» »

Pomoč pri nakupu avtomobila

Pomoč pri nakupu avtomobila

«
1
2

Nextender ::

Pozdravljeni

Potrebujem pomoč pri nakupu avtomobila in me zanimajo Vaša mnenja. Namreč zanimam se med naslednjimi avtomobili:
-Citroen Xsara
-Fiat Bravo
-Honda Civic
-Kia Sephia II
-Mazda 323F
-Mitsubishi Carisma
-Opel Tigra
-Peugeot 306
-Renault Megane Coupe
-Rover Serija 200
-Volkswagen Polo
-Volvo S40

Letnik je med 1995 do 1999 in me zanima kateri izmed teh je najbol zanesljiv ter dober po Vaših izkušnjah.

bluefish ::

Malo čudno izbiro imaš to - od malčkov do limuzin.

Vesoljc ::

kje/koliko km bos delal?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Mesar ::

-Fiat Bravo
-Honda Civic
-Mazda 323F
-Mitsubishi Carisma
-Opel Tigra
-Volkswagen Polo

Evo malo krajsi seznam ce nebi rad crkoval ob vzdrzevanju... ceprav kake zadeve za Mitsubishije znajo bit drage, civice pa imas po vecini z nabitimi km ... vprasanje kolko realnih in kaksno je blo vzdrzevanje.
Your turn to burn!

Nextender ::

30km na dan

Hayabusa ::

Izračunaj predvidene km na mesec.

30 na dan je 900 na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iso2000 ::

Po mojih izkušnjah zna biti volvo drag. Vsaj moj V40 2.0T je bil. Je pa res, da je imel določene dele drugačne od npr. 1.8 (beri dražje).
Jaz še vedno delam reklamo za BMW. Imam compact-a 316, l. '99 in je za moje pojme poceni za vzdrževat - cene delov so nizke, ta stara jajčka zna tudi skoraj vsak mehankar pošraufat... Pa kar nekaj opreme, za udobnejšo vožnjo ima. Ni pa posebej poskočen ali posebej šparoven pri pitju bencina (poleti min. 6.8, pozimi max. 8.7 - relacija ali mešani cikel vožnje po omejitvah). Imam pa za sedaj podobno relacijo dnevno kot ti in če bi ostalo tako bi avto vozil še naprej. Moj ima verjetno okrog 230-240 tisoč kilometrov, točno ne bom vedel nikoli, ker je prejšnji lastnik dal prevrteti kilometre. Ampak avto še kar deluje bp. Od kar ga imam, sem parkrat menjal olje (med 10 in 12 tisoč km), enkrat mikrojermene, zadnje blažilce, en feder in komplet zavore. Skupaj na oko 600 € v 3,5 letih. Prevozil sem pa ca. 50.000 km. Delam pa avtom bolj kot "svina z mehom", ampak po drugi strani ga pa redno servisiram in odpravim sproti vse težave. Tako da na pogled je bolj bogi, tehnično je pa brezhiben. :)

harmony ::

Vidim da nimaš not Opel Astre, ki je zelo dobra v teh letnikih.

Drugače pa polota.

kriko07 ::

Ti priporočam
VW Golf IV TDI. tam okoli 2003 letnik
Boš videl... odličen,lahko bi rekel perfekten.

Hayabusa ::

Hahaha, golf 4 tdi.
Na a.netu se dobi samo uvožen klump z magičnimi 150 k km.

Blinder ::

jaz bi pogledal teste http://www.avto-magazin.si/avtomobilski...

japonci dragi in z revno notranjostjo in opremo, na ravni kie sephia, razen carisme. 306 star, isto polo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

nicksonn ::

Ok, na hitro:

-Citroen Xsara - ok, nč posebnega, precej solidni bencinarji
-Fiat Bravo - 1.6 je še kar poskočen, 1.4 se izogibaj, sicer ni nekih problemov
-Honda Civic - dober, mogoče malo overrated, dobri motorji, malenkost dražji deli, ampak v slo jih je dost
-Kia Sephia II - bi se izognil, čeprav so jo imeli sosedi in ni blo problemov...prepoceni tho.
-Mazda 323F - neproblematičen avto, mogoče vseeno predragi/nedobavljivi deli. ne vem ali gledaš še stare 1.5 ali novejše 1.4.
-Mitsubishi Carisma - enaka osnova kot volvo s/v40. zgolj povprečni motorji...relativno slab handling, jst = nebi
-Opel Tigra - zanimiv, redek avto. Majhen. Dobra alternativa corsi, motorji so precej solidni.
-Peugeot 306 - ok, nč posebnega, precej solidni bencinarji
-Renault Megane Coupe - ok, nč posebnega, precej solidni bencinarji
-Rover Serija 200 - rover je propadel, dragi deli, ne preveč dobra zanesljivost
-Volkswagen Polo - zna biti dražji napram ostalim, sicer neproblematičen, ampak tudi nezanimiv in s povprečno najmanj opreme
-Volvo S40 - volvoti niso poceni za vzdrževanje, sicer še kar prostoren in udoben avto.

Še to:
Golfi so absolutno predragi.
Jst bi na tvojem mestu vzel bencinarja, pri dizlu je prevelik rizik, da crkne kaj dragega.
Delanje rednih servisov, vzami pogost model, tudi če slučajno motor zariba, da se da ugodno dobiti in zamenjati z drugim.
Astra zna biti ok in ugodna.
Potrjujem vse kar je napisano za bmw compacta, poceni za vzdrževanje (delov je dovolj), poraba je solidna, 1.8ti je precej poskočen, najbolša lega od vseh naštetih + pozimi ti nudi daleč največ užitkov.

Karkoli boš kupil, imej na strani kakšnih 500 eur za poštimati kakšne morebitne probleme, če boš imel avto za več kot 2 meseca je pogosto potrebno vložiti v nove amortizerje ali zavore, mogoče preventivno kakšen veliki servis.
Lp,n
x n!

-valvoline- ::

Accent

Nextender ::

hvala vam za vse odgovore

lp

t-zonaz ::

Magane
t-zonaz

kriko07 ::

Hayabusa je izjavil:

Hahaha, golf 4 tdi.
Na a.netu se dobi samo uvožen klump z magičnimi 150 k km.

In kaj je narobe z Golfom?

RejZoR ::

To da so zgonjeni, previti in precenjeni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kriko07 ::

Da... "zgonjeni in previti"
Zakaj nisi rekel besede Poškodovani ali karambolirani???
Kdo pa je rekel da so Golfi naviti,zgonjeni?. Golf lahko ima tudi 90KM
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=704...
Kaj je narobe z tem?

Blinder ::

Kaj je narobe z njim? Stane 50+% več kot naprimer peugeot
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=575...

tale peugeot je za pol generacije novejši avto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

kriko07 je izjavil:

Da... "zgonjeni in previti"
Zakaj nisi rekel besede Poškodovani ali karambolirani???
Kdo pa je rekel da so Golfi naviti,zgonjeni?. Golf lahko ima tudi 90KM
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=704...
Kaj je narobe z tem?


Pozabil si dopisat še "precenjeni". 4 jurje za 10 let staro garo je precenjeno, Golf ali Fauve gor ali dol...
In kaj ima veze če ima samo 90KM ? Mašina je TDI in če si mrzlo gonil je vprašanje v kakšnem stanju je dejansko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Da... "zgonjeni in previti"
Zakaj nisi rekel besede Poškodovani ali karambolirani???
Kdo pa je rekel da so Golfi naviti,zgonjeni?. Golf lahko ima tudi 90KM
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=704...
Kaj je narobe z tem?


Pozabil si dopisat še "precenjeni". 4 jurje za 10 let staro garo je precenjeno, Golf ali Fauve gor ali dol...
In kaj ima veze če ima samo 90KM ? Mašina je TDI in če si mrzlo gonil je vprašanje v kakšnem stanju je dejansko...

Zanimivo, kako so tudi Nemci tako "nori", da take avte kupujejo po še višji ceni, a ne?
Eni ste res hecni; ne poznate realne vrednosti VW, pljuvat pa znate.... 10 let star Golf je boljši in bo tudi naredil več km kot nov Clio...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

first_line ::

francek1 je izjavil:

RejZoR je izjavil:

kriko07 je izjavil:

Da... "zgonjeni in previti"
Zakaj nisi rekel besede Poškodovani ali karambolirani???
Kdo pa je rekel da so Golfi naviti,zgonjeni?. Golf lahko ima tudi 90KM
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=704...
Kaj je narobe z tem?


Pozabil si dopisat še "precenjeni". 4 jurje za 10 let staro garo je precenjeno, Golf ali Fauve gor ali dol...
In kaj ima veze če ima samo 90KM ? Mašina je TDI in če si mrzlo gonil je vprašanje v kakšnem stanju je dejansko...

Zanimivo, kako so tudi Nemci tako "nori", da take avte kupujejo po še višji ceni, a ne?
Eni ste res hecni; ne poznate realne vrednosti VW, pljuvat pa znate.... 10 let star Golf je boljši in bo tudi naredil več km kot nov Clio...


:))
10 let star avto za 4 jurje. Za ta letnik se kupi 1000€ vreden avto in preden boš prišel na 4k€ (ker pač ni VW in bo vsak dan kaj crknilo) boš lahko vse na avtu 2x menjal. Ampak neeee, raje kupi VW, te ne bo sosed podjebaval da imaš Fiata.

francek1 ::

Ti samo Fiate vozi! Good luck!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

Prodajati =! prodati oz kupovati...

Če posortiraš po ceni in greš na estre seite
http://suchen.mobile.de/auto/volkswagen...

so od ~1700 dalje..., če prideš tam s kešem gre za 1400-1500 ali še manj, koliko sreče imaš.


Nemci 11 let starih TDIjev ne kupujejo nič kaj radi, ker ne znajo sami šravfati, popoldanci pa niso taki poceni kot pri nas.


Kar se prodaja na a.netu je v glavnem uvoženo, kilometri 2x ali 3x, zgonjeno v pm in cena da te pritisne na veliko potrebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

flipflop ::

Vzameš tistega ki ni imel nekih serijskih napak, bencinar 1.2, brez raznoraznih bonbončkov. Klima,abs,servo, mogoče še elektro šipe in to je to. Radio in ozvočenje si sam porihtaš, gume 15" in da je čimbolj ohranjen. Par jih pogledaš, najboljšega pelji še na kak servis na pregled, če maš npr 3kEUR za avto, kupi takega za 2kEUR, da ti ostane še za kakšna popravila,registracijo,... Izogibaj se mutibaričem s štajerske.

Ko sem sam kupoval avto pred petimi leti sem gledal vse drugo. Potem pa vidiš ko vse račune daš na kup, koliko časa delaš samo za avto, me je pa kar minilo. Naslednji bo nekaj ranga clio,polo,punto,...
Za nafto se pa tudi govori da naj bi jo v prihodnjih letih bolj obdavčili, zaradi umazanih izpustov, tako da bo dražja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

kriko07 ::

Bravo ja.
Golfa imamo že 4 leta in še ni nič crknilo.
Ali misliš da si ti nemoreš avta privoščit pa zdaj drugim govoriš naj ne kupijo starih gar.

mihec87 ::

kriko07 je izjavil:

Bravo ja.
Golfa imamo že 4 leta in še ni nič crknilo.
Ali misliš da si ti nemoreš avta privoščit pa zdaj drugim govoriš naj ne kupijo starih gar.


Ker vsi drugi pa v 4letih crknejo?

Je VW slab ni, ni pa tudi nekaj superioren, je pa svinjsko precenjen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

krneki0001 ::

Kako sunaru imprezo še poglej. Zanesljiv, kvaliteten in dober avto. Ni pa poceni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

-valvoline- ::

Če se dost furaš,pa še na kurilc,golfek bo v 5ih letih *kupu* še najmanj 2 golfa z prihrankom.
:D

Zgodovina sprememb…

A. Smith ::

-valvoline- je izjavil:

Če se dost furaš,pa še na kurilc,golfek bo v 5ih letih *kupu* še najmanj 2 golfa z prihrankom.
:D

Pazi, Jype te bere 8-)
Ne, resno, ne vem, če je vredno tveganja. Sploh lastniki golfov so sumljivi. Če imate Golfa 2 dizla, morate enostavno pričakovati, da vas bo ustavila vsaka carinska kontrola goriva ob cesti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

D3m ::

Golf 2 je "the stroj" smo imeli 2. Poleg Golf I 1.6 disel (TAS).
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

Golf 2 je "the stroj" smo imeli 2. Poleg Golf I 1.6 disel (TAS).


Ja, ampak golf 2 je tut zadnja dobra stvar, ki je prišla iz VAG grupe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Golf I + prikolica s 500 kg gradbenega material pa smo šli na Dob ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kriko07 ::

Golf 2 ima moj sosed. 4X4.. Pa gre lepo v hribe :))

SLO_Matej ::

D3m je izjavil:

Golf I + prikolica s 500 kg gradbenega material pa smo šli na Dob ;)

Bi šlo tudi s precej več, pa tudi brez prikolice. :) Sicer podaljšana verzija golfa, ki ji pravijo jetta.

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

Golf 2 je "the stroj" smo imeli 2. Poleg Golf I 1.6 disel (TAS).


Ja, ampak golf 2 je tut zadnja dobra stvar, ki je prišla iz VAG grupe.

Trojka je odlična,le pleh je res zanič. Štirkica se z kakovostjo in vzdržlivostjo kamot kosa z dvojko,+ odlična pločevina ki ne rjavi.

D3m je izjavil:

Golf I + prikolica s 500 kg gradbenega material pa smo šli na Dob ;)

Z dvojko sem fural cca 800 kil naloženih v avtu+900 kil na prikolico,skupaj skoraj dve toni. The stroj.
:D

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Malo heca za vse lastnike Golf 2



:))
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hayabusa ::

Z dvojko sem fural cca 800 kil naloženih v avtu+900 kil na prikolico,skupaj skoraj dve toni. The stroj.

So what ?
Sosed je z Lado Samaro 1.5 (55 kW) v neke strme predele vozil prikolice polne peska.
To je bil stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

D3m ::

Golf 2 ima 1.6 mašino :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

Golf 2 je "the stroj" smo imeli 2. Poleg Golf I 1.6 disel (TAS).


Ja, ampak golf 2 je tut zadnja dobra stvar, ki je prišla iz VAG grupe.

Trojka je odlična,le pleh je res zanič. Štirkica se z kakovostjo in vzdržlivostjo kamot kosa z dvojko,+ odlična pločevina ki ne rjavi.


Ko se ti na servis pripelje na avtovleki nov golf 4 s samo 50.000km prevoženimi in ti povedo, da je menjalnik zdrobilo, se samo smeješ. Na testu autobuilda so golfa 4 skritiziral na sedmih straneh. Na testnem avtu, ki so ga dobili za veliki test (100k kilometrov) je pri 20.000km prevoženih počilo ohišje menjalnika, na servisu so pa potem povedal, da je to že skor serijska napaka na tem avtu in da se to pač dogaja.
In to je zate kvaliteta??? Še jugotom ni ohišje menjalnika pokalo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

RejZoR ::

Očitno je bil velik defekt Golf 4 sesutje menjalnika (poznam še en primer). Pa crkavanje žarnic kot po tekočem traku. In crkavanje motorčkov brisalcev.

Edini razlog zakaj imajo vsi VW-je za trpežne sta bila Golf 1 in Golf 2. Vse ostalo je za moje pojme čist isti drek kot vsi drugi avti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

D3m ::

Če je do tega prišlo v pri prvi verziji so vmes zadevo že popravili.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

D3m je izjavil:

Golf 2 je "the stroj" smo imeli 2. Poleg Golf I 1.6 disel (TAS).


Ja, ampak golf 2 je tut zadnja dobra stvar, ki je prišla iz VAG grupe.

Trojka je odlična,le pleh je res zanič. Štirkica se z kakovostjo in vzdržlivostjo kamot kosa z dvojko,+ odlična pločevina ki ne rjavi.


Ko se ti na servis pripelje na avtovleki nov golf 4 s samo 50.000km prevoženimi in ti povedo, da je menjalnik zdrobilo, se samo smeješ. Na testu autobuilda so golfa 4 skritiziral na sedmih straneh. Na testnem avtu, ki so ga dobili za veliki test (100k kilometrov) je pri 20.000km prevoženih počilo ohišje menjalnika, na servisu so pa potem povedal, da je to že skor serijska napaka na tem avtu in da se to pač dogaja.
In to je zate kvaliteta??? Še jugotom ni ohišje menjalnika pokalo.

Crkujejo samo 6 stopenjski iz novejše PD generacije. Podobno nezanesljivo sranje kot 2.5tdi v6 motorji. Kupiš z 5 stopenjskim pa je.Do najmanj 500.000 nimaš kej prčkat.
p.s. za bencince ne vem,in me sploh ne zanima.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

francek1 je izjavil:

Ti samo Fiate vozi! Good luck!

Sem vozil fiata 13 let. Brez problemov ... 265.000 km na puntotu.

Da ne govorim o poceni rezervnih delih. So med najcenejšimi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

Invictus je izjavil:

francek1 je izjavil:

Ti samo Fiate vozi! Good luck!

Sem vozil fiata 13 let. Brez problemov ... 265.000 km na puntotu.

Da ne govorim o poceni rezervnih delih. So med najcenejšimi.

Hehe,jaz sem audija kupu z 300.000km. Fiat je pr takih kilometrih direkt za na prešo.
:D

šernk ::

Hehe,jaz sem audija kupu z 300.000km. Fiat je pr takih kilometrih direkt za na prešo.


na tvojem audiju stane ena guma, toliko kot ima fiat stroškov do 400.000k km ;)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

black ice ::

RejZoR je izjavil:

Očitno je bil velik defekt Golf 4 sesutje menjalnika (poznam še en primer). Pa crkavanje žarnic kot po tekočem traku. In crkavanje motorčkov brisalcev.

Fora žarnic je, da menjaš obe. Tudi sam nisem verjel dokler nisem poskusil. Z menjalnikom nimam izkušenj, glede motorčka brisalcev se pa strinjam.

Doman ::

Mi imamo doma golf IV že šesto leto in ni crknilo popolnoma nič.Še eno leto nazaj sem prodal svojo podrto 3ko 1250eur,avto letnik 92.Nad avtom sem se izživljal pa je delal kot urica. Sedaj pa vozim opel corso L2003 in jo lahko samo pohvalim.Glavni servis je bil 250Eur, poraba 5.5L...
Z mazdo 6 pa sami stroški,da ne omenjam francoza. Zame je nemec še vedno top avto!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Crkujejo samo 6 stopenjski iz novejše PD generacije. Podobno nezanesljivo sranje kot 2.5tdi v6 motorji. Kupiš z 5 stopenjskim pa je.Do najmanj 500.000 nimaš kej prčkat.
p.s. za bencince ne vem,in me sploh ne zanima.



Za to o šeststopenjskih menjalnikih ne vem, vem pa da tudi 5 stopenjski na 1.4 motorju niso dolgo časa zdržali. Tam pri 75.000km jih je že večina menjala menjalnik, al pa vsaj ohišje menjalnika.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

boro10 ::

Js bi ti priporočal Carismo. Lega na cesti niti ni tako slaba, 1.6 motor pa ne pije veliko, če se ravno ne voziš samo po mestu. Okvar malo, predvsem potrošne stvari.
Pozdrav
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tdi ali tsi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16146501 (11893) hojnikb
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913604 (11266) spirit

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451152 (47373) BigWhale

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157416 (50801) bluefish
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10621626 (16824) amigo_no1

Več podobnih tem