» »

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi

1 2 3
4
»

energetik ::

dzinks63 je izjavil:

Če se bo po novem ciklu deklarirana povprečna poraba avtomobilom dvignila, se bo pač bolj približala realnemu stanju, sedaj je prevelik razkorak in točno to se bo zgodilo, tovarne se kaj veliko ne strinjajo s tem, saj bodo njihovi avtomobili čez noč postali požrešnejši in si tega niti pod razno ne želijo.
Res? Kaj pa pri tistih, pri katerih se tovarniška že zdaj sklada z izmerjeno? Recimo jaz imam kombinirano skoraj na decimalko enako kot je tovarniška (deklarirana=7,3 dejanska 7,4). Če bodo tovarniško povečali zaradi drugačnega standarda, potem se bo pri meni _bolj_ razlikovala kot se sedaj. Ne razumeš, da je nemogoče deklarirano porabo približati vsem kupcem in njihovim razmeram?
Ja, če izklapljajo alternatorje, servo pumpe in podobno, potem je to svinjarija.

Ampak to še ne pomeni, da potrebujemo nov standard, kvečjemu bolj strogo preverjanje, kako se držijo starega standarda in kaj vse vključujejo v meritve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Gregor P ::

Če stari standard dovoljuje vse to izklapljanje, pač potrebuješ novi standard, ki je v bistvu stari, le da po novem izrecno piše, da tega ne smejo početi8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

J.McLane ::

Kakorkoli, če gredo spreminjat trenutni standard, bi potem morali skozi test poslati še enkrat vsa vozila, pa še kakšnega, ki se ne prodaja več. To pač ne gre.
Dobro bi pa bilo, če bi se ena neodvisna organizacija zadeve lotila po svoje in dodala svojo številko poleg tega NEDC, ena alternativa je Ameriški EPA, samo problem je ker se tam testira samo avtomobile, ki se tam prodajajo, torej odpade večina 1.6 dizlov. Druga alternativa je ADAC, samo tam spet ne dobiš vseh vozil. Spritmonitor je tudi dober vir edino treba je paziti, da je vzorec vozil dovolj velik za vlečti ven neke zaključke.

Torej lahko narediš celo znanost, pa ti še ne bo jasno kakšno porabo bo imel tvoj novi avto.

Blinder ::

tisti sprit ni tok dober. kaki bmw-alfa-seat imajo višjo porabo, ker njihovi vozniki imajo težjo nogo. kaki majhni avti imajo višjo porabo, ker jih večinoma uporabljajo v mestni vožnji...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

leiito ::

A kdo ve, ko imaš gume Michelin fuel saver, ki prišparajo 5% goriva in tankaš ta nov bencin od OMv, ki baje tudi prihrani 5%, a se to šteje npr. (10l/100km - 5%) - 5% ali direkt 10% manj? Vem da ni velika razlika, ampak na 100.000 km se pa pozna.

black ice ::

Več privarčuješ, če voziš penzionistično kot Isht.

Blinder ::

10/100 * 0.95 * 0.95, torej se ne sešteje.
nevem pa če pride kej nižja poraba z tanovim bencinom
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

M-XXXX ::

leiito je izjavil:

A kdo ve, ko imaš gume Michelin fuel saver, ki prišparajo 5% goriva in tankaš ta nov bencin od OMv, ki baje tudi prihrani 5%, a se to šteje npr. (10l/100km - 5%) - 5% ali direkt 10% manj? Vem da ni velika razlika, ampak na 100.000 km se pa pozna.

Če bi bilo dejansko 5% nanese:
10L*095*095=9.025L

Magic1 ::

Bencinarji si vsak let izmislijo nov bencin, ki 5% prihrani:)) Če bi njim verjev, bi moral danes vsaj 30% manj pokurit, kot 10 let nazaj s istim avtom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Hayabusa ::

Problem je v tem, ker gredo vozilom kile gor + širše/večje gume poberejo svoj delež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Jst ::

Kje so stari dobri cajti, ko sem naredil izpit, naših "lepih" avtocest je bilo za vzorec, statistika je pravila, ~40% voznikov začetnikov razbije svoj avto v prvih dveh letih in na podlagi teh podatkov sem si kupil Audi A6 2.6 V6. Poraba 15L ali 20L, ni panike. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Markoff ::

blackbfm je izjavil:

ne samo proizvajalci, tudi (pre)ponosni lastniki avtomobilov radi trosijo gluposti da jim avto porabi (seveda ena full size limuzina vsaj) 4-5L / 100 km

Megane, letnik 2004, 1.6 16V (jasno, bencinar). Poleti 5,2 l/100 km pozimi 5,8 l/100 km.

Res pa vozim pogosto 90 km/h za tovornjaki, obvezno na puf po klancih navzdol, uporabljam cenene trike, kako prepričam mašino, da takoj izklopi dovod goriva, ko želim zmanjšati hitrost, nonstop imam vključeno trenutno uporabo, ... (in, ja, občasno celo gledam na cesto in v ogledala :D).

Tile testi so resda po svoje smešni, a pri moji (za marsikoga psihopatski) vožnji se da brez problema doseči deklarirano porabo.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

pegasus ::

Ma ni psihopatska, prav vzorna je ...
Dodati moraš le še planiranje poti glede na število semaforjev in pričakovan promet ter zaradi tega preferiranje vaških in poljskih poti in cestic napram glavnim prometnim žilam ;)

BlueKnight ::

naš stari Subaru l.1997 je imel specificirano porabo 8l pa je porabu 7,5 :D
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Bom starše vprašal, koliko je imel specificirano hrošč in koliko je dejansko porabil. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

black ice ::

MrStein je izjavil:

Bom starše vprašal, koliko je imel specificirano hrošč in koliko je dejansko porabil. :)

Niso vsi hrošči požrešni, čeprav pregovorno veljajo za take. ;)

dzinks63 ::

Hrošč 1200 34KM je imel porabe na cesti cca 7,5-9l/100km 86 oktanskega bencina. Če bi ga varčno vozil, bi šlo tudi manj. 1300 je porabil liter več, 1500 pa 2l več.

Po tovarniških podatkih za 1200ccm:
City: 10.6 l/100km
Road: 6.1 l/100km
Mixt: 7.8 l/100km

bdoxx ::

pegasus je izjavil:

Še ena on topic: pred dobrim tednom sem imel priložnost narediti nekaj 100km po nemških avtocestah z nemškim rentacarom: nov a3 2.0 tdi z le 3500km. Ponoči na prazni ravni avtocesti s 120km/h na tempomatu je imel porabo 6.8. Go figure ...


no jaz pa dostikrat vozim novo hondo civic 2012letnik 1,4 105konjov / bencinar, pa ma povrečno porabo 6.2., če pa bi se po tempumatu vozo penzionistično 110km/h, pa bi se kamot dalo prit pod 6.

Buggy ::

MrStein je izjavil:

Bom starše vprašal, koliko je imel specificirano hrošč in koliko je dejansko porabil. :)


moj se je vedno tankal za "jurja" in nikoli nisem gledal na porabo, ceprav je bila kar tam okoli 9-10 l/100km.je bil pa bolj kot ne gas do podna; 1300ccm AB motor (dvojni sesalni kanali) 44KM ...so bile takrat bolj druge stvari v ospredju, bencin je bila se najmanjsa skrb ;)

Korencek ::

Zakomplicirano je kar se tiče porabe. Zelo je pomembno kje se voziš, in kako se voziš.
Je pa zanimivo da sva z enim sodelavcem vozila vzporedno na daljšo razdaljo, pa je imel on z istim avtomobilom 2 litra večjo porabo (jaz 5.5 on pa 7.5). Sedaj je on avto zamenjal, pa imava isto porabo, se pravi da je bilo na prvem avtu nekaj narobe in je vrgel v nafto nekaj tisočakov preveč, na servisu pa mu niso in niso hoteli verjeti / mogli pomagati.

Moj rekord je.. Iz dolenjske v Stuttgart.. povprečna hitrost 115 na uro, povprečna poraba 4.9l/100km. Pa ni bila penzionistična vožnja, preprosto ko je bilo možno gas do konca po nemčiji, stem da je bilo nekaj del na cesti (M8 se kar obnavlja) in smo se tudi veliko vozili počasi v koloni.

Je pa tudi dejstvo da veliko ljudi ne zna voziti varčno. Ko jim omeniš že peto prestavo, pravijo da se ne vozijo zadosti hitro za njo.. Peta, šesta,.. čimprej v višjo prestavo. Jaz se ponavadi vozim od 80 naprej v šesti. Plus tega, moj avto bremz skoraj ne pozna, ne vozim ljudem za ritjo, opazujem pa ne avto pred sabo ampak tistega pred njim.. ko vidim da oni bremza, spustim gas, bremzam za mašino.

Škoda octavia 2,0 dizel, letnik 2011
Smisel smisla je v nesmislu

MrStein ::

Korencek je izjavil:


ne vozim ljudem za ritjo

Ampak tam si v zavetrju! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ttzavod ::

Dosti vozim Passat 1.4 TSI (150KM)... poraba po tovarni 4.4 na odprti cesti... meni, ko pazim 3,7... Zadnjič Maribor-Graz- Maribor 3.6 :-) ... da ne bo pomote gre za CNG vozilo. 3,6kg je itak cca 3EUR. Poln tank (cca 500 do 550 km) stane cca 20EUR. Ko ga preganjam potem pa prideva na 4,4 kile, ali v denarju 4EUR na 100km. Ostalo, kaj se spomnim: VW Shirocco 1.6 GTI 110KM, l 1972 mi je porabljal 6-7 litrov. To je letelo kot noro. Z starim passatom TDI chipanim svo imela z ženo (tekmujeva :-) ) rekord 3.2 litre, Mazda 5 2.0 diesel 3,6l.... Espace 2.2 mi res dosti porabi po mestu, ampak zadnjič v Grčijo: SLO- Gevgelija 6,8 litrov, kaj pomeni z enim tankom (80l) do Grške meje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ttzavod ()

ttzavod ::

Če hočeš nizko porabo:
- zavore ne uporabljaj (sam ko je nujno)
- v ovinek poskušam obdržati čim višjo hitrost (da je varno), ker je pospeševanje zguba
- tempomat je budala - cca liter več porabimo s tempomatom (v hrib hoče držati hitrost, a navzdol pa zavira... pravilno je navzdol izkoristiti gravitacijo kolko lahko, a navzgor zgubljati hitrost do vrha, tak da se poraba čim manj dviguje...
- zakon je enakomerna hitrost in predvidevanje
- čim prej višja prestava, najboljše v območju optimalnega navora...
- gume malo čez priporočen pritisk (ne tak, da bi jih v sredini požrlo :-)))
- to da je brezveze imeti nepotrebno težo v vozilu, ali nekaj na strehi itak....

clix ::

ttzavod je izjavil:

Če hočeš nizko porabo:
- zakon je enakomerna hitrost


To ubistvu sploh ni res. Motor ima največji izkoristek, ko je primerno obremenjen, se pravi, ko pospešuješ. Na računalniku res takrat piše ogromna cifra za porabo, samo tudi mašina opravi veliko dela (pospešuje dobro tono pleha)

Se pravi, če hočeš imeti res nizko porabo, prestavi v drugo prestavo, pospešuj do 70kmh, prestavi v ler (idealno, zraven ugasni motor), ter počakaj da avto počasi prikruza do ene 20kmh, spet v drugo in jovo na novo. Ne rečem pa, da je taka vožnja glih za na cesto. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Isht ::

Sem ta zadnji teden malo preizkušal različne hitrosti (torej 1 dan, 120km, ena hitrost; naslednji dan druga hitrost) in potem primerjal porabe.

Škoda Octavia Combi 1.9 TDI letnik 2004, 90hp
relacija 60km (x2 v enem dnevu), od tega 20km po lokalnih cestah, 40km po AC
Različne hitrosti samo po AC, po lokalnih cestah vedno po predpisih
130km/h = 6,0l / 100km
120km/h = 5,6l / 100km
110km/h = 5,1l / 100km
100km/h = 4,5l / 100km
90km/h = 3,9l / 100km

Torej, če se voziš s hitrostjo tovornjaka (90 na uro) namesto 130, vsak dan prišparaš na 120km 2,4 litra dizla. To je pri današnjih cenah (1,381 na liter) vsak dan 3,31 evrov.
Na mesec (22 delovnih dni) je to cca 73€. Na leto 875€. V 35 letih (ko je že en uporabljal tak lušten časovni razpon) pa kar 30.600€.
Da ne omenjam, da je pri počasnejši vožnji tudi motor manj obremenjen in posledično man izrabljen, torej so servisi cenejši in jih je manj.

Razlika v času je cca 10 minut v eno smer, torej 20 minut dnevno. Na mesec torej 7,3 ure, na leto 88ur, v 35 letih pa 3080 ur oziroma 128 dni oziroma 4 mesece.

Zdaj pa me zanima:
Kdo tukaj v 4 mesecih dela, kolikor časa izgubiš z vožnjo 90 namesto 130 tekom 35 let, zasluži 30 tisočakov? In seveda, tisti, ki zaslužite take tajkunske plače, v tej temi pač nimate kaj dosti za povedati, ker pri takih plačah vam ni pomembno, koliko se vozite in koliko denarja za to porabite. Tisti, ki pa imamo povprečno plačo, kredite in otroke, se nam pa že kar pozna.

blackbfm ::

kakorkoli že šparaš, realno boš imel na današnji dan po 35 letih 3e več v žepu in ne 30000 v kosu:)

Isht ::

clix je izjavil:

ttzavod je izjavil:

Če hočeš nizko porabo:
- zakon je enakomerna hitrost


To ubistvu sploh ni res. Motor ima največji izkoristek, ko je primerno obremenjen, se pravi, ko pospešuješ. Na računalniku res takrat piše ogromna cifra za porabo, samo tudi mašina opravi veliko dela (pospešuje dobro tono pleha)

Se pravi, če hočeš imeti res nizko porabo, prestavi v drugo prestavo, pospešuj do 70kmh, prestavi v ler (idealno, zraven ugasni motor), ter počakaj da avto počasi prikruza do ene 20kmh, spet v drugo in jovo na novo. Ne rečem pa, da je taka vožnja glih za na cesto. :D

Je pa tale objava čista traparija... Največja poraba je ob konstantnem pospeševanju, in z vožnjo brez gasa nikoli ne porabiš toliko manj, kolikor več porabiš pri pospeševanju.

Druga traparija je omemba vožnje v leru: v leru (ali npr. da tiščiš sklopko) motor še vedno porablja bencin z nekim minimumom, saj je dovod bencina malenkost odprt, da vzdržuje poganjanje motorja v leru. Po mojih izkušnjah je v leru poraba okrog 1,5 do 2 litra na 100.
Poraba nič je samo takrat, ko v prestavi popolnoma stopiš iz plina, pri čemer motor nima nobenega dovoda bencina, obenem pa motor bremza avto, motor pa ne ugasne zato, ker ga poganja samo premikanje avtomobila (in prenos vrtljajev iz koles preko menjalnika v motor).

Najnižja poraba je absolutno pri vzdrževanju konstantne hitrosti s čim manj pospeševanja in zaviranja.

blackbfm je izjavil:

kakorkoli že šparaš, realno boš imel na današnji dan po 35 letih 3e več v žepu in ne 30000 v kosu:)

Ja, pa tudi na današnji dan po 35 letih ne bom imel izgubljenih 4 mesecev, ampak samo 10 minut. Pa smo spet na istem, aneda?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Blinder ::

Isht je izjavil:



Najnižja poraba je absolutno pri vzdrževanju konstantne hitrosti s čim manj pospeševanja in zaviranja.


Glih tle se motiš :D je pa res da ne moreš vozit gas-neutral-gas-neutral-gas-neutral, tudi z vidika obrabe sklopke ne
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

krneki0001 ::

dzinks63 je izjavil:

Hrošč 1200 34KM je imel porabe na cesti cca 7,5-9l/100km 86 oktanskega bencina. Če bi ga varčno vozil, bi šlo tudi manj. 1300 je porabil liter več, 1500 pa 2l več.

Po tovarniških podatkih za 1200ccm:
City: 10.6 l/100km
Road: 6.1 l/100km
Mixt: 7.8 l/100km


1200ccm je bil najbolj požrešen od vseh, ostali so imeli več konjev in enako težo, pa so se lažje vozili.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

-valvoline- ::

Tisti beli homologacijski kartončki majo kar natančen podatek o porabi. Ne vem od kod copy-pastajo teh,vendar bolj realno ne more bit. Na mojem a4 v kartončku piše 5.7 litrov,in je res tolk. Povprečje se giblje 5.5 poleti do 6.5 pozimi.

ttzavod je izjavil:

Dosti vozim Passat 1.4 TSI (150KM)... poraba po tovarni 4.4 na odprti cesti... meni, ko pazim 3,7... Zadnjič Maribor-Graz- Maribor 3.6 :-) ... da ne bo pomote gre za CNG vozilo. 3,6kg je itak cca 3EUR. Poln tank (cca 500 do 550 km) stane cca 20EUR. Ko ga preganjam potem pa prideva na 4,4 kile, ali v denarju 4EUR na 100km. Ostalo, kaj se spomnim: VW Shirocco 1.6 GTI 110KM, l 1972 mi je porabljal 6-7 litrov. To je letelo kot noro. Z starim passatom TDI chipanim svo imela z ženo (tekmujeva :-) ) rekord 3.2 litre, Mazda 5 2.0 diesel 3,6l.... Espace 2.2 mi res dosti porabi po mestu, ampak zadnjič v Grčijo: SLO- Gevgelija 6,8 litrov, kaj pomeni z enim tankom (80l) do Grške meje....

Evo,to je prihodnost. Metan ga rula. Čeb mel polnilnico na voljo bi takoj šel po rabljenega bifuel iz IT.
Zakaj se sploh matrajo z EV škatlic ku je CNG najboljša varijanta.

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

Isht
Po mojih izkušnjah je v leru poraba okrog 1,5 do 2 litra na 100.

Motor v prostem teku porablja cca 0.5 l na uro.


Kako si se uspel v leru peljati 100 km ?

SuperVeloce ::

Tako ja, ogreti dizli so okoli 0.4 ali 0.5 l/h, bencinerji 0.8 in več...

J.McLane ::

ttzavod je izjavil:

Dosti vozim Passat 1.4 TSI (150KM)... poraba po tovarni 4.4 na odprti cesti... meni, ko pazim 3,7... Zadnjič Maribor-Graz- Maribor 3.6 :-) ... da ne bo pomote gre za CNG vozilo. 3,6kg je itak cca 3EUR. Poln tank (cca 500 do 550 km) stane cca 20EUR. Ko ga preganjam potem pa prideva na 4,4 kile, ali v denarju 4EUR na 100km. Ostalo, kaj se spomnim: VW Shirocco 1.6 GTI 110KM, l 1972 mi je porabljal 6-7 litrov. To je letelo kot noro. Z starim passatom TDI chipanim svo imela z ženo (tekmujeva :-) ) rekord 3.2 litre, Mazda 5 2.0 diesel 3,6l.... Espace 2.2 mi res dosti porabi po mestu, ampak zadnjič v Grčijo: SLO- Gevgelija 6,8 litrov, kaj pomeni z enim tankom (80l) do Grške meje....


- Motorni bencini: 8,77 kWh/l
- Dizel/KOEL: 9,85 kWh/l
- UNP: 7,16 kWh/l
- Zem.plin: 13.16 kWh/kg

Tvoj Passat TSI lepo kuri ekvivalent 5,5 l/100 km v bencinu (to je super poraba btw), torej daleč od porabe 4,4 na odprti cesti. Drugače pa absolutno podpiram CNG kot pogonsko gorivo, ampak treba se je zavedati, da bi bila lahko tudi cena bencina samo 82 centov z DDV ampak brez trošarine.
Tako BTW, kje pa tankaš CNG? imaš doma polnilnico, koliko stane?

nekikr ::

http://www.24ur.com/novice/slovenija/na...

Najslabši so BMW, Audi, Opel in Mercedes, celo 30% odstopanje - v povprečju.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
440143330 (42424) krneki0001
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142547 (87274) krneki0001
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40489026 (66232) MadMax
»

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18331298 (22377) nekikr
»

Hibridno vozilo...

Oddelek: Loža
112935 (2712) energetik

Več podobnih tem