» »

depoziti..

depoziti..

petzup ::

Ima kdo kaj več konkretnih izkušenj glede depozitov ter v katero banko jih dat? Sem sicer na NLBju, pa imam nekaj več že našparanega(+10k) in bi rad čimprej nekam vložil, da mi ta denar stoji en čas in še od tega nekaj pokasiram. Bral sem da je ena od najboljših bank, kar se tiče procentualno pri depozitih neka Factor banka, ampak nisem kaj prida zasledil pri njej.. Pri NLB po izračunu bi dobil cca 420€ za 13mesecev, pri recimo PBS pa cca 500€, kar je že konkretna razlika.
Če ma kdo kakšnokoli drugo idejo, kam bi bilo najboljše dat denar za dobo vsaj leta dni, naj kar pripomne, se nebi branil nobenega nasveta.
  • zaklenil: Mavrik ()

jype ::

petzup> Ima kdo kaj več konkretnih izkušenj glede depozitov ter v katero banko jih dat?

http://www.bitstamp.net/
http://mtgox.com/
http://btc-e.com/
http://vircurex.com/

petzup ::

To so verjetno same tuje banke če se ne motim, glede tujega trga sem vedno v dilemi, malo cvikam kaj pa če...

shadowfax ::

Meni osebno je factor banka še vedno najboljša izbira. 4x3=1 depozit, vežeš za celo leto s tem, da lahko vsake 3 mesece prekineš brez penalov, obrestna mera 4%.

jype ::

petzup> To so verjetno same tuje banke če se ne motim, glede tujega trga sem vedno v dilemi, malo cvikam kaj pa če...

Niso banke.

Cvikaš lahko tudi pri bankah, brez skrbi.

petzup ::

Kako je potem glede prenosa denarja iz ene banke na drugo? Verjetno se je potrebno potem tudi v njihovo poslovalnico odpeljat, ki je pa v LJ?
@jype, to je nek podoben sistem kot tisto forex trgovanje, mislim, moraš redno spremljat trg in čakat kaj se dogaja? Če je tak princip itak odpade, ker se nebi rad s tem vsakodnevno ukvarjal pa študiral kaj se dogaja..

mgermo ::

Hranilnica Lon ima 4.35% nad 12 mesecev

shadowfax ::

Prvo identifikacijo je treba opraviti pri njih v Ljubljani. (po novem tudi v nekaterih poslovalnicah adriatic slovenic-e) Potem pa lahko vse urejaš preko e-maila oz. po telefonu. Denar nakažeš na njihov račun prek spletne banke oz. UPN-a. Če skleneš nov depozit ti pošljejo domov pogodbo katero podpišeš in pošlješ nazaj.

jype ::

petzup> @jype, to je nek podoben sistem kot tisto forex trgovanje, mislim, moraš redno spremljat trg in čakat kaj se dogaja?

Če bi rad trgoval, potem ja. Če bi rad samo shranil, potem ne.

petzup> Kako je potem glede prenosa denarja iz ene banke na drugo? Verjetno se je potrebno potem tudi v njihovo poslovalnico odpeljat, ki je pa v LJ?

Ne, gre za kriptografske valute, ki niso fizične in njihovo trajnost zagotavlja internet, njihovo vrednost pa matematika in dejstvo, da je količina omejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

petzup ::

Bom pretuhtal te dve Hranilnica lon in Factor banka pa se verjetno kaj odločim.
Imam pa namen zgolj denar samo nekje shranit in počasi dodajat brez kakšnega trgovanja.

jype ::

Če bi rad samo shranil, potem nakažeš na bitstamp, pretvoriš v bitcoine, preneseš k sebi in shraniš. Ko potrebuješ, pošlješ nazaj tja in zamenjaš za valuto, ki bo takrat zate najbolj ugodna.

mgermo ::

Človeku, ki želi varčevati z minimalno tveganja ala klasični depozit, ti greš predlagat bitcoine...

petzup ::

S tem se itak nimam namena ukvarjati nisem ravno za rizik variante niti nimam volje zapravljat časa in premišljevat kako bo čez 1 uro... Najbolj ziher je pač da nekam vložim počakam leto dni in ugotavljam naprej ali nadaljujem ali vzamem kar pač je.

jype ::

Conqueror> Človeku, ki želi varčevati z minimalno tveganja ala klasični depozit, ti greš predlagat bitcoine...

Človeku, ki bi zaupal banki, ja.

Marat ::

Ene najvišjih obrestnih mer imata Probanka in Faktor banka - in to z razlogom. Obe banki sta potalali veliko slabih kreditov, zato sta kapitalsko zelo šibki.

Kljub dobrim obrestnim meram, jaz v take banke denarja ne bi dajal. Sicer ti za depozite pod 100k EUR jamči država, vendar je v primeru propada banke vprašanje, koliko dolgo bi moral čakati, da bi ti država izplačala zajamčeno vsoto. V teh cajtih to glih ne bi bila neka državna prioriteta ...

Mavrik ::

O tem se že debatira v vsaj dveh temah polinkanih spodaj. Ne se ponavljati prosim.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148035 (11093) kombinezon
»

Kam ta trenutek s 30K EUR na daljsi rok? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15956628 (15381) Buggy
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251576 (35911) ZaphodBB
»

Po stresnih testih le še 150 evrov iz bankomata?! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15946026 (39248) vostok_1
»

Varčevalni račun, banka v SLO ali tujina?

Oddelek: Loža
103446 (3096) IceIceBaby

Več podobnih tem