0LN4r
»

Grafična kartica do 250€

Oddelek: Pomoč in nasveti
283193 (2644) Janac
»

Radeon R9 290X je hiter, vroč in požrešen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9424188 (18654) vaščan
»

Gaming namizni računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
518161 (7070) theBill

Več podobnih tem