» »

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi

1
2
3 4

Isht ::

@Gregor P:
Tisti, ki zaradi svoje želje po adrenalinu radi gonite 180, 200, pa se čim prej zaletite v najbližje drevo, da ne boste z egoistično brezglavo hitro vožnjo ogrožali vseh okrog sebe!

Gregor P ::

Ko imam željo goniti avto grem seveda na urejeno dirkališče (kjer je poskrbljeno tudi za mojo varnost, obenem pa ne ogrožaš drugih), kako pa drugače?!?:| Prav nobenemu pa ne želim, da se zaleti "v najbližje drevo":'(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Spura ::

Me ne preseneca. 10 let stari bencinarji majo 6-7 litrov na 100 km porabe, novi pa kao 3.5-4? Ma ni variante da jim to verjamem.

Spura ::

RejZoR je izjavil:


Problem je samo da je večina folka pri nas egoističnih prascev, ki gledajo samo nase (in na njihovo porabo) in jih boli K za vse ostale.
Najboljse fore so mi take, k se peljes ob 10 zvecer v cetrtek po obvoznici, nikjer zive duse, samo en pacient ki vozi 90 po prehitevalnem pasu. Na povsem prazni cesti. Se ena tipicna fora egotisticnih usekancev v ljubljani zadnje case je pa to, da si folk na semaforju pusca za 3/4 avtomobila placa spredi (med sabo in sprednjim vozilom). To je pa res za s kolom prefukat. Ljudje nic ne mislijo na druge udelezence v prometu.

nekikr ::

Kaj ko bi malce dvignili nivo debate?

Mipe ::

Šinfanje čez voznike, ki varno vozijo? Taka je torej slovenska prometna kultura...

Pithlit ::

Fuel consumption (economy) - combined 5.6 l./100 km.

Tolk ma deklarirane.

Jaz pa 5.3l/100km po ~40kkm. Seveda so bila obdobja ko sem skurila tudi prek 6l/100km, pa pod 5l/100km. Ampak se vse 'zgliha' po par 10kkm.

Pa redko vozim počasneje od omejitev. Divjam sicer ne (čeprav se marsikdo ki se je že vozil z mano ne bi strinjal).
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

idealno stanje pač ni to, da populiš vso odvečno maso iz avta, maso, ki je drugače serijsko prisotna in da z raznimi nalepljenimi zadevami izboljšaš aerodinamiko

Seveda je, opisano je ravno definicija idealnega. Le tisto limanje nalepk (ki niso vsaj opcijska oprema pri nakupu) bom verjel ko bom vidu.
Če iz avta vržeš vse kar ni obvezna oprema pač iščeš ideal.

In dokler se podobnih 'trikov' poslužujejo vsi proizvajalci ni narobe čisto nič. Cifra je uporabna itak le za primerjavo med njimi samimi in ima z mojo konkretno porabo le približno posredno zvezo. Avto z deklarirano višjo porabo bo pri meni mel drugačno porabo a vseeno višjo kot nek drug z deklarirano nižjo. Razen seveda v ekstremnih primerih ko tudi to ne drži in je treba pri nakupu bit bol pametn kot pa le gledat na tri številke. Če se glede porabe sploh sekiraš seveda.
Zbogom in hvala za vse ribe

Blinder ::

Spura je izjavil:

Me ne preseneca. 10 let stari bencinarji majo 6-7 litrov na 100 km porabe, novi pa kao 3.5-4? Ma ni variante da jim to verjamem.


in kje si videl bencinarje, ki naj bi porabili pod 4 litre na 100? v tvojih sanjah? se mi je zdelo ja..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Isht ::

Gregor P je izjavil:

Ko imam željo goniti avto grem seveda na urejeno dirkališče (kjer je poskrbljeno tudi za mojo varnost, obenem pa ne ogrožaš drugih), kako pa drugače?!?:| Prav nobenemu pa ne želim, da se zaleti "v najbližje drevo":'(

Glede na to, koliko divjakov je po slovenskih cestah, ki imajo betonske cegle namesto nog, prehitevajo po levi, desni, po sredini med kolonama, ali pa kar po odstavnem pasu (če se jim ravno sprdne), bi si upal reči, da kakršna koli urejena dirkališča precej samevajo, povprečen Slovencelj pa svoje adrenalinske pretenzije izživlja kar na javnih cestah.

Tako da mi boš moral oprostit, če te vržem v enak koš.

WarpedGone ::

Glede na to, koliko divjakov je po slovenskih cestah, ki imajo betonske cegle namesto nog, prehitevajo po levi, desni, po sredini med kolonama, ali pa kar po odstavnem pasu (če se jim ravno sprdne).

Divjake najdeš na dirkališčih in recimo na kaki prazni ravni cesti.
To kar zgoraj opisuješ so navadni idioti. In pol ko se idiotsko zrine pred tebo pa upočasni pod tvojo hitrost (in daaaaleč pod omejitev) da moraš zavirat še ti.
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

WarpedGone je izjavil:

In pol ko se idiotsko zrine pred tebo pa upočasni pod tvojo hitrost (in daaaaleč pod omejitev) da moraš zavirat še ti.

Ja, škoda da nismo v Rusiji.:'(

Grey ::

Osebno večino časa vozim 110 km/h. Če se najde tovornjak, pritisnem malo po gasu, da gre hitreje in ne oviram ostalih, ki želijo voziti hitreje. Rezultat - na mesec prihranim za en tank stroškov. Časa pa izgubim minimalno zaradi 20 km/h manj. Na tako kratke razdalje, kot je Slovenija, sploh pa, če delaš dnevno veliko kilometrov tja in nazaj se po mojem mnenju ne splača voziti hitro, ker trošiš bencin zaradi nenehnega pospeševanja in zaviranja - iracionalno. Je pa vožnja izbira vsakega posameznika in vozniška kultura tudi. Tako, da razumem ljudi, ki vozijo 110 km/h (68 mph kolikor vozijo v USA). 90 km/h po avtocesti in da te tovornjaki prehitevajo...that's pushing it :) In other words, ker se vozim bližje testnim zahtevam in s konstantno hitrostjo (tempomat) sem bližje deklariranim specifikacijam, v bistvu sem enak z njimi.

Rešpetlin ::

Grey, lepo napisano, podpišem. Tudi moja potovalna hitrost je ponavadi 105-120 km/h, s tem da na prehitevalnem pospešim v primeru, če imam zadaj hitrejšega. Izjema so dolge relacije (3+ ure), tam se razlika napram 130-140 pozna v obeh primerih. Tako da mi ne pride na misel, da bi v Francijo vozil s 110 na uro :)

Sem vozil v obeh spektrih - s težko nogo in z ekstra šparovno (rekord 1470 km s 60 l tankom, enoprostorec), in sem zdaj na happy medium.

Isht, podpiram šparovno vožnjo in računica pove vse. Zdi se mi pa egoistično, da te morajo zaradi 5 km/h več prehitevati tovornjaki - s tem sebi prišparaš zares minimalno, efekt na ostale voznike pa ni ravno blagodejen.

Prava varčna vožnja ni samo cijazenje, to zna vsak - catch je ujeti dober kompromis med časom in stroški. Mesečno si na slabšem 9 ur - to je npr. en lep izlet ali dan v hribih.

Isht ::

Pri tovornjakih je še en drug zanimiv aspekt:
Če jaz vozim 90, kako me torej tovornjak lahko sploh prehiteva? Največja dovoljena hitrost tovornih vozil je, kot vsi vemo, 90. Meni pa se konstantno dogaja, da me dohiteva tovornjak, ko imam na števcu 95 ali 100.
Malo za razmislit...

jlpktnst ::

Ja največji mojstri po levem pasu 90, po desnem pasu 70 (da jih morajo prehitevat tovornjaki, konstanta na severni obvoznici potem pa prometni čep posledica), pa folk z 0 varnostne, tako da niti ne moreš menjat pasu levo ali desno ker se vsi tolk rinejo "da ja ne bo šel pred mene" ... na koncu pa vsi porabimo 1l bencina več na 100.

Ena čudna reč na katero noben ne pomisli in bi tudi zmanjšala porabo in zastoje - zakaj ne moremo vsi hkrati speljat pred semaforjem? Zakaj vsak čaka 2 sekundi na unega pred njim? Lepo vsi mal stisnemo gas in to je to. Tako pa ponekod celo pridejo skoz zeleno samo 3-4 avti in moraš čakat dodatnih 5 minut (+ dodatna poraba).

@Isht: Števc ti laže. Vsak števc na avtu kaže 5-10% manj ponavadi. Razen če imaš neke nestandardne gume gor. Pa kaj vraga bi vozil človek 90 po avtocesti? Sicer se strnjam da so tile tovornjakarji rahlo nori, samo vseeno te ne razumem. Kje je point vozit manj kot 90 po avtocesti? Potem pač pelji po regionalki pa še ceneje te pride.

Če gledate bi bilo dobro mogoče overall porabo vseh nas zmanjšat. Recimo rondoji, a izboljšajo porabo v globalnem pogledu ali ne? To bi bila zanimiva tema za kak članek.

CoolBits ::

Če jaz vozim 90, kako me torej tovornjak lahko sploh prehiteva?

Ko tebi števec kaže 95-100 se realno voziš 85-90... kar preveri z gps-om. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

detroit ::

McAjvar je izjavil:

Mene pa zivcirajo ravno tisti klovni, ki so mnenja, da je 130 km/h priporocena oziroma minimalna dovoljena hitrost na avtocesti, ki ne upostevajo varnostne razdalje in ki se, tudi ko prehitevam tovornjak z voznjo po omejitvah, prilepijo za rit in pobliskavajo in trobijo. Pa kam zelis, naj se ti med voznjo mimo tovornjaka umaknem? Pod tovornjak? V zascitno ograjo?

Se on topic, vozim po omejitvah, realna poraba je slab liter vecja od deklarirane (poleti je kombinirana okoli 6.9, pozimi nekaj cez 7), ob mestni voznji pa gre proti 8, kar je vec od deklarirane. Gre pa za korejca.

Haha točno moja izkušnja in še kmet v črnem golfu me je potem hotu zrint dol s ceste kao ker sm mu zabremzu....:D Čaku sm samo da pride na moj pas da mu odbijem špegu. Seljaki po duši v glavi pa en lešnik
Skero

SuperVeloce ::

McAjvar je izjavil:

Mene pa zivcirajo ravno tisti klovni, ki so mnenja, da je 130 km/h priporocena oziroma minimalna dovoljena hitrost na avtocesti, ki ne upostevajo varnostne razdalje in ki se, tudi ko prehitevam tovornjak z voznjo po omejitvah, prilepijo za rit in pobliskavajo in trobijo. Pa kam zelis, naj se ti med voznjo mimo tovornjaka umaknem? Pod tovornjak? V zascitno ograjo?

Se on topic, vozim po omejitvah, realna poraba je slab liter vecja od deklarirane (poleti je kombinirana okoli 6.9, pozimi nekaj cez 7), ob mestni voznji pa gre proti 8, kar je vec od deklarirane. Gre pa za korejca.

Poglej, tudi sam kdaj šparam, pa skoraj nikoli ne doživim, da me ravno pri tistem prehitevanju enega bogega tovornjaka nekdo preseneti. Vsi bentite o tem koliko vam trobijo, sam pa praktično tega ne doživim, med tem ko je pa malo hitreje praktično nemogoče tekoče voziti.

Se seveda najde pa tudi pacient, ki trobi še ob stoječi koloni, takim ni pomoči. Ampak to je pač ena skrajnost, druga skrajnost pa je, da človek pri 95kmh ne more upočasniti za 5km/h, da počaka na dovolj maneverskega prostora pred prehitevanjem cele kolone tovornjakov. Skoči ven zadnji trenutek in prisili celo kolono na prehitovalnem k močnejšem zaviranju. Seveda se vmes ne more umakniti, tudi če je med tovornjakoma 300m razlike. Ali celo prisili šleperja k prehitevanju, potem pa ga goni vzporedno 10km (ja ne delajo to samo tovornjakarji med seboj). To so čisto isti egoisti in norci, kot tisti, ki se šlepajo na zadnih odbijačih z eno roko na stikalu za dolge luči, z drugo pa iztegnjen prst.

gruntfürmich ::

se zares lepo vidi kako so slovenski hlapci navezani na svoj pleh, sploh na nemškega. to pa imamo itq v genih da služimo nemškim gospodarjem; prej človeškim, zdaj pa plehnatim.
in se pehamo, odrekamo, glancamo, živciramo... skratka same dobre zadeve.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Boobiz ::

Odvečna masa ja :))

Problem NEDC ni to, da je slab test. Je čist okej, ampak kot pravijo je outdated. Proizvajalci v mapo motorja pri točkah kjer cikel preverja optimirajo zgorevanje v drugih točkah pa niti slučajno ni tako. Saj se zdaj hudo kregajo in lobirajo, da se skine nov predlagani testni cikel za 2014, ki bi mel random faktor, da proizvajalci ne bi mogli exploitat tega. Ampak potem pridemo do tega, da iz zdajšnih 15 fabrk ki zna nardit ustrezen motor pridemo samo še na 6 fabrk. Nije to mačji kašelj.

EDIT: tisti ki pravite, da se na motorjih ni nič nardilo v zadnjih X letih počekirajte mase avtomobilov iz poljubnih časov in mase avtomobilo danes.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Gregor P ::

PaX_MaN je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

In pol ko se idiotsko zrine pred tebo pa upočasni pod tvojo hitrost (in daaaaleč pod omejitev) da moraš zavirat še ti.

Ja, škoda da nismo v Rusiji.:'(

... ali pa v Ameriki
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Isht ::

jlpktnst je izjavil:

Kje je point vozit manj kot 90 po avtocesti? Potem pač pelji po regionalki pa še ceneje te pride.

Če regionalke ni, ker so jo povozili z avtocesto, in je (razen čisto lokalnih cest) edina pot v službo in domov po AC, pač nimaš izbire, aneda?


Se pa absolutno strinjam s komentarjem glede semaforjev... Prižge se zelena luč in v povprečju traja 5 sekund, da spelje prvi, potem še 4 sekunde za drugega...
In če prišteješ še idiotsko programiranje semaforjev, ko greš čez zeleno, se voziš po omejitvah natančno, pa se pripelješ na rdečo; in na naslednjem semaforju isto... A slovenski upravljalci cest še niso osvojili osnov zelenega vala? Koliko bencina gre u luft s stanjem na rdečih lučeh?


Števec mi kaže pri 90 na uro približno 4 kilometre na uro več, kot vozim realno (preverjeno z GPSom). Če torej števec kaže 100, se vozim 95, 96, torej me tovornjakar nima kaj prehitevat, saj to zakonsko ne sme (da ne omenjam, da pri nesreči s tovornjakom pri 90 nastane bistveno večja škoda, kot pri nesreči z avtom pri 130 na uro).

SuperVeloce ::

Ja, zeleni val je pri nas prava znanost, zelo "zeleno" usmerjena. Dober primer je Velenje, pri 50kmh stojiš praktično vsakič, prekoračitev hitrosti ti prinese 2/3 ali celo 3/3 zelene. Pravijo pa, da ni zelenega vala zaradi umirjanja prometa lol. Za voznike v MB pa pri levem (prednostna zelena) zavijanju velja pravilo "2 čez zeleno, 3 čez rumeno, 4 čez rdečo" :))

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Isht je izjavil:

Pri tovornjakih je še en drug zanimiv aspekt:
Če jaz vozim 90, kako me torej tovornjak lahko sploh prehiteva? Največja dovoljena hitrost tovornih vozil je, kot vsi vemo, 90. Meni pa se konstantno dogaja, da me dohiteva tovornjak, ko imam na števcu 95 ali 100.
Malo za razmislit...

Niti ne. Tisti ki se mu gre za šparanje se bo itak _za_ tovornjak nalimal (na avtocesti) pa užival v zavetrju.
Life is as complicated as we make it...

luksorzi ::

Prav zanimivo je brat, ko nekdo pravi, koliko časa prišpara mesečno, ker se pelje 10km/h hitreje ... A mogoče ta čas vsak dan strese v šparovec potem ga pa konec meseca odpre in porabi ta čas?? Koliko je takih, ki tistih 10-20 min dnevno porabi in ne zapravi ... Govorite, kot da gledate na vsako minuto dneva, kako jo porabite in jo izkoristite maksimalno :))
Pa 130km/h na AC ni najmanjša, ampak največja dovoljena hitrost. ;)

DamijanD ::

Mislim, da je vožnja po AC, ki je počasnejša od povprečne hitrosti tovornjakov po AC ,pretiravanje in ustvarjanje gneče (ni lepšega kot 1km se vozit za šleparjem, ki prehiteva nekaj, ki je malenkost počasnejše od njega).
Sam imam realno porabo po enih 70.000km 5.17

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

Gregor P ::

luksorzi je izjavil:

Govorite, kot da gledate na vsako minuto dneva, kako jo porabite in jo izkoristite maksimalno
Starejši ko si, bolj gledaš na to;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

luksorzi ::

Gregor P je izjavil:

luksorzi je izjavil:

Govorite, kot da gledate na vsako minuto dneva, kako jo porabite in jo izkoristite maksimalno
Starejši ko si, bolj gledaš na to;)

Sej obstajajo ljudje, ki dejansko izkoristijo vsako minuto, ampak priznajmo si, da je takih malo ...

Gregor P ::

Saj ti pravim, takih mladih je verjetno malo, ko si pa starejši pa imaš rahlo drugačen pogled na čas; zato si tudi recimo privoščiš eno veliko udobno limuzino, kjer ti je skorajda vseeno, koliko porabi, poleg tega pa je še dovolj hitra in odzivna, da ti nobeno prehitevanje ipd. ne dela težav ter da je tudi hitra vožnja zelo udobna (ko ni razlike, ali voziš 130 ali 200 km/h, tam kjer lahko seveda; nobenih tresljajev, nobenega hrupa v kabini ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

svenica ::

Isht je izjavil:

@Gregor P:
Tisti, ki zaradi svoje želje po adrenalinu radi gonite 180, 200, pa se čim prej zaletite v najbližje drevo, da ne boste z egoistično brezglavo hitro vožnjo ogrožali vseh okrog sebe!


Slišal kdaj za avtobahn, ali pa, BOGVARUJ, dirkališče? Drugače pa lepo, da želiš smrt drugačnim od sebe, ziher si spoštovan in vrl mož.
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

Realman ::

Da se z osebnim avtom voziš po avtocesti pod hitrostjo tovornjakov je za mene bolano in tudi zelo nevarno. Glej, da se ti ne bo zgodilo, da te bo 1x eden 30T šleper zgazil, imaš veliko možnosti, če to delaš. Drugače se pa popolnoma strinjam, če že hočeš šparat je hitrost 110 do 120 km/h čisto ok. Se pozna na tanku konkretno.
90km/h na uro se pa samo samomorilci vozijo, to je isto nevarno kot večina slovencev ne obvlada vključevanja na avtocesto in se z 60 do 70 km/h vključi pred šleper. Moraš se zavedat da se takšen tovornjak ne ustavi tako kot osebnega.

Isht ::

svenica je izjavil:

Slišal kdaj za avtobahn, ali pa, BOGVARUJ, dirkališče?

Jaz sem slišal za te koncepte, ja. Večina slovenceljskih dirkačev pa še ni in se izživljajo na AC. Sem mislil, da sem to dovolj jasno napisal že zgoraj, ampak očitno je težko brati, ane?

svenica je izjavil:

Drugače pa lepo, da želiš smrt drugačnim od sebe, ziher si spoštovan in vrl mož.

Bolje, da se zakanta v drevo in se fenta solo, kot pa da se v svoji objestnosti zaleti v drugo vozilo in ubije kakega nič krivega otroka.

Hayabusa ::

svenica je izjavil:

Isht je izjavil:

@Gregor P:
Tisti, ki zaradi svoje želje po adrenalinu radi gonite 180, 200, pa se čim prej zaletite v najbližje drevo, da ne boste z egoistično brezglavo hitro vožnjo ogrožali vseh okrog sebe!


Slišal kdaj za avtobahn, ali pa, BOGVARUJ, dirkališče? Drugače pa lepo, da želiš smrt drugačnim od sebe, ziher si spoštovan in vrl mož.

V Slo ga ni, dirkališča namreč.

black ice ::

Železna zavesa je zaj* stvar, ja.

Pithlit ::

Hayabusa je izjavil:

V Slo ga ni, dirkališča namreč.

Lj-Grobnik - 1 ura 50 min
Lj-Zeltweg - 2 uri 20 min
Lj-Spielberg - 2.5 ure
Lj-Salzburg - 2 uri 40 min
Lj-Greinbach - 2.5 ure
Lj-Adria - 3 ure

Recimo.

Za kontrast (preden bo kdo začel pametovat da je predaleč)
Lj-Bovec - 1ura 45min

To da v Sloveniji ni dirkališča je slab izgovor.
Life is as complicated as we make it...

greeny ::

Sem zihr, da se da v praksi znižat porabo pod tovarniško v vsakem avtu. Še pri vseh mojih (7) avtih je bila moja povprečna nižja od tiste v prospektu. S tem zadnjim pa itak ni neke panike: cca 1EUR/100km

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: greeny ()

Blinder ::

Isht je izjavil:

svenica je izjavil:

Slišal kdaj za avtobahn, ali pa, BOGVARUJ, dirkališče?

Jaz sem slišal za te koncepte, ja. Večina slovenceljskih dirkačev pa še ni in se izživljajo na AC. Sem mislil, da sem to dovolj jasno napisal že zgoraj, ampak očitno je težko brati, ane?

svenica je izjavil:

Drugače pa lepo, da želiš smrt drugačnim od sebe, ziher si spoštovan in vrl mož.

ubije kakega nič krivega otroka.


če ubije odraslega pa ni nič narobe al kaj?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nekikr ::

Ne, to ni "in". Otroci in teroristi so v modi.

petzup ::

Mah ja seveda proizvajalci testirajo porabo po tunelih kjer je najmanj upora in ni čudno da je kr tako nizka. Če pa že testirajo na avtocesti pa verjetno nekje 110km/h ki je kao najbolj optimalna in ekonomična poraba. Sami nategi glede te porabe, nimaš realnega podatka dokler se sam ne opečeš..

blackbfm ::

pač računaj da ima porabo 20% ali 30% več in to je to

Magic1 ::

Ne gre za to, da prišteješ nek % in je to to. Trenutno če kupiš popolnoma nov model vozila, ne moreš vedet koliko ti bo pil. Proizvajalec ti lahko nabija 20, 30, 40% mimo. Npr novi Clio, 1.2 navadna mašina proti 1.2 s turbom. Po specifikacijah imata majhno razliko porabe, v realnosti pa pride razlika 25% pri enakem stilu vožnje. Fak of teh nekaj dodatnih konjev za 25% večji račun na bencinski. A tega ne razbereš iz specifikacij.
Magic

SuperVeloce ::

Pri enakem stilu vožnje? Misliš gas do podna? Ker lepa vožnja prinese prednost turbincu zaradi večjega izkoristka. Še lažje ga je voziti zaradi lepše krivulje navora.

Magic1 ::

Teorija je eno, a v praksi je pri tej mašini s turbom podn.
Magic

SuperVeloce ::

No ne vem, tega tce motorja še res nisem vozil, baje ni nek biser, ampak sklepal sem po ostalih turbincih drugih koncernov z podobno prostornino in večjih renault turbincih (še megane RS ima relativno nizko porabo, če si toliko nor mazohist, da takšen avto voziš varčno :D). Clio pri normalni vožnji nebi smel odstopati od tega povprečja, če pa to mašino tlačiš v megana karavana, ki bo kdaj tudi lepo naložen, je pa že druga zgodba.

Magic1 ::

Mah kje, večino kilometrine je naredil s eno ali dvema osebama in nič druge robe. Upam da bodo lahko na servisu mal naštelal računalnik na bolje.
Magic

WarpedGone ::

Rekla, kazala torej.
Prazno nabijanje.
Zbogom in hvala za vse ribe

l0g1t3ch ::

@Magic1

Za testno vožnjo si že slišal ?
Ko sem jaz kupoval avto sem vsa vozila, ki so bila v ožjem izboru za nakup peljal še vsaj na nekaj urno vožnjo, dva pa sem dobil celo za cel dan.
Tu sem točno videl koliko pije na moji relaciji in z mojim stilom vožnje.

kriko1 ::

Renault clio 1.2 turbo - dinamična vožnja 7l. Če ga vozim ful pazljivo pa 6.4l - če me spomin ne vara (ampak to pomeni da dovoliš na avtocesti da ti pade hitrost do 90 ter res dobro premisliš kdaj boš pospešil in seveda da poznaš vnaprej cesto).
Sedaj sem naše podatek, da naj bi bla kombinirana 5.4 l/100 km. No way, razen če bi šel max 70 po avtocesti v 5 prestavi (takrat ima nekje optimum kot kaže).

Stari clio 1.2 (brez turbo) ne vem koliko pije ampak definitivno manj, ker se pozna na koncu meseca kolikokrat ga tankaš. Stil vožnje tega pa je bolj podoben kot pri prej omenjenem na drugi način, ker avto nima neke moči in je isto ali imaš malo plina ali več - če ne gre nekam z željeno hitrostjo ne gre in nima smisla stiskat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

SplitCookie ::

Al pa se skeširaš za tista 2L/100 več, uživaš v vožnji z limuzino in se ne stiskaš v pločevinasti konzervi.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
440143274 (42368) krneki0001
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142466 (87193) krneki0001
»

Skoraj vsi dizli presegajo normative, proizvajalci zahtevajo zvišanje dopustnih izpus (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
40488991 (66197) MadMax
»

Proizvajalci avtomobilov prirejajo statistike o porabi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18331292 (22371) nekikr
»

Hibridno vozilo...

Oddelek: Loža
112932 (2709) energetik

Več podobnih tem