» »

Neverwinter MMO

Neverwinter MMO

«
1
2 3

Tr0n ::

Med prejsno beto sem imel priloznost sprobati tale free-to-play MMO, ki bo predvidoma izsel aprila ali maja letos. Moram priznati, da sem bil kar prijetno presenecen nad igralnostjo (combat je bolj akcijski in spominja malce na TERA Online, graficno lep engine, minimalen UI).



http://nw.perfectworld.com/

Sicer gre za dokaj klasicen MMORPG, ki pa ima en zelo cool feature: Foundry. Igralci lahko ustvarjajo svoje zgodbe in queste, ki jih objavijo v igri, kjer se potem glasuje za najboljse. Editor omogoca vse od preprostih kill in fetch questov, pa do celih kampanj, custom map/dungeonov ipd.



shadeX ::

A je free?

Tr0n ::

Preberi prvi stavek.

shadeX ::

Damn oprosti.

Zgleda huda. Definitivno gre na listo MMORPG-jev, katere bom probal.

Tr0n ::

Star Trek Online (isti developer) je ze imel podoben UCC (User Created Content), tako da bo zanimivo videt, kako bo deloval v klasicnem fantasy okolju.

Med beto sem sprobal 5 user questov; 2 sta bila zelo dobra, morda celo boljsa od uradnih questov (zanimiva zgodba, nekaj puzzlov, cool enemiji), 2 sta bila dokaj klasicna, eden je pa bil bolj na pol narejen, je pa zato dobil tudi temu primerno nizke ocene.

BorutK-73 ::

Neverwinter dela na istih serverjih kot Star Trek online? Ker nekaj mojih "frendov" iz STO igra Neverwinter in jih vidim v STO kot online. Po njihovih prvih ocenah je super igra, moram še sam sprobati. Foundry ima tudi STO in je to največji + v igri.

Guzzy ::

Damn ta foundry bi blo kul videt tudi v GW2 za evente.
Pa lahko bi bli malo bolj izvirni glede ras... Elfi so too mainstream! pa še tri različne vrste majo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Tr0n ::

BorutK-73 je izjavil:

Neverwinter dela na istih serverjih kot Star Trek online? Ker nekaj mojih "frendov" iz STO igra Neverwinter in jih vidim v STO kot online. Po njihovih prvih ocenah je super igra, moram še sam sprobati. Foundry ima tudi STO in je to največji + v igri.

Ja, baje da je Foundry edina dobra stvar pri STO. :)

Tr0n ::

http://nw.perfectworld.com/news/?p=8497...

Closed Beta Weekend 4: April 12-14
Open Beta: April 30, 2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

yoco ::

Začel igrati open beto in moram priznat, da me je igra res pozitivno presenetila. Ful mi je všeč. Sicer sem šele lvl 10! :)
Edino kar me malo bega je valuta. Maš denar (gold), poj en Zen, pa še eni diamanti al kaj so že? :D

A bo mejbi kakšn slo guild?

BorutK-73 ::

yoco je izjavil:

Edino kar me malo bega je valuta. Maš denar (gold), poj en Zen, pa še eni diamanti al kaj so že? :D


Še večja zmešnjava je v Star Trek online (isto podjetje) s temi valutami. Trenutno jih je 6, 21 maja pa pride še ena, tako da jih bo na koncu 7.;(

edit:
ZEN kupiš z pravim denarjem ali pa veliko grindanja.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ja, zen = real money. Astral diamante pa dobis z dnevno "molitvijo", ki jih predelas v refined astral diamante pa verjetno se na kak nacin.

yoco ::

Še neki bi vprašal. Je ta igra p2w? Veliko komentarjev sem videl po netu, ki pravi da ni ravno "f2p" kokr ostale igre. V bistvu kako sploh veš, če je res p2w?

Guzzy ::

F2P pomeni da lahko igraš zastonj brez naročnine
P2W pomeni pay 2 win kar pomeni da ima npr. katera igra opcijo prodaje itemov, ki izboljšajo statse na karakterju z pravim denarjem(EUR) in si lahko tako karakterja nabildaš brez nekega velikega truda. Tega do zdaj tu še nisem opazil(v ZEN store).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Guzzy ()

Tr0n ::

Ne, ni p2w. Vse lahko dobis z igranjem, ampak traja dlje.

yoco ::

Kul! :D
A mejbi veš, če moram vedno kupovat tiste "kit" za mining al mi ni treba? Igram Rouga in edin kar mi ni treba kupovat je ta kit, ker lahk kar vedno minam, ostale pa ne morem!

vorantz ::

Tr0n je izjavil:

Ne, ni p2w. Vse lahko dobis z igranjem, ampak traja dlje.


p2w pomeni, da obstaja opcija, da lahko kupiš iteme za lajšanje igranja ne da je edina
98% f2p mmojev je p2w

Guzzy ::

Glede pvp-ja pa je ena stvar.. Crowd control zmaga igro :D

ABX ::

vorantz je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ne, ni p2w. Vse lahko dobis z igranjem, ampak traja dlje.


p2w pomeni, da obstaja opcija, da lahko kupiš iteme za lajšanje igranja ne da je edina
98% f2p mmojev je p2w


Ne, p2w pomeni da boljša orožja lahko dobiš samo če plačaš z pravim denarjem in jih ni mogoče dobiti v igri drugače.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Guzzy ::

ABX je izjavil:

vorantz je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ne, ni p2w. Vse lahko dobis z igranjem, ampak traja dlje.


p2w pomeni, da obstaja opcija, da lahko kupiš iteme za lajšanje igranja ne da je edina
98% f2p mmojev je p2w


Ne, p2w pomeni da boljša orožja lahko dobiš samo če plačaš z pravim denarjem in jih ni mogoče dobiti v igri drugače.


Ja to je to, ampak tudi če ga lahko drugače dobiš kot z pravim denarjem je še vedno P2W.

Tr0n ::

Ce si "lajsas" igranje, to ni Pay 2 Win. :) V tem primeru zgolj denar zamenjas za cas in obratno.

P2W bi bil weapon, ki ga lahko dobis samo s pravim denarjem in je statisticno boljsi od itemov, ki jih v igri dobis brez placila s pravim denarjem.

ABX ::

Guzzy je izjavil:

ABX je izjavil:

vorantz je izjavil:

Tr0n je izjavil:

Ne, ni p2w. Vse lahko dobis z igranjem, ampak traja dlje.


p2w pomeni, da obstaja opcija, da lahko kupiš iteme za lajšanje igranja ne da je edina
98% f2p mmojev je p2w


Ne, p2w pomeni da boljša orožja lahko dobiš samo če plačaš z pravim denarjem in jih ni mogoče dobiti v igri drugače.


Ja to je to, ampak tudi če ga lahko drugače dobiš kot z pravim denarjem je še vedno P2W.


Ne, zakaj sem že povedal, nehaj tupit svoje. p2w je če lahko kupiš "orožje" samo z pravim denarjem ne "tudi".
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ahac ::

Se ne strinjam. Če si lahko kupiš prednost pred ostalimi, potem je to p2w. To, da dodajo možnost dolgega grinda za item, ki je sicer v item store, špila ne naredi nič bolj fer.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ABX ::

Izven konteksta, noben ne zagovarja fer ali ne. Samo razliko med play to win in pay to win.

Če tako gledaš potem pade vse pod pay 2 win, ker vse lahko kupiš za keš, tudi cel account in vse na max. Ne glede na to če igra to dovoli ali ne.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Jp, pay 2 win je dejansko pay 2 win. Ce kupis cas, nisi zmagal. :)

BorutK-73 ::

ABX je izjavil:

p2w je če lahko kupiš "orožje" samo z pravim denarjem ne "tudi".


Točno tako!
Takšem primer je SWTOR.

Good Guy ::

Špil je bomba.

trenutno lvl 16 in me kr vleče pa vleče...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ahac ::

BorutK-73 je izjavil:

ABX je izjavil:

p2w je če lahko kupiš "orožje" samo z pravim denarjem ne "tudi".


Točno tako!
Takšem primer je SWTOR.

V Swtor dobiš cartel coins tudi kot reward za achievements, pa mesečno če uporabljaš authenticator. Sicer premalo, da bi si lahko pri normalnem igranju kupu dost takih stvari, ampak... da se! Torej po tej definiciji ni p2w! 8-O

edit:
Sicer pa Swtor niti ni pravi f2p game, ampak subscription game z f2p opcijo in če si naročnik, potem imaš itak dovolj cartel coins, da si kupiš tudi tisti armor v cartel marketu.
Poleg tega... če hočeš do max. lvl (in nadaljevat svoj class story v act 4) moraš itak kupit expansion. Free ne gre več do konca.
Če tko gledaš... celo WoW ima f2p opcijo do lvl 20, za karkoli več moraš pa bit naročnik.

Obstaja tolk različnih iger z različnimi stvarmi, ki jih prodajajo, da ni glih lahko rečt al je špil p2w ali ne. Boljše vprašanje za Neverwinter temo bi bilo: kaj se da kupit za € in kolk si na boljšem v primerjavi z ostalimi, če v igri zapravljaš denar?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Sims ::

Oj, začel igrati ... Trenutno še samski. Kdo igra? Eno vprašanje. Imel sem 75 "zlatnikov" sedaj jih naenkrat imam 17. Kaj me je keri oropal? Sem pa komaj level 5 ...

yoco ::

A je kdo na Dragon serverju?

Guzzy ::

Jaz sem na beholder, pa glihkar dobil mount! :)

Tr0n ::

Mount so podrazli od closed bete, kjer je stal 2.5 golda. Pa dodali so "vezni quest", kjer obisces zen vendorja takoj za tem, ko si bil pri mount NPCju. Barabe. :)

yoco ::

Guzzy je izjavil:

Jaz sem na beholder, pa glihkar dobil mount! :)

A je ta mount za vedno al po določenih urah zgine?

Pa, a jz to pravm vidm, da moram res plačat s pravim kešom, če želim kupit dodatni bag?

Guzzy ::

yoco je izjavil:

Guzzy je izjavil:

Jaz sem na beholder, pa glihkar dobil mount! :)

A je ta mount za vedno al po določenih urah zgine?

Pa, a jz to pravm vidm, da moram res plačat s pravim kešom, če želim kupit dodatni bag?


Ne, ko si lvl 20 ti dajo 3 tokene, ki jih lahko porabiš kot "rent a horse", vsak token ti da 15h uporabe konja... to je več kot dovolj da si nabereš 5g za permanent mount.
Za dodatne bage nisem prepirčan če jih je možno kupit samo v zen storu, sem pa dobil že 2 dodatna baga iz questov.

yoco ::

Guzzy je izjavil:


Za dodatne bage nisem prepirčan če jih je možno kupit samo v zen storu, sem pa dobil že 2 dodatna baga iz questov.

:O
Ker lvl pa si? Jz sam dobil samo en dodatni bag, že takoj na začetku. Upam, da dobim še kakšnega. Bi blo fajn! :D

Ne morem "stackat" istih stvari. Npr. imam 2 ista potiona ampak ju ne morem "skup" dat, in mi samo prostor zaseda. Isti problem mam z Identification scrollsi. A je tole mejbi bug?

particle ::

Rent-a-horse je 5h in ne 15h.

yoco, poglej če na tistih "istih" potih piše da so bound nate. Ker imaš take, ki jih kupiš pri vendorju, in so BoE, in tisti ki jih pobereš po tleh, pa so BoP. Zato jih deli v 2 različne.

yoco ::

particle je izjavil:


yoco, poglej če na tistih "istih" potih piše da so bound nate. Ker imaš take, ki jih kupiš pri vendorju, in so BoE, in tisti ki jih pobereš po tleh, pa so BoP. Zato jih deli v 2 različne.

Hvala, tega nisem vedel! :)

A kakšne banke pa nimajo, da bi ene par itemov shranil?

Guzzy ::

Trenutno sem 32, drugi bag pa sem dobil nekje okoli lvl 28. Banko maš v mestu. Je še kdo opazil da znajo bit dungeoni v tej igri zlo dolgi? ^^

yoco ::

Jz sm lvl 24, pa smo včeri igral dungeon zazih eno uro! :D

Eureka ::

Ali igra to igro tudi naš slotehovc Okapi ? Enega Okapija sem ravnokar srečal in je velikodušno pomagal, ko so me lovili :P

Good Guy ::

Jst mam kompanjona po imenu kreten :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Eureka ::

Kaj mam samo jaz tezave z HP , skos sem glih na glih. Sem klasicen warrior/fighter, se splaca lifesteal ali ne ? Imam ga 33% pa skor ne opazim, da bi se s tem kaj znatno healal, vem da se stacka z damage, ampak potem, da bi mi kaj pomenil lifesteal ga skoraj ne bi vec potreboval, ker bi vse ubil z 3 zamahi ..

Tr0n ::

Zato mas pa potione. :)

Eureka ::

Premalo, oz so predragi in sem skos na nuli z denarjem ali je pac to normalno ? :P Je pa res, da sem navajen iz kal online farmat in jih potem ponavadi pobijem več kot quest zahteva :P

Guzzy ::

Nevem meni ni nikol zmanjkovalo denarja, ponavadi je dovolj da kupim 10 potionov, pol pa dolgo nerabim nič kupit ker se že sami od sebe dropajo od mobov.

Good Guy ::

Denar je v tem špilu ena povsem neuporabna stvar...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

St235 ::

Mal zamori zadevo, ko bi samo za ure vijolčne skrinje odklepat dal več denarja, kot je mesečna naročnina na normalen MMO.

yoco ::

Kaj vi naredite z tisti itemi, ki jih lahko "fuse" ko jih mas 4? A se jih splača na AH prodat, ker meni samo prostor zasedajo! :|

Truga ::

Tr0n je izjavil:

Ce si "lajsas" igranje, to ni Pay 2 Win. :) V tem primeru zgolj denar zamenjas za cas in obratno.

P2W bi bil weapon, ki ga lahko dobis samo s pravim denarjem in je statisticno boljsi od itemov, ki jih v igri dobis brez placila s pravim denarjem.


Ali pa weapon, ki bi moral zanj grindat igro 10 let, lahko si ga pa pac kupis za 100 bux. :P

Ce lahko dobis v igri se ne pomeni da ni p2w. :V

Eureka ::

Res je, lep primer je podal en na youtube (če ga spet najdem postam tukaj), da sicer kot free igralec lahko vse dobiš, ampak nikoli ne moreš ujeti tiste, ki plačujejo in da je zanj to dejansko p2w igra, ker skoraj vse lahko kompenziraš tako, da odpreš denarnico.

Jaz se tudi strinjam, da bi ta prepad vmes moral biti manjši, ker dejansko lahko ujameš le tiste rekreacijske igralce, ki plačujejo, pa bolj malo igrajo v primerjavi s teboj, sicer pa v PvP nimaš pogojev ...

Sicer še vedno igram, sem tudi zamenjal fighterja s clericom in mi je bolj všeč, sedaj se bližam levelu 40, potem pri 60 se bom pa še sam dokončno odločil če je igra preveč pay2win naravnana. Je pa definitivno zabavna :)


p.s. Morda kdo ve če obstaja možnost, resetiranja tistih skill&talent pointsov, ker na začetku sem mogoče neoptimalno skillal :) Če sem prav sicer razumel naj bi se dalo z zeni, katere lahko tudi dobim z astral diamondsi, ampak nevem kaj moram kupit in kje, da dobim reset (seveda če je to res, da se da)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Elder Scrolls Online (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
763143575 (10382) oo7
»

Kateri MMO?

Oddelek: Igre
254625 (3222) sash69
»

World of Warcraft je ostal brez naslednika

Oddelek: Novice / Igre
2910604 (8165) HeMan
»

MMORPG

Oddelek: Igre
333697 (3137) bdoxx
»

Lord of the Rings online

Oddelek: Igre
374476 (2884) verunA

Več podobnih tem