» »

Obracun davka za pravno osebo za nakup iz tujine

Obracun davka za pravno osebo za nakup iz tujine

joej970 ::

Zdravo,

Ima kdo informacije kako je glede tega? Se davek obracuna enako kot pri nas?

Aja, najbolj me zanima kaj je razlika med Umsatzsteuer-ID in Steuernummer? Ali vpisem enako stevilko?

Gre za hoh.de
  • spremenil: joej970 ()

Gandalfar ::

Daj bolj jasno napisi kaj hoces narest. Je podjetje pri nas DDV zavezanec ali ne? Je firma od katere kupujes v EU in je DDV zavezenec? A narocas storitev ali izdelek?

Yohan del Sud ::

Če prav razumem gre za dve firmi oba zavezanca za DDV EU skupini, najbrž tudi euro skupini? Nisem že od mark posloval z nemčijo ampak, če se ne motim, gre prvo najbrž za ident. št za ddv in druga za ident. št. ali pa matično. Imajo itak nekoliko drugačen sistem številčenja, kolikor še spremljam računovodske standarde ...

Me pa tudi zanima tole kakšen bolj konkreten odgovor. Še posebej kje in kam ga zabeležiš v ddv obrazec.
www.strancar.com

McNato ::

Od nemškega podjetja potrebuješ racun brez obracunanega davka. Če boš iz Hemčije dobil račun z DDVjem boš moral DDV zahtevat od nemške davkarije, pri nas pa nareit samoobdavčitev.

joej970 ::

Jaz sem davcni zavezanec, firma je iz Nemcije, gre za graficno kartico. Torej jih morem kontaktirat in povedat, da sem iz slo in bi rad na firmo vzel in ne bodo zaracunali davka in basta? Potem v slo ne urejam vec?

Yohan del Sud ::

Če prav razumem, je zate lažje, da ti naj zadevo obračunajo kot običajen nemški račun z ddv. (Nemčija ima 1% nižjega), ne vem pa kak to obračunat naprej v našo davkarijo. Vprašaj kam naprej, ne na slo-tech. Te razlike grejo itak v skupno vrečo. Eni jih znajo s pridom izkoriščat.
www.strancar.com

fosil ::

Kot je rekel mcnato, nemško podjetje ti mora izdat račun brez DDV.
Potem pa pri nas narediš samoobdavčitev.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupovanje (računalnika) na firmo

Oddelek: Loža
62970 (2638) DePalmo
»

Nakup v tujini in DDV

Oddelek: Pomoč in nasveti
75064 (3062) mat xxl
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516491 (15128) Ales
»

Spletna trgovina, dobava, prodaja, DDV, skladiščenje...

Oddelek: Loža
125111 (4244) gazibo
»

Elektronika.si propadla? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50944564 (19633) Brane2

Več podobnih tem