» »

ruska cirilica na slo ikovnici nastavitve?

ruska cirilica na slo ikovnici nastavitve?

xsum1 ::

zanima me, če ve kdo kako naštimat, da maš rusko tipkovnco pa da so črke tak ko na slovenski, ker srbi majo isto črke razporejene ko mi slovenci rusi pa ne. Smo 7e zbrali russian+slovenian tam v nastavitvah, ampak črke so še zmeri pomešane...kdorkol?

popster ::

veš da lahko tipke na večini tipkovnic prestaviš?

xsum1 ::

pa ne bom zdaj tipk prestavlala, če jo samo kdaj pa kdaj uporabimo.

SimplTech ::

Res je ruska tipkovnica ima drugačno razporeditev kot naša in je nadležno stalno razmišljati kje je katera črka. Pri nas v firmi uporabljamo nekakšen dodatek, ki v registru prerazporedi črke, tako da ko pritisneš na slovenski tipkovnici črko B dobiš cirilični ?.

Če potrebuješ ta dodatek, sem ga naložil na Dropbox in si ga lahko snameš tukaj: link

V zip fajlu imaš dve datoteki in navodila. Dodajam, da stvar normalno deluje v 32 bitnih Windowsih (testirano na XP in 7). Mislim pa da so težave pri 64 bitni verziji operacijskih sistemov - je treba preveriti.

DonMatejo ::

Tudi pri nas imamo en dodatek, in sicer gre za dodan jezik v windows, deluje povsod.

Problem je, ker se navadiš, potem pa prideš v Rusijo (moj primer trenutno) in ne moreš delati nikjer, samo na svojem računalniku.

fosil ::

Izbereš rusko tipkovnico in srbsko razporeditev črk (cirilico).
To lahko naštimaš v samih nastavitvah tipkovnice v windowsih, ne rabiš nobenih dodatnih programov.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

mat xxl ::

Niakakor, lahko pa kupiš RUS/ANG tipkovnico, imam celo jaz eno viška.....samo ima PS priključek....

xsum1 ::

hm torej je mozno? Bomo probali tiste dve variante potem

[D]emon ::

Za ruski razpored, ki vecinoma sledi nasi razporeditvi lahko ponucas "US Student" razpored, ki bi ga Okna morala ponuditi pod opcijami.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska tipkovnica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7928278 (4401) forplan
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628957 (17358) Phantomeye
»

Tipkovnica v cirilici

Oddelek: Pomoč in nasveti
253940 (3743) Ramon dekers
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624182 (19570) madmitch
»

Nov slovenski razpored na tipkovnicah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
47135359 (23606) Okapi

Več podobnih tem